Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) allein válasza brd (#60989) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt, köszönöm szépen. Txt fájlba ki lett mentve a napló - disk report, sikerült csinálni egy screen shotot is arról, hogy mi szerepelt a naplóban. Nem tudtam több screen shotot csinálni mert tegnap reggel mikor elmentem melóba a teszt 40% körül volt, este 7-re mire hazaértem már végzett, jelenleg csak ennyim van:

Az a lényeg, hogy a teszt előtt 10 bad sector volt, utána már 12 :K

(#60990) King Unique - Átköltöztem a másik topikba :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#61002) Doky586 válasza #10234880 (#61000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1000 / 1.024^3 = 931
Tehát minden megvan, csak matek órán kell figyelni... ;)

(#61003) #10234880 válasza Doky586 (#61002) üzenetére


#10234880
törölt tag

Áááá, hát akkor köszi. amúgy meg kiemelném,hogy nem voltam valami űber nagy matekos :D

(#61004) Lauda válasza #10234880 (#61003) üzenetére


Lauda
félisten

Ha majd nagyobb vinyod lesz, ennek a tobbszorose fog hianyozni. A 3TB-nal mar 206gb "hianyzik",

[ Szerkesztve ]

(#61005) gxcman


gxcman
tag

Igazából bármelyik Windows-al kapcsolatos lenne a kérdésem, de a legtöbbet a 7-st használom.

Igazából visszajelzést szeretnék, mik a tapasztalatok az Advanced System Care programmal kapcsolatban, inkább legyen rajta mint hiányozzon a gépről, vagy nem javasolt...és néhány érv-ellenérv amit szeretnék, ha megemlítenétek.

Valahol annyit olvastam róla, lassabban szemetesedik a Win ha rajta van, vagyis ritkábban kell újrarakni,ha igaz.

(#61006) szabonagyur válasza gxcman (#61005) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mint minden ilyen "tisztogató/karbantartó" programot tudni kell használni. Ha nagyon jól beállítod nincs vele gond, de ha nincs beállítva, csak automatán van akkor sok bonyodalmat is okozhat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61007) sfdrakex válasza gxcman (#61005) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sűrűn kell újra rakni a Wint? Nálam 4 éve megy a 7 es, minden gond nélkül. HA nem ész nélkül használod a gépet, megnézed mit telepítesz, mit engedélyezel és mit nem, olvasol is nem csak klikkelsz a nextekre, akkor nem lesz gond. Ha ész nélkül nyomod, mindegy mit teszel a gépre szart se ér.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61008) tordaitibi válasza sfdrakex (#61007) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csatlakozom az elottem szolohoz.
Hetedik evebe levo xp es hibatlanul megy. Pedig nyuzom rendesen, otthoni mindenes gep.

(#61009) szabonagyur


szabonagyur
félisten

UEFI Windows 7 X64 telepítésben kellene segítség.

A gépen van egy működő UEFI-ben telepített Win8.1, szóval annak maradnia kell, így UEFI Win7 kéne mellé.. (sajnos a Win8.1-en nem úgy megy a program ahogy kellene).

Megpróbáltam már szinte minden létező leírást, a telepítő elkészül, boot esetén kiírja, hogy UEFI USB elindítja azonban kifagy egyből.

Mi lehet a gond?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61010) ngyzslt


ngyzslt
csendes tag

Sziasztok!
Mi van olyankor ha a win 7 hirtelen úgy indul hogy nincs internet csatlakozás, ha rányomok a hibaelhárításra akkor kiírja hogy a diagnosztika-házirend szolgáltatás nem fut, és a szolgáltatásoknál sem lehet elindítani mert a hozzáférés megtagadva (pedig rendszergazda vagyok)? :F
Teljesen váratlanul kezdte ezt csinálni a windows, nem telepítettem semmit már nem is tudom mióta, auto update is ki van kapcsolva.
Előre is köszi a segítséget.

-cmd-be beírtam az msconfigot de ott sem engedi elindítani a diagnosztikát és a dhcp-t.

