Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#43001) LonGleY válasza idevele! (#43000) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Ha linket másolsz, és kattinthatóvá akarod tenni, akkor maradjon a %20. Nem az a lényeg, hogy olvasgassák. Ha html emaileket küldözgetsz, akkor meg tudod oldani, hogy a link konkrét szövege más legyen, de a célurl-nek akkor is tartalmaznia kell a space kódokat.

A másik megoldás, ha a %20-as linkeket lerövidíted és úgy küldöd el őket. Erre a bitly.com a legjobb. Ha csinálsz accountot, akkor opcionálisak lehetnek a rövid linknevek (hogy utaljanak a célra), és azt is látod, hogy melyikre hányan kattintottak. Jó funkciója még, hogy a saját rövidítéseket utólag szerkesztheted is (más név, más célurl vagy törlés).

Ha meg szar az oldal SEO-ja és nem olvashatók a linkek, az a hanyag/hozzá nem értő webszerkesztés miatt van. Ezen te nem fogsz tudni utólag másképp kozmetikázni. Az oldal szerkesztőjét kell megregulázni...

[ Szerkesztve ]

(#43002) jjwsj

jjwsj
(csendes tag)

Sziasztok! Én elég tök vagyok, de ujratelepítés után nem indul el a rendszer! Ezt dobja ki esc nyomás után és a második lehetőséggel elindul! Mit lehet vele tenni? :)) :(((

(#43003) jjwsj válasza jjwsj (#43002) üzenetére

jjwsj
(csendes tag)

(#43004) szabonagyur válasza jjwsj (#43003) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Hello

Eléggé össze vissza írsz, de ez jól látom, hogy nem eredeti rendszer?

(#43005) donmackó válasza jjwsj (#43003) üzenetére

donmackó
(őstag)

Ez bizony az hogy a loader tönkre tette a windowst és nem tud bootolni / eredetiséget ellenőrizni. Rossz a loader vagy vírusos. De sajnos ez már warez téma.

Release the cable hounds!

(#43006) hviiick

hviiick
(csendes tag)

Sziasztok!!

Egy olyan progit keresnék Windows 7 alá, ami megkeresi nekem a wifimen lévő kapcsolatokat és megmutata nekem, h kik kapcsolódtak a wifimhez. Na már most az én wifim nincsen lekódólva és a programnak kellene tudnia azt is, h a nem kívánt kapcsolatot bontsa.

Esetleg ha készülék nevét is kitudja jelezni, az super lenne!!

Köszönöm szépen!!

[ Szerkesztve ]

(#43007) LonGleY válasza hviiick (#43006) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Nézd meg a routerben... vagy:

Wireless Network Watcher - kis egyszerű NirSoft cucc

MyLanViewer - összetettebb cucc, 15 napos trial

Fing - Network Tools - Androidon (és iOS-en), ez amúgy a legjobb

Olyan nem lesz, ami még tiltani is tud. Az a router dolga... Vagy kódold le a wifit (ez azért elég alap), vagy MAC cím alapján a routerben tudod állítani a tiltott eszközöket, amiket nem engednél kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#43008) hviiick válasza LonGleY (#43007) üzenetére

hviiick
(csendes tag)

Ha nem kódóolom le a wifit, tudnak telefonról turkálni az eszközeimen?
Köszönöm a választ!!

Várom, hátha jönnek csajok az ingyen wifiért, de skacok jönnek, az nem tetszik!! :)

(#43009) LonGleY válasza hviiick (#43008) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Mi van? Ha nem kódolod le, akkor konkrétan a belső hálódon bárki mászkálhat (nem az eszközödön, de onnan az már csak egy lépés). Ahogy te láthatod a hálózaton más MAC- és IP címét, az eszközök gyártóit stb., úgy ez visszafele is működik. Idiótaság a felsőfokon - főleg az alábbi indokodat olvasva...

[ Szerkesztve ]

(#43010) hviiick válasza hviiick (#43008) üzenetére

hviiick
(csendes tag)

megvan, a mac adress, de invalid starting/ending port valuet ír ki, segítenél?! :)
Köszi

(#43011) hviiick válasza LonGleY (#43009) üzenetére

hviiick
(csendes tag)

de tök jó lenne, ha csajok áldogálnának az ablakom alatt, na!! :)
mindenki mást meg letiltok!!
letiltom az egész lakótelepet egyesével, csak tudjam meg,, h hogyan kell!! :)
segíts létszíves!!

