Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#38001) LonGleY válasza TheProb (#37999) üzenetére

LonGleY
(veterán)

A legegyszerűbb módszer, hogy telepíted a Win-t és utána a szoftvereket... Mégis, hogy kívántad belerakni? Pláne mondjuk egy vírusirtót?

Az XP-nél is csak azért lehetett, mert a portable programokat közösségek szétszedték annyira, illetve úgy csomagolták, hogy azok az nLite-al felműthetők legyenek.

De van két alternatíva, ha nagyon feszülsz a témára: ninite.com / portableapps.com
Ezekkel viszonylag gyorsan kialakíthatod a kívánt szoftverparkot.

[ Szerkesztve ]

(#38002) kaskader

kaskader
(őstag)

Üdv!

Klasszikus és rettegett hiba, egy svchost.exe folyamat 100%-on gyilkolja a processzort, a frissen telepített rendszer mocskosul lagol tőle.
Update-et kikapcsoltam, ugyanezt csinálja.
Mit lehet tenni ilyenkor a síráson kívül?

[ Szerkesztve ]

(#38003) LonGleY válasza kaskader (#38002) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Malwarebytes Anti-Malware, SUPERAntiSpyware, HitmanPro

Ha nem genyóság, hanem programhiba, akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#38004) TheProb válasza LonGleY (#38001) üzenetére

TheProb
(addikt)

Valahogy csak meg lehet csinálni normálisan, cégeknél is így megy, összedobnak adott részlegre való image-ket amikben benne vannak a szükséges programok vagy ezeket csak SCCM-el lehet megcsinálni, házilag, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#38005) LonGleY válasza TheProb (#38004) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Ha van olyan kedves a szoftvergyártó, hogy külön ilyen csomagban is kiadja a programját, akkor minden további nélkül. Én ilyet utoljára XP-hez láttam, ma ez a slipstreamelgetés már nem trendi. Házilag sehogyan sem fogod a vírusirtódat rávenni, hogy legyen oly kedves, csomagolja ki magát és tegye kompatibilissé kedves kérésedre, hogy a szétbontott fájljait a megfelelő paraméterezéssel elláthasd, hogy aztán automatikusan elboldoguljon a telepítésnél. Kizárt. Azt tudom elképzelni, hogy esetleg pár portable programot kibontathatsz valahova, de gondolj bele, egy program telepítése nem ebből áll. Egy rakás programhoz fájltípusokat kell rendelni, beépülő elemeket, registry bejegyzéseket létrehozni, keretrendszereket alájuk pakolni. És mindezt minden probram máshogy csinálja, mindegyiket egyedileg kell lekezelni.

Ha egy bizonyos szoftveres környezetet szeretnél kialakítani több gépen is, arra vannak más módszerek is, ott a kész rendszert szokták klónozni (odafigyelve a különböző hardverelemek és a licenszelés problematikájára).

[ Szerkesztve ]

(#38006) kaskader válasza LonGleY (#38003) üzenetére

kaskader
(őstag)

Az elsőn linken keresztül letöltöttem a programot, most éppen az fut.

Valami miatt minimális terheléssel 90% a CPU idle, és a RAM-nak is minimum a felét eszi.

(#38007) LonGleY válasza kaskader (#38006) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Akkor hátha meglesz annak a valaminek az oka. Ha nem,
marad a reinstall (és a meglévő cuccaid alapos átkurkászása).

[ Szerkesztve ]

(#38008) kaskader válasza LonGleY (#38007) üzenetére

kaskader
(őstag)

Talált egy rakat gyanús elemet, azokat eltávolította.

A vicc az, hogy a rendszert ma telepítettem újra...

(#38009) LonGleY válasza kaskader (#38008) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Heh.. akkor a baj valamelyik felrakott programoddal (töréseddel) lesz.. Lehet nem ártana egy friss kollekcióval újrakezdeni a procedúrát, ha most nem oldódott meg a dolog. A gyanús elemek többnyire tracking sütik, amik ilyet nem okoznak.

[ Szerkesztve ]

(#38010) Casanova*

Casanova*
(addikt)

letöltöttem eredeti oem windows 7 sp1 érintetlen os-t. hogy tudom megnézni,hogy valóban oem verzió-e? benne az ei.cfg-n oem van írva. de mi van,ha átírták... :P

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#38011) Lacpac válasza Lacpac (#37991) üzenetére

Lacpac
(senior tag)

Meglett a hiba olvasásgatás nélkül is:
Softperfect Ramdisk - mióta leszedtem, azóta szépen indul a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Jelentős problémáinkat nem tudjuk ugyanazon a gondolkodási szinten megoldani, amelyen akkor álltunk, amikor ezeket létrehoztuk."

