Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) SunMount3r válasza Doky586 (#71950) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez akkor csak az SP1-ig van "frissítve"? Ami utána voltak frissítések, azok nincsenek benne, gondolom...?

(#71952) Doky586 válasza SunMount3r (#71951) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amit linkeltem abban az van amit az MS utoljára kiadott dvd-n +mellémásolva az a 3 file amivel a win update frissíteni tudja magát. Minden eredeti ms benne ellenőrizhetően.

Az oprendben nem tudom mi növelheti bő duplájára a méretét, de vannak kétségeim.. :DDD

(#71953) Zoz válasza SunMount3r (#71949) üzenetére


Zoz
őstag

Teljesen rendbe vannak, én már évek óta azokat használom, ha 7-es kell.

(#71954) SunMount3r válasza Doky586 (#71952) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ez a telepítő alapból csak magyar, angol nyelvű telepítést nem is lehet választani, ugye?

(#71955) SunMount3r válasza Doky586 (#71952) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az oprendben nem tudom mi növelheti bő duplájára a méretét, de vannak kétségeim..-> Azért a vírusok/trójai falók nem szoktak több GB méretűek lenni... :D :U

(#71956) Doky586 válasza SunMount3r (#71955) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis írtam olyat hogy vírus/trójai van benne. Csak azt hogy bőven van felesleges dolog benne. Hiszen még a Win11 iso-nál is jóval nagyobb.

Es igen. a MS által kiadott iso csak egy nyelvű (magyar). De ha akarod felteheted rá a lengyel nyelvi csomagot utólag.

[ Szerkesztve ]

(#71957) SunMount3r válasza Doky586 (#71956) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg a frissítések, amik azóta kijöttek nem indokolnák a méretét?

(#71958) Doky586 válasza SunMount3r (#71957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Mert amit lefrissít annak a mérete le kellene hogy vonódjon belőle ha jól csinálja, nem otthagyni benne szemétnek.

(#71959) SunMount3r válasza Doky586 (#71958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, akkor esteleg ugyanez a "változat", amit linkeltél nincs meg valahol Angol nyelvűben?

(#71960) Doky586 válasza SunMount3r (#71959) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a neten biztos találsz angol nyelvű eredeti iso-t..
a 3db frissítés meg nyelvfüggetlen és ott a témaösszefoglalóban (krelay).

[ Szerkesztve ]

(#71961) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ok, még annyit kérdeznék, hogy ugye 2GB RAM-hoz a Win 7-ből és a Win 8.1-ből is inkább az X86-os verzió az ajánlott?

(#71962) Csupingo válasza SunMount3r (#71961) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a gyengébb gépeken egy hajszállal gördülékenyebb volt a 32 bites win, de manapság már nem telepítenék, mert valószínűleg pár dolog nem futna rajt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71963) Zoz válasza SunMount3r (#71961) üzenetére


Zoz
őstag

2 gigához? XP...
De amúgy igen, a 32 bites rendszer pár száz megával kevesebb RAM-ot eszik alapból, ilyen kevés RAM-nál az is számít.
Mondjuk ha legalább SSD van mellé, akkor nem lesz annyira lassú a virtuális memória, nem lesz használhatatlan, csak baromi lassú :)
Esetleg a Tiny10-el is lehet tenni egy próbát.

(#71964) SunMount3r válasza Zoz (#71963) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Tiny10-ben elég sok default Win-es app sincs meg, ami esetleg kellene, meg a "Security concer-ek" között is olvasni furcsa dolgokat, meg ugye legalább egy Defender szintű védelem azért kellene a gépre.

(#71965) SunMount3r válasza SunMount3r (#71964) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen én is félek az x86-os OS limitációitól, pláne ha valaki az x64-ehez szokott... Ezek szerint egy Win 8.1-nek nincsenek nagyobb rendszerkövetelményei, mint egy Win 7-nek? Kérdés, hogy a gyakorlatban ez mennyire igaz? :F Ez lenne az a laptop amire kellene: [link] Egy normális SSD azért lenne alá rakva.
(Linux-ot ne is írjátok, akinek ez kell, az a Windows-t szokta meg és nem hiszem, hogy lenne kedve az átálláshoz, gyak. az "IT analfabétaság" közelében van).

