Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Str8 sk8r válasza Sub-ZeRo (#9850) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ezt az 571 megás böhöm izét kéne lekínlódnom a mobilnetemmel? :Y ...

...vagy van esetleg valami kisebb frissítésecske? :B ...

...azt nem írtam oda, hogy win7 32bit... :)) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#9852) pckownz válasza Str8 sk8r (#9851) üzenetére


pckownz
senior tag

[link]
DX websetup. Nem hinném, hogy 500megás frissítést fog leszedni. Nekem mobilnettel friss windowson elintézte szó nélkül.

(#9853) Sub-ZeRo válasza Str8 sk8r (#9851) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem ez kell. Amit linkeltek utána meg kb 100 megát szed le magának.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9854) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...hát ezen cuccost lefuttatva csak annyit közöl, hogy "áll redi"... :DDD :K :( ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#9855) prezson


prezson
tag

Sziasztok!

Van egy problémám. Adott egy frissen felrakott, windows 7 32 bites rendszer. Total commander 7, hálózaton tárhellyel. Hálózati meghajtóként csatlakoztatom total commanderben a tárhelyünket, beírom a jelszót, bepipálom, hogy jegyezze meg - ennek ellenére amikor újraindítom a gépet, kiírja, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni - és total commanderben ha oda kattintok, megint be kell írni a jelszót... Mi lehet a gond, miért nem jegyzi meg? Az én szintén uilyen rendszeremen megjegyezte.

(#9856) Domlor5


Domlor5
csendes tag

Sziasztok. Segítsetek! Alaplap csere volt. Most egy DFI infinity 975x/g lap van, benne 2x2GB mushkin ram, amikor bekapcsolom a bios látja mind a 4 gigát de a windows7 32 csak 2 GB-ot lát és kezel mi a répa lehet ez? Az alaplapi fórumon nem tudtak segíteni, ezért próbálkozok itt.

http://kepfeltoltes.hu/view/120206/949414229N_vtelen2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120206/253238185N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

így néz ki a gondom
az everest látja mind a két modult. Kipróbáltam egyesével a ramokat, megcserélve, másik foglalatba mindenhogy de a végeredmény mindig ugyanaz. A biosba a memory hole remapping enable-n van. Help!! :( :R

(#9857) eketomy válasza Domlor5 (#9856) üzenetére


eketomy
senior tag

3GB RAM felett már a 32bites op rendszer nem látja a ramot, ezért a megoldás hogy 64bites renszert kell feltenni, azt csináld meg és utána nézd meg mennyit lát, ha akkor is csak 2gb-ot akkor visszatérhetünk a dologra! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9858) DS39 válasza Domlor5 (#9856) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lehet hogy a videokártyád használja/különíti el magának a másik kettőt?
(nem használok Everest-et, de nekem fura hogy miért mutat 3-at belőle)

(#9859) polonic válasza Domlor5 (#9856) üzenetére


polonic
félisten

Linkelést kérlek normálisan legközelebb.

Így ki kell másolgatni.

(#9857) TomyGun

Nem 3 GB felett nem látja. Mert látni lát bármennyit. Hanem összesen 4 gigát tud megcímezni és ebbe minden memória beletartozik.

(#9860) Domlor5 válasza eketomy (#9857) üzenetére


Domlor5
csendes tag

Ugyanez az op rendszer eddig kiírta a 4GB-ot és abból kb 3,25-öt használt nem azzal van a baj, hanem hogy csak kettőt ír ki. És abból jön le minden egyéb. Így a végén csak 1 valamennyivel gazdálkodik.

[ Szerkesztve ]

(#9861) Domlor5 válasza polonic (#9859) üzenetére


Domlor5
csendes tag

:R

(#9862) Namelesske válasza Domlor5 (#9856) üzenetére


Namelesske
addikt

Mert a 32 bites rendszer nem képes több memóriát megcímezni mint 4GB és ebbe beletartozik a videokártya és többi hardver memóriája is. És mielőtt jönne a kérdés, nem nem lehet valahogy felismertetni, mert ennek a technológiának itt a vége ennyi a korlátja.

Tegyél fel egy 64 bitest, ha akkor is csak 2 giga van akkor valami az alaplappal van elcseszve.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9863) Domlor5 válasza Namelesske (#9862) üzenetére


Domlor5
csendes tag

nem a címzéssel van a bajom azzal tisztába vagyok, hanem hogy az egyik memóriát nem kezeli a win

(#9864) Namelesske válasza Domlor5 (#9863) üzenetére


Namelesske
addikt

Miből gondolod, hogy a Windows hibája? Az MS Configban nem kattingattad be a memória meg a cpu magok korlátozására szolgáló részeket?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9865) Domlor5 válasza Namelesske (#9864) üzenetére


Domlor5
csendes tag

nem állítottam el semmit újrahúztam a wint mivel alaplapot cseréltem, teszt hogy mit tud, és csodálkozz hogy nincs memória

(#9866) Namelesske válasza Domlor5 (#9865) üzenetére


Namelesske
addikt

Nagyon furcsa. Gondolom próbáltad őket megcserélni, mármint a memória modulokat. Alaplap BIOS reset megvolt?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9867) Domlor5 válasza Namelesske (#9866) üzenetére


