Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Teasüti válasza #68216320 (#20994) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hacsak nem az, h a set és start parancsot berakod egy .bat fájlba.

(#21002) #68216320 válasza Teasüti (#21001) üzenetére


#68216320
törölt tag

De, pontosan :)

(#21003) brd válasza DeFranco (#20993) üzenetére


brd
nagyúr

Hello!

Én még nem találkoztam ebből fakadó problémával semmilyen gépnél. A dolog (Intelnél DVMT, nevezzük nevén, de az ATI/Nvidia varázslata is ugyanez pepitában) úgy működik, hogy a chipset/BIOS eszközként (ezt úgy értem, hogy az eszközkezelőben is ez látszódik a VGA-nak lefoglalt RAM-ként) 1-256MB-ot (talán ez a max. jelenleg, de úgy 32-64MB-nál többet csak spec. esetben érdemes beállítani, olyankor, amikor egy alkalmazás a VGA-nak dedikált RAM-ot kérdezi le, és azt kevésnek találja, ezért nem indul; azt, hogy pontosan mennyi ez a foglalt terület, azt chipsetje/BIOS-a/integrált VGA-ja válogatja, és ezt szokták fixednek hívni a BIOS-ban) lefoglal (ezt nem is tudja az OS egyéb célra használni, ennyivel látszódik a rendszerpanelen kevesebbnek a használható RAM x64 esetén (pl. 8GB-ból, 7.98GB használható); x86-nál persze emellett az egyéb eszközök RAM-ja is levonódik, vagy akár a chipset/BIOS is vághat mondjuk 3GB-nál, pl. a ThinkPad T60-nál ez a helyzet), majd, ha a driver elindult, akkor a driver kéri el az OS-től az esetleg szükséges plusz memóriát menet közben. Ha nem kapja meg, nem kapja meg, de elvileg mindig meg kell kapja, mert a nem eszközök által lefoglalt memória (szinte, de most ne bonyolítsuk) teljes egészében csak ún. virtuális címtartomány, ami nagyobb, mint 4GB (32 bites OS-nél is, igen, még XP-nél is, de ebből XP-nél egyszerre max. 4GB - mínusz a HW-címek persze - lehet használatban, a többi pl. a pagefile-ban foglal helyet). Tehát az OS erről tud, és semmiféle összeakadás nem is lehet, ha minden úgy működik, ahogyan kell/leírják (nem hibás a driver pl.). Ha egyszerűsíteni akarom a dolgot, akkor hasonló módon foglal (ill. kérelmez) ilyenkor a driver memóriát a VGA-nak, ahogyan azt egy alkalmazás tenné (persze nem pontosan, mert driverről van szó, ez a kernel "része", nem abból az ún. poolból foglal, ahonnan egy user-módú alkalmazás, de megint csak ne bonyolítsuk). Tehát az így, driver által lefoglalt plusz memória nem HW-szinten (ahogyan a VGA-nak dedikált RAM foglalódik, ez fentebb az 1-256MB), hanem a driver/OS szintjén foglalódik le, emiatt ez nem is akadhat össze semmivel, mert az OS osztja ki a driver számára. Ez nem árnyékolódik (shadow) sehová, egyszerűen lefoglalt RAM-nak látszódik az OS alatt, megfelelő programmal meg is lehet nézni, hogy a VGA driverének van lefoglalva. Ez ugyanúgy virtuális címként kerül lefoglalásra, mint pl. egy alkalmazás kérelme, és pl. akár a pagefile-ba is kilapozható, ha a driver nem köti ki külön (performancia okán), hogy ne lehessen olyan, továbbá a driver vissza is adhatja az OS-nek, ha már nincs rá szükség.

