Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) takkert


takkert
tag

Halli
Az mitől van hogy majdnem 3 perc a win7 leállása?

(#29002) snowdog válasza takkert (#29001) üzenetére


snowdog
veterán

Valamit nem tud bezárni.

(#29003) sziku69 válasza sziku69 (#28987) üzenetére


sziku69
senior tag

Ma végre telefonáltak a szervízből. A bios frissítés megoldotta a problémát.
......hát majd kiderül a bevetéskor :D

(#29004) Tamás88 válasza wrox (#28991) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

16 GB-ra minek virtuális memória? Az csak feleslegesen pazarolja a helyet a lemezen (kb. ugyanannyi memóriát állítana be). Inkább kapcsold ki, vagy ha annyira nyafogna a program, hogy nagyon kell, akkor beállítasz 16Mb-ot, és akkor nincs probléma.

(#29005) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az miért van, hogy egy vinyóra másoltam pár cuccott egy másik gépről és amikor visszarakom a saját gépembe akkor egy fájt se találok meg amit felmásoltam?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#29006) SebajTobias


SebajTobias
tag

Lehet paranoiás vagyok, de miér van az, hogy ha beállítok valamit a gépen, az egy idő után visszaállítja magát.
Pl. Nem akarok Jawa firssítést, kiveszem a pipát, OK. Következő bekapcsolásnál megint ott van, és figyelmeztet.
Aztán kiveszem a pipát, hogy a felhő kliense ne induljon automatikusan. Persze minden indulásnál ott pihen az óra mellett.
A crome-nál beállítom, hogy megkérdezze hová mentese ha valamit letöltök. Pár hét után megint küldi a dounloadsba, és megnézem nincs benne a pipa...

Valakinek volt már ilyen, vagy egy hatalmas összeesküvés áldozata vagyok?

(#29007) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Félig meddig off, de

Hogy a bánatban lehet az Office 2013 at feltenni, és aktiválni ms fiók nélkül, hivatalos megvásárolt termékről van szó?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#29008) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok !

Szeretnék programokat idő eltolással indítani, tehát mondjuk win7 start után induljon el 3 program de egymástól számítva egyperces eltolással.

Lehetséges ez ? Vagy a feladatütemező tudná, mert sajnos ott nem tudtam rájönni :)

kösz :R

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29009) S-IW válasza Rundll32 (#29008) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Például így megoldhatod.

(#29010) Rundll32 válasza S-IW (#29009) üzenetére


Rundll32
tag

ez jónak tűnik ilyesmit kerestem köszönöm S-IW!!! :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29011) randras


randras
veterán

Helló,

jelenleg Windows 7 és 8.1 van a gépen, de a 8.1-et Ubuntura cserélném. Ha most simán törlöm a 8.1 meghajtóját, és a fennmaradó helyet partícionálom a Linuxnak, érhet valamilyen kellemetlen meglepetés, hogy a Windows 7 nem indul majd el?

:R

(#29012) jagdtigger válasza randras (#29011) üzenetére


jagdtigger
tag

Üdv:) .

Előfordulhat, töröld a win8 partícióját és hozd létre a linux partícióit(a cserehelyet is, de még ne telepítsd), ezután win telepítő be és hozd elő a parancssort. Add be neki külön ezt a 2 utasítást:
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /fixmbr

Ha ezután minden klappol mehet a linux.

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#29013) Tamás88 válasza jagdtigger (#29012) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

A legegyszerűbb az, ha már rögtön az elején beírja azt a két parancsot a Windows 7 telepítőben, és utána letörli, és az Ubuntu telepítővel pedig létrehozza. Így nem kell 2-szer elindítani a Live rendszert.

(#29015) Rundll32 válasza #45553408 (#29014) üzenetére


Rundll32
tag

csökkentett mód rendszervisszaállítás ? vagy Avast és rendszerbetöltéskori vizgálat

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29017) Rundll32 válasza #45553408 (#29016) üzenetére


Rundll32
tag

amikor elindítod a gépet nyomkodod az F8-at....majd bejön egy menu és választod a csökkentett módot :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29018) jagdtigger válasza #45553408 (#29014) üzenetére


jagdtigger
tag

Ha igazán jót akarsz akkor gyalu és újrahúz. Az meg nem gáz ha előtelepített és nincs telepítő, a kedvenc letöltő oldalodon beszerzel egy MSDN-es telepítőt(MS oldaláról meg az ellenőrzőösszeget, ha az ellenőrzőösszeg rendben van akkor mehet a kiírás DVD-re vagy pedrive-ra), telepíted és miután megbizonyosodtál róla hogy stabil a rendszer add be neki a termékkulcsot ami a gép alján van. Ezért még senkit se csuktak le... ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#29019) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Series 5 Ultrabook NP530U3C-A01TR benne egy 500 GB-os Hitachi Travelstar Z5K500 (HTS545050A7E380) HDD-vel és az ultrabookba "integrált" 24 GB "expresscache"-el.

