Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9501) #54715584 válasza nggabi (#9479) üzenetére

törölt tag

Tegnap találtam egy oldalt, +1 reg bejegyzést kellett csinálni + megváltoztatni egy már létezőt.
Utána leszedtem pár felesleges programot, és azóta nem indul újra a gép.
2x elindult, majd fél óra után sem történt semmi, betöltötte az nvidia + avast kis ikonját a tálcára és a hálózati ikon folyton körzött. Próbáltam javítást indításnál és egy régebbi dátumra is visszaállítani, de egyik sem sikerül.
A vinyóm meg kerreg, mintha muszáj lenne neki, már egy chkdsk is lefutott az egyik indításnál :O
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#9502) Sub-ZeRo válasza #54715584 (#9501) üzenetére

Tedd újra a gépet, a gyors leállítás hekket meg felejtsd el akkor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9503) #54715584 válasza Sub-ZeRo (#9502) üzenetére

törölt tag

Csökkentett módban és parancssorban még nem próbáltam elindítani, reggel már nem volt rá időm.
Arra gondoltam én is, hogy újratelepítem, de még valahogy meg kellene mentenem az outlook fileomat :)

(#9504) pdavid

pdavid
csendes tag

sziasztok!

nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic, de nagyon nagy gonddal szembesültem.
windows 7 ultimate van a gépen. nem volt semmi probléma, egész mostanáig mert bármire kattintottam "programfuttatási hiba"-t adott. Berágtam rá, mondom újrarakom a rendszert. Egy vinyón ketté van osztva a partíció (c:windows, d:adat). A szokásos módon akartam újratelepíteni, de valamiért nem engedte. Valami ilyesmit írt, hogy nem képes a windows a rendszer partíció létrehozására és nézzem meg a naplófájlt. Mondom fasza. De viszont volt egy lehetőség hogy rendszer visszaállítás egy biztonsági mentésből. Ezt gond nélkül le is játszotta magának, elindult a windows, csakhogy a "d:" meghajtóm teljesen üres!!!! :o
minden más visszaállt de ez nem. És mondanom se kell, hogy nagyon fontos dolgok voltak rajta!! találtam egy olyan leírást, hogy vissza lehet állítani egy visszaállítást visszavonó paranccsal de azt meg nekem nem kínálja fel a rendszer a rendszereszközök->rendszer visszaállítás menüben.

A lényeg h vissza akarom kapni a d meghajtómat!

valakinek valami ötlet?? :F

(#9505) #54715584 válasza #54715584 (#9503) üzenetére

törölt tag

Jut eszembe pdavid postjáról, hogy nekem a C: meghajtót most már D: meghajtónak látta a gép.
És jut fejembe, hogy akkor volt ilyen gondom legutóbb, amikor meghalt az egyik vinyóm.
Az viszont nagyon nem lenne jó, de lehetséges, hogy emiatt nem indul el a gép? (Tudom, ki kell próbálni otthon, csak nem vagyok ott :) )

(#9506) Sub-ZeRo válasza #54715584 (#9503) üzenetére

Ubuntu live és lemented ami kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9507) spiritex válasza #54715584 (#9501) üzenetére

spiritex
veterán

Én is éppen tegnapelőtt csináltam meg ugyanezt + az AutoEndTasks stringet vettem fel és 1-esre állítottam, mert 1-2 program (pl. Asus Probe2) rendszeresen beakadt Shutdown-nál, és ha magára hagytam a gépet, ott állt még órák múlva is a Force Shutdown képernyőnél. Nálam semmi hiba nincsen azóta. Ügyeltél arra, hogy a a HungUpTimeout értéke kisebb legyen a WaitToKillAppTimeout értékénél?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9508) v.attis

v.attis
őstag

Na, megy már az aero!
A telefonról újra be kellett lépnem, majd ki és ezután próbáltam a téma változtatást. Ekkor már bejött rendesen.

Köszönöm srácok!

