Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Sub-ZeRo válasza prezson (#9650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy a cd a rossz, vagy az olvasó. De próbáld meg a pendrive-ról, hátha arról megy.

Persze, telepítésnél rákerül.

Ja biosban kapcsold ki a floppy meghajtót, hogy ne legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9652) Tamás88 válasza prezson (#9650) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha hibás a lemez, és arról készítesz másolatot, akkor ugyanúgy 34%-nál fagy le. De lehet, hogy csak egy kicsit kellene várnod, mert a telepítésnél van olyan rész, amikor megáll a telepítő csík. Vagy a prioritást átállítod magasra.

(#9653) prezson válasza Tamás88 (#9652) üzenetére


prezson
tag

Teljesen elhallgatott a dvd író 34%-nál, és kb. 20 percet vártam, semmi nem történt... Ennyi idő alatt a régi, jóval gyengébb rendszeremre már felkerült az egész w7.

Sub-ZeRo: Floppy nincs a boot lehetőségek között, (amúgy nincs is a gépben), viszont USB-t sem tudok beállítani, nincs a lehetőségek között. Nem tudom, miért?

[ Szerkesztve ]

(#9654) Sub-ZeRo válasza prezson (#9653) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen lapod van?

Passz. Nem tudom mi gyíkja van. De azt nem hiszem el, hogy pendrive-ról nem tudod telepíteni ennél a lapnál. Nálam a 2 évvel régebbi amd lapon van ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9655) prezson válasza Sub-ZeRo (#9654) üzenetére


prezson
tag

ASUS P8H61-M PRO REV 3.0

(#9656) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#9654) üzenetére


TRob1
veterán

Az én "tippem": ASUS P8H61-M PRO REV 3.0 :DDD

szerk: Lemaradtam 5mp-et.

(#9655) prezson:
Nincs melletted véletlen egy másik rendszer amiben van 1 plusz hdd? Mert akkor arra elkezded telepíteni, és akkor legalább az kiderül hogy a lemez jó-e.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9657) prezson válasza TRob1 (#9656) üzenetére


prezson
tag

Most 2 dolgot akarok megpróbálni: beállítani, hogy usb-ről bootoljon és felrakni a biztosan jó usb-s w7et, hogy lássam, a cd a rossz-e. A másik lehet az, hogy a mostani telepítő cd-ről felrakom a hdd-re, igen. De én a cd-re gyanakszom, úgyhogy kipróbálnám a boot usb-s verziót , csak nincs usb boot lehetőség, gondolom alapból nem fog ott bootolni :)

(#9658) TRob1 válasza prezson (#9657) üzenetére


TRob1
veterán

Azt mondjuk szinte lehetetlennek tartom hogy ezen a lapon ne lenne usb boot...

szerk: can it boot from USB

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9659) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van egy win7pro-s laptopom.És egy Samsung lapos tv ami rajta van az otthoni hálózaton.
Eddig sokszor úgy filmeztem hogy vagy megosztottam a kívánt tartalmat laptopon.
Aztán ha célírányosan akartam futattni valamit jobb gomb a fájlon ,,lejátszás a következő eszközön" és windows media player tökéletesen átvitte az avi, xvid formátumokat.
A kérdésem a következő esetleg megtudom azt oldani hogy nagyobb felbontású tartalmakat (1080,720) átvigyek amik leginkább .mkv-ba vannak tömörítve?Eddig sehogy sem sikerült.
Köszönöm

(#9660) prezson válasza TRob1 (#9658) üzenetére


prezson
tag

Köszönöm, így, f8-al ott volt a pendrive. Biosba belépve nem volt ott ilyen lehetőség.

A másik PC-n pedig a biosban volt ott USB is. Na megnézzük, ez megy-e az sdre.

(#9661) prezson


prezson
tag

No, pillanatok alatt fel is ment a 32 bites a pendriveról. Mindennkinek köszönöm szépen a segítséget! Úgy néz ki, hogy a w7 64 bites cd-m a hibás...

(#9662) Sub-ZeRo válasza mokus1 (#9659) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mp12 alá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9663) djyuri válasza Steelmanus (#9640) üzenetére


djyuri
őstag

SZia :)

Asus Crosshair IV extreme

Hát párszor már szétszedtem a gépet..a kontakt hiba ezzel megjavult volna szerintem.
Eleinte a ramokat se vette be. Jelezték páran külföldi oldalakon,hogy elég válogatós lap annak ellenére,hogy igencsak tuningos és vegyesen lehet belepakolni mindent.
Sose tuningoltam,de egy ramot az első héten ki is nyírt,de már cserélték garba és megvan a 8 giga. Hőfokokkal se látok hibát és kézre se meleg.

