Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) sfdrakex válasza atka76 (#8400) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Be kell állítanod a TV-t második vagy akár első kijelzőnek, de nem bonyi, bemész a catalistba és ott lehet állítani hány kijelző legyen, ugyan az legyen-e rajtuk, melyiknek milyen legyen a felbontása stb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8402) Sub-ZeRo válasza atka76 (#8400) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kábel + ati drive + win felbontás állítás. Több nem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8403) atka76 válasza sfdrakex (#8401) üzenetére


atka76
tag

Ok! :C
Nekem ez nem egyszerű! :W
Lehetne egy kicsit egyszerűbben elmagyaráznod?

Köszi

Bendegúz

(#8404) sfdrakex válasza atka76 (#8403) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lesz bonyi látni fogod, kábellel összekötöd a TV-t a géppel, TV-n a megfelelő HDMI-re váltasz, ezután asztalon jobb klikk vagy óra mellett az ati catalistba belépsz ott meg keresed hol lehet a több kijelzőt beállítani (nem otthon vagyok, itt pedig nem ati a vga ezért nem tudom pontosabban leírni), majd beállítod hogy pl a monitor az elsődleges a tv a másodlagos, és hogy a tv-n ugyan az a kép legyen mint a monitoron vagy oda mást akarsz, ha mást akkor pl simán egy film lejátszó ablakán bal klikk nyomva tart és áthúzod, valamelyik oldalon vagy alul/felül, attól függően hogy a catalistben hova állítottad egymáshoz képest a 2 kijelzőt, ha pl monitor jobb oldalon van tv bal, akkor bal oldalon tudod áthúzni a tvre a kívánt ablakokat.

De tényleg nem ilyen bonyi mint így leírás alapján gondolod, ha össze dugtad a tv-t a géppel elég egyértelmű lesz a catalistben is, nekem is ment elég könnyen segítség nélkül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8405) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Honnan tudhatom meg, hogy mi akadályozza meg a képernyőkímélő futását?

(#8406) atka76 válasza sfdrakex (#8404) üzenetére


atka76
tag

Holnap megjön a kábel és megpróbálom!
Köszönöm! :R

Bendegúz

(#8407) _ak_


_ak_
addikt

Feltettem egy XP-t a gépre, de egyszerűen nem bírom elviselni már az XP-t, úgy hogy ment rá a W7. Ami a drivereket illeti nem igazán áll a helyzet magaslatán a win update, de be lehet tallózni az XP-s driverek többségét. Ami kellemetlenebb, h random újraindulások is vannak, de nem kizárt, h a modem driver csinálta. Ez csak később fog kiderülni.
Sebesség az nem igazán van, szinte mindenre várni kell, de ha nem lesz ennél rosszabb, akkor marad a W7. Már csak abban bízom, h a KAV-ot is be tudom valahogy állítani gyenge verzióra, h ne ölje le a maradék erőforrást.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8408) CoolMan válasza _ak_ (#8407) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

XP-s driverek win7 alá? :F Szerintem azért vannak random újraindulások. win7 alá még vista driverek csak csak de hogy xp-s...

[ Szerkesztve ]

(#8409) sfdrakex válasza _ak_ (#8407) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XP-s drivereket takarítsd le, bár lehet újra húzni érdemesebb lenne, és a alkatrész gyártók oldaláról szedd le a legújabb drivereket amik talán már W7-hez is jók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8410) hackeeeee válasza CoolMan (#8408) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van olyan eszköz, ami működik XP-s driverrel..

De amúgy min. Vista-sat érdemes használni, de ha nincs más, érdemes xp-sekkel is próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8411) _ak_ válasza CoolMan (#8408) üzenetére


_ak_
addikt

A kérdéses modem driver pl az updateről jött le. Ezt a fajta újraindulgatást meg csinálta az eredeti német XP alatt is (mármint ami a lapihoz járt).

sfdrakex: még egy installt nem várok végig. Most működik minden. Ha nem ez volt a probléma akkor talán neki megyek mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#8412) CoolMan válasza hackeeeee (#8410) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálkozni lehet...de igen csekély a sikerre szvsz. Milyen eszköz az amelyik működik xp-s driverrel win7 alatt? (csak kíváncsiságból kérdezem)

(#8411) _ak_ : Akkor ott lehet, hogy hardver hibád is van.

