Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) daninet


daninet
veterán

egyelőre semmi, de mindjárt lehet

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12002) geprombolo válasza pinnacle (#12000) üzenetére


geprombolo
senior tag

Esetleg visszaállítás egy régebbi időpontra? :F Elég régen fent van a rendszer, de még ilyen gondom nem volt.
Nem lehet, hogy eltoltál valami vizuális beállítást? az meg letiltja a háttérkép megváltoztatását. Csak tipp.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#12003) daninet


daninet
veterán

Tehát:
A kedves windowsom telepítésnél az új notebook-omnál nem írja milyen illesztőprogramra van szüksége, csak kéri, hogy tallózzam be. A gyártó oldalán csupa exe kiterjesztésű driver van. Ilyenkor mi a teendő? Hogy derítsem ki mi kell neki?
Mellesleg a nem kompatibilis eszközök listája üres :F
MSDNAA windowsról van szó
(a "zöld" életmód miatt nem adtak hozzá ugye lemezt, így ezen a linken elérhető driverekből szemezhetek)
help! :R

mod: fontos vagy nem, USB-ről telepítenék :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12004) daninet válasza daninet (#12003) üzenetére


daninet
veterán

Ok.. szokásos sztori, akkor jövök rá, mikor lejár a mod idő :D

Szóval ezen a csodán már csupa USB3.0 port van, azt meg nem szereti a windows telepítő.. megoldva :B

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12005) vlevi válasza daninet (#12004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még jó, hogy nem a hálókártya, vagy wifi driverre írja, hogy töltsd le a netről...

(#12006) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok van egy HP Pavilion DV6 6150SL laptopom van rajta egy Win7 Home Premium 64bit
A probléma az lenne hogy szeretném magyarrá "varázsolni" viszont windows update nem jelzi h érzékelne hozzá magyar vagy bármi más nyelvet

neten meg nem találok hozzá hun muit
Tudnátok segíteni ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12007) Sub-ZeRo válasza dvd_R+ (#12006) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Leszedsz egy olyan verziót magyarban amilyen most van, kiírod dvd-re, vagy boot pendrive-ot készítesz és újra telepíted a gépet a magyar win7-el és a kulcsoddal aktiválod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12008) dvd_R+ válasza Sub-ZeRo (#12007) üzenetére


dvd_R+
őstag

másmegoldás nincs ? mert ez ilyen recovery-s megoldás

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12009) norbi0604 válasza dvd_R+ (#12008) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Utólag csak Ultimate és Enterprise verziókat lehet így magyarítani, magyar nyelvi fájlok manuális vagyis kézi telepítésével.

[ Szerkesztve ]

(#12010) dvd_R+ válasza norbi0604 (#12009) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szuper .. és ha le töltök egy win7 et teszem azt ncore ről akkor azt regisztrálhatom a laptop alján lévő cd kulcsal ? müködni fog rendesen vagy az ugy mar nem igazán legális ?

és csak win7 home premium ot szedjek le ? vagy ha pl ultiamtet szedek le azt is belehet regelni ezzel a cd kulcsal ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12011) geprombolo válasza daninet (#12003) üzenetére


geprombolo
senior tag

Eszközkezelőben nem mutat semmi ismeretlen eszközt? Esetleg ha teljesen ismeretlen, akkor az ismerteket kilőve rövidítheted a listát. Ha már nem megy tovább, akkor letöltöd mindet, ami maradt és telepíted. Olyan cuccot, ami nincs a gépen, úgysem fog telepíteni, meret nem lesz meg az eszköz.

dvd_R+: olyan wint tölts le, amilyent ír a gép alján, mert különben nem lesz legális. Mindegy honnan szeded le, amíg nem valami agyontört verzió, hanem megegyezik az eredetivel.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#12012) daninet válasza geprombolo (#12011) üzenetére


daninet
veterán

Félreértettétek :)
Nem a feltelepitett rendszerben vannak driver gondjaim :)
Tehát a windowst telepítettem, semmi nem volt a gépen. Egy pendriveról bootoltam, ami viszont usb3.0 portba volt dugva. A win telepítő elindul róla, bootol, majd nem tud továbblépni. Csak nem értem, hogy jutott el a bootolásig :F

