Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Visormail


Visormail
addikt

Meg lehetne valahogy oldani hogy az egér mozgatására ne kapcsoljon be a monitor ha standby-ban van, tehát csak a monitor van standby-ban a gép megy? Nekem bőven elég lenne ha a billentyűzettel magához lehetne téríteni.

(Az egér tulajdonságainál "Az eszköz felébresztheti a számítógépet" nincs kipipálva így a powercfg -devicequery wake_armed parancs is csak a billentyűzetet mutatja, de ez ugye csak a gép készenléti állapotára/hibernálására van hatással.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9452) Gabás válasza Visormail (#9451) üzenetére


Gabás
addikt

nem hinném – de esetleg le lehet előtte tiltani az egeret mondjuk egy parancsikonnal vagy billentyűzetkombinációval

(#9453) Visormail válasza Gabás (#9452) üzenetére


Visormail
addikt

Ha nincs más legyen az, de hogyan? Rákeresve parancssori megoldásnak a DevCon-t találtam. Te milyen módszereket ismersz eszköz letiltásra?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9454) Gabás válasza Visormail (#9453) üzenetére


Gabás
addikt

én is ezt ismerem, esetleg hozzá lehet ezt rendelni autohotkeyhez, ha kell

(#9455) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Már nem tudok mihez kezdeni, ezért fordulok a fórumhoz, hátha segít valaki.

A Win 7 Home Premiumot telepítettem ugyanarra gépre többbször is (végül már egy teljesen tiszta, újraformázott, sterilizált partícióra) és folyton azzal a meghökkentő gonddal találtam szembe magam, hogy :

1. nem installálja az alaplapi hangkártyát (alaplap: ASUS A8V-VM SE) és bizonyos PCI-drivereket keresgél, de hiába. Ennél is furább, hogy ezt a folyamatot (új hardvereket talál, minden alkalommal ugyanazokat) minden indításnál végigcsinálja.
2. Kerestem és találtam, a Realtek megfelelő driverét letöltöttem, telepítettem, minden rendben, van hang. A gépet a telepítés zárásaként újra kell indítani, megteszem, újraindítva is van hang.
3- Amikor viszont kikapcsolom a gépet, és később elindítrom, akkor láss csodát: ugyanaz a helyzet, nincs hang, a Realtek teljesen eltűnik, egyszóval: mintha mi sem történt volna!!
Érthetetlen számomra. Az alaplap CD-je a Win 7-hez nem használható, azaz a saját drivereit nem tudom telepíteni. Az ASUS honlapján sincs megfelelő!!

De a fő kérdés: miért és hogyan felejti el a föltelepített drivert a gép????? S mi lehet tenni?
(Tennék föl képeket is az Eszközkezelőről, az indításkori driverkeresgélésről stb, de nem tudok, nem megy a képfeltöltés - már elég hosszú ideje!! Mi a baj, GÉPHÁZ?)

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9456) Sub-ZeRo válasza tarnagy (#9455) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A realtek oldalán keress hozzá drivert ott hátha találsz. Ha nem akkor van xonar olcsón és jobb mint az alaplapi kereplő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9457) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

remélem befér ide, és nem is nagy hülyeséget kérdezek:

A Windows Home Server 2011 csak nevében és szolgáltatásaiban "home", tehát legálisan üzleti felhasználásra is alkalmas, arra csak a SBS 2011 jó?

eulát nem találtam róla a magyar ms honlapon, vagy csak béna vagyok

köszi a választ :R

(#9458) sfdrakex válasza tarnagy (#9455) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden más amit felteszel rendeben működik, csak a hangkártyával csinálja ezt? A W7 nem buherált? Nem nyúltál bele te se valami optimalizálóval?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9459) tarnagy válasza Sub-ZeRo (#9456) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Mint írtam, a Realtektől leszedtem a drivert, feltelepítettem, működött, de a következő indításnál egyszerűen eltűnik!! Más driverekkel együtt, melyeket aztán többé-kevésbé újratelepít a rendszer. Mindig ugyanazokat. Ez az, ami érthetetlen!!

sfdrakex
Hogy érted, hogy nem buherált? Én magam egy kattintást sem tettem benne, amíg a hanggal foglalatoskodtam. Ugyanez a verzió van a másik gépünkön, ott gond egy szál sem...

Semmit nem állítottam, mint említettem, és csak egyetlen felhasználói fiókom van.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9460) sfdrakex válasza tarnagy (#9459) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem állítottál olyat hogy mindig álljon vissza alapra a win rendszer visszaállítással? Bár nem tudom ezt pontosan hol lehetne állítani, vagy melyik külső program csinálja. 1 felhasználói fiók van a gépen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9461) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Egyébként, mint ugyancsak írtam, nemcsak a hangkártyával ("multimédia eszköz") csinálja, hanem pl. a Ralink wifi-kártyát is állandóan újra akarja ill. telepíti is, ...2, ...3, stb megjelöléssel... Néha azt írja ki, hogy nem tudta telepíteni (a wifi-kártyát), de persze az megy ettől függetlenül, mert már rég fönt van.