[ Szerkesztve ]

(#8413) sfdrakex válasza _ak_ (#8411) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lenovo oldalán most néztem T500-ashoz ami az adatlapodon van vannak W7 -es meg Vistás driverek is. Az újra indulgatás meg hardveres probléma miatt lesz szerintem, nem melegszik nagyon a géped?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8414) hackeeeee válasza CoolMan (#8412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem már volt olyan, hogy segített, és többször is..

Véleményem szubjektív...

(#8415) Tamás88 válasza atka76 (#8400) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak egy HDMI kábel kell hozzá, a többit már magától beállítja. Esetleg még a Catalyst-ban kell állítgatni abban az esetben, ha a kép nem töltené ki az egész keretet.

(#8416) _ak_ válasza sfdrakex (#8413) üzenetére


_ak_
addikt

Nem a T500-ről van szó. Ez egy Sony Vaio vgn-fs415s, nincs már vmi jó állapotban, de kiszolgálta magát. Hozzám került, h helyre kéne pofozni, mert megint a használhatatlanságig volt lassulva az egész rendszer. Miután az XP és a septibe feltelepített W7 alatt is újraindult, ezért nagytakarítással folytatta, a dolgot. És az első hiba már itt is megbújhat. Jó hogy kifújtam a port és a CPU-t is újrapasztáztam, de a GPUnál szarabb a helyzet, mert ott alapból öntapadós hővezető ragasztó volt. Mivel ilyesmi nem volt itthon ezért oda is paszta került. Nem egy hosszútávú megoldás, de a réginél ez is jobb. Illetve szégyellem magam, de nem tudom mi volt a másik nagy chip. Egy bordán osztozkodott a GPU-val, hasonló megoldás volt ott is (vmi barna hővezető cucc volt és leginkább a gyurmára hasonlított), is csak ezüstös pasztát kapott. Rosszabb esetben oda kerültem ahol a part szakad, mivel elég durva volt annak a bordának a megmunkálása, lehet, h már nem is érintkezik vmi jól. De továbbra is bízok abban, h ez nem melegedős probléma. Nem hirtelen fagyás és nem is kell neki terhelés. (mellesleg prime95-öt is tűrte)

Mindegy. Igazából még nincs elég információm konklúziókra. Ellenben VGA driverel el vagyok egy kicsit akadva. Geforce Go 6400. Ez is XP-s driverből tallózva. A rendszer felismeri, de örülnék neki, ha frissebb lenne. Valahol azt olvastam, h ezzel is elmegy az aero, de azt most nem tudom aktiválni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8417) _ak_ válasza _ak_ (#8416) üzenetére


_ak_
addikt

Hogy ha a minidump végén ez szerepel, akkor valószínű, h ez is okozza a galibát?
Probably caused by : HDAudBus.sys ( HDAudBus+d7ae )
Kipróbáltam a régitől a legújabbig az audio drivereket, de minden esetben ezt kaptam vissza. A modem is kapsolódik a HDAudio buszhoz, de az is tiltva van. Van h 7 perc nem telik el 2 újraindulás között, van hogy 2 óra. Csak kénytelen leszek XP-vel is kipróbálni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8418) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
A gép:w7pro64bit hd5650m és i7 720qm. Most nézegettem aida-t és azt vettem észre hogy az OpenCL-t a cpu futtatja és nem a gpu.Kerestem drivert a kártyához ha felrakom fogja tudni hardveresen a gput használni hozzá? :F

(#8419) hackeeeee válasza mokus1 (#8418) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

GPU-Z mit mond?

