Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) brd válasza potyi23 (#20000) üzenetére


brd
nagyúr

A HDSentinel mit mond a háttértárakra? Nincs rajtuk hibás sector, vagy adatátviteli hiba nem fordul elő gyakran?

The only real valuable thing is intuition.

(#20002) potyi23 válasza brd (#20001) üzenetére


potyi23
senior tag

ssd - t hasznalok, sentinel szerint 87 % os ! azert lehet ?

(#20003) cigam válasza potyi23 (#20000) üzenetére


cigam
félisten

Hát de ott írja a megoldást is. Vagy a cél, vagy a forrás fájlrendszer sérült. Futtass le egy lemezellenörzést mindkét meghajtón.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20004) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, az miért van, hogyha az ember megpróbálja regisztrálni az egyébként beaktivált eredeti Windows 7 -esét vagy Windows Vistáját, az alábbi oldalakon:

A Windows 7 regisztrálása - Microsoft Windows

A Windows Vista regisztrálása

akkor bekéri a személyes adatokat, de onnan nem lép tovább?

(#20005) ledgeri válasza brd (#19998) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is megoldás lehet?

Egyébként mit csinál a sfc /scannow, és hova is kéne beírni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20006) polaar


polaar
tag

Sziasztok!
Segítség kellene:nem indul a laptopomon a win7 el,azt írja a számítógép nem tudott elindulni,az indítási javítás ellenörzi a rendszert.Már 35 Perce megy de semmi men történik-mit tegyek?(win 7 home)

[ Szerkesztve ]

(#20007) sfdrakex válasza polaar (#20006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bootolj w7 lemezről és onnan próbálj javítást nyomni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20008) vilmaboy válasza polaar (#20006) üzenetére


vilmaboy
őstag

igen - igen. telepítőről is van indítás javító... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20009) polaar válasza sfdrakex (#20007) üzenetére


polaar
tag

A gép Sony Vaio,euronics-ból,telepítö lemezt nem adtak

[ Szerkesztve ]

(#20010) vilmaboy válasza polaar (#20009) üzenetére


vilmaboy
őstag

telepítő partíció?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20011) polaar válasza vilmaboy (#20010) üzenetére


polaar
tag

Nem értek hozzá bocsi,nem indul hanem csak a javítás indul el.

(#20012) polaar


polaar
tag

Befejezte a windows a javítàst,nem tudja javítani azt írta,6.1.7600.16385.a probléma aláirása

(#20013) artiny


artiny
őstag

1.)
Bootmgr is missing hiba üzenet WINDOWS 7 nél, mi okozhatja?
okozhatja az hogy kevés a hely a rendszerpatcion (megtelelt csurdik es azert jon elo ez - bootrec el azonban megoldotta es elindult de a C szinte csurdik volt)

2.)

Rendszerpatrició kibővítése - megoldható?
20 gb volt hagyva a windows 7 nek. Egy winyo van a gepbe tobb patriciora szedve.
Ugy probaltam hozzadani meg 20GB-ot hogy az utolso patriciobol vettem le 20GB-t,formataltam NTFS re ahogy a C van. Majd mikor kapcsolni szerettem volna a C hez nem engedte csak az elozo patciohoz.
Ha hozza akarok kapcsolni akkor a D-rol kell levalasztanom majd ures helyet?akkor mukodne?

(#20014) sfdrakex válasza artiny (#20013) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partiton Master programmal tudsz a C -hez csapni, úgy hogy a D meghajtód ELEJÉBŐL vágj le, ekkor az ott lévő adatokat elmozgatja onnan ,szóval adatvesztésed nem lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20015) Krystal_s válasza polaar (#20009) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ilyenkor neked kell készíteni dvd-re, vagy pendrive-ra egy bootolható win7-et, olyan fajtát, amilyen a gépedre van telepítve (pl win7 64bit home premium ) ,majd arról indítani a javítást.