[ Szerkesztve ]

(#61011) King Unique válasza szabonagyur (#61009) üzenetére


King Unique
titán

Win7 UEFI installhoz szokták ajánlani ezt a cikket, de a telepítőt egyébként a Rufus is elkészíti a megfelelő opciót választva. Ha a pendrive ok, illetve a megfelelő van kiválasztva, de alapból kifagy stb., akkor ott lehet egyéb probléma is. Tehát, ha valami újabb gép és ez a helyzet, akkor nem kell erőltetni a 7-est UEFI-ben...

Továbbá még az alábbi cikk is hasznos lehet a témában:

Több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre

[ Szerkesztve ]

(#61012) szabonagyur válasza King Unique (#61011) üzenetére


szabonagyur
félisten

3 éves a szerkezet, Win7 megy rajta normál módban, anno volt rajta. Win8.1 és 10 UEFI-ben is, de a Win7-tel nem tudok mit kezdeni.

Megnézem a linkeket van amit ismerek én is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61013) Lauda válasza ngyzslt (#61010) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam ha ugy indul veletlen a win, hogy nem dugom be a modemet, akkor nyomok egy kijelentkezest, majd bejelentkezem es olyankor megint csekkolja a halozatot es lesz netem is.

(#61014) tpeter77 válasza allein (#60985) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
Tudom ajánlani az alábbi szoftvert. Végigellenőrzi a lemezt és kijavítja a hibás szektorokat.
Átpakolja a rajta található adatot jó, üres szektorba majd bejegyzi hogy hibás a blokk.
Ez mentette meg az én régi vinyómat is!

Hdd regenerátor 2013 , verzió 1.7.1

(#61015) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Azt be tudom állítani, hogy a tálcára kirakott totalcmd parancsikon, egy klikkre is rendszergazda jogokkal induljon?
Valamint az indítópultba beraktam a coretemp programot, de nem indul automatikusan. Ha én indítom el akkor pedig figyelmeztet a windows, hogy engedélyezem-e a futtatását. Meg lehet kerülni ezt a kérdést és be lehet állítani, hogy automatikusan induljon?
Köszi

(#61016) efi99 válasza Fboy (#61015) üzenetére


efi99
senior tag

Jobb gomb - tulajdonságok - speciális - futtatás rendszergazdaként

Core Temp: a programon belül nincs olyan opció, hogy "Start with Windows" vagy valami hasonló? Akkor általában nem szoktak akadékoskodni induláskor, az Inditópultosnál igen.

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#61017) Lauda válasza Fboy (#61015) üzenetére


Lauda
félisten

Probald meg a coretempet a regisztribol indittatni, tennivalok pl itt: [link]

(#61018) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Tegnap vettem észre, hogy a Windows nem kapcsol ki normálisan.
SSD-m van, szóval ahhoz szokta, hogy rányomok a shut downra, és 6 mp után már ki is kapcsolt.
Viszont tegnap 5 perc után is csak azt írta ki, hogy "shutting down', a klasszikus kék hátérrel.

Valami program akadályozza meg (amit mostanában raktam fel)?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61019) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

W10 licenszes gép van előttem, de a vevő 7-essel kérné. Nem volt még ilyennel dolgom, elvileg vissza lehet lépni 7-esre. (10 PRO-ról 8.1 PRO vagy 7 Prof-ra)
Kérdés, hogy hogyan aktiváljam be legálisra? Ha kiolvasom a 10-es kódot RWeverything progival, akkor azzal menni fog?
Segítsetek légyszi!

Üdv,
Soma

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#61020) AlyrArkhon válasza koshmar (#61018) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Nem feltetlen. Nezd at a beallitasokat, foleg energiagazdalkodas, mi tortenjen fokapcsolo nyomasra stb. A win update-ek szeretik el es vissza allitgatni oket a jorol (teljes leallitas) a nem annyira jokra (hibernalas, hibrid, gyors rendszerindulas stb)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#61021) kraftxld válasza #10234880 (#61000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tőlem meg a gyíkemberek és a háttérhatalom lopott el több mint 700GB-ot :(

:DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61022) Doky586 válasza somasz (#61019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor mondd neki hogy fizessen még 50eFt-ot a w7-ért + installásért.. Így is akarja még? :F

8 / 1.024^4 = 7.27... :K

[ Szerkesztve ]

(#61023) koshmar válasza AlyrArkhon (#61020) üzenetére


koshmar
őstag

Az van beállítva, hoyg a power gomb megnyomására kikapcsoljon (de hetek óta, és sose volt gond).
Frissítéseket hetek óta nem raktam fel, úgy van beállítva, hoyg keressen, de én döntöm el hogy letöltse-e és felrakja-e azokat.

