Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) King Unique válasza winhate (#71348) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor szerinted ami eleve biztonságosabb, fejlettebb és ezek okán egyre több felhasználónak jobb választás, az szerinted nem az, mert csak, mert otthon a fotelból szubjektív alapon éppen ezt sikerült leírni. :DDD Úgy meg, hogy még a Linuxokat és a macOS-t is leminősíted, meg láthatóan teszed ezt úgy, hogy a Linuxok használatához és működéséhez nem sok közöd lehet, ahogyan a macOS-sem ha 10.4-nél leragadtál, az szintén mulatságos. :))

Kacaghatsz is, mármint a tudatlanságodon, meg hogy az állításodat nyilván nem tudod semmilyen hivatalos leírással, ajánlással alátámasztani. :D Vagy esetleg ennek és ennek a cikknek meg tudod mutatni az inverz verzióit, ahol azt javasolják, hogy nem támogatott Windowst kell élesen és online használni, aminek semmilyen biztonsági kockázata nincsen? Nem hiszem! :N

Igen, azon valóban csak kacagni lehet, hogy olyan Windows használatát preferálod, amit többek között jövőre már a Chrome böngésző sem fog támogatni, ami lista egyre csak bővülni fog, meg hogy szerinted ez nem probléma és csak kacagni kell rajta. :D Valamint hogy magát a tényt, a támogatás megszűnését nem tudod cáfolni, nem tudod azt írni hogy az jó lenne, ahol így megint csak szimpla mellébeszélés és terelés az "egyik kutya másik eb" hasonlat.

"A probléma sajnos még mindig az hogy a "régi" hw hez nincs támogatás.
Dobd ki a kukába azt vegyél újat.
Miért is ??"

Ebből is látszik, hogy ehhez a témához megint nem sok közöd lehet és alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. :B
Pont az benne a pláne, hogy a régi PC-t sem feltétlen kell kidobni, a W10-hez CPU felől csak a szokásos PAE/NX/SSE2 támogatás szükséges, ami azért nem akkora extra, + a Windows 11 telepíthető akár nem támogatott hardverkonfigurációra is és nyilván nem kell i9 13900k CPU - meg amúgy sem, ha tisztában lennél a követelményekkel, amivel ugye láthatóan nem vagy - , drivereket letölti és telepíti alapesetben a Windows Update, stb. Aztán új licenc, új termékkulcs sem feltétlen kell, mert a Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal ingyen aktiválható a Windows 10 és a Windows 11 is.
Amelyik PC-re nem, az meg már bőven muzeális és már rég fejleszteni vagy cserélni kellett volna, amit ha 10 év alatt sem sikerült megoldani, az már egyéni probléma.

Inkább ne sorold, az már az eddig leírtakból is bőven kiderült, hogy alapvető hiányosságaid és ennek okán fals állításaid vannak a témában, pont ezért nem feltétlen kellene erőltetni. :B

[ Szerkesztve ]

(#71361) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Felesleges vita törölve itt ne folytassátok!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71362) winhate válasza King Unique (#71351) üzenetére


winhate
őstag

Koszonom.
Utana neztem a dolgoknak van meg lehetoseg, de sajnos nincs mit tenni, tovabb kell lepni ujabb rendszerre.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71364) winhate


winhate
őstag

Katasztrofalis boot ido csokkentesehez keresek logger progit(elfelejtettem az evek alatt a nevet)
Elore is koszi a helpet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71365) efi99 válasza winhate (#71364) üzenetére


efi99
senior tag

https://greatis.com/bootracer/index.html

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71366) winhate válasza efi99 (#71365) üzenetére


winhate
őstag

Juhe asszem ez az koszi! :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71367) _DiEGO_ válasza Makifeju (#71303) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sajna igen Chrome és a MS EDGE sem ad támogatást, de, ott van az OPERA és a FIREFOX !

Ott van szipiszupi: DeePL https://www.deepl.com/translator [link]

[ Szerkesztve ]

(#71368) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Húha ez meg mi ? :))

(#71369) winhate


winhate
őstag

Telemetry story.

Mire lettem figyelmes ?
Mikor a hdd elkezdett daralni.....

Szoval ulok csendben vegzem a dolgom nemsokkal ezutan hdd daralni, tekerni kezd....
'nyad mar megint mit csinal ez a fostömlő ?
Szokasos task&exe vadaszat.
Nahat mit latok ??
compattelrunner.exe szepen teker be minden file t a hdd rol !
Elso felismeres:
Itt valami qva nagy gaz van, ezt le kell irtani.
Task kilove.
Hdd megnyugszik egybol.

