Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Воланд válasza papa019 (#15000) üzenetére


Воланд
titán

elso hsz, win7 probaverzio leszed, vm-be telepit, dos-os programok tesztel.

vegso esetben prof, vagy ultimate verzioban van xp mod.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15002) bpx válasza papa019 (#15000) üzenetére


bpx
őstag

nagy
Dos-os programra: Dosbox

(#15003) dontibee


dontibee
tag

Valaki tud olyan programot, mellyel korlátozhatom bizonyos weboldalakon eltölthető időt?
Pl.: ha azt szeretném, hogy csak napi egy óra Facebook legyen engedélyezve.
Van erre valamilyen módszer?
A host fájlba való tiltást ismerem, de ott nem tudok időkorlátot adni, vagy csak tiltom vagy engedélyezem.
Windows 7 Ultimate SP1-et használok, 64 bitest.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

(#15004) Namelesske válasza papa019 (#15000) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem sok, meg amúgy is ott a dosbox. ;)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15005) Namelesske válasza dontibee (#15003) üzenetére


Namelesske
addikt

Windows Szülői felügyelettel lehet korlátozni a géphasználatot, de azt hogy mennyit tölthet el itt és mennyit ott azt nem tudom.

[link]

[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15006) Tybe3e


Tybe3e
tag


A mellékelt képen látható a problémám, nevezetesen, hogy amikor egy ablakot arrébb szeretnék húzni az egérrel, nem "marad meg" az ablak, hanem eltűnik, és csak ilyen sötét keret marad helyette, amit látom. Most telepítettem újra a gépem, de a grafikus driver elvileg rendben van. az intel is (i5 proci) illetve az nVidia is. Hogy lehetne ezt megoldani?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15007) dontibee válasza Namelesske (#15005) üzenetére


dontibee
tag

Köszi.
Igen a szülői felügyelet már néztem. Az nem jó erre a célra.
Csak azt tudom tiltani, hogy melyik programok legyenek használhatók és azt hogy az adott felhasználó, mikor használhatja a rendszert.
Nekem fontos lenne, hogy elérje a közösségi oldalakat, csak ne azokon töltse az egész délutánját! Mondjuk egy óra korlát után tiltaná az adott oldalt, de akkor lehet nincs rá jó módszer.
Esetleg más ötlet?

(#15008) Namelesske válasza Tybe3e (#15006) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez elég durva.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15009) mobal válasza Tybe3e (#15006) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem lehet valami sérült? [link] (7 -hez is jó!)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15010) vlevi válasza Tybe3e (#15006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows élményindexet futtattál? Mert úgy emlékszem, amíg nem futtatod le, addíg a Win kikapcsolva tart néhány grafikus trükköt.

(#15011) Tybe3e válasza vlevi (#15010) üzenetére


Tybe3e
tag

még nem, de akkor most nekiesek. újraraktam a drivereket, mert a dellnél van sz*rakodás azzal, hogy milyen sorrendben rakod fel az intelt, meg az nvidiát, de nem javult a dolog.
köszi a segítséget! majd írok hogy mi lett az eredmény :)

(#15012) Tybe3e válasza vlevi (#15010) üzenetére


Tybe3e
tag

nem lett jó :\ most a mobal linkjén található parancsot próbálom ki :(

(#15013) vlevi válasza Tybe3e (#15011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig az lesz az, mert ez egy windows beállítás. Ha kikapcsolom, nálam is így néz ki az ablak mozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#15014) Tybe3e válasza vlevi (#15013) üzenetére


Tybe3e
tag

basszus, és tényleg :) mostmár jó :) nagyon szépen köszönöm! isten vagy! :D
(tetszik az a rózsaszín vonalszín :D)

[ Szerkesztve ]

(#15015) harylmu válasza Воланд (#14998) üzenetére


harylmu
őstag

ez nem nyert sajna

(#15016) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez biztos hogy nem Windows 7 hiba? Szeretném kizárni a hibalehetőségeket.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15017) kissgyula88


kissgyula88
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy rendszergazda felhasználóként le akartam tiltatni az egyik meghajtót, hogy csak én férhessek hozzá, viszont én sem tudok még belépni!

Ezt írja ki:
"Nincs meg az engedélye az objektum engedélybeállításainak megtekintéséhez és szerkesztéséhez."
D meghajtó/tulajdonságok/biztonság -nál állítottam át , viszont az a kis táblázat nem jelenik meg, hanem ezt az üzenet van kiírva.

Segítséget előre is köszönöm!

