Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) ot93 válasza brd (#57000) üzenetére


ot93
senior tag

ezzel? [link] mert akkor nem is használható a pendrive... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#57002) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! 2 hónapja nem futott az update. Most végtelenbe keres. Van értelme fűtenem vele a notit vagy ennek annyi a win10 miatt már kb minden lehal?

(#57003) Lauda válasza Kolondrum (#57002) üzenetére


Lauda
félisten

Hagyjad had fusson, elobb utobb eszhez ter.

(#57004) brd válasza ot93 (#57001) üzenetére


brd
nagyúr

A csatlakoztasd újra kitétel láthatatlan lett közben? :D

The only real valuable thing is intuition.

(#57005) Lauda válasza ot93 (#57001) üzenetére


Lauda
félisten

vedd el tőle a betűjelet, majd csatlakoztasd újra és tádá...! :D

(#57006) efi99 válasza Lauda (#57003) üzenetére


efi99
senior tag

http://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_56793-56793.html

bocs, SymbianOS-nek ment

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57007) ot93 válasza Lauda (#57005) üzenetére


ot93
senior tag

ne gondoljátok, hogy hülye vagyok :) , ezt magamtól is gondoltam volna, ezért ki is húztam de nem lett jó... na megpróbálom még egyszer... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#57008) galaxys80 válasza galaxys80 (#56989) üzenetére


galaxys80
veterán

Észrevettem, hogy mindig a "windows media player dekódolásának.." résznél indul újra a gép.
Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja?

(#57009) rferee válasza rferee (#56990) üzenetére


rferee
csendes tag

valaki tudna segíteni a fenti hozászolásommal kapcsolatban?
nem tudom telepíteni, pedig nagyon kéne már alaptop

(#57010) galaxys80 válasza galaxys80 (#57008) üzenetére


galaxys80
veterán

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80037824E0
BCP2: FFFFF8800F1A9568
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Ezt dobja ki hibának restart után.

(#57011) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

DELL gépen lévő OA Licens aktiválható másik gépre is vagy csak azon amin a matrica van?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57012) kraftxld válasza TheProb (#57011) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, a fél világ összes gépét be lehet vele aktiválni :D

Csak arra a gépre érvényes amin rajta van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#57013) TheProb válasza kraftxld (#57012) üzenetére


TheProb
veterán

Nyilván nem ez a terv... De ha egyszer úgy se az a licence van használva akkor lehetne máshol hasznosítani... Ilyesmi módszerrel se lehet leszedni róla a cd key-t? Vagy "beleégette" a dell a kulcsot a deszkába? Bár akkor esetleges garis alaplapcsere után meg cumi lenne...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57014) kraftxld válasza TheProb (#57013) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az OEM licensz az adott hardverhez van kötve. Tökmindegy ha beaktiválod másik gépet, attól ugyanolyan illegális lesz mintha Win7 superultimate 12321 in 1, űber mega atom full!!!! edition-t telepítenél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#57015) westlake válasza kraftxld (#57014) üzenetére


westlake
félisten

Az illegális aktiválástól (MSDN kulcs, aktivátor) lesz illegális a Windows, nem pedig attól, hogy valamilyen verziót feltelepítesz. Semmilyen szabályt nem sért Pistike, ha otthon feltelepít egy Server 2012 R2-t.

Egyébként van valamilyen EU-s szabáy, hogy az OEM termékeket is tovább lehet értékesíteni. Magyarul nem géphez kötöttek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57016) Winnie The P válasza galaxys80 (#57010) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Töltsd le a BlueScreenView nevű progit és annak a képét töltsd fel ide, úgy könnyebben meg lehet állapítani a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57017) galaxys80 válasza Winnie The P (#57016) üzenetére


galaxys80
veterán

Este letöltöm és megnézem vele.
Csak az az érdekes, hogy a tipikus kékhalál képernyő az sosem mutatkozik meg valójában. Csak a restart után írja ki a fenti hibakódokat.

Nemrég új HDD-t tettem be a gépbe és emiatt ki kellett vennem a RAM-ot is.
Emlékeim szerint az egyik oldalon lévő memóriát fogó pöcök nem kattant rá teljesen. Akkor nem tulajdonítottam ennek jelentőséget.
Elképzelhető, hogy nincsen tökéletesen betéve a RAM és ez okozza a problémát?

(#57018) Doky586 válasza galaxys80 (#57017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak szép lassan csepegtesd az információkat, és csak legutoljára áruld el hogy az alaplap alá gurult csavar is zavar.. ;]

(#57019) Lauda válasza galaxys80 (#57017) üzenetére


Lauda
félisten

Most komolyan leirod ezt ide, ahelyett, hogy megnezned, a helyen van-e a memoria?? Hogy a rossebbe ne okozhatna hibakat, ha nincs a helyen....

[ Szerkesztve ]

(#57020) galaxys80 válasza Lauda (#57019) üzenetére


galaxys80
veterán

Ember,ha nem vagyok otthon távolról nem tudom a helyére rakni.
Amúgy most értem haza. megnéztem, helyére pattintottam. Nem változott semmi.