(#20016) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám, amelynek megoldásához Profi W7 szakembert keresek. A probléma a következő: Az "Eszközök és nyomtatók" megnyitásakor percekig olvassa be az adatokat, megy a zöld csík, tovább is megy mint a rendelkezésre álló hely, de semmikor sem áll le és nem talál semmilyen eszközt vagy nyomtatót. Pedig van nyomtató telepítve, kettő is. Ha újra akarom telepíteni bármelyik nyomtatót, akkor kiírja, hogy telepítve van és működik. Tesztlapot tudok nyomtatni, de semmi mást. A nyomtatásvezérlőben sorakoznak a várakozó dokumentumok, de a nyomtató nincs benne a listában, a lista üres, így a nyomtatásvezérlőt sem tudom megnyitni, hogy törölhetném a várakozó dokumentumokat. Ugyanebből a problémából adódik a másik is: Ha pendrive-t csatlakoztatok és le akarom választani, szintén nem nyitja meg az "Eszközök és nyomtatók" opciót, nem listázza ki a csatlakoztatott pendrive-t sem, ezért szabályosan nem tudom leválasztani.
Ha valakinek volna ötlete, hogyan állíthatnám helyre a dolgokat, nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

W. A.

(#20017) albert8


albert8
addikt

Üdv!
Lenne pár kérdésem.
Elinditok egy játékot / DiRT: SD/ és kb 5 perc után kékhalál:

Ezen kivül érdekelne, hogy hol tudom beállitani azt, hogy az induláskor milyen programokat inditson magától a win?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20018) Sub-ZeRo válasza albert8 (#20017) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem egy dx-et frissíts + egy vga drivert, mert összefossa magát a driver.

Futtatás msconfig.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20019) albert8 válasza Sub-ZeRo (#20018) üzenetére


albert8
addikt

rendszerkonfig megvan, azon belül mit is kellene csinálni?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20020) albert8 válasza albert8 (#20019) üzenetére


albert8
addikt

Megtaláltam. Még egy kérdésem lenne. Méghozzá, hogy van-e esetleg olyan program ami letörli a driver fájlokat mind1 szálig?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20021) sfdrakex válasza W. A. Lacky (#20016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Távolítsd el a nyomtatókat eszközkezelőből, aztán telepítsd újra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20022) droti25


droti25
őstag

Registry átírás után beállítottam a biosban a vinyót AHCI módra!
Megnézve az eszközkezelőt ez fogadott!
Hibát nem tapasztaltam de mégis érdekel mi ez a hiba!?

[ Szerkesztve ]

(#20023) Sub-ZeRo válasza droti25 (#20022) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahci drivert rakj fel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20024) droti25 válasza Sub-ZeRo (#20023) üzenetére


droti25
őstag

És azt hol találok?

(#20025) Visormail válasza droti25 (#20024) üzenetére


Visormail
addikt

Az alaplapod honlapján.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20026) droti25 válasza Visormail (#20025) üzenetére


droti25
őstag

Nézem. Köszönöm.

(#20027) #01682176


#01682176
törölt tag

Azt honnan tudom, hogy a BitLocker be van-e kapcsolva?
Anno beakartam kapcsolni az 500GB-s külső vinyómra, el is kezdtem, de visszavontam. Megnéztem vezérlőpultban ott kikapcsolva-t ír, ha rádugom a gépre, nem kér semmit. Akkor ezek szerint ki van kapcsolva??

(#20028) nubreed válasza albert8 (#20020) üzenetére


nubreed
veterán

Van, a neve Driver Sweeper Letöltés a guru3d-ről. De úgy kell csinálni, hogy a drivert rendesen uninstallod a saját eltávolítójával, utána bebootolsz csökkentett módban és úgy futtatod a Driver Sweepert, ki tudod jelölni mit akarsz leszedni, vigyázz hogy nehogy leszedj olyat is amit nem kéne, tehát csak at amd/ati catalyst cuccokat jelöld ki, leszedi az ott maradt szemetet. Elmojol egy kicsit ha jól emlkészem aztán kiirja, hogy kész, újra lehet indítani a gépet és felrakhatod az új drivert.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20029) localhost válasza W. A. Lacky (#20016) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kókányolt, eszkábált, okosított, barmolt, tákolt verziójú ABLAKOKAT használsz, vagy eredeti PiciPuhát ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20030) vilmaboy válasza localhost (#20029) üzenetére


vilmaboy
őstag

én nem mertem válaszolni... az úr "Profi W7 szakembert keres"... átlag fórumozó szakimaki nem jó ide... :(((

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20031) sfdrakex válasza localhost (#20029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak azért pici és puha hogy ne fájjon :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20032) vilmaboy válasza sfdrakex (#20031) üzenetére


vilmaboy
őstag

jójó csak 18... vagy nem az átmérőjéét mondjuk ilyenkor?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20033) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

Le lehet ellenőrizni azt valahol hogy egy win7 pro OEM kulcs aktiválva/használva volt-e már?

