Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) allein válasza Lordus (#69000) üzenetére


allein
addikt

Értem. Csak az office-t kellene leváltani :K Viszont az excel péládul simán működik, ezért nem értem miért csak az outlook szarakodik.

(#69002) zolee001 - jogos, rákérdeztem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#69002) zolee001 válasza allein (#69001) üzenetére


zolee001
őstag

Esetleg utánajárni a titkolt hibaüzenetnek,hogy mi a kinja az outlooknak nem lenne járhatóbb ut?

(#69003) Lordus válasza allein (#69001) üzenetére


Lordus
senior tag

nekem is minden mukodott jol, csak az outlook nem...
csak azt tedd ujra, minden beallitas megmarad, a fiok is, csak 2010 uninstall, 2016 install es ennyi :)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69004) allein válasza Lordus (#69000) üzenetére


allein
addikt

Amúgy nekem is feltünt, hogy ugyanolyan céges gépen, a win7 fürgébb a win10-el szemben.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#69005) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Most jutottam el odáig, hogy vettem egy SSD meghajtót.
Azt gondoltam, ismét a Win7-et fogom rátelepíteni.
Majd valamikor valószínűleg szükségem lesz egy XP-re is a Win 7 mellett, mert az egyik hardverem nem telepíthető Win 7 alá.

A kérdésem, hogy most ajánlatos az XP partcióját is megcsinálni a "szűz" SSD-n, vagy ráérek később, amikor már a Win 7 fel lesz rá telepítve?
Szóval utólagosan létrehozható-e partíció biztonságosan?

Legszívesebben később csinálnám.
Köszönettel várom a válaszotok.

És köszönöm szépen a korábbi válaszaitokat is. :R

[ Szerkesztve ]

(#69006) King Unique válasza peter889 (#69005) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a megfelelő partícióeltolásra (alignálás) célzol, akkor pl. a Windows 7 és XP egy gépen bejegyzés is eleve azzal kezd, hogy a W7 telepítővel particionáljuk a célmeghajtót, mivel a buta XP még azt is elcseszi SSD-nél, a régi CHS módszer szerint csinálja. De lehet akár utólag is igazítani külön particionáló programmal (példa), viszont ha már adott a lehetőség, akkor nyilván az előbbit célszerű. Viszont akkor is még ott van, hogy az SSD-re lehetőleg AHCI módban kellene telepíteni a Windowst, ami az XP-nél megint problémás lehet, külön tákolást igényelhet, aztán az XP nem ismeri SSD-nél a TRIM-et sem, az sem fog működni, vagy max. csak külön programmal optimalizálva a partíciót, stb.

Vagy másik megoldásként nem kellene már erőltetni a muzeális, durván elavult és EOL státuszú XP éles használatát, hanem W7 alól pl. virtuális gépen futtatni, amihez adottak a VirtualBox, VMware Workstation Player stb. programok. + Akár az XP-mód, amiről még itteni bejegyzés is van.

[ Szerkesztve ]

(#69007) zolee001 válasza peter889 (#69005) üzenetére


zolee001
őstag

Elöször az XP-t telepitsd majd utána a Windows 7 et,forditott esetben hazavágod aWin7 bootot

(#69008) Zoz válasza peter889 (#69005) üzenetére


Zoz
őstag

"egyik hardverem nem telepíthető Win 7 alá"
32 bites Win7-tel is próbáltad? Ott lehet próbálkozni XP-s driverekkel is. (De akár még 32 bites Win10-el is összejöhet a dolog.)

(#69009) mezis válasza peter889 (#69005) üzenetére


mezis
nagyúr

A particionálást most végezd el, a Win7 telepítésénél. Az XP-nek elég ha csak hagysz elegendő üres helyet.
(Én egy régi szkennert használok Win7/64 + VirtualXP-vel.
Kényelmesebb mint boot-olgatni és az eredmény file-okat akár a Win7 alkönyvtáraiba is írhatom.)

mezis

(#69010) zolee001 válasza mezis (#69009) üzenetére


zolee001
őstag

Ha feltelepitteted vele elsöként a win7-et majd utána telepiti az xp-t ami hazavágja a 7 bootolását majd jön vissza sirni
Ha már xp akkor xp mode valóban ésszerübb lenne

(#69011) peter889 válasza zolee001 (#69010) üzenetére


peter889
őstag

Volt már többször is, hogy Win7-et követően telepítettem fel az XP-t másik HDD-re úgy, hogy op. rendszer váltásánál a Biosban állítgattam a bootolási sorrendet, így nem okozott problémát. Gondolom erre gondoltál.