(#57021) galaxys80 válasza Winnie The P (#57016) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt mutatja a progi.

Ez mond valamit?

[ Szerkesztve ]

(#57022) Lauda válasza galaxys80 (#57020) üzenetére


Lauda
félisten

Lenyeg, hogy helyereraktad vegre. :D

(#57023) galaxys80 válasza Winnie The P (#57016) üzenetére


galaxys80
veterán

Illetve ezt:

(#57024) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Remélem,jó helyen kérdezek! A gyerek kitörölt a D meghajtóról egy mappát,amibe telepítve voltak a játékai. Hogy tudnám ezt valahogy visszacsalogatni? Úgy 300 GB-ról van szó, Nagyon köszönöm előre is! :F :R

(#57025) yanna válasza Pehi (#57024) üzenetére


yanna
őstag

Proba valamelyiket.

(#57026) Pehi válasza yanna (#57025) üzenetére


Pehi
senior tag

:R Köszi,megpróbálom!

(#57027) Winnie The P válasza galaxys80 (#57023) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!
Az látszik, hogy dx hiba van, illetve a vga kártya driver-e okozza a galibát. Esetleg kellene egy újabb drivert felrakni. Illetve találtam még [ezt] annyi a baj, hogy én az angollal hadilábon állok. Lehet hogy valamit még ki tudsz belőle hámozni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57028) galaxys80 válasza Winnie The P (#57027) üzenetére


galaxys80
veterán

Az a baj, hogy nekem az a leírás inkább kínai, mint angol. :)
Egyébként WIN7 újratelepítésekor leszedte a videókártya driverét.
Tegnap megnéztem és letöltöttem a legfrissebbet az Nvidia oldaláról, de az sem változtatott semmin.
Esetleg érdemes lenne megpróbálni teljesen eltávolítani a drivereket, majd feltenni a legutolsót?
Vagy próbálkozzak esetleg valami régebbi driverrel?

Az biztos, hogy az első BlueScreen április 1-én volt. Ezen a napon telepítettem újra a win-t. Valami itt csesződött el.

(#57029) Lauda válasza galaxys80 (#57028) üzenetére


Lauda
félisten

Uninstallald a vga drivert es probalj meg esetleg egy regebbit. Milyen vga-d van amugy?

[ Szerkesztve ]

(#57030) galaxys80 válasza Lauda (#57029) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak simán a windows-ban eltávolíthatom?
Vagy az eszközkezelőben távolítsam el?
Utána ettől még be tud bootolni a win? Vagy ne indítsam újra ilyenkor, hanem egyből tegyem fel a régebbit?
Bocs az együgyü kérdésekért, de nem csináltam még ilyet.

Retro VGA :)
Nvidia Geforce 6600

[ Szerkesztve ]

(#57031) Lauda válasza galaxys80 (#57030) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ugyan ugy, mint a tobbi programot, majd ujrainditod. Driver nelkul is hasznalhato a win, csak a 3d alkalmazasokhoz kell igazibol. En ujrainditas utan ki szoktam torolni a c-rol az nvidia mappat is, bar ennek nem tudom van-e jelentosege. :)

Ki tudja mit szedett le maganak a win. Az nvidia oldalan ezt a drivert irja hozza: [link] Vagy itt egy 2013-as driver.

[ Szerkesztve ]

(#57032) galaxys80 válasza Lauda (#57031) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Ezeket találtam én is. Az elsőre frissítettem le elvileg de azzal nem lett jó.
Most töröltem a drivert, de újraindítás után megint magától feltette ez a nyomorult win.

(#57033) Gubek-Einste

Feltettem a havi szokásos frissítés csomagot, minden szépen felment, újra indítás majd ismételt keresés hátha van valami (néha szokott lenni) és akkor jött a fekete leves: a gép egyszerűen kikapcsolt! Bekapcsolom majd ismét frissítés keresés és megint kikapcsol, ismét bekapcsolom és ekkor kiírja, hogy még nem volt soha frissítés keresés és telepítés. A következő kis bat-ot lefuttattam:

net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv
net start CcmExec

Ettől már végig ment a keresés és kiadta a korábban elrejtett frissítéseket, ezeket újra elrejtettem.
A Vezérlőpult alatt látszanak a korábban telepített frissítések.
Most itt állok, mi lehetett ez???

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57034) Lauda válasza galaxys80 (#57032) üzenetére


Lauda
félisten

Allitsd be ugy az update-t, hogy csak jelezze a frissitest es magatol ne telepitsen semmit. Nem az uj hdd ota csinalja ezt? Vagy csak az ujratelepites ota?

(#57035) galaxys80 válasza Lauda (#57034) üzenetére


galaxys80
veterán

Ujratelepítés óta. De új fejlemények. Visszapakolt egy 2009-es drivert. Ezzel hiba nélkül végigfut az index és mutatja is. Ezt lefrissitettem egy utolsó előttire. Index megmarad, de ujra futtatásnál megint restart. Most lépkedek vissza az időben a drivereknél. :(

(#57036) Lauda válasza galaxys80 (#57035) üzenetére


Lauda
félisten

Keress regi drivereket, annak a vga- nak nincs is szuksege az uj driverekre. Vannak nekem is regi nv drivereim, holnap megnezem a verzioszamokat.