(#38012) Füge007

Füge007
(senior tag)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, van egy asztali gép, amin Xp van, mivel diagnosztikai programok futtatásához kell, így az rajta marad, ha berakok egy másik HDD-t amire win 7-et telepítek akkor mikor indul a gép ki tudom választani melyik OS induljon el, nem okozhat ez problémát? Mindenképp 2 HDD kell mert amin az Xp fut, kicsi, oda nem fér fel a Win 7.

Füge

(#38013) Doky586 válasza Füge007 (#38012) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Ezt már kitárgyaltuk pár napja..

(#38014) Casanova* válasza Doky586 (#38013) üzenetére

Casanova*
(addikt)

kérdésemre válaszolna valaki? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#38015) LonGleY válasza Casanova* (#38014) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Próbáld ki, vazze. Mit írjunk erre?

(#38016) Füge007 válasza Doky586 (#38013) üzenetére

Füge007
(senior tag)

Köszi, utánaolvasok :R

Füge

(#38017) Casanova* válasza LonGleY (#38015) üzenetére

Casanova*
(addikt)

kipróbáltam,de nem tudom,hogy ez oem verzió-e. hol lehet megnézni,hogy ez msdn vagy oem verzió?

(#38018) LonGleY válasza Casanova* (#38017) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Az MSDN az nem egy Windows variáns.
Egyszerűen értelmetlen a kérdés.

Van legális kulcsod valamelyik edition-höz?
Attól függ, hogy milyen licenszed van.
De küldhetek hozzávaló, frissített telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#38019) Casanova* válasza LonGleY (#38018) üzenetére

Casanova*
(addikt)

msi laptopom van. oem kulcsos, win7 home premiumhoz. alap oem wint keresek. magam szeretném frissítéseket,drivereket beleintegrálni...!

(#38020) LonGleY válasza Casanova* (#38019) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Fölösleges tevékenység, mivel küldtem neked ilyet. A frissítések integrációja tapasztalatot kíván, a meghajtóprogramokkal pedig nem nyersz semmit, miután kb. 3-at, ha telepítened kell manuálisan a win install után (ráadásul ezek frissülhetnek is).

[ Szerkesztve ]

(#38021) Casanova* válasza LonGleY (#38020) üzenetére

Casanova*
(addikt)

ok,köszi! megnézem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#38022) allein

allein
(addikt)

Sziasztok. Kèpen látható kék halàl jelensèget mi okozza?

[ Szerkesztve ]

(#38023) Casanova* válasza allein (#38022) üzenetére

Casanova*
(addikt)

AMD :D

(#38024) allein válasza Casanova* (#38023) üzenetére

allein
(addikt)

AMD rulez :C Bővebben, cpu rosszalkodik? Nem az én gépem, kollégina gépe, próbálok segíteni neki. Win 8-al lett vásárolva, valaki pakolt rá win 7-et, azóta kék halál van napi szintén.

(#38025) Casanova* válasza allein (#38024) üzenetére

Casanova*
(addikt)

tedd fel a win 8.1-t! egy kattintással csinálsz w7 startmenüt,azt kész. lehet w8.1-el megszűnik a kékhalál.

(#38026) allein válasza Casanova* (#38025) üzenetére

allein
(addikt)

Köszöntem szépen :R

(#38027) krealon válasza allein (#38024) üzenetére

krealon
(Topikgazda)

Egy otlet, ha AMD-s geprol van szo.

(#38028) allein válasza krealon (#38027) üzenetére

allein
(addikt)

Köszönöm szépen a segítséget :R

(#38029) kovacsen222

kovacsen222
(senior tag)

Nah akkor: win 7. Mind a boot idejét, mind pedig a programok betöltődésének idejét 2 "belső" fájllal lehet befolyásolni, a regeditben kell mókolni...bla-bla-bla. Ugye 1/2/3, attól függően mit is akar az ember.

Én töredezettségmentesítésre a Smart Defrag 3-at használom.

Nagyon bugyuta kérdés: Ha engedélyezem ez utóbbi szoftverben a boot idő gyorsítást, a win 7 két fentebb említett fájljait kizárólag a programok gyorsítására állítom be - nyerek egyáltalán bármit is az ügyön ?

:R

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#38030) LonGleY válasza kovacsen222 (#38029) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Nem nyersz semmit. A defragok különben sem érnek semmit. Természetesen a rendszerés a programok telepítése után érdemes lefuttatni egyszer, ha még nem SSD-d van, aztán el lehet felejtnei őket.

Egy dolgot érdemes átállítani:

futtatás: msconfig > boot > advanced options > number of processors

Itt ugyebár alaphelyzetben csak egy mag van bekapcsolva, de be lehet nyomni az összeset, így gyorsabban fog bootolni a rendszer. Pár egyéb finomhangolást a GIGATweaker programmal érdemes eszközölni (van benne 1-2 bootidőt érintő is). Az ajánlott beállításokról képek itt. Amiről nincs kép, az a processzor L2 cache mérete, az ugyebár mindenkinél más.