(#9509) spiritex válasza spiritex (#9507) üzenetére

spiritex
veterán

Szóval azt akartam mondani, hogy nem hiszem, hogy ettől a pár ártalmatlan registry módosítástól lenne a hiba. A pár felesleges program leszedése már veszélyesebb művelet, ha "véletlenül" beletöröl az ember a C-be.. Sajnos 1-2 ismerősöm már csinált ilyen helyrehozhatatlan hibát, amit nekem kellett volna megjavítani, de természetesen csak a reinstall segített..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9510) Sátán44

Sátán44
addikt

Win7 64 bit 50mb-os netem van és olyan problémám lenne, hogy a flash tartalmú videók betöltésére, lejátszás elindulására kb 10 mp-t kell várnom. Több oldalon próbáltam pl: youtube, indavideo Ha már egyszer betöltött utána nincs gond vele. Flash-el lenne gond?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9511) #54715584 válasza spiritex (#9509) üzenetére

törölt tag

Apple Bonjour, mobile support progit, ashampoo hdd control progit és még vmi ártalmatlan progit távolítottam el, vezérlőpultból, nem nyúltam bele semmibe.
Kezdek ráparázni, hogy lehet sajnos az egyik vinyó megadta magát.
Az is fura, hogy betújelet cserélt a meghajtó.

(#9512) spiritex válasza #54715584 (#9511) üzenetére

spiritex
veterán

A Bonjour Service-t én is azonnal irtom lefelé amint felkerül, hdd control progit pedig nem használok. Nem ennek a levétele okozhatta a hibát? Nem lehet, hogy a működése alatt izolált jópár hibás szektort, amik a letelepítése után valami hiba folytán újra írhatóvá váltak?

[ Szerkesztve ]

(#9513) #54715584 válasza spiritex (#9512) üzenetére

törölt tag

Hmm, azt viszont nem tudom...Lenne ilyen?

(#9514) #54715584 válasza #54715584 (#9513) üzenetére

törölt tag

De miért cserélte össze a meghajtójeleket? A C:-ből lett D:.
No de majd otthon megnézem, sajna melóhelyen nem tudok hozzáférni :)

(#9515) eketomy válasza Sátán44 (#9510) üzenetére

eketomy
senior tag

Az fontos kérdés hogy milyen a géped ill. milyen böngészővel van ez a 10mp-es jelenség?!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9516) petymeg

petymeg
addikt

sziasztok!

elég sűrűn előfordul -pl. most is- hogy bekapcsolás után a winchester pörög mint az állat, dolgozik ezerrel, ilyenkor a gép belassul, most a google chrome-ot is 4-5 másodperc alatt nyitotta meg.
a os: win 7 ultimate 64 bites.
mit csinál ilyenkor a gép, hol lehet ezt megnézni? sajnos elég sűrűn előfordul és órákig eltart, van hogy csak a reboot segít.

megnéztem a win feladatkezelő folyamatok fülnél, a "rendszer üresjárata" lehet a ludas, 60-95%-on pörgeti a processzort, talán a winchestert is ez dolgoztatja?

[ Szerkesztve ]

Régen azt hittem Angelina Jolie-t lehet a legnehezebb lefektetni. Akkor még nem tudtam milyen egy felpörgött pizsamás hároméves.

(#9517) sfdrakex válasza petymeg (#9516) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

A rendszer üresjárat azt jelzi hogy hány százalékban "üres" a proci, ha az van 90%-on az azt jelenti hogy az alkalmazások 10%-ot esznek a többit nem használja a gép. Torrent nem megy?

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#9518) petymeg válasza sfdrakex (#9517) üzenetére

petymeg
addikt

archicaddel rajzolok ezenkívül semmi nincs megnyitva.
a win7-et néha érdemes "lepucolni" és újratelepíteni, vagy ez már van annyira fejlett hogy karbantartja magát? (4. éve van fennt a gépen)

Régen azt hittem Angelina Jolie-t lehet a legnehezebb lefektetni. Akkor még nem tudtam milyen egy felpörgött pizsamás hároméves.

(#9519) Sub-ZeRo válasza petymeg (#9518) üzenetére

4. éve? Ugye ezt csak viccnek szántad? 2009. október 22-én jelent meg...

(#9520) TRob1 válasza petymeg (#9518) üzenetére

TRob1
veterán

Az jó, főleg annak függvényében hogy még 2 és fél éve sem jelent meg... :U

szerk: Elkéstem. :D

ui: De végül is ha úgy számoljuk hogy '09-'10-'11-'12 Akkor máris megugrik a 2 és negyed év 4 évre. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9521) sfdrakex válasza petymeg (#9518) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Esetleg érdemes lenne a vinyód állapotát megnézni pl hdsentinellel.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#9522) petymeg

petymeg
addikt

bocsesz :B
a gépem negyedik éves, előtte vista volt rajta és azt elfelejtettem...
de a kérdés még mindig nyitott, kell e újratelepíteni ezt is mint az elődjeit?

szerk: az normális, hogy 20 gigát foglal?

