Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#8950) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen lapod van hogy 160 megát egyből leszed?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8952) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#8951) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pübe innentől.

(#8953) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Milyen vírusirtót használsz? Írtad, hogy az ESET már nem a régi.

(#8954) Sub-ZeRo válasza Mexildos (#8953) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem szól a kérdés?

Np. :D Nekem most MSE4 béta van fent, meg malware pro.
Igen, az eset amilyen jó volt, most olyan ratyi. (szigorú magánvélemény)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8955) Mexildos válasza Sub-ZeRo (#8954) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Jaja, bocs hogy nem jelöltem.

(#8956) Mexildos válasza Sub-ZeRo (#8954) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Oksa köszi, kipróbálom előbb utóbb amit írtál... hajlok rá :)

(#8957) w.miki


w.miki
veterán

Helló!

Van egy Acer Aspire 5732zg laptop Win7 Ultimate rendszerrel.
A gazdája elfelejtette a jelszót, vagy a Win tévesztette el, vagy átállította a billentyűzetet valahogy, mert amire emlékszik, azzal nem lép be.
Hogyan lehetne ezt kitörölni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8958) w.miki válasza w.miki (#8957) üzenetére


w.miki
veterán

...vagy virusa van, mert az mondja régen sem fogadta el mindig elsőre??

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8959) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#8944) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi, lemezről javítás megoldotta szerencsére. :R (Csak ehhez át kellett hoznom a lapost.) :U

¤ R'n'R ¤

(#8960) w.miki válasza w.miki (#8957) üzenetére


w.miki
veterán

Itt a videó segítségével sikerült resetelni.
(Arra kellett figyelni, hogy a 2. device-t kellett bemountolni (az 1. a BOOT), beírni a felhasználó nevet, 1. Clear, és a végén a Write Back?-re Y nyomni.)

De még mindig nem értem, miért mondta a user, hogy már előtte is volt olyan, hogy néha nem fogadta el a jelszót...?
Most nézem, NOD 4.2.64.12. van a gépén, csak nem lehet vírus...?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8961) Thunderzolee

Üdv!

Ez mitől lehet?

Miért rakja a SATA csatlakozós C meghajtót (egyébként SSD) az USB-s eszközök közé? Eddig mindig RAID rendszerem volt, még nem találkoztam ilyennel.
Most szétszedtem a tömböt, erre telepítés után ez fogadott.
Felraktam már másodszor is, de ugyanez.
Addig nem akarok továbbmenni a telepítéssel, amíg nem tudom mi ez.. :/

Lehet köze ahhoz, h pendriveról telepítettem, nem lemezről?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8962) TRob1 válasza Thunderzolee (#8961) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam ugyanígy van, de nem csak a sata-s C ssd, hanem a többi sata-s hdd is.

¤ R'n'R ¤

(#8963) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#8961) üzenetére

Telepítéskor le szoktam húzni a merevlemezeket, nehogy akármi miatt megsérüljenek a rajta levő állományaim.

Közben ahogy visszadugtam ez fogadott:

Az összes SATA merevlemezem kirakta ide, nem csak a C-t.

Mit kellene másképp csinálnom? :F

TRob1:
Ezt most nem értem, ennek így is kellene lennie, és nálam eddig rossz volt? Ugyanazt az oprendszert raktam fel most is. Ez valami feature ami RAID-be kötött merevlemezeknél nem jelentkezett eddig, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8964) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#8961) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az AHCI ún. Hot-Swap/Hot-Plug szolgáltatása miatt ("az eszközök kikapcsolás nélküli csatlakoztatásának és leválasztásának lehetősége")

Természetesen nem a rendszermeghajtóé, mert az érdekes lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8965) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#8964) üzenetére

Tudom mi ez a hot swap, de a SATA eszközöket attól még nem kellene ide tennie, nem? Én az eszközkezelőben szoktam leválasztani a SATA merevlemezeket, ha valami miatt működés közben el akarok távolítani egy-egy merevlemezt.

Egyébként ha jól értem, a BIOS-ban keressem a megoldást, h ne AHCI módban menjenek az eszközök.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8966) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#8951) üzenetére


Kolondrum
félisten

Új rendszer van, egyelőre jó. Nem tudom mi okozza, de minden telepítés után tesztelek.

