Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) eketomy válasza 78zolika (#8100) üzenetére


eketomy
senior tag

Heh, mondtam hogy vagy memória vagy hdd :))

Hogy mitől mehet tönkre 5hó alatt:?
Nemhiszem, hogy a kingmax rovására lehet írni, hogy tönkrement meg az alaplap rovására sem (ha nem lett volna bele való akkor bele se lehetett volna tenni az alaplap fogalatba)
kicserélheted ilyenre, de ha már nem bízol benne akkor válthatsz is másra, célszerű u.olyan márkájút belevenni amilyen a másik ram.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8102) peto.istvan válasza Fire/SOUL/CD (#8099) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Szia!

Nem az esemény naplóra hanem a Kernel naplóra gondolok! Igen. Minősítés alatt az élményindexre gondoltam csak egyszerűbb volt leírni!

:R

(#8103) Fire/SOUL/CD válasza peto.istvan (#8102) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja a Kernel Logger... Bocs, csak magyarul néha meg sem fordul a fejemben, mit takarhat a dolog. :DDD Szóval akkor ez a hiba van nálad (csak magyarul)

Could not measure storage performance.
Unable to start the kernel logger. The logger is in use by another application. Please stop the kernel logger and try again.

Elméletileg ezt egy Windows Update orvosolja, ha még nem frissítetted a rendszert, akkor tedd meg. Ezenkívül 2 dolog szokott még keresztbe tenni a dolognak, az egyik az egyes Videokari driver-ek, a másik meg az alaplaphoz mellékelt chipset driver vagy annak hiánya.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8104) blion válasza Fire/SOUL/CD (#8103) üzenetére


blion
csendes tag

félre ment

[ Szerkesztve ]

(#8105) blion


blion
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Asus notim(T6600 core2duo, 3gb ram, nvidia g102M 512mb) és újrahúznám a Win7-et.

32 és 64 bites oprendszerem is van, jelenleg a 64es van rajta. A kérdésem, hogy optimális ez így vagy érdemesebb lenne a 32-est felrakni?

Köszönöm előre is a válaszotokat.

(#8106) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Hali!

win7 ultimate 64 bit van fent a gépen. Nagyon fogy a hely a win partíciójáról... Tudok valamit törölni esetleg? Gondolok itt gyorsítótárakra, erre-arra, s ha igen, hol találom meg?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#8107) Sub-ZeRo válasza 78zolika (#8100) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mégis csak a ram volt a hibás. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8108) L7wy válasza zozii (#7985) üzenetére


L7wy
őstag

Én is a napokban küzdöttem ezekkel a dolgokkal. Priviben leírnád, hogy miért voltak azok kipipázva?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8109) 78zolika válasza Sub-ZeRo (#8107) üzenetére


78zolika
senior tag

Úgy néz ki az egyik hiba az volt , de valami nem jó még ( nem fagy , kék halál sincs ) de lassabb lett a gép :startmenü , vezérlőpult megnyitásoknál . Felraktam ezt [link] .merevlemez ( hibátlan ,100 % , hőmérséklet is jó , miden rendben ) :C Nincs valami olyan program ami tetőtől talpig átvizsgálja a gépet ? Vagy ennyire számít hogy 4 GB Ramm helyet csal 2 GB van benne . win7 professional 64 b , Ezer köszönet :R :R [/OFF

[ Szerkesztve ]

(#8110) Sub-ZeRo válasza 78zolika (#8109) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát eszközkezelőben kellene megnézni, mikhez nincsenek driverek, majd azokat felrakni. De szerintem attól is lassú lehet, hogy a vinyó gondolom 5400-es csak. VGA driver van fent?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8111) bercee válasza Sub-ZeRo (#8019) üzenetére


bercee
tag

4 giga ram van a gépben és intel i5 2410-es proci. akk érdemesebb inkább a 64biteset felrakni?

(#8112) Sub-ZeRo válasza bercee (#8111) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyértelmű. A 32-es nem tudná kihasználni, már eleve 4 giga ram + a vga (ha nem integrált) + cache-k meg a többi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8113) bercee válasza Sub-ZeRo (#8112) üzenetére


bercee
tag

és akkor nem lesz problémám a driverekkel? pl nyomtató?

(#8114) Sub-ZeRo válasza bercee (#8113) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt neked kell megnézned. Kugli/bang a barátod. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8115) bercee válasza Sub-ZeRo (#8114) üzenetére


bercee
tag

van egy konica minolta 1350w lézernyomtatóm. ha nem találok rá drivert mert csak 32bites van akkor mi a teendő?

