Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) sfdrakex válasza Steelmanus (#9198) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

3,75 gigás, nekem legalább is akkora, és van benne SP1, de én nem magam csináltam így szereztem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9202) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#9198) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Igazából a WAIK-ból csak 1 fájl kell, ezt tettem letölthetővé, hogy csak ez az 1 darab kicsi fájl miatt ne kelljen letölteni, meg feltelepíteni a teljes WAIK-ot :DDD

2. Elfér egy 4G-s pendrive-on, nem adódik össze a mérete, kb akkor lesz, mint sfdrakex kolléga írt

3. Igen, SP1-essel is működik (gyári SP1-es lemezekkel/ISO-kkal biztosan)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9203) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy annó feltelepítettem a gépemre a D meghajtóra a Win7 bétát (ekkor még XP volt a gépemen, és csak kíváncsiságból tettem fel a Win7 bétát). A D meghajtó tele van adattal és ezért nem formáztam le, amikor a rendes Windows 7-et telepítettem a C-re. Viszont az a béta még most is ott van a D-n. Tudja valaki, hogy hogyan tudnám leszedni a D meghajtóról (formázás nélkül)?

Előre is köszi!

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9204) atollox válasza Sub-ZeRo (#9170) üzenetére


atollox
csendes tag

Igen van, de látom már más is válaszolt a probléma lényegtelen részét illetően. :)

Állapot

Otthoni / munkahelyi hálózat, az eredmény ugyanaz. Csak önmagát látja a gép a hálózaton. Elfelejtettem: 64bites a W7.

Vírusirtó is ki lett kapcsolva a tesztelés idejére, ez csak természetesn, nem Klárika a titkárnő vagyok. :)

"Meg a win7 hálózatbeállításoknál nézz szét, ott lesz a bibi."

Konkrétan? Szétnéztem. Milyen anomáliát kellene észrevennem ha ott van a bibi?

Azért köszi, hogy próbálsz segíteni.

Nincs más, települ a wireshark, csomagelemzés..hátha kibukik a hiba.

(#9205) ady0425


ady0425
csendes tag

hello mindenki!
egy kérdésem lenne!
win7 alatt hogyan lehet keresni tömegesen??
xp alatt egy vesszővel és egy szóközzel elválasztva akár 20dolgot is tudtam keresni egyszerre, de win7 alatt a vagy szóval csak két dolgot enged egyszerre!
esetleg tud vki vmi megoldást erre a peoblémára?
vagy egy olyan programot amivel tudnék így tömegesen keresni és a windows ablakos előnyöket megtartani(simán csak áthúzással tudok másolni)???
köszi a segítséget!

(#9206) Fire/SOUL/CD válasza atollox (#9204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7-ben megpróbáltál hozzáadni hálózati nyomtatót? :U Vagy ott sem látja?
(x64-es W7 alá könnyen előfordulhat, hogy kell a nyomtató driver)

ady0425
Start->Keresőmező és pontosvesszővel elválasztod a feltételeket vagy részletesebb kereséshez a WIN gomb+F (pontosvessző itt is játszik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9207) Fire/SOUL/CD válasza ady0425 (#9205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez is működik: *.ini OR *.exe OR *.txt, nem tudom nálad mi lehet a gond, ha nem ez nem műxik

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9208) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

win 7 64 bites oprendszerem van fent. Már korábban is észrevettem,hogy bekapcsoláskor néha, egy egy program nem indult el automatikus indításra, továbbá azt csinálta a gép,hogy olyan programot viszont elindított amit már előzőleg kivettem az automatikus indítás listájából. Sőt olyan is van, amit látszólag elindít de valójában mégsem.( VGA venti fordulat szabályzó program)

Most reggel, az Avast antivírus nem volt hajlandó elindulni, leszedtem majd újraindítást követően már a Zone Alarm tűzfalam sem indul el. Futtattam antispyware-t, malware bytes-ot de semmit nem találtak.Most raktam fel egy Nod32-őt, de pl. a tűzfalam azóta se hajlandó elindulni. Valami gebasz van a rendszerben.

