Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) juharsirup válasza King Unique (#55000) üzenetére


juharsirup
csendes tag

A telepítő win 8-as, de multiverziós, tehát ha a 7-et választod, azt pakolja fel. De ez már warezesebb téma.

(#55002) Runner_fxr válasza alfiboy (#54998) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm! Ez volt a megoldás.

(#55003) prozodus válasza King Unique (#55000) üzenetére


prozodus
őstag

Én is azt hittem...

És nem is lett volna ez a kaland, ha egyből az usb-vel kezdek... Csak hirtelen nem tudtam, hova tettem a pöcköt (ez csak egyen ilyen icipici minipendrive, és mellesleg ott volt persze, ahol emlékeztem, csak rákerült vmi...), és gondoltam, akkor egykutya, legyen a lemez, majd kipróbálom máskor a pendrive-ot, aztán meg 2ségek közt kerestem még jó ideig a dvd-vel való befürdés után, h vajon azt el fogja-e fogadni, mert különben nagy kutyagumi úgy nagyhirtelenjében... Meg is lepődtem, h onnan meg aztán milyen simán települt az előzmények után :)

És mindez csak azért, mert tudja az uefit, de a biosban nem lehet állítani. Ritka gyenge bios-a van a gépnek, szinte smit sem lehet állítani benne...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55004) Z10N válasza sfdrakex (#54845) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt mondjuk ketlem. Amugy mar 4 napja egyfolytaban megy a ket gep csokkentett modban es semmi hiba es lassulas. Ezert nem ertem. Az utobbit mar kiprobaltam es igy is anomaliat csinal. Viszont ha csak 1 hdd-t hagyok a sata portokon akkor nem dob bs-t, de igy is ujraindul.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55005) Z10N válasza kraftxld (#54846) üzenetére


Z10N
veterán

Azert tettem fel a kerdest, mert sw a gond nem a hw es abban kellet volna segitseg (nem vicceskedni jottem).

Ha hw hiba lenne csokkentet modban nem tudna 4 napig menni egyfolytaban masolas/bongeszes/letoltes/stb.

A masodiknal milyen driverre gyanakodsz? Teljesen friss telepites. Amd es tplink wifi volt csak telepitve.

Ui: Mivel tapasztalt vagy e teren, igy gondolom talalkoztal mar ilyennel.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55006) Doky586 válasza juharsirup (#54986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Vársz egy pár napot és lesz egy ismertebb release-ből januári integráció"

Az én számításom szerint Januárig még 11hónap van hátra... :K

[ Szerkesztve ]

(#55007) Runner_fxr válasza alfiboy (#54998) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Még egy probléma adódott, amint feltelepült a windows 7, nem érzékeli az usb-t. Az eszközkezelőben sem látom. "Sajnos" nincs dvd meghajtóm, csak pendrive-ról tudok telepíteni. Viszont ha nem érzékeli az usb-t akkor ezt jól megszívtam megint, mert így nem tudok drivereket másolni a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#55008) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#55007) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az viszont érdekes, hogy az usb-s billentyűzet és usb vezeték nélküli egér működik. De ha bedugok egy pendrive-ot azt nem látja. Erre van valami ötlet?

(#55009) juharsirup válasza Doky586 (#55006) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Akarom mondani: februári. Bár januárit is készíthetnének, olyan pl. nem volt most. :)

[ Szerkesztve ]

(#55010) Puma K válasza prozodus (#54999) üzenetére


Puma K
veterán

De ez az, hogy 4.5Ghz-cen járó i7-4790K, 16GB RAM, SSD meg 240-es netem van és egyszer nem emlékszem ennyi időre, hogy szobroztam volna a gép előtt... :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55013) prozodus válasza Puma K (#55010) üzenetére


prozodus
őstag

Akkor szívás van, Apafej... :)
Végül újraindítottad, v mi lett?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55014) Puma K válasza prozodus (#55013) üzenetére


Puma K
veterán

Nincs para csak a frissítések keresésével bíbelődött el egy jó darabig... már meg vagyok mindennel ami kellett, szóval remélhetőleg nem kell több frissítést leszednem... ma már :DDD ;]

