Hirdetés

2021. szeptember 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9051) klambi válasza CoolMan (#9050) üzenetére

klambi
addikt

hőfokok szerint semmi, de randomba nyomja ha elkezdte a csipogást! ezért nem értem mi lehet, de linux alatt semmi gond, win alatt meg mintha kattogna a vinyó, de smart meg sentinel 100% nak ír mindnet!.... nem tudom mi lehet

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9052) sfdrakex válasza klambi (#9049) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Alaplap leírásában meg kellene nézni milyen csippanás milyen hibát jelez.

1 vinyód van, neted milyen, torrent megy játék közben?

[ Szerkesztve ]

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#9053) klambi válasza sfdrakex (#9052) üzenetére

klambi
addikt

notebook, a csipogások csak biosra vannak írva win alá nem találtam, de nem is szabájszerűek a csipogások, torrent nem megy mert neten nyomom

(#9054) Hunork válasza klambi (#9051) üzenetére

Hunork
veterán

Itt egy kis összefoglaló Bios- típusokra lebontva, ezek általános hangok, nem nagyon változtatnak rajta: bios hangok

Na, elértettem, neked Win alatt zenél...sorry. :U

MOD: Hát, elég érdekes, Eszközkezelőben minden rendben, minden hardver?
Én amúgy poénból szétkapnám a gépet, kipucolnék mindent, kábeleket kihúznám, visszatenném, megigazítanám, másik helyre dugnám (már ha van hely), és aztán megnézném. Néha egy kis por is okozhat érdekességeket...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9055) klambi válasza Hunork (#9054) üzenetére

klambi
addikt

de windows alatt vannak és totál rendszertelenek, ez a gondom!

(#9056) kraftxld válasza klambi (#9055) üzenetére

kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Írd fel, hogy kb mikor voltak, majd próbálj hozzájuk valamit keresni az eseménynaplóban.
A vinyó felől jön a csipogás?

🇳🇿 | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#9057) Tamás88 válasza klambi (#9049) üzenetére

Tamás88
őstag

Először is a speaker és a hangszóró egy és ugyanaz, esetleg az alaplapi hangszóróra gondoltál. :)

Nálam akkor lehet hallani, ha 3 vagy több gombot egyszerre megnyomok (3-nál csak akkor, ha ellentétes az utasításuk), és biza akkor is megakad egy kicsit a játék. Néha velem is előfordul, normális jelenség, hiszen a Windows nem tudja értelmezni a billentyűzet kombinációt.

(#9058) iceman1988 válasza iceman1988 (#9044) üzenetére

iceman1988
tag

:U

(#9059) klambi válasza kraftxld (#9056) üzenetére

klambi
addikt

a csipogás szerinem a speaker ből jön a kattanás arról a tájról, utánna meg furán kattg is, de ezt linux alatt nem csinálja egyáltalán.
mikor 1. volt akkor neteztem és netes rádiót hallgattam max asszem torrent ment, valamikor film nézés alatt is csinálja, játék alatt... nem találtam még összefüggést
mit keressek a naplóban?

(#9060) Gery15 válasza kraftxld (#9056) üzenetére

Gery15
addikt

Ha a vinyó felől jön a csipogás akkor mi van? Már velem előfordult ez nem egyszer érdekelne, hogy mit jelent ez?

HyperX

(#9061) dni

dni
őstag

Sziasztok!

Windows 7 prof telepítésekor egy teljes (nem az alapértelmezett gyors formázást) formázást szeretnék csinálni, ezt hogyan tudom megtenni a gyári telepítővel ?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9062) Fire/SOUL/CD válasza dni (#9061) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

[link] - minden partíció megy a levesbe a HDD-n, szóval csak akkor használd, ha ez a szándék

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9063) GomezGTS

GomezGTS
tag

Hali!

Sajnos, nem települt a webkam. Nem ismerte fel így sem, keresgélte a driverét, tovább, mint szokta, de nem jött össze. Követtem az utasításokat, de nem adta meg magát.
Köszi a helpet!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9064) Fire/SOUL/CD válasza GomezGTS (#9063) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Akkor próbáld meg úgy, ahogy Sátán44 megoldotta, neki összejött így: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9065) papa1

papa1
tag

Sziasztok.
A problémám a következő lenne.Vettem egy samsung pl 20 típusú fényképezőgépet.Összedugom a géppel és nem történik semmi.A kártyaolvasóval szintén ezt csinálja.A pendrive-ot és bármi mást felismeri és kezeli,csak ezekkel nem hajlandó foglalkozni.Látja,mint USB hub és ennyi.Ahogy összedugom jelzi hanggal,de a jobb alsó sarokban nem jelzi ki,mint új hardver.Nincs illesztőprogram telepítve hozzá azt írja az eszközkezelőjében.Win 7 a rendszer.Jaaaa és a másik gépbe bedugva semmi gond,az felismeri és kezeli a kártyaolvasót is és a fotó masinát is.Az alaplap típusa:asus p5g-mx.Microsoft security essentials vírusírtó van felrakva.
A segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#9066) GomezGTS válasza Fire/SOUL/CD (#9064) üzenetére

GomezGTS
tag

Köszi! :))
Megnézem akkor azt is.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9067) sfdrakex válasza papa1 (#9065) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Próbáltad hátsó USB-ben is vagy csak elsőn?

