Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) sfdrakex válasza Kolondrum (#7000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

VGA rendesen a helyén van? Szereléskor nem mozdulhatott el valami, memóriák vagy egy kábel valahol?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7002) Kolondrum válasza sfdrakex (#7001) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem, mert már pár ki be kör volt a karikka, aztán meg van egy pöcök ami beakad, ha nem kattan nincs bent a kártya. Érdekes hiba, SSD óta olyan dolgai vannak a gépnek amiket soha nem csinált.

Mondjatok egy progit amivel CRC32 és SH1 infokat tudok lekérni fájlokról. Nem ugrik be a program neve amit régen használtam. :W

[ Szerkesztve ]

(#7003) mike0102 válasza sfdrakex (#6993) üzenetére


mike0102
csendes tag

Töredezettségmentesítettem, nem írt ki semmi gondot. Egyébként a gép egy hetes, friss telepítés.

(#7004) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv, erre a problémára mit tudnátok tanácsolni?

Jelenleg az én konfigom is halott, eredeti Win7 Prof 64bit-tel. Az indításnál hal meg, azt írja, hogy hardverváltozás történt*, és a Win 7 indításához szükséges fájlok hiányoznak. Javítást kér, az lefut, de eredménytelen. Beraktam a gyári Win 7 telepítőt, kértem egy Startup Repair-t, és az se tudta megcsinálni. Innetől kezdve tanácstalan vagyok, plusz egy gép helyett mínusz kettő a vége.

* Az persze mellékes, hogy a System HDD-hez egy ujjal se nyúltam, illetve előtte 6x volt ki/be pakolva másik HDD.

Előzmény annyi, hogy egy döglődő félben lévő RAID-es kötet egyik HDD-jét párszor ki/beraktam a gépembe, és kb az 5. alkalom után ez fogadott.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7005) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#7004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Csak az eredeti rendszered maradjon, tehát a plusz HDD-k legyenek lehúzva
2. Van 100 megás rejtett partíciód?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7006) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#7005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

1. Rendben megpróbálom, köszönöm :R
2. Nem tudok róla, meg tudom esetleg nézni valahogy?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7007) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#7006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ha van még valami működő OS-ed ( :B )és az alatt a lemezkezelővel vagy bármilyen bootlemezzel, amin van partíciókezelő avagy pl Linux Live CD-ről bootolva és a GParted-el. (Csak megnézni kell, mást ne csinálj elsőre)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7008) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#7007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nope, az én gépem az egyedüli, ami működik. Legalábbis ez volt... De anno telepítésnél is Te segítettél nekem, szerintem nem volt szó ilyen rejtett partícióról.

mod:

Nincs csak XP meg W7 telepítő, és most írni se tudok így :/

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7009) Hunork


Hunork
veterán

És ha még nem mondtam volna:
Mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7010) hoffman_ válasza hoffman_ (#7008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Most nézem csak a rendszerlemezzel. Az normális, hogy a Recovery azt írja, hogy Partiton Size: 0 MB és Location: unknown(local disk) ?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7011) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#7008) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha bevállalod, hogy nincs, akkor így orvosolható a probléma 1. pont vonatkozik rád és az azt követő, W7 telepítőlemezről indított javítás. Ha nincs 100 megás partíció és az említett lemezek sincsenek már a gépben (és nincs egyéb x-akta), akkor így rendbe fog jönni. :K

Szerk::hoffman_::#7010
Nem, az nem normális, szerintem a partíció struktúra elveszett. Ha ez a szitu, akkor csak adatmentés (ha így van adok progit, de privbe írj ez esetben, mert ez már nem W7 téma) és teljes reinstall. :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7012) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#7011) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már csak az a kérdésem, hogy hogy a bűbánatos fészkes francos fenébe volt képes ilyen hibát okozni egy ki/be dugott HDD, aminek semmi köze nem volt a rendszerhez? Hogy?? :(((

Köszönöm az eddigit is és a korrigálást is. Programom már van, épp Te mutattad anno, köszönöm. Adatmentéssel már csak az a bajom, hogy nincs mivel :D

Az egyetlen reményem, hogy a gép, ami épült, egy 80 gigás HDD-t is birtokolt, ami lassúcska és kicsit ugyan, de nem volt RAID-ben. Arra ha fel tudok dobni egy rendszert, akkor azzal talán tudok menteni. Szupper.