Átraktam a pendriveot másik portba, és megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12013) Fire/SOUL/CD válasza daninet (#12012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csak nem értem, hogy jutott el a bootolásig"
Ez egy Bible Lesson... Ezt leírni lehet, de ha valaki leírja az könyvet adki
(Sorry ha vegyesen fogalmazok de ma ilyen english napom van) :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12014) kavics325i válasza daninet (#12012) üzenetére


kavics325i
őstag

Az usb3 kompatibilis a 2.0 - val.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12015) Fire/SOUL/CD válasza kavics325i (#12014) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Yes my Lord. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12016) Vasinger! válasza Vasinger! (#11833) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valaki #11833 ? :F

(#12017) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#12016) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egyesre passz, én nem tudom.
A kettesre meg a névre jobb gomb, több, vagy more, nem tudom magyarul hogy van, majd ott megadod az oszlopokat pixelben.

(#12014) kavics325i: És ez hogy jön ide, hogy a pendrive-ot egy másik usb-be kellett dugni?! Nem bírom összerakni ezt a 2 dolgot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12018) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#12016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szeretem az ilyen kérdéseket.... ;] (szvsz ismerjük egymást más topic-ból is) Mi lenne ha egy fájlkezelőt (File Manager) használnál és nem az intézőt "irritálnád".
Yes my Lord :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12019) daninet válasza kavics325i (#12014) üzenetére


daninet
veterán

Ja, csak meg nincs belefozve a drivere a telepitobe :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12020) kavics325i válasza Sub-ZeRo (#12017) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem hiszem, hogy USB1 lenne a pendriveja

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12021) norbi0604 válasza Fire/SOUL/CD (#12018) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ezt az Unreal Commander-t meglesem, már unalmas a sok TC béta... :D

(#12022) vlevi


vlevi
nagyúr

Valaki el tudná nekem mondani, hogy a Windows hol és miképpen tárolja a backupok lemezképeit?
Mert az összesítés szerint 174G-t használ a backup erre a célra, de én a mentésre használt meghajtómon csak 1db 45.3G méretű vhd állományt látok. Hol a többi? Mondjuk nem is most lényeges, hanem ha egyszer úgy döntök, hogy újrarakom a windowst, vagy pl. váltok win8-ra, és ezekre a mentésekre már abszolút nem lesz szükségem, akkor hogyan tudom felszabadítani azt a 45G fölötti helyet?

(#12023) dvd_R+ válasza geprombolo (#12011) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben köszi ! viszont akkor semmi se lesz fent amiket feltesz a gép egyébként a recoveryvel .. :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12024) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Sziasztok!

Idióta kérdésem lenne:
Mitől 60GB a windows mappám? Betelt az SSD ettől... Lehet vírus pakolja tele? Valami tipp?
A rendszer 3 hónapja lett újratelepítve.
Köszönöm

Jackson forever :D

(#12025) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Windows/temp mappa 40 gigás... ötlete valakinek miért ekkora?
Illetve láthatatlan file ekkora, mert ha belelépek kijelölök mindent és megmérem a méretét akkor máris csak pár 100 mega

Jackson forever :D

(#12026) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#12017) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, ez segített! :R

Fire/SOUL/CD

Igen, ennyi erővel használhatnák Linuxot is :D Nem kikerülni akarom a problémát, hanem megjavítani, vagy rájönni, hogy mitől van. :) Lehet, hogy az lesz, hogy átteszem másik mappába a letöltéseket.

(#12027) Воланд válasza Danny-L (#12025) üzenetére


Воланд
titán

engedelyezd a rejtett fajlok megjeleniteset az intezoben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12028) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Na hát még csak nem is rejtett, mert rejtettek megjelenítése után sem látni mitől ekkora.

Jackson forever :D

(#12029) vlevi válasza Danny-L (#12025) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Windows/temp mappa 40 gigás... ötlete valakinek miért ekkora?"
Hát, nálam laza 16Kilobájt. De csak azért, mert vmware-nak kedve van odaírni. Más file nincs ott. És nem is nagyon szabadna ott lennie semminek. Tudtommal.
Még azt tudod be (vagyis ki) kapcsolni, hogy ne rejtse el a rendszer védett filejait. Ezek a recycle bin könyvtár, hiberfil.sys és hasonlók. Ha így sem látod, mi van a temp könyvtáradban, akkor nem tudom.