Szóval van egy játékprogramokhoz használatos kormányom, amit ritkán használnék, és ami csak XP ill. Win 98 alatt megy, ehhez kéne az XP.
Nem tudom, hogy ehhez az XP mód jó lenne-e?

És köszönöm a válaszaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#69012) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy win7 home coem telepítőm, de nem akar bootolni. A hardver pár éves, elvileg nincs gond vele, ahogy a pendrive-al és az iso-val sem. Rufus-al kiírva ezt kapom: file: bcd, code: 0xc000000d, message: "error occured while attempting to read boot configuration data" A microsoft saját cuccával kiírva azt írja, hogy nem sikerült a bootsect-et elindítani, gondolom a boot szektort nem tudja belőni rendesen. Bármit ötlet, hogy mi lehet a gond?

Ami még így eszembe jutott, hogy vagy a coem nem msi alaplaphoz van, vagy hogy az uefi-t nem szereti, legacy bios viszont szerintem ebben a lapban (msi c236m) már nincsen. De igazából nem értek hozzá.

Buliban hasznos! =]

(#69013) mezis válasza zolee001 (#69010) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, tényleg. :o
XP-nál lehetett particiót szerkesztgetni ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#69014) zolee001 válasza peter889 (#69011) üzenetére


zolee001
őstag

Egy db háttértárra ,másik particiós telepitésre gondoltam,külön hdd-s telepitésnél uganmindegy

Xp Mode atatt aránylag kevés játék megy ,bár ha régi akkor lehet tenni egy próbát

(#69015) peterattila válasza _DiEGO_ (#68973) üzenetére


peterattila
aktív tag

Ez a verzsön felmegy esetleg Asus A320m-k lapon Athlon 200ge vagy R3 1200 procival is?

(#69016) King Unique válasza inf3rno (#69012) üzenetére


King Unique
titán

Egy modern, UEFI-s alaplapnál lehet hogy nem kellene a legacy W7 UEFI-s telepítését erőltetni, mert lehetnek vele gondok (példa 1, 2), meg ráadásul az ISO-nál is külön tákolást igényelhet, hogy normálisan működjön pendrive-ról. Ami remélhetőleg 64 bites, mert 32 bitessel alapesetben eleve nem fog menni az UEFI-s telepítés. Inkább CSM módban kellene megpróbálni kikapcsolt Secure Boot mellett, ha van olyan beállítás az UEFI BIOS-ban. Meg szükség esetén megpróbálni másik W7 ISO-val és/vagy másik pendrive-val is, mert lehet azok sem feltétlen vannak rendben. Egyébként a hardvergyártó weboldalán driverek is eleve W8.1 és W10 rendszerekhez vannak, W7 nyista, az meg a másik.

+ Ha már az ISO kiírása pendrive-ra, akkor az a muzeális Microsoft tool alapesetben eleve legacy/CSM telepítéshez és bootolás való, UEFI-nél max. esetleg akkor működhet, ha támogatja a hardver NTFS fájlrendszerű pendrive-ről is az UEFI-s telepítést. A Rufus esetében meg értelemszerűen az MBR-BIOS való CSM, míg a GPT-UEFI séma szerinti kiírás UEFI-s telepítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#69017) peter889 válasza Zoz (#69008) üzenetére


peter889
őstag

Nem próbáltam, egy kormány miatt nem akarnék másik Win7-et.

(#69018) peter889


peter889
őstag

Ja, és az SSD meghajtót alapban ugye nem szoktak particionálni?

Arra gondolok, hogy ha csak egy rendszer futna az SSD-ről, a Win7 és az, valamint a programjai igényelnek mondjuk max 100 GB-ot, és az SSD meghatóm 256 GB-os, akkor ugye nem érdemes particionálni, mondjuk 100-156 GB-osakra?
Köszönettel várom a választ.