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9462) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Hogy a fentebb vázolt rejtély teljesebb legyen: előszedtem és betettem egy rég használt SB Live kártyát, majd fölraktam a gépre az 1. hsz-ben javallott SB Live series support pack-ot (2.0), s lőn a csoda: működik mind az alaplapi, mind az SB kártya.(Vagyis előkerült valahogy az említett Realtek is!).
Úgyhogy a dolgot most sem értem, de a lényeg, hogy rendbe jött a hang... :C

Az 1. hsz. mindig hasznos!

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9463) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó estét!

Hogyan tudok 1000 éves játékokat, amelyekkel még Kossuth Lajos játszott, és már XP-n sem indulnának el, futtatni Windows 7 64bit-en?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#9464) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#9463) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Teszel fel egy 98-at. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9465) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#9463) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kossuth Lajos azt üzente, fut a Doom is első pöccre... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9466) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#9465) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, na de maga a Dosbox FEL FOG MENNI Win 7-re?

Aquila non captat muscas.

(#9467) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#9466) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerinted akkor javasoltam volna, HA NEM? ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9468) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#9467) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Már csak azt kellene tudni, hogyan lehet használni, mert hiába mountolom, nem látja a telepítő fájl-t. A játékot CD-ről kell telepíteni.

Aquila non captat muscas.

(#9469) sfdrakex válasza Hegyirabló (#9468) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld meg a cd tartalmát a vinyóra felmásolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9470) Hegyirabló válasza sfdrakex (#9469) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na, még erre is rájöttem magamtól, aztán ha ez megvan, kíváncsi vagyok, menni fog-e.

Aquila non captat muscas.

(#9471) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#9470) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mennie kell(csaka telepítés nyilván a mount-olt drive-ra kerüljön), most direkt felpakoltam, aztán tolom a Doom-ot W7 x64 Ultimate alatt (zene is meg effekt is van, a Doom setup-jában sima soundblaster-re állítottam): [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9472) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#9471) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Pedig nem megy. "This program cannot be run in DOS mode."

X-wing Allianceről van szó.

Aquila non captat muscas.

(#9473) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#9472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert nem DOS-os játék... Ha nekem "ezeréves", meg "Kossuth játszott vele" kategóriájú játékokról kérdezel, akkor DOS jut az eszembe, mert Én még bőven dolgoztam DOS alatt, meg sem fordult a fejemben, hogy Windows-os játékról lehetett szó... :DDD

Ahogy nézem, akkor ehhez a játékhoz Win98 vagy WinME kellene, azt meg csak virtuális gépen tudsz futtatni, telepítésével el lehet xarakodni, de azt hiszem a a VMware Player-ben kevesebb gond van vele, mint VirtulBox alatt (mármint a Windows telepítésével)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9474) sfdrakex válasza Hegyirabló (#9472) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Külföldi fórumon ezt találtam hozzá:

"you can install xwa on another comptuer, then copy the whole folder to your windows 7 comp. After that, download and edit the registry file from the link below.

w w w .rblsquad.com/help/xvtxwa.php"

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9475) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#9472) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én is DOS-oztam még, North and South, autós, üldözös, kinyírós játék, Indiana Jones and the fate of Atlantis, meg mittudomég mi.

Aquila non captat muscas.

(#9476) #54715584 válasza Sub-ZeRo (#9445) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajnos ez az XP-s módszer Win7 64 bit alatt nem működik, nincsenek ilyen bejegyzések... :(

(#9477) nggabi válasza #54715584 (#9476) üzenetére


nggabi
nagyúr

már hogyne működne xp-n is... :F

"szenyor dzsíííí"

(#9478) sfdrakex válasza nggabi (#9477) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olvasd el újra, azt írta, hogy W7 64 biten nem megy a módszer ami XP-n megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9479) nggabi válasza sfdrakex (#9478) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah hát ezt elírtam :)

monstre: esetleg ezzel [link]?

