Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45001) ALLAT001 válasza szabonagyur (#45000) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

UEFI-t kapcsoljam ki? De minek ha úgyse fog működni? :F Vagy lehet mégis lesz hozzá driver? :F

(#45002) szabonagyur válasza ALLAT001 (#45001) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Te akarod felrakni a Win7-et és szidod, hogy kifagy... UEFI nélkül felmegy a Win7 de driver nem lesz.

(#45003) ALLAT001 válasza szabonagyur (#45002) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

Ja, jó, akkor kikapcsolom, hogy tovább szidhassam :DDD Hol van ez, mert nem látom?! :U

(#45004) DS39 válasza geris197 (#44983) üzenetére

DS39
(veterán)

nem mondtam. de a fórum szabályzat ilyen, hogy warez nem lehet téma. nem én vagyok a PH alapítója, nála reklamálj.

(#45005) szabonagyur válasza ALLAT001 (#45003) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Nincs előttem fejből nem tudom, talán a boot részen.

De most komolyan minek ilyen hülyeséggel foglalkozol? Van egy jogtiszta Win8-ad használd, ugyanaz mint a 7.

@(#44983) geris197: mi köze a netadónak a Win7 legalistáshoz... égvilágon semmi. És hiába pattogsz, ez egy fórum, szabályokkal és kész. A te problémádnak is van helye, ott ahol gyártották a programot ami nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#45006) ALLAT001 válasza szabonagyur (#45005) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

Te bíztattál rá :DDD
Szóval lehet úgy is használni a 8-at, hogy ugyanaz akinézete legyen mint '95 alatt?
Nem szeretem az új felületeket :U

(#45007) DS39 válasza whited (#44982) üzenetére

DS39
(veterán)

törölheted a gyári particionálóval, vagy akár ezzel is.

(#45008) szabonagyur válasza ALLAT001 (#45006) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Ki bíztatott rá? Leírtam, hogy driver nincs meg segítettem a boot dolgon, hogy tudj rendszer telepíteni, ki mondta, hogy Win7-et rakj?

Na mindegy...

nem tudom, hogy van e Win95 szerű, de biztos lehet állítani valami.

(#45009) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(veterán)

Sziasztok!

Tegnap raktam újra frissen a rendszerem. Win 7 Professional, 64 bit. 50GB a C partícióm. Jelenleg 13.2GB szabad helyem van, de semmilyen programot nem pakoltam rá.
Megnéztem a benne található összes mappát, azok együtt 18.6GB-ot tesznek ki. A lapozófájl 6GB. Kérdés, hol a francba van a többi helyem? Temp mappa üres, a letöltött frissítéseket is telepítés után töröltem. :(

"The best things in life aren't things"

(#45010) DS39 válasza Ed3r_X_ (#45009) üzenetére

DS39
(veterán)

hiberfájl? rendszer-visszaállítási pont(ok)? ezek valószínűleg nem lettek beleszámolva a 18.6-be.
ha telepítetted az összes frissítést a win-hez, az is foglal vagy + 2 GB-ot, amit lemezkarbantartóval, és egyéb manuális törléssel felszabadíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#45011) szabonagyur válasza Ed3r_X_ (#45009) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Hibernálás? Az is 6GB.

(#45012) geris197 válasza szabonagyur (#45005) üzenetére

geris197
(tag)

Nekem problémááám???Honnan vetted,hogy nekem problémám van?Nekem oszt semmi az ég adta a világon... :D :DD :DDD :U :Y

(#45013) szabonagyur válasza geris197 (#45012) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Te írtad, most komolyan hülyének nézel? Vannak alapszabályok amit ismerned kéne a fórum használatához, ebben a warez tiltott, senkit nem érdekel ki mit használ de erről itt szó nem eshet.

(#45014) Ed3r_X_ válasza DS39 (#45010) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

A rendszer visszaállítási pontok voltak azok. Most már 23.1GB. A hibernálást hol tudom kikapcsolni? Sose használom a hibernálás részét, instant OFF, vagy ON. :R

(#45015) geris197 válasza szabonagyur (#45013) üzenetére

geris197
(tag)

Nem néz itt senki hülyének senkit,de ez egy vélemény nyilvánítás volt részemről és nem probléma : "Nehogy mán azt próbáld itt sugalni,hogy aki itt van a fórumon mindenkinek legális megvásárolt windóza van?.Nem adtok tán annyi pénzt érte?Mindenki a net adó ellen tüntet,itt meg legális winről társalogtok...röhejes."

