Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Doky586 válasza ledgeri (#67998) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amikor csak a HDD van bent telepítőről bootolva próbálkozz indítási javítással.

(#68002) ledgeri válasza krealon (#67999) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& (#68000) ricsi99 & (#68001) Doky586

Köszönöm!
Csak próba volt, de legközelebb figyelni fogok!
Ez a ugyanígy működik w10-nél is?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68003) ricsi99 válasza ledgeri (#68002) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68004) ledgeri válasza ricsi99 (#68003) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

Más kérdéskör:
A C-m kb 85-90GB-nyira volt telített, egy 100 GB-os partición, mikor rámjött a próbálkozhatnék, és ultimatem révén, elkezdtem letölteni kb 3 GB-nyi nyelvcsomagot Update-en keresztül.
Pár nyelv után resit kért, az megadtam neki, akkor már valahogy több frissítést is talált (1-2GB méretben kb).
Napi böngészés mellett -mialatt ment a telepítés tovább-, azt vettem észre, hogy akadozgatok. Megnéztem és "nincs elég hely a merevlemezen" hibával állt le a frissítés (100KB maradt). Mondom, ez így nem okés:
-Resi után nyomtam egy disc clean-up-ot, de lényegében nem talált sokat
-Ccleanerrel rákerestem mi lehetne írtható, és logoknál írta, hogy van kb 7-8 GB.
-Megnéztem egy háttértár telítettség elemző progival, hogy hol lehet az a log, ami termelődött, és a CBS-ben egy fájl 10GB-tal
A ccleaner kiszedte, vagy utánanéztem, hogy törölhető-e, mindegy, megtörtént.
Megnöveltem a partició méretét 10GB-tal, ment egy lapozófájl alap méret csökkentés is (a max maradt ami volt).
Mégegyszer megpróbáltam, aztán abbahagytam és elkezdtem leszedni a nyelveket.
Valahogy a CBS mindaddig nőtt, míg lehetősége volt, lényegében azzal küzdve mentek a szükséges resik.

Most nyelvek nélkül, 600 megás újratermelődött CBS-sel 9,88/111GB.os a C-m, úgy hogy sem a Disc-cleanup, sem a CCleaner nem jelez olyat, ami jelentős lenne... Közben megint sokat jelzett az update, de lefudtával (nem telepítvén semmit,gondolom csak ment egy checksum-féleség), csak a nyelvek maradtak.

Mehetett máshova log, vagy Cache, Letöltés, ahonnan tudnék helyet felszabadítani (és windows cuccli), vagy Un-installig kb az 1-2 giga valamiből szenvedésem miatt lett 10-15 giga kakim?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68005) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

SSD , a méretéhez arányosan , hogy az rendeltetésszerűen hatékonyan tudjon dolgozni 20% üres tartalékhellyel kell rendelkezni ! 240GB-ostól 15%
120GB-os SSD-t nem szedjük szét 2 partícióra a TRIM miatt. Nem tesz jót SSD-nek. A második SSD-re irányítsuk át a Lapozófájlt és a Letöltéseket is valamint az AppData -ból a TMP és TEMP mappákat. Minél kevesebb "szemét" legyen a C -n.

(#68006) ricsi99 válasza ledgeri (#68004) üzenetére


ricsi99
addikt

"CBS"
Az mi?
C:\User\tenevedmittomén\
Ott keresd egy Temp könyvtárat... rejtett állisd át az intézöt ...
Legalábbis az az alapértelmezett,ha nem állitottad át...
..abban van a win szemete abból mehet minden a kukába
Megnézheted a Downloads mappát is... mit töltögettél le ...az is elhizhat.

C:\Windows\Instaler mappában van amit a winhez feltelepitettél programok frissitések szemete... de it észel törölj mert a programok telepitoje is itt lapul és lehet nem fogod tudni uninstallálni utánna.....