Domlor5
csendes tag

próbáltam cserélni, egyesével stb. mindig ua

(#9868) Namelesske válasza Domlor5 (#9867) üzenetére


Namelesske
addikt

Másik gépben működik a dolog? Ha csak az egyiket rakod be majd a másikat akkor is felismeri a 2 2 gigákat? Mert akkor tuti hogy az alaplap körül van a turpisság.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9869) Domlor5 válasza Namelesske (#9866) üzenetére


Domlor5
csendes tag

Amikor indul a gép, a bios leszámolja a rammokat, megvan mind a 4millio akárhányszázezer tehát mind a 4 GB jön a win7 x86 és már csak 2GB telepített memóriát lát, jön az everest ö látja mind a két 2 GB-os modult de ö is azt mondja hogy össz 2 GB

(#9870) Domlor5 válasza Domlor5 (#9869) üzenetére


Domlor5
csendes tag

átmegyek a szomszédba kipróbálom 10 perc

(#9871) Namelesske válasza Domlor5 (#9869) üzenetére


Namelesske
addikt

Akkor irány 64 bitre.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9872) Something_


Something_
őstag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre teszem fel a kérdésemet, ha nem akkor bocsesz.
Előbányásztam egy régi gépet, amit beüzemelek rokonnak, netezésre.
Gigabyte GA-K8RS482M, Radeon X600 256 MB VGA+TVO, 2x1 GB DDR1 Ram és azt hiszem 1,8 ghz-s proci.

Erre fel merjem rakni a Windows 7-et vagy maradjak az XP-nél?:D Egyáltalán felmegy rá?

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Gábor

(#9873) Namelesske válasza Something_ (#9872) üzenetére


Namelesske
addikt

Windows 7 32bit de rögtön ez a gép tökéletes neki, a proci kevéske, de a ram meg minden tökéletes. Home Premium vagy Professional-t neki.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9874) Psytróger válasza Something_ (#9872) üzenetére


Psytróger
tag

Én most pakoltam fel a hetest egy jópár éves laptopra és minden gond nélkül megy... Igaz abban 2 gigás (egymagos) proci van, de pl. csak 1 giga memória meg 128 megás integrált videókártya.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#9875) Domlor5 válasza Namelesske (#9871) üzenetére


Domlor5
csendes tag

no a szomszédba megvan a 4 GB és ott is 32 bites win7 van

(#9876) Something_


Something_
őstag

Namelesskeés Psytróger köszönöm a gyors választ! :R
Összedobom ezt a muzeális gépet. Kb 10 éves, még rajta van a sulinetes matrica:))

(#9877) Namelesske válasza Something_ (#9876) üzenetére


Namelesske
addikt

Majdnem erősebb mint az asztali gépem :D Nem olyan múzeális az. A procijával lesz szopó mer gyenge. Majd ha kész vagy nézd meg a cikkemet a DW-n segít optimalizálni a régebbi gépekre.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9878) Something_ válasza Namelesske (#9877) üzenetére


Something_
őstag

Oké, köszi. Feltétlenül megnézem. :R

(#9879) Namelesske válasza Something_ (#9878) üzenetére


Namelesske
addikt

Örülök, hogy segíthetek :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9880) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok!
Nagyon mélyen nem ismerem az oprendszert, csak úgy ahogy egy jobb felhasználó. De lenne egy kérdésem, mégpedig:

Jelenleg a fizikai memóra 40% a van használatban. azaz kb 1,9 giga. Van még szabad 60%, és a rendszer a lapozófájt is használja. Most jelenleg 64 mb ot. Ez 2% os kihasználtságot jelent. Ha van szabad memória, ami a rendszer rendelkezésére áll, mért használ lapozófájlt?

Lehet láma kérdés, ezt nézzétek el most nekem. :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9881) Namelesske válasza Ł-IceRocK-Ł (#9880) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyes illesztőprogramokat úgy írnak meg, hogy azokat kilapozhassa a rendszer. Ezzel semmi probléma nincs. Vannak programok amik direkt használják a lapozófájlt mert úgy vannak megírva. Amit most látsz az teljesen normális.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9882) eketomy válasza Domlor5 (#9869) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha a Biosod is látja a 4GB ramot akkor mindenképp válts 64bitre!!! Ha utána is csak egy modult lát a win akkor mással lesz gáz.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9883) Ł-IceRocK-Ł válasza Namelesske (#9881) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Köszönöm! :R

(majd lehet jövök még pár kérdéssel :D ha nem baj.)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9884) Namelesske válasza Ł-IceRocK-Ł (#9883) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem baj, csak nem vagyok biztos sokszor a saját tudásomban, majd azér figyelj arra is hogy mit válaszolnak az hszeimre, és abból szűrd le a helyes infókat. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9885) deter válasza Sub-ZeRo (#9846) üzenetére


deter
aktív tag

Már a kérdés is sértő. Csak eredeti szoftvereim vannak, ráadásul szép számmal. Ez a gép nem látott tört alkalmazást és nem is fog.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Domlor5 válasza eketomy (#9882) üzenetére


Domlor5
csendes tag

holnap nekirugaszkodok csak azt nem értem eddig miért nem volt vele gond..? :R thx mindenkinek

(#9887) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Egy furcsa kérdésem lenne:

Miért van az, hogy ha Windowsban file másolás történik (mondjuk több 10GB) akkor teljesen behal a rendszer, lassan indulnak a programok közben, meg-meg áll a legkisebb erőforrás igényű program is....
...OSX alatt ha másolok valamit, akkor meg sem érzem, hogy a háttérben történik valami...