(#45016) szabonagyur válasza Ed3r_X_ (#45014) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

elindítod a parancssort rendszergazdaként és beírod: powercfg -h off

(#45017) DS39 válasza Ed3r_X_ (#45014) üzenetére

DS39
(veterán)

(#45018) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(veterán)

Köszi srácok, 27.2GB :R Most már nem fogok aggódni, hogy fogy a hely :R

(#45019) k-adi válasza quailstorm (#44963) üzenetére

k-adi
(veterán)

Hello.

A HDD-m halt meg, win7 esélytelen volt, felszenvedtem rá win8.1-et és azonnal kiírta, hogy jobb ha offolom a gépet és kiszedem a HDDm :D
Lement egy HD sentinel nevű figyelő csoda, persze rögtön az is kiírta, hogy ez a HDD kuka... :C

Szóval, ment a kukába a HDD, adatokat sikerült lementeni még időben, vettem bele újat és elsőre felment a win8.1, eddig minden OK
(hogy miért nem win7et raktam az új HDDre azt ne kérdezd :D )

Tehát akkor leírom mégegyszer, a megoldás a win7 telepitő elakadásomra egy HDD csere volt, mert elhasználodótt, behalt (magától). A neten talált "RAM" hiba ("szedj ki minden extra ramot és próbáld 1 sínnel") nem lett volna megoldás nekem most. Viszont másoknál lehet az segít a win7 telepítő elakadásban, kitudja.

(#45020) quailstorm válasza k-adi (#45019) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Tápod milyen? Hogy elkerüljük a további meglepetéseket.

(#45021) k-adi válasza quailstorm (#45020) üzenetére

k-adi
(veterán)

Gyári Lenovos tartozék, amit adtak hozzá alapból.... ha jól nézem akkor linetek az adapter

(#45022) ALLAT001

ALLAT001
(senior tag)

Erre a gépre fel lehet tenni Win7-et? Működni fog vele? :F

(#45023) gorje válasza ALLAT001 (#45022) üzenetére

gorje
(senior tag)

Szerintem nem lesz gond vele.

(#45024) Sub-ZeRo válasza ALLAT001 (#45022) üzenetére

Aham, csak kérdés, hogy mindenhez lesz e driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#45025) ALLAT001 válasza Sub-ZeRo (#45024) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

De pontosan mihez kellhet driver? :F
Képernyőt látom, bill, touchpad működik, webcam és mikrofon offon van (direkt); zene megy.
GeForce drivert gondolom tudok külön letölteni.
Mi kell még? :F

[ Szerkesztve ]

(#45026) keszegduda

keszegduda
(őstag)

Üdv!

Szokatlan probléma előtt állok, egyik napról a másikra az egyik meghajtómban nem tudok a mappák közt vándorolni, másolni, törölni, mert azt böki ki egy üzenet hogy hozzáférés megtagadva! Ezen a maghajtón található programjaim is keresztbe álltak és értetlenül állok a dolog előtt pedig nem történt semmi sem.
Rendszergazdaként is ugyan ez a szitu.
Egyébként néha úgy gondolja akkor beenged a mappákba, de csak ennyi nem több. Elég furcsa üzenetekkel is találkoztam pl. amikor lekérem a meghajtó "E:\" tulajdonságokat akkor ezt írja ki:

"A lomtár sérült a következő E:\ Kiüríti a lomtárt ezen a meghajtón?"

Vajon mi lehet a gond? :F Winyó kezd lehervadni?

(#45027) Sub-ZeRo válasza ALLAT001 (#45025) üzenetére

Passz. Nem tudom milyen hardverrel szerelt gép. Esetleg még a hanghoz lehet valami speckó driver, vagy az akkuhoz. Ha megy a 7 akkor nem gond. Nálam xp->7-nél szokott gond lenni a driverekkel, ha hoznak gépet. Valamihez nem találok 7 drivert. Igaz az régebbi gép. Ha ekte 8-cat adnak a géphez, és nem is adnak 7-hez drivert, vagy összeszeded valahonan, vagy lesz olyan hardver amihez nem lesz driver. Lásd hang, (dolby program stb, vagy az akkuhoz valami figyelő, vagy ilyesmi.)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#45028) quailstorm válasza k-adi (#45021) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ja hogy nem gép hanem laptop. Ott meg sok varia nincs.

