Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Sub-ZeRo válasza artiny (#9599) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ki. Vagy a startmenüben, vagy a rendszer tulajdonságoknál.

(#9600) NecroPhill:[link]Ha ez sem jó, akkor kevesebb ikon.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9602) NecroPhill válasza artiny (#9599) üzenetére


NecroPhill
csendes tag

A Snap funkció be- és kikapcsolása

1.
A Billentyűzet használatának megkönnyítése oldal megnyitásához kattintson a Start gombra , majd a Vezérlőpult parancsra, azután a Könnyű kezelés szolgáltatás Kezeléstechnikai központ elemére, végül a Billentyűzet használatának megkönnyítése lehetőségre.

2.
A Minden elérhető beállítás tallózásalehetőségnél kattintson Az egér használatának megkönnyítése lehetőségre.

3.
Az Ablakkezelés egyszerűsítése területen tegye a következők valamelyikét:

A Snap funkció kikapcsolásához jelölje be az Ablakok automatikus elrendezésének tiltása a képernyő szélére helyezésükkor jelölőnégyzetet.


A Snap funkció bekapcsolásához törölje az Ablakok automatikus elrendezésének tiltása a képernyő szélére helyezésükkor jelölőnégyzet jelölését.

4.
Kattintson az OK gombra.

(#9603) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A hétvégén újrarakom a Windowsom, de nem tudom eldönteni, hogy most akkor milyet tegyek fel, vagyis pontosabban, engedjem e frissíteni.

Jelenleg egy eredeti SP1-es x64 Ultimate MSDN van fent, egyetem verzsön, de eléggé erősen belassult és sok ramot is eszik már, pedig nem rég raktam fel, kb. hónapja. (apropó, hol tudom megnézni a telepítés dátumát? Windows könyvtár létrehozása irreális adatot mutat)

Szóval valamiért 1.9 GB ramot eszik, de nem tudom, hogy micsoda. Nem mintha baj lenne, elfér csak nem értem, hogy mi az. Ha fölöslegesen eszi valami, az biztosan lassít.

Szóval esetleg meg tudnám nézni, hogy mi az ami belassítja?

Visszatérve, arra is gondoltam, hogy az Sp1 lassíthatja be. Lehetséges ez? SP1 vagy SP1 nélkül érdemes feltenni?

A választ előre is köszönöm! :R

(#9604) sfdrakex válasza Vasinger! (#9603) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1,9 giga nem gáz. Gondolom az előtöltés miatt "eszik" annyit, betölti memóriába a sűrűn használt programokat, így gyorsabban indulnak. Mit csináltál vele hogy 1 hónap alatt belassult? Frissítéseket szerintem engedd neki.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9605) ro_bert17 válasza Vasinger! (#9603) üzenetére


ro_bert17
őstag

A telepítés dátumra: cmd, systeminfo

(#9606) Vasinger! válasza sfdrakex (#9604) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah értem, akkor ez nem baj, ha előtölti. Bár elvileg akkor a feladatkezelőben, akkor kéne látnom, nem?

4 hónapja van fent a win, megnéztem (Köszönet ro_bert17-nek :R)November 1.-én tettem fel, de mára eléggé lassan áll fel a rendszer, vagyis az asztal betöltéséig gyors, de utána még rengeteget tölt.

(#9607) sfdrakex válasza Vasinger! (#9606) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lassan azért indulhat, mert sok program indul. A feladatkezelőben nem látszik amit előtölt, ott csak a futó programok memória használatát mutatja. A memóriát egyébként egyből üríti ha olyan programot indítasz aminek nagy a memória igénye.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9608) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#9603) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha fölöslegesen eszi valami, az biztosan lassít.

Köszi, megalapoztad az estémet. :D

Ja és az 1,9 giga nem sok. Igaz nekem sp1 nélkül van a rendszer, de nem lassú és néha foglal akár 2,5 gigát is nálam. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9609) Vasinger! válasza sfdrakex (#9607) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezek indulnak:

Az Adoba és Apple eléggé sok mindent indít el, nem tudom, hogy ezek közül mit állíthatok le és mit nem. A hsmgr a hangkártyám drivere azt tudom.