Újra szerettem volna telepíteni, teljesen, ennek neki is láttam, ahogy szoktam, USB pendrive be, minden szépen úgy ment ahogy kell, láttam a meghajtókat a win7 telepítő menüjében, ami emlékeim szerint állt egy 22GB particióból (expresscache) a hozzá tartozó 100MB telepítéskor létrehozott kis partícióval és a nagyobb közel 500GB-os HDD partíciójából a szintén 100MB-os kisebb partícióval.

Ezeket töröltem szépen teljesen így lett a 22GB-os külön express cache partíció + a közel 500GB-os HDD partíció.

Létrehoztam mindkettőt maximum mérettel, megcsinálta a 100MB-os kisebb partíciókat, majd indítottam is a telepítéseket, miután formáztam a meghajtókat...

Minden gond nélkül ment, feltelepült a win7 ahogy szokott, majd a végén szokásos 10mp utáni restart következett. Indul a gép fekete kép, és mikor már a win7 töltő képernyője következett volna, ezt az üzenetet kaptam:

Hiányzó Bootmgr Újraindítás: Ctrl+Alt+Del”

Ez egyértelműen a rendszerindító szektor hibáját jelezte, ami egy friss telepítésnél elég furcsa...

Nos pendrive megint be, megint minden töröl minden ugyan úgy, de most furcsa mód már csak az "expresscache"-nek hozza létre a 100MB-os telepítős partíciót, bármit is csinálok, majd megint lefut a telepítés minden hiba és gond nélkül, viszont most mikor végez, és újraindul, a töltő képernyő helyett nem a hibaüzenetet kapom, hanem egyszerűen leáll az utlrabook, majd 2-3 mp és indul is újra...

Természetesen ha az "expresscache"-re, ha a HDD-re próbálom telepíteni a rendszert, ugyan ez lesz a vége

Elvileg találtam talán erre megoldást, de ehez kevéske angol tudással rendelkezem, ha valaki tudna segíteni, akar ezek alapján, akár más forrásból, azt nagyon szívesen venném. EZ és EZ a megoldás talán.

Előre is nagyon köszönöm!

üdv

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#29020) Tamás88 válasza jagdtigger (#29018) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

A fenéket kell gyaluzni. Sok munka, mire visszateszi az adatokat. Inább az MBAM-ot javaslom, az leszedi a vírust (persze csökkentett módban kell elindítani a rendszert).

(#29021) randras válasza jagdtigger (#29012) üzenetére


randras
veterán

+Tamás88: Köszönöm, végül töröltem msconfig-gal az indítási valamik közül (régebben boot.ini) a 8-at, majd töröltem a partíciót. Mostanra az Ubuntu telepítő meg olyan okos lett, hogy felkínálta, hogy a Windows 7 mellé akarom-e telepíteni a Linuxot, így hát rányomtam, és azt is tette.

(#29023) jagdtigger válasza N-vidi-A (#29019) üzenetére


jagdtigger
tag

Üdv.

Előre is elnézést de kicsit zanzásítom a dolgot mert az egészet nincs nagy hangulatom lefordítani...
Szóval második linken abban talált kiutat az emberke hogy külső DVD meghajtóba betett egy telepítő lemezt és így már ment, az első link kicsit hosszabb, ott 3 megoldás van.
Az első hogy leporolod a gyári helyreállító lemezt.
A második hogy totál tarolod a lemezt. Egy linux live cd-ről indítva gparted-el csináltass új partíciós táblát, mbr vagy ms-dos névvel fogja illetni azt ami neked kell.
A harmadik az meg jól meg van tekerve

1 indítsd el a gépet win7 DVD-ről/pendrive-ról

2 válaszd a javítást, majd a parancssort

3 írd be hogy "diskpart" (idézőjelek nélkül, ez a win partícionálója)

4 add be neki a "list disk" parancsot

5 nézd meg hogy milyen számmal azonosítja a HDD-t majd írd be az x helyére ebben a parancsban: "select disk x"

6 a "clean" parancsal pucold le a winyót

7 hozd létre a boot partíciót ezzel a parancsal: "create part primary size=100 (or size=350)"

8 utána ezt írd be a parancssorba: "format fs=ntfs quick"

9 adj neki betűjelet: assign letter=f (ha az f foglalt írj be egy másikat)

10 ezután írd be neki ezt: "create part primary" (ezzel létrehoz egy partíciót ami lefedi a maradék területet)

11 a 8-9 lépést csináld meg ennél is de ez a c betűjelet kapja

12 indítsd el újra a gépet a telepítőről és kezd el telepíteni a nagyobbik partícióra