Ötlet? :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#9209) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#9202) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor is Koszonet az irasert Neked, amit nagyra ertekelek es egyben a valaszt is, es sfdrakex-nek is valaszt. Delutan neki is latok es elkeszitem a leirtak alapjan. Nagyon tetszik hogy egy mediarol lehet telepiteni mindket op.rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#9210) ady0425 válasza Fire/SOUL/CD (#9207) üzenetére


ady0425
csendes tag

az a gond hogy az "or" parancsal csak kettő tételt talál! ha már hármat írok be "or" parancsal akkor nem keres semmit!

vegyünk egy példát!
van 500 féle pdf rajz egy mappában!
ebből az 500 pdf rajzból szeretnék 10db ot keresni egyszerre!
ha két rajzszámot beírok "or"-parancsal közte akkor azt megtalálja de ha már egy harmadikat is hozzáírok így "or" parancsal akkor már nem keres semmit!
pontosvesszővel meg nem keres semmit nálam!

kérlek segítsetek!

köszi

(#9211) Fire/SOUL/CD válasza ady0425 (#9210) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétan leírnád, hogy pontosan milyen szűrőt használsz(azt az OR-os sort, ami nem működik, vagy nem úgy működik, ahogy szeretnéd), akkor látnám a konkrét problémát.

Ettől függetlenül a W7 részletes keresése hagy "némi" kívánnivalót maga után, ez tény. Épp ezért javasolnám, hogy használ külön fájlkezelőt, ami ráadásul ingyenes is és abban aztán nincs olyan dolog, amit ne tudnál megkeresni. Ilyen ingyenes fájlkezelő az Unreal Commander, szerintem tégy vele egy próbát. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9212) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

olyan gondom van, h nincs hangom. hangeszközöknél csak az spdif látható, de nekem olyan nincs is, csak "sima" zöld jackem van :D

leszedtem vmi ac97 drivert, de nem lett jobb a helyzet...

alaplap hangdrivert kéne keresnem?

(#9213) Fire/SOUL/CD válasza CoolBoy323 (#9212) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen az alaplapod pontos típusának ismeretében, a gyártó honlapjáról töltsd le a hangkari driver-ét. (Ha kitöltenéd az adatlapod, avagy a hsz-ban megadnál ilyen adatokat, akkor tudnánk egyből linkelni, akár újabb driver-t is, mint ami a deszka honlapján van)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9214) ady0425 válasza Fire/SOUL/CD (#9211) üzenetére


ady0425
csendes tag

az a gondom hogy:

beírok így egy keresést:
30442540 or 30487720
ezt így megkeresi!

de ha hozzáírok még egy rajzszámot akkor már nem keres semmit:
30442540 or 30487720 or 30978250
ez már nem működik!

közben találtam egy file manager-t ami számomra jó (XYplorer)
de nagyon szívesen veszem az ötleteket!

és nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget!

(#9215) CoolBoy323 válasza Fire/SOUL/CD (#9213) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha minden gépet beleírnék, ami a kezeim között mozog, egy kisregény lehetne :D

az alaplap típusa egyelőre kérdés, még ki kell nyomoznom, de köszönöm a segítséget!