Remélem, érthető lett a sok zárójellel is, de nem könyvnek szánom, csak gyorsan leírtam; úgy még cirkalmasabb lenne. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#21004) brd válasza Teasüti (#20992) üzenetére


brd
nagyúr

Bevallom, sosem használtam így WiFi adaptert, de ahhoz, hogy automatikus IP-kérés (ill. kiosztás) legyen, DHCP kellene, az Interneteléréshez kellene NAT-olni, vagy route-olni, továbbá kellene még DNS server is (bár utóbbi nem feltétlen, pl. a DHCP kioszthatná azt is, amit a Win7 használ). Alapból ezek szerintem nem működnek, csak ha beállítod az Internet sharing-et is. Tehát szerintem kimaradt pl. az itt található "Allow other network users to connect through this computer's Internet connection" (ez magyarul valami olyasmi, hogy a hálózati felhasználók használhatják a számítógép internetkapcsolatát, ha jól rémlik).

The only real valuable thing is intuition.

(#21005) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre....
Van egy win 7 ultimate x64-es oprendszeres laptopom, és 2007es microsoft outlookom...
probléma, smtp portok elvben helyesek de levelet tudok fogadni de küldeni outlookon keresztül viszont nem. hibakód: 0x080042109 mely az smtp port problémát jelent de a beírt portok működnek...
XP professionálnál ugyan ez a szoftver illetve port számok működtek...

Be van állítva, hogy kimenő levelek kiszolgálója megegyezik a bejövőjével...

Mivel lehet a probléma...

Köszönöm a segítséget

(#21006) kissz84


kissz84
tag

Sziasztok !
Egy laptopban cserélek hdd-t mivel az előző 1 éves wd megadta magát.
Megakad a windows betöltése alatt.
A kérdésem a következő.
Tudom-e aktiválni a windows-t a laptop alján lévő windows kulcsal újra?
Válaszokat segítségeket előre is köszönöm

Üdv Zoli.

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#21007) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.olyan kérdésem lenne adott 1 gép rajta xp és win7
amikor bejön a menű hogy vválasszam ki melyik induljon el x másodperc utn automatán a 7es indul el. namost kérdésemaz lenne hogy tudom megcsinálni hogy ne a 7 hanem az xp legyen az alapértelmezett rendszer és az induljon el. 1 vinyó 2 külön partíción van. msconfigos megoldásban csak 1 rendszert lát mind a 2 rendszer :D

(#21008) Visormail válasza Hedgehog87 (#21005) üzenetére


Visormail
addikt

Tűzfal nem blokkolja?

kissz84: biztos hogy megadta magát a vinyó, leellenőrizted rendesen? Csak abból hogy nem indul el a windows ez nem következik. Melyik windowst, van külön telepítőlemezed nem a vinyón volt előtelepített rendszer az egyik rejtett partíción?

bb.bocs: hát ha ott nem mutatja akkor nézz rá az easybcd programmal is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21009) scope2007 válasza bb.bocs (#21007) üzenetére


scope2007
addikt

mondjuk win7 alatt / start menü / futtatás / msconfig
ott lesz olyan fül, hogy inditas vagy boot
és azon belül ott lesz mindkét oprendszer neve, nyillal az xpt hozd a lista elejére.

ja sorry, nem láttam a hszed végét :]
csak most mikor újra freissitette az oldalt

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21010) zsotesz81 válasza bb.bocs (#21007) üzenetére


zsotesz81
senior tag

nyitsz egy parancssort adminként, ott beírod bcdedit /default <ID>
Bcdedit paranccsal kiírja, hogy a win7-es partíciónak mi az identifier-e, legelső sor egyébként.
Itt van rá példa is, ill. még pár hasznos opció.

[ Szerkesztve ]

(#21011) bb.bocs válasza bb.bocs (#21007) üzenetére


bb.bocs
őstag

megvan :) eléggé máshogy. azét köszi

[ Szerkesztve ]

(#21012) Melorin


Melorin
addikt

Segítség! Gyors válaszra van szükségem.
Új gépem van, benne SSD. Egy USBs HDD-re tettem a windows 7 telepítőjét egy másik gépről.
Most telepíteném a rendszert, de miután kiválasztom a nyelvet, kidobja, hogy nincs a CD/DVD meghajtóhoz illesztőprogram, és hogy tallózzam be a telepítőlemezről. De hiába tallózok, sehol nem talál megfelelő drivert és nem tudom feltelepíteni :(

(#21013) Hedgehog87 válasza Visormail (#21008) üzenetére


Hedgehog87
csendes tag

Szia!