Elvileg tudnia kéne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8420) mokus1


mokus1
addikt

Hoppá, ott nincsen bepipálva :(

(#8421) hackeeeee válasza mokus1 (#8420) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Ez driver gond lesz sztem.

Melyik drivered van fent? Komplett csomagban benne van alapból, de amúgy külön is letölthető itt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8422) mokus1 válasza hackeeeee (#8421) üzenetére


mokus1
addikt

[link]
Innen szedtem le és alatta ott is van hogy támogatja a kártya ahogy írtad. 2.6-os legfrisebb APP SDK-t tettem fel.

(#8423) hackeeeee válasza mokus1 (#8422) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ezek szerint mégsincs fent, max töltsd le külön az openCL drivert, és telepítsd fel.

Kiválasztod, h kategóriákat, és download.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8424) mokus1 válasza hackeeeee (#8423) üzenetére


mokus1
addikt

Próbálgatom, meg most leszedtem a Hp honlapjáról a drivert bár az nem a legfrissebb sajnos.
Na mire leírtam újratelepült és már látja :R

[ Szerkesztve ]

(#8425) hackeeeee válasza mokus1 (#8424) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sanszos, hogy abban nincs benne.

Véleményem szubjektív...

(#8426) mokus1 válasza hackeeeee (#8425) üzenetére


mokus1
addikt

Viszont az furcsa hogy van két rész az Opencl-re
és ahol a gpu van ott a Multiprocesszor:5 ( erről fogalmam sincs hogy jött össze) az intelnél meg 8-at ír

(#8427) hackeeeee válasza mokus1 (#8426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Hát ezt a részt nem tudom sajna.. Azt tudom, hogy egy ideig nem volt benne a driverben, aztán asszem tán tavaly valamikor pakolták bele a csomagba..

Notinál nem tudom, hogy hogy van, ott valszeg nincs benne, főként ha gyártó által készített, kiadott driver használható csak.

Véleményem szubjektív...

(#8428) mokus1 válasza hackeeeee (#8427) üzenetére


mokus1
addikt

Ez most az atis driver. a Hp-set végülis nem kellett feltennem.Elég babacipőbe járhat.El is indítottam egy OpenCl-s játékot igazából Fps terén semmi változás nem volt.

(#8429) zoltanz válasza zoltanz (#8363) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most is rakoncátlankodik néha. Na mindegy, legalább XP vel jó. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8430) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

lehet, hogy hulye kerdes lesz, de.. van egy OEM verzios Windows 7-em. na mar most, ez fel van rakva a notebookra, amit viszont ideje lenne lassan lecserelnem. fel tudom rakni az uj gepre is? mintha emlekeznek valami olyanra, hogy 2 gepre is fel lehet tenni...

koszi!

hábm bábm

(#8431) Sub-ZeRo válasza vans? (#8430) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet felrakni. Az oem az alaplaphoz kötött. Esetleg meg tudod azt csinálni, hogy az új gépre felrakod, majd felhívod a supportot hogy tönkre ment a lap, cserélék de nem tudod aktiválni. Lehet hogy újra aktiválják.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8432) vans? válasza Sub-ZeRo (#8431) üzenetére


vans?
őstag

Ezt kihagyom, de koszi a valaszt!

hábm bábm

(#8433) kukulec válasza zoltanz (#8396) üzenetére


kukulec
őstag

megtörtént. fogalmam sincs mi legyen, az alaplapi nem rossz, de közel sem ilyen minőségű. ha veszek egy másikat, akkor előbb-utóbb azzal is simán járhatok így. ráadásul nyáron veszek win 8-at az meg lehet, hogy már felismerné.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#8434) Sub-ZeRo válasza kukulec (#8433) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Több mint valószínű, hogy nem. Esetleg egy audigy 2/4 vagy x-fi. A 8-ra biztos nem csinálnak drivert, ha már a 7-re sem találtál. A creative meg úgy sem csinál, mert itt vannak az x-fi-k, meg az új kártyája, aminek nem tudom a nevét. Szóval vagy alaplapi, vagy xonar/x-fi kártyát veszel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8435) zoltanz válasza kukulec (#8433) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom milyen hangchip van rajta, vannak modolt driver-ek is.

