Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284) Levi941127


Levi941127
senior tag

Üdv mindenkinek, van egy 16Gb-os class6-os microsd kártyám, és történt az, hogy a telefonom teljesen lefagyott, ezért akksi ki és be segítettet csak, de utána nem ismeri fel a kártyát, sőt belassítja az egész telefont, de mindenki másét is, ráadásul írásvédett is lett valahogy...Valami megoldás esetleg? :?

(#592) demike93 válasza sonar (#591) üzenetére


demike93
tag

új próbléma jelentkezett. nyomkodtam mindent össze-vissza és fat32 fájlrendszert sikerült megtalálnia, meg a 31,2 gb tárhelyet is. tettem rá egy-két zenét meg képet hogy kipróbálhassam. leválasztottam szépen a laptopról, majd úgy gondoltam teszek még rá néhány cuccot. mire visszadugtam írásvédett lett :F .
kerestem már programot vagy valamit amivel ezt meglehet szüntetni, de nem találtam. ja és nincs rajta lock pöcök, a számítógéphez pedig egy usb adapterrel csatlakoztatom.

ötletek? köszönöm szépen előre is

So Long, and Thanks for All the Fish

(#596) demike93 válasza Anonymus23 (#595) üzenetére


demike93
tag

Igen-igen, azt próbáltam. Csak kiírja, hogy vannak cuccok a kártyán és hogy formázzam le előtte, de nem tudom leformázni, mert azt köpi ki rá a win7, hogy írásvédett...

So Long, and Thanks for All the Fish

(#855) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Nagy megelégedéssel használtam ezidáig a SanDisk Extreme Pro 16Gb-os SDHC kártyámat. Tegnap betettem a gépbe, lemásoltam a fényképeket róla, majd mindent letöröltem, és visszatettem a fényképezőbe. Legnagyobb meglepetésemre a képek mind ott voltak a kártyán. Egy kattintás után pedig kiírta a fényképező, hogy kártya hiba. Megpróbáltam formázni a fényképezővel, de akkor is kártyahiba. Vissza a laptopba, ott is megpróbáltam formázni, de azt írja nincs jogosultságom hozzá. Google... letöltöttem egy SDformatter nevű programot. Ez azt írja ki, hogy a kártya írásvédett. Próbáltam a kis pöcökkel variálni a kártya oldalán, de nincs erre a dologra hatása. Látott már ilyet valaki? Mit lehet ezzel csinálni? Az adatok továbbra is ott vannak a kártyán.

:)

(#880) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre szorulok. Nemrég vettem egy Sony 32 GB-os SDHC kártyát, kikapcsoltam a telefon mielőtt kivettem belőle, csak számok illetve képek voltak rajta, újakat raktam rá, megfelelően eltávolítottam aztán visszaraktam a telefonba ami már az indításnál lefagyott, aztán sikerült elindítani, de nem látja a telefon, azt írja, hogy nem nyitható meg, mert írásvédett..

Visszaolvastam, de amiket találtam neten, illetve itt a fórumon az nem segített, tudna esetleg valaki segíteni? :(((

Köszönöm előre is :)

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#943) Pszihonaranc válasza Aurig@ (#942) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Amikor gépen próbálom formázni nem engedi. Azt írja, hogy a "lemez írásvédett". Most ilyenkor mi van? :F

(#1099) golyani


golyani
addikt

Adódott a következő problémám egy Samsung Evo 16gb microSDHC kártyával pár órája ( június óta van meg):
- telefon (Lumia 640) újraindításnál mondja, hogy az SD hibás csináljak javítást. Megteszem ne mtörténik lényegében semmit. Minden bekapcsolásnál ezt csinálja
- átrakom adapterrel notiba, ő is javítást akar végezni látszólag ott se történik semmi
- na akkor megformázom, hát formázni nem tudom " a windows nem tudta befejezni a formázást" üzenettel
- találtam egy SD formatter nevű progit, az azt mondja írásvédett a kártya, de az adapteren ez nem volt bekapcsolva a microSD-n meg nincs kapcsoló
- telefon se tudja formázni
-telefon másol rá szépen, akkor nem értem az írásvédettséget.