(#8967) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#8965) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nehogy csak úgy lazán kikapcsold az AHCI-t a BIOS-ban, 2 okból is

1. Mert nem fog elindulni a W7
2. Vista óta az AHCI a javasolt, az OS és a hdd és ssd gyártók ajánlásával.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8968) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#8967) üzenetére

Ez nem úgy van, h kikapcsolt AHCI-val való telepítés után nem lehet bekapcsolni, mert nem fog elindulni a rendszer? Fordítva működik.

Az AHCI másik előnye meg az NCQ, ami nálam nem lényeg, lévén SSD-ket használok már jó ideje. Adattárolós lemezeim meg többnyire töredezettségmentesítettek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8969) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#8968) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem úgy van, h kikapcsolt AHCI-val való telepítés után nem lehet bekapcsolni, mert nem fog elindulni a rendszer? Fordítva működik.
De, de fordítva is előfordulhat, főleg, ha valaki nem a W7 AHCI driverét használja, hanem telepítette az alaplapi AHCI driver-t. Ilyenkor is előfordulhat(és elő is szokott), hogy nem kell többet indítani rendszert.

Az AHCI másik előnye meg az NCQ, ami nálam nem lényeg, lévén SSD-ket használok már jó ideje.
Igen, ezért írtam a 2. pontot. (Az NCQ 32 mélységű Query Depth-et támogat, ezért az SSD-k 4KQD32 szegmensben mért eredményei magasak, viszont SATA IDE módban ( NCQ hiányában) hiányában elérhetetlen)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8970) #65675776 válasza Thunderzolee (#8968) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Ez csak a telepítésre igaz. Ha IDE módban telepítesz, akkor ugyan feltelepül az alapértelmezett AHCI driver, de automatikusan le is tiltja a rendszer. Szóval mielőtt átállítja az ember BIOS-ban engedélyezni kell az OS-ben (egy registry kulcsot kell módosítani). Utána oda vissza váltogathat. Legalábbis nálam nem volt belőle még soha probléma.

(#8971) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#8969) üzenetére

Értem.

Tehát akkor kapcsoljam vissza az ACHI-t, és szokjam meg, h ezentúl ott lesznek a merevlemezeim is az eltávolítható eszközök listájában?
..pppppffff... hát ennek nem örülök. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8972) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#8971) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sosem próbáltam ezeket a módszereket, ezért csak saját felelősségre: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8973) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#8972) üzenetére

Köszi, átolvasom.

Azt nem lehet tudni, h eddig a RAID0-ba kötött lemezeken levő rendszerem, plusz az azokhoz tartozó többi nem RAID-es merevlemez AHCI-ban futott, vagy nem?
BIOS-ban ugyanis ez a "menüpont" ez 3 állású: AHCI on, AHCI off, és RAID. Vagy a RAID az már tartalmazza az AHCI-t is?
Mert hát eddig ugye nem jelentek meg a merevlemezek az eltávolítható eszközök közt, viszont furcsállnám, ha a RAID alkalmazásával le kellene mondani az AHCI előnyeiről.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8974) #65675776 válasza Thunderzolee (#8973) üzenetére


#65675776
törölt tag

A RAID mód automatikusan aktiválja az AHCI-t is.

(#8975) Воланд válasza Thunderzolee (#8973) üzenetére


Воланд
titán

ilyennek kellene lenni az eszkozkezelo --> merevlemez --> jobb klikk --> tulajdonsag --> policies (ezt passzolom, hogy mi magyarul) ful alatt. optimize for performance, gep ujraindit es elmeletileg eltunnek onnan a merevlemezek. hulye driver eseten nem biztos, hogy ez mukodik.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8976) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#8951) üzenetére


Kolondrum
félisten

A winamp és a klite codec pack körül romlik el az egész, a baj az hogy hiába törlöm őket.