[ Szerkesztve ]

(#38031) kovacsen222 válasza LonGleY (#38030) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

Ezen már túl vagyok, láthatóan gyorsabb a boot -

De köszönöm, nem kell kínlódni semmit :N

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#38032) LonGleY válasza kovacsen222 (#38031) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Te kínlódtál?

(#38033) kovacsen222 válasza LonGleY (#38032) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

Nem- Csak kerestem a lehetőségét annak, h.gyorsabb legyen minden, amit leírtam

De passz...

(#38034) LonGleY válasza kovacsen222 (#38033) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Akkor nézz rá a GIGATweaker-re. Kicsi, portable cucc, pont az ilyen alapdolgok állítására.

(#38035) kovacsen222 válasza LonGleY (#38034) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

ok :K

:R

(#38036) ngabor2

ngabor2
(nagyúr)

Lehet, hogy rosszul keresek, de nem találtam megoldást a googlen. Adott egy noti, benne 2 vinyó, egy a saját helyén, egy dvd-bölcsőben. Ami a helyén van, azon van egy linux, ami megy rendesen. A másodikon van egy windows, ami viszont nem hajlandó bejönni:

Amit próbáltam:
- a másodlagos vinyóról indítani a rendszert
- a grub-ban benne levő win indítóval

Amit nem tudok megtenni: megcserélni a 2 vinyót, mert akkor hol elindul a gép elsőre, hol nem. Nem akarom az első vinyóra áttenni a wint, mindenképp a 2. vinyóról kellene indulnia. A noti biosa meg nem engedi az eszközsorrendet átírni.

Ötlet?

(#38037) micafighter válasza ngabor2 (#38036) üzenetére

micafighter
(veterán)

Szia, Win telepítőről bootolva próbáltál már javítást? A hiba alapján arra tippelek hogy megsérült a rendszer, vagy a merevlemez haldoklik.

[ Szerkesztve ]

Electronic Arts: You can't spell "steal" without an EA

(#38038) ngabor2 válasza micafighter (#38037) üzenetére

ngabor2
(nagyúr)

Előtte ez volt az 1. helyen, onnan működött tökéletesen (egy pár hónapos ssd-ről van szó amúgy). Úgyhogy a sérülést nem tartom valószínűnek.

Próbáltam, azt is, de valami semmit mondó hibát írt ki. Régen volt, már nem emlékszem, hogy pontosan mit.

(#38039) Wlac

Wlac
(Ármester)

Üdv!

Egy Dell 6230 tulaj vagyok, és annyira gondom van egyedül a géppel, hogy ha hangerőt akarok állítani a dedikált gombbal, akkor addig nem csinál semmit, amíg az egérrel rá nem nyomok a tálcán lévő hangerő ikonra. A némítás tökéletesen megy, és miután egyszer változtattam hangerőt, utána ez a funkció is működik, ám egy idő után (néhány tíz perc) ismét arra "kér", hogy rákattintsak. Ez mitől lehet?

A másik kérdés az, hogy édesanyám E-Machines E510 gépére (M560 2,13GHz, 2GB RAM) szerintetek felrakhatom a Win 7-et, vagy nagyon nyögne alatta a gép? Mivel a szüleim azon intéznek mindenféle bank és hasonló műveletet, ezért jó lenne, ha mindig up-to-date lenne, azonban az XP támogatottság végével jobban támadhatóvá válik, ezért vált szükségessé a csere. Win 7 Home Premiumom van (32 bit), amit rá tudnék telepíteni. Azt tudom, hogy az Aero nagyon eszi az erőforrásokat (legalábbis gyengébb konfigon). Ki lehet kapcsolni manuálisan az ilyen erőforrás-igényesebb dolgokat? Néztem volna Win 7 Starter verziókat, ami ugyan eléggé ki van herélve, de legalább frissen lehetne tartani, azonban ha jól láttam, nem lehet kereskedelmi forgalomban vásárolni, így ez kiesik. És igen, tudom én is, hogy egy Linux-szal jobban járnék, azonban ők a Winhez szoktak hozzá az évek során, ráadásul több Win specifikus programot használnak, és már nem sokáig leszek itthon ahhoz, hogy segítsek nekik az átszokásban.

"Locking the vault door now. Goodbye."

(#38040) quailstorm válasza Wlac (#38039) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ami azt illeti az Aerot én GeForce FX5200-zal is toltam már (leggyengébb DX9 GPU). Szal az nem gond. Plusz 40-60mb RAMot eszik.