Tanácstalan vagyok, mondjatok valami okosat! :O

(#1238) a8l


a8l
aktív tag

Van egy 32GB-s sandisk ultra microsd-m ami már több éve minimum 3 a telefonban(sam. note2) teljesített, bő fél éve egyszercsak kiírta hogy nem tud képeket menteni rá, meg új appokat se lehetett telepíteni.
Most lemententettem róla mindent kb 1MB/sec tempóval sikerült, la kartam formázni a win7 nem tudja formázni az írja, a fat32formatter-el se tudom formázni. 35MB adatot nem tudok róla letörölni sehogy se, a telefonnal megformáztam de az akkor is ott marad és olvasható továbbra is. Továbbra se enged menteni rá semmit a teló. Másik kártyát betéve hibátlanul ment rá mindent. Ami érdekes hogy a CDM szerint a sebsséggel nincs baj, most fut a h2testw teszt eddig hiba nélkül most tart az írás felénél 23MB/s-el ír rá.
Nincs vmi program ami leformázná agresszívan?
Mintha írásvédett lenne a rajta lévő adat valahogy.
Tud olyat az android hogy írásvédetté teszi a kártya egy részét? Nem is értem mert már évek óta ez a kártya volt benne és működött rendesen egészen kb fél évvel ezelőttig. Talán a frissítés után óta nem jó amikor 4.4.2-re frissült OTA a telefon.

(#1841) Starz561


Starz561
tag

Üdv, lenne egy olyan problémám hogy nem tudom formázni az SD kártyát mert írásvédett. A kártya pedig egy Sony SR-32UY2 32GB Class10 UHS-1 micro SD HC. Eredetileg semmi baja nem volt. Na mármost adott jelen esetemben a spotify és egy Sony Xperia M c1905 telefon. A spotify nagyon nagyon gyatrán fut rajta, gyakran le is fagyott. Le akartam tölteni az sd kártyára zenéket. Eddig semmi gond, zenék le töltődtek majd újra indult a spotify és nem akart reagálni semmire. Újra telepítettem az appot. Azóta a kártyán lévő spotify adatot sehogy sem tudom leszedni róla. Formázni nem tudom se gépen sem pedig a telefonon, mert hogy írás védett. Próbáltam gépen a diskpart-ot, regeditben ügyeskedni de semmi.

Bárkinek valami ötlet ?

Telefonon próbáltam fel ismertetni a rajta lévő adatot spotifyben de az alkalmazás örömömre nem válaszolt.. Ha telefonon akarom le formázni a kártyát akkor idő után újra indul a telefon aztán nem történik semmi a kártyán. Egész délután ezzel szívtam kezdek lassan falnak menni hogy semmi sem működik. :W

(Egy szimpla 3.0 usb-s sd kártya olvasóval van a gépre kötve, még a telefonba rakás előtt tökéletesen működött a kártya.)
Válaszokat előre is köszi.

[Meghajtó tulajdonságai]

[H2testW]

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#1908) tothszi válasza embe (#1907) üzenetére


tothszi
csendes tag

Köszi, próbáltam azzal is, de arra meg kiírta, hogy nem formázható, mert írásvédett. Telefonba be-ki meg kártyaolvasóba be ki rakosgatást követően egyszer csak nem mondta, hogy írásvédett. Leformáztam, tökéletesen működik.

(#1909) MaxxDamage válasza tothszi (#1908) üzenetére


MaxxDamage
Topikgazda
LOGOUT blog

"Telefonba be-ki meg kártyaolvasóba be ki rakosgatást követően egyszer csak nem mondta, hogy írásvédett. Leformáztam, tökéletesen működik." --->>> Pontosan, ennyi! ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2095) Murdock1981


Murdock1981
tag

Üdv! Van egy 32gb-os samsung micro sd-m. A tünet, hogy nemtudom formázni, azt írja, a formázás nem sikerült. Az adatok amik rajta vannak, tudom olvasni, filmeket/zenét lejátszani, de törölni, illetve másolni nem tudok rá. Olyan mintha írásvédett lenne. Ha lenne valakinek ötlete, azt megköszönném.