Ha ssd-d van akkor a méretének 10% -át hagyd üresen... mert belassul mint állat :D
Előtöltést meg filekeresést is kikapcsolhatod

3. a böngészök meg minden vackot lementenek... szépen fel tud hízni azok temp könyvtára is 2-5gb re simán

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68007) King Unique válasza ledgeri (#68004) üzenetére


King Unique
titán

Sok értelme volt az Ultimate kiadásra elérhető nyelvi csomagokat mind telepíteni, ha célirányosan nem lesznek használva...
Az nem derült ki, hogy a C-n esetedben mi és mennyit foglal, de megmutatja pl. a TreeSize program, ha normál módon nem sikerül beazonosítani. Ha nem a sok tárhelyigényes program és nem is pl. a letöltések mappában lévő fájlok foglalnak ekkora tárhelyet, hanem a Windows hízott meg, akkor első körben a lemezkarbantartót lehetne futtatni rendszergazdaként, valamint lásd a lemezterület felszabadításával kapcsolatos tippek cikket. Ha a C:\Windows\Installer mappa hízott meg, akkor meg ott van pl. a PatchCleaner további lemezterület felszabadításához. Plusz a nagytakarítás előtt szükség esetén mentést készíteni a rendszerről (pl. Macrium Reflect programmal), hogy ha esetleg valami gond lenne, akkor visszaállítható legyen a korábbi állapot.

(#68005) _DiEGO_:
Olvasnivaló: Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

[ Szerkesztve ]

(#68008) ledgeri válasza ricsi99 (#68006) üzenetére


ledgeri
nagyúr

winsows/logs/CBS Abban volt a 10-11 GB-ra növő fájl.
Említett felh.h. fiók mappában mappámban nincs Temp mappa (App data az egyetlen rejtett)
Downloads - Átirányítva máshova -már rég...

SSD. Kimaradt, hogy egy 120-as alapból, de ha onnan indulok, hogy volt ~12 szabad giga, és ezen felül 10 a partíción kívül, ez nem sugallná számotokra, hogy nem 0kb szabad hely van rajta 0-24? Honnan kéne gondolnom, hogy nyelv telepítésnél, amit egy korábbi telepítéskor már próbáltam, és akkor nem okozott semmit, most rájön a "Tölthetnék" és kb 1 óra alatt teleírja a szabad helyet egy a mostani esetig ismeretlen célú és tulajdonságú log-fájl? (Ennyit a particionálás "nem jóságáról)

Egyébként meg folyamatos restartok voltak a mai nap - még 2 ubuntu-s Pendrive boot is csak restrart-al volt leállítva (értsd nem állt le teljesen a gép).
Mikor az előbb beírtam, ment egy rendes "shut down", és induláskor indult az OS, tisztogatott 6 gigát. Vagy trollkodik, vagy kell neki -a valahogyan általa érzékelt- "full power-cycle"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68009) zolee001 válasza ledgeri (#68008) üzenetére


zolee001
őstag

Az összes nyelvi csomagot letöltöd?
Izgalmas lehet a windows kezelöfelülete héberül avagy görögül:-)

Csökkentett mod majd nyugodtan törölheted a cbs/log mappa teljes tartalmát de vmi WU jogosultság probléma miatt (tippelek) ujra meg fog hizni igy a primer problémát kellene kideriteni,hogy mi a baja a windowsodnak.

sfc/scannow elöször ami ironikus modon a cbs/logs mappába fogja tenni a log file-t és elöször azt kell kivesézni

(#68010) ledgeri válasza zolee001 (#68009) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az volt a terv (Ismert helyen ismeretlen dolgok)... De mindegy...

A 600 mega most már csak 70, a hízás egyértelműen a frissítési folyamattal volt összeköthető: (amikor már nem másoltam [korábbi friss kérdéskör], akkor ez ment, meg youtube-nézés ezerrel [pár lejátszási listát pótoltam], szóval semmi olyan nem volt, ami ne történt volna előtte) Csak akkor növekedett jelentősen a mérete felfedezése után, mikor próbáltam a nyelvi cuccot szedni, vagy törölni. Szerintem a művelet máshova is nyúlt, mert már az első hibás megállás utáni újrakezdéskor kiírt olyan csomagokat, amiket korábban (ugyanolyan) keresésre nem dobott. Meg mikor minden nyelvet leszedtem, dobott olyanokat, amiken nem futott végig, mint "telepítendő", csak "hopp már megvan"...

