Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) SirKero válasza kraftxld (#53996) üzenetére


SirKero
őstag

A vinyó haldoklik de lehet hogy ettől függetlenül coco2 fórumtársnak lesz igaza a driver problémával.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#54002) kraftxld válasza SirKero (#54001) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ott van, hogy a kotvák atheros wifi driver okozza :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54003) SirKero válasza kraftxld (#54002) üzenetére


SirKero
őstag

Pedig a Tp-Link drivere a gyártó oldaláról :F Ettől nem tudok hivatalosabbat :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#54004) chungee


chungee
addikt

Napot!

32bit-es WIN 7-et telepíteném fel 64bit-es rendszerre az nagy baj lenne:F Úgy veszem észre, hogy gyorsabb a 32bit-es WIN 7. De javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#54005) kraftxld válasza SirKero (#54003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az, hogy hivatalos driver még nem jelenti azt, hogy ne lenne sz*r :D
Itt próbálj meg drivert beszerezni: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54006) kraftxld válasza chungee (#54004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gépfüggő, de az esetek 99%-ában nincs sebesség különbség. Persze ha egy Celeron E1200 + 512MB ram mellé rakod fel akkor nem kell csodát várni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54007) chungee válasza kraftxld (#54006) üzenetére


chungee
addikt

C2D E6550 + 2GB RAM konfigról lenne szó.

(#54008) #93794560 válasza chungee (#54007) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azon a gépen jobb, ha 32 bitest használsz, bár a 64 bitessel sem lenne gondja, csak 2 giga RAM mellé felesleges.

(#54009) Newyorker


Newyorker
addikt

Segítsetek kérlek!

Nagy nehezen leszedtem a SAFEFINDER vírust, viszont ha újraindítom a gépem ez a KÉP fogad! Mit és honnan töröljek még?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54010) Oqaaay


Oqaaay
csendes újonc

Sziasztok remélem jó helyre írok, nemrég jött meg a netről rendelt gépem, mivel még nem tudtam elmenni win10-ért ezért ideiglenesen egy 30 napos win7 lett rátéve, első két-három nap szépen ment de tegnap-tegnapelőtt amikor bekapcsoltam elsőre nem töltött be 1-2x bejött a bluescreen majd elindult, ma viszont már csak csökkentett módban tudtam fellépni, normál indítás esetén mindig bejön a bluescreen és újraindul, néha betölti a kezdőképernyőt de utána ugyanúgy jön a bluescreen és az újraindítás.
Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?
Gép: b85m pro4, i5-4440,8gb, samsung 250gb ssd, a gépre eddig csak hivatalos oldalról töltöttem le dolgokat,
chrome, bs player, World of tank.
Előre is köszi.

(#54011) föccer válasza Oqaaay (#54010) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg kellene nézni, hogy milyen hibaüzenettel áll le. Írja a kékhalál képernyő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54012) Oqaaay válasza föccer (#54011) üzenetére


Oqaaay
csendes újonc

Lefényképeztem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54013) Oqaaay válasza Oqaaay (#54012) üzenetére


Oqaaay
csendes újonc

Gyakori kérdéseken láttam nem tudom miért működik de működik, amikor a kapcsol be akkor az f8-at benyomva tartom amíg betöltődik a logó, ezután jó lesz.

