Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) PumpkinSeed válasza sundorgo123 (#27995) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Win7 Home Premium N nem eszik sokkal többet az XP-nél de mégis jobb. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28002) RetepNyaraB válasza PumpkinSeed (#27990) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem tudom visszahelyezni, mert a (mappa nélküli :W ) áthelyezéssel törölte a "saját doksi" könyvtárat a Win a C:-ről és ha létrehozok egyet újra a C:...felhasználók/ alatt, majd belepakolom az áthelyezett fájlokat, akkor az adott szoft mely ezekre a fájlokra gerjed, nem találja meg őket. Tehát az egész áthelyezést kellene a Windows buksi fejében semmissé tenni és azt nem tudom hogyan kell. :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28003) PumpkinSeed válasza RetepNyaraB (#28002) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most akkor a dokumentumok mappa létezik az adott USER-nél?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28004) spiritex válasza RetepNyaraB (#28002) üzenetére


spiritex
veterán

A mappák és file-ok visszahelyezése után az "adott szoft"-ot nem tudod letelepíteni, majd vissza?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28005) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy fényképező és a telefon automatikusan elforgatja a képet, de ha sz.gépen nézem, akkor mindig fekvő a kép :/
Ezzel mit lehet kezdeni, hogy ne kelljen elforgatnom mindig, ha már egyszer automatikusan megtörtént ez, de visszaáll? :/
Ezt tudja valami képnézegető kezelni, és csak a windowsos ilyen gagyi?

[ Szerkesztve ]

(#28006) RetepNyaraB válasza PumpkinSeed (#28003) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Miután újra létrehoztam, létezik. Csak a Windows erről nem vesz tudomást, a jelek szerint.

(#28004) spiritex@ hogyne tudnám, csak szívesen megúsznám, ha nem muszáj. Meg van egy csomó más fájl is ott, amelyeket ki se próbáltam, eléri-e az adott alkalmazás őket (jelenleg egész konkrétan a Metro Last Light sztájkol).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28007) Arlekim válasza jel1 (#28005) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A Windows fényképnézegető?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#28008) spiritex válasza jel1 (#28005) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem az nem számít képnézegetőnek, amiből nem lehet kilépni Esc-el, úgyhogy a windows-é se az számomra... Az ilyen elforgatások nem véglegesek, csak minden alkalommal kiolvassák az Exif data-t a file-ból. Amelyik program ezt nem tudja, az elforgatni sem fogja tudni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28009) PumpkinSeed válasza RetepNyaraB (#28006) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem Windows Dokumentumok mappát azaz alapértelmezett mappát nem lehet csak úgy létrehozni :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28010) DS39 válasza PumpkinSeed (#28009) üzenetére


DS39
nagyúr

talán így meg lehet oldani hogy annak lássa:

illetve ez inkább RetepNyaraB-nak ment válasznak.

[ Szerkesztve ]

(#28011) overland válasza föccer (#27941) üzenetére


overland
aktív tag

szia, köszi,
új telepítés, de éppen már végeztem a frissítésekkel is... :(
rendszer visszaállítást sem lehet??
vagy más ötlet?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28012) föccer válasza overland (#28011) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogy akarsz rendszer vissza állítást végezni, ha nincs rendszer? :U A Paragonos mókolás szétcseszte a teljes fájlrendszert és a partíciós táblákat. A HDD-n nincs a bios számára értelmezhető boot record így nem tudja felépíteni a rendszert.

Meg lehet próbálni a Windows telepítő lemezével egy javítást tenni, de nagyon kicsi esélyét látom annak, hogy bármi pozitív eredményt adna.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28013) overland válasza föccer (#28012) üzenetére


overland
aktív tag

köszi.
a w7 lemezt néha elindította, meg a javítást is, de eredmény nélkül, egy pár órával azellőttire próbálta visszállítani, de az se lett jó.
mit tehetek, mi a sorrend, h jó legyen?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28014) föccer válasza overland (#28013) üzenetére


föccer
nagyúr

Új telepítés indítása, és próbálj minden partíciót eltávolítani, már ha talál egyáltalán. Ha nem akkor jelöld ki az új partíció méreteket, csináld meg a formázásokat és indítsd a telepítést.

Remélhetőleg ez sikerül. Ha nem, akkor teljesen le kell radírozni mindent a meghajtóról, a gyári állapotra visszaállítva azt. Van hozzá program, ha nem sikerül a telepítővel megcsinálni, akkor előások neked egyet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28015) üszök válasza sundorgo123 (#27995) üzenetére


üszök
őstag

Dekem egy Dell Inspiron Minin megy az 16,-os procival 2Giga Rammal a 32 bites Ultimate. Nekem megfelelő a sebessége,bár ritkán használom a gépet,és inkább netezek vele. Gyorsabb mint az asztali gépem egy 2.1 es AMD-vel 1,5 Giga Rammal XP-vel.