Kicsit utana neztem mi is lehet ez valojaban, mert eddig nem volt !
Sajnos tegnap elott este 23:00 kor elkezdetem az update eket leszedni ami vegzett is masnap kb 13 oraig... :)
Kár volt.
Most már azt is tudom hogy meg fog szunni a win 7 tamogatas.
Fullscreen sotetkek hatter figyelmeztetett hogy uristen baj van azonnal frissitsek nem lesz tamogatas , mindmeghalunk ,fuj win7 , stb.... szenzacios marketing szoveg.
Persze ennek is bedoltem ... ja nem.
Tehat visszakanyarodvan kedvenc telemetrias otvar patkany exe(compattelrunner.exe) hez valamelyik update -el csorgott be a rendszer elso soraiba es helyet foglalt a system32 dirbe.
A kutya nem kerte hogy barmikor barmit seekeljen a hdd imrol, utasitast nem adtam neki,
Mi lett volna a kovetkezo ha eppen meg alszok ?
Szepen a hdd ken levo osszes file t osszegyujti es log formajaban felloki a szerverukre ??
Na itt lett tele a tokom ezzel az egesszel.
Az engedelyem nelkul semmifele adatot ne gyujtson sehonnan ez a fostalicska !

Egyenlore nyomozas melyik update hozta be ezt a mocskot majd jelentkezek kesobb.
Koszonom a figyelmet leulok magamtol is :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71370) winhate válasza winhate (#71369) üzenetére


winhate
őstag

Amugy nem a rendszer particiot seekelte hanem egy teljesen masik hattertarat.
Koze nincs hozza mi van rajta. Sajat szemelyes adataim (pl. dokumentumok , szamlak stb..).

Nem kicsit vagyok kiakadva. Vegre itt van ,szembesultem azzal amit mar evek ota pofazok.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71371) efi99 válasza winhate (#71369) üzenetére


efi99
senior tag

"Szoval ulok csendben vegzem a dolgom"
Na, itt volt a hiba, hogy kimentél retyóra. Észrevette, aztán elkezdett garázdálkodni. :D

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71372) cocka válasza winhate (#71369) üzenetére


cocka
veterán

Mikor a hdd elkezdett daralni.....

Egyik legjobb OK, ami miatt még mindig HDD-ről (pontosabban SSHD-ről) indul a rendszerem. :D

Amit az SSD elvesz tőled, az éppen az, hogy halld, ha a meghajtóra ír vagy onnan olvas egy program.

fostömlő

Az a bél?

De legalább most már nem kell az update-ekkel sem foglalkoznod. Compattellószarra asszem többféle megoldás is van, most egy rémlik, mintha a hosts fájlba kéne bepakolni azokat a domaineket kedvenc localhostra irányítva, amikhez a compattel csatlakozna.

nem a rendszer particiot seekelte hanem egy teljesen masik hattertarat.

Nálam a 8.1 csinálja ezt a bootolás után kb. 5 perccel. Elkezd egy olyan partíciót ezerrel olvasni, arra pedig se lapozófájlt nem ír, se backupokat nem, mivel van külön Macrium.

Ja extra "poén":

Az erőforrás-figyelő lemez/lemezaktivitás részében ha az olvasás sebessége szerint listáztatom, akkor SEM jelenik meg az a meghajtó, amiről olvas, csak valami C-s rendszerfolyamatokat listáz előre. Ha pedig a fájlok szerint rendezem, akkor sem. Szóval elvileg itt minden fájl olvasását és írását listáznia kéne. Ehhez képest ezek szerint van olyan rendszerfolyamat, ami képes az erőforrás-figyelő elől elrejteni, hogy egy rendszerfolyamat egy nem rendszermeghajtón éppen mit olvasgat. :C

(#71373) Krystal_s válasza winhate (#71369) üzenetére


Krystal_s
addikt

A compattelrunner.exe a KB2977759 frissítéssel került a gépedre. Én ilyeneket nem engedtem telepíteni. Régi szép idők, amikor nem összevont frissítések voltak, hanem külön lehetett látni melyik update mire jó. Így is van pár Telemetria alapból (pl Customer Experience Impr., Application Experience), amiket a Feladatütemezőben érdemes tiltani és akkor nem futnak le.