(#54014) chungee


chungee
addikt

#gb4400 #kraftxld

Köszönöm a válaszokat :R

(#54015) coco2 válasza SirKero (#54001) üzenetére


coco2
őstag

Ha haldoklik a vinyó, az elég gáz tud lenni. Nem biztos, hogy a wifi a bűnös. A driverek tipikusan kétféle memóriát használnak. Az egyiket megengedik swapre is dobni, mert esetenkénti konfig és optimalizációs adatoknak nem kell a memóriában lenniük, a másik viszint a driver alap kódja, az nem kerülhet swapre. Ha haldoklik a vinyód, és éppen egy swap blokkot nem tudott behívni, vagy rosszul hívta vissza, és az pont végrehajtható memória terület volt, simán el fog szállni a drivered, és a win azt írja vissza bűnösnek, pedig a winyód hibázott. Legalább a winyónak stabilnak kellene lennie, vagy kapcsold ki a swap kezelést teljesen, ha van elég ram a gépedben, és meg kellene figyelni, hogy úgy is elszáll-e az a wifi driver. Ha igen, akkor mégis az volt a bűnös :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54016) coco2 válasza Oqaaay (#54012) üzenetére


coco2
őstag

Google fórdított-oldal, kicsit magyartalanul van, de azért érthető: [link]

A lényeg, hogy a wifi driverednek vannak problémái. Ha vadi új a cucc, próbáld meg eltávolítani / valahogyan üzemen kívül helyezni a wifi vasat, és vizsgáld meg úgy is. Ha úgy minden klappol, driver frissítés a tippem. Ha nem segít, és még garanciális a vas, vidd vissza cserére / javításra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54017) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#53962) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Boldogságos újévet!

Nos, próbáltam utánanézni, hogy mi is ez a teredo, de a leírásokból nem sokat értettem.
Az se világos, hogy mikor és miért nyit portot, látszólag teljesen random. Vajon szükségem van nekem erre? Csak mert nem nagyon szeretem, ha egy-két portot forwardol amikor úgy tartja kedve. Parancssorból letilthatom, vagy inkább hagyjam?

-= Pancsermeste® =-

(#54018) Oqaaay válasza coco2 (#54016) üzenetére


Oqaaay
csendes újonc

Egy régebbi hálózati kártyát tettem az új gépbe, elég nehéz volt rátenni a driverét mert nincs meg az eredeti és nem tudom a pontos típusát, ezen a problémán kívül okozhat más kárt is?pl.: alaplapba?

Amit küldtél oldal az lényegében mit csinál?
A hálózati kártyákon van pontos típusleírás? Mert akkor meg tudnám nézni és megkeresni a rendes driverét.

[ Szerkesztve ]

(#54019) Newyorker válasza Newyorker (#54009) üzenetére


Newyorker
addikt

:U :F

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54020) Top cat válasza Newyorker (#54019) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van egy videó hogyan kell eltávolítani.

(#54021) Newyorker válasza Top cat (#54020) üzenetére


Newyorker
addikt

Ezeken már túl vagyok, nincs már a gépen a vírus, csak a két rundll ablakot hogyan tudom kilőni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54022) DS39 válasza Newyorker (#54021) üzenetére


DS39
nagyúr

ccleaner registry pucolás kellene.

(#54023) Newyorker válasza DS39 (#54022) üzenetére


Newyorker
addikt

Már fel is tettem a ccleaner proffot! Lefuttattam alapértelmezettbe, a kérdésem az, h pontosan hol lelem a registry részt a progin belül? Alkalmazás fül, alul windowson belül regedit? Ott pipa és kész?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54024) SirKero válasza coco2 (#54015) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Holnap megyek egy nulla perces vinyóért akkor újra húzom a gépet és meglátjuk megjavul-e :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#54025) fecs


fecs
senior tag

Adott egy WIN7-es PC. Mától produkálja, hogy a billentyűzet jobb oldalán nem a megfelelő karaktereket gépeli, hanem betűk helyett számokat. Ha kikapcsolom a NUM LOCK-ot, akkor megjavul, csak akkor meg nincs numerikus billentyűzet. Restart meg oldja, de idővel visszaáll a probléma. Nem változtattam semmit, a Skype frissült ma. Nincs tippem. Mi lehet a hiba?

Pixel 6a

(#54026) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Office 365 és office 2013 közt win 7 alatt nagy különbségek vannak? Fiam jogosult letölteni a tisztaszoftver keretében és gondoltam kipróbáljuk, de nem igazán tudom mi a különbség.