[ Szerkesztve ]

(#43012) LonGleY válasza hviiick (#43011) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Tök jó lenne, ha két hsz helyett egyet szerkesztenél inkább.
Elárulom, egy adatot nem ír ki egyik hálózati program sem:
az eszköz gazdájának nemét.

Innentől én kiszálltam. Nem tárgyalok pubertáskorúakkal,
akik még a "légy szívest" sem képesek magyarul leírni.

[ Szerkesztve ]

(#43013) hviiick válasza LonGleY (#43012) üzenetére

hviiick
(csendes tag)

7 :)

(#43014) #85154688 válasza hviiick (#43013) üzenetére

(törölt tag)

Csak azt ne mond,hogy nem szereted a FIÚKAT.... :DD

(#43015) powermause

powermause
(tag)

Üdv Mindenkinek. :)

Próbálnék a számítógépre csatlakozni bluetooth-val,egy CAT B-25 telefonnal.Minden ok,de lehetetlen ilyen rövid idő alatt beírni a 12 jegyű párosító kódot(a telefonba)!
Esetleg valakinek van valami tapasztalata ,ez ügyben?Másik telefonra egyszerű csak párosítás, és kész.
Egyszerüen nem tudom időben beírni a párosítómezőbe.. Nem tudja esetleg valaki, hogy hogyan lehet megváltoztatni a bluetooth saját azonosítót a Win7 64 alatt..? ::WGondoltam majd lerövidítem,ha sikerül...vagy csak kikapcsolom. :F

powermause

(#43016) LonGleY válasza powermause (#43015) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Természetesen átírható. Hogy milyen drivered vagy telefonod van, és hogy hol található az opció, azt már te tudod. Elég alap állítás.

[ Szerkesztve ]

(#43017) ProEvoFan

ProEvoFan
(veterán)

Egy hete küszködök a Blue Screen nevü hibával. Játék közben lefagy a gép, még a feladatkezelőt sem tudtam behozni.Ma reggel 3 fagyás után már a gép be sem kapcsol.Pontosabban bekapcsol de pár másodperc múlva ujraindúl...vinyokat egyesével kihúzva sem változik a helyzet. Eddig azt hittem w7 a ludas, de most már a tápra gyanakszom.
Vélemény?

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#43018) LonGleY válasza ProEvoFan (#43017) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Ha vársz vele, hogy lehűljön minden, akkor is pár mp alatt kilő? Amit próbálnék: winyó nélkül egy Ubuntu telepítőt pendrive-on, live módban indítva. Milyen a tápod? Lehet, hogy az a rossz, de jóbeséllyel magával viszi az alaplapot is.

[ Szerkesztve ]

(#43020) ProEvoFan válasza LonGleY (#43018) üzenetére

ProEvoFan
(veterán)

Kihűlt de ugyan az van... no majd hétfőn elviszem megnéztem mert vakon nem akarok bele új alkatrészt venni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#43021) LonGleY válasza ProEvoFan (#43020) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Okés. Ha majd megnézed, hogy milyen a táp, jó eséllyel meg tudjuk mondani, hogy instant kuka, vagy van-e még értelme vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#43022) Mela Kehes

Mela Kehes
(addikt)

Üdv!

A laptopom rá van csatlakoztatva a monitorra. Most csak úgy működik, hogy a gép teteje félig fel van nyitva. Hol tudom azt beállítani, hogy bekapcsolás után a laptop tetejét lezárhassam és a monitoron látszódjon a kép?

Nem akarom, hogy egy majom elverjen kő-papír-ollóban. Hatszor követ mutatott és mire kiismertem a taktikáját... olló volt.

(#43023) hviiick

hviiick
(csendes tag)

Helló!!

Szeretnék kapcsolatot létesíteni az android telefonom és windows 7 között.

Total Commanderrel próbálkoztam, de kapcsolathívási hiba,volt, amikor cím alapján próbáltam csatlakozni a mobil telefonomhoz. Sajnos nem értek a total commanderhez ezért szeretnék wirelessen, mac cím alapján kapcsolódni a számítógépen és android telefonom között.