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#9068) papa1 válasza sfdrakex (#9067) üzenetére

papa1
tag

A hátsóba van bedugva.Az első nincs bekötve.Minden más működik,csak ez a kettő nem.A fényképezőt nem is látja.

(#9069) Fire/SOUL/CD válasza papa1 (#9068) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Írtad, hogy "...és a másik gépbe bedugva semmi gond,az felismeri és kezeli a kártyaolvasót is és a fotó masinát is."
Azon a gépen is pont ugyanolyan W7 van (x86/x64), mint amin a probléma előfordul?
(Egyáltalán W7 van azon a gépen is?)

Ettől függetlenül azt megteheted, hogy a BIOS-ban keresel USB Legacy Support beállítási lehetőséget, és ha ki lenne kapcsolva, akkor engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

(#9070) papa1 válasza Fire/SOUL/CD (#9069) üzenetére

papa1
tag

Hali.
Igen ugyan az a win7 van rajta.Most megnézem a bios beállítást....

(#9071) papa1

papa1
tag

Engedélyeztem...semmi változás. :O

(#9073) Sub-ZeRo válasza Zsamolzsa (#9072) üzenetére

Szerintem amit írtál, benne van miért csinálja. Ha a boltban megveszed nem fogja kiírni.
Amúgy meg az első HSZ-t olvasd el. Na további szép napot! ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9074) westcoastog válasza Zsamolzsa (#9072) üzenetére

westcoastog
veterán

Itt nincs loaderezés, viszlát. :)

(#9075) Fire/SOUL/CD válasza papa1 (#9071) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Akkor próbálkozz meg a Windows Update-el, hátha hoz le valami driver-t, ha lesz is, az a nem kötelező frissítések között lesz. Ha nem lenne akkor még egy lehetőség marad, a chipset driver (ha nem épp az okozza a gondot, mert felpakoltad mindenestől), azaz letöltöd, kitömöríted egy mappába és ha szerencséd van, akkor lesz egy driver mappa és azon belül USB mappa és azon belül külön telepítő, ami csak az USB-ket rendezi el. :DDD

Ezt még megpróbálhatod, bár W7-hez nem biztos, hogy telepíteni is fog bármit.

(#9076) GiP23 válasza Fire/SOUL/CD (#9075) üzenetére

GiP23
csendes tag

Sziasztok, nekem custom windows 7 64bit-em van (egy sebesség gyorsító pakkal). Az sp1-et nem engedi felrakni, azt az üzenetet kapom " One or more system components that the service pack requies are missing." és azt tanácsolja rakjam újra a windowst. Kérdésem, hogy van e lehetőség ezt valahogy megkerülni és manuálisan felrakni az sp1-et?

Updaten keresztül nem is ajánlja fel, ha letöltöm a megfelelő exe-t annál írja ezt.

(#9077) Воланд válasza GiP23 (#9076) üzenetére

Воланд
titán

persze, tegyel fel valami normalis windowst.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9078) Sub-ZeRo

A héten még lesz ilyen costum, loaderes emberke? Mert még csak hétfő van, de már ketten vannak. ;] :D

(#9079) woland_y2k: Igazad van. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9079) Воланд válasza Sub-ZeRo (#9078) üzenetére

Воланд
titán

biztos front van. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9080) GiP23 válasza Воланд (#9079) üzenetére

GiP23
csendes tag

bocs nem olvastam a topic szabályzatban hogy custommal kapcsolatban nem lehet kérdés, tekintve hogy a windowsom eredeti és utólagos pakkról van szó, de remélem kielégülést okozott a rendkívül intelligens válaszod. puszi

(#9081) Sub-ZeRo válasza GiP23 (#9080) üzenetére

Ha extrém gyors géept szeretnél, mert gémer vagy, arra ott az xp.
Ha meg 7 alá ilyen szutykokat raksz fel, ne csodálkozz ha nem megy valami.

(#9082) jános

jános
őstag

Sziasztok,kérnék kis segítséget.Szeretnék Intel AHCI drivert telepíteni a meglévő rendszerre.Próbáltam Floppy-s verziót de azt írja hogy már telepítve van legjobb driver (MS).Letöltöttem .exe verziót,felment,gép újraindult,de a meghajtó tulajdonságba megint MS driver szerepel.Szóval hogy csináljak a telepítést? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise ! 20/2-117-558

(#9083) Fire/SOUL/CD válasza jános (#9082) üzenetére

Fire/SOUL/CD
nagyúr

Mondjuk először kérdezhettél volna, és nem próbálgatni, mert a teljes IRST driver-t ha feltoltad, azt jó eséllyel levakarni sem lehet és még a kézi telepítéssel sem lehet felvarázsolni az AHCI driver-t... Na mindegy, szóval először is nyisd meg az eszközkezelőt (WIN gomb + PAUSE és bal odlat Eszközkezelő), majd nyisd ki az IDE ATA/ATAPI vezérlők csoportot és arról dobj egy képet. (Priv-be is jöhet, mert ez már nem annyira W7 téma...)

