Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#50001) Kernel válasza rgeorge (#50000) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Teljesen mindegy, hogy link vagy eredeti, attól nem lesz baja a rendszernek.

http://wiitez.blogspot.hu/2010/06/szabad-hely-windows-7-vistaalatt-winsxs.html

...a lényeg: két fázisban (szinten) alkalmazható. Az elsőben kiír néhány megőrzésre nem érdemes (pl. média) fájlt az sxs mappából és azokat a fájlokat, amik teljesen megegyeznek a diszken máshol található fájllal azokat hardlink-re cseréli (így csak egyszer foglalja a helyet a diszken.)

A második fázis futtatása lecseréli az összes régebbről eltárolt DLL stb. verziót a legújabbra, még több helyet takarítva meg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50002) jUUh válasza brd (#49997) üzenetére

jUUh
(őstag)

Igen, megvan mind a kettő. És most?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

(#50003) brd válasza jUUh (#50002) üzenetére

brd
(nagyúr)

Mindkettő fut? Akkor driverprobléma? Vagy lehet force-olni az Aero-t, hátha segít:

Ide csinálj 3 duplaszó (32 bit) bejegyzést, 0-t adva értéknek: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM

UseMachineCheck
Blur
Animations

(kisnagybetű is számít!)
Aztán indítsd újra az uxsms szolgáltatást, és próbálj kiválasztani egy Aero-s témát!

Ill. lehet még felhasználói profil sérülés is a háttérben, csinálj egy új user-t, lépj be vele, és nézd meg, hogy ott van-e Aero! Kezdd ezzel, ez egyszerű! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#50004) jUUh válasza brd (#50003) üzenetére

jUUh
(őstag)

Mindkettő fut. Új profillal nem ment. Nem leeht, hogy a videokártyám nem bírja?

(#50005) Glaz-dozfhut válasza Stauffenberg (#49975) üzenetére

Glaz-dozfhut
(senior tag)

Személy szerint a Felhasználói (Users) mappát és a a ProgramData mappát szoktam átrakni telepítéskor [link] és így még két év után is 20 Gb-on megáll a rendszer. Persze kikapcsolt rendszervédelemmel. A linkelt fórum szerint, telepítés után is áthelyezhető a két rendszermappa #22.

- Glaz-doz-fhut -

(#50006) brd válasza jUUh (#50004) üzenetére

brd
(nagyúr)

Lehetséges, de ezt még egy GMA 950-es Intel is bírja. Csak nem S3 Trio3D/2X-ed van...

[ Szerkesztve ]

(#50007) jUUh válasza brd (#50006) üzenetére

jUUh
(őstag)

Frászt kapok ettől, mert idegesítő... Mindenesetre nagyonszépen köszönöm a segítségeteket. :C :R :R

(#50008) general

general
(őstag)

hello!
notebookban szeretnék vinyót cserélni, amire újratenném a windowst. windows 7 64 bit, OEM, de dvd-s verzió, lesz vele gondom? nem tudom pontosan, hogy van ez a dolog a matricás, OEM termékkel, milyen hardvercserét enged, meg ilyenek, kiigazítanátok?

(#50009) szabonagyur válasza general (#50008) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Simán kicseréled, ha problémázik MS felhivása és segitenek, de HDD csere esetén nem nagyon van gond.

(#50010) V60

V60
(aktív tag)

Tisztelt Kernel

Szia

Még nem HD Tach-oltam mert kitöröltem és nem töltöttem le.
De nem készítettem még élményindexet a telepítés után viszont tegnap
megnéztem és ezt mutatta ami nyilván nem valós mert csak HDD van benne
nem SSD. Megbolondult a Win-em?

Üdvözlettel Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#50011) Kernel válasza V60 (#50010) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Nekem SSD-n 7,9-et mutat, de ugyanezt a rendszert nemrég klónoztam egy HDD-re, így most el tudtam indítani, ott is 7,9-et mutat.

Konkrétan erről a HDD-ről van szó:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50012) general válasza szabonagyur (#50009) üzenetére

general
(őstag)

köszi! és ha procit is cserélek? mert most azután is nyomozok.

(#50013) szabonagyur válasza V60 (#50010) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Szia

Az egesz elmenyindex semmire nem jo..

Most ha ssd-d lenne a gépben es csak 5.9et sdna ra de a gep meg gyors akkor addig cserelnel ssd-t amig nem kap 7.9et.