Lét szi ha valaki tud ilyen programot pc és android között illetve adndroid és android között segítsen!!

(#43024) GrooveHero válasza hviiick (#43023) üzenetére

GrooveHero
(addikt)

Airdroid :K

“I want you to bring me a Tiger tank. Park the bloody thing outside my front door. Do you understand?” Pixel XL phone by Google - Mert megérdemlem. 22:44 31/5/17 - a miracle is actually happening

(#43025) kraftxld válasza GrooveHero (#43024) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Jaja, az airdroid hibátlan, tök egyszerű, és mindent meg lehet vele csinálni.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#43026) #85154688 válasza hviiick (#43023) üzenetére

(törölt tag)

Lét szi......No komment..... :DDD

(#43027) szabonagyur válasza #85154688 (#43026) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Akkor nem olvastad a kb. tízzel fentebbi kommentet..:D

(#43028) Csöves válasza hviiick (#43013) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Ez miez? :F

Aquila non captat muscas.

(#43029) Doky586 válasza Mela Kehes (#43022) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog (1)

A biosban is lehet erre beállítás, de az energiagazdálkodásnál biztos van: felél-lecsukáskor ne altasson, hanem ne csináljon semmit.. Jópár laptopot használtam már, mindig ez volt az első amit kikapcsoltam rajtuk..

(#43030) degu

degu
(senior tag)

Felraktam a win7 64 bites verzióját.
Legnagyobb meglepetésemre a Program Files könyvtárból 2.db.van! :F
Egy sima,meg egy másik,ami mögött van egy x86-jelzés,zárójelben.
De az Aida azt írja ki,hogy a rendszer 64 bites?!
Ez most mi?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43031) King Unique válasza degu (#43030) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Valóban 2 kettő van, az x86 a 32 bites programoknak, mivel azok is futnak 64 bites rendszer alatt... :)

[ Szerkesztve ]

(#43032) kraftxld válasza degu (#43030) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Épp 10 éve van így, kompatibilitási okokból :)
Átlagfelhasználónak nem kell foglalkozni vele.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#43033) Mela Kehes válasza Doky586 (#43029) üzenetére

Mela Kehes
(addikt)

Köszi, megnézem.

Nem akarom, hogy egy majom elverjen kő-papír-ollóban. Hatszor követ mutatott és mire kiismertem a taktikáját... olló volt.

(#43034) degu válasza King Unique (#43031) üzenetére

degu
(senior tag)

Jó tudni,hogy a progik is lehetnek különböző *szerkezetűek* :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43035) kovacsen222

kovacsen222
(őstag)

Sziasztok, segítsen valaki !

Win 7-.em van 320-as hdd-n. 4 felé van partícionálva. Az első - c: - az oprendszer, amit át szeretnék vinni ezzel egy 60 gb-os ssd-re. Az ssd használt.

A rendszerpartíció 40 gb-os. A kérdés az az, hogy a klónozás után fog-e teljes valójában működni az ssd-ről az op rendszer, valamint megoldható-e h.az ssd a teljes 60 gb-ot winre használja az eredeti hhd-s 40 helyett.

Olvasgattam, talán utóbbi igen, de valami plusz segítség jól jönne.,.

:R Csaba

[ Szerkesztve ]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#43036) LonGleY válasza kovacsen222 (#43035) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Macrium Reflect Free-vel simán átrakható úgy, hogy ki is nyújtsa a C partíciód az SSD teljes méretére. A telepített verzióból is megy, de bootolható ISO-t is tudsz csinálni a telepített programból (az meg Rufus-szal kirakható pendrive-ra).

Eredetileg én ezt a videót néztem meg, amikor először csináltam ilyet (azóta amúgy többször sikeresen). A lényeg, hogy az új meghajtó, ahova klónoznál, maradjon particionálatlan. Illetve még annyi, hogy a C-re és a 100 megás partícióra is szükséged lesz, de azokat automata kiválasztja szépen.

[ Szerkesztve ]

(#43037) kovacsen222 válasza LonGleY (#43036) üzenetére

kovacsen222
(őstag)

:R

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#43038) Boci_83

Boci_83
(őstag)

Sziasztok!