"szenyor dzsíííí"

(#9480) sanyek2


sanyek2
senior tag

Erre senki nem tudja a választ, vagy csak ekkora baromság amit kérdeztem? :F

(#9481) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Tudna valaki mondani vmi f.sza kodek pakkot win7hez? K Lite codec packot használok, meg próbáltam a windows 7 codec packot is, de szinte mindegyiknél van 1-2 olyan fájlformátum, amit nem kezel normálisan. Értem ez alatt azt, h most pl letöltöttem egy-két hd wmv-t, és ha belekattintok a közepébe, akkor egy csomót kell várnom, h betöltse, ami elég idegesítő egy iylen konfignál, mint ami nekem van (i5 2500k @ 4,5 ghz + gtx 560ti + 8 giga ram). Létezik valami normális codec pack, ami kihasználja a gépben rejlő erőt, és nem kell várnom a tekergetéseknél? :F

(#9482) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#9481) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt nyomorult codec packot felejtsétek már el....
Ott az MPC-HC vagy a VLC player. Beépített codoc, nem b@ssz@ szét a rendszert. Próbáld ki azt. Egy srácnak nem rég egy ilyen codec pack okozott problémát. Mióta nem használja, azóta nem jött ide segítséget kérni, nem tudom miért... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9483) Hunork válasza Sub-ZeRo (#9482) üzenetére


Hunork
veterán

Nah, pontosan ezt akartam írni, csak közben melózok, és visszanéztem! :K :K
Utálatos dolgok a codec pack-ok, egyszer valamelyik úgyis bekavar. Nálam is VLC van fent! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9484) Sub-ZeRo válasza Hunork (#9483) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam xp alatt a codec pack + ati driver = kékhalál. Itt az MPC-HC (ezt használom) és lám, semmi kék halál. Érdekes. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9485) Dolby


Dolby
senior tag

sziasztok

Ha laptopot vettem és rajta x86-os win home premium, akkor az a key jó 64bithez is? Azt gondolom hogy jó, de biztonság kedvéért gondoltam rákérdezek mielőtt törlök mindent aztán szívok hogy honnan szerezzek be x86ost :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#9486) lmaresz válasza eketomy (#9441) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Hogy alap bej.képernyő legyen hogy csak a képek vannak ott

(#9487) Sub-ZeRo válasza Dolby (#9485) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen jó, de ugyan olyan verzió legyen, vagyis home premium. A nyelv is mindegy milyen, angol, magyar tök mindegy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9488) sfdrakex válasza Dolby (#9485) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó ahhoz is, igen, csak azonos verzió legyen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9489) Dolby


Dolby
senior tag

köszi mindkettőtöknek :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#9490) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
ELtünt az aero felületem.
Használok RDM+ progit és ezzel telefonról kezelem a gépet ha nem vagyok itthon, de már leállítottam és mégsem indul az aero felület.
Az rdm leállítja az aerot amikor csatlakozok a géphez, de ha vége, akkor újra indult eddíg, nem volt vele baj.

(#9491) Sub-ZeRo válasza v.attis (#9490) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem válts másik témára és akkor hátha visszajön az aero.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9492) sfdrakex válasza v.attis (#9490) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem is csinálta ezt táv elérésnél, nem mindig váltott vissza aero-ra miután kiléptem, de ha beléptem újra, majd ki, akkor helyre állt, de lehet egy téma váltás is elég lett volna, azt nem próbáltam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9493) v.attis


v.attis
őstag

Ez van.
Egyik megoldás sem hozta vissza. Ellenben sokkal gyorsabb lett a gépem.
Abszolut semmi aero művelet nem működik, sem a kinézet, sem az ablakok halványítása, sem az asztal gomb. Pedig minden engedélyezve van mindenhol.

(#9494) Sub-ZeRo válasza v.attis (#9493) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a program nem támogatja az aero effektet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9495) sfdrakex válasza v.attis (#9493) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy vezérlőpultban a rendszernél a rendszer minősítést le kellene futtatni újra?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9496) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Láttam youtubon egy videot win7-et bootolni és a windows indítása felirat helyett régi xp szerű csúszka volt. Mintha ezzel így gyorsabban bootolt volna be. Van erről valami info? Köszi előre is.

sfdrakex Én arra gondoltam, hogy az animációval megy el vagy 10mp, gondoltam hátha ki lehet kapcsolni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#9497) sfdrakex válasza Laybee (#9496) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet azért bootolt gyorsabban mert erősebb gépen volt, vagy kevesebb program indult? Gondolom valami agyon buherált herélt változat volt, szerintem ne foglalkozz vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9498) Laybee válasza sfdrakex (#9497) üzenetére


Laybee
őstag

Msconfigban ki lehet kapcsolni, de nem hiszem, hogy gyorsult volna. Na mindegy.

(#9499) Sub-ZeRo válasza Laybee (#9498) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha gyors boot-ot szeretnél akkor tedd a rendszert egy ssd-re.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9500) Ringman válasza v.attis (#9493) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy megy a winsat.exe. nekem az szokta kilőni az aero-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.