(#9216) Fire/SOUL/CD válasza ady0425 (#9214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én most kipróbálta, ezt írtam a szűréshez: amd OR nlite OR winmerge és működik. (indexelés SSD miatt van tiltva)
Nem tudom nálad mi lehet a gond. :(

CoolBoy323
Ja, hogy nem saját, akkor megértelek hidd el. (január csak első hetében a szokásos raktárkisöprés meg adóváltozás miatt, több mint 200 gépet pakoltunk össze) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9217) Fire/SOUL/CD válasza ady0425 (#9214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja közben lehet, hogy rájöttem a problémára, szóval az OR-t azt nagybetűvel kell írni kötelezően. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9218) CoolBoy323 válasza Fire/SOUL/CD (#9216) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha az everest ismeretlen alaplapot mond, akkor honnan lehet megtudni mégis? XD (nincs kedvem szétszedni)

(#9219) Fire/SOUL/CD válasza CoolBoy323 (#9218) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az jó! :DDD Próbáld a startban futtatni az msinfo32-t, a megjelenő ablakban rögtön jobbra lesz az infó (ha lesz, mert ha az everest sem tudta kiolvasni, akkor nem biztos)

Ha így sem oké, akkor muszájlesz leszedni a burkolatot és az alaplapon megnézni (már ha feltüntetik, mert pl régi acomp, epox stb deszkákon még ez sincs) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9220) CoolBoy323 válasza Fire/SOUL/CD (#9219) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nah megoldottam, felraktam az aida64-et, és az tudja, és így már be is ugrott, h tényleg ez a lap van benne :D

:R :R

nincs driver hozzá... remek XD P5PL2-es a lap ASUSéktól

[ Szerkesztve ]

(#9221) sfdrakex válasza CoolBoy323 (#9220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Intel oldalán sincs driver? illetve ha hangkártya drivert keresel, akkor a hangkártya gyártó oldalán?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9222) CoolBoy323 válasza sfdrakex (#9221) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

integrált...
és nincs, csak XPs driver... abból felnyomtam nagy nehezen a 64biteset, és zajong végre :D

(#9223) Laraxior


Laraxior
titán

Hogy a jófrancba lehet beállítani, hogy a videofájlokat ne Winamphoz társítsa alapból, hanem a MediaPlayerClassichoz? Párszor eljátszottam már hogy jobb katt és megnyitás mindig ezzel a programmal, de valahogy mindig visszaugrik...
Először lett telepítve a MediaPlayer, később a Winamp.. azóta bohóckodik :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9224) Воланд válasza Laraxior (#9223) üzenetére


Воланд
titán

start menu --> alapertelmezett programok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9225) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#9202) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar megint en :) Regebben elrontottam az SP1 integralasakor W7 32 bites mediat, a RT Seven Lite-al mert bootmenus lett.
Szeretnem ujbol megcsinalni azt hogy integralom az SP1-et de nem akarom hogy ujbol menus legyen, valamit nem vettem figyelembe az integralaskor.
Ugy emlekszem hogy irtal egy cikket a RT Se7en Lite hasznalatarol, de nem talalom, vagy nem jol emlekszem.
Angolt talaltam, de ha irtal cikket akkor belinkelned?

(#9226) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Egy két hete a Win 7 leszedett egy rakás frissítést, amikor leállításkor kezdtek el települni, addig le sem állt a gép. Az utolsó telepítő után kékhalállal megállt a gép, majd újraindult.
Azóta minden egyes leállításkor ez történik. A gép kékhalállal megáll, majd 1-2 másodperc után újraindul. Azóta nem tűnt úgy hogy telepítene bármit, egyszerűen kilépés közben a leírtak történnek.

Gyanítom hogy ez nem egyedi eset, tudtok segíteni mit tehetnék hogy normálisan álljon le a gép?

Köszi

(#9227) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#9225) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, arról nem írtam. Hogy érted, hogy ne legyen menüs? Esetleg arra gondolsz, hogy automatikusan telepítse pl az Ultimate-et, verzióválasztó ablak nélkül?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9228) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#9227) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam, van egy eredeti W7 32 bites media SP1 nelkul, es van egy W7 32 bites amibe beleintegraltam az SP1-et, de a valamit rosszul csinaltam, es igy a W7 32 bit + SP1-es mar telepiteskor bootmenut ad. Most szeretnem ujbol a 32 bites eredetibe beleintegralni az SP1-et, de ugy hogy ne legyen magan a median bootmenu mert azt elcsesztem, a 64 bitest jol csinaltam, ha arrol telepitek annak nincs bootmenuje.