(#20034) vilmaboy válasza GeneraL_XTX (#20033) üzenetére


vilmaboy
őstag

esetleg ezeken?

MS Termékaktiválási ügyfélszolgálat: (+36 80) 018-406
MS Általános ügyfélszolgálat: (+36 1) 267-4636 e-mail: msinfo@microsoft.hu

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20035) Sami22


Sami22
aktív tag

Sokadik kérdésem, ebben az ügyeben, de próbálom biztossá tenni, hogy a hdd a ludas, nem szeretnék rossz alkatrészt venni, kölcsön kérni most nincs lehetőségem.

Most azt csinálja a gép, hogy a win betölt, kapok egy "üdvözöljük" képet, majd minden elsötétül, a kurzort látom, tudom is mozgatni, fél óra után pedig hibaüzenetek kezdenek megjelenni, mindegyik egy-egy .dll fájl betöltésének hibájáról . Közben is nagyon hangos a merevlemez. Ez inkább a HDDre, vagy a videókártyára tereli a gyanút? Vagy talán szoftveres a probléma? (ez a lehetőség sem hagy nyugodni) A windows szó szerint egy napos, de előtt hónapokig ment gond nélkül.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#20036) vilmaboy válasza Sami22 (#20035) üzenetére


vilmaboy
őstag

el kéne inditsd valahogy a hdd sentinelt. Az megmutatja mi a szitu hdd ügyben. szerintem amúgy vagy vinyó, vagy szoftver. Szoftver miatt csinálhat hülyeségeket a winyó.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20037) Sami22 válasza vilmaboy (#20036) üzenetére


Sami22
aktív tag

Mikor még hajlandó volt elindulni, akkor a HD sentienl 72%os kondíciót, a HD tune pedig 5 hibás szektort jelezett, szóval a HDD akkor sem volt éppen tökéletes.
Tovább gondolkozva, a renszer annyira friss volt, hogy a windowson és a vga illesztőprogjamján kívül semmi nem volt rajta, ezért talán a szoftveres hiba kevésbé valószínű.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#20038) vilmaboy válasza Sami22 (#20037) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát a 72%kondícióra már nagyon nem lett volna szabad oprendszert tenned. Véleményem szerint az max mobilrack-nek való ide oda cipelni dolgoket, de leginkább levélnehezékként tudnám elképzelni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20039) W. A. Lacky válasza localhost (#20029) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Nem egészen értem, hogy mit kérdeztél, de a W7 jogtiszta, eredeti. Soha nem is használtam más szoftvert, mint eredetit. Ha erre vonatkozott a kérdésed. Nem tudom ugyan ez mennyiben befolyásolná a megoldást, de valszeg te tudod...

W. A.

(#20040) W. A. Lacky válasza sfdrakex (#20021) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Igen, erre már én is gondoltam, de nem volt bátorságom megcsinálni. Akkor most ez következik.

W. A.

(#20041) Weaver


Weaver
senior tag

olyan problémám van, hogy bizonyos oldalakon, ahol belépés után elvileg meg kellene hogy jegyezzen az oldal kidobál. ilyen pl a PH is , ahol be is pipálom belépéskor hogy ne léptessen ki mégis kidob, ha pl 1 napig nem lépek be. néhány torrent oldalnál is u.e. a helyzet: van amelyik megjegyez, van amelyik nem.
mitől van ez?