F.K.T.

(#54027) rgeorge


rgeorge
addikt

BUÉK!
WIndows 7 alatt van lehetőség egy wifi hálózatot forgalomkorlátosnak megjelölni? Egy MiFi-ről lenne szó, ami a Windows 7 számára wifiként látszik, és emiatt pl. a Windows 10 frissítést letölti a háttérben elfogyasztva a wifi mögötti adatkeretet. Windows 8 és 10 alatt talán már van erre kapcsoló, de Windows 7-re kellene.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54028) psg5 válasza psg5 (#54026) üzenetére


psg5
veterán

Valamint még egy kérdés: Most 2007-es ofice van a gépen. a 365 telepítéséhez le kell törölni vagy felülirja majd ez a "sulis" office? Valamint úgy látom a telepítője x86-os. Lehetséges, hogy nincs 64 bites belőle? Ha igen hogy találom meg ezen a sulis oldalon (ha már valaki használta).?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#54029) DS39 válasza Newyorker (#54023) üzenetére


DS39
nagyúr


rendszerleíró rész.

[ Szerkesztve ]

(#54030) akaido válasza Newyorker (#54023) üzenetére


akaido
addikt


Automatikusan indul(na) a két .dll ha még fent lenne a virnya, de mivel már szerencsére ki lett irtva, így a maradék vinnyog. Az automatice startolók között próbáld megtalálni, és ha már a CCleaner be lett vetve, ebben a progi segíthet, hiszen itt a Windows résznél a registry kulcs is jelezve van.
(Gondolom a Browser diner mappa is törölve lett)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54031) Newyorker válasza DS39 (#54029) üzenetére


Newyorker
addikt

743 hiba volt, lefuttattam, javítattam, de ujraindításnál ez a két ablak így is előjön :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54032) Newyorker válasza akaido (#54030) üzenetére


Newyorker
addikt

Jav.: úgy néz ki megvan

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54033) Doky586 válasza fecs (#54025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


a billentyűzet jobb oldalán számok vannak (numlock nélkül nyilak), ha nem ez jelenik meg akkor dobd ki azt a billentyűzetet és vegyél újjat, és legközelebb ne öntsd rá a kávét..

[ Szerkesztve ]

(#54034) akaido válasza Newyorker (#54032) üzenetére


akaido
addikt

- A böngészők részlegeit is vizsgáld meg a CCleanerrel.
- A registryben keress rá a BrowserDiner szóra, majd töröld őket ha vannak.
- A Szolgáltatások között is nézz szét, a Start/Futtatás/services.msc paranccsal.

szerki: látom meglett, grat! :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54035) Newyorker válasza akaido (#54034) üzenetére


Newyorker
addikt

Megvan! ccleaner, automatikusan induló progik, és ott ütemezett feladatoknál volt a két plusszsor, KÖSZÖNÖM

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54036) akaido válasza Newyorker (#54035) üzenetére


akaido
addikt

Rosszul indult az év: fertőzéssel, de jól folytatódott: vírus_gyilkolással. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54037) fecs válasza Doky586 (#54033) üzenetére


fecs
senior tag

A problémám valós. Nem a numerikus résszel van a baj, hanem a magyar ékezetes résszel. Iszonyatosan bosszantó, nem kívánom neked... :W

Pixel 6a

(#54038) westlake válasza fecs (#54037) üzenetére


westlake
félisten

Persze, hogy nem az a probléma, amit írt.
Láttam már olyan billentyűzetet, amire az ékezetes részre gyárilag fel volt gravírozva a numerikus rész megfelelője. Valamilyen speciális funkcióként el lehetett érni, hogy az nagy Enter melletti rész numerikus részként funkcionáljon. Nyilván ez olyan billentyűzetnél volt, amin nem volt gyárilag numerikus rész.
Viszont nem tudok abban segíteni, hogy mi okozhatja nálad ezt a dolgot. Annyit tudok, hogy ez nem egy hiba. Nálad viszont úgy aktiválódik, hogy te erre nem adsz utasítást. Ez a hiba.