Köszi a választ de néztem és a tűzfal kikapcsolása esetén is küldés esetén hibaüzenet jön vissza...
mik blokkolhatják a levélküldést (avast free van a gépre telepítve)

Köszi

(#21014) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Windows 7 64-bit op használok van egy olyan gondom,hogy a pdf olvasásra a foxit reader 4.3 van telepítve és lehet,hogy ezért de nincsen bélyegképek ha a pdf doksikat nézegettem.Valahogy lehet orvosolni ezt a hibát?

(#21015) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Eredeti Windows lemezről én készíthetek biztonsági másolatot? A célom az vele, hogy ha az eredeti megsérül, tudjak róla telepíteni.

Nem értek a másolásvédelmi eljárásokhoz, de ha ebből csinálok egy image-t majd azt kiírom, akkor az teljes értékű telepítőlemez lesz? Nincs valamilyen rejtett adat vagy védelem, ami ezt megakadályozza?

[ Szerkesztve ]

(#21016) rétisün válasza DeFranco (#21015) üzenetére


rétisün
veterán

(ha jól tudom) nincs rajta semmi extra másolásvédelem, meg a licencszerződés szerint is készíthetsz egy darab biztonsági másolatot a lemezről, szóval nem valószínű, hogy nagyon trükközni kéne.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21017) Gabás válasza DeFranco (#21015) üzenetére


Gabás
addikt

Nincs, korlátlanul másolható saját használatra (de ha ugyanarról a gépről van szó, egyszerűbb és gyorsabb, ha már telepítés és beállítások után csinálsz egy lemezképet).

(#21018) DeFranco válasza Gabás (#21017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

@rétisün @Gabás: köszönöm :) Lemezképet most nem akarok csinálni, nincs értelme, mert nem nálam lesz a gép, ha újra kell telepíteni az idő nagy része a backupokkal fog elmenni az adatokról amit a jövőbeli felhasználó majd virágporként szerteszór a merevlemezen (és persze nem tudo róla, hogy van, de a reinstall után két héttel kell neki utólag asap), meg ahogy a Win7-et ismerem, egy újratelepítéshez nagy gáznak kell lenni, akkor meg kisebb bajom is nagyobb lesz annál, hogy azt a pár frissítést meg drivert ami hiányzik feltegyem.

[ Szerkesztve ]

(#21019) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Egy "apró" gonddal fordulok hozzátok. Adott egy otthoni hálózat: PC(gigabit), Laptop (gigabit), Router (gigabit), Média lejátszó (10/100mbit). Minden kábellel kötve a routerhez.
Az a gondom, hogy ha van egy nagyobb bitrátájú film, akkor azt samba megosztással a PC-ről szaggatva tudom lejátszani a médiával, ha laptopról olvasom, akkor simán viszi.
A PC win7 64bit, a laptop winXP 32bit.
Mindenféle próbálgatást elvégeztem hardveresen (kábelcsere stb.) de a probléma változatlan.
Mitől ingadozik a win7 alatt a hálózati kapcsolatom sebessége?
Hasonló jellegű, de ritkább szakadás fordul elő, ha online játékokkal játszom. Eddig azt hittem a szolgáltató hibája, de kezdem azt hinni, hogy a gépnek van vmi baja. Mármint a win7-nek.

[ Szerkesztve ]

(#21020) Melorin válasza Melorin (#21012) üzenetére


Melorin
addikt

Rábukkantam a megoldásra. Amikor kéri az illesztőprogramot, mégse-re kell nyomni, majd visszalépni a telepítő elejére. Ezután át kell dugni egy másik USB portba és megint rákattintani az Install gombra.
Ekkor már nem kér semmi illesztőt és megy gyönyörűen...