Van egy Asus laptopom, amihez járt egy W7 Home Edition. Kód az alján. Igenám, de lemezt nem kaptam, hanem első indításnál feltelepült verzió. Ezt hogyan tudnám újra telepíteni, lemez nélkül? A gép már volt piszkálva, mert garanciális gondja volt, particionálás is volt meg minden egyéb. Ez esetben felejtsem el, hogy újra hivatalos oprendszerem lesz? Mi ilyen esetben az eljárás?

Minden építő hsz-t szívesen fogadok.

Nem vagyok analfabéta, de ilyennel még nem találkoztam...

(#43039) LonGleY válasza Boci_83 (#43038) üzenetére

LonGleY
(veterán)

A kódot felhasználhatod szerintem, telepítőt meg küldtem (érdemes nyilván ugyanazt az edition-t használni, de hogy 32- vagy 64-bites, az már mindegy). Gyakható az összes partíció, ha újakat gondolnál kialakítani (érdemes mondjuk 40-60 gigát hagyni a C-nek, a többi a D).

[ Szerkesztve ]

(#43040) DeathAdder

DeathAdder
(veterán)

Hali.

Évek óta pendrive-ról telepítem a Win-t, sok gépen csináltam már. A haverom viszont olyan hibával szembesült már kétszer is, hogy hiába készítette el helyesen a telepítőt, bootolt be, a partícionálás után telepítésre kattintva valami hibát írt ki..
Próbálta már ntfs és fat32 -re is formázni a pent az adott gépen (az egyik egy összerakott PC, a másik egy laptop volt), de képtelen volt pendrive-ról wintows-t telepíteni.

Lemezről viszont azonnal sikerült neki :F

Mi okozhatja ezt az anomáliát bizonyos gépeknél?

You'll Never Walk Alone

(#43041) vlevi válasza DeathAdder (#43040) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Ez attól függ, mi az a "valami hibát írt ki."
Így látatlanban az lehet, hogy USB3-ba dugta a telepítő pendriveot, a Win7 pedig nem ismeri az USB3-as meghajtókat.

(#43042) DeathAdder válasza vlevi (#43041) üzenetére

DeathAdder
(veterán)

Ez az ami engem is érdekelne, csak hát erre nem tudott választ adni :(
Nincsen egyik gépen sem usb3 aljzat..

Jó volna reprodukálni ezt a hibát, mert érdekelne mi okozhatta.

You'll Never Walk Alone

(#43043) beleszólok

beleszólok
(senior tag)

Debug problémám van: víruskereső nem hajlandó ellenőrizni a hálózati meghajtók tartalmát, kivéve, ha a windows-t csökkentett módban, de a hálózatot engedélyezve indítom.
Az sem segít, ha a sysconfig segítségével tiltok minden nem MS és Comodo gyártmányú szoftvert és szolgáltatást. Valami ilyenkor is betöltődik, ami zavarja ezt a nyomorultat.
Tudnátok segíteni abban, hogy hogy tudnám ezt a zavaró elemet megtalálni? Én arra számítottam, hogy ha letiltok minden felesleges szemetet, akkor csak hajlandó lesz elindulni, de így... ötletem sincs, merre keressek. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43044) Chosen

Chosen
(addikt)

Sziasztok!

Most tettem fel erdeti x64 W7 SP1-et. Elég sok update-et felhozott még fontos és opcionálisban egyaránt. Ezeket érdemes feltenni? Korábban úgy tapasztaltam, hogy csak masszívan belassították a gépet. :(

(#43045) szabonagyur válasza Chosen (#43044) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Érdemes.

(#43046) Chosen válasza szabonagyur (#43045) üzenetére

Chosen
(addikt)

Még az opcionálisakat is?

(#43047) szabonagyur válasza Chosen (#43046) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Igen

(#43048) dokee78

dokee78
(félisten)

adott mappán belül,hogyan tudok parancssort nyitni?
LonGleY Igen így is lehet,de biztos nehéz lett volna leírni,azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43049) LonGleY válasza dokee78 (#43048) üzenetére

LonGleY
(veterán)

ííííííííígy

shift + jobbklikk a kívánt mappára > open command window here

upd.: bizony, nehéz beírni a google-be

[ Szerkesztve ]

(#43050) beleszólok válasza beleszólok (#43043) üzenetére

beleszólok
(senior tag)

Erre semmi ötlet? :((

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.