PumpkinSeed
(senior tag)

Az N verziók mivel tudnak többet? A múltkor néztem,hogy mindháromból van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28016) qqcqqc válasza üszök (#28015) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az N nem többet, hanem kevesebbet tud, nincs benne mediaplayer.
Ez a verzió csak az EU kérésére készült.

(#28017) üszök válasza qqcqqc (#28016) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28018) sdavic01


sdavic01
tag

Van két rejtett file a C meghajtón ezek: hiberfil.sys és pagefile.sys (tudom hogy mi micsoda) összes majd 8GB-ot foglal és azt szeretném kérdezni hogy lehet e őket törölni, hiba, károsodás nélkül???

(#28019) kispx válasza sdavic01 (#28018) üzenetére


kispx
addikt

Delete hiber.sys Hibernálni nem fogod tudni a gépet.

Másikat meg nem törölném.

[ Szerkesztve ]

(#28020) PumpkinSeed válasza üszök (#28015) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az N verzió a Windows7 lecsupaszított változata, ami nem tartalmaz semmi mást csak az alap rendszert. De egyéb segédprogramokkal pl.: VLC media player, ki lehet a hiányokat küszöbölni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28021) spiritex válasza sdavic01 (#28018) üzenetére


spiritex
veterán

A pagefile méretét nyugodtan csökkentheted. Én mindig 512-re állítom. Ha játszol és véletlenül valamelyik játék keveselné, akkor meg még mindig feljebb emelheted.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28022) sdavic01 válasza spiritex (#28021) üzenetére


sdavic01
tag

köszi mindenkinek :D

(#28023) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Haverom Win7 újratelepítésekor ütköztem az alábbi problémába:

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy meg tudjam oldani a problémát!

Előre is köszönöm!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28024) overland válasza föccer (#28014) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, holnap megpróbálom ha lesz időm

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28025) föccer válasza viktorhmv (#28023) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi a probléma? :F Van a lemezen 2 partíció, ki kell választanod, hogy melyikre szeretnél telepíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28026) overland válasza föccer (#28025) üzenetére


overland
aktív tag

ja, nincs probléma csak sajnálom, mert már éppen jól össze volt rakva...
azt hiszem ha még egyszer kész lesz akkor kell valamiféle mentést a kész állapotról...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28027) föccer válasza overland (#28026) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt a hsz-t nem neked írtam :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28028) RetepNyaraB válasza DS39 (#28010) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi, ez már megvolt :(((
Na akkor maradnak az össze-vissza dobált fájlok és majd egy win reinstallnál helyre kerülnek a dolgok :O

(#28009) PumpkinSeed@ jó, de a kurva rendszer törölni bezzeg tudta, ha kiadtam rá az utasítást. Biztos van megoldás, csak buták vagytok és nem tudjátok ;] :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28029) DS39 válasza RetepNyaraB (#28028) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként biztos :D

egy javító install talán visszapakolná. (szóval lehet nem kellene teljesen újrarakni)

[ Szerkesztve ]

(#28030) viktorhmv válasza föccer (#28025) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Bocs nem voltam egyertelmu. Az also figyelmezteto szoveg lenne a lenyeg es h nem engedi telepiteni a rendszert ax adott particiora. Annyit irt meg h nincs engedelyezve a telepites az erre a particiora es h kutakodjak a biosban, de ott semmi nincs letiltva vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28031) föccer válasza viktorhmv (#28030) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg simán kellene telepítenie. :-/

Nem valami kókányolt Winről van szó?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28032) PumpkinSeed válasza RetepNyaraB (#28028) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Biztos megkérdezte, hogy "Véglegesen törli...?" Na ki is a buta? :P

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28033) overland válasza föccer (#28027) üzenetére


overland
aktív tag

sorry, már látom :)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28034) RetepNyaraB válasza PumpkinSeed (#28032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez az, nem kérdezte meg, csak a helyet kellett kijelölni én meg valamit félreértettem éjjel és ez lett a vége. Off.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28035) PumpkinSeed válasza RetepNyaraB (#28034) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az szép, a Windows7 nem kérdezi meg, hogy szeretnéd e törölni az alapértelmezett dokumentum mappát.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28036) viktorhmv válasza föccer (#28031) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Egy másik gépre már simán felment ez a Win. De megpróbálom másikkal ha nem megy.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28037) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Van egy érdekes jelenség, amire szeretnék választ kapni. Windows 7-ben voltak megosztott mappáim (hogy egy másik számítógép is elérhesse azok tartalmát). Ezek a mappák D: és E: meghajtókon/partíciókon vannak. A napokban újra raktam a Windowst és azóta nem férek hozzá a megosztott mappák tartalmához.