[ Szerkesztve ]

(#71966) Zoz válasza SunMount3r (#71965) üzenetére


Zoz
őstag

x86-nál nagyobb limitáció a Win7/8, ezekre már egy friss böngészőt se lehet felrakni.
Legalább nem Atom proci van abban a gépben, így nem teljesen reménytelen :)

(#71967) ekkold válasza Zoz (#71966) üzenetére


ekkold
őstag

Nem tudom, de nekem a firefox jól működik win7alatt:

Mondjuk ez 64 bites rendszeren van....

(#71968) Doky586 válasza SunMount3r (#71961) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2GB RAM-hoz én is 32 bites os-t javaslok.
win7 vs 8 pedig a PAE, NX, SSE2 követelmény választja el. Nálam is egy régi gépen a w8 telepítő el sem indul mert nincs NX cpu támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#71969) Csupingo válasza ekkold (#71967) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom 32bit-es böngészőre gondolt, de ha jól nézem, még van az is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71970) Zoz válasza ekkold (#71967) üzenetére


Zoz
őstag

Firefoxból 124-esnél tartunk. Az a 115 ESR még szeptemberig lesz támogatva. Egy darabig még el lehet lenni majd vele, aztán elkezdenek az oldalak is beszólni, hogy elavult böngésző, frissítsen... vagy csak egyszerűen nem vagy hibásan működni. Ki lehet próbálni milyen manapság XP-vel netezni... sajnos ez a 7-es jövője is.

(#71971) SunMount3r válasza Doky586 (#71968) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek szerint a PAE hiányzik. Akkor Win 8.1-el ne is próbálkozzak? Szerk.: meg az NX is... :(

[ Szerkesztve ]

(#71972) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van valami jó leírás a neten, hogy pl. Rufus-al hogyan lehet egyszerűen "Legacy" Win 7 telepítő Pendrive-ot csinálni? Szerk.: találtam egyet, ez biztosan jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#71973) SunMount3r válasza SunMount3r (#71972) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bár ez a rész nem túl világos:
1. On the target PC set USB to be the first boot device in the boot order (in BIOS).
2. Connect the prepared bootable USB drive to the target PC and boot from it.
3. Press F5 during boot until the One-Time-Boot menu appears.
4. Choose the USB HDD option from the list of bootable devices.
5. Windows installation process will start.

Nem úgy kellene, hogy a BIOS-ban a First Boot Device-ot az SSD-re állítom, a Second Boot Device-ot meg a Pendrive-ra? Így előszőr úgyis a Pendrive-ról fog Boot-olni, mert ugye az SSD-n nincsen semmi. Majd ha Restart-ol, akkor már az SSD-ről Boot-ol és onnan folytatja a telepítést, nem?

(Csináltam már Win 7 telepítést többször is, csak már nem emlékszem ez a része hogy volt). :U

[ Szerkesztve ]

(#71974) Csupingo válasza SunMount3r (#71973) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik én Doky586-nak ezt a leírását követtem.
Nem muszáj a bios-ban boot sorrendet állítani, elég ha pl. az f11-es boot gyorsmenüben kiválasztod a pen-t. Aztán ha telepítés után nem indul a win, akkor állítod be a bios-ban elsőnek a rendszermeghajtót.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71975) SunMount3r válasza Csupingo (#71974) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ezt én is ismerem, de én direkt az "egyszerűbb" Rufus-os megoldásra gondoltam.

(#71976) SunMount3r válasza SunMount3r (#71971) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy itt egy videó, amin a csákó egy Win 10-et futtat ugyan ezen a laptop-on (csak szólok).

(Bocs a hsz. cunamiért, de sok a kérdés bennem...)

(#71977) Csupingo válasza SunMount3r (#71976) üzenetére


Csupingo
veterán

Asszem az msi smart tool-lal is egyszerűen meg lehet oldani és azzal integrálni is lehet usb drivereket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71978) Doky586 válasza SunMount3r (#71971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a progi nem mutat ilyesmit.
Csak a Coreinfo mutatja meg.

(#71979) _DiEGO_ válasza SunMount3r (#71949) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Windows.7.SP1.AIO.x64.Integrated.March.2023.