(#2196) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Pár napja próbáltam telefonról micro sd kártyára másolni, és egy idő után megakadt a folyamat. Ekkor megszakítottam, és azóta nem írható a kártya. Próbáltam a jogosultságoknál írhatóvá tenni, de nem engedi. PC + kártyaolvasó esetén a tulajdonságoknál hiányzik az írásvédett rész, így ott sem tudom átállítani. Mit tudok tenni?
Köszönöm

(#2311) daxtil


daxtil
újonc

Sziasztok!

16 GB-os Samsung MicroSD-t használok Huawei telefonomban és semmilyen módon (cmd partdisk, formattáló programok, telefonon formázás, stb.) nem sikerül formáznom. Olyan, mintha írásvédett lenne, de ellenőriztem és nem az.
Van ötletetek, hogy mi lehet a baja? Gép és telefon is felismeri, elérhetőek rajta az adatok, de lehetetlen letörölni.

(#2365) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy vettem egy kingston 8gb micro sd kártyát, kivetttem a dobozból, bedugtam a laptopba, megpróbáltam formázni először windowsal, majd lemezkezelővel, majd sd formatterrel, majd easeus partition managerrel, és mindegyik ugyanúgy formázás közben hibát dob, és sikertelenül zárul.

Viszont az androidos telóba bedugva az simán tud rá adatot írni és olvasni. Létezik, hogy a hozzá adott kis kínai adapternek van valami nyűgje? Először írásvédett hibát dobott, de rájöttem, hogy az adapteren lévő pöcköt át kell kapcsolni.

(#2498) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy csomagból frissen kibontott sandisk micro sdxc class10 u1 kártya, amit a h2testw progival meg akartam tesztelni, ezért betettem egy samsung micro sd adapterbe, a win fel is ismeri, de azt mondja írásvédett, laptopon sem rámásolni nem tudok semmit, sem a h2testw nem fut le. Azonban beraktam telefonba, és ott tudok rá pl fotókat menteni, törölni. ha már ott volt, le is formattáltam a kártyát a telefonban, gondoltam ez segít, de nem. továbbra is írásvédettnek látja a windows. kipróbáltam egy régi 16 gb-os sdhc kártyát is az adapterben, azzal semmi gond. Ilyenkor mi van? rossz az adapter? az sdxc-t nem szereti? (az adapteren a kis lock pöcök jó helyen van. illetve mindegy milyen állásban van, a 64-es sdxc akkor is írásvédett, a telefonban meg nem.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2501) szetcsuszott válasza *Ropi* (#2499) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

nna, előkukáztam egy régi "penndrive" kártyaolvasót, abba beletettem az sd adapterbe tett micro sdxc kártyát, és úgy dugtam be usb-be. Felismerte, és láss csodát, nem volt írásvédett ezután! Biztos ami biztos megformáztam, majd megpróbáltam lefuttatni a h2testw tesztet, de mindig megszakadt pár percen belül, meg hibákat dobott, meg ilyesmik..na, mondom kuka az új kártya...kivettem az adapterbe tett micro sd-t a penddrive-os olvasóból, és visszatettem a laptop saját kártyaolvasó aljzatába, és láss csodát::
ű

nem tudom, hogyan történt és miért, de a kártya látszólag okés.

Megnyugodhatok?

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2521) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Na, már másodszor fordul velem elő ez a helyzet, és nem értem, mitől lehet. Micro sdhc és sdxc kártyákkal egyaránt. mindkettő sandisk, ha ez számít..
Szóval: Megjön a kártya, beteszem egy sd adapterbe, bedugom a laptop kártyaolvasójába és írásvédett. Se formázni nem tudom, se írni rá, semmi. Ezután fogom a micro sd-t, az adapterrel együtt beteszem egy usb-s kártyaolvasóba, bedugom usb-be, és nem írásvédett. Itt le tudom formázni. Leformázom, kiveszem az usb-s kártyaolvasóból adapterestül, visszadugom a laptop beépített kártyaolvasójába, és már ott sem írásvédett. Ez mitől van? Ennek nem kéne így lennie szerintem. Tud erre valaki épkézláb magyarázatot?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2572) szetcsuszott válasza Ciccuka (#2568) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