Egyébként átlag 3 bejegyzés/ 4 (indulásos) nap alatt rögzít a HDS 100giga írást az SSD-men, 19-e, 20-a óta történt 300GB írása...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68011) Freddy S


Freddy S
tag

Én szerintem ki kellene írni valahová, hogy semmi nem lesz ha lejár a Windows 7 támogatása, ugyanúgy fog működni tovább...

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#68012) sfdrakex válasza Freddy S (#68011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyen hülyeséget miért kellene kiírni bárhova is?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68013) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
Dell inspiron n7110 laptopomban kicserélték a hdd-t egy Samsung 860 Evo ssd-re. Az a problémám, hogy a Windows nem indul el telepítés után. Bal felső sarokban villog a kurzor, és nem megy tovább 😭😭😭

(#68014) chef69 válasza chef69 (#68013) üzenetére


chef69
tag

Nem a telepítés után nem indul, hanem a beállításjegyzékbe sem fog bele.

(#68015) Josi válasza chef69 (#68013) üzenetére


Josi
aktív tag

Akkor rosszul klónozták.
Tessék másik programmal megpróbálni.
Mondjuk a Samsung sajátjával.
Esetleg megpróbálhatod, hogy telepítőről elindítva lefuttatsz egy javítást, hátha segít.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#68016) chef69 válasza Josi (#68015) üzenetére


chef69
tag

Nem klonoztam, csak beraktam a régi helyére, és megpróbáltam egy új Windowst telepíteni.

(#68017) krealon válasza chef69 (#68013) üzenetére


krealon
veterán

"Bal felső sarokban villog a kurzor,"

A telepito media boot-olhato?
A boot menuben kivalasztottad a telepito eszkozt?

Meg telepites elott toltsd le az alabbi linkrol a drivereket, es a halozathoz csatalkozas elott telepitsd a szuksegeseket (a sorrend: intel chipset, audio, video, wifi, ethernet, kartyaolvaso, hotkey features).
https://www.dell.com/support/home/hu/hu/hubsdt1/product-support/product/inspiron-17r-n7110/drivers

[ Szerkesztve ]

(#68018) ricsi99 válasza chef69 (#68016) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Elsö körben nézd meg ,hogy a laptop látja e rendben.
Második körben , nézd meg ,hogy (gondolom én) a telepitö pendrive ,jó e és arrol akar a e a laptop indulni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68019) chef69 válasza ricsi99 (#68018) üzenetére


chef69
tag

Driverek elég régen lettek utoljára kiadva ehhez a géphez, fennt vannak a legfrissebbek.
Linux pendrive-ról elindul rajta, de más oprendszer nincs a gépen most.

(#68020) ricsi99 válasza chef69 (#68019) üzenetére


ricsi99
addikt

Most akkor nem értelek.. hol vagy megakadva... Nem tudod elkezdeni a telepítést?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68021) chef69 válasza ricsi99 (#68020) üzenetére


chef69
tag

Eddig eljut:

Ezután már csak a kurzor villog a bal felső sarokban.

(#68022) sfdrakex válasza chef69 (#68021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez a Dirtys ez érintetlen vagy mókolt cucc? Sose használtam, ezért kérdezem.

Ezután a telepítő médiát kiveszed és beállítod honnan bootoljon?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68023) ricsi99 válasza chef69 (#68021) üzenetére


ricsi99
addikt

Értem.
1.) Telepitöd biztos jó?
2.) A régi hdd re ugyan ezzel a telepitövel felmegy minden?

Ha igen akkor érdemes lenne az ssd-t megnézni másik gépben...
Samu elég sok kompatibilitási problémával küzdött annó...
Noti biosában is ha lehet kapcsolj ki minden fasbot /securebot ,meg ilyesmi.... utolsó mentsvár ,hogy ide /vagy compatible modban telepited ...de elsö kör ,hogy másik hdd tesztelni ,vagy a telpitod tesztelni ,hogy 100% e...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68024) chef69 válasza chef69 (#68021) üzenetére


chef69
tag

Csak a kép van a dirtyről.
Usb-ről telepítem, de usb-t kihúzva ugyan úgy nem csinál semmit.
Régi hdd-re még megpróbálom.