Ezek az ertekek amugy is szerkeszthetoek manuálisan is... Nem veletlen, hogy 8-ban benne volt de a 8.1-ben ki is vettek véglegesen.

(#50014) szabonagyur válasza general (#50012) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Az meg annyira sem problémás mint egy hdd lehetne... Átlagosan azt mondanám, hogy alaplapcsere kivételével ritkán problemazik az aktiváló szerver, de alaplapcsere is megoldható MS ügyfélszolgálat által.

(#50015) V60 válasza szabonagyur (#50013) üzenetére

V60
(aktív tag)

Szia

Nem igazán érdekeltek ezek az értékek sose. Csak azért nem tudtam mi van mert az előző lapnál 5,8-at mutatott és nem is foglalkoztam volna vele mert nekem az is megfelelt de most ezt írja és azt hittem végleg megbolondult valami.

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#50016) general válasza szabonagyur (#50014) üzenetére

general
(őstag)

köszi, ez megnyugtató! :-)

(#50017) szabonagyur válasza V60 (#50015) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Volt nekem is már hasonló, hogy adott gépen egyszer bedobta a max pontokat és soha többet.

(#50018) anonym2k

anonym2k
(csendes tag)

Sziasztok !

Win2k, XP alatt a "DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICE" környezeti változó hatására mutatta az eszközkezelőben a rejtett eszközök között az éppen nem csatlakoztatott hardvereket is halványan.

Win 7 alatt is van erre valami megoldás?

(#50019) dokee78 válasza dokee78 (#49993) üzenetére

dokee78
(félisten)

Senki?
Kivettem az indítópultból a .bat filet és mégis lezár.

(#50020) ProdiG

ProdiG
(tag)

Sziasztok! Itt van előttem egy Toshiba L300-as masina, az lenne a harci feladat hogy varázsoljak rá egy windowst. Próbáltam XP-t,formázás és a fájlok előkészítése után,telepítés közben fekete képet kapok, semmi nem történik, ha újraindítom akkor egy kék kép "A telepítő újraindul....." felirattal. Próbáltam Win7et is,ennél pedig még csak a formázási képernyőig sem jutok el,a töltőképernyő után fekete kép és onnantól semmi. Valakinek ötlete? Mind a két telepítő zsírúj,frissen letöltött.Win7 esetében próbáltam variálni a SATA módot,de mind2 esetben ugyanezt csinálta

(#50021) krealon válasza anonym2k (#50018) üzenetére

krealon
(Topikgazda)

"Win2k, XP alatt a "DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICE" környezeti változó hatására mutatta az eszközkezelőben a rejtett eszközök között az éppen nem csatlakoztatott hardvereket is halványan."

Win7 alatt is kene, hogy mukodjon. Itt a pelda.

(#50022) brd válasza krealon (#50021) üzenetére

brd
(nagyúr)

Nálam sem működik, de még nem jártam utána, miért nem. Az egyik hiba talán az lehet, hogy nem adminisztrátor jogú parancssorba írja valaki a környezeti változó beállítását.

(#50023) animatrix11

animatrix11
(őstag)

Üdv

Be lehet állítani valahogy win 7 alatt a vizuális hatásokat, hogy tartományba van a gép, minden felhasználóra alkalmazza? Felesleges a sok effect, csak lassítja a gépet

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#50024) BullZeye válasza animatrix11 (#50023) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Rakj fel nekik egy DOS-t vagy Shell-es linuxot, had örüljenek neki. Annyit nem eszik az a pár effect amennyit elveszel a "felhasználó élményből".

(#50025) szabonagyur válasza animatrix11 (#50023) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Ha nem P4-es gépekről van szó, alaplapi 64Mb-os VGA-val akkor bizony nem nyersz semmit az effekt kikapcsolással.

(#50026) Valaki26

Valaki26
(csendes tag)

Sziasztok!
Az mennyire normális,hogy rendszer betöltésekor másodpercekig sárga háromszög van a hálózati ikonon óra mellett?
Van mikor nincs ilyen.Újra lett rakva a rendszer és most megint így csinál...

(#50027) anonym2k válasza krealon (#50021) üzenetére

anonym2k
(csendes tag)

Pedig nálam nem működik.
Három csoportot tesz láthatóvá:
Nem PnP eszközök,
Tárolókötetek,
Tárolókötetek árnyékmásolatai.