[ Szerkesztve ]

(#71374) winhate válasza Krystal_s (#71373) üzenetére


winhate
őstag

Hálám üldözni fog! :R
Nagyon sok munkatol kimeltel meg.
:R
M3gAtHx!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71375) winhate válasza Krystal_s (#71373) üzenetére


winhate
őstag

Sajnos nem nyert.
Nem találtam azt amit ajánlottál.
Helyette itt találtam:

c:\Windows\System32\

c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\12b6f7ee1d8a86ae378d1d6753cfe3a0\amd64_microsoft-windows-a..xperience-inventory_31bf3856ad364e35_6.1.7601.24535_none_e8e44c62fea3e082

c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-a..xperience-inventory_31bf3856ad364e35_6.1.7601.24535_none_e8e44c62fea3e082

Utána néztem elméletileg ezen volt az:
https://support.microsoft.com/en-us/topic/compatibility-update-for-keeping-windows-up-to-date-in-windows-7-5fe4a218-adf1-9074-9522-bea956cf149b
https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb2952664

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71376) winhate válasza krealon (#64949) üzenetére


winhate
őstag

Köszi ezt megtaláltam szintén le is szedtem.

Még mindig ott ücsörög a szeretetcsomag 2 dirben.

c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-a..xperience-inventory_31bf3856ad364e35_6.1.7601.24535_none_e8e44c62fea3e082\compattelrunner.exe
( 162016 ) ver 10.0.18362.1023

c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-a..xperience-inventory_31bf3856ad364e35_6.1.7601.24187_none_e8b035c2fecaaa49\compattelrunner.exe
( 140992 ) ver 10.0.17573.1003

Emelett természetesen a system32 ből sem akar távozni magától ( úgy néz ki rá kell hogy segítsek )

Remek dolog ez a táska cseduler is .... :R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71377) Krystal_s válasza winhate (#71375) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pedig az tette fel, amit írtam. Most rákerestem több oldalon.
Itt vannak bővebb infók hogyan lehet leszedni, tiltani. Feladatütemezőben is ott van, amit említettem.
How to Fix High CPU & Disk Usage by CompatTelRunner.exe
This process is part of a Windows Update, specifically the KB2977759

CompatTelRunner.exe file: What is it and how to disable it

Hoppá, most találtam olyat, hogy másik frissítés is felpakolja újra! Hát ez szép. Compatibility update for keeping Windows up-to-date in Windows 7 KB2952664
KB2977759 - 2016. 07. 12
KB2952664 - 2018. 07. 10

A feladatütemezőben akkor is lehet tiltani és nem tudja futtatni.
Ránéztem a c:\Windows\winsxs mappára és nálam nincs \amd64_microsoft-windows-a..xperience-inventory_31bf3856ad364e35_6.1.7601.24535_none_e8e44c62fea3e082

[ Szerkesztve ]

(#71378) winhate válasza Krystal_s (#71377) üzenetére


winhate
őstag

"Hoppá, most találtam olyat, hogy másik frissítés is felpakolja újra! Hát ez szép."

Durvak a sracok.
Sot itt a forumban is megtalaltam.
Utemezoben mar tiltottam, update lement de az egyik dirben meg ott a pack(amit irtam).
System32 ben is ott van meg. Ott vlmit buzeralni kell az admin jogokkal es kezzel torolheto a file.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71379) ekkold válasza winhate (#71378) üzenetére


ekkold
őstag

Most, hogy erről szó volt rákerestem én is, és nekem is ott volt pár mappában. Próbáltam "szép szóval" megszabadulni tőle, de még saját tulajdonba vétel és jogosultság beállítás után sem tudtam valamiért rendesen törölni. Tisztára mint valami vírus. Aztán meguntam a küzdést, átbootoltam linuxra, rákerestem tux commanderrel, majd töröltem minden mappából. :)

(#71380) winhate


winhate
őstag

Most nézegettem a feladatütemezőt milyen nyalánkságok vannak még ott.

---Application Experience

Összesíti és feltölti az alkalmazáshasználati adatokat, ha a felhasználó részt vesz a Microsoft Felhasználói élmény fokozása programban.

-Diagtrackrunner /uploadexlfilesonly
-Compattelrunner.exe

---Customer Experience Improvement Program

-wsqmcons.exe

Ha a felhasználó részt kíván venni a Windows Felhasználói élmény fokozása programban, akkor ez a feladat gyűjti és küldi el a használati adatokat a Microsoft részére.