Az ahci drivert hogy tudom átállítani win7-esre?

(#9664) Tamás88 válasza Sub-ZeRo (#9662) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Öhm... nem azt mondtad, hogy nem szereted a codec packokat? :))

(#9665) Sub-ZeRo válasza Tamás88 (#9664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem is szeretem. ;] De mivel neki mp 12-vel mennek a dolgok, így ez neki a legjobb megoldás szerintem. De ha nem akkor majd kijavít. :DDD

Amúgy még mindíg mpc-hc párti vagyok HD filmek terén. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9666) prezson válasza prezson (#9661) üzenetére


prezson
tag

Felment a 64 bit, minden tökéletes, egy problémám van: az SSD-n van a rendszer, ott minden ok, viszont ráraktam a vinyót is, tápkábel+sata kábel, de windows alatt nem látom. Nincs ott pl D meghajtóként... Mit kellene tennem? Köszönöm eddigi, türelmes segítségeteket is!

(#9667) Sub-ZeRo válasza prezson (#9666) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelő és adj betűjelet neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9668) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9647) üzenetére


vlevi
nagyúr

"USB-s bill? Ha igen, akkor PS2 portos kellene, mert lehet még az USB támogatás bill meg egérre nem ér, ergó nem tudsz belépni biosba usb-s eszközzel."
Nem biztos. Én pl. az ezeréves laptop Biosába is be tudtam lépni a vezetéknélküli logitech billentyűzettel.
Ha viszont van PS2 a környéken, tényleg lehet, hogy érdemes megpróbálni.

(#9669) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9668) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem pl. mikor megvettem a mostani lapot, tiltva volt benne és nem bírtam belépni usb-s billel csak ps2-el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9670) Bishoop


Bishoop
tag

Lenne egy olyan problémám, hogy régebben elrejtettem egy mappát a merevlemezemen oly módon, hogy a biztonsági beállításoknál a "mappa tartalmának listázása" opciót kivettem. Időközben rájöttem, hogy ez nem jó megoldás, mert nem tudok jó pár műveletet elvégezni a mappán belül, és most vissza akarom csinálni, de nem tudok rajta módosítani, mert nem jelenik meg. Próbáltam az icacls.exe rendszerprogrammal is, de nem tudom módosítani, pedig van hozzá jogom. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne visszaállítani az eredeti állapotot, vagy a az összes win7 telepítés utáni eredeti jogot, vagy akár csak szipmlán törölni a mappát(mert azt sem engedi)?

(#9671) prezson válasza Sub-ZeRo (#9667) üzenetére


prezson
tag

köszönöm szépen! :)

(#9672) mokus1 válasza Sub-ZeRo (#9662) üzenetére


mokus1
addikt

Letöltöttem feltettem de továbbra sem sikerül.Most a wmp lejátsza az mkv-t de a tv továbbra sem lehet hogy az nem támogatja

(#9673) Sub-ZeRo válasza mokus1 (#9672) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az lehet hogy a tv nem tudja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9674) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van rengeteg parancsikonom, viszont egyik sem működik, mert a cél az E meghajtóra mutat, ami mostantól már a D meghajtó. E-re nem tudom visszanevezni a meghajtót, mert azt a DVD meghajtó lefoglalta már. Van rá valami lehetőség, hogy ne egyenként kelljen átírni a cél elérési útját?

(#9675) looser válasza Vasinger! (#9674) üzenetére


looser
addikt

Akkor a dvd-t ideiglenesen tedd át másikra, azután megkapja a hdd majd az optikait a következőre. Ezt végig kell játszani :-)
(nekem xp-m van, de gondolom ugyanaz)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9676) Vasinger! válasza looser (#9675) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megpróbálom, remélem jó lesz, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9677) sfdrakex válasza Vasinger! (#9676) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lemezkezelőben menni fog, DVD meghajtót tedd F-re pl vagy ami E után szabad, majd a vinyót fogod tudni E-re nevezni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9678) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