(#69019) King Unique válasza peter889 (#69018) üzenetére


King Unique
titán

De, nyilván szokás particionálni az SSD-t is, máskülönben érdemben használni sem lehetne... :D

Ha arra célzol, hogy a C és a rendszer számára fenntartott kicsi partíció mellett szokás-e külön partíciót létrehozni pl. az adatfájloknak, akkor az opcionális, az adott felhasználástól függő. Például ha nem lesz a C-re annyi program telepítve, ami igényli csaknem a teljes lemezterületet, akkor opcionálisan lehet létrehozni külön adatpartíciót, ahova a letöltések, személyes fájlok stb. kerülhetnek. Aminek megvan az az előnye, hogy ha "tiszta" újratelepítésre kerül a sor, akkor nem kell a teljes lemezt és vele együtt mindent törölni, hanem csak a Windows partícióit, az adatpartíció maradhat érintetlen. Valamint ha rendszermentés készítése a cél, akkor csak a hasznos tartalmat (rendszer + programok) kell lementeni és nem a teljes lemez tartalmát az OS működése szempontjából haszontalan fájlokkal (pl. letöltött és egyéb személyes fájlok), ahol az előbbi gyorsabb és kisebb méretű lemezképfájlt eredményez. Viszont ha esetedben ez ekkora kérdés, akkor lehet jobb lesz ha inkább "egyben" hagyod. :))

[ Szerkesztve ]

(#69020) peter889 válasza King Unique (#69019) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen az infókat. :R Igen, a több partícióra gondoltam egy SSD-n belül.
Akkor lehetőleg maradnék az egyetlennél, pláne, hogy így előre nehezen tudnám belőni a részek méretét.

Ja, ez előbbiekben azt elfelejtettem írni, hogy több HDD is lesz az asztali gépemben az SSD meghatón kívül.
Pl. 2 db. WD5000AAKX. Így nem az lenne a legjobb, ha azok egyikére tenném majd fel az XP-t és rá azt a néhány autós játékot, amit az XP-s kormányommal használnék?
(De az a 2 db. HDD jelenleg Raid0-ban van, és egyelőre nem szedhetem szét.)

Gondolom, az általad írt rendszermentésnél ki lehet jelölni, hogy csak a hasznos tartalmat mentse, nem?

Bocs a sok kérdésért, csak nem szeretném elszúrni. :)

[ Szerkesztve ]

(#69021) Lordus válasza peter889 (#69020) üzenetére


Lordus
senior tag

Figyi, sztem egy XP-n futó játék nem foglal sok helyet.
Ergo: simán elég az XP-s partíciónak 60 gb. erre bőven mehet játék.
a maradék 180gb meg megintcsak elég egy win7-win10-nek.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69022) peter889 válasza Lordus (#69021) üzenetére


peter889
őstag

Tényleg nem. Viszont a gépem is régi már (ASRock 960GM-GS3 FX alaplap), tehát csak a régebbi játékokat merném feltenni, ezért szerintem attól is kisebb partíció is elég neki.

(#69023) Lordus válasza Lordus (#69021) üzenetére


Lordus
senior tag

Ja, és ha már megvannak a partíciók, meg telepítve van a 2 különböző windows a 2 partíción, a partitionmagic progival utána is windows alól tudod állítani a méretüket - ha mégis szeretnél variálni az arányokon.
mondjuk a 256-os ssd nem túl nagy... de sztem az xp-s lehet majd még kisebb is. nem emlékszem pontosan, de talán pár gigabájt egy XP, minden alap progival, kiegészítővel...

@edit: az én alaplapom régebbi, és azon is tökéletesen megy a dupla win... :DDD és igen, elég lesz neki kevesebb is. 30-40 gb akár...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69024) Doky586 válasza peter889 (#69020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"rendszermentésnél ki lehet jelölni, hogy csak a hasznos tartalmat mentse, nem?"

Nem. Azok csak komplett partíciókat kezelnek. (pl Macrium Reflect free)

[ Szerkesztve ]

(#69025) hotkar válasza peter889 (#69020) üzenetére


hotkar
aktív tag

"ki lehet jelölni, hogy csak a hasznos tartalmat mentse"

Nem lehet kijelölni, de csak azt menti.
Pl. nem menti a hibernálási fájlt, a lapozófájlokat, a törölt fájlokat, valamint az indexelés során készített adatbázist sem. (Meg még néhány dolgot, amire nem emlékszem.)