Akkora élmény komolyan mondom kb az összes szabadidőm erre megy el az utóbbi napokban :D

A feszültség és pánik növelése érdekében pedig itt van a következő versenyző:
(Mr....)
---End Of Support

Barátja pedig:
-spinotify.exe első indítás után egyből mászik kifele

---Windows Activation Technologies ( Microsoft Update KB971033 )

Csibész detektor :D

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71381) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, tegnap felraktam egy asus gpu tweak 2 nevű programot, majd gép ujraindítás után azt tapasztaltam, hogy minden furcsán működik, ha elindítok egy programot, akkor van, hogy 5 eprcig semmi sem történik, majd elindul. Nagy nehezen sikerült uninstallálni, de nem segített. Próbáltam nvidia drivert ujratelepíteni, de nem sikerült, emellett egy másik gyanús programot is, ami ezzel összeakadhatott, de azt írja, hogy az installshiled sem működik már, így nem tudtam letörölni. Minden borzasztóan lelassult, proceszzor terhelés közben alacsony.

Próbálam a windows rendszer visszaállító programot használni, de csak egy mentett állás volt, az pedig arra mutatott vissza, amikor már telepítve volt a gpu tweak2.

Ötlet? Vagy marad a windows újratelepítés?

(#71382) Armagedown válasza winhate (#71380) üzenetére


Armagedown
őstag

WPD segítségével kilőhető a telemetria nagyobbik része.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71383) winhate válasza Armagedown (#71382) üzenetére


winhate
őstag

Köszönöm !

:R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71384) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Nem feltétlenül Win7-es kérdés, de azért az is van benne...

Szóval, van nekem egy 32 gigás microSD kártyám, random adatok vannak rajta. Bármelyik gépembe dugom, hozzáférek az adatokhoz, meg tudom nyitni a fájlokat, tudok másolatot készíteni. Mást semmit. Nem tudom formázni, lemezkezelővel se tudok semmit csinálni vele, ami jelen esetben elég fontos lenne, oprendszer telepítőnek szeretném használni. A Win7 lemezkezelője látja, de írásvédettnek mutatja, a linux (Manjaro/KDE) lemezkezelője nem is látja a kártyát. Segítsetek, kérlek, hogy tudnám újra particionálni a kártyát, vagy minimum legyalulni róla, ami rajta van? A kártyán jelenleg egy FAT32 elsődleges partíció van.

(#71385) Zoz válasza Pista0001 (#71384) üzenetére


Zoz
őstag

Legvalószínűbb, hogy megdöglött a kártya. Amikor írásnál hibás lesz egy flash cella, akkor a belső vezérlő letiltja a további írást, nehogy mégjobban megsérüljön a fájl rendszer, legalább a most rajta lévő tartalom lementhető legyen.

(#71386) King Unique válasza Pista0001 (#71384) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nem feltétlen, mivel eleve van a témának saját topikja, lásd SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD), legközelebb ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket. ;)

How to enable or disable write protection on a USB flash drive

Ha a linkelt leírásban lévő módszerrel nem sikerül megszüntetni az írásvédettséget, akkor vagy az USB-s adapter - ha abba van téve a memóriakártya - , vagy maga a memóriakártya a hiba forrása. Ahol az utóbbi sem lenne meglepő, ha elhasználódnak a cellák a sok írástól - ami normális működésű wear leveling híján nem csoda - akkor letilthatja a vezérlő a további írást, tele van ilyen esetekkel a téma topikja.

[ Szerkesztve ]

(#71387) Pista0001 válasza Zoz (#71385) üzenetére


Pista0001
addikt

Értem, köszönöm. Van esetleg valami mód ezt kideríteni? Valami szoftver, ami ezt ki tudja olvasni a belső vezérlőből?

King Unique: Köszi, átfutom a topikot. Fura amúgy, hogy két ilyen kártyám van, ugyanakkor vettem őket. Erre gyakorlatilag ez az adatmennyiség lett felírva, ami most is rajta van, a másik az autóban a dashcam-ben van vagy 1 éve, tehát folyamatos írás van, és tudtommal nincs még baja...

[ Szerkesztve ]

(#71388) Jarod1 válasza Pista0001 (#71387) üzenetére


Jarod1
addikt

ezt nem 1 sd kátyatokba helyezed be véletlenül? és azt dugod a laptopba.
ezeken van 1 pöcök amivel bekapcsolod az irásvédettséget...