(#15018) sonar


sonar
addikt

Hi,

Hogy tudok a C:\ -re irási jogot adni a usereknek (csak a gyökérre! a mapáknak nem)
Látszólag müxik, de gyakorlatilag nem.
Van erre vmi trükk?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15019) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hello, az mitől lehet hogy valamelyik ablakba tudok kattintani valamelyik mintha be lenne fagyva, vagy néha csak a tálca nem működik, újra tettem a w7-t de még mindig csinálja...... Teljesen tanácstalan vagyok... Segítsetek! Köszönöm

(#15020) vilmaboy válasza Namelesske (#14996) üzenetére


vilmaboy
őstag

én nem látok ezen a linken letöltési lehetőséget... :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15021) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Lámáskodok egy kicsit ha nem baj:) Fogalmazzunk úgy, hogy szétvet az ideg, mert képtelen vagyok rájönni, hogy mi az ami magától felébreszti a gépet készenléti állapotból.
Az energia gazdálkodásnál a felébresztési időzítőket letiltottam
Az eszközkezelőben csak az egér az egyetlen eszköz ami felébresztheti a gépet (senki nem nyúl az egérhez mégis felébred)
A feladat ütemezőben semmi nincs, aminek engedélyezve lenne a feladat futásához a gép ébresztése.

Van valami ötlet, hogy hogyan tudnám megtalálni a bűnöst?

(#15022) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ha csendes telepítést csinálok valahogy így, akkor a települő programok nem definiálhatóak? pl nm lehet kikapcsolni, h ne telepitse automatikusan a chrome-ot meg az idióta toolbárokat stb...??? vagy hogy megy ez?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15023) vilmaboy válasza Clemi (#15021) üzenetére


vilmaboy
őstag

valami rádiós cuccer? bill, egér... általában ilyesmik szokták felkelteni. néha még hálókártya... általában driver csere megoldja...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15024) krealon válasza sonar (#15018) üzenetére


krealon
veterán

C: -> Jobkatt -> Properties -> Securoty -> Advanced

(#15025) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja raktam a gépre Win7-et és az intézőben nagyon hiányolom a mappák miniatűr nézetét(amikor volt kis bélyegkép amin kicsiben láttam a képeket). Kétlem, hogy nincs, csak nem jövök rá, hogyan kell beállítani. Hiába váltok nézetet(nagy ikon, részletek stb.) nem mutatja a képet, csak egy kép ikont. Biztos nagyon gáz kérdés, de nem jövök rá!

Köszi előre is!

(#15026) Clemi válasza vilmaboy (#15023) üzenetére


Clemi
veterán

Semmi rádiós nincs. Van az alaplapon Bluetooth, de azt is letiltottam, mert nem használom. A hálókártya ébresztést is letiltottam az eszköz kezelőben.

(#15027) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!
Most telepítettem egy új gépet, Windows 7 SP1 64-pro.
Tenném fel rá a Windows XP Mode-ot. Az fel is települ. De a Windows Virtual Pc-t amikor futtatom azt mondja, hogy "A frissítés nem érvényes erre a számítógépre"...
Innen töltöttem le mindent. Már eltávolítottam az XP mode-ot de úgy sem sikerült.
Mit csinálok rosszul?

http://totesz.myminicity.com/

(#15028) pinnacle válasza Kamikazeman (#15025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki, hogy ez nincs bepipálva.

Újratelepítettem a Win7-t. C, D-re, E-n csak adatok vannak. A D-re felraktam minden frissítést, a C-hez nem nyúltam. Most akartam a C-t is frissíteni, de láttam, hogy a rendszer-visszaállításnál a D mentései vannak. Ez, hogy a fenébe lehet? Telepítettem egy programot, ezután eltűntek a mentések, és csak a program telepítés miatti van. A D-n is megvannak a mentések. Nem szeretném ha összekeverednének, hogy tudnám ezt elkerülni?

(#15029) Kamikazeman válasza pinnacle (#15028) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Köszi bevolt! :C

(#15030) Sub-ZeRo válasza Kronk (#15027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az xp mide csak ulti és pro változatokon érhető el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15031) Kronk válasza Sub-ZeRo (#15030) üzenetére


Kronk
őstag

Írtam, hogy pro verzió, vagy nem? :)

http://totesz.myminicity.com/

(#15032) Powerpityu válasza Plazmacucci (#14989) üzenetére


Powerpityu
csendes tag

Megcsináltam.
Még mindig azt írja hogy nincs elég jogom hogy eltávolítsam. :O
Itt valami nagyobb gebasz lesz...
Valakinek más egyéb ötlete?

