Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) vlevi válasza Pityu. (#25998) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majdnem csináltam egy screenshotot az IE9 és a FF különbségéről, de ez lett helyette :

Párszor beírtam, hogy vlevi70@gmail.com , de semmi. Szóval mégegy érv a hanyagolása mellett :D

De azért csak megcsináltam azt a screenshotot:

[ Szerkesztve ]

(#26002) semetka válasza PumpkinSeed (#25995) üzenetére


semetka
őstag

Pedig másfél év után raktam újra a rendszert ami nem volt rossz csak lassú volt már és ilyen hiba most meg előjön. :@
Akkor reinstall, köszi a segítséget.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26003) S-IW válasza vlevi (#26001) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
A Clear Type szöveg beállítását esetleg érdemes kipróbálni a Windowsban.

(#26004) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

2 kérdésem lenne :

Az első, hogy az utóbbi pár hónapban azzal boldogít a win7, hogy leállításkor feljön egy ablak, "az alábbi programokat még be kell zárni" fejléccel, és felsorolja, amit nyitva hagytam, pl. böngészőt.
Korábban, villámgyorsan leállt, pedig nem volt átírva semmi se (ilyen waitkilltimeout vagy hasonló)

Miért dobja a win7 ezt a bezárós ablakot ? :F

A másik, hogy WMP alatt mp4 kiterjesztésű fájlhoz srt felirat hogyan működik ?
Olvastam neten ilyen gx400 vagy directvobsub programokról, de ezektől még simán ugyanaz van:
valami.mp4 és valami.srt 1 mappában, és a film mellé nem nyílik meg a felirat. Mit kellene tennem ? :F

Előre is köszönöm a válaszokat :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26005) vlevi válasza S-IW (#26003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs mit rajta kipróbálni, mert ahogy látszik is, a Tűzróka tökéletesen jeleníti meg a szöveget. És egyébként minden más is, kivéve az IE-t.
Ránagyítva a képekre, látszik, hogy mi a baj vele. A FF színes pixelekkel végzi a cleartype szöveg kirajzolását, az IE viszont csak graycsale.

Amúgy próbáltam a kompatibilitási nézetet is, hátha. A betűk jobbak lettek, de azzal sem tudtam belépni a PH fórumba, ráadásul a login ablak így néz ki kompatibilis módban :
Gyönyörű. Marad a FF.

(#26006) Pityu. válasza vlevi (#26001) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Aha egy kicsi különbség van de nem vészes

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26007) Pityu. válasza vlevi (#26005) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet én vagyok a hülye de ez most miért akkora baj?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26008) vlevi válasza Pityu. (#26007) üzenetére


vlevi
nagyúr

" de ez most miért akkora baj?"
Mert szeretnék belépni a PH fórumba, azért :D És IE-vel nem tudok :Y
Azért, mert egy grafikus operációs rendszer többek között a vizuális dolgokról is szól. És ami ocsmány, az ocsmány, nem vagyok hajlandó nézni. Firefoxnál is idegesített, amikor 2-3 verzión keresztül font renderelési bajai voltak a HW gyorsítás miatt. Mostanra ez már nincs.
Másik pedig, hogy lassú. Próbából rá akartam nézni az index.hu oldalára. 3-4mp-ig nem történt semmi. Elindítottam a FF-ot, abban bejött 1mp alatt. Közben ránéztem az IE-re, oda akkor kezdett el töltőtgetni az index.
Ja, és a harmadik. Firefoxon az első (és asszem egyetlen) addon, amit telepítek az adblock plus. IE-re ilyen nincs. Pedig nagyon kellene, mert már nagyon elszoktam az oldalakon 15-20 repkedő flash animációtól.

[ Szerkesztve ]

(#26009) Pityu. válasza vlevi (#26008) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ez már az internet expoler 10 ből szúrtad be?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26010) vlevi válasza Pityu. (#26009) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az első az még a 9-el volt, de gondoltam kipróbálom a 10-est is. Semmi változás. Ugyanolyan. Biztos sokat gyúrtak rajta, de nekem ez is ugyanúgy nem jött be, mint az előzőek.
Mellesleg, megint OFF, de a Win8-al is ez volt az egyik bajom. Ott is ugyanezt a szürke pixeles élsimítást próbálgatják, de ott is ugyanilyen randa.
Lassacskán kezdem megszokni a Cleartype-ot (XP alatt kegyetlenül utáltam), erre megint elkezdenek variálni rajta, hogy szarabb legyen. Lehet, hogy egy sokkal nagyobb felbontású eszközön nem látszik ennyire (mondjuk egy 10"-os tableten), de a 23"-os, FullHD monitoron igen.