De a nem aktív hardvereket nem mutatja.
W2k és XP alatt láttam az összes valaha rácsatlakoztatott monitort, rádugott USB meghajtót stb., amíg el nem távolítottam.

Itt még a laptop LCD-jét sem mutatja, ha le van hajtva.

(#50028) anonym2k válasza brd (#50022) üzenetére

anonym2k
(csendes tag)

Természetesen adminként írtam be, igaz nem parancssorban, hanem a "Rendszer - Speciális - Környezeti változók" ablakban adtam hozzá, mint a régi rendszereken is..

(#50029) Chosen

Chosen
(addikt)

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy bluescreenel a gépem, de nem hagy róla logfile-t? Pont láttam a kék képet, de nem tudtam megjegyezni mi volt rajta, boot után pedig se hibaüzenet erről, se log file. Valami kernel_akármi volt az üzenet.

(#50030) brd válasza Chosen (#50029) üzenetére

brd
(nagyúr)

Persze, ha olyan fájdalmas hiba történik, akkor nem tudja már kiírni, pl. ha pont a háttértároló-vezérlő drivere fárad el, értelemszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel a Windows, de ugyanez azzal is, ha kernel memóriaterületének olyan része hibázik, mind pl. a stack.

(#50031) Doky586 válasza Chosen (#50029) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Lehetséges, de szerfelett valószínűtlen.

Inkább a bluescreen-viewer progival nézd meg a hiba okát, nem a szokásos naplóban.

(#50032) zoo8800

zoo8800
(addikt)

Üdv.
Létezik, hogy több, mint egy hete még a Defenderre sem érkezett frissítés, vagy csak nálam vacakol valami?

"nagyon best buy vétel"

(#50033) Kvardlipot válasza Chosen (#50029) üzenetére

Kvardlipot
(őstag)

Állítsd be, hogy ne indítsa újra automatikusan a rendszert - ha még nem volt. Ha szórakozik még, akkor többet fogsz tudni.

(#50034) Winnie The P válasza ProdiG (#50020) üzenetére

Winnie The P
(őstag)

"Mind a két telepítő zsírúj,frissen letöltött."

Ez warez ebben ne várj segítséget

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#50035) mttssz válasza zoo8800 (#50032) üzenetére

mttssz
(senior tag)

Itt jön rendesen.

Xiaomi Mi A1 (4/64GB) - Lenovo Ideapad 700

(#50036) Chosen

Chosen
(addikt)

Köszi mindenkinek a válaszokat. Beállítottam, hogy ne legyen auto restart, így több infóval tudok szolgálni, ha megint előjönne. :R

(#50037) zoo8800 válasza mttssz (#50035) üzenetére

zoo8800
(addikt)

Valami kikapcsolta a Defendert :Y

"nagyon best buy vétel"

(#50038) R3nts

R3nts
(senior tag)

Sziasztok! Win7Ult x64 SP1. AdobeFlashPlayer hivatalos frissitési értesítés ma:lefrissitettem (18.00.194) Az Adobe Flash Player telepítése közben,olyan kék halált dobott a gép, hogy ihajj.... :Y WTF??

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64

(#50039) Gabesz87

Gabesz87
(addikt)

Sziasztok. Van egy kis problémám: kolléganőm gépe tegnap meghalt, egy másik gépbe betettem a vinyót, és átmásoltam az adatokat, amik kellenek. Viszont úgy vettem észre, hogy az is elkezdett lassulni,. Ráadásul le akartam törölni egy banki terminál programot, ami átmásolással nem működött, és a törlés nagyjából 11-től fél 5-ig olyan 35-40%-ig jutott. Ma el akartam indítani csökkentett módban, de arra sem hajlandó, mert a bejelentkezésnél folyton újraindul magától. msconfig-ban beállítottam, hogy köv. indításnál csökkentett módban induljon. Na ezt jók megszívtam, mert azóta nem jön be a Windows ugyebár, mert csökkentett módban indul újra mindig, és a bejelentkezésnél egyből újraindul. Hiába próbálok jelszót beírni, arra meg azt írja, hogy hibás (pedig nem az). Próbáltam rendszer visszaállítást, javítást, de nem segített. Van ötletetek, hogy ilyenkor egyáltalán hogy a fenébe indítsam el normál módban a Win-t (7)?