Play nice!

(#54039) Doky586 válasza fecs (#54037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előbb utóbb rá fogsz jönni hogy segítségre csak úgy számíthatsz hogy részletesen képekkel ilusztrálva írod le a hibát, a konkrét eszköz(ök) típusát, mert kevesen szeretnek barkóbázni..

[ Szerkesztve ]

(#54040) Chrystall


Chrystall
senior tag

Van a Windows 7 biztonsági mentés lehetőségeinél ez a lemezkép készítése opció. Ilyenbe lementettem a C és D meghajtót is egyben, a C tartalmazza a rendszerfileokat. Vissza lehet ilyenből állítani csak a D-t úgy, hogy ne legyen a vinyó újra partícionálva és megmaradjon a már rajta levő C? A kettőt már egyszer visszaállítottam, de a D-t le kellett törölnöm.

(#54041) kraftxld válasza Chrystall (#54040) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VHD formátumban ment, dism-el tudod kézzel visszaállítani.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54042) #93794560


#93794560
törölt tag

Megbolondult a prohardver.hu oldal nálam. Bejelentkezéskor a Windows 7-es topik mellett azt írta, hogy 32000 hozzászólás érkezett azóta, hogy itt hozzászóltam. Pedig nemrég voltam itt, tegnap. Rákattintva a 32000-re, visszaugratott a 201-es hozzászóláshoz, ami nem is az én hozzászólásom, ráadásul nem is jön ki a szám, ha visszaszámoljuk. Érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#54043) kraftxld válasza #93794560 (#54042) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom mobilról szóltál hozzá, és aztán nézted meg asztali böngészőről a fórumot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54044) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Alvó állapotba akarom rakni a gépem, sikerül is, eltelik 2 mp és magától vissza kapcsol.
Eddig sosem használtam az asztali gépen ezt a funkciót csak laptopon, de ott működik is.
Mi lehet a baj?

(#54045) #93794560 válasza kraftxld (#54043) üzenetére


#93794560
törölt tag

Asztalin vagyok, Firefox alatt. De tegnap valóban iPad-ről szóltam hozzá. Ez befolyásolja a dolgot?
Máskor is volt már ilyen, hogy tabletről szóltam hozzá, de sohasem jelzett hibás adatot asztalin utána.

[ Szerkesztve ]

(#54046) Oqaaay


Oqaaay
csendes újonc

Sziasztok sajnos még mindig problémám van a driverel megnéztem a pontos típusát: TP-link TL-WN353GD, viszont miután feltettem és megpróbáltam újraindítani normál módban a gépet megint nem töltött be és előjött ugyan az a bluescreen, ha rámegyek hogy driver frissítése akkor a windows felfrissíti ugyan úgy valami Raltek driverrel de a hiba nem szűnik meg.

(#54047) chungee


chungee
addikt

Napot!

Még mindig hezitálok. Ilyen konfiggal win 7-t vagy xp-t telepítsek rá:F Melyikkel futna gyorsabban:F

alaplap: Asus P5L 1394
proci: C2D E6600
vga: Asus 8400GS 256mb
ram: 2GB DDR2 533mhz

[ Szerkesztve ]

(#54048) bon válasza chungee (#54047) üzenetére


bon
őstag

XP teljesen felejtős, én ilyen kaliberű gépre már Windows 10-et is tettem. netet és Office-t használnak rajta. Meg vannak elégedve.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#54049) chungee válasza bon (#54048) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#54050) tothjozsi96 válasza bon (#54048) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

Én régebben egy Intel Celeron E3400-assal használtam már a Windows 7-et, az is simán bírta.
Teljesen jó lesz, persze a 32 bit-es verzióval :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.