(#8977) sfdrakex válasza Kolondrum (#8976) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Codec pack tuti feltesz valami kacatot. De miért használsz codec packot? Sok jó lejátszó van ami küldős pack nélkül is visz mindent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8978) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#8976) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Klite az alapból nem kell, mert ott van külön az MPC-HC amiben beépített kodekek vannak.
A winampból meg a legújabb kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8979) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Defender azt írja a Mediainfo -ra, hogy nem kívánatos dolgokat továbbíthat a netre. Találkoztatok vele? Mit javasoltok?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8980) Thunderzolee válasza Воланд (#8975) üzenetére

Köszi a tippet. (Van angol winnel gépem, párhuzamosan használom őket, úgyhogy nem okoz gondot a menüpontok megkeresése.)

DE:
Nem tűntek el, lehet shit a driver (ahogy írtad), de nem is ez a lényeg, itt is van hasonló beállítási pont, de mivel nincs szünetmentes tápom, inkább ezt kihagyom.
Majd inkább megszokom, h ezentúl ott lesz az összes meghajtóm. :D

Jó ez a topic, köszi srácok, h itt vagytok. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8981) Thunderzolee válasza #65675776 (#8974) üzenetére

Na hát ez az.. eddig is AHCI-ban futott minden ezek szerint, és mégsem volt a listában ott az összes SATA meghajtóm.. akkor ez hogy lehet? :F

Vagy ne tegyek fel ilyen anomáliára utaló indiszkrét kérdéseket, mert esetleg megjelenik a házunk előtt egy fekete autó? :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8982) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#8978) üzenetére


Kolondrum
félisten

Újrahúztam, a klite nélkül, most megint jó.

(#8983) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Lenne egy kis gondom méghozzá az hogy nem igazán akar működni a hálózat. A lényeg hogy van egy DLNA képes Blu-Ray lejátszóm(lg bd660) aminek ugye van egy Ethernet csatlakozója(wifi nincs). A wifi routerre rákötve szépen működik a beépített youtube és netrádió. Az asztali pc wifin keresztül van kapcsolatban a routerrel. A lejátszó látja a PC-t mert kiírja a nevemet de nem tudok rá csatlakozni holott megosztottam a Win7-en belül a megfelelő mappákat. Az LG mellékelte a Nero MediumHome 4 progit de azzal se megy. A lejátszón belül lehetőség van CIFS-el csatlakozni de ott kér egy Felhasználó nevet és jelszót. A PC-ben lévő felhasználó név kell neki? Mondjuk a Nevem-PC vagy csak a név? És milyen jelszó?
Mit csinálok rosszul? :U

[ Szerkesztve ]

(#8984) Fire/SOUL/CD válasza Joshi (#8983) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első hallásra ez csak egy "sima" megosztási gondnak tűnik, ezért tedd a következőket

1. Szüntesd meg a megosztást az eddig megosztott mappákon

2. Start->keresésbe kezd el begépelni a speciális megosztási beállítások kezelése és enter

3. A megjelenő ablakban 2 profil lesz (otthoni vagy munkahelyi valamint nyilvános), amelyik aktuális profilként van megjelölve, azt nyisd le

4. Az alábbi 3 dolgot kell beállítanod, majd katt a Módosítások mentése gombon.
# Hálózatfelderítés bekapcsolása
# Fájl- és nyomtatómegosztás bekapcsolás
# Jelszóval védett megosztás kikapcsolása

5. A megosztani kívánt mappán jobb egér/tulajdonságok/megosztás fül/megosztás gomb/lenyílóból mindenki/hozzáadás gomb/megosztás gomb

Ha csak tényleg a megosztással volt gond, akkor ezután már működnie kell a dolognak.

[ Módosította: #65675776 ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8985) Joshi válasza Fire/SOUL/CD (#8984) üzenetére


Joshi
titán

Az asztali lejátszóval továbbra se tudok csatlakozni a PC-hez. :( A telefonomra letöltöttem az androidos Cifsmanagert és azzal működik vagyis elérem a mappát. Egyébként a Windowsos felhasználó név és jelszó kell.

(#8986) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tanácsot szeretnék kérni.

Miképpen és mivel lehet a Windows 7-be drivereket integrálni, mert régen az XP esetén ott volt a nLite, vista esetén a vLite, viszont Win7 esetén ezt hogyan és mivel tudom megoldani??