(#68025) ricsi99 válasza chef69 (#68024) üzenetére


ricsi99
addikt

A kép szerint megakad a telepitő....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68026) _DiEGO_ válasza King Unique (#68007) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Több mint 7 éves cikket ne linkelgess nekem . Tisztában vagyok mindennel. Max olvasgasd ha már rátaláltál :))

Lemezkarbantartó SSD-n szinte TILOS ! TRIM miatt nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#68027) _DiEGO_ válasza chef69 (#68013) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Legelső mozdulat , BIOS kontroll és annak frissítése ha nem a legújabb van rajta ! Hogy a legfrissebb mikrokódok benn legyenek , rendesen ismerjen be újabb memóriákat , SSD-t. Netán más opciókat is ! Nem véletlen dolgoznak BIOS-okon a mérnökök.
BIOS-ba engedélyezni kell SSD miatt a S.M.A.R.T. valamint AHCI opciókat. Win 7 esetén Legacy és CSM módot.
És még van ott más is amire oda kell figyelni. DELL-nek kissé más a BIOS kinézete/felülete is :K
BIOS elérés : F2

https://www.dell.com/support/home/us/en/04/drivers/driversdetails?driverid=g9y2h&oscode=w764&productcode=inspiron-17r-n7110 [link]

https://www.youtube.com/watch?v=TcaXJRKeq0Q [link]

[ Szerkesztve ]

(#68028) King Unique válasza _DiEGO_ (#68026) üzenetére


King Unique
titán

Igen? Akkor nézzük:

A szabad területnél elég általánosan 10-15%, vagy a gyári OP-től függően egyes SSD-knél akár kevesebb.
Ez a ne particionáljuk, ne szedjük több partícióra az SSD-t = echte hülyeség, amiről nemrég a téma topikjában is volt szó. Aztán az, hogy ez befolyásolná a TRIM működését, az meg pláne...
Alapesetben semmilyen kímélgetésre, erőltetett letiltásra, a C-ről áthelyezésre, átirányításra nincsen szükség csak azért, mert SSD a rendszermeghajtó. Max. lemezterület felszabadítása miatt lehet indokolt pl. a hibernálás teljes letiltása - ha nem használják -, lapozófájl méretének kisebbre állítása, stb.
A lemezkarbantartó lemeztöredezettségmentesítő, világosan látszik a korábban linkelt leírásban, hogy mire vonatkozik az előbbi... Az utóbbi (defrag) az értelmetlen SSD-ken és felesleges írást generálhat, de maga az SSD amúgy nyilván nem fog tönkremenni attól, ha mondjuk 1x lefut. A W7-ben meg alapértelmezetten amúgy is le van tiltva SSD-ken a defrag, az újabb Windowsoknál W8 óta meg az optimalizálás SSD-knél = TRIM futtatása.

Vagyis :N

[ Szerkesztve ]

(#68029) chef69


chef69
tag

Régi hdd-re is megpróbáltam feltenni, ami most a cdrom helyére van betéve, de ott se megy
BIOS így néz ki:
[kép]
[kép]
[kép]
Futtattam egy tesztet is:
[kép]

(#68030) sfdrakex válasza chef69 (#68029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Load bios default. Utána pendrivebe. Töröld a partíciót az ssdről. Utána próbáld újra a telepítést.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68031) chef69 válasza sfdrakex (#68030) üzenetére


chef69
tag

Ezt leírnád légyszives pontosan hogyan kell csinálni?

(#68032) sfdrakex válasza chef69 (#68031) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Belépsz a biosba és ott megkeresed a load defaultot. Rányomsz, leokézod. Utána a telepítő pendriveról bootolsz, mikir kérdezi a telepítés helyét töröld a meglévő partíciókat, utána a particionálatlan teljes részen nyomsz hogy oda telepíted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68033) chef69 válasza sfdrakex (#68032) üzenetére


chef69
tag

Megpróbálom, köszönöm!