Sub-ZeRo

Az állításom továbbra is fenntartom. Tegyük fel, egy vírus megy a háttérben és eszi a ramot, azt vehetjük fölöslegesnek aminek következtében lassul a gép.

A superfretch az nem fölösleges, szóval arra nem értettem amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#9610) sfdrakex válasza Vasinger! (#9609) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem a NOD-ot cseréld le valamire pl MSE. Az apple cuccok tudják akasztani a gépet, Quick Time pl miért indul alapból?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9611) Vasinger! válasza sfdrakex (#9610) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Quick Time pl miért indul alapból?

Nem indul, még trayben sincs benne. :F

Nem lenne rossz lecserélni a NOD-ot, mert valóban sokat eszik, de jól felfog minden támadást. Van Bitdefender kulcsom, esetleg az jobb lenne? Vagy esetleg mást? Az MSE-t nem ismerem. Bár ez már nem ide tartozik :B

(#9612) sfdrakex válasza Vasinger! (#9611) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A NOD szerintem régen sem volt a legjobb és ahogy olvasgattam mostanában meg még romlott, bár én nagyon régóta nem használtam már. NOD sok mindenre ugrik, amire nem kellene, és nem fog meg olyan dolgokat amiket kellene. Quick Time lehet hogy nem indul de a listában ott van valamit csak elindít.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9613) Vasinger! válasza sfdrakex (#9612) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor azt mondod más nem fölöslegesen indul el? Az a sok Adobe és Java mindenféleképp kell hogy induljon?

(#9614) sfdrakex válasza Vasinger! (#9613) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem jobb ha azok elindulnak, mert lehet lassítják az indulást, de jobb ha elindulnak a gép indulásakor, mert ha utána indítasz valamit, akkor se jobb ha lassan jön be egy flash, java vagy bármi más.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9615) Vasinger! válasza sfdrakex (#9614) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben.
Hát köszönöm szépen a segítséget, akkor a konklúzió az, hogy más vírusirtó és akkor nyugodtan tehetem fel az SP1-et is. :)

(#9616) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#9611) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A nod régen sz@r. Inkább egy MSE az még ingyenes is. Vagy avira free.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9617) NecroPhill válasza Sub-ZeRo (#9601) üzenetére


NecroPhill
csendes tag

Köszi a választ Sub! Egynek jó lesz! :R

Ez a kis gadget egy olyan minialkalmazás, ahogy nézem, mint a régi, XP alatt a tálcán megjelenő indítósáv volt, csak most a tálcától elkülönülve, egy buborékban foglalnak helyet a miniatűr ikonok. Faszájos kis játék, tényleg köszi! :R

Nekem viszont nagyon bejön az a funkciója a hetesnek, hogyha "pin"-elsz egy ikont a tálcán, pl. a Jegyzettömböt, akkor jobb klikkel szépen "be tudod pinelni alá" azokat a text fájlokat, amiket nap mint nap nyitogatsz, tehát 2 klikkel tudod megnyitni bármelyiket anélkül, hogy tallózgatnod kéne az adott fájlt/programot az Intézőből vagy a TC-ből... És mindemellett az összes általunk megnyitott (jelen esetben) doksit szépen sorban, az indítóikonja alatt rendezi sorba a Ringyóz és a miniatűrök segítségével könnyedén ki tudom választani, hogy melyik aktuálisan megnyitott doksira/egyéb cumóra van éppen szükségem...
Tehát egy olyan megoldásra lenne szükségem ami ötvözi a: sok indítóikon egy kupacban + jól látható ikonok + indítóikon alá rendezett megnyitott fájlok + betekintőablak négyest. Erre pedig nem tuudok kézenfekvőbb megoldást, mint magát a tálcát... :U Ami karajos is, meg minden, csak nekem oldalt is csinálja meg ugyanazt, mint alul vagy Uram bocsá' felül elhelyezve! :K
Írtam is az okosoknak a Microsoft Answers-en, h mi a hányás... Remélem megmondják a tutit! :U

(#9618) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9616) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, azért ezt is megértük:) Hogy valaki Microsoft szoftver ajánljon alternatívaként :D
Mi lesz ebből? Firefox helyett IE lesz a javasolt? :D

(#9619) tpopity válasza #01758976 (#9580) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Nyelvválasztásnál SHIFT+F10
diskpart
list disk
select disk x (NE A PENDRIVE-ot)
clean
create partition primary size=xxxxxxx (MB)
active
assign
exit
és így tovább...