[Szerk]

Itt néz szét:

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8436) kukulec válasza zoltanz (#8435) üzenetére


kukulec
őstag

ennyire nem értek a gépekhez. asszem el kezdem nézni az asus karikat, mert asus lappal együtt csak könnyebb lenne az élet.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#8437) Draken


Draken
őstag

A segítségeteket szeretném kérni, egy frissítést már többször felraktam és nem értem miért, de újra és újra felajánlja nekem a win update fontos frissítésként ugyanazt. Már kért újraindítást is de azután is felajánlja. Mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#8438) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#8431) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előfordulhat amúgy, hogy beaktiválja.. Legalábbis a Vista-t annak idején be lehetett aktiválni még lap csere után is.. De ha nem, akkor mint ahogy Te is mondod, telefonon elvileg meg lehet oldani.

Véleményem szubjektív...

(#8439) vans? válasza hackeeeee (#8438) üzenetére


vans?
őstag

Akkor azert egy probat meger majd, koszi!

hábm bábm

(#8440) hackeeeee válasza vans? (#8439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg, legrosszabb helyzetben közli, hogy telefonon aktiváld, mivel ugye az OEM liszensz alaplaphoz kötött. Ha meg nem megy, akkor van az, amit alattam is javasoltak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8441) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#8440) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felettem is javasolták. :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8442) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#8441) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam alattam. :D

Véleményem szubjektív...

(#8443) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#8442) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jha vágom miért. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8444) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
VPC2007-en (XP host) van egy W7 Prof. virtuális gépem. Sajna szükség volt az alatta levő tároló csereberélésére. Egész pontosan kétszer.
Az első cserét, viszonylag túl is élte. (megváltozott a lemez elérési útja, neve). Az induláskor felkínált recovery opció, kb. 3. neki futásra felélesztette a gépet. Nem foglalkoztam vele különös képpen.
A második költözés óta viszont nem tudom feléleszteni. Még a recovery is behal. (ha sikerül, akkor bekopizom a hiba üzenet)
Egy bootrec fixboot, fixmbr párossal, és egy 3th liveboot2012 usb kulccsal próbálkoztam eddig eredménytelenül.
Milyen kalapács van még ilyenkor?

Szerk: sajna nem tudom kikopizni a virtuális gépből a hiba üzenetet.

Másik: a saját notimon W7 64 bit prof van. Mi a franctól közel 24GB a windows mappa? És mit lehet kipucolni belőle nagy biztonsággal gond nélkül?

Köszönet előre is

[ Szerkesztve ]

(#8445) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Akit esetleg érdekel: Windows 7 "x86 és x64 az egyben" telepítő készítése

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8446) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#8445) üzenetére


Воланд
titán

thx! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8447) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Leállít a win 7 javítás áramszünet miatt, most azt írja, hogy megsérült a boot és rakja be a win lemezt és javítsam, de folyamatos hibaüzenet jön, hogy hiányzik a c:\boot

nagyon kellene a windows lehet ezt újra install nélkül javítani?

Köszi

(#8448) hackeeeee válasza sittes79 (#8447) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lemez be, meg kell próbálni javítani. Telepítőben van ilyen lehetőség. Ha szerencséd van, sikerül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8449) Fire/SOUL/CD válasza sittes79 (#8447) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 telepítőlemezről (vagy egy felmountolt ISO-ról) másold le a BOOT mappát és a BOOTMGR fájlt (nincs kiterjesztése) a W7 partíció gyökerébe és azt követően indíts egy javítást a telepítőlemezről.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8450) sittes79 válasza Fire/SOUL/CD (#8449) üzenetére


sittes79
addikt

köszönöm...próbálkozok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.