A RAM elég az tuti. Oprendszerválasztás jó. Bár én 64bitest raknék mert csak. Ilyesmi asztalira azt raktam legalábbis.
Az egy szál lesz a húzós. 2 ilyen maggal semmi gond nem lenne, így azért fog döcögni ha nincs elég gyakran használva, az tuti.
Meg vírusirtótól is függ. Egy jó kis NOD32 tuti két vállra fektetné.

(#38041) Wlac válasza quailstorm (#38040) üzenetére

Wlac
(Ármester)

AVG família fagyunk, azzal eddig nem volt problémám. A 32 bit mennyivel lenne lassabb, mint a 64 bit?
Egyébként főleg böngészés menne rajta, viszont az erősebb szinten (tíz ablak egyszerre). Az, ha egy kicsit várni kell a programokra, nem probléma, a mostani rendszeren már megszokta, türelmes asszony. És igen, tervben van már egy konfig csere, azonban valószínűleg csak karácsony környékén fog új gépet kapni, és addig jó volna kihúzni.

"Locking the vault door now. Goodbye."

(#38042) quailstorm válasza Wlac (#38041) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Mondtam RAM elég, CPU nem fogja bírni, pláne a flasht. Lassú lesz.
Egyszer használtam 32-bites Win7-et, 2GB RAMmal, és az adatlapomon lévő konfiggal, igaz még 8800GT figyelt benne. SOKKAL lassabb volt telepítés után mint az XP. Format, x64 fel, XP sebesség. Azóta nem foglalkoztam vele, nem tudom. Nem kéne neki lassúnak lenni elvileg. De mondom a Celeron D336-ra is a 64-bitest raktam mert azzal a CPU-val tuti hogy a Vegas pro 12-őt kell használni nem? :DDD +FX5200

(#38043) harley

harley
(senior tag)

üdv

olyan kérdésem lenne, hogy oem home premiumot lehet-e aktiválni ha gépet cserélek?
oem vistát lehetett más gépre aktiválni, de a 7-et még nem ismerem ilyen szempontból.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#38044) micafighter válasza ngabor2 (#38038) üzenetére

micafighter
(veterán)

Akkor ha jól értem, amíg első helyen volt a boot sorrendben a Windowsos SSD, addig minden pöpec volt, és azóta van gond, hogy megváltoztattad a sorrendet? És ha próbálod visszaállítani, akkor meg hol megy a gép, hol nem?

A telepítőről javítást meg kéne próbálni megint: 1) hátha most meg tudja csinálni 2) valoszinüleg most se fogja tudni, de a hibaüzenete által jobb képet kaphatunk arról hogy mi lehet a hiba.

(#38045) micafighter válasza harley (#38043) üzenetére

micafighter
(veterán)

Ez több dologtól is függhet, pl egyes laptopok Volume License-el vannak előre telepítve, és kapsz hozzájuk egy OEM liszenszet is, ami gyakorlatilag még felhasználatlan, hiszen a gép VL liszenszel van aktiválva.

Az alap felállás egyébként az, hogy a Windows 7 szerződési feltételeiben benne van, hogy nem cserélhetsz alaplapot, és nem viheted át másik gépre, de ha felhívod a Microsoft supportot, akkor általában segíteni szoktak, hogy át tudd vinni, pedig a szerzödési feltételek alapján nincsenek erre kötelezve.

(#38046) micafighter válasza Wlac (#38041) üzenetére

micafighter
(veterán)

A 32 bites Win nem lesz lassabb mint a 64. De én szivem szerint arra a gépre Linuxot tennék. Mérlegeld mégegyszer a Linux lehetőségét. Tudtommal van több olyan verzió is, ami kifejezetten hasonlít a windows-ra.

(#38047) ngabor2 válasza micafighter (#38044) üzenetére

ngabor2
(nagyúr)

Oké, megpróbálom előkeríteni a telepítő-pendrive-ot, aztán megírom a hibát.

(#38048) #41133696

(törölt tag)

Aktuális:

(#38049) HoTaZo

HoTaZo
(őstag)

Sziasztok!

Remélem jó helyen kopogtatok kérdése(i)mmel.

Egy USB-s MicroSD adaptert szeretnék a számítógépemhez csatlakoztatni. Egy ideig tökéletesen fogadta bármilyen MicroSD kártyával. Utóbbi időben viszont nem olvashatónak mutatja (Eszközállapot: Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10) ). Az összes, elülső és hátulsó csatlakozásokat kipróbáltam

A kártyák SD kártya adapterrel teljesen jól olvashatók, írhatók.

A számítógép szerint olvashatatlannak jelzett USB kulcs DVD lejátszóban tökéletesen működik.

A kipróbált BUS-okban más USB kulcs teljesen jól működik.

Illesztőprogram, frissítve, újra telepítve lett.

Mi lehet a hiba? Van-e rá megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm!

HoTaZo

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.