Üdv,
Tibor

(#9620) tpopity válasza Vasinger! (#9609) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!

Kapcsolj ki mindent ami nem Microsoft, és ha mégis kell valami akkor egyesével kapcsolj vissza dolgokat.
Üdv,
Tibor

(#9621) Vasinger! válasza tpopity (#9620) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezzel csak az a baj, hogy nem tudom mindegyiket hogy mi mihez van, így lehet hogy akkor mondaná be az unalmast valami, amikor szükség lenne rá és az nem lenne túl jó.

(#9622) sfdrakex válasza tpopity (#9620) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak sok egyéb dolog is kell netezés közben és sokkal lassabb ha már használat közben kell elindítani mindent, mintha elindulnának a Windowsal együtt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9623) djyuri


djyuri
őstag

Üdv
Kicsit elakadtam és már dühít :(
Pár apró kérdés,hogy alaplap vagy driver vagy csak win7 baj :(

Mostanában egyre besűrűsödött,hogy le-le dobálja a gép egy pillanatra a billemet..onnan látom,hogy felvillan egy pillanatra az összes led rajta és természetesen,ha éppen írtam,akkor addig azt a pár betűt nem is írja be. Most,míg ezt írom 3-at figyeltem meg.....

A másik,ami még rosszabb,hogy le-le dobálja a fővinyót (ssd vinyó).

Ez is egyre sűrűbb. Most a fürdési időt se bírta ki..mire visszajöttem,a totalcommander azzal fogadott,hogy nincs ilyen meghajtó....elég korán érhettem vissza a géphez,mert általában azt az üzenetet látom ,hogy "not system disc....please insert...."és hiába reset,akkor se indul el...táp kibe kapcs oldja meg. Win telepítés már volt,de még driver gondra is gyanakszom... az esemény napló használhatatlan....99%-ban semmit se jegyez be,mert az az első szolgáltatás,ami megfagy vagy simán leáll. Ennek okát még mindig nem tudom :(

(#9624) sfdrakex válasza djyuri (#9623) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vinyóra próbáltál másik áram/sata kábelt dugni? Billzetet másik usb-re dugni? Tápod tuti elbírja a gépedet? Driverek milyenek vannak fent?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9625) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9618) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért baj ha MS szoftver ajánl a másiki? Mikor az első verzió kijött, akkor kipróbáltam és azt mondtam, hogy soha többé MSE. Majd a 2. verziót kipróbáltam és jobb volt mint az első. Beálítottam és rájöttem hogy jó lesz ez nekem. Most a 4 bétát használom és megvagyok vele elégedve. Mellette még megy egy mbam pro és ami akar jöjjön be.

Ha rám hallgatsz akkor hagyod az FF-t. ;] Azzal is vannak fentartásaim ahhoz képest, hogy mennyien hájpolják. ;] Szerintem kuka az egész. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9626) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9625) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak viccből mondtam, hogy mekkorát fordult a világ :)
Nekem semmi bajom az MS szoftvereivel, van, ami használható. És én is elgondolkodtam nemrég a Security Essentialson, a NOD helyett. Mostanában hülye a NOD.
pl. ha rákattintok a desktopra, állandóan nyivákol, hogy felhasználói beavatkozást igényel, mert bekapcsolt a játékos mód. :F
A tűzrókás dolgot viszont nem értem. Szerintem a 10-es egész elfogadhatóan működik. Azt persze hozzáteszem, hogy az Adblockon kívül semmilyen kiegészítő nincs alá telepítve.

(#9627) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9626) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam már régen nem játszik a nod.

Hát én még a 8-at használtam jó pár gépen és teljesen rossz volt nekem. Sokat fgayott. a memóri kezelésről ne is beszéljek. Semmi plugin nem volt telepítve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9628) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9627) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én most tértem át az Operáról a FF-ra, abból is a 10-esre. Sokáig használtam az Operát, de az utóbbi fél/egy évben rengeteget hibázott weboldalak betöltése közben. Pl. itt, a PH-nál is naponta többször előfordult, hogy az ikonokat szarul töltötte be. Gyakran volt, hogy a weboldal nem jött át 100%-ban, ezért szétcsúszott, vagy javascriptek (pl. menü) nem működött emiatt.
Ezek miatt egyre többször vettem elő a portable telepített FF-ot, és valamelyik nap megelégeltem, és ment az Opera a kukába.