Ender-3

(#50040) Bogyó bá'

Bogyó bá'
(veterán)

Help me please, de nagyon! ;]

Win7 alatt üzemelő Firefoxot hogy lehet úgy eltávolítani / újratelepíteni, hogy minden biztonsági tanusítványt elfelejtsen? A céges levelezésem Firefox alatt, OWA-val megy (ment), de tanusítványt frissítettek, és azóta nincs elérhető levelezésem. Sütik minden törölve volt, Firefox uninstallálva majd újra telepítve, és még mindig emléxik a sz*r beállításaira (előzményekre, könyvjelzőkre meg minden egyébre is). Másik gépen IE alól működik, de azt én rühellem használni, így ha lehet segítsetek! :R

szerk: "A biztonságos kapcsolat sikertelen" üzenetet kapok állandóan.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50041) rgeorge válasza Bogyó bá' (#50040) üzenetére

rgeorge
(őstag)

Szerintem a tanúsítványok nem Firefox specifikusak, hanem oprendszer szintűek. Azért leküzdve az undorodat az adott gépen IE-n is kipróbálhatnád, hogy ott megy-e.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal.". Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50042) Kvardlipot válasza Bogyó bá' (#50040) üzenetére

Kvardlipot
(őstag)

Szerintem azért emlékszik ezekre, mert a user mappából uninstall után még törölni kellene a következő mappákat:
AppData\Local\Mozilla
AppData\Roaming\Mozilla

Ha jól értem, ezekre nincs szükséged, azok pedig itt vannak.

A Program Files mappát se árt megnézni, marad-e ott valami. A tanúsítványokat egyébként nem tudom hol tárolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#50043) Bogyó bá' válasza rgeorge (#50041) üzenetére

Bogyó bá'
(veterán)

Igen, IE alatt ezen a gépen is megy.

(#50044) Bogyó bá' válasza Kvardlipot (#50042) üzenetére

Bogyó bá'
(veterán)

Appdatákból minden Mozilla törölve, tényleg "szűz" a megint újratelepített Firefox, de a levelezés az továbbra is a fenti hibaüzit dobja. :W

(#50045) Kvardlipot válasza Bogyó bá' (#50044) üzenetére

Kvardlipot
(őstag)

Másik gépen megy Firefox alatt?
Ha igen, akkor ezt nézném meg:
Beállítások/Speciális/Tanúsítványkezelő/
Kiszolgálók és Hitelesítésszolgáltatók fülek alatt lehet exportálni. (A Kiszolgálók alatt én megtaláltam a céges owa-s tanúsítványunkat.)

[ Szerkesztve ]

(#50046) Bogyó bá' válasza Kvardlipot (#50045) üzenetére

Bogyó bá'
(veterán)

Mindkettőn megy IE alatt (legalábbis be tudok jelentkezni, de hogy tényleg jött-e új levél, azt nem tudom). Egy csomó mindennek kellett (volna) jönnie ma délelőtt, de semmi újat nem kaptam meg. FF alatt el sem jutok a bejelentkezésig...

szerk: távmunkás vagyok a világ végéről, a "többieknél" (akik benn ülnek a cégnél) is volt reggel egy órás zavar, de azóta náluk minden működik. Nálam meg nem.

szerk2: FF alatt a másik (tartalék), gépen sem megy.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#50047) krealon válasza Gabesz87 (#50039) üzenetére

krealon
(Topikgazda)

"kolléganőm gépe tegnap meghalt, egy másik gépbe betettem a vinyót, és átmásoltam az adatokat, amik kellenek. Viszont úgy vettem észre, hogy az is elkezdett lassulni.
[...]
Ma el akartam indítani csökkentett módban, de arra sem hajlandó, mert a bejelentkezésnél folyton újraindul magától.
"

A HDD rendben van? Bad szektorok, SMART ertekek?
Ugyanolyan konfigba kerult bele a winyo, mint amilyenben korabban volt (chipset, processzor, VGA)?

[ Szerkesztve ]

(#50048) brd válasza rgeorge (#50041) üzenetére

brd
(nagyúr)

Speciel a Firefoxnak saját tanúsítványtára van.

(#50049) brd válasza Kvardlipot (#50042) üzenetére

brd
(nagyúr)

A cert8.db nevű file-ban tárolja a sajátokat.

(#50050) Kvardlipot válasza brd (#50048) üzenetére

Kvardlipot
(őstag)

Szerintem is.
bogyo122: Nem biztos, hogy a legjobb megoldás, de nem tudsz átmenetileg biztonsági kivételt hozzáadni az oldalhoz? (Nem megbízható tanúsítványnál máskor tudtam ilyet.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.