64bit-es professional alatt a coretemp nekem 40-50%-on járatja a cpu-t. A legfrissebb van fent. Tapasztalt már valaki ilyet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9679) Sub-ZeRo válasza Speeedfire (#9678) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, szerintem egyel régebbit próbálj meg. Az új még nem béta verzió?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9680) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni hogy tudok usb pendrive telepítőt csinálni ,a win 7 lemezem az van eredeti de meghajtóm az viszont nincs ,mikor még ment a dvd meghajtóm csináltam egy iso filét eddig jutottam hogy kell tovább csinálni??
Nem nagyon értek hozzá olyan segítség kellene ami nem parancssoros hanem a leg egyszerűbb ,előre is köszönöm . :R

Ja volt már itt a topikban szó róla de nem igazán értettem mit is kéne csinálni :B :B

[ Szerkesztve ]

(#9681) Namelesske


Namelesske
addikt

Sziasztok!

Van egy kis problémám, hátha tud valaki segíteni. Tudom, hogy egy újra indítással orvosolható lenne, de én rohadtul nem akarom újra indítani a gépemet.

A problémám a következő, már Windows 7 RTM óta ismerem, és mostanáig nem kezdett el rohadtul zavarni, de most már zavar.

Az első, az hogy ha sokáig használom a gépet egy huzamban akkor néha ilyenné változik a parancssor ablaka:

[link]

Nincsen 8x12-es betű méret.

A második, pedig hogy amióta kijött az SP1 (nem most volt már) a hangkeverőben a programok neve mellett (szintén hosszú használat után) kis négyzetek jelennek meg.

[link]

Ezekre szeretnék megoldást találni. Windows 7 64-bitet használok, teljesen gyári semmi buhera. ASUS K50AB Notebookom van. Nincsen szénné tweakelve, sem semmi hülyeség nincsen vele. A gép rendben van, most 9 napja fut folyamatosan a Windows.

A Windows újra telepítése nem jöhet számításba, mert nem oldja meg a problémát szóval az ilyenek kíméljenek.

Köszi előre is. Üdv:

Ném

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9682) tpopity válasza zolisx4 (#9680) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!

Ennél egyszerűbbel még nem találkoztam.
Üdv,
Tibor

(#9683) zolisx4 válasza tpopity (#9682) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi ez elég egyszerű ,még egy kérdés azt írja ki hogy nem jó az iso az hogy lehet?
Ugye a win7 dvd van én úgy csináltam belőle iso-t hogy simán felmásoltam a tartalmát a dvd nek a gépemre ,és abból csináltam ,miért nem jó.nem jól csináltam az iso -t??
Van ingyenes program amivel ezt meg tudom oldani?

[ Szerkesztve ]

(#9684) mokus1 válasza zolisx4 (#9683) üzenetére


mokus1
addikt

Persze.
Imgburn-t töltsd le majd lemezképfájl létrehozása lemezről.Az tökéletes lesz :)
Vagy töltsd le. (a serial úgy is nálad van)

(#9685) sfdrakex válasza zolisx4 (#9683) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem működik a DVD meghajtód akkor egyszerűbb ha letöltesz valahonnan egy a tiédnek megfelelő, eredeti MSDN változatot a kulcsoddal menni fog. Vagy ismerősnél a dvd-ről csináltok iso-t és ott csináltok telepítőt pendrive-ra vagy haza viszed pendriveon az iso-t rarokban és otthon készíted el a telepítőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9686) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok,
Van egy olyan problémám, hogy Windows 7 SP1 64-bites rendszeremen újratelepítés után is nagyon ritkán, de előfordul olyan eset, hogy megy a skype, közben zene, és játék. Egyszer csak fogja magát a hang , és hirtelen minden előzmény nélkül elmegy. A többiek hallanak mindent, de nálam semmi teljesen behal. Csak restart után hajlandó működni ismét. ( Asrock P55-ös lap realtek alc890-es hangkártya legújabb driverrel). WinXP-n, 2 év alatt egyszer sem tapasztaltam ilyet.