(#15033) vilmaboy válasza vilmaboy (#15022) üzenetére


vilmaboy
őstag

erre valaki?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15034) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

A következővel idegel a rendszer már sokadjára:

Home prof. 64 bit, indexelés kilőve, minden ami elvileg időzített akármi, az kilőve. DE ha bármilyen lemezt rádugok..legyen egy ideiglenes ssd a sata csatolóra vagy akár egy sima pendrive usb-re és úgy próbálom kikapcsolni a gépet,hogy nem húztam ki a rácsatlakoztatott lemezt, pendrive-ot, akármit, akkor megáll ott,hogy leállítás, látom,hogy a merevlemez aktív állapotát jelző led a házon ég és nem kapcsol ki...vártam már vagy fél órát és nem állt le akkor se. De ahogy kihúzom a pendriveot, akkor abban a pillanatban rendben leáll a gép. Mi a francot csinálhat?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15035) Tibcsi875


Tibcsi875
csendes tag

Problémaesemény neve: CLR20r3
Probléma-aláírás: 01: cli.exe
Probléma-aláírás: 02: 2.0.0.0
Probléma-aláírás: 03: 4f2058d9
Probléma-aláírás: 04: mscorlib
Probléma-aláírás: 05: 2.0.0.0
Probléma-aláírás: 06: 4a275af7
Probléma-aláírás: 07: f50
Probléma-aláírás: 08: 7
Probléma-aláírás: 09: N3CTRYE2KN3C34SGL4ZQYRBFTE4M13NB
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038
Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e
Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt
Sziasztok!
A fenti hibaüzenetet kaptam és nem tudom használni Win7 alatt a videókártyámat.
Tud valaki segíteni??? Please

(#15036) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Valamiért nem tudom telepíteni a Windowst.
Próbáltam elsődleges, másodlagos partíción is úgy is, hogy első elsődlegesre, de mindenhogy ezt írja ki. Ez mi miatt lehet?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15037) Sub-ZeRo válasza Tibcsi875 (#15035) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ati drverrel van baja, próbáld meg másikkal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15038) vlevi válasza gyulank (#15036) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van azon a vinyón valami értékes?
Mert, ha nincs, akkor meghajtó beállítása, törlés-törlés-törlés, satöbbi, aztán amikor kaptál egy nagy egybefüggő területet, akkor mehet a "next".

(#15039) gyulank válasza vlevi (#15038) üzenetére


gyulank
addikt

Van. ezért kínlódtam sokat, mert logikain volt, az elejére másoltam, hogy töröljem, aztán elsődlegest hoztam létre aztán visszamásoltam a végére, és most a telepítővel csináltam a 40 gigásat.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15040) kiskornel válasza gyulank (#15039) üzenetére


kiskornel
addikt

És mit írnak a naplófájlok?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15041) gyulank válasza kiskornel (#15040) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15042) kiskornel válasza gyulank (#15041) üzenetére


kiskornel
addikt

És ha letörölnéd a 40-est (gondolom az üres), és kitöltenéd a teljes 50G helyet, és az lenne az elsődleges partíciód? Azt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15043) #41133696


#41133696
törölt tag

(#15044) Воланд válasza #41133696 (#15043) üzenetére


Воланд
titán

es igazabol ez a szam magasabb lehet, mivel itt csak az eladott licenceket emlitik.

"A Windows 7 csúfosan megbukó elődje, az XP utódjául szánt Vista csupán a PC-k 6,88 százalékán van használatban, de még ez is magasabb, mint a Mac OS X és más rendszerek elterjedtsége."

:))

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15045) gejzanet


gejzanet
tag

olyan gondom van, hogy csinált a gép egy reset-et, ujraindult, el is jut a login képernyőig, de ha belépek akármelyik acc-on akkor ott vagy kék vagy fekete képernyővel megáll, kurzor mozog, billentyű ledek is de ennyi.

safe módba minden működik ezt is onnan irom. semmit nem telepitettem a hiba előtt, valami ötlet?

(#15046) #41133696 válasza gejzanet (#15045) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sérülhettek a rendszerállományok.

admin cmd-be írd be, hogy sfc /scannow

woland_y2k: ja tuti, hogy magasabb úgy :K

[ Szerkesztve ]

(#15047) gejzanet válasza #41133696 (#15046) üzenetére


gejzanet
tag

safe módban létrehoztam egy új felhasználót, azzal be tudtam lépni, aztán switch user-el a régiekkel is. ki érti ezt.. lehet kéne egy reinstall mert 2007-től ez van fent...

(#15048) pinnacle válasza pinnacle (#15028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudják, hogy lehetne elérni azt, hogy a mentések nem keveredjenek össze?

(#15049) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Microsoft .NET-keretrendszer 4 -et hol tudom leszedni full verzióban? microsofton csak webes telepítőt találok. a 4.0 a legfrissebb?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15050) Воланд válasza vilmaboy (#15049) üzenetére


Воланд
titán

[link]

4.5-bol meg csak rc van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.