[ Szerkesztve ]

(#9084) sfdrakex válasza GiP23 (#9076) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

Az a sebesség gyorsító pack valószínűleg sok olyan funkciót is kikapcsol ami néha hasznos lenne, pl az update lehetőséget. Nem hiszem hogy gyorsít annyit bármi a hardver upgrade-en kívül, hogy megérje hazavágni vele az OS-t. Később még kijöhetnek más hibák is, amikre majd keresed a megoldást pedig valószínűleg a gond az hogy kiherélted a Windowsod ezzel a packkal.

(#9085) Laccoss válasza papa1 (#9071) üzenetére

Laccoss
őstag

Nézd meg a vezérlőpult - eszközök és nyomtatók alatt, hátha ott látja a fényképezőt. Nekem is volt hogy csak ott találta meg.

(#9086) papa1 válasza Laccoss (#9085) üzenetére

papa1
tag

Hali.
Megnéztem.A kártyaolvasót még látja is,mint usb-hub,de a fényképezőgép nincs is ott. :W

(#9087) papa1

papa1
tag

Változás történt!!!
eltávolítottam az usb-storage illesztőprogramot,majd újra bedugtam a kártyaolvasót és JÓ!!!
De a fényképezőt még mindíg nem látja. :W

(#9088) sfdrakex válasza papa1 (#9087) üzenetére

sfdrakex
nagyúr

A fényképezőt próbáltad be és kikapcsolva is?

(#9089) Sub-ZeRo válasza papa1 (#9087) üzenetére

Nincs a kamerához driver véletlenül?

(#9090) papa1 válasza sfdrakex (#9088) üzenetére

papa1
tag

Igen,de amúgy is be kell kapcsolni,azt írta a papírja...

(#9091) papa1 válasza Sub-ZeRo (#9089) üzenetére

papa1
tag

Nincs,a cd-n egy kezelőprogram van,ami szintén nem látja,kezelési útmutató meg adobe reader.Ennyi.A másik gép egyből látta és kezeli. :W

(#9092) Sub-ZeRo válasza papa1 (#9091) üzenetére

Akkor amelyik gépen nem megy, ott valami gubanc van a driverekkel. Véletlenül nem egy kiszuperált gémer edition?

(#9093) papa1 válasza Sub-ZeRo (#9092) üzenetére

papa1
tag

Nem,nem kiszuperált gép. ;) Eddig semmi gond nem volt vele,sőt most sincs,mert minden mást hibátlanul kezel,csak ezt nem.

(#9094) Tamás88 válasza Sub-ZeRo (#9078) üzenetére

Tamás88
őstag

Bocsáss meg, de ez az egész múlt hét vasárnapjától kezdődött, amúgy persze, hogy lesz, én tudom. :D

(#9095) Pano

Pano
addikt

Sziasztok!

Beállítottam a CCleanert, hogy minden rendszer indításkor végezzen takarítást. Viszont a gondom az, hogy amikor le akar futni, mindig feldobódik induláskor az UAC ablaka megerősítésért.
Lehet olyat csinálni, hogy az UAC-ban kivételekhez hozzáadni mondjuk a a ccleanert, hogy teljes jogokkal fusson és ne kelljen mindig megerősítést adni?

Pano

A csend a legjobb válasz annak, aki nem értékeli a szavaidat.

(#9096) Sub-ZeRo válasza Pano (#9095) üzenetére

Olyat nem lehet az UAC-ban. Esetleg annyit, hogy az exe-t rendszergazdaként futtatod. De lehet hogy akkor is kér majd egy megerösítést, próbáld ki.

(#9097) Laccoss válasza papa1 (#9093) üzenetére

Laccoss
őstag

Esetleg még a fényképező beállításait nézd meg, hátha ott be lehet állítani. Pl. nálam volt hogy egyik beállítás webkameraként kezelte, míg a másiknál háttértárként.

(#9098) Воланд válasza GiP23 (#9080) üzenetére

Воланд
titán

de, lehet kerdes. meg is kaptad ra a valaszt. szvsz most a sajat borodon tapasztaltad meg, hogy mennyire "hasznosak" az ilyen cuccok. persze lehet, hogy valami mas problema van, de igy kb. nulla az eselye, hogy rajojjunk latatlanban. hibakod nelkul ez az elso tippem.

[ Szerkesztve ]

(#9099) Pano válasza Sub-ZeRo (#9096) üzenetére

Pano
addikt

köszi.
megpróba :)

A csend a legjobb válasz annak, aki nem értékeli a szavaidat.

(#9100) Tamás88 válasza Воланд (#9098) üzenetére

Tamás88
őstag

És ez így van. Tényleg kukák ezek a super edition változat. Ha eredeti kulcsa van, akkor miért nem az érintetlen változatot használja, ezt nem értem, mert ha pöttyös arcú warez Pistike használná, akkor még oké, de így. Amúgy ő csaj, hogy puszit küldött neked? :D

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.