(#45025) ALLAT001: valamilyen szinten tuti megy, használni is tudod, de szerintem maradhat ismeretlen eszköz az eszközkezelőben, Bluetooth, Kártyaolvasó talán bedriverezhető a chipgyártó honlapjáról, de egy Intel execution engine szarság meg nem feltétlen.

(#45029) gorje válasza ALLAT001 (#45025) üzenetére

gorje
(senior tag)

Amihez nem talál drivert az automatikus frissítés keresése után (nem kötelező-be is lehet illesztőprogi) akkor eszközkezelőbe menj rá arra ami problémás. részletek fül-hardverazonosító - VEN-től &-ig beírod, rákeresel neten a driverére.

(#45030) Fire/SOUL/CD válasza ALLAT001 (#45025) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ilyenkor ahhoz szériához tartozó másik lapostól kell leszedni a driver-t, pl a Tiéd Asus X751MD, de a pl Asus X751LA-hoz pont ugyanolyan driver-ek kellenek, de innen W7 x64-hez is letölthetőek driverek. Probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45031) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#45030) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Azért a Win7 baytrail kezelésére kíváncsi lennék.

(#45032) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#45031) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Konkrétabban mire gondolsz (mit nem fog kezelni)? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45033) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#45032) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Valaki írta egyik témában már, hogy a bay-trail M celeron és pentium procik nagyon rosszul teljesítettek Win7 alatt, Win8 alatt meg jobban mentek.
Asszem nem igazán kezelte jól a speedstepet meg energia takarékosságnál is volt kivetni való.

[ Szerkesztve ]

(#45034) AlyrArkhon válasza keszegduda (#45026) üzenetére

AlyrArkhon
(aktív tag)

Nekem akkor volt hasonló, mikor új(ra) telepítettem. Így az új win-en hiába lett ugyanaz a gépnév, felhasználónév, a w7-nek hozzá kellett adni a szóban forgó drive, particiók tulajdonosai közé az 'új' felhasználót, ez megoldotta a problémát, ami így igazándiból nem is hiba, hanem jogos elvárás.

Jiayu F1 / Doogee X5 Pro

(#45035) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#45033) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Olyan mértékű teljesítménykülönbséggel, amit említesz, nem találkoztam (értelem szerűen x64-es OS-ekről van szó). A speedstep és energiavezérlési hibák/anomáliák meg pont egy olyan terület, ami igen gyakran van jelen, de ez OS meg cpu független dolog szokott lenni az esetek döntő többségében.
Elhiszem, hogy ezt valaki leírta/tapasztalta, csak abban már közel sem vagyok biztos, hogy ezt pusztán a W7+bay-trail-m cpu páros okozta önmagában...

(#45036) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#45035) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Az biztos, hogy az is hasonlóan Asus gép volt, szintén hivatalos driver támogatás nélkül és azon is előretelepített Windows 8.1 with bing volt. 8.1 még el lehetett netezni a gépen, de Win7 alatt már legalapabb d dolgok sem mentek szaggatás nélkül.
Mondjuk ezek a bay trail cuccok név szinten rohadt nagy átverések.. nem hogy quad core de még a 2 magos szint is alig látszik rajta.