Azaz 2023 Márciusig kiadott frissítéseket tartalmazza ! Valamint All in One

Az MSDN halozatarol letoltott kepfajbol keszult! A stabilitas erdekeben csak a Windows Update-rol erkezo frissitesek
kerultek integralasra! A rendszerhez kiadott osszes fontos frissites integralasra kerult! (Updated: 2023.03.20.)
Osszesen 70 db (1,76 GB) frissites kerult integralasra a rendszergazdak altal hasznalt technologiava

A rendszer tartalmazza a .NET keretrendszer 3.5-os valtozatat, hogy az ezt igenylo programokat problema nelkul tudjuk
telepiteni! (A rendszer integraltan tartalmazza a .NET keretrendszer 4.8-as* valtozatat.) A rendszerben jelen
van az Edge bongeszo 107-es verzioja, valamint annak legfrissebb javitasa. (v107.0.1418.56)

És még nem kevés plusz info...
Nem tudom, de még soha nem találkoztam hamisított Windows oprendszerrel :))

Szedd bátran hibátlanul futnak ezek a rendszerek máig. Az hogy Doky586 nagyúr nem képes arra hogy tesztelje :U

Nem kell szerencsétlen gépnek csomó frissítés után keresgélnie... hanem egy kalap alatt letudod a telepítést.
Win 7 64bit - Home Basic
- Home Premium
- Professional
- Enterprise
és Ultimate verziót tudod telepíteni. :C

(#71980) SunMount3r válasza _DiEGO_ (#71979) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, de saját tapasztalatból beszélsz? Telepítetted és használtad már pont ezeket az Oprend-es Windows-okat egyáltalán valaha? Meg amit Doky is írt, hogy azért furcsa, hogy dupla mérető a telepítő ISO, holott még az összes "eredeti" frissítéssel együtt sem kellene annyinak lennie. Nem állítok semmit, csak kétkedek és kérdezek...

Meg kritikus pont még, hogy egy elég "régi" laptop-ra kellene, amihez tényleg fölösleges bármi rendszer lassító extra tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#71981) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha valakinek kellene friss chrome alapú böngésző, elméletileg a yandex(csak cikk róla) felmegy, és van még egy github-projekt is [supermium] : . Nem néztem rájuk, nem állandónak szánt telepítésre ajánlom "felpróbálni" őket beszámolóért! :R
Véletlenszerűen találtam a cikkre, de eléggé megbízható az oldal (cikk oldala), hogy kíváncsiaknak megérje rájuk próbálni!
(persze eredeteket figyelembe véve)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71982) _DiEGO_ válasza SunMount3r (#71980) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hali!

A válaszom: IGEN - regisztrált TAG vagyok én (is). Nem egy telepítésem volt másoknak, akik Win7-et használnak kényszerűségből, mert xy anno megvett szoftver csak Win7 alatt fut, azzal tud pl. videoszerkesztést vágást stb készíteni. Miután tökéletesen teszi a dolgát, így nem vált Win10/11-re és hogy most vegye meg az ezek alatt ua szoftvereket még egyszer, mert az már fut-na.
elég "régi" laptop-ra kellene, amihez tényleg fölösleges bármi rendszer lassító extra tartalom

Mégis, mi lassítaná? az hogy a lehető legfrissebb a Win7 :F
Lényeg, hogy a CPU teljesítmény és RAM mennyiségéhez mérten válaszd ki, melyiket akarod telepíteni!
Benne egy SSD csodákra képes. VGA meg legyen Win7 kompatibilis... túl gagyi régi se legyen, de egy GTX 1050 is vagy RX460 is felesleges.

De szerintem magad sem tudod mit is akarsz, ez a legnagyobb gond. Részemről ennyi volt.
Remélem nem TE vagy az Barnabás és itt (is) szórakozol Regisztrált: 2013-08-24 :((

[ Szerkesztve ]

(#71983) Doky586 válasza _DiEGO_ (#71982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit ér egy olyan win7 ami még egy DVD-re sem fér el..???

(#71984) SunMount3r válasza _DiEGO_ (#71982) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem a Win 7-ről volt szó általánosságban, hanem azokról a mókolt telepítőkről, amik az Oprend-en vannak és azokkal kapcsolatban is csak kérdés/kétkedés formájában. Úgyhogy nagyon elvétetted a célt, értelmezni is kellene ami olvasol, mielőtt így nekitámadsz. (A célozgatásokat meg ha lehet, akkor tartsd meg magadnak).

(#71985) Zoz válasza Doky586 (#71983) üzenetére


Zoz
őstag

Ki használ még DVD-t?

(#71986) Doky586 válasza Zoz (#71985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ki használ még Win7-t?

(#71987) Csupingo válasza Doky586 (#71986) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom a topiklakók nagy része.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.