13 amikor a telepítés után újraindul megint a telepítőről indítsd és ismételd meg az 1-5 lépéseket, majd írd
be hogy "list vol" és ellenőrizd hogy a boot partíció(a kisebb F betűjellel) és a windowsé(nagyobb, c betűjellel) kapott e betűjelet, (ha esetleg nem "list partition" paranccsal le tudod kérni a partíciókat majd a "select partition x" paranccsal ki tudod őket választani hogy betűjelet adjál nekik a fentebb leírtak alapján)

14 válaszd ki a kisebbik partíciót majd jelöld meg aktívnak ezzel a paranccsal: "active"

15 írd be hogy "exit" majd enter

16 majd írd be ezt és szintén enter: "bcdboot c:\windows /s f:"

17 ezután mehet a restart és elvileg így már elindul

(elnézést az esetleges hibákért, már nem egészen vagyok a toppon ilyenkor :D )

@(#29020) Tamás88
Ami időt elpazarol az irtásra azalatt simán újrahúzná és már a programok újrarakásának vége fele járna most, és így legalább biztos hogy tiszta rendszer a vége ;) .

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#29024) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!

Frissen összerakott gépre telepítenék win7 oprendszert. Optikai meghajtó nincs. Frankón megcsináltam az ms progival a boot-olható usb rendszert. Szépen elkezdi kicsomagolni a fájlokat, ám az első újraindítás után ismét a válasszon nyelvet képernyő fogad, szóval kezdi mindig előlről, pedig nem nyúlok a géphez. Ötlet?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#29025) sziku69 válasza tranceplanet (#29024) üzenetére


sziku69
senior tag

Azt hiszem, első indítás után már kivehető a pendrive. Gondolom be lett állítva, hogy miről bootoljon. Én F12-vel kiválasztom, (nálam erről indul) bootolás után, hogy miről induljon (alapból hdd-re van állítva a boot sorrend nálam) Újraindulásnál már hdd-ről fog bootolni.
Gondolom Te biosba választottad ki a boot sorrendet. Azt is csinálhatod, hogy újrainduláskor belépsz, és visszaállítod hdd-re.

[ Szerkesztve ]

(#29026) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

Heló. Tegnap felraktam egy win7 ultimate-t a gépemre, azután minden drivert, keretrendszert, c++-t ami kellhet, de amikor elindítok egy játékot pl. wow, crysis3 egyszerűen nem történik semmi. Hiába futtatom rendszergazdában akkor sem. Hiányzik valamilyen program vagy rosszul csinálok valamit? Ezelőtti win7 ultimateval semmi ilyen gond nem volt, csak takarítás miatt raktam újra.

[ Szerkesztve ]

(#29027) mateFLASH válasza mateFLASH (#29026) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

bocs a dupláért de ide kell írnom. ha elindítok valamit az a feladatkezelőben látszik hogy megy, de máshol nem.

(#29028) sziku69 válasza mateFLASH (#29026) üzenetére


sziku69
senior tag

Lehet hogy valami mégis hiányzik. Az élményindexet lefuttatta már a gép? Gondolom a vga driver fönt van?
A Directx-et a játékok felrakják maguknak, azt hiszem.

(#29029) mateFLASH válasza sziku69 (#29028) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

élményindexet lefuttatom mindjárt. direct x-ből 11 van fent.

(#29030) spiritex válasza mateFLASH (#29026) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs véletlenül még egy kijelző a gépedre kötve és oda megy a fullscreen jel?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29031) mateFLASH válasza spiritex (#29030) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

[link]

ez a videókártya. 2 darab kimenet van rajta. mindjárt megnézem h mi lesz ha átdugom a másikba.

(#29032) sziku69 válasza mateFLASH (#29031) üzenetére


sziku69
senior tag

Hmmmm. nem apróztad el a videokártyát :D Hát van azon több csatlakozó is.

Igen, érdemes átnézni a catalyst-et

(#29033) mateFLASH válasza sziku69 (#29032) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

átnézni a cataclystet? mrie célzol?

(#29034) tranceplanet válasza sziku69 (#29025) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm a tippet, működik :R
Én naívan úgy gondoltam úgy működik, mint optikairól, hogy nem szabad piszkálni. Most már tudni fogom :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#29035) sziku69 válasza mateFLASH (#29033) üzenetére


sziku69
senior tag

Catalystben lehet beállítani a több kijelzős módot. stb stb. Nem tudom milyen verziót tettél fel belőle. Talán egy másikat kellene megpróbálni ha végképp nem megy.
Nekem volt régebben olyan problémám, hogy elindítottam egy játékot, elfeketedett a képernyő. Hang volt, de kép nem. Már nem használok catalys-et gépváltás miatt. Valamit átállítottam a képernyő felbontásánál, ahol kidobja az összes állítási lehetőséget. Valami olyasmi lehetett, hogy a catalyst kezelje e a kijelző felbontását, vagy a windows. De pontosan nem emléxem. De szerintem nálad nem erről van szó. Én kipróbálnék több catalyst drivert. Cserénél teljesen töröld az előzőt.