(#9229) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#9228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva azt nem tudom, hogy hogy sikerült elkövetni. Szerintem fuss neki mégegyszer, és hogy ne kelljen esetleg egy újabb lemezt "elcseszni" így boot-os pendrive-on tesztelj.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9230) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#9229) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar meg van, talatam egy magyar oldalt a RT Seven Lite hasznalatarol, lenyegeben az angol oldalt vette forrasnak. Windows 7 SP1 integrálása az eredeti telepítőbe
Szoval ujbol neki futok a 32 bitesnek, es csak azutan kezdem el a leirasod alapjan elkesziteni a bootos USB kulcsot.
Koszonok mindent.

(#9231) AXisBOLD válasza kraftxld (#9197) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:B hajnal volt, eszembe se jutott...

Aurea mediocritas

(#9232) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap este routerben beállítottam a remote management-et, és a dynamic dns-t. Tök jól ment, minden működött. Ma reggel is ment minden, egyszer csak elment a net. Nyomtam router restartot de hiába. Csatlakozik a digihez, de net nincs az asztali gépen. Megnéztem laptopon, itt meg van. Szóval nem értem... :U visszatöltöttem az előző configot routerre ahol még nem volt remote, de így sincs net. Gépen nem állítottam semmit át, se biosban, se win7-en...
Smart security 5 van, de az se tud frissíteni. Pingelni se tudok... de a routert elérem.

egyébként ezt játszottam végig: [link]

Routeren nyomtam egy resetet így net most van. De az otthoni hálózaton nem érem el a gépet. A laptop látja az asztalit, de ha rákattintok nem történik semmi.
Csináltam rendszervisszaállítást, ott láttam hogy a Microsoft Távoli asztali szolgáltatosok(Printer) és a Microsoft Remote Desktop Services(printer) illesztőprogramokat telepítette/távolította el.
Csináltam új otthoni hálózatot, előtte persze régit töröltem. Azt hittem már menni fog, mert ahogy létrehoztam, laptopon már meg is jelent hogy lehet csatlakozni. Csatlakoztam, jelszó, oké. Laptopon rákattintok az asztali gépre, belép, elöjönnek a dokumentumok, képek videók, de ha bármelyikre kattintok, nem történik semmi :U
Asztali gépről nem látom a laptopot...

Mit csináljak még? :( a format c-nél kívül...

(#9233) dni válasza Fire/SOUL/CD (#9062) üzenetére


dni
őstag

:R

(#9234) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Melyik Windows7 verzió a legmegfelelőbb a gépem számára, és a számomra?
A gép: AMD X2, 2GB RAM, HD 2600PRO.
Még valami: Asrock AM2NF3-VSTA laphoz nincsenek letölthető driverek, win 7 felfogja ismerni ami kell hozzá?
A gépet 90%-ban internetre használom, sok fölösleges program nincs a gépen. A maradék 10%-ban pedig játékra van használva.
A legfontosabb: a gyorsaság.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R
szerk: még egy buta kérdés: érezni lehet a rendszerben az 533mhz es ramot? Nem fogja vissza? :F

[ Szerkesztve ]

(#9235) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#9234) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Home premium 32/64 bit. Ha van vista 32/64 bitre driver, akkor menni fog. Esetleg 64 bitnél arra hogyha van nyomtatód vagy ilyesmi pl. akkor arra legyen driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9236) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#9235) üzenetére