hama usb kártyaolvasó
Az sd-adapter meg egy hótt mezei sd adapter, amit egy samsung micro sd-hez adtak.
A laptop kártyaolvasója nagy valószínűség szerint realtek, egy probook 455 G2 a laptop, nagyjából minden realtek benne.
A pöcök tuti jó helyen volt, mert egyrészt ellenőriztem, másrészt nem nyúltam hozzá, ugyanabban az unlock állásban hagytam, és miután adapterestül betettem az usb-s olvasóba a micro sd-t ott már nem látta lockoltnak a winfos, és meg tudtam formázni. Utána kiszedtem az usb-s olvasóból, visszatettem a laptop saját kártyaolvasójába, és már ott sem volt írásvédett. És ezt két sandisk kártya két különböző eladótól vásárolva játszotta el velem. Összesen 3 micro sd-t vásároltam, ebből kettő egyforma 64gb-os egyszerre jött egy eladótól, egy 32gb-os pedig egy másiktól. a 32-est és az egyik 64-est "'szűzen", dobozból kivéve azonnal teszteltem (volna, ha nem látja írásvédettnek a laptop), a harmadik 64-est nem tesztelgettem, csak beraktam a telefonba, és nem volt semmi gond, nem látta írásvédettnek az android, feldobta, hogy formázzam tárhellyé, megtörtént, azóta is jól van, köszöni szépen. Innentől inkább arra gyanakszom, hogy a windows és az integrált kártyaolvasó vonalon lesz valami szoftveres gebasz, ami miatt a teljesen jó gyári kártyákat zároltnak látja. Ha rossz lenne bármelyik olvasó vagy az adapter, akkor az usb-s olvasóban is zároltnak látná a kártyát az adapterbe téve, illetve nem tudtam volna usb-s olvasóba rakva megformázni, továbbá ezek után ha visszarakom az integrált olvasóba, ott se kéne feloldottnak látnia. Szerintem...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2588) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Egy kis segítséget kérnék tőletek.... Sincitől vásárolt Samsung EVO+ 32 GB-os kártya az alany. Egyik napról a másikra lezárta magát. Írásvédett, olvasni lehet, írni felejtős, természetesen ezért formázni sem engedi.

2017. június 12-i vásárlás. Mit javasoltok? Samsung fog nekem ebben segíteni? Hova lehet fordulni? Próbáljam Sincit megkérdezni? Semmiképpen nem szeretném visszaküldeni senkinek, nagyon sok munkához használt fájlunk van rajta stb, ami üzleti titok is egyben, ezeket nem lehet megsemmisíteni, ebben a formában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2590) DJ. Ru$y válasza MaxxDamage (#2589) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telefonban, volt már Windows alatt, Linux alatt, egyik sem engedi módosítani az írásvédettséget, olvasni tudok, megtudom nyitni a rajta lévő pl. .xls fájlt, beleírok, majd mentésnél kiírja, hogy nem tudja menteni.

Windows hibásnak érzékeli, automata javító kiírja, hogy írásvédett, ezért nem tud vele mit kezdeni. Android is látja, hogy hibás, ő be sem olvassa a tartalmát, minden áron formázni akarja. Adapterrel, közvetlen kártyaolvasóban, mindenhol ezt csinálja. (Végigmentem az opciókon nyugi, nem tegnap kezdtem. :DDD)

Talán pont itt olvastam, hogy valaki ugyanígy járt és neki küldtek újat, csak az nem Samsung volt, ha jól rémlik. Ha le kell nyelni, akkor lenyelem, hogy Kínából olcsó volt, és ennyit bírt, csak, ha esetleg a Samu ad egy másikat, akkor örülnék neki, ha nem kellene újra megvenni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2696) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Van egy sandisk cl10 32gb-os micro sd kártyám. Telekomtól vettem másfél éve, egy ip kamerában volt benne. Egyszer csak nem engedett ráírni. Próbáltam formázni cmd-ből, az összefoglalóban ajánlott programmal. Semmi. Gondolnám ez az a betegség amikor a kártya írásvédett lesz és kuka...de viszont csak tudja a gép írni létre tudtam hozni rajta egy txt fájlt és ha kijelölöm az összes fájlt törölni is tudja igaz rettenet lassan. Valami 1-2 gigát kb 50 perc alatt törölt (laptop beépített kártyaolvasójával) . Van valami home made módszer arra, hogy újra használható legyen vagy menjen a gyártónak a garanciális igényem? (Teknintve, nincs a kártya egy éves se)