(#8116) Sub-ZeRo válasza bercee (#8115) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát legalább vista driver kellene 64-es. De lehet hogy a 32-es is jó lesz rá. Esetleg még egy virtual pc, majd onnan tudod használni.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8117) vlevi válasza Sub-ZeRo (#8112) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 4Giga még éppen határeset. Az nem olyan hatalmas érvágás, hogy a teljes 4G-t nem tudja használni a rendszer, attól még maradhat a 32 bit. Mert akinek a fennmaradó 3.5G kevés, annak a 4 sem elég, mert pl. videót szerkeszt, vagy plakátokat rajzol photoshopban, esetleg több virtuális gépet futtat egyszerre, akkor a 8-16G RAM-hoz már mindenképpen a 64 bitre van szükség.

És úgy általában tényleg a régebbi hardverek drivereivel van a legtöbb probléma. Én a szkenneremet is csak XP-s driverrel, kompatibilitási módban tudom használni. Gyorsan ránéztem, és a 32bites Win nem ismeri a Konika Minolta 1350w nyomtatót, de előfordulhat, hogy a Windows update találna.

[ Szerkesztve ]

(#8118) vlevi


vlevi
nagyúr

Lejárt az időm, mert közben kerestem, és találtam valamit E szerint az írás szerint hivatalosan nincs hozzá driver, de a Windows Update mégis talál valamit, és működik.

(#8119) Sub-ZeRo válasza vlevi (#8117) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha meg nem használod ki akkor meg minek vettél 4 giga ramot? Ha már annyi van benne, akkor használja is a rendszer, ne csak üresen álljon hanem használja ki mindet. Ha meg vesz vga-t, 1-2 gigásat, akkor 32-nél már ugyan annyi minusza lesz, szóval ez hülyeség, hogy 4-nél nem kell a 64 bit. De kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8120) kbalazsa válasza kbalazsa (#7970) üzenetére


kbalazsa
senior tag

[Erre] nincs senkinek semmi tippje?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#8121) sfdrakex válasza kbalazsa (#8120) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van rendes vezetékes billzeted egered próbáld ki azzal is, lehet a vezeték nélküli küld jelet időnként és azért nem megy.Illetve ha kilehet kapcsolni a vezeték nélküli cuccaidat próbáld meg hogy ha ki vannak kapcsolva akkor megy-e.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8122) vlevi válasza Sub-ZeRo (#8119) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, egyelőre nem látom annyi előnyét a 64 bitnek, hogy megérné lecserélni a meglévő 32 bites Win7-et, azért a fél G memória kiesésért. Egyszerűen semmi nincs a gépemen, ami ki tudná használni azt a plusz memóriát.
Melóhelyemen 64bites Win7 van, 4G RAM-al, de egy pixellel sem gyorsabb, mint a kollégám hasonló gépe, 32 bites Win7-el, 2G RAM-al.

(#8123) vlevi válasza sfdrakex (#8121) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem vezetéknélküli bill+egér szettem van (Logi mk250), azzal megy rendesen a képernővédő.
Egyetlen dolog volt, amibe bele kellett nyúlni a hibernálás miatt, hogy kapcsolja le azt az USB portot, amibe be van dugva, különben a hibernálás utáni másodpercben újra bekapcsolt a gép.

(#8124) Sub-ZeRo válasza vlevi (#8122) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

32-64 bitnél nem is a gyorsaságról van szó. Mert a 2 között nincs hatalmas különbség. Csak annyi, hogy a 64 bites programok gyorsabban futtnak, mint a 32-es társaik, meg a max 4 giga ram helyett 192 gigát tud megcímezni.
Előnye, ha veszel ramot, nem kell újrahúzni a rendszert, hanem berakod és használod. Míg 32-nél ott erősen újra kell rakni a rendszert. Szóval a 32-őn van 4 giga ram, amiből használ 3,5-et + veszel egy 2 gigás vga-at akkor már csak 1,5 giga ramod lesz. Hát ezért használhatsz 32-es win, mert akkor gratulálok hozzá.
És itt nem a fél giga kiesésről van szó, hanem arról, hogy érdemes a 64-re állni, már 3-4 giga ramnál.
De ha neked az a fél giga ram nem számít, akkor ez van. Én nem azért vettem a ramokat, hogy álljanak a gépben, hanem azért mert használjam.
[link]