Amikor rákattintok a mappára (én Total Commandert használok), akkor először is megjelenik egy ablak, ahol a Windows közli, hogy "a hozzáférés le van tiltva" és választhatok egy <OK> és egy <Rendszergazdaként> gomb között.

Ha Rendszergazdaként nyitom meg a mappát akkor ugyan beenged és látom a fájlokat is, de mikor azokat megakarom nyitni, akkor azt írja ki, hogy "Programfuttatási hiba".

Elég kiakasztó, mert ott vannak a képek, zenék... stb. de még sincsenek.

Mi erre a megoldás?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28038) spiritex válasza BenJoe80 (#28037) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld ki nem Total-ban, hanem Sajátgépben és okézd le a rendszergazdai jogosultságok megadását minden alkönyvtárra és file-ra is. Szerintem jó lesz utána Total-ban is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28039) lck válasza BenJoe80 (#28037) üzenetére


lck
senior tag

Esetleg nézd meg hogy a mappatulajdonságok > biztonság fülnél látsz e ilyen hosszú számsorral elnevezett felhasználókat, ezeket töröld. Ez is be tud keverni.

(#28040) overland válasza föccer (#28014) üzenetére


overland
aktív tag

köszönöm!
a minitool particionálóval sikerült.
már telepítettem, mivel lenne érdemes egy jól működő állapotot elmenteni amit vissza lehet rakni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28041) föccer válasza overland (#28040) üzenetére


föccer
nagyúr

Norton Ghost eléggé elterjedt erre a célra, de ha rákeresel a HDD image recovery tool kifejezére, akkor számtalan megoldást találsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28042) spiritex válasza overland (#28040) üzenetére


spiritex
veterán

Én a Macrium Reflect Free-t ajánlom win7 alá. Az Flash SSD topicban volt egy teszt, amin a NG15 sajnos megbukott:
http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_koltoztetese_hdd-rol_ssd-re_klonozo_es_b/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28043) tDr1v3r válasza spiritex (#27986) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Köszi, jó tudni hogy lehet minimalizálni is ilyeneket. :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28044) BenJoe80 válasza spiritex (#28038) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Kipróbáltam Win7-el és ott elfogadta - mi több, azóta a Total Commanderrel is be tudok lépni. A kérdés csak az, hogy ez miért nem megy Total commanderrel?

Mindenesetre köszi a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28045) BenJoe80 válasza lck (#28039) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Megnéztem. Voltak és töröltem, de maradt minden a régiben. Viszont a Win7-el meg tudtam nyitni és utána már a TotCom-mal is...

Köszi a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28046) overland válasza spiritex (#28042) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, nem használtam eddig ilyet.
milyen helyet fog foglalni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#28047) spiritex válasza overland (#28046) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem van egy mentésem a win7 sok apró zavaró dolga utáni csiszolgatás utáni állapotról, amikor még nincsenek nagy programok fent, az 7GB-os lett tömörítve, a komplett rendszeremé pedig 13 GB-os image file lett.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28048) BenJoe80 válasza overland (#28046) üzenetére


BenJoe80
senior tag

A NortonGhost bár nagyon jó program, de fizetős és amennyire emlékszem nem is olcsó... azonkívül a Win7-el ha jól tudom csak a Norton Ghost 15 kompatibilis. Különben nekem van egy mentésem vele:

- Windows
- alaplapi driverek
- videókártya driver
- Total Commander
- CCleaner
- Defraggler
- Avast
- Mozilla Firefox
- Norton Ghost

Ez így összesen 4,83GB helyet foglal.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28049) spiritex válasza BenJoe80 (#28048) üzenetére


spiritex
veterán

Állítottad már vissza a rendszert? Mert én igen Macrium-mal, tehát az biztos kompatibilis...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28050) BenJoe80 válasza spiritex (#28049) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen. Többször is. Először is létre kell hozni a Norton Ghost-al egy "Rescue Disk"-et, majd újraindítani a gépet és a BIOS-ban beállítani, hogy a PC elsődlegesen CD/DVD-ről bootoljon (értelemszerűen a Rescue Disket berakni a DVD-ROM-ba) és a PC a Rescue Diskről fog bootolni, ahol el lehet végeztetni a visszaállítást. Meg kell adni, hogy melyik partíciót akarjuk visszaállítani ill. hol van az a mappa ahova korábban erről a partícióról a biztonsági mentést mentettük.

Az egész művelet általában 15-20 percig tart. Előnye, hogy akkor is vissza lehet állítani a rendszert, ha a Windows olyan mértékben sérült, hogy el sem indul. Nem kell előbb Windowst telepíteni majd, visszaállítani...

A Macrium milyen program? Vevő lennék egy megbízható, ingyenes ghost progira is...

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.