[ Szerkesztve ]

(#9523) sfdrakex válasza petymeg (#9522) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Szerintem az XP-t se kellett ha normálisan használta az ember és ez igaz a W7-re is.

(#9524) polonic válasza petymeg (#9522) üzenetére

polonic
félisten

Nem kell. Ha normálisan használod, nem szemeteled tele, akkor fölöslgeges újratelepíteni.

Nekem egy éves a rendszer, aztán pár program volt már rajta. De most is ugyanolyan gyors, mint év eleje óta. És semmi pucoló programot nem használok. Csak a windowsos dolgokat.

Egyébként megjelenés óta, az ez előtti telepítés is teljesen jól működött, az alatt még nv vga-ról amd-ra váltottam, azt is túlélte. Nem is hiba vagy lassulás miatt volt reinstall. Hanem van egy olyan dilim, hogy sp megjelenésekor a gyárilag integrált telepítőlemezzel megy egy újratelepítés. :)
Pedig ez is fölösleges. . .

(#9525) #54715584

törölt tag

Bármit csináltam, nem működött a gép, újrahúztam. Köszi a segítséget srácok azért :)

(#9526) Roxeus válasza sfdrakex (#9443) üzenetére

Roxeus
tag

Sajnos nem jó, mert valamiért nem hajlandó ezt a monitort sem kezelni. Azaz sem kiterjesztett módban, sem másolással, sem elsődleges cserével. Minden esetben fekete marad a képernyő. Próbáltam DVI-on, analógon átalakítóval, a másik monitor biztos jó.
De legalább felismeri hogy rá van dugva, mert eddig "VGA megjelenítőeszköz" volt, most DVI-on keresztül felismeri SyncMasterként.

Lehet én keresem rossz helyen, de hol kellene lennie ennek a képernyő/megjelenítő eltávolításának? :)

[ Szerkesztve ]

(#9527) Sátán44 válasza eketomy (#9515) üzenetére

Sátán44
addikt

ASRock H61M/U3S3,Intel I7-2600, Firefox 9.01

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9528) Anubis_9

Anubis_9
őstag

Hello!

Tudja valaki, hogy hol és milyen körülmények közt lehetne vásárolni Win7-et diák kedvezményre? Ha lehet egyáltalán...

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9529) Sub-ZeRo válasza Anubis_9 (#9528) üzenetére

Nincs ilyen. Veszel egy OEM home premiumot 25k-ért.

(#9530) Anubis_9 válasza Sub-ZeRo (#9529) üzenetére

Anubis_9
őstag

F@sz@! :((( Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9531) eketomy válasza Sátán44 (#9527) üzenetére

eketomy
senior tag

Huh, hát ez egy bika gép, mindenképp első körben próbálj ki egy másik böngészőt mondjuk I.E9-et vagy GoogleChrome-ot! Meg telepítsd újra a legújabb flash playert ill. shockwave playert!

(#9532) eketomy válasza Roxeus (#9526) üzenetére

eketomy
senior tag

Nekem erre már csak egy megoldás jut az eszembe, menj be vezérlőpultba ott programok telepítése és eltávolítása (és nem tudom hogy milyen a vga-d) de töröld le a grafikus kártyád driverét utánna restart majd tedd fel a legfrissebbet ati/nvidia oldaláról! sztem ez megfogja neked oldani a prolémát

(#9533) Sub-ZeRo válasza eketomy (#9531) üzenetére

A shockwave player minek neki? A flash nem megy neki úgy ahogy kell...

(#9534) paavoo

paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Van egy mappám amit egyszerűen nem tudok letörölni, áthelyezni. Tegnap tettem újra a win7-et, és azt írja, hogy nincs jogosultságom a mappához, elég sok és fontos fájlokról van szó, 400 megából kb 300-at tudott átmásolni, többi írásvédett, azt írja hogy más a tulajdonos. Az adat partíción van a mappa, hogy tudnám feloldani az írásvédettséget?
Próbáltam jogosultságot hozzáadni, de hozzáférés megtagadva.