Szerk.: Mégse törölte. Innen már egyértelmű

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#2732) flash- válasza MaxxDamage (#2729) üzenetére


flash-
veterán

köszi szépen!

sd kártyára lenne szükségem, de egy olyan dilemmába vagyok, hogy ne inkább micro sd-t vegyek és átalakítóval használjam?
Fotós forumokban városi legendaként terjed hogy így nem ajánlják,stb,de én nem tudok olyanrol hogy ebből bármi féle hiba gond lett volna..(használtam már én is így, mások is, nem tudok gondról)

azért gondolkodom ezen,mert az előző sdkártyának elég könnyen letört az írásvédett állitó pöcökje..
leragasztottam, de hiába, van ezköz ami elfogadja,de van ami nem(pedig fontos lenne)

az átalakítós megoldással nem lenne több pöcök letöréses story..
de megkérdezném itt, van bármi hátránya?

illetve, letört írásvédett pöcökre mi a tuti megoldás?
a lecelluxozás nem vált be nálam...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3406) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, mert ilyet eddig még nem láttam.

Adott egy 32GB-os micro SD kártya és eddig bármibe raktam bele, kiírta hogy a kártya írásvédett.

A rajta lévő adat elérhető és olvasható, csak nem törölhető és nem formázható a kártya.

A régi nagy sima SD kártyákon ugye volt/van az a kapcsoló amivel írásvédetté tehető, de ezen nincs.

Valami tipp vagy ötlet, hogy hogyan tehetném újra írhatóvá/formázhatóvá?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3782) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok van egy problémám, helpet kérnék. Van egy SD-m, ami Dashcam-ba volt és úgy néz ki írásvédett lett. Vagy elérte volna az újraírási ciklusok végét és ennyi volt? :R

(#3988) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. PNY 32 gigás microSDHC kártyával van problémám. A fájlrendszer írásvédett lett, semmit nem tudok rá írni, sem törölni nem tudom a partíciót, sem az adatokat. Az ebben a cikkben írtakat (amiknek volt értelme) próbáltam, semmi. Linux-szal is nekimentem, semmi. Másik topikban kaptam olyan választ, hogy cellahiba miatt zárolta a kártya vezérlője a kártyát az adatvesztés elkerülése végett. Van valami mód biztosan megtudni, hogy valóban ez lehet-e a baj? Még a számláját nem kerestem elő, nem kizárt, hogy garis, de így tele személyes adatokkal nem szívesen vinném vissza. ezzel lehet valamit kezdeni?

(#3991) Donki Hóte válasza Pista0001 (#3990) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért rakod el? Dobd ki francba. Ha aggódsz a rajta lévő érzékeny információk miatt, akkor tedd be 15 másodpercre a mikrosütőbe, az elég hatékonyan törli az írásvédett kártyákat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4165) frahunor


frahunor
újonc

Halihó! Lenne egy olyan EVO Plus microSDXC™ UHS-I 128GB-os memóriakártyám, amely egy egyszerű (szerintem átlagos) telefonos használat mellett, szűk másfél év után megadta magát, vagyis lezárt és írásvédett állapotba került. Az adatok rajta elérhetőek, könnyedén lementhetőek maradtak. Semmivel nem sikerült sem formázni, sem semmit kezdeni vele. Az eladó, mivel még érvényes a garancia, kérte a visszaküldést, cseregaranciás, de mivel igen sok személyes adat van rajta, mégsem küldhetem így vissza. A kérdésem, az az lenne, hogy hogyan tudnám kisütni a kártyát? Hogyan tudnám megsemmisíteni a rajta levő adatokat? Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.