(#57037) galaxys80 válasza Lauda (#57036) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak az az érdekes, hogy a 2009-es driver meg sem jelenik a telepített programok között.
Az oldalon meg 2012-es a legrégebbi, de azzal meg újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#57038) King Unique


King Unique
titán

Eddig úgy volt, hogy pár újonnan kiadott frissítés megoldotta a WU lassú keresési problémáját. Ennek hatására nálam is megtalálta a múlt hónapban kb. 3 perc alatt. A mai frissítő kedd alkalmából frissítettem a gépeken a Windowst. A Win8.1/10 gyorsan megtalálta a frissítéseket és a telepítés, majd utána az újraindítás is rendben ment. De ez a hulladék 7-es már megint csak keres és keres és keres... kb. 3/4 óra (!) után egyszerűen meguntam és kikapcsoltam a 'csába... :((( Nem igaz, hogy ennél állandóan emiatt kell szívni... :W

[ Szerkesztve ]

(#57039) Lauda válasza galaxys80 (#57037) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van fent ilyen regi driver, akkor nem is nezem az enyemeket. Valami ott nem okes, mert nem szabadna rebootolnia a driver miatt. Nem emlekszel esetleg melyik driver volt fent a telepites elott? Azzal kellene kiprobalni. Esetleg masik vga vagy tap egy proba erejeig?

(#57040) galaxys80 válasza Lauda (#57039) üzenetére


galaxys80
veterán

Az az igazság, hogy fogalmam sincsen, hogyan sikerült a 2009-es drivert felvarázsolni. Töröltem a vezérlőpultban a drivereket, majd restart után elkezdte a WIN leszedni magától megint a drivert. Gyorsan rányomtam, hogy nem szeretném, de ettől függetlenül feldobta a 2009-es drivert. Ott simán lefutott az élményindex és nem indult újra a gép. Aztán utána bármelyik Nvidia oldalon található driverre is frissítettem megint restartol ha futtatom az élményindex frissítését. (2012-es a legrégebbi ami fent van)
De mindegy is én nem foglalkozom vele a továbbiakban. Visszatettem a legfrissebb drivert. Most mutatja az élményindexet, igaz frissíteni már nem lehet, mert akkor jön a restart.
Tulajdonképpen ezen kívül viszont semmi hibát nem generál a VGA. Mennek a régebbi játékok, videók, fagyás, újraindulás nincsen.
Igazából nem tudom megmondani, hogy mikor jött be ez az élményindex scan újraindulás, mert évek óta sem jártam ebben a menüben. :) Tök véletlenül fedeztem fel. :)
Gondolom sok már nincsen úgysem ennek a VGA-nak. Amíg viszont más hibát nem produkál addig marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#57041) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali.
Megint előjött a win update probléma. Keres, keres a proci pörög és semmi.
Megcsináltam ami az összefoglalóban linkelve volt. Most mi a megoldás. A kispöcs meg rohadjon meg!!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57042) gV válasza Mezga Aladár (#57041) üzenetére


gV
őstag

én nem csináltam semmit, igaz el is szórakozott 30 percet, addig pont megnéztem az eheti TCTV-t :))

(#57043) Lauda válasza Mezga Aladár (#57041) üzenetére


Lauda
félisten

Azokat is probaltad, amitol a multkor megjavult?

(#57044) fordfairlane válasza Mezga Aladár (#57041) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is ezt csinálja. Végleg lemondtam a Windows Update szolgáltatásairól.

x gon' give it to ya

(#57045) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Itt ülök apám gépénél már fél órája, nem mai, HP DC5850, de annyira nem is vérgáz. 4GB RAM van, dual channel.
SVCHOST 100%
régen abbahagyta 5 perc után, most nem hagyja abba
mit lehet ezzel kezdeni? megfojtani?

(#57046) Lauda válasza quailstorm (#57045) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a konkret celod?

(#57047) FF23 válasza Mezga Aladár (#57041) üzenetére


FF23
senior tag

Másfél óra után lelőttem, mint Winnetou a lábujját...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57048) yanna válasza quailstorm (#57045) üzenetére


yanna
őstag

Hogyaza! Melós gépemen 13 órakor vettem én is észre az svchost tekerését, de a végét nem tudtam kivárni, 13.30-kor ki kellett kapcsolnom.

(#57049) quailstorm válasza Lauda (#57046) üzenetére


quailstorm
nagyúr

scannelni, nagy felbontásban, GYORSAN

svchostot meg legyilkolni, de úgy, hogy ne fossa magát össze
ha kilövöm meghal a rendszer

(#57050) Mezga Aladár válasza Lauda (#57043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az update agent felment a KB3102810 azt írja, már telepítve.
Szóval ez valami új piszkoskodás. Micsoda tetü dolog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.