(#21021) kiskornel válasza Jamboo529 (#21019) üzenetére


kiskornel
addikt

Nyomass egy speedtest.net-et. Ha ingadozik, akkor azt látni fogod. Legutóbb nekem a tűzfalam okozott ilyen problémát. Visszatettem a régit, amíg kiadták a frissítését, és akkor OK lett.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21022) Jamboo529 válasza kiskornel (#21021) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Félreérted, nem a net felé van ingadozás, hanem a belső hálón!
Ez az elsődleges gondom.
A sebesség megvan átlagban, csak vannak benne pillanatnyi ingadozások, amiket pl. a win7 egyik minialkalmazása a Network meter is mutat. Emiatt nem tud a médialejátszóm folyamatosan streamelni a PC-ről ami win7-es, de tud a Laptopról ami XP-s.
Mivel maga a vas jó, ezért gondolom, hogy a win7 lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#21023) vlevi válasza DeFranco (#21018) üzenetére


vlevi
nagyúr

" (és persze nem tudo róla, hogy van, de a reinstall után két héttel kell neki utólag asap),"
Ezért kell a felhasználót rászoktatni, hogy hetente egyszer egy negyedórára dugja már rá azt a nyamvadt külső vinyót a gépre, és hagyja, hogy az automatikus backup elmentse a filejait. Beállítható, hogy ne mindíg system image-t mentsen, hanem a documents könyvtárat, esetleg appdatából a levelezést, ...
Aztán majd amikor sírva felhív, hogy a múlthéten még megvolt, de a gyerek véletlenül letörölte, és a kukában sincs már benne, akkor majd fog hálálkodni :)
De azthiszem neked ez nem újdonság, csak az átlagfelhasználók 90%-a nem is tudja, hogy van ilyen mentési lehetőség.

(#21024) @matthew@


@matthew@
őstag

Az előfordulhat h a Microsoft .NET 4-es keretrendszer miatt időnként meghal a gépem? Amióta feltettem, néha azt csinálja h amikor beindítom a gépet, akkor bejön az asztal szépen de amint rámegyek vmire h elindítsam, csak karikázik az egér és csak reset oldja meg és van h csak az 5. reset után indul be rendesen a gép. Van vmi megoldás arra h teljesen megszabaduljak a .NET 4-es verziójától? És esetleg visszategyem a 3.5-öt?

Matthew 24:42

(#21025) DeFranco válasza brd (#21003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a választ, még emésztem :D

Megmondom őszintén eljutottam odáig, hogy kitettem wordbe és szineztem a tagmondatokat, hogy az én egyszerű tudásommal is fel tudjam fogni, de még így sem 100%-os a megértésem.

A BIOS akkor ha jól értem lefoglal a grafikus chipnek (és az egyéb hardverelemeknek) erőből egy bizonyos mennyiségű memóriát (ez nálam most az erőforráskezelő szerint kb. 500 MB) még az OS betöltése előtt.

Az OS a maradékból gazdálkodik, és ha kell, akkor a grafikus drivernek még oszt, de ezt az OS szépen le tudja kezelni az ütközés megfelelő driverek eseték elképzelhetetlen.

Ez két dolog miatt lehet, valószínűleg az én tárgyi tévedésem miatt kevertem be:

a) ez a shadow vagy árnyékmásolat koncepció nem is létezik (most hallok róla először, készségesen elhittem, de egy újszülöttnek) tehát nincs mivel "összeérni" a memóriának
b) az OS virtuálisan a 4GB "fölé" is tud címezni, tehát van mozgástér, nem ér össze a (talán létező) árnyékmásolat, és a kiosztott memória

Egyáltalán mit gondolsz, honnan jöhetett ez a koncepció? Aki írta, nyilván nem véletlenül írta, gondolom jó oka volt rá.