[ Szerkesztve ]

(#26011) wutuka válasza vlevi (#25996) üzenetére


wutuka
aktív tag

Igen.Sajnos azzal is ugyanezt csinálja.
Most már azt gondolom,hogy kár volt BIOS-t frissíteni.A probléma közvetlenül utána jelentkezett.Miiindíg a legújabb BIOS-t raktam a gépre.Hiba volt.Most várhatok a következőre,ami talán jobban sikerül. :)

Lionel Messi : The Best !

(#26012) ETOM válasza vlevi (#26010) üzenetére


ETOM
addikt

Igen ez engem is zavar win8-n.

(#26013) Kékes525 válasza Zolix (#25815) üzenetére


Kékes525
félisten

Távoli asztal évek óta használom. Windos XP-ről Window-XP-re, Windows 7-ről Windows XP-re és most mindkét oldalon Windows 7 van. Amúgy a távoli asztal mellett ajánlom file átvitelre TeamViewer-t. Nagyon meggyorsítja. A távoli asztalnak is működni kell közben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26014) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van fent a gépen egy windows 7, és nem rég fel raktam egy windows 8 at mellé, hogy lehetne meg csinálni azt hogy automatikusan a Windows 8 induljon, de ha megy nyomok egy billentyű kombinációt akkor a windows 7?

(#26015) tkesy


tkesy
őstag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy ADSL (5mbit) kapcsolat megszakadásakor ujratárcsázás helyett a W7 pppoe "betárcsázós" ablaka "befagy" :F
De nem úgy fagy le, hogy a W7 is kiírja hibának, csak egyszerűen nem lehet vele semmit sem csinálni, még bezárni sem, csak a restart segít...
W7 / cfosspeed eredeti, az adsl modem közvetlenül a gépre van kötve, és sajnos random időközönként fordulnak elő ezeke a szakadások....

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#26016) vlevi válasza petiwr (#26014) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most nem vagyok gép előtt (pontosabban táblagép előtt vagyok), de szerintem az msconfig rendszerindítás részében lehet ezt állítani.
Arra azonban vigyázz, hogy ilyenkor a Win8-ban ki kell kapcsolni a gyors bootolást, mert a win8 ilyenkor olyan állapotban hagyja a vinyót, amit, ha a win7 megváltoztat, az nagyon rosszul tud esni a nyolcasnak. A gyors boot ugyanis csak egy hibernálási üzemmód, és az feltételezi, hogy a hibernálás óta nem változtatsz a rendszeren. De ha közben egy win7-et indítasz, az bizony változtatni fog rajta.

(#26017) Pityu. válasza vlevi (#26010) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom lehet én vagyok a hülye de csináltam egy próba összehasonlítást a két böngésző között de én nem veszek észre érdemi különbséget kinézetre.

Firefox

Internet expoler 9

firefox

Internet expoler 9

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26018) viperabácsi válasza Zewa (#25984) üzenetére


viperabácsi
addikt

esetleg az egyik billentűn nincs bt jel?Akkor az fn bill +a bt -s bill kombója kapcsolja a bt-t?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26019) jpisti válasza jpisti (#25927) üzenetére


jpisti
senior tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#26020) JoceeHunt válasza jpisti (#26019) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerintem mindenképpen az újratelepítés a javasolt, hiszen egy másik hardverekkel teli gépet fogsz használni ha jól értem. A merevlemez klónozásával átmennek a driverek is, és induláskor bajos lehet a dolog.
Szerintem:
- adatmentés a régiről (képek, zenék, filmek)
- rögzített jelszavak átnézése, felírása
- játék mentések
- email esetén a mailok mentése, fiókok beállításának kiírása
- telepített programok felírása
- régi gépről adatok törlése...

- majd szűz windows
- felírt progik telepítése
- frissítés
- finomhangolás, visszapakolás

Én úgy gondolom ez a legcélravezetőbb...
Előre gondolkodva nagyon gyorsabb lehet ezt véghez vinni, csak sajnos a felhasználók többsége akkor szembesül vele, hogy miket rontott el a felhasználás közbeni dokumentumelhelyezéssel, amikor ez a kérdés felmerül náluk is. Ha valaki rendszertelenül tárolja a dolgait, és úgy kezeli a fájlokat, akkor ez nagyon húzós meló is lehet...
Persze ez csak az egyéni véleményem és tapasztalatom mielőtt elkezdenének támadni...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26021) TigerCat válasza JoceeHunt (#26020) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon jól írtad! Sokat foglalkozom Én is az ismerősök gépeinek karbantartásával, telepítésével, de legtöbbször az adatok és dokumentumok rendszertelen kezeléséből adódnak a gondok. Az adatmentés, backup szinte teljesen ismeretlen fogalom, csak akkor, ha már megtörtént a baj. Ahol sikerült elérnem, hogy rendszerezetten és átgondoltan használják a gépeiket, ott a teljes újratelepítés sem olyan vészes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26022) vlevi válasza Pityu. (#26017) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ezen tényleg nagyon egyformák a betűk.
Azért furcsállom a dolgot, mert a rendes gépemen is így néz ki, és virtuálgépre is telepítettem nemrég egy win7-et, ami értelemszerűen egy elég friss, néhány napos install, mindenféle belenyúlás nélkül, és nálam azzal is ugyanígy néz ki minden.

