Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) cintula187 válasza PumpkinSeed (#27000) üzenetére


cintula187
addikt

Az agyam hátsó részét nagyon is csesztette, hogyha ez a teszt adatvesztéssel jár akkor hogy is lehetett volna rendszervinyón végrehajtani :D:D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27002) PumpkinSeed válasza cintula187 (#27001) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A teszt a Windows - t nem tudja bántani, mert azon fut, ha jól tudom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27003) cintula187 válasza PumpkinSeed (#27002) üzenetére


cintula187
addikt

De ha másik gépben hajtom végre ezt az írásos tesztet (tehát ott másodlakos HDD ként)akkor lehetséges hogy megöli a rendszert a hibás vinyón az áthelyezéssel?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27004) PumpkinSeed válasza cintula187 (#27003) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát erről nem tudok értekezni, még nem próbáltam. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27005) cintula187 válasza PumpkinSeed (#27004) üzenetére


cintula187
addikt

Szerintem én sem kockáztatok:)

Mindenesetre köszi neked is és Impressának is. :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27006) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Renderelésnél mit fogyaszt a program, procit, VGA-t, memóriát? Miből kell jó, hogy gyorsabb legyen?
(Google sketchup, vray belső látványterv renderelés, 2048x1536 felbontás)

(#27007) Sub-ZeRo válasza RAiN91 (#27006) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindent. Kell oda vagy 16-24 giga ram, egy corei7, meg egy jó NVidia kari. Azok jobbak rendelerésre úgy tudom. De abból is egy nagy, meg új vga.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27008) RAiN91 válasza Sub-ZeRo (#27007) üzenetére


RAiN91
őstag

És VGA-ból mit jelent a jó? Most intergrált vga-val is Athlon x4-el renderel a nővérem, neki kellene valami, hogy ne órákig, napokig menjen a renderelés.
(bocs az offért, de nem tudtam máshova)

[ Szerkesztve ]

(#27009) Sub-ZeRo válasza RAiN91 (#27008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát most azt mondom valami gtx 460, vagy jobb. De szerintem van rendelerésre topic, ott lehet hogy jobban tudnak neked segíteni. Én nem csinálom, cask fél füllel hallottam, tudom, hogy erős vga is kell hozzá, sok ram, meg brutal proci.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27010) joccadoki válasza Sub-ZeRo (#27009) üzenetére


joccadoki
senior tag

az jó mert kb egy jó 500forinról van szó! minek 24giga ram?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27011) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.....olyan kékhalált kaptam,mint a sicc....Win 7 Ultimate X64 SP1 2X2GB DDR2 RAM, P5QLPro, Intel E7600 Nvidia XFX GT240 mire ki tudtam volna venni,mi volt a bluescreenen,restartolt a PC....ötlet...? (megnyitott böngésző mellett full HD, videót néztem épp,hardveres videodekódolású mediaplayer-rel... (IMG:/dl/upc/2013-05/06/265640_tzea0qigb6nlnlnh_3.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#27012) joccadoki válasza R3nts (#27011) üzenetére


joccadoki
senior tag

a win 7 ütközött a programmal. Tudod mi a legrosszabb? mikor egy friss win 7re raksz egy progit és ütközik vele minden induláskor. szóval az egy napos rendszer be is halt.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27013) Sub-ZeRo válasza joccadoki (#27010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát mondjuk rendelerésre minél több van ramból, annál jobb. Havernak 8-ról 16-ra váltott és sokat gyorsult időben a render. Azért mondtam, a 16-24 -et. Meg milyen 500 forintról beszélsz???

Úgy látszik a 8 topikban is bemutatkoztál és itt sem kell a feszkó szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27014) R3nts válasza joccadoki (#27012) üzenetére


R3nts
senior tag

Szóval akkor konkrétan az van,hogy az a program(jelen esetben a Mirillis SplashProEX - amivel hardveres videoenkódolás engedélyezve van neki,az XFX karit használja /nVidia PureVideo)ütközött a Win7-tel??Bocsi,eléggé amatőr vagyok ehhez már ilyen szinten...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#27015) petrusz82


petrusz82
aktív tag

A következő problémával állok szemben: a win7 egyre gyakrabban nem hajlandó betöltődni. Ez abban nyilvánul meg, hogy a windows logónál megáll és nem tölt tovább. Ekkor csak a reset segít.
2 hónapja ez miatt már újratelepítettem, de a probléma újra jelen van.

Találkozott valaki hasonlóval? Mi volt a megoldás rá?

A választ előre is köszönöm!

(#27016) sfdrakex válasza petrusz82 (#27015) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriák rendben? Táp nem túl öreg vagy gyenge a gépedhez? Vinyó állapota?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27017) petrusz82 válasza sfdrakex (#27016) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Táp szerintem rendben van, talán egy éves lehet, 750 W-os a nem éppen olcsóbbikból. Memória Kingston Hyper X 1600 Mhz. Érdekes, hogy kékhalál eddig még sosem történt. A gép egyébként játék, illetve rendszerstabilitási teszt alatt is problémamentes. Bios-ban próbálkoztam a resettel, a ramok órajelei is viszza lettek véve 1066 MHz-re.
A történethez még hozzátartozik, hogy januárban az alaplap meghibásodott és cserélve lett. Előzőleg egy másik típus volt benn. Az érdekes az, hogy egy hónapig tökéletes indult a gép, pár napja játssza ezt a történetet.