(#9687) Steelmanus válasza djyuri (#9663) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Az Eszkozkezeloben megkeresed a jelenlegi SATA vezerlot pl ATI, balgomb a vezerlon Illesztoprogram frissitese, kapsz egy ablakot, majd itt az Illeszto program keresese a szamitogepen-t valasztod, ujabb ablak, valaszd a Valasztas a szamitogepen levo illesztoprogramok-listabol, katt, kapsz egy ujab ablakot amiben kivalaszthatod a W7 altal alapbol feltelepitett AHCI drivert, miutan vegzett a telepitessel ujra kell inditanod a gepet hogy az uj driver ervenyesulni tudjon. Ujra inditas utan az ora mellett latni fogod hogy a kulonbozo drive-ok uj illesztoprogramokat kapnak, egy felugro buborekban latni fogod hogy sorra csereli le az illesztoprogramokat ahany drive van annyit. Vard ki turelemmel amig vegez, ez fontos, mert megint ujra kell inditani a rendszert hogy helyesen tudjon mukodni, es fogja is jelezni. Miutan meg volt a restart, a betoltes utan mar a W7 sajat AHCI driveret hasznalja a rendszer.

(#9688) djyuri válasza Steelmanus (#9687) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Hát ha jól kivettem a win7-ből ugyanazt rakja fel ismét,(mert most is a szabványos ahci drivert használja)de ettől függetlenül igényel restartot.....

mod: restart megvolt,de nem frissített :(

de majd megvárom a napi problémákat :D

[ Szerkesztve ]

(#9689) Speeedfire válasza Sub-ZeRo (#9679) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

RC3, tehát nem béta. De nem is stable. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9690) Sub-ZeRo válasza Speeedfire (#9689) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor is cseréld vissza normális verzióra. Én is használtam sima, normál verziót 0%-ot evett nálam. Tuti ez a verzió a baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9691) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Megoldást keresek erre a problémára!
Adott egy laptop (Win7), és egy androidos okostelefon. Mindkettő a wifi routeren keresztül lóg a neten, tehát azonos lan-on vannak.
A laptopban van beépített webkamera, és mikrofon is. Szeretném, ha a laptop webkamera képét, és a mikrofon hangját a wifin keresztül elérhetném az androidos mobilról, és ott nézhessem, hallhassam!

Mire jó ez? Szeretném tudni, mi folyik az irodámban, ahol ott a laptopom, és én épp nem vagyok benn a gépnél. A laptop állandóan megy.

Ötlet? Milyen programok kellenek ehhez?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9692) Laccoss válasza dim dim (#9691) üzenetére


Laccoss
addikt

És ez miért is windows7es kérdés? Egy próbát megér [link]

[ Szerkesztve ]

(#9693) zolisx4


zolisx4
őstag

tpopity mokus1 sfdrakex
Köszönöm a segítséget ,sikerült megcsinálnom az USB telepítést ,.

[ Szerkesztve ]

(#9694) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
64 bites Win 7 SP1-el van problémám.
Az utóbbi napokban nem hajlandó elsőre elindulni, a bejelntkező képernyő előtt megáll és csak pörög az üdvözöljük vagy a várjon felirat társaságában. Egy reset után gond nélkül elindul.
Ötletek?

"Csak úgy mondom"

(#9695) eketomy válasza Csapi007 (#9694) üzenetére


eketomy
senior tag

Próbálj meg futtatni egy ccleanert vagy egy wise registry cleanert és utánna próbáld meg újra az hátha segít.
Ill. kérdésem: mióta csinálja ezt? nem tettél fel valamilyen progit ami után előjött ez a jelenség? gép tipusa paramétere ill. op renszer mikor lett utoljára telepíte?

esetleg egy vírus scan-t is lekellene futtatni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9696) Speeedfire válasza Sub-ZeRo (#9690) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Újraraktam, most úgy néz ki jó. Lehet valami gond volt vele..

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9697) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
A gyári Weather Gadget -ben lehet valahogy módosítani,hogy honnan szedje az adatokat?
Az accuweather-t szeretném beállítani,hogy onnan szedje az infókat.

(#9698) Gorneck válasza vigyori78 (#9697) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#9699) sfdrakex válasza vigyori78 (#9697) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt szerintem nem lehet állítani, de mi a baj a gyárival? Esetleg szedd le az accuweather gadgetjét (widget).

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9700) GiP23 válasza Csapi007 (#9694) üzenetére


GiP23
csendes tag

Nincs bekapcsolva, hogy sleep modeba lépjen kikapcsolás helyett? Nekem az okozott ilyen problémát, van hogy a ramból nem tudja valamiért visszatölteni a dolgokat. Esetleg még a biosban kikapcsolhatod az energiakímélő opciókat, pl hogy áramtalanítson ezt meg azt nem használat esetén. De csak ha a registry clean nem oldja meg a problémát.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.