(#26023) Pityu. válasza vlevi (#26022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nálam alapból ilyen

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26024) PumpkinSeed válasza vlevi (#26022) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nálam a debian linux alapértelmezett böngészőjében szokott eltérés lenni a hardverapróval kapcsolatban. De az csak azért van mert nem támogatja a html5 és css3-at a böngésző de a betűstílus ott is ugyanaz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26025) ETOM válasza vlevi (#26022) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam is randa:
Chrome:

IE10:

(#26026) Pityu. válasza ETOM (#26025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itt látszik különbség benagyítva hogy az expoler kicsit sötétebb feket betűs,de normálban nézve nem tudom mi kifogásolható van benne mondom lehet én vagyok hülye,én amúgy az expoler 9 ről raktam fel képet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26027) vlevi válasza Pityu. (#26026) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kinek milyen videókátyája van? Nekem Sapphire 7770. Hátha a hw gyorsítás is számít valamit.
Habár látszólag nem számít, mert próbáltam az IE-ben ki/be kapcsolni a hardveres gyorsítást, de nem okozott jelentős változást. A kompatibilitási nézet azonban igen. Viszont a kompatibilis nézetben igencsak szét voltak csúszva az oldalak.
Még megpróbálok az IE-nek adni egy full resetet, hátha.
Vicc egyébként, hogy az MS nem tudja megcsinálni normálisra. vagy szándékosan ilyen, mert szerintük ez a jó...

(#26028) ETOM válasza vlevi (#26027) üzenetére


ETOM
addikt

gtx 480

(#26029) Pityu. válasza vlevi (#26027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem GIGABYTE Radeon HD7850 OC 2GB

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26030) vlevi válasza Pityu. (#26029) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, akkor nem vált be a tippem. Azthittem, neked van nvidád, és azért más egy kicsit. De nem.
Egyébként megvolt a full reset, hatástalan. Ugyanúgy néz ki.
Nem is idegesítem rajta magam, sosem használtam, ezután sem fogom.

(#26031) Pityu. válasza vlevi (#26030) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én sem állandóan használom csak bizonyos esetekben

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26032) Vangelis


Vangelis
nagyúr

delete!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26033) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Lenne itt egy ilyen probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26034) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Megoldható valahogyan, hogy egy rendszergazda joggal nem rendelkező felhasználó el tudjon indítani egy programot parancsikonnal egy másik, rendszergazda joggal rendelkező felhasználó nevében úgy, hogy nem kell beírnia semmit?
A cél az lenne, hogy egy adott program rendszergazda szinten fusson, de az illető ne férjen hozzá a program fájljaihoz, viszont a program igen. Tehát a Biztonság fülön le szeretném venni a felhasználó hozzáférését a program mappájáról, de szeretnék hagyni neki egy parancsikont, amivel elindíthatja a programot rendszergazda módban, vagy még jobb egy rendszergazda jogú felhasználó nevében.
Csak távoli asztallal lesz használva a gép, igazából az adott felhasználó számára mindent le is lehet tiltani, csak 2-3 programot állítanék így be, hogy el tudja indítani, le tudja állítani, mert szerverként üzemel az említett szgép.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26035) PumpkinSeed válasza A_ScHuLcZ (#26034) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha ez lehetséges lenne, akkor nem kellene rendszergazdai fiók, viszont lehet a felhasználóknak jogokat adni. Mint például a te problémádra megoldást adó futtatási jog. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26036) A_ScHuLcZ válasza PumpkinSeed (#26035) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

De akkor bármit indíthat a futtatási joggal, nem csak azt, amit én szeretnék engedni neki, nem?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26037) PumpkinSeed válasza A_ScHuLcZ (#26036) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom, hogy a windowsban milyen jogok vannak ilyen speciális esetre. De valami olyat kellene keresni, hogy akkor csak egy adott mappában lévő dolgokra adsz neki futtatási jogot, és oda bepakolod neki azt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26038) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Eltávolítottam egy usb-s nyomtatót és azóta semmit nem enged hozzáadni a win7:

Újratelepítettem az összes usb-s drivert, alaplapi drivereket, registryt pucoltam, javítottam de semmi... :F

Van ötletetek, hogy mit lehetne még megpróbálni?
(win7 64)

[ Szerkesztve ]

(#26039) Sub-ZeRo válasza Alex123 (#26038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszervisszaállítás ahol még jó volt. Vagy reinstall.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26040) Alex123 válasza Sub-ZeRo (#26039) üzenetére


Alex123
senior tag

Visszaállítás nem játszik, ki van kapcsolva...akkor nem marad más ezek szerint, mint egy újrainstallálás...
(ezt akartam elkerülni)

Köszi.