(#12030) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok!
Win7 egyszer csak úgy döntött, hogy írásvédettek lettek a fájljaim. A hétvégén csinált egy rendszerfrissítést, én arra gyanakszom.
Persze az attribútumaik nem írásvédettek, jogom is van a módosításhoz, rendszergazdaként vagyok belépve, mégsem tudok módosítani, csak olyan fájlokat amiket most hozok létre.
Van valami tippetek, hogy lehetne rábírni, hogy normálisan működjön?

(#12031) Воланд válasza Munkas (#12030) üzenetére


Воланд
titán

vedd sajat tulajdonba a mappakat. [link] utolso kep aljan van egy jelolonegyzet, oda pipa be.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12032) Munkas válasza Воланд (#12031) üzenetére


Munkas
aktív tag

Sajnos, úgy tűnik mindegy neki, ki a tulajdonos. Átállítottam rendszergazdára mindet: a tegnap módosítottat továbbra sem engedi módosítani, a mait igen.
A könyvtáraknál van a read only attribútum ami elvileg a fájlokra is vonatkozik, hiába szedem ki visszakerül, de magukon a fájlokon nincs rajta.

(#12033) Воланд válasza Munkas (#12032) üzenetére


Воланд
titán

es ha teljes hozzaferest adsz?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12034) Munkas válasza Воланд (#12033) üzenetére


Munkas
aktív tag

Az van, ezért is furcsállom a dolgot.
Hajdan kikapcsolgattam win7-ben minden „csoda” biztonsági újítást, mert XP után zavaró volt. Így rendszergazdaként elvileg mindenhez lenne jogom. Most meg még sincs :(

(#12035) Munkas válasza Munkas (#12034) üzenetére


Munkas
aktív tag

Az a furcsa, hogy ugyanarra állítom a doc-ot ami írásvédett lett, meg az új néven lementettet is, és ez nem zavarja win-t: a most létrehozottat írhatom a régit nem.

(#12036) pinnacle válasza geprombolo (#12002) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A visszaállítás nekem ki van kapcsolva. Nem állítottam át semmit, egyszer csak megszűnt a képváltás.

(#12037) hajraolaj1 válasza dvd_R+ (#12006) üzenetére


hajraolaj1
tag

Nekem is volt egy hasonló problémám és a laptopbolt ezt írta fél éve nekem.(A személyes névmások ezért nem stimmelnek :) )

Az operációsrendszerek általában több nyelven érkeznek,sajnos néha előfordul,hogy valamely nyelv eltűnik a listából.
Erre az esetre beszállítónk a következő tanáccsal látott el:
1. Töltsék le a következő programot: [link]
2. Töltsék le a nyelvcsomagot:
- 64bit-es windows 7 esetén: [link]
3. Indítsák el a vistalizator nevu programot majd kattintsanak az "Add languages" elnevezésű gombra.
4. Itt válasszák ki a megfelelő nyelvcsomagot.
5. Az ezután felbukkanó ablakban nyomják meg az "Install language" elnevezésű gombot.
6. Várják meg amíg az indíkátor a végéhez nem ér, ez körülbelül 20percet vesz igénybe számítógéptől függően.
7. Befejezésképpen a felugró kérdésnél válasszák a "Yes" gombot majd lépjenek ki a programból az "Exit" gombbal. Ekkor a szoftver újraindítja a számítógépet.
8. Kész is, a windows mostmár magyar nyelven kommunikál.

Remélem tudtam segíteni,még időben...

(#12038) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Valaki legyen szíves árulja el nekem hogy win7 alatt hol lehet kikapcsolni az automatikus biztonsági másolat készítést.Előre is köszönöm.

(#12039) dvd_R+ válasza hajraolaj1 (#12037) üzenetére


dvd_R+
őstag

Huh köszi igen tudtál ha müködik csak ez melyik verzio win7 re jó ? mert enyém
build 7601 ha régebbi akkor nem lesz jó

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12040) pinnacle válasza pinnacle (#12036) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már működik. Itt nekem az volt, hogy "Energiatakarékossági okból kikapcsoltuk a diavetítést".

dh66e erre gondoltál?