Most lefuttattam a Malwarybytes-t, ez az eredmény, lehet az az egy Malware a ludas. :K

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61024) Zoz válasza somasz (#61019) üzenetére


Zoz
őstag

Úgy biztosan nem fog menni. A Microsoft azt írja, hogy vedd fel a kapcsolatot a notebook gyártójával: If you are a customer of a direct OEM, please contact your OEM for more information about downgrade rights.

Amúgy ha ez egy mostani új gép, akkor nem árt megnézni, hogy egyáltalán milyen win támogatott rajta a gyártó szerint. Lehet, hogy már nem is ad 10-esnél régebbi drivereket.

(#61025) somasz válasza Zoz (#61024) üzenetére


somasz
addikt

van hozzá, de szerencsére meggyőztem a 10-ről. :)
Dell M5510.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#61026) Blue Eagle válasza somasz (#61025) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!

Bocs nem akartam beleszólni és megbántani sincs szándékom senkit, de ki az aki egy ilyen gépet Win7-tel akar használni? De tényleg. Miért? Vagy van konkrét oka azon kívül, hogy azt mondja: "mert ezt szoktam meg"? Nem is beszélve arról, ha gyári előtelepített és van meghajtónak helyreállító partíciója. Az egy jó dolog szerintem, sokan meg azt is legyalulják. Rossz döntés lenne. Jól tetted, hogy meggyőzted... szerintem :U

(#61027) brd válasza Blue Eagle (#61026) üzenetére


brd
nagyúr

Az "ilyen gépet" alatt mit értesz? Van Win7 driver hozzá a gyártó oldalán, miért ne használhatná? A helyreállító partíciót le lehet menteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#61028) szabonagyur válasza Blue Eagle (#61026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne lehetne Win7-el használni? Nekem a Dell E7440 is Win7-el megy úgy, hogy van hozzá Win7/8/10

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61029) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!
hogy tudnám manuaális frissiteni a win7et?
2016 juni ota egyszerűen nem talál smemit a zöld csikocska orákat megy.van valami webhely ahol hotfix telepitőcsomag formátumba fenn van mindne frissités és ki tudom válogatni és letöltögetni őket?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61030) Lauda válasza dragonfx (#61029) üzenetére


Lauda
félisten

(#61031) dragonfx válasza Lauda (#61030) üzenetére


dragonfx
veterán

így sem cisnál semmit jó én feladtam rakás xar

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61032) Doky586 válasza dragonfx (#61029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik megoldás, másik megoldás..

Vagy csak panaszkodni akartál..?
Minden második napra akad egy olvasni nem tudó.. (már unalmas) :((

[ Szerkesztve ]

(#61033) #18193920 válasza Doky586 (#61032) üzenetére


#18193920
törölt tag

+1 :C

(#61034) tpeter77 válasza dragonfx (#61031) üzenetére


tpeter77
addikt

Direkt a topik tetején ott van a link a WIN7 frissítés javításáról. Csak oda kellett volna pillantani.
Nem rád irányul, de a kérdezők zöme ezzel jön ide és egyik sem képes az első 2 sort elolvasni.

(#61035) Top cat válasza kraftxld (#61021) üzenetére


Top cat
őstag

Kellet neked 8TB-os vinyó :DDD

Ha egy ilyen megdöglik, hát :W :W :W

(#61036) tpeter77 válasza Top cat (#61035) üzenetére


tpeter77
addikt

akkor átmenti a 16TB-osára :)

(#61037) Top cat válasza tpeter77 (#61036) üzenetére


Top cat
őstag

Ha megdöglött akkor már nincs mit menteni. Egyik napról a másikra minden előzmény nélkül is megadhatja magát sajnos.

(#61038) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, sürgős segítségre lenne szükségem!