Amikor írta akkor ment az újraindítás, majd újbóli keresgélés és így tovább.
Csak az elején gondolkodott sokat amikor a 176 letölthető frissítést találta, mert most lett újra rakva a masina... aztán a listából válogattam mi kell és mi nem az alapján amit a fórumtárs kollégák írkáltak, hogy mit ne tegyünk fel.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55015) zoo8800


zoo8800
veterán

Ha már feljött a téma, hogy kell Win8-as telepítőbe win7-et tenni?
DW-n olvastam erről, hogy eleinte úgy néz ki, mintha Win8-at telepítene az ember, és első újraindítás után lesz Win7-es kinézete a telepítőnek. Aztán persze Win7 települ.
(bocsi a pontatlan megfogalmazásokért)
Szóval, hogy? :)

rip and tear, until it is done

(#55016) trincsi23


trincsi23
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mi megoldás ebben az esetben?

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BEX
Alkalmazásnév: Viber.exe
Alkalmazásverzió: 5.4.0.1664
Alkalmazás időbélyegzője: 564074b6
Hiba – modul neve: StackHash_0a9e
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivétel – eltolás: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivételadatok: 00000008
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.2
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 0a9e
További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
További információk 3: 0a9e
További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Windows 7 operációs rendszert használok.

(#55017) mezis válasza Runner_fxr (#55008) üzenetére


mezis
nagyúr

Ethernet hálózatot sem kezeli ?
Végigpróbáltad az összes csatlakozót ?

mezis

(#55018) SP4C3 válasza trincsi23 (#55016) üzenetére


SP4C3
veterán

Újratelepítés megvolt?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55019) trincsi23 válasza SP4C3 (#55018) üzenetére


trincsi23
csendes tag

A vibert újratelepítettem, de az sem volt megoldás :(

[ Szerkesztve ]

(#55020) SP4C3 válasza trincsi23 (#55019) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha adminként futtatod, akkor is jelentkezik ez a hiba?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55021) alfiboy válasza Runner_fxr (#55008) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:U
:F
Ezeket passzolnám.

...

(#55022) Runner_fxr válasza alfiboy (#55021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én se látok rá most megoldást, kénytelen leszek újabb verziójú windowst feltenni. 8.1 vagy 10.

mezis: Végigpróbáltam az összes usb-t, egyikben sem érzékeli a pendrive-ot.
Lan az elvileg van, de én wifiről kapom a netet a felső szinten, majd lehet kipróbálom mégegyszer hogy rádugom a kábeles netet, hátha életre tudom kelteni. Ha nem akkor újabb verzió lesz.

(#55023) Newyorker


Newyorker
addikt

Windows 7-em van és a winsxs mappát szeretném törölni! Hogy tudom legegyszerűbben? (köznyelven leírva kérem:) ) googleba nem találtam norm leírást

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#55024) King Unique válasza Newyorker (#55023) üzenetére


King Unique
titán

Én manuálisan biztos nem törölgetnék csak úgy bele a rendszermappákba... arra van a lemezkarbantartó [link].

(#55025) Newyorker válasza King Unique (#55024) üzenetére


Newyorker
addikt

Nekem win 7-em van! De nem manuálisan ebből hogy lehet? Csakmert manuálisan se tudok és vagy 15 giga

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#55026) King Unique válasza Newyorker (#55025) üzenetére


King Unique
titán

És szerinted Win7-ben nincsen lemezkarbantartó, nem lehet vele a felesleges fájlokat törölni...? Még a hivatalos MS leírás is azt ajánlja [link] + ott a google [link], [link].

Amúgy meg megfelelő méretű partíciót kell neki adni, nem kicentizni és akkor máris nem kell ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#55027) Doky586 válasza Newyorker (#55025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl egy Live linux vagy WinPE pendriveról bootolsz és törlöd azt a mappát. Utána persze jó eséllyel fel sem fog állni az a win..

(#55028) brd válasza Newyorker (#55023) üzenetére


brd
nagyúr

Kézzel sehogy. Ha a Lemezkarbantartós frissítést telepítetted, akkor a WU után maradt régi verziós file-okat is ki tudja neked takarítani. Annál jobban csak újratelepítéssel lehet csökkenteni a méretét (jelenleg, de valószínűleg ez már így is marad).

The only real valuable thing is intuition.