(#9629) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9628) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam az ie9-el nincs ilyen probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9630) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9629) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez bosszantott fel engem is az Operában. Hogy semmilyen más böngészővel nem tapasztaltam hasonlót, csak vele, kábé a 10-es verziótól kezdve.
Rohadt vacak úgy böngészni, hogy sosem tudhatod, hogy az, amit látsz, az a teljes weboldal-e, vagy sem. Amikor pl. nem jelenik meg valami, az azért van, mert az oldal hibás, vagy csak a böngésző. És amikor megnéztem valami mással, akkor mindíg az derült ki, hogy a böngésző hibázik.

(#9631) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9630) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is próbáltam annó operát, tetszett is csak pl. a neptun nem támogatta, meg elég sok oldallal voltak nyűgjei. Pedig nagyon jó program lenne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9632) qqcqqc válasza Sub-ZeRo (#9631) üzenetére


qqcqqc
őstag

én operát használok. ha valamelyik lappal probléma van jobbklikk, webhely beállításai, azonosítás ie-ként és minden rendben.
én azt szeretem, hogy a laptopomon és az asztali gépemen levő opera szinkronizálja a beállításokat, kedvenceket és a jelszavakat.
virusgyiloknak mse meg valami spyware s&d és kész

(#9633) TRob1 válasza qqcqqc (#9632) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt pl. Chrome is tudja. És még az oldalak is jók vele. :P Én megrögzött IE használó voltam mindig is már az őskorban is, de kb. 1,5 hónapja tesztelgetem a Chrome-ot, és már sztem egész jó.

¤ R'n'R ¤

(#9634) eketomy válasza TRob1 (#9633) üzenetére


eketomy
senior tag

Én is csatlakozom az előttem szólóhoz! Google Chrome 4ever!

De végülis kinek a pap kinek a paplan! :D

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9635) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Adott egy notebook és egy USB-és külső HDD. Leállítási idő megnőtt 10 másodpercről úgy fél percre. Gondolom a külső meghajtó miatt, nem akarja egyből lekapcsolni vagy éppen még fel is kell ébresztenie, ha nem volt használva. Ezen lehetséges egy kicsit gyorsítani vagy jól van ez így? Néztem az energiagazdálkodási beállításokat, de nem találtam hasonló opciót.

(#9636) Sub-ZeRo válasza HZoli87 (#9635) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kikapcsolás előtt válaszd le az usb-s vinyót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9637) eketomy válasza HZoli87 (#9635) üzenetére


eketomy
senior tag

Nálam is ugyan ez a jelenség! A külső meghajtót leállás előtt felébreszti és az egy kis idő és az miatt lassabb a leállás. Akkor gyorsabb ha az a meghajtó épp megy (olyankor nem kell ugye ébreszteni) és akkor gyorsabb a leállás. Én eddig erre még nem találtam megoldást, de sztem jó ez így mert legalább nem jár fölöslegesen a hdd ha nincs használatban.

Volt olyan külső hdd-m ami állandóan ment, de azt külön vettem, ez ami most van egy wd500gb-os és kompletten vettem.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9638) HZoli87 válasza Sub-ZeRo (#9636) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, ez is egy megoldás.

TomyGun: Köszi, valóban ez lehet a háttérben. Viszont az energiagazdálkodás beállításai között van két olyan opció, hogy a merevlemez és a usb szelektív felfüggesztés beállítása. Ha itt kikapcsolom, hogy ne kapcsolja ki az eszközöket, akkor talán elérem, hogy a küső HDD ne menjen le alvómódba.