Szerkesztés funkciót meg nem árt ha használod.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8125) sfdrakex válasza vlevi (#8123) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor csak kellett állítani valamit, és alapból kommunikál a géppel ezért nem engedi a képernyőkímélőt vagy a hibernálást, alvást menni. Tehát ezt kellene akkor kbalazsanak is megnézni, hogy azt az usb-t kilője, amin a vezeték nélküli cuccai mennek.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8126) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

ki lehet valahogy listáztatni a gyors billentyűket? esetleg meg lehet valahogy keresni regedit-ben, hogy a alvó/hibernáló módhoz rendelt billentyűt?
Az a bajom hogy, ha meg nyomom az F12-es billentyűt a gépem leteszi magát alvó/hibernáló módba, és ezt szeretném kikapcsolni.

Segítségeket előre is köszönöm!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8127) vlevi válasza Sub-ZeRo (#8124) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Míg 32-nél ott erősen újra kell rakni a rendszert. "
És még venni kell egy 64bites Wint a 32-es helyett. Na, ez az, amihez most semmi kedvem.

(#8128) sfdrakex válasza vlevi (#8127) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van 32 bitesed, annak a kulcsával tudsz telepíteni LEGÁLISAN 64 bitest is.

Egyébként pedig a sok magos procikon amik ugyebár 64 bitesek, a 64 bites alkalmazások gyorsabbak mint a 32 bitesek, mert azok nem használják ki a hardvert.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8129) 78zolika válasza Sub-ZeRo (#8124) üzenetére


78zolika
senior tag

Hétfőn visszaviszi a rossz ramm-ot (garanciális )
Kérdés cserélje csak ki vagy + Ft vegyen 2 GB helyet 4 GB -est ? Megérné a + Ft -ott ?

(#8130) Sub-ZeRo válasza 78zolika (#8129) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt nektek kell tudni. Ha kell a + ram, akkor vegyétek azt, ha meg elég, akkor csak cseréltesse ki olyanra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8131) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, csak nem biztos, hogy cserélik... Lehetőleg kerüld, hogy azt mondod, hogy Vista felmegy, W7 nem, mert el fognak hajtani a RAM-mal együtt, még mielőtt csak megnéznék egyáltalán... :DDD
(az inkompatibilis ram nem egyenlő hibás ram-mal, ha tesztelik a ram-ot és az nem fog hibát dobni, akkor nem cserélik) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8132) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8131) üzenetére


78zolika
senior tag

ha inkompatibilis lett volna az azonnal kijött volna ( nem 5 hónap után )
Ha kekeckednek elviszem a laptopot + a telepítő dvd ( rakjuk újra a gépet ) aztán majd meglátjuk

(#8133) apro válasza kiskaktusz (#8106) üzenetére


apro
senior tag

hali
PL.ezek törölhetők
Törölhető mappa tartalmak.
\Windows\temp
\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files
\Windows\Panther
Ja és a régi visszaállítási pontokat is lehet törölni

[ Szerkesztve ]

(#8134) kispx


kispx
addikt

Üdv,
Adott egy Win7 Enterprise egy ASUS K50IJ típusú laptopon. Pár hete amikor bekapcsolom, a boot közben kifagy (amikor a Windows logót mutatta, a felhasználóválasztáshoz nem jut el). Majd újraindítás után valamilyen ocsmány felbontással tölti be a rendszert. Ekkor ha a startmenüben újraindítom, akkor minden normálisan jön be. Egy hete újraraktam, ekkor ez a probléma megszűnt, most megint elölről kezdődik. Gondolom felesleges újraraknom, mert megint csak pár napig nem fog kifagyni boot közben. Újraindításkor nem szokott kifagyni.
Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm.

(#8135) eketomy válasza blion (#8105) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem mindenképp maradjon rajta a 64bites rendszer, a memória támogatás meg a 64es progik támogatása miatt is. :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8136) eketomy válasza kiskaktusz (#8106) üzenetére


eketomy
senior tag

Futtass egy WiseRegistryCleanert-t az törli a fölösleges registryket ill. csinál szabad helyet is a gépeden. Amit még tudsz csinálni és fontos, a dokumentumok, letöltések, videok, pictures mappákat helyezd át egy másik meghajtóra mert az sok helyet foglalhat főleg a játék mentések miatt vagy akár weboldali letöltések miatt.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8137) eketomy válasza kispx (#8134) üzenetére


eketomy
senior tag

A te esetedben tudni kellene, hogy pontosan hol fagy ki a gép. (pl: boot közben vagy logónál) ill. nem ártana letesztelni, a memóriát a hdd-t és megnézni, hogy nem -e melegszik túl a gép ami miatt lefagyhat ill. ezek miatt csinálhat ilyet. Én így első körben látatlanba a winyódra tippelek, az miatt igencsak fagyhat. de tesztek nélkül nem mondanék semmit sem 100%-ra.