[ Szerkesztve ]

(#9535) eketomy válasza Sub-ZeRo (#9533) üzenetére

eketomy
senior tag

Biztos ami biztos :D

(#9536) spiritex válasza paavoo (#9534) üzenetére

spiritex
veterán

Keress rá gugliban a Take Ownership patch-re, nekem akkor kellett ez, amikor a Win7 Basic témájának alapértelmezett kék színét át szerettem volna állítani fekete-szürkére. (Nem csak az ablakok fejléceiben...)

(#9537) Sub-ZeRo válasza eketomy (#9535) üzenetére

Hülyeség. Flash-hez nem kell shockwave lejátszó. Felesleges dolgokat meg nem kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9538) eketomy válasza Sub-ZeRo (#9537) üzenetére

eketomy
senior tag

Egyébként tényleg nem kell, de sosem árt ha van, én ha gépet telepítek azt is felszoktam alapból a flash mellé tenni, mert sokszor kellhet!

(#9539) DS39 válasza eketomy (#9538) üzenetére

DS39
veterán

ártani nem árt, de eléggé kimentek a divatból a Director-ral készített cuccok, leginkább böngészőben futó 3d-s kisjátékokra kellhet (pl miniclip-en van ilyen), de ha ilyenekkel nem játszik, felesleges.

(#9540) paavoo válasza spiritex (#9536) üzenetére

paavoo
aktív tag

Köszi a tippet, lefuttattam a reget, meg is jelent a Take Ownership jobb klikkre a mappán, de ugyanúgy acces denied. :(

(#9541) Sub-ZeRo válasza eketomy (#9538) üzenetére

Egyszer sem kellett még nekem, pedig már 9 éve van gépem.

(#9542) Gorneck

Gorneck
titán

Zune-t használ vki? Be is tud lépni a profiljába (progiban)?

Mert nekem folyamat azt magyarázza, hogy nem megfelelő ország van a gépemen beállítva.

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#9543) spiritex válasza paavoo (#9540) üzenetére

spiritex
veterán

Az UAC (User Account Control) le van véve minimumra?

(#9544) paavoo válasza spiritex (#9543) üzenetére

paavoo
aktív tag

Igen teljesen. Próbáltam még a tulajdonságok/biztonság/speciálisban a tulajdonost átrakni, de amikor kiválasztom írja hogy zárjam be és utána tudom hozzáadni a teljes hozzáférést, amikor ki akarom pipálni egyből hozzáférés megtagadva.

(#9545) Sub-ZeRo válasza paavoo (#9544) üzenetére

Csinálj egy live ubuntu/linuxot és onnan próbáld meg törölni.

(#9546) spiritex válasza paavoo (#9544) üzenetére

spiritex
veterán

Itt elég komoly leírása van a problémának és jópár tipp a megoldására, köztük Sub-ZeRo ötlete is.

(#9547) paavoo válasza Sub-ZeRo (#9545) üzenetére

paavoo
aktív tag

Hát jó lenne feloldani az egészet, mert van 1-2 dolog ami nincs meg máshol, és nem szeretném letörölni. Hihetetlen, hogy csak úgy randomba rápakolja az írásvédettséget egy mappára a winfos.

(#9548) atike válasza eketomy (#9538) üzenetére

atike
nagyúr

Sokszor kellhet? :F Nem is tudok arról, hogy játékon kívül más használná... Bár azok is már szinte csak flash alapúak... Na jó, most jön a HTML5... :)

(#9549) HZoli87

HZoli87
veterán

Üdv!

Van lehetőség csak egy adott meghajtón kikapcsolni az automatikus lejátszást? 2,5" külső házban található HDD-ről lenne szó, ami USB-én keresztül kapcsolódik a notebookhoz. Minden bekapcsolást követően feldobja az automatikus lejátszási opciókat, hogy válasszak valamit. Vezérlőpultban kitudom kapcsolni, de akkor teljesen lelövi ezt a funkciót az OS:

(#9550) paavoo válasza spiritex (#9546) üzenetére

paavoo
aktív tag

Unlockerrel sikerült lomtárba juttatni, viszont onnét nem engedi lomtár ürítését. :(((

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.