De úgy egyébként nem tudsz mazsolázni abban, hogy mit mentsen.

(#69026) King Unique válasza peter889 (#69020) üzenetére


King Unique
titán

Eredetileg még arról volt szó, hogy az SSD-re lesz telepítve mindkét Windows, ahol a korábbi válaszban le van írva, hogy bár megoldható a dual-boot, de XP & SSD felállásnál lehetnek bizonyos gondok. Ha van külön fizikai meghajtó (HDD), akkor az XP mehetne akár arra is, megvan annak is az előnye és ott az SSD specifikus problémák sem lennének, viszont ott meg a RAID bonyolíthatja a dolgot. A végén még lehet a virtuális gépes használat lesz a befutó. :))

A hasznos tartalom magára a Windowsra és annak partícióira, + a C-re telepített programokra vonatkozik, ahol a mentésnek alapesetben nyilván része a C-n lévő hibernációs fájl és lapozófájl is. A rendszermentés meg nyilván nem fájlonként, mappánként kijelölve a tartalmat, hanem eleve partíció szinten történik, amit a Windows beépített eszközénél és pl. a Macrium Reflect programnál is szemléltetnek a leírások. A rendszermentés szempontjából haszontalan tartalom pl. a letöltött médiafájlokra és egyéb személyes fájlokra vonatkozott, amik a Windows működéséhez nem szükségesek, max. csak a tárhelyet foglalják, ha a C-n vannak. Ezért volt említve, hogy azokat opcionálisan célszerű másik partíción, vagy másik fizikai lemezen tárolni, ha sok tárhelyet foglalnak és egy esetleges újratelepítésnél nem cél azokkal együtt a teljes lemez törlése, meg rendszermentésnél a lemezképfájl méretének felesleges növelése.

[ Szerkesztve ]

(#69027) inf3rno válasza King Unique (#69016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tökmindegy mit állítok rufus-nál semmi nem működik. Szerintem nem tudom CSM-et az alaplap, úgyhogy feladtam. Összehasonlításnak jó lett volna, mert kiderült volna, hogy az OS-el van e a gond egy másik gépen vagy a hálózattal, de szerintem így is kiderül majd, hogy az utóbbi.

Buliban hasznos! =]

(#69028) King Unique válasza inf3rno (#69027) üzenetére


King Unique
titán

Most szerinted nem tud CSM-et az alaplap UEFI BIOS-a, vagy ténylegesen meg is nézted és nincsenek a boot opcióknál ehhez hasonló beállítási lehetőségek, vagyis Launch CSM? Nem mindegy. :N :D

(#69029) inf3rno válasza King Unique (#69028) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tegnap végignéztem a teljes UEFI-t, és nem láttam ilyet, de a kedvedért átnézhetem megint. Plusz az user manual nem írja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69030) King Unique válasza inf3rno (#69029) üzenetére


King Unique
titán

Jó, hát ha tényleg nincsen CSM/Legacy opció, akkor marad az UEFI. Ahol ha a pendrive-os telepítés nem megy ezen módszert alkalmazva, vagy lehetőség szerint optikai lemezről (DVD), valamint kikapcsolt Secure Boot mellett sem, akkor azon a gépen felejtős a W7. Ez esetben marad a W8.1 és W10, meg driveres támogatás is eleve ez utóbbiakhoz van.

(#69031) Doky586 válasza inf3rno (#69029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Z97 lapon..? keresgélj tovább. :B

(#69032) inf3rno válasza Doky586 (#69031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

c236-os a lap

Buliban hasznos! =]

(#69033) inf3rno válasza King Unique (#69030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Annyira nem fontos, hogy előszedjem a DVD olvasót a szekrényből meg lemezeket rendeljek. :D Majd megpróbálom még egyszer pendrive-al, ahogy írtad, ha nem megy úgy, akkor hagyom a francba. Nem létszükséglet, csak egy fél órás teszthez kellett volna kimondottan win7.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69034) Doky586 válasza inf3rno (#69032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenesetre a manualjában szerepel a csm és defaultban engedélyezett..