Erre tud valaki magyarázatot? Windowsra kellene visszaállnom OSX-ről, de ez pl nagyon idegesít, ezt tapasztaltam több gépnél is már, windows "probléma"...:F

(#9888) Namelesske válasza Gordiann (#9887) üzenetére


Namelesske
addikt

Nézz rá a memória használatra. Úgy szivárog mint az állat és amiatt döglik meg a Windows.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9889) Gordiann válasza Namelesske (#9888) üzenetére


Gordiann
őstag

Ezesetben mit lehet tenni ellene? 8gb ramom van... :S

(#9890) Sub-ZeRo válasza deter (#9885) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor is meg kell kérdezni, mert ha valaki kókányolt szar gamer editiont rak fel, ott a 80%-ban rossz szokott lenni minden. Az hogy te sértésnek vetted ez van.
Akkor meg valamelyik eredeti szoftvered sz@r... Az adatlapoodon a géped adatait megadhatnád, hogy ne kelljen barkóbázni a továbbiakban meg azt is leírhatnád milyen programok vannak fent, hátha valaki találkozott valamelyikkel és tudja hogy az kuka. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9891) eketomy válasza Gordiann (#9889) üzenetére


eketomy
senior tag

Futtass le memtestet a ramokon! hogy dob -e ki hibát! Célszerű lenne egyesével mármint szedd ki a ramjaid úgy hogy csak egy db maradjon a gépben majd memtest! Utána cseréld meg a ramokat majd megint memtest, amelyiknél hibát dob azt vissza se rakd!!!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9892) dudasj válasza Gordiann (#9887) üzenetére


dudasj
tag

Másolni is lassan másol? Néha összefutok olyannnal adott típusú alaplapoknál hogy a hdd vezérlő átvált magától PIO módra DMA-ból. Esetleg érdemes megnézned az eszközkezelőben.

(#9893) dudasj válasza Domlor5 (#9875) üzenetére


dudasj
tag

Memory Remap feature be van kapcsolva a biosban?

(#9894) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Mostanában elkezdett fagyni a gépem totál véletlenszerűen :( beakad az egész és csak a reset segít. Néha egész nap semmi, néha pár óra se kell neki.

Nem kékhalál, hibakódot nem tudok...

Van valami amivel ki lehet nyomozni, hogy mi okozza ezt? vagy ezen csak a formázás segít? :O annyi progi van a gépen hogy az egy komplett hétvége :( :F

Mit érdemes lefuttatni?

(#9895) Sub-ZeRo válasza Nauda (#9894) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memtest-et futtas le + prime-ot. Hd sentinelt is

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9896) eketomy válasza Nauda (#9894) üzenetére


eketomy
senior tag

Memória és VGA tesztet mindenképp futtass le, mondjuk memtestet meg 3dmark tesztet meg hdd sentinelt! Egyébként sztem ez hardveres hiba én tápegységre gyanakszom! Írd le nekem pontosan milyen a gépet, milyen a táp, hány db hdd, mennyi ram stb... abból már többet meglehet állapítani!

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9897) Nauda válasza eketomy (#9896) üzenetére


Nauda
tag

A gépem:
alaplap: ASRock 870 Extreme3
CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 955 (17x200)
VGA: Gigabyte GV-N460OC-1GI GTX460
Memória: Kingston Hyperx 4096 DDR3 1600 MHZ CL9 KIT
Táp: CHIEFTEC GPS-500A 500W
HDD: Samsung HD103SJ 1000GB F3 7200RPM

Ez a gond azóta jelentkezik azt hiszem, amióta kiszereltem a vinyót, megutaztattam picit, és visszaraktam :(

Előtte max annyi jelentkezett, hogy néha beakadt egy pillre, fekete képernyő, majd helyreállt és kiírta jobb oldalt alul, azt hiszem ezt: a videokártya illesztőprogramja egy pillanatra leállt, de helyreállt...ez különösebben nem zavart, amúgy a 285.62-es van fent rajta.

Nyomatom a teszteléseket közben....

Kössz

(#9898) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit kell beírni, ha egy olyan parancsikont akarok létrehozni, ami alvó állapotba teszi a gépet? Nem hibernálás, nem leállítás, csak stand by.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#9899) eketomy válasza Mulderpapa (#9898) üzenetére


eketomy
senior tag

itt van egy leírás: leállításra, újraindításra, hibernálásra, zárolásra és készenlétre!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9900) Mulderpapa válasza eketomy (#9899) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Sajnos ez is hibernálja, nem pedig alvó állapotba teszi a gépet.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.