(#68034) ricsi99 válasza chef69 (#68029) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha a régi hdd-re sem megy fel amivel hibátlan ment eddig a gép ,akkor szerintem a telepitovel lessz gond... ha bp 20 ker környékén laksz akkor szivesen megvarázsolom neked...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68035) chef69 válasza ricsi99 (#68034) üzenetére


chef69
tag

Köszönöm a lehetőséget, de kb 1200 km-re vagyok tőled.

(#68036) chef69 válasza sfdrakex (#68032) üzenetére


chef69
tag

Load default-ot megcsináltam a bios-ban.
Most ott tartok, hogy azt írja ki usb-ről bootoláskor, hogy nem található oprendszer. Több usb-t, Windowst, és usb creatort is kipróbáltam, mindel ugyan az a helyzet.

(#68037) King Unique válasza chef69 (#68036) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kellene megnézni, hogy a BIOS-ban most milyen bootolási mód van beállítva, annak megfelelően van-e kiírva a telepítő a pendrive-ra, boot sorrend / boot eszköz kiválasztása megfelelő-e, azaz tényleg a pendrive-ról történik-e a bootolás, stb. Meg lehetőleg nem más által buherált W7 ISO-t használni, hanem hivatalos forrásból beszerzett eredetit.

(#68038) chef69 válasza King Unique (#68037) üzenetére


chef69
tag

Bekapcsolás után belépek a boot menübe, és ott kiválasztom, hogy usb-ről bootoljon.
Windows 7 cd-n volt meg valamikor sok évvel ezelőtt, de már jópár éve nincs cdrom itthon, az eredeti win cd sincs már meg. Honnan tudnék eredetit beszerezni? (Megvenni nem szeretném mégegyszer)

[ Szerkesztve ]

(#68039) _DiEGO_ válasza chef69 (#68038) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hagyd ezt a blamaságot, hogy eredeti ! Hamis Oprendszer NINCS ! ! !
Windows 7 SP1 AIO x64 Integrated August 2019


Leszeded amit küldtem priviben , letöltöd ezt , és ezzel írd ki ez csakis Legacy NTFS módban fog települni.

Windows USB/DVD Download Tool 1.0
https://oprend.hu/infusions/downloads/downloads.php?cat_id=24&download_id=41 [link]

Ezzel NEM lehet elrontani a kiírást !

Lényeg, hogy a boot sorrendben az SSD legyen elöl !

De az USB-ről telepedjen és akkor nem ér meglepi ...

BOOT Manager sztem az F12 , netán F11

De néhol az Esc és onnan kell kiválasztani USB eszközt !

[ Szerkesztve ]

(#68040) Doky586 válasza chef69 (#68038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti iso-nak ez az sha ellenörző kódja:
28249fc2426245c4bb43649091614ccfb294d2ed *Win7_Ult_SP1_Hungarian_x64.iso
bb1e5b2055511861196cbb4526d04b15a7e3ebe6 *Win7_Ult_SP1_Hungarian_x32.iso

A ulti, pro, home iso kizárólag az ei.cfg fileban különbözik, amit amúgyis törölni 'illik'...

(#68041) chef69 válasza _DiEGO_ (#68039) üzenetére


chef69
tag

Igen, leszedtem. Ezzel se megy, 2 különböző usb-vel is próbáltam.
Indítás után f12, ott kijelölöm az usb-t, enter, és kiírja, hogy nem található oprendszer.
Kipróbáltam ugyanígy egy linux-os usb-t is, az elindul, használható a rendszer.

(#68042) _DiEGO_ válasza chef69 (#68041) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Csak remélni merem , hogy az ISO fájl nem simán rámásoltad USB-re :F

Azzal írd ki a Win7 -et USB-re amit mutattam ! és az tuti MBR partíciót hoz majd létre...
A proggi egyúttal bootolhatóvá is teszi az USB pendriveot .
Telepítési idő 10perc -től akár 25perc is lehet , géptől függően !

A hiba benned van.

Telepítéskor : először MINDEN partíció TÖRLÉSE !
Majd - újból létrhozása kell, újra - ezután jöhet a telepítés !