(#69035) inf3rno válasza Doky586 (#69034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ctrl+f-re semmit nem adott. Szerintem rossz manualt nézel. Amúgy valszeg nem ez a gond. Most indítottam GhostBSD-t, amin MBR/CSM-et írt a rufus, és simán bebootolt. Úgy sejtem, hogy az ISO nem támogatja ezt az alaplapot. A COEM-re azt írják, hogy vendor specific license és gondolom valamelyik laptop gyártó speckó telepítője lehet, ami nem szereti az MSI lapokat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69036) Doky586 válasza inf3rno (#69035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom miket nyomkodsz össze-vissza..
[link]

(#69037) inf3rno válasza Doky586 (#69036) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Diszrókat tesztelek. Arra majd később nézek rá, amit linkeltél, ha ezzel végeztem. De szerintem az ISO nem kompatibilis a géppel, amit használok, úgyhogy tökmindegy mit próbálok. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69038) King Unique válasza inf3rno (#69033) üzenetére


King Unique
titán

Vagy inkább az UEFI BIOS-t kellene még egyszer átnézni, meg ott is az EZ Mode helyett lehetőleg az Advanced Mode használatával minden beállítási opció megjelenítéséhez, ha eddig esetleg nem így csináltad. Majd megnézni ezen bejegyzés alapján a Windows OS Configuration menüpontot, ahol ha nincsen engedélyezve a Windows 7 Installation, akkor azt nyilván engedélyezni kellene. Valamint ha van az advanced boot menüben olyan lehetőség, akkor UEFI helyett Legacy/CSM opciót beállítani és a Secure Boot kikapcsolását. Ha ezekkel sem megy, meg másik W7 ISO-val sem, akkor passz, akkor lásd az előbbi választ. :D

[ Szerkesztve ]

(#69039) inf3rno válasza King Unique (#69038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A win7 installation engedélyezve volt, a legacy/csm meg nem létező dolog a lapon. Nem tűnt úgy, hogy lenne bármi menü ez/adv mode-ra, de majd ránézek.

szerk:
Legacy USB support az egyedüli, amit találtam még, az be van kapcsolva. Alapból advanced-ben van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69040) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Elromlott a pc-m, így vennem kellett egy újat.
/3900x, asus tuf gaming x570+ , 32GB ram, 500ssd/
Nem tudom felrakni a win7-et. Itt megáll, nem mozdul semmi, csak ez a képernyő van. Nincs windows jelé váló szinek, semmi, csak az a kép.
Usb ről telepíteném, dugtam másikba, akkor se.
Rufus -al csináltam. Nem jelzett hibát.
Újra megcsináltam rufus -al ntfs ben ugyanott megáll.
Segítsetek kérlek.

(#69041) _DiEGO_ válasza peterattila (#69015) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De fel ám :K Win 7 támogatott, de csak BIOS-ban be kell állítani a Legacy módot !

(#69042) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Ha frissítek egy illesztőprogramot, a korábbi verziót hova menti el a w7?

(#69043) King Unique válasza lanszelot (#69040) üzenetére


King Unique
titán

Esetedben is érvényes az, amiről nemrég volt szó. Vagyis ha pendrive-ról akarsz W7-et telepíteni, akkor Legacy/CSM módot kellene beállítani az UEFI BIOS-ban (ha van), meg lehetőleg USB 2.0 porthoz csatlakoztatni a pendrive-ot, úgy bootolni a telepítőt. Vagy másik opció DVD-ről telepíteni, ha van ODD a gépben. Aztán nem derült ki, hogy a W7 ISO honnan van, de ha valami agyontákolt telepítő, akkor nem ártana egy normálissal is megpróbálni a telepítést-
Amúgy meg vettél egy modern alaplapot, aminél már nincsen W7-hez támogatás, a gyártó weboldalán driverek is eleve W10-hez vannak. Vagyis ez esetben az utóbbi használatát sem ártana megfontolni, pláne hogy technikailag rendszerint még mindig lehet aktiíválni az érvényes W7, 8.1 termékkulcsokkal.