Ha nem működik, akkor marad a fél perces leállítás. Annyira nem zavar, csak érdeklődtem, hogy lehet-e ezen gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#9639) djyuri válasza sfdrakex (#9624) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Mind jogos kérdés. Elég nagy gépem van,ezáltal minden túl van méretezve benne.a táp is egy 1200w-os Corsair.
A sata kábel se átlagos minőségű,de valóban..azt az egyet még nem próbáltam,mert a sima vinyókat is idővel mind lehúztam a gépről,mert a többi sata porton is ledobálja a vinyókat..csak ott "visszacsatlakozódik" egy idő után.
A billem PS2-es....de csak egy van az alaplapomon. Lehet rádugom inkább usb-átalakító csatin keresztül.
A driverekkel sokat variáltam..a mostaniakkal van úgy a gép,hogy nem fagy a vga..nincs kékhalál....és van net és usb és hot swap.(esata)

(#9640) Steelmanus válasza djyuri (#9639) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

a többi sata porton is ledobálja a vinyókat..csak ott "visszacsatlakozódik" egy idő után.
Ott valamilyen vezelesi problema lesz, telepitettel fel AHCI kulso drivert? PL a lapod gyartoja oldalan talalhatot, vagy ATI AHCI drivert?
Eloszor ellenorizd fizikailag a csatlakozokat, bar ha a tobbi SATA vincsit is ledobalta, akkor nem hiszem hogy fizikai problema lenne, de egy ellenorzes nem art.
Legfokeppen magat az alaplap tapellatasaert felelos 24+4-es csatlakozot.
Az AHCI drivert at kellene allitani a W7 beepitetjere, az a legstabilabb.
Nincs kitoltve a konfigodra vonatkozo resz az Adatlapodon igy nem tudni milyen AHCI drivert hasznalsz.
Nekem is PS/2-es billentyuzetem van, a W7 remekul kezeli a portot, nem kell oda semmilyen atalakito.
és van net és usb és hot swap.(esata)
Megkellene nezned az alaplapod Kezikonyveben hogy az eSATA port melyik, az alaplapon talalhato SATA portal kozosul :D es nem arra csatlakoztatni az SSD-t

(#9641) tpopity válasza sfdrakex (#9622) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Ha jól olvastam akkor az indulásal van probléma, hogy lassú. Ez részben megoldhatja a lassú indítást, hogy a felesleges autoindítású programokat kiszedi. java update, adobe update, google update....
Tibor

(#9642) tpopity válasza Vasinger! (#9621) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Jó lenne tudni, hogy mennyi memóriából eszik 1.9GB-t, nem találtam rá utalást.
Feladatkezelőben van egy olyan gomb a teljesítmény fülön, hogy erőforrás fogyelő, ott vannak szép színes grafikonok az egyes programok által használt erőforrásokról, de ha tényleg használható programot akrsz, akkor inkább töltsd le ezt.
Amiket itt látsz azokat nyugodtan kiveheted autoindulásból, ha kell úgyis elindulnak. Ja antivírus előtt azért hagyjál pipát.
Egy tipp.
Nézd át a szolgáltatásokat is, van olyan opció, hogy késleltetett indítás, elindul ugyan, de később, ami csökkenti az induláskori terhelést.
Üdv,
Tibor

(#9643) tpopity válasza Vasinger! (#9621) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Most jutott eszembe.
Tibor

(#9644) prezson


prezson
tag

Sziasztok!

Összeállítottam az alábbi gépet: CPU: Intel Core i5 2405S Boxed
LAP: ASUS P8H61-M PRO REV 3.0
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 10.948 Ft
SSD: SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU
HDD: HITACHI 1000GB 7K1000.C 7200rpm 32MB SATA2 H3D10003272S
ODD: NEC AD-7260S Fekete 5.130 Ft
HÁZ: BITFENIX Merc Alpha 10.071 Ft
TÁP: FSP FSP350-60APN 9.183 Ft
OTH: AC F12 +1.000 Ft

DELL 23" IPS monitor

64 bites windows7-et telepítenék rá. Csak a hdd-ből kihúztam a sata kábelt. Bekapcsolás után nem tudtam belépni a biosba, nem kínált rá lehetőséget. Kiírta egy pillanatra, hogy dhci mode, meg hogy samsung, trehát felismerte az ssd-t. Bejött a windows7 telepítő, 64 bites, elindítottam, szépen csinálta a dolgát, aztán a windows fájlok másolásánál, 34%-nál megállt. A dvd lejátszó elhallgatott, a képernyő nem fagyott meg, de nem lép tovább.