(#21026) kiskornel válasza @matthew@ (#21024) üzenetére


kiskornel
addikt

Így elsőre kézenfekvő a rendszervisszaállítás...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21027) @matthew@ válasza kiskornel (#21026) üzenetére


@matthew@
őstag

Az már megtörtént, de az a baj h előtte lévő visszaállítás már nem elérhető :(
Viszont találtam hozzá egy teljes .NET eltávolító programot, ami az összes gépen lévő verziót leszedi és a registry-ből is kiszedi a bejegyzéseket, utána feltettem a 3.5-öt ami alapból volt, csak egy proginak kellet a 4-es verzió, és most csináltam pár indítást és eddig jó a dolog, hétvégéig tesztelgetem, ha nem javul meg akkor csak reinstall marad meg :(

Matthew 24:42

(#21028) kissz84 válasza Visormail (#21008) üzenetére


kissz84
tag

Lemez nincs hozzá, a vinyón volt a rendszer elkülönítve.
Mit tehetek vele?
Hogy ellenőrizhetem le?
Annyit csináltam vele hogy egy másikat raktam bele rendszerrel és egyből indult...
A nagy gépem most alaplap hibás nem tudom rádugni le csekkolásra:(

[ Szerkesztve ]

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#21029) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Feltettem az XP-t virtuálisan. Az lenne a kérdésem, hogy ott ugyan úgy fel e kell telepíteni a antivírus meg ilyen progikat?
Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21030) brd válasza KAMELOT (#21029) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, mintha egy másik géped lenne. Bár ha nem vagy 1.0-ás user, és specifikusan, kevés, megbízható programmal használod, akkor elegendő a tűzfal.

The only real valuable thing is intuition.

(#21031) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem hogy a 100 mb-os system partíciót újra tudom kreálni? A hely megvan neki csak nincs particionálva és nem is aktív. win8 után win 7-re visszatérve volt kis gondom ezért kellett törölnöm, de most meg beleolvasztani nem tudom mert ha megteszem elszáll a win 7. Így, hogy legalább üresen ne álljon, valahogy megtudom oldani?

(#21032) potyi23


potyi23
senior tag

Hali.gyors segitseg kellene.veretlenul kitorlotem a rendszer szamara tartitt 100 mb s particiot,es nemjon be a rendszer hianyzo boot mgr file . Mit csinaljak ? VissAallitasi fajlom micsen,win7 javitast probaltam ,de nemsikerul. Mit csinaljak.? Fontos volna a rendszerem..

(#21033) sfdrakex válasza potyi23 (#21032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7 lemezről bootolj és ott helyreállítást nyomj.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21034) krealon válasza potyi23 (#21032) üzenetére


krealon
veterán

gugli elso talalat

Try repairing your master boot record

1. Set your BIOS to use the DVD drive as the primary boot device.
2. Boot with your Windows 7 installation DVD or the Windows Repair CD.
3. Press a key when the message indicating "Press any key to boot from CD or DVD …" appears.
4. Select a language, a time and currency, and a keyboard or input method, and then click Next.
5. Click Repair your computer.
6. Choose command prompt
7. Type "bootsect /nt60 SYS" or try "bootsect /nt60 ALL" (without quotes)
8. Eject the DVD and reboot

(#21035) potyi23 válasza sfdrakex (#21033) üzenetére


potyi23
senior tag

Mielott particionalni kezdenem ?

(#21036) sfdrakex válasza potyi23 (#21035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne csinálj mást, csak bootolj a W7 telepítőről, és ott boot helyreállítást nyomj. Nem kell particionálni, meg formázni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21037) potyi23


potyi23
senior tag

Koszonom mindkettotoknek ! :R Jelenleg SSD n van a Rendszer ,szoval C particio.ha mellekotok egy 2TB Hdd-t akkor 3 particio helyett 4 van,mert ott van a rendszer szamara fenntartott 100 Mb -s particio.Mit csinaljak vele ?