(#69044) _DiEGO_ válasza fcc (#69042) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerencsés esetben először törlődik a régi és csak azután telepítődik az új, rosszabb esetben simán felülírja, de ez nem mindig a jó eset.
Nem menti sehova. Azaz ahova az előzőt is lementetted.
Vagy hacsak nem ilyen esetre gondolsz :

[ Szerkesztve ]

(#69045) zolee001 válasza fcc (#69042) üzenetére


zolee001
őstag

Több helyre illetve methodus alapján de a system32\drivers mappában megtalálod

(#69046) lanszelot válasza King Unique (#69043) üzenetére


lanszelot
addikt

A gondom az hogy 100e Huf egy win10 míg a win7 sokkal olcsóbb. Viszont azt a w7 et csak upgrade-ni lehet w10-re.
Ez a pc is elég húzós volt, nagyon nem akartam, csak a régi beadta a kulcsot és így jártam.

W7 felment, de se lan se usb /egy se/ így bukta :(

[ Szerkesztve ]

(#69047) King Unique válasza lanszelot (#69046) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 100 ezer nem világos mégis honnan jön, amikor még közvetlenül a Microsofttól vásárolt Pro Retail sem kerül annyiba, az OEM, Home stb. meg még annál is olcsóbb. :F Arról nem is beszélve, hogy akár az eleve olcsóbb használt szoftver is opció lehet az EU-ban, meg többen pl. ilyen forrásokból is vásárolnak fillérekért.
Aztán ez a "azt a w7 et csak upgrade-ni lehet w10-re." megint nem világos mégis miféle információk alapján van állítva, amikor 1511-es verzió óta eleve opció a W10 közvetlen telepítése, aktiválás W7, 8.1 termékkulcsával, nem muszáj az upgrade-del szórakozni. :F Ami technikailag még manapság is működhet ingyen.

Felment, ja, gondolom CSM módban, mert az UEFI problémás volt. Az pedig az előző válaszban le van írva, hogy driveres támogatás ennél az alaplapnál eleve W10-hez van, a W7 nem támogatott. Annál max. az lehet opció, hogy külön hardverkomponensenként megpróbálni drivert vadászni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#69048) lanszelot válasza King Unique (#69047) üzenetére


lanszelot
addikt

A w10 pontos árat nem tudtam, de a 80 se sokksl kevesebb. Az olcsó w10 ek nem legálisak és bármikor új kulcsot kérhet a rendszer. Olyan oldalak visszajelzésénél olvastam.
W7 ugyanilyen félig legális, azért upgrade-s. Csak az már megvan.
Marad az olcsó kipróbálása.

(#69049) King Unique válasza lanszelot (#69048) üzenetére


King Unique
titán

Le volt írva az előbb, hogy a 80 ezer annál is a fullos Pro Retail licenc a Microsoft Store-ban, a Home, meg az OEM eleve olcsóbb. Ahogyan az újrahasznosított használt szoftverek szintén, amik nyilván jogtiszták lehetnek, ha megfelelnek a linkelt EU-s előírásnak. Ami a kétes kategória, azok eleve inkább a filléres, pár-néhány eurós termékkulcsok, de még azok közül sem feltétlen mind. + Technikailag a W7, 8.1 - W10 upgrade és W7, 8.1 kulcsával W10 telepítése + aktiválása szintén működhet, ráadásul teljesen ingyen.
Egyébként különösebben a W7 sem volt olcsóbb, meg annál is ugyanúgy OEM/Retail licenc és kiadás (Home/Pro/Ultimate/stb.) függvénye volt az ár. Valamint annak a hivatalos forgalmazása már évek óta megszűnt, amik jelenleg vannak az egyes boltokban, webshopokban, azok általában az újrahasznosított használt szoftverlicencek, azok azért olyan olcsók. De ennyi erővel ilyenek ugyanúgy vannak W8.1, W10 esetében is.

"W7 ugyanilyen félig legális, azért upgrade-s."

Nincs olyan, hogy félig legális, vagy az, vagy nem. :) Ha van érvényes W7 termékkulcsod, akkor az továbbra is jó lehet a W10 ingyenes aktiválásához, lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#69050) Gallac válasza Gallac (#68977) üzenetére


Gallac
senior tag

Erre ötlet valakinek? Bármit állítok be a Win 7 cseszi látni az Usb portokat? :(((

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.