(#26041) Sub-ZeRo válasza Alex123 (#26040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell kikapcsolni a visszaállítást és nem kell újra telepíteni a gépet. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26042) Alex123 válasza Sub-ZeRo (#26041) üzenetére


Alex123
senior tag

Volt egy makacs vírusom még tavaly, akkor lett kikapcsolva és úgy maradt...

(#26043) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég beállítottam két win7-es gép között a file megosztást. Mindkettőnél feldobta azt az ablakot, hogy milyen legyen a hálózat típusa. Otthonit választottam.
Azóta folyton azt csinálja mindkét gép, hogy bekapcsoláskor nincs net kapcsolat. A hálózat központban azt mondja, hogy "multiple network".
Ezután csak akkor lesz net, ha a hálókártyát kikapcsolom, majd újra visszakapcsolom.

Ez így elég tré helyzet, mindenképpen szeretnék rá megoldást.
Sehol sem találtam, hogy hogy lehetne törölni az egyik kapcsoaltot, vagy összefésülni, vagy bármi.

A másik kérdés az lenne, hogy miért kell feltétlenül jelszóval rendelkeznie annak a gépnek, aminek egy mappáját meg akarom osztani? Ez így szörnyed idegesítő. Ezen lehet változtatni?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26044) sfdrakex válasza Bici (#26043) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell jelszó a fiókhoz, létrehozol otthoni csoportot, ott megadsz egy jelszót, a másik géppel pedig csatlakozol a meglévő otthoni csoporthoz, nem létrehozni kell mind a kettőn. Ha kész az otthoni csoport csak jobb klikk a mappán/meghajtón amit meg akarsz osztani, tulajdonságok és megosztás, ott beállíthatod milyen jogosultságokkal akarod osztani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26045) DS39 válasza Alex123 (#26042) üzenetére


DS39
nagyúr

javító install volt? vagy esetleg nyomtató hozzáadása program kiguglizása, hátha külön is telepíthető ez a rész, mint egy update.

(#26046) Bici válasza sfdrakex (#26044) üzenetére


Bici
félisten

Okés, de a homegroup már készen van, vagyis azt hszem.
Bementen a homegrou-os részre, és ott kiírta, hogy van valami hiba, rányomtam hogy javítsa meg és megint visszaállította olyanra, mint indításkor szokott lenni (Multiple network -> nincs net). :(
Ilyen állapotból hogy tudom megoldani, hogy ne kelljen mindig ki-be kapcsolagatni a hálókártyát?

Most a jelszó másodlagos, ez a ki-ba kapcsolós dolog jobban zavar.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26047) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

A C meghajtóm ismét megtelt, annak ellenére, hogy mostanában semmit nem telepítettem oda. Létezik valami bevett eljárás, hogy megszabaduljak a felesleges lomoktól?

(#26048) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Kis help kellene,most rakom épp úrja a windowst. A rendszer már kész, csak az egyéb szoftvereket kell még telepítenem. Azt szeretném hogy az asztalon ne legyenek parancs ikonok. Csak néhány 2-3 mappa aminek tetszés szerint megváltoztam az ikonját, és ebben legyenek az egyéb alkalmazások indító ikonjai. Fog e ez működni hibamentesen? Érdemes e vele foglalkoznom?
Ha pl telepítek egy programot a rendszer meghajtóra, annak a telepítési helyét megadhatom e annak a mappának amit az asztalon kihelyezek. Vagy maradjon alapértelmezettként a "saját telepítési helye"?

Köszi a választ előre is!

(#26049) sfdrakex válasza Bici (#26046) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routerrel van osztva a net? Kábelen vagy WiFin kapja a gép a netet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26050) sfdrakex válasza #77081088 (#26048) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha telepítési helynek az asztalon lévő mappát adod meg, akkor nem csak az ikonját teszi oda hanem a teljes programot. Egyébként nem szabadna, hogy gondot okozzon az hogy az ikonokat mappákba teszed, bárhova lehet a gépen bármilyen programnak parancsikont létrehozni. Telepítsd a programot, tegye az ikont az asztalra, aztán áthelyezed a megfelelő mappába.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.