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8987) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Hali.
Hol vagy hogy lehet megnézni hogy eredeti a win 7-em?
Használtam xxx-programot hozzá,nem ír alul dátumot szinte semmit.De néha felugrik egy ablak "nem eredeti windows amit használ"?

(#8988) Hunork válasza zsolt501 (#8986) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Én úgy tudom, hogy most is használható a VLite, bár én nem használom...
Itt egy link, nézd meg, hátha segít: Win7-VLite

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#8989) Tamás88 válasza Zsamolzsa (#8987) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Keresel egy olyan fájlt, amit az erediség ellenőrzéshez van kötve, erre jó példa az MSE. Végig mész a procedúrán, és ha eredeti, akkor engedi letölteni, ha nem, akkor bejön egy ablak, hogy vedd meg.

(#8990) Fire/SOUL/CD válasza zsolt501 (#8986) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

RT Se7en Lite

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8991) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

kb. 2 hónappal ezelőtt tettem fel az új Win 7 Ultimate x64-es verziót.
Crackelés mentesen és tökéletesen futott az első perctől kezdve. Most viszont leszedhetett valami eredetiséget ellenőrző fájlt win updatekor (gondolom én), mert egyik napról a másikra kiírta, hogy nem eredeti a winem.

Meg tudja mondani valaki esetleg hogy mitévő legyek? (és persze ötletesebb hsz-okat várok mint win re-install és disable win update...)

Előre is köszönöm. :R

(#8992) TRob1 válasza fecosrac (#8991) üzenetére


TRob1
veterán

Vedd Meg! (ez ötletesebb volt? :U )

ui: Ha megvetted, akkor meg MS ügyfélszolgálat. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8993) kraftxld válasza fecosrac (#8991) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hivd fel az MS-t, és simán segítenek ez ügyben. Előfordult már pár ügyfélnél is ilyen, csak újra kellett aktiválni telefonon és ment tovább a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8994) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#8993) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, Nálam is eljátszotta ezt az Ultimaet, először Én is hívtam az MS-t, SP1 után már értelmetlen volt, azóta az Ultimate-em nincs SP1... (Dobozos, jogtiszta, regisztrált Ultimate...)

Hozzáteszem, hogy kizárólag Ultimate esetén jelentkezik ez a cumi...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8995) fecosrac


fecosrac
tag

Lehet hogy Én nem fogalmaztam teljesen tisztán: Nem eredeti a winem !!!

Gyanítom ha az lenne, akkor nem lenne ilyen problémám. Szal így az sem segítség hogy forduljak az MS-hoz!

Arra pedig számítottam hogy lesz legalább 1 IQ0 hsz, mint a "vedd meg" és hasonlók...

Aki segíteni is tud és meg is teszi annak előre is köszönöm a fáradozását.

(#8996) TRob1 válasza fecosrac (#8995) üzenetére


TRob1
veterán

Ha még a topik végén lévő 2 szót se tudod értelmezni, akkor gondolkozz el az "IQ0 hsz"-eden, Okoska!

Ha nem tetszik az itteni szabályrendszer, akkor meg fordulj oda ahonnan Loptad!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8997) g.gergo válasza fecosrac (#8995) üzenetére


g.gergo
senior tag

A problémád megoldása végett fordulj oda, ahonnan letöltötted a W7-et, ahelyett, hogy még te kérnéd ki itt magadnak és hőzöngenél.

(#8998) fecosrac válasza g.gergo (#8997) üzenetére


fecosrac
tag

Nem hőzöngök csak segítséget kértem - normálisan. Azt gondoltam arra kulturált választ fogok kapni is. Még akkor is ha itt ezek szerint nem jó helyen keresem a megoldást.

(#8999) Kolondrum válasza TRob1 (#8996) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rossz téma ez itt, mindig az lesz. :)) És jön a 8!

[ Szerkesztve ]

(#9000) aag válasza fecosrac (#8998) üzenetére


aag
őstag

Én nem tudok különbséget a feltört és a jogtisztán aktivált win között a frissíthetőségen kívül. De mivel ez nem warez topik, jobb ha ilyesmit itt meg sem kérdezel...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.