A Win7-em Tisztaszoftveres keretből volt, lejárt ugye a licence - vajon fel fogom tudni tenni újra, vagy ezzel az akcióval a Windowst is buktam azon lendülettel?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7013) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#7012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell rendszert telepítened az adatmentéshez mentéshez, van erre boot-os és ingyenes progi, ezért írtam, ha ebben kell segítség, akkor privben tudok segíteni. Annyi a lényeg, hogy tudsz-e egy progit futtatni valamin (a többit elvégzi a progi)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7014) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#7013) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm,értem. Nem, akármennyire is szeretném, szerintem ilyen egyszerűen nem fog menni. Azért köszönöm :)

Mod:

Illetve várj, mi szükséges a futáshoz? Szerintem menjünk át privibe, ha még áll :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7015) Damage401 válasza Kolondrum (#7002) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Inteles az SSD? vagy kingstone? Fent van az összes frissítés? Ha inteles az új driver felvan téve mert sok volt az inteles SSDvel probléma az akkori drivereivel.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7016) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Adott a a laptomon egy win 7-es oprendszer, amit szeretnék újra telepíteni. Miután elkezdem a telepítést és formáztam az adott lemezt, amin eddig volt az op rendszer nem engedi h ugyan oda telepítsem, azzal az indokkal, hogy nincs elegendő szabad hely a merevlemezen, pedig több mint 30 gb szabad hely van. Mit tudok tenni, hogy megoldjam a problémát?

(#7017) Sweet Lou 6 válasza Steelmanus (#6984) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezt a linket próbáld meg.

sweetlou6.wordpress.com

(#7018) Core2duo6600 válasza RoBos (#6983) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Veszeé egy nagyobb usb tárolót, lehet hdd is, vagy sata optikát
vagy egy másik hdd re készített el az install cuccosát.
lehet akár belső hdd is, csak fizikailag külön kell legyen attól amire telepíted
tehát 3 féleképpen lehet megoldani !

(#6986) Roley_05
Töröltél minden particiót a hdd ről ?

(#6992) mike0102
RAM, HDD, Vagy lap, esetleg kábel hiba lehet
CPU, bár akkor fagyna a rendszer, kékhalállla

(#6994) akos727
Nem kizárt hogy valami kokányolt nér-ot tettél fel
ha van visszaállítási pont az install elötti időre tedd vissza

(#6998) akos727
Annyiszor telepíted ahányszor csak akarod, szép is lenne, ha korlátozva lennél, megvetted akkor már használd is :)

(#7000) SymbianOS
Ha sipol a kari, akkor kevés neki a kakao, kösd be az összes csatira a delejt

(#7012) hoffman_
Feltenni feltudod 30 napra biztosan, azt legfeljebb :)

(#7016) Roley_05
A korábbi particiokat törölted ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7019) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Kellemes Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7020) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Következő kérdésem van: hol tudom megnézni, esetleg beállítani azt, hogy amikor indul a gép milyen programok indulnak? Elég sok időig bootol a gép. Az indítópultba nincs semmi berakva.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7021) Воланд válasza allein (#7020) üzenetére


Воланд
titán

futtatasba ird be, hogy msconfig es ott a startup (automatikus inditas talan) ful

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7022) Laccoss válasza allein (#7020) üzenetére


Laccoss
addikt

Start menü kereső mezőjébe beírod hogy msconfig és ott az automatikus indítás fül alatt, ami elől kiveszed a pipát, és leOKézod, azok nem fognak indulni. Valamint ha mégis indul valamelyik program, akkor azt a program beállításainál kell kikapcsolni a windowssal való indítást. Azt hiszem az MSN, és Skype, Steam ilyenek.

(#7023) neverDell válasza allein (#7020) üzenetére


neverDell
tag

msconfig startup fül.

upd: lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7024) allein


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7025) allein


allein
addikt

Csak 18 alkamazás van bepipálva :U Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7026) Laccoss válasza allein (#7025) üzenetére


Laccoss
addikt

Az nagyon sok szerintem (nálam egy őskori gépen, 1GB rammal, csak 3 program indul automatikusan). Hozd le olyan 5-6-ra, a legszükségesebbekre, és próbáld ki hogy mennyit gyorsul a gép. Utána ha mégis kellenek neked az ott lévő dolgok, visszapipálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#7027) Kolondrum válasza Damage401 (#7015) üzenetére


Kolondrum
félisten

corsair! 2 vga ugyan az a hiba, 2 ram szintén, most ssd off,win install 40es hdd és meglátjuk!

(#7028) Damage401 válasza Kolondrum (#7027) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Lehet SSD, de inkább OP rendszer a Bios version jó? friss? esetleg jól van konfigurálva?
Hardver szinten 2 tápcsatis kártya? Tápon is van ugyan ennyi vagy egy elágazás van 2 osztva?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7029) Damage401 válasza Kolondrum (#7027) üzenetére


Damage401
senior tag

Tényleg az előzőre mikor IRQL hiba jött elő akkor az megoldódott?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7030) agressiv válasza mike0102 (#6969) üzenetére


agressiv
addikt

Ha meghűlyül a kliens ennyiszer és persze az sem kizárt, hogy a letöltött file már hibás volt, főleg, ha nyílt oldalról van. De ahogy mondták, eléggé bad sector gyanús is.