[ Szerkesztve ]

(#68043) Doky586 válasza chef69 (#68041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

1, 1b, 2, 2b, 2c, 2d, 3, 4,

[ Szerkesztve ]

(#68044) zolee001 válasza chef69 (#68041) üzenetére


zolee001
őstag

Dell inspiron n7110
Ezt a gépet Windows 7 oprendszerrel adták el amit kifizettél,vagy kaptál disckeket hozzá vagy recovery particion ott van (volt?) a komplett telepitö állomány ami gyári állapotba állitja vissza a rendszert,driverekkel,programokkal mindennel 4-5 db next és 1 db finishgomb megnyomásával
Rakd vissza a régi hdd-t és ha még létezik irdd ki a recovery tartalmát arra amit támogat (cd-dvd,usb)
Majd berakod az uj ssd-t és a Recovery medárol boot é mire megiszol egy kv-t a windows log on fogad hogy adj meg egy usernevet

B verzio ha recovery okos modon törölve lett,dell felhiv majd mivel feltehetöleg nem garis a gép (a dell meg egy görény) kicsi pénzért megkapod postán

C verzió: Torrenten itt ott "Dell inspiron n7110 recovery disk download" majd search

D verzió: Microsoft Windows and Office ISO Download Tool letölt és dierekt Dell imageket tölthetsz le,ha a listában benne a géped mázlid van

(#68045) King Unique válasza chef69 (#68038) üzenetére


King Unique
titán

Ha a BIOS-ban a boot opciók megfelelően vannak beállítva, megfelelően van kiírva a pendrive-ra a telepítő, akkor annak normál esetben márpedig bootolnia kellene.

A W7 ISO-k letöltése manapság problémás, amiről korábban már volt szó itt. De az innen letölthető tool még működik, annál aktívak a 2018 augusztusi linkek angol nyelvű ISO-khoz, plusz a Dell gyári lemezképek.

+1: ha megvan még a régi HDD-n lévő gyári W7, akkor azt meg lehetne próbálni klónozni az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#68046) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Itt senkinek sincs eredeti windowsa a gépén ? Mert ha volna nem írna sületlenségeket.
MS fiók az első ! Azt az első telepítés után már MS fiókkal kell bejelentkezni . Megvan a digitális liszenc . Alaplap BIOS belőve.
Kövi telepítéskor csak sima telepítés , természetesen ugyanaz az oprendszer , ha HOME volt. akkor, ujra Home, ha Pro , akkor csakis Pro -t telepítünk újra.
20 percen belül tuti csatizik a szerverre és beaktiválódik. Nem kell csinálni semmit szinte.

[ Szerkesztve ]

(#68047) Doky586 válasza chef69 (#68041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legeneráltam neked a magyar win7 eredetiségét igazoló sha1 ellenörző összegeket amik már bármelyik kiadáson vagy akár pendriveon, DVD-n működnek:

win7hun32.sha
c80a810eb87d52a0c02f884d5c080ce90f8e11d1 *sources\boot.wim
640ee93b5d86c886b43fd1d0cbac69fcc198fa18 *sources\install.wim

win7hun64.sha
7f7dc1902dbcda874d3c3fa43aad874cc9962164 *sources\boot.wim
8b0eee2866c82e723910a4aef21e8119e20c33cd *sources\install.wim

Sajnos a MS-től már nem fogsz magyar win7-et letölteni. Tavaly még le lehetett. Erre számítani lehetett. Készülnöd kellett volna rá, ez senkit nem ért meglepetésszerűen.

(#68048) Doky586 válasza Doky586 (#68047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ellenörző összeg ellenörzése:
cmd-ben: certutil -hashfile d:\proba.dat

vagy bármely későbbi windowsal vagy bármely programmal..

(#68049) Gézengúz válasza _DiEGO_ (#68039) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez melyik kiadás? Érdekelne engem is!

(#68050) chef69


chef69
tag

Köszönöm, hogy ennyien próbáltok segíteni!
Kicsit hányattatott ennek a gépnek a sorsa, nem olyan egyszerű. Később lesz több időm, leírom pontosan, hogyan jutott erre az állapotra, hátha úgy nektek is egyszerűbb lesz.
Partitiot hogyan tudok törölni? Jelenleg egy usb-ről induló Linux használható csak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.