(#45037) demars

demars
(őstag)

Ha nem működik a win7 updater az mitől lehet?
SP1 -et szeretném feltenni igazából, de a microsoft honlapján az updatert említi, az nem működik. Haladóknak van lehetőség letöltésre de ott iszonyat sok cuuc van fent több gb lenne mindet leszedni. Mi az ami kell?!
.net framework 4 nem települt a laptop driverlemezéről, azzal a hibaüzenettel, hogy csak sp1-es win7-re lehet feltelepíteni. Ezért kellene csak!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#45038) qqcqqc válasza demars (#45037) üzenetére

qqcqqc
(őstag)

sp1-et már nem nagyon tudod updaterrel feltenni, már nem támogatott rendszer az sp1 nélküli win7

(#45039) ALLAT001 válasza Fire/SOUL/CD (#45035) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

Én is azt hittem, hogy gyenge a Baytrail, ezért vettem olyan notebookot, amin van még külön dedikált NV kártya.
Megjegyzem ekkorát tévedtem: [link]

Youtuberól streamelt 1080p video CPU integrált VGA-jával kódolva: full folyamatos kép (2 monitorral) 15% kihasználtság... :U
Ennyi :R

Az már csak hab a tortán, hogy a gép teljesen hangtalan és most először a fülcsöngésem a legnagyobb háttérzaj :)

[ Szerkesztve ]

(#45040) quailstorm válasza ALLAT001 (#45039) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

amúgy ettől eltekintve játékonként kell átállítani az nvidia vezérlőpultban, és ha nincs ott az opció, akkor nvinspectorral kell bekapcsolni a profilokban, egyenként
Lenovo Y50-70-es szopások tapasztalatát olvastad.

(#45041) ALLAT001 válasza quailstorm (#45040) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

Még nincs fent játék, de egy Half-Life 1 Source-ot lehet felteszek :))

(#45042) Fire/SOUL/CD válasza ALLAT001 (#45039) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ööö, de ez nem Windows 7 alatt készült kép vagy valami "skines" W7 van a képen? :F

(#45043) ALLAT001 válasza Fire/SOUL/CD (#45042) üzenetére

ALLAT001
(senior tag)

Nem, sikerült felszenvednem a Win8-at :DDD

(#45044) k-adi válasza quailstorm (#45040) üzenetére

k-adi
(veterán)

hello, nekem is y570 van, van benne dedikált vga és mindig az nvidiással nyitja meg a dolgokat (játékokat, stb)
van is valami beállítás a saját vezérlőpultjában, hogy 1 kattintás és mindent a dedikálltal nyit meg. :)

(#45045) quailstorm válasza k-adi (#45044) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

de vannak appok amiket nem akar, pl a Naruto...
az minden áron az Intelt akarta szeretni

(#45046) magellanpyxi

magellanpyxi
(csendes tag)

Hali nekem ez lenne a problémám!!! Felraktam minden zsír fut a gép 3 órát és egyszercsak ez vár..mi a teendő???

[ Szerkesztve ]

mozy

(#45047) Boci_83 válasza magellanpyxi (#45046) üzenetére

Boci_83
(őstag)

Nekem az asztali gépemnél dobálta ezt mostanában. Egy alapos takarítás, memória ki-be pakolás után most pár napja semmi ilyen jelenség.

Mindenkinek!

Adott egy Noti, amin 2 oprendszer is van. XP és Win7 Van néhány programom ami csak XP-n hajlandó működni. Nem is akarok ezen változtatni, nekem megfelel így ahogy van.
Elsődlegesen a Win7 indul el, az van a boot sorrendben előrébb, azonban a telepítési sorrend fordított volt, tehát előbb az XP-t telepítettem, aztán a W7-et. Így a meghajtókat sem keverte össze.
Ha azonban most teljesen újra rakom , úgy hogy particionálom is az XP C: partícióját is... nem fogja össze vissza keverni nekem a meghajtókat?

Ha korábban úgy telepítettem, hogy előbb W7, aztán XP, a meghajtók össze voltak keverve... A W7 C:-nek látta, de XP már E-nek, meg hasonlóak...

(#45048) Tybee21

Tybee21
(aktív tag)

Van rá mód, hogy a win7-nél egyszerűen teljesen kinullázzam a hálózati beállításokat?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#45049) quailstorm válasza Boci_83 (#45047) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

de van rá esély, sőt apám gépén 0 rendszerrel is elintézte ezt az XP, de ettől eltekintve meg lehet oldani a Win 7 után XP telepítést, csak egy adag szopás van vele

(#45050) brd válasza Tybee21 (#45048) üzenetére

brd
(nagyúr)

Admin jogú parancssorban add ki ezeket, majd újraindítás:

netsh int ip reset
netsh winsock reset
nbtstat -R
nbtstat -RR

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.