Hát még a borz.....

(#7031) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, h a rendszert (beállítások, telepített programok és bejegyzéseik, stb) hogy tudom lementeni külső meghajtóra? Újra telepítem a gépem és nem szeretnék mindent újra telepíteni... A C meghajtón van a rendszer 50 gigás partíció. A D-n bőven van hely, arra vagy külső meghajtóra mentenék.

Szerk: Most bezzeg csinálja... máskor nem akarta, mind1.

Viszont ha újrahúztam a rendszert akkor vissza lehet erről állítani?

[ Szerkesztve ]

(#7032) Sub-ZeRo válasza Dr V (#7031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Easy file transfer a windowsba van ilyen. Ha bejegyzéseket meg a programokat csak úgy tudod, ha az egész meghajtóról csinálsz egy lemezképet. Külön nem fog menni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7033) Kolondrum válasza Damage401 (#7029) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem ssd,hdd vel is fagy. Nem os baj mert mindig ugyan úgy telepítek. Ram,vga,ssd jó!

(#7034) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#7033) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lap? Táp?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7035) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#7034) üzenetére


Kolondrum
félisten

sztem az egyik lesz,táp kevésbé mert 8400gs-el ís vége,aztán meg terhelt marad sokat.leveszem az oc t hátha!

(#7036) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#7034) üzenetére


Kolondrum
félisten

oc levétel sem segít. Fagyok!

(#7037) Kolondrum válasza Kolondrum (#7036) üzenetére


Kolondrum
félisten

8400GS-8800ULTRA-580GTX OC = HIBA marad!
SSD-HDD = HIBA marad!
Szünetmentes kikerülése = Hiba marad!
Minden oc off = hiba marad!
Valami ötlet valakinek??
Sztem a táp jo mert ha fagy pl a vantage akkor terhelt marad a gép,tehát nem esik le a fogyi. Lap lenne? Elemlámpa,ellenörzés.

(#7038) Воланд válasza Kolondrum (#7037) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7039) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#7037) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor proci, lap, táp. Ja hogy tuningolva volt. Hát igen, azt nem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7040) agressiv válasza Kolondrum (#7037) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet, hogy volt már róla szó, de milyen alaplapod van?

Hát még a borz.....

(#7041) Kolondrum válasza agressiv (#7040) üzenetére


Kolondrum
félisten

tirex! Mit naplozzak fagyáskor??

Giga p45-ds4 f9 bios

(#7042) agressiv válasza Kolondrum (#7041) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor az alaplapra tippelnék, klasszikus hibajelenség.

Hát még a borz.....

(#7043) Воланд válasza Kolondrum (#7041) üzenetére


Воланд
titán

ne keverj vele, ha kerhetem... :N

azert csak kukkants bele, hatha ir valamit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7044) Kolondrum válasza agressiv (#7042) üzenetére


Kolondrum
félisten

én is erre gyanakszom az eleje óta! Win megy,de game,3m mark fagy.

(#7045) agressiv válasza Kolondrum (#7044) üzenetére


agressiv
addikt

Egy prime teszt kellene különböző terhelési módokkal, hátha megmondja, hogy mi hibázik, mert ha a windows megy akkor már nem olyan biztos a lap hiba, inkább processzor, vagy ram.

Hát még a borz.....

(#7046) Kolondrum válasza agressiv (#7045) üzenetére


Kolondrum
félisten

ram sem lehet, két féle volt a gépben csak kimaradt a listából. OS sem lehet mert több is fent volt. Furmark megy, 3d mark nem, nem táp dolog lesz. CPU alapon megy most úgy sem jó. Átraktam a 8400GS-t másik PCIe portba (csak ezt lehet a mérete miatt) és el sem indult a gép! Az üdvözöljük kép fele megvolt fele meg fekete volt és fagyott.

(#7047) agressiv válasza Kolondrum (#7046) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor valóban lap gyanús.

Hát még a borz.....

(#7048) Kolondrum válasza agressiv (#7047) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert más nem marad. Az jó mert kizárt, hogy 775-öt veszek, akkor meg kell cpu meg ram, meg ugye a lap. és máris üres a zsebem. :W

mi az h power-kernel? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#7049) Kolondrum válasza Kolondrum (#7048) üzenetére


Kolondrum
félisten

A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása. >>> ez azért van mert resetelek fagyáskor vagy ez a hiba maga?

(#7050) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#7048) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az az árammal van összefüggésben. A elment az áram, vagy nem kap elég kakaót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.