(#71389) Pista0001 válasza Jarod1 (#71388) üzenetére


Pista0001
addikt

Az USB-s olvasómon van SD és microSD foglalat is, plussz a laptopnak van SD foglalata. Próbáltam az USB-st direktben és SD adapterrel is, illetve adapterrel a laptop olvasójában is. A csúszkára figyeltem, amikor az adaptert használtam. Több forrásból is azt mondják a népek, hogy kártyahiba, nem lehet vele mit kezdeni.

(#71390) janos1988


janos1988
addikt

A Windows 7 mennyire tér el a Windows XP-től? Retró játékok miatt érdekelne.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#71391) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tudok valahogy hangot küldeni (zenét) caston keresztül hangfalra? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#71392) Zoz válasza janos1988 (#71390) üzenetére


Zoz
őstag

Erre általánosan nem lehet mit mondani, egyes játékaidnál kéne utánanézni, milyen Winen hajlandó futni.
Annyi tipp lehet, hogy régebbi programoknál érdemes lehet inkább 32 bites Win7-tel próbálkozni. Mondhatjuk úgyis, hogy az jobban hasonlít XP-re :)

(#71393) janos1988 válasza Zoz (#71392) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi.

Olyan kb. ~1990-~2005. A régebbiek dosbox, az újabbakkal meg nincs gond. :R

Kár, hogy nem létezik olyan emulátor ami kezeli rendesen a 3d-t is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#71394) winhate


winhate
őstag

Egy kis help mindenki szamara aki ismeri annak nem kell bemutatni :)

Sysinternals

A Sysinternals weboldalt 1996-ban hozta létre Mark Russinovich, hogy otthont adjon fejlett rendszersegédprogramjainak és technikai információinak. Akár informatikai szakember, akár fejlesztő, a Sysinternals segédprogramjai segítenek a Windows rendszerek és alkalmazások kezelésében, hibaelhárításában és diagnosztizálásában.

Első körben amit kiemelnék az a Tcpview nevű proggi.

A TCPView egy Windows program, amely részletes listát mutat a rendszerében lévő összes TCP és UDP végpontról, beleértve a helyi és távoli címeket és a TCP-kapcsolatok állapotát. A Windows Server 2008, Vista és XP rendszereken a TCPView a végpontot birtokló folyamat nevét is jelzi. A TCPView a Windows rendszerrel együtt szállított Netstat program informatívabb és kényelmesebb megjelenítésű részhalmazát nyújtja. A TCPView letöltése tartalmazza a Tcpvcon-t, egy parancssoros változatot, amely ugyanezzel a funkcionalitással rendelkezik.

Jelen pillanatban a 4.17 verzional tart.
A leiras szerint win 8.1 es felette rohangaszik. (Nem igaz megy win7 esen is)

Ha van ra erdeklodo folyt kov.
Amugy meg most mar mindenki csemegezthet eleg sok progz van ott.

Process Explorer t ne hagyjatok ki :)

A forditas nem Guggollal tortent ! Gugli nem a baratod :)
https://www.deepl.com

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71395) Szirtimorc válasza winhate (#71394) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

+1 érdeklődő

(#71396) akaido válasza winhate (#71394) üzenetére


akaido
addikt

WSCC azaz Windows System Control Center

Összevonásra került ebben a csomagban a komplett
- Sysinternals Suite
- NirSoft Utilities
- MiTech Utilities
- Other Tools

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71397) Armagedown


Armagedown
őstag

A kiterjesztett támogatás ma ért véget.
Viszlát Windows 7!

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71398) efi99 válasza Armagedown (#71397) üzenetére


efi99
senior tag

Február 7-ig semmi változás végül is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71399) cocka válasza Armagedown (#71397) üzenetére


cocka
veterán

Azzal még várni kell, mert Redmondéknál még csak 10 perc múlva lesz reggel 8 óra. És nem szoktak sietni az update-ek kiadásával. Kb. ottani idő szerint délután szokott kijönni, ami alsó hangon nálunk már szerda.

Washington állam -9 óra

(#71400) King Unique válasza cocka (#71399) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy szerda, a patch kedd nálunk is általában kedden szokott lenni, csak az időeltolódás miatt rendszerint ~ 19 órától érhetők el a frissítések a Windows Update-en.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.