(#27018) NastyHUN


NastyHUN
csendes tag

Sziasztok.

Lehet banális a kérdés, azért mégis feltenném :)
2db SSD- került a gépbe (Raid-0) WIN 7-el.
Mindenféle beállításokat eszközöltem, amik szükségesek, vagy legalábbis optimálisak az SSD-nek.
Minden sikerült is, tökéletesen müxik a rendszer.
Azazhogy egy icipici dolgot kivéve:

A START menüben lévő minden program nem nyílik ki alapból, csak ha külön rákattintok a Minden program feliratra.

Tehát így 2x kell kattintanom, hogy hozzáférjek a programjaimhoz.
1x a START gombra, majd még1x a Minden program feliratra !

Ez így normális ?
Van ehhez valami beállítási lehetőség ?
Azt szeretném, hogy amikor a START gombra kattintok, a felugró start menüben, rögtön legyen kinyitva a Minden program is és 1 kattintás után lássam a telepített programjaimat.

Ha jólemléxem korábban így volt, de már annyit állítgattam, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne :)

Sok minden szolgáltatást kikapcsoltam, (pl: indexelés, windows search, hibernáció...stb), de ezek miatt nyilván nem lehet.

Légyszi, aki tudja mit és hol kell állítsak, hogy egyből kinyissa a Minden program szekciót is, az segítsen.

Köszi előre is.

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#27019) PumpkinSeed válasza NastyHUN (#27018) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kattintson a jobb gombbal a Start menüben rögzíteni kívánt program ikonjára, majd kattintson a Rögzítés a Start menün parancsra. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27020) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

üdv! ez mire jó?

(#27021) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

win7 pro, be van indexelve minden, mégis a legtöbb fájl nem találja a kereső. Már újraépítettem az indexet, semmi változás. :U
Ha a keresőn, bármilyen szóra rákeresek és a További Eredményekre megyek,

Search:query = (fájlnév)
A windows nem találja a(z) ' Search:query = (fájlnév)' fájlt. Ellenőrizze, hogy helyesen írta be, majd próbálja újra...

Miért lehet ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#27022) PumpkinSeed válasza Johnny Cage (#27020) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elkészíti a hálózat térképét, amely tartalmazza a számítógépek és az eszközök topológiai (kapcsolati) adatait, valamint az egyes számítógépeket és eszközöket leíró metaadatokat. Ha le van tiltva ez a szolgáltatás, nem fog jól működni a Hálózattérkép.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27023) Johnny Cage válasza PumpkinSeed (#27022) üzenetére


Johnny Cage
addikt

értem. és ez mire jó? :) kell ez nekem?

(#27024) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok, rendszergazda vagyok a Win7 ultimate-ban, van egy normál fiók is. A gondom az, hogy a rendszergazdai fiókban egy lemezről néhány dll file-t nem tudok lemásolni a gépre, azt írja rendszergazdai jogosultságokat kér(de ez megvan). Mit tehetek?

(#27025) Sub-ZeRo válasza mouzrr (#27024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

7-ben nem vagy rendszergazda, még ha ki is írja. Power user vagy vista óta. Amúgy meg TC-t indítsd el rendszergazdaként és próbáld meg másolni a fájlokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27026) mouzrr válasza Sub-ZeRo (#27025) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi, bár egy fájlt így sem engedett :(

(#27027) PumpkinSeed válasza Johnny Cage (#27023) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elkészíti a hálózati térképet, és nem létfontosságú, éppen kikapcsolhatod, és ha anomália lép fel akkor visszakapcsolod. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27028) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Win8 drivert lehet valahogy használni Win7 rendszeren? Szükségem lenne az egyik MS Wifi driverre, amit Win8 alapból tartalmaz, de a Win7 nem ismeri fel és az Intel driver pedig még bugos.

(#27029) joccadoki válasza Krystal_s (#27028) üzenetére


joccadoki
senior tag

hmm elméletileg kompatibilis, de ki kell próbálni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27030) Krystal_s válasza joccadoki (#27029) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nekem jelenleg Win7 64bit rendszerem van, hogyan tudnám kiszedni egy Win8 telepítőből a szükséges drivert ? :) Lehet hülye kérdés, de most nem tudom melyik mappában tárolja. Úgy emlékszem tömörítve vannak. :\

(#27031) joccadoki válasza Krystal_s (#27030) üzenetére


joccadoki
senior tag

az már kemény dió onnan kiszedni....
A termék honlapján nincs driver w7hez?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27032) Krystal_s válasza joccadoki (#27031) üzenetére


Krystal_s
addikt

De van, csak bugos. Az Intel folyamatosan elnézést kér, ismert hiba, de lassan 1 éve nem tudják javítani. Intel driverrel csak G módban (lebutítva) lehet használni az N-es Wifit. Eddig egyedül a Win8 alap driver a legstabilabb, de azt még nem tudtam külön letölteni.