beefjeez
senior tag

köszi!
32bitesre gondoltam. nyomtatóm nincs. még szerkesztettem egy kicsit :B

(#9237) Fire/SOUL/CD válasza beefjeez (#9234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem tervezel 4G-nél több RAM-ot beletenni, akkor a W7 Home Premium x86 az ideális választás számodra. Néztem a Vista-s drivereket, igazából egy C-Media Driver van mindösszesen, ami letölthető, de szerintem az jó lesz W7 alatt is (meg ha kell, akkor lehet keresni a neten esetleg újabb után)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9238) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#9236) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi fogná vissza a ramot? Attól hogy 533-on megy? Vagy van mellette 800-as és akkor viszont ha van még 533-as, akkor igen, minden ram 533-on megy. Ha meg csak az van benne (533) akkor nincs mi visszafogja. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9239) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#9238) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nem úgy értem, rosszul fogalmaztam, persze, 533-on fog menni, csak fogom-e én ezt érezni? :F
Fire/soul/cd: Nem tervezek 4gigát, ahogy nézem nem a legolcsóbb épp a ddr2, 3 gigát terveztem, kb.

[ Szerkesztve ]

(#9240) Sub-ZeRo válasza beefjeez (#9239) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Nem veszel észre semmit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9241) zoli62


zoli62
addikt

Toshiba Satellite (W7 Home Premium) laptopon tavaly április óta más másodszor fordul elő kékhalál [link] amikor lemerülés és készenléti állapotba kerülés után elindul a töltés, és először be van kapcsolva. Ez természesnek mondható laptopoknál?

(#9242) Fire/SOUL/CD válasza zoli62 (#9241) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem természetes. Meg kellene nézni a pontos típus birtokában, hogy van-e esetleg BIOS frissítés a laposhoz és abban miket is orvosoltak.

Fontos! Nem azt mondtam, hogy frissítsd a BIOS-t, csak azt, hogy nézz utána. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9243) beefjeez válasza Sub-ZeRo (#9240) üzenetére


beefjeez
senior tag

Rendben, köszönöm! :R

(#9244) zoli62 válasza Fire/SOUL/CD (#9242) üzenetére


zoli62
addikt

Toshibáéknál nem divat a kiadási megjegyzések közzététele.[link]

(#9245) Fire/SOUL/CD válasza zoli62 (#9244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Letöltés után sincs benne infó fájl? Ja nincs... Zsír... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9246) zoli62 válasza Fire/SOUL/CD (#9245) üzenetére


zoli62
addikt

Aha. :) "This Bios Update adds increased functionality to your system." Csak egy exe file.

[ Szerkesztve ]

(#9247) titko


titko
tag

Üdvözletem!
Egy kis segítségre lenne szükségem ( mert mindjárt szétrobbanok :D )
Nem tudom mit piszkáltam el de zavar, hogy a firefox alsó része becsúszik a tálca alá. Van egy két ikon alul ami így nem látszódik. Mit nyomhattam el? Nem jövök rá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9248) Fire/SOUL/CD válasza titko (#9247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jobb egér a tálcán/tulajdonságok/tálca fü és az alábbaikat állítsd be
Tálca zárolás elé pipa
Tálca automatikus elrejtése előtt nincs pipa
Tálcagombok melletti lenyílóból pedig a Összevonás minden esetben.... legyen kijelölve és OK

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9249) titko válasza Fire/SOUL/CD (#9248) üzenetére


titko
tag

Köszi, de sajna nem segített. Ugyanúgy a firefox alja benn van a tálca mögött, sőt minden progi ami az asztalon fut bemegy a tálca alá. Ma rátettem egy külső monitort (laptopon van ez a probléma) azon gondolkodom, nem e az zavarta meg.

(#9250) Fire/SOUL/CD válasza titko (#9249) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ma rátettem egy külső monitort (laptopon van ez a probléma) azon gondolkodom, nem e az zavarta meg."
De igen, nyilván nem állítottad be az elsődleges kijelzőt utólag. Jobb egér az asztalon/képernyőfelbontás és lesz egy Észlelés gomb, azon katt, akkor kijelzi, hogy hány megjelenítő, milyen módban és felbontásban van jelen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.