(#55029) mazza


mazza
tag

Sziasztok!

Adott egy Windows 7 Professional x64 rendszer, 235 frissítést töltött le, leállításkor végigment a telepítés, majd indításkor egy idő után úgy dönt a frissítések konfigurációja résznél, 0%-nál, hogy a konfigurálás nem sikerült, módosítások visszavonása.
Ez mitől lehet? Sokáig tart ez a visszavonás művelet; ki lehet valahogy kerülni?

(#55030) mezis válasza mazza (#55029) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen

Igen. Ne légy mohó, frissíts részletekben. :D

mezis

(#55031) prozodus válasza King Unique (#55024) üzenetére


prozodus
őstag

Ugyan hagyjad már törölgetni, legalább van egy bátor ember, aki majd leírja a tapasztalatait :))

Mint anno az "Apuuu, mi az a format c:?" :DD

Egyébként emg természetesen le lehet könnyen törölni, pl live windows, és hasonlók. Nekem is van ilyen (vmi linuxos, de nem a live, csak a neve most nem jut eszembe :D), de néha rendkívül hasznos.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55032) King Unique válasza prozodus (#55031) üzenetére


King Unique
titán

Felőlem, mindenki úgy cseszi szét a rendszerét, ahogy akarja. :D Amúgy vsz a helytelenül megválasztott partícióméret lehet a háttérben, mert nálam is biztos van 10-2x GB, de nem foglalkozom vele, mert bőven van hely.

(#55033) prozodus válasza King Unique (#55032) üzenetére


prozodus
őstag

Én is kitörölök a c:-ről minden feleslegeset, de nem ezzel a könyvtárral kezdem :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55034) mazza válasza mezis (#55030) üzenetére


mazza
tag

:) csak hogy ez automatikusan letöltötte és minden leállításnál újrapróbálkozik

(#55035) prozodus válasza mazza (#55034) üzenetére


prozodus
őstag

Kézi vezérlésen?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55036) mazza válasza prozodus (#55035) üzenetére


mazza
tag

Tartományban van a gép, és a beállításokat nem tudom módosítani. Windows update karbantartást csináltam a lemezkarbantartóval, most újrakerestetem vele a frissítéseket, meglátjuk..

(#55042) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Jól van lapozzunk, térjünk vissza a topic témájához. :R

(#55043) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali, az lenne a kérdésem,hogy lehet külső cd/dvd meghajtóról telepíteni W7-et GPT-s lemezre? Van aki ezt megtudja mondani pontosan?Légyszi, köszi,.

(#55044) XGame


XGame
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan probléma lenne, hogy van egy rendszergazda felhasználó (azaz én) és egy korlátozott fiók (azaz párom). Csak a "C" meghajtóhoz van engedélye, minden mást túlzottam. Mégis ha a keresőbe be ír valamit azokat is kidobja amik le vannak védve és onnan meg is tudja nyitni azokat a nappákat. A kérdés az hogy lehetne ezt is le tiltani. (Csak azok közt keresen amikhez engedélye van)

Aki korán kell az...hűlye!

(#55045) Csöves válasza XGame (#55044) üzenetére


Csöves
senior tag

Titkolsz valamit? :D

Aquila non captat muscas.

(#55046) kraftxld válasza XGame (#55044) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha túlzottad a jogokat akkor jóhogy hozzáfér :)
Kicsit bővebben le kéne írni, hogy lettek a biztonsági beállítások megcsinálva a "titkos" mappákra az alapján meg lehet mondani, hogy mi a gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55047) föccer válasza XGame (#55044) üzenetére


föccer
nagyúr

Igazi kiegyensúlyozott, bizalmi párkapcsolat. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55048) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni?

A win7ben a parancsikonról,hogy lehet leszedni a bal alsó sarokban lévő nyilat?

(#55049) prozodus válasza robyg (#55048) üzenetére


prozodus
őstag

Nem tuti, de próbálj meg a tulajdonságokban ikont cserélni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55050) DS39 válasza prozodus (#55049) üzenetére


DS39
nagyúr

nem hiszem hogy az megoldja, mert az nem része az ikon képnek, azt a Windows teszi rá jelzésként, hogy ez csak egy hivatkozás/parancsikon. szerintem registry módosítás kell hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.