(#29036) Csontikka válasza mateFLASH (#29033) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nálam 1x kodek pakk okozott hasonló jelenséget bizonyos játékoknál...

(#29037) mateFLASH válasza Csontikka (#29036) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

kodek pakk? az mi?:D

(#29038) Csontikka válasza mateFLASH (#29037) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ezek szerint remélhetőleg nem tettél fel ilyet :)
(K-Lite, ACE Mega CoDecS, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#29039) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok !

Ezt a dolgot szeretném megoldani, sajnos minden rendszerindításkor előjön. A felhasználói felügyeletben nem szeretném zéróra állítani a szintet, (akkor eltünne tudom). a Program összes file-ainak hozzáférése rendszergazdai jogosultsággal rendelkezik (mindet átállítottam), de így se működik...Létezik olyan, hogy valahol ezt a programot "kivételként" hozzáadjam ???

Köszi

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29040) Kcsabi válasza sziku69 (#29028) üzenetére


Kcsabi
tag

Minden új telepítésnél a DirectX-et is fel kell rakni, azért nem megy a játék, mert nincs fent.

(#29041) mateFLASH válasza Kcsabi (#29040) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

fent van a direct x.

egyébként ha a dxdiagot futtatom egy 4-5 másodperc után kiírja hogy a működése leállt és bezárja magát.:S

[ Szerkesztve ]

(#29042) sziku69 válasza mateFLASH (#29031) üzenetére


sziku69
senior tag

startmenüből futtasd a dxdiag-ot.

Nekem a directx-el sosem volt gondom. Ha egy új játék jött ki, annak a telepítőjében mindig volt dx frissítés.

(#29043) mateFLASH válasza sziku69 (#29042) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

ha a dxdiagot futtatom egy 4-5 másodperc után kiírja hogy a működése leállt és bezárja magát. a következő dxdiag futtatásnál a direct3d-re panaszkodik.

amíg megy a dxdiag addig ki van írva hogy direct x 11 van fennt

[ Szerkesztve ]

(#29044) sfdrakex válasza mateFLASH (#29043) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A W7 Ultimate amit felraktál, érintetlen MS verzió, vagy valami kókányolt szutyok?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29045) mateFLASH válasza sfdrakex (#29044) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

nevezhetjük kókányoltnak. múltkor is ez volt a gépben, akkor nem volt ilyen gond.

(#29046) sziku69 válasza sfdrakex (#29044) üzenetére


sziku69
senior tag

Aha. Esetleg engedélyezd az összes MS frissítést :D
Ma lehet...

[ Szerkesztve ]

(#29047) mateFLASH válasza sziku69 (#29046) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

350 mega frissítés van hátra.:DD írok miután végzett.:D

(#29048) TigerCat válasza mateFLASH (#29043) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, nálam ilyen probléma még sosem volt.
1. Windows telepítés (net nélkül)
2. 3-4 driver, ami kell (alaplap, hang, lan, vga, stb.)
3. Windows update (nem bántom, amíg nem végez mindennel)
4. Élményindex
5. Személyre szabás, apró beállítások
6. Aktiválom a rendszert az interneten keresztül (automatikusan)
7. Lementem az egészet (szektoronként)
8. Ezek után telepítek bármilyen alkalmazást (TC, Firefox, stb.)
Bármi amire szükségem van a rendszer telepítésekor, előre leszedem, mivel internet nélkül telepítek. Aktiválni is csak akkor engedem a Windows-t, ha minden oké. Így ha valami nem sikerül, akkor sem kell stresszelnem, a legális használat miatt, vagy hogy hányszor aktiválhatom még. Ráadásul a mentett állapotot bármikor visszatehetem, ha ahhoz van kedvem. Erről bővebben a ghostolás topikban írnak asszem...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29049) Kcsabi válasza mateFLASH (#29047) üzenetére


Kcsabi
tag

Valami nem jó ennél a directx-nél, próbáld meg újra telepíteni.

(#29050) Kcsabi válasza Rundll32 (#29039) üzenetére


Kcsabi
tag

The Open Hardware Monitor is a free open source software that monitors temperature sensors, fan speeds, voltages, load and clock speeds of a computer.
Vagy kitörlöd a programok eltávolítása menüben, vagy felrakod a CCleanert, abban van olyan menü, amiben letilthatod az automatikusan induló programokat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.