(#27033) joccadoki válasza Krystal_s (#27032) üzenetére


joccadoki
senior tag

az gond! talán a feltelepített 8 ból tudod következtetni hogy hol van, és melyik az
Így:

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27034) Krystal_s válasza joccadoki (#27033) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, majd próbálkozom. :)

(#27035) joccadoki válasza Krystal_s (#27034) üzenetére


joccadoki
senior tag

sok sikert de meg kell nézned a driver ini fájban mik tartoznak hozzá

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27036) need


need
addikt

Sziasztok..

Olyan problémám lenne hogy...

Most telepítettem újra a gépet és van benne 3 meghajtó 1 SSD..és " Sata II merevlemez..!
na most ezek megjelentek a hardver biztosságos eltávolítása fülön..! Szeletném ezt a 3 elemet eltüntetni..
mert meg van az esélye annak hogy ha pl. bele rakok egy pendrivet és rosszat nyomok akár az SSD is leválaszthatom amin a rendszer van!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#27037) bucilali válasza need (#27036) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Nem fogod tudni leválasztani...
A rendszer nem engedi.

Üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#27038) need válasza bucilali (#27037) üzenetére


need
addikt

és ezt a 3 elemet eltüntetni hogy lehet..?

az a furcsa hogy nekem eddig nem volt ilyen... :(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#27039) dWan


dWan
tag

Sziasztok!

Frissen telepített win7 (64) munka közben nagyon belassul. Hang szaggat, tálca felbukkanás szintén, maga az egér ugrál mozgatás közben. i3+8gb ram+ssd, szval nem hiszem, hogy hardweres probléma.

Driverek elméletileg a legfrissebbek. Rendszermegszakítások 10-15% körüli cpu-t használnak. Mi lehet a gond?

(#27040) föccer válasza dWan (#27039) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs frissítés a háttérben? Win 7 alatt még nem találkoztam ilyennel. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27041) dWan válasza föccer (#27040) üzenetére


dWan
tag

Nincs fent frissítés. Eddig ezzel nem volt gond, csak most h újraraktam.

(#27042) joccadoki válasza need (#27038) üzenetére


joccadoki
senior tag

a win xp is így kezelte a sata winyókat nem kell félned, nem lehet baj

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27043) joccadoki válasza föccer (#27040) üzenetére


joccadoki
senior tag

Én igen! Ez a Windows Update műve. Vagy letiltod az automatikus frissítést, vagy belépsz az update cuccába és ott indítod el a letöltést, itt gyorsabban leszedi

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27044) föccer válasza dWan (#27041) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor valószínüleg ez a baj. A háttérben most tölti a frissítéseket. Ha végez vele, akkor valószínűleg helyre áll a rend.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27045) joccadoki válasza föccer (#27044) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha elolvasod az előző hsz-t akkor rájösz hogy tudod gyorszabban megszűntetni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27046) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Lenne egy kis gondom a videó lejátszóval , szóval ha neten szeretnék nézni egy videót, akár youtuben vagy akárhol , nem tudom megnézni, és nem írja ki hogy kéne valamelyik Flash Player. Feltettem a legújabbat , egyel régebbit, de egyikkel sem működik, csak fekete kép van a videó helyén. Valakinek volt már ilyen gondja ?

(#27047) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,

Lenne több kérdésem W7-tel kapcsolatban.

- Törölném a 2 Merevlemez-meghajtóról, tehát a Helyi lemez (C: )-ről, illetve a Data (D: )-ről az összes adatot. Ilyenkor meghalna a gép, azaz törölnék valami olyat is, amire szüksége van, vagy mehetne a tisztítás?

- Az IE 9-et szeretném magyarítani, nem tudom ez megoldható-e.

- Hibásan jelennek meg a videók YT-n a feliratkozásaim fül alatt, meg több reklám jelenik meg ott, ahol eddig nem volt, pl. a Bug-os YT felett:

Nem csak a Chrome, az összes böngésző ezt csinálja.

Ha valaki tudna ezekben segíteni, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27048) joccadoki válasza Flyme (#27047) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha mindent letörölsz vagyis formázni akarod a diskeket, akkor a windows is elveszik. Ezáltal telepítheted újra.
A második kérdésedre a válasz pedig nem a böngésző hibája, hanem az oldalé.

-IE9 et magyarítani? nem magyar a win?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27049) TigerCat válasza need (#27036) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kell neki ai Intel Rapid tárolási technológia driver. Ha jól kerestem rá, akkor itt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27050) joccadoki válasza Aldo Novares (#27046) üzenetére


joccadoki
senior tag

hmm minden böngészővel azt csinálja?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.