Előzmények ...

Hogy tudom törölni a win 7 rendszerpartícióját (SSD-n van), mert sem a Macrium Reflect rendszervisszaállító progi, sem a win7 telepítő DVD-ről nem tudom, mert a gép újraindítása után csak pörög-pörög a "pőtykerék", de semmi sem történik (nem tölt be egyik sem) ...
(Megjegyzés: ha a "tartalék" win 10-es tárolót beteszem a hibásan működő win7-t tartalmazó SSD helyére, akkor arról tökéletesen működik a gép)

Ha egy másik (win10) gépbe rakom be a problémás win7-es ssd-t. hogy ott töröljem, akkor a win10-es gép se bootol be, ugyanaz a jelenség mint amit feljebb írtam (pörög a "pőtykerék")

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61039) szabonagyur válasza sz.j (#61038) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS-ban SSD látszik amúgy? Hogy érted hogy csak pörög?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61040) dugo_ válasza sz.j (#61038) üzenetére


dugo_
veterán

Bootold be a Win10-es gépet, és csak utána dugd rá az SSD-t. Vagy indíts egy live linux-ot a Win7-es gépen és gyaluld le gparted-dal.

Amúgy telepítővel miért nem tudod, el sem indul, hiába azt választod ki bootnak? Shift+F10 a parancssor, onnan indíthatsz egy Diskpart-ot.

(#61041) sz.j válasza szabonagyur (#61039) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, de idegességemben pontatlan voltam a "pöttyöket" illetően... :K , mert az csak a Macrium Reflect-nél van, a win7-nél meg ez a betöltősáv van

dugø
Azt is próbáltam, hogy a win10-es gép indítása után dugtam rá az SSD-t, de így nem látta a win 10-es rendszer az ssd-t ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61042) szabonagyur válasza sz.j (#61041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott valami hardveres gubanc van szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61043) sz.j válasza szabonagyur (#61042) üzenetére


sz.j
nagyúr

Feltételezem, hogy az SSD-re gondolsz, mert ugye a másik tárolóról gond nélkül működik ugyanaz a gép ugyanazokkal a hardverekkel.

Amúgy ez mennyire biztos, mert mindössze csak 1,5-2 hónapos az SSD ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61044) dugo_ válasza sz.j (#61043) üzenetére


dugo_
veterán

0 naposan is lehet rossz, semmit nem jelent az életkora. Nyilván az necces, ha pont egy szoftveres mókolás után jön elő, aztán vakarhatja az ember a fejét, hogy merre induljon.
USB-n nem tudjátok gépre kötni? Akár kábellel, akár egy 2,5"-os külső házzal. (Pesten tudok kölcsönadni, ha kell).

(#61045) szabonagyur válasza sz.j (#61043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos lehetséges. Én megnézném az SSD állapotát másik gépről. Ha meg nem tud betölteni akkor USB házba kellene rakni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61046) sz.j válasza szabonagyur (#61045) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gépbe betéve egyik gépben sem indult el/nem töltött be a win7, usb házam sajnos nincs ...

Mit gondoltok a vásárlás helyén (Aqua-pólus) vannak annyira "jófejek", hogyha beviszem először kipróbálják mielőtt a központi szervizbe (Dohány u) küldenék?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61047) szabonagyur válasza sz.j (#61046) üzenetére


szabonagyur
félisten

De miért akarod a Win7-et elindítani? Az 99%-al nem is fog másik gépben elindulni.

Elindítod a másik gépet a Win10-el és arról megnézed mizu a SSD-vel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61048) sz.j válasza szabonagyur (#61047) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt már előzőleg írtam, hogy a win 10-es gépbe betéve még a win 10 se tölt be, ha meg a win 10 indítása után dugom a gépre, akkor meg nem látja a hibás ssd-t a win 10 ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61049) szabonagyur válasza sz.j (#61048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott valami SSD-s gond lesz.

Win10-es gépen próbáld meg, hogy a BIOS-ban teljesen kiveszed a boot listából is az SSD-t.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61050) sz.j válasza szabonagyur (#61049) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor így jártam :((( , holnap viszem a szervizbe ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.