(#20042) W. A. Lacky válasza sfdrakex (#20021) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Nos, megtörtént a törlés. Semmi változás. Továbbra se írja ki a csatlakoztatott eszközök listáját. Illetve amikor a hálózati UTP kábelt visszadugom, egyből telepíti az összes hálózaton fellelhető nyomtató drajverjét, pedig a kutya se kéri rá! Továbbra se listáz ki sem eszközt, sem nyomtatót. Ötlet?

W. A.

(#20043) Sami22 válasza vilmaboy (#20038) üzenetére


Sami22
aktív tag

Kõszi. Csere lesz. Már csak a egy ssdn gondolkozom.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#20044) vlevi válasza Sami22 (#20043) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell rajta gondolkodni.
128 Gigás Samu 830
Samu azért, mert nekem már majd egy hete megvan, és még nem döglött meg :DDD és 128Giga azért, mert sokkal gyorsabb, mint a 64-es.

(#20045) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ma bekapcsoláskor a win 7 először nem ismerte fel a megszokott( nem átdugott) egeret, majd átdugás után felismerte. Viszont kiírta, hogy egy usb eszközt nem tudott azonosítani. Hiába húztam ki minden USB-s cuccot, nem tünt el a felsorolásból...
Most látszólag minden usb-s eszközöm működik, de az usb 4es portjában továbbra is ott jelzi az ismeretlen eszközt.Hogyan zudhatom meg, hogy melyik a 4escsatlakozó, illetve honnan tudhatom, hogy mivel szórakozik? Ja, és a boot idő is többszörösére nőtt a kezdőképnél...

Win 7 Ultimate x64...
Köszi! :R

(#20046) sfdrakex válasza dodopek (#20045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendrive, usb-s vinyó vagy kártyaolvasó kártyával, kártyaolvasós nyomtató nem volt rádugva a gépre?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20047) dodopek válasza sfdrakex (#20046) üzenetére


dodopek
addikt

Pendrive volt,azt is átdugtam máshova.Egyszer letiltotta. Readyboostnak volt használva, folyamatosan bedugva. De azt is felismeri...

(#20048) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Kérlek segítsetek!

Vadi új 1tb WD vinyó, felraktam rá egy Win 7 professional 64 Bites verziót.
Vadi új rendszerem azt csinálja hogy tök teljesen magától egyszer jó egyszer meg azt csinálja hogy semmit se tudok megnyitni se fájlok/programokat inditani se a vezérlőpultban csinálni semmit mert mindenre azt írja ki hogy (nincs megfelelő jogosultságom), aztán 5 perc múlva magától jó lesz. vagy ha ki és be jelentkezek.
Egy felhasználó van csak a rendszergazda.

Aztán nem megy a net... lehet hogy a 32bites Zone alarm zavarja be és nem engedi ?
Illetve hogy eléggé lassúcskának tünik a gép...

Ezekre mi a magyarázat és megoldás? Köszi előre is Hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20049) sfdrakex válasza dodopek (#20047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendrive nélkül indítsd el. Nem tudom mikori a géped, de régebbi gépen volt olyan, hogy ha pendriveot rádugtuk nem ment a nyomtatás, és valami olyan gondja volt hogy nem tud usb-n annyi áramot kinyomni hogy minden eszközt kiszolgáljon. Lehet induláskor a pendrive megeszi az usb-t annyira hogy a többi eszközt emiatt nem érzékeli.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20050) dodopek válasza sfdrakex (#20049) üzenetére


dodopek
addikt

Nincs fél éves. Asus M5A97,Athlon 2 X3 460, 2x2gb kingston hyperx blu,7750oc... Szóval szerintem nem, de kipróbálom. Bár ez előtt is ugyanígy indult a telepítés óta....

Hát, úgy tűnik, hogy bejött a trükk.Újraindítottam a pen nélkül, és elmúlt a hosszú boot, és az ismeretlen eszköz probléma is. Viszont mivel továbbra is szeretném readyboostnak használni, mit javasoltok? Minden kikapcsoláskor vegyem ki? Kicsit macerás, mert a gép hátuljában van az USB3 csatiban. Alternatívakeresésként még annyit kérdeznék, hogy ha USB 2.0 csatiba dugom, lassabb lesz a readíboost felhasználása, mintha 3.0-ba lenne? Verba Store&go 4gb usb2.0 a pen...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.