(#21038) sfdrakex válasza potyi23 (#21037) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hagyd úgy ahogy van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21039) potyi23 válasza sfdrakex (#21038) üzenetére


potyi23
senior tag

nemlehet valahogy rejtette tenni ?

(#21040) sfdrakex válasza potyi23 (#21039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van betűjele azt eltüntetheted, számítógépen jobb klikk/kezelés/lemez kezelésnél, jobb klikk a meghajtón és ott a betűjelet leveszed.

Viszont ha nincs betűjele, akkor miben zavar? Akkor csak lemezkezelőben látszik.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21041) Visormail válasza kissz84 (#21028) üzenetére


Visormail
addikt

Hiren’s BootCD-ről indítva a gépet Dos Programs\Hard Disk Tools: Hard Disk Sentinel, Western Digital Data Lifeguard Tools

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21042) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

OEM verziós Win7 simán eladható? Win8ra szeretnék váltani, így nem kell a win7, el szeretném adni. Eladó/vevő közül egyiknek sem lesz gond, ha jól sejtem :F

(#21043) DS39 válasza Steady74 (#21042) üzenetére


DS39
nagyúr

az oem verzió csak egy gépre aktiválható, így azt csak géppel együtt adhatod el. ha még nem aktiváltad volna, akkor persze simán eladható. (bár én a helyedben nem adnám el, Win8 kipróbálása után tuti visszasírod még a 7-est :D)

(#21044) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Kaptam egy eredeti csomagolt Windows7 Home Premium Eng operációs rendszert.
Az lenne a kérdésem,hogy telepítés után fel lehet frissíteni magyar nyelvre,vagy korlátozva van?

(#21045) Steady74 válasza DS39 (#21043) üzenetére


Steady74
addikt

1 db gépre, vagy 1 db változatlan konfigurációra :F Többször cseréltem már komplett hardvert a 7 alatt, telefonon újra aktiváltam, és megy rendesen. Bár nem vagyok meggyőződve, hogy ez ugyanaz-e, mint amit Te írtál :)

(#21046) Sub-ZeRo válasza Csongeee10 (#21044) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A HP-t hivatalosna nem lehet, oda vagy magyar nyelvűt kell leszedni, vagy a telepítő médiát meghekkelni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21047) DS39 válasza Steady74 (#21045) üzenetére


DS39
nagyúr

alaplaphoz kötött tulajdonképpen, ha mást cserélsz benne akkor szerintem nincs gond.
egyébként igen, újraaktiválják telefonon (fél legálisan), de az OEM szerződés szerint hivatalosan egy konfigurációhoz telepíthető, ettől függetlenül telefonon megoldják. bár nem tudom hogy ezt hányszor lehet eljátszani ugyanazzal a licence-szel.

[ Szerkesztve ]

(#21048) qwertly válasza kissz84 (#21028) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nekem is most ment tönkre hdd nem indult róla a windows de a linux boot cd látta a merevlemezen levő adatokat.Már régebben vettem a hardver aprón egy olcsó dokkolót így rá dugtam és a notira plusz egy másik külső hdd kimentetem az adatotokat.HD sentinelel megnéztem és egy rövid teyztnél is mér dobta,hogy rossz az olvasó fej.Így még egy biztossági programmal felül írtam a merevlemezt majd 5 nap alatt megvolt a garis csere egy újra plusz 2 áv garival. :C

(#21049) Steady74 válasza DS39 (#21047) üzenetére


Steady74
addikt

én 2X tettem eddig. X58 lapcsere egyszer, utána X58ról X79-re váltásnál még egyszer

(#21050) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv

A windows minden indításkor ezzel fogad ( ugyan ez a win volt fent ezelőtt is és soha nem csinált ilyet)

Win 7 Professional 64bit

Ez az üzenet
A Windows nem tud csatlakozni a csoportházirend ügyfél szolgáltatáshoz, a hiba miatt az általános jogú felhasználók nem tudnak bejelentkezni.... blabla eseméynaplóban nézzem meg,, ott is ennyit ir.

Ötlet?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.