Mi lehet, mit tegyek? Jópár windowst feltelepítettem már... Igaz, ezzel a cd-vel nem, amin 64 bites rendszer van. Lehet, hogy a cd a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#9645) Sub-ZeRo válasza prezson (#9644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jópár windowst feltelepítettem már...

Gondolom ez nem az akart lenni, hogy kókányolt gémer edition-t akarsz fel rakni rá ugye?
Ha igen, akkor egy normális érintetlen windows-t rakj fel.
És az AHCI, nem dhci, vagy mi.

A hdd-t dugd vissza és nézz szét biosban, mondjuk a boot sorrendet lődd be, miről bootoljon elsőnek ilyenek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9646) prezson válasza Sub-ZeRo (#9645) üzenetére


prezson
tag

Nem, sima 64 bit w7 ultimate-et raknék fel. Az a baj, hogy valamiért nem tudok belépni a biosba, nem is kínálja fel a lehetőséget. Léptem már be pár biosba, de itt nem tudok, nem tudom miért.

Meg is néztem a leírásban, del-et lenyomva lépne be, de nem is írja ki, hogy press del to start menu meg semmi ilyet...

UPDATE: sajnos olyan szinten megfagyott a gép, hogy nem tudtam kilépni a megakadt telepítésből, csak a reset gomb segítségével... Most a 2. szöveges képernyő azt, hogy hiányzó bootmgr, újraindítás ctrl+alt+del... :( Beraktam a telepítő cd-t, de annál is ezt írja ki, viszont az egyik újraindításnál kb. fél másodpercre megjelent a kékes asus alaplap indítóképernyője, meg az, hogy press del , de lekéstem. Nem értem, miért nem jelenik meg normális ideig, és miért csak 10-ből 1x látom. Késik a monitorom, az elején nincs bekapcsolva, vagy mi a rák? Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#9647) Sub-ZeRo válasza prezson (#9646) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

USB-s bill? Ha igen, akkor PS2 portos kellene, mert lehet még az USB támogatás bill meg egérre nem ér, ergó nem tudsz belépni biosba usb-s eszközzel.

(#9648) prezson: Hát úgy kellene most, hogy dvd, ssd, és none, hogy ne legyen 3.
Majd próba. Ha ezután is megáll, akkor vagy a dvd olvasó, vagy az ssd kuka. Vagy a win7 lemez.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9648) prezson


prezson
tag

Na, telepítő cd bent, kb. 0,5 mp-re felvillant, be tudtam végre lépni a biosba. A boot sorrend úgy van, hogy ssd, cd. A hdd-t egyelőre rá sem dugtam. Mit kéne beállítanom, tennem, tekintve, hogy most az ssd-n lehet valami félbemaradt telepítés?

Válasz: nem, nem USB-s billentyűzetet használok, hanem régebbi bemeneteset.

Valaki mondta, hogy a satamode-ot állítsam át IDE-ről AHCI-re. Ezt tegyem meg?

És jó úgy a boot sorrend, hogy ssd, cd? Így menni fog?

[ Szerkesztve ]

(#9649) Sub-ZeRo válasza prezson (#9648) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, hogy tedd meg, mivel ssd-nek csak az a jó.

Állítsd át, cd, ssd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9650) prezson válasza Sub-ZeRo (#9649) üzenetére


prezson
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Most elindult a telepítés, viszont 34%-nál megint megfagyott ugyanúgy :( Restart lett belőle. Lehet, hogy a w7 cd a szar? Most megpróbálok pendriveról egy 32 bites oprendszert felrakni, amit már több gépre raktam, az az usb-s telepítő biztosan jó.

A hiányzó bootmgr nem okozhat gondot, mert az telepítésnél mindig rákerül? Mert ha kiveszem a cd-t, azt írja ki. És persze ilyenkor nem jelenik meg az alaplap "boot képernyője", nem tudok a biosba belépni, lehetőséget sem kínál rá :( Egyszerűen józan ésszel nem értem, miért ilyen kezdetektől. Ha berakom a w7 cd-t és így indítom újra, akkor kb. 10-ből 2x jelenik meg egy pillanatra a kék asus képernyő és tudok belépni a biosba.... Nem értem. Most épp sikerült a biosba belépnem, viszont a bootnál nem tudok beállítani olyat, hogy az USB-ről való bootolás legyen az első. Pedig a másik gépem bios-ában van ilyen lehetőség. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.