(#12041) Munkas válasza Воланд (#12031) üzenetére


Munkas
aktív tag

Kösz!
Mégiscsak jó volt az első javaslatod. A felhasználó nevű user nem volt bent a listában, a jogok között. Én meg azt hittem, hogy azért nem, mert rendszergazda és annak a csoportnak megvan a joga hozzá. Ha hozzáadom, akkor OK.
Azt mondjuk nem értem, hogy tűnt el onnét.
Már csak azon bénázok, hogy most, hogy fogom ezt az összes fájlra érvényesítetni. Ha egész meghajtót, vagy könyvtárat jelölök ki nem akar összejönni.

(#12042) Воланд válasza Munkas (#12041) üzenetére


Воланд
titán

jelold ki az egesz meghajtot, majd az utolso ablakban ahol a tulajdonost kell kivalasztani alul lesz egy jelolonegyzet (tulajdonos csereje az almappkanon, vagy hogy van magyarul) es azt valaszd ki, majd okezd le.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12043) Munkas válasza Воланд (#12042) üzenetére


Munkas
aktív tag

Kösz.

(#12044) dh66e válasza pinnacle (#12040) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi a választ de f.ngom sincs róla. :)
A tálcán minden vasárnap este 7-kor megjelenik ez az üzenet( a kis fehér zászlócska alatt):
"1 fontos üzenet"
"Cserélhető adathordozó behelyezése(Fontos)"
ha megnyitom az üzenetet akkor ezt írja:
"A Windows biztonsági másolat segédprogram folytatásához CD/DVD vagy usb meghajtó szükséges"
utána rámegyek a további információ gombra és kiírja nekem ezt:
"A biztonsági mentés nem fejeződött be"

Igazából azt se tudom hogy ezt be lehet e állítani hogy csinálja ezt csendben magától és ne külső meghajtóra cd-re meg pláne ne akarjon írni.(Még XP van a fejemben ott nem tolakodott ez az üzenet)
Amennyiben kikapcsolom, ha ott kell( amit linkeltél) akkor nem lesz egyáltalán visszaállítási pontom?-arra viszont biztos lesz néha néha szükségem.
Sorry a lámáért,és köszönöm a segítséget.

(#12045) pinnacle válasza dh66e (#12044) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Pedig ez lehet. Nézd meg, hogy van beállítva.

(#12046) dvd_R+ válasza hajraolaj1 (#12037) üzenetére


dvd_R+
őstag

Közben megprobáltam meg csinálni de nem jött össze azt írja a vistalizátor progi mikor elindittom h ezzel a windows verzioval nem müxik :/

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12047) Steelmanus válasza dvd_R+ (#12046) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor nezd meg a hivatalos Vistalizator oldalon lehet van frissebb, es talalsz SP1-es nyelvicsomagot is.

(#12048) Sub-ZeRo válasza kavics325i (#12020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt én még mindig nem értem. Van neki egy laptop amin usb3-ak vannak, majd írja, hogy akkor tudott bootolni, ha egy másikba átdugta. Majd jöttél, hogy a 2-es a 3-sal kompatibilis. Ezt sem értettem igazán. Majd erre jössz, hogy nem hiszed hogy 1-es lenne a pendrive-ja. Mert itt nem a kompatibilitásról van szó, hanem arról, hogy a windows telepítőben nincs olyan driver, ami felismerné a 3-at.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12049) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#12048) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérdés: A másik is usb3-as vagy 2-es de ahhoz van driver?
Többet kellett volna aludni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12050) kavics325i válasza Sub-ZeRo (#12048) üzenetére


kavics325i
őstag

Az usb3-porthoz csak usb3-as eszközt illetően kell driver. USB2-es eszközhöz szerintem nem. Ha a pendriveja nem USB3-as feltételezem, mert ezt külön nem írta akkor driver nélkül is fel kell ismernie az USB2-es eszközt. Ha be bootol akkor eleve működnie kell.....
(#12049) Sub-ZeRo Nekem is van usb3 portom, de driver nem a porthoz kell hanem az usb3 - as eszközhöz. A 2-est driver nélkül is meghajtja még usb3 - as porton keresztül is. Azért írtam, hogy kompatibilis

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.