Jah és ha a biosba beenged, ha ott nem fagy akkor átkellene állítani ahci módra a winyót és mindenképpen lecsekkolni, hogy nem-e fagy a bios! üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8138) kispx válasza eketomy (#8137) üzenetére


kispx
addikt

A BIOSba betudok lépni. A lógónál fagy ki. HDD és Memóriatesztet mivel kellene csinálni?
Nem melegszik túl, sőt, a HDD úgy 31-35 fok között szökött lenni használat közben, bekapcsolásnál 18-22 fok. A Hard Disk Sentinel fent van a gépen, a kondíció és a teljesítmény 100%-os. A smart adatok szerint sincs hiba.

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.

(#8139) 78zolika válasza kispx (#8138) üzenetére


78zolika
senior tag

Ezt leszeded olyan formában amilyenbe szeretnéd majd tesztelitek a ramokat. Kicsit hosszú lesz.[link]

Más : Tegnap nálam is Ramm hiba volt ( nem sikerült felrakni a Win 7 )

[ Szerkesztve ]

(#8140) janos1988


janos1988
addikt

Hogy tudom egy ablakban megjeleníteni az elérhető wifi kapcsolatokat? Mert ez a jobb alsó sarokból előugró szar nem jó, mert folyton eltűnik, amikor kapcsolódni próbál.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8141) eketomy válasza kispx (#8138) üzenetére


eketomy
senior tag

HDTune-al teszteld, ill. memtest-el. a melegedés meg inkább a processzorra vonatkozik mint a winyóra! próbáld meg, ha a lógónál fagy, sztem akkor valami hardverhiba lesz, memória mennyi van benne?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8142) sfdrakex válasza janos1988 (#8140) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban hálózatoknál?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8143) kispx válasza eketomy (#8141) üzenetére


kispx
addikt

2 gb memória van a benne.

(#8144) janos1988 válasza sfdrakex (#8142) üzenetére


janos1988
addikt

Végig nyálaztam ott már mindent, de semmi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8145) eketomy válasza kispx (#8143) üzenetére


eketomy
senior tag

2x1GB vagy 1x2GB? teszteld le majd kiderül hogy jók-e!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8146) kispx válasza eketomy (#8145) üzenetére


kispx
addikt

1X2GB

A loading memtest..... ready üzenet után semmi sem történik, vagy ekkor ellenőrzi és csak semmit sem ír ki?
Kb mennyi ideig fog futni?

(#8147) eketomy válasza kispx (#8146) üzenetére


eketomy
senior tag

Ez egy jó pár órás folyamat, ha nem ír ki hibaüzenetet akkor addig jó a dolog! üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8148) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Esemény naplóból kinyerhető az infó hogy hogyan indult újra a gépem? Elindítottam a torrentet, majd leugrottam boltba, miután visszaértem láttam hogy semmi nem futott, mármint sem a torrent, sem a Google Chrome, így benéztem az eseménynaplóba és ezt láttam: [link]

Az valahol látható valamerre, ha programhiba miatt indul újra egy gép? Ha igen, merre keresgéljek? Hozzá kell tennem, hogy ez egy nagyon karbantartott gép, sosem fagyott még le... Azért érdekelne ez a dolog, mert élek a gyanúval, hogy az idióta ismerősöm nyomta ki egyszerűen a gépet, majd bekapcsolta, hogy úgy tűnjön, magától indult újra.

(#8149) Воланд válasza ForRedGlory (#8148) üzenetére


Воланд
titán

"Azért érdekelne ez a dolog, mert élek a gyanúval, hogy az idióta ismerősöm nyomta ki egyszerűen a gépet, majd bekapcsolta, hogy úgy tűnjön, magától indult újra."

gyanus

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8150) kispx válasza eketomy (#8147) üzenetére


kispx
addikt

De a loading memtest...ready után kellene valamit kiírni? vagy órákig semmit sem fog kiírni (a hibákon kívül)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.