Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) cocka válasza winhate (#71299) üzenetére


cocka
veterán

Az a csudaklassz, hogy már az MS Update Catalogból is gyomlálják a frissítéseket, szóval lassan ahhoz is magántárhely kell majd. :((

[ Szerkesztve ]

(#71302) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Üdv mindenkinek. Win 10 64 bites alatt szeretnék virtuális gépet készíteni amin Win 7 32 bites futna. Mindkét szoftver jogtiszta, eredeti. Ha telepítem a virtuális gépet a beállítások után telepítsem a Win 7-et és a fentebb leírtak alapján a frissítéseket és kész? A dvd-ről van iso fájlom amit egy progival csináltam, vagy jobb lenne Doky586 linkjéről letöltött iso-t használni és további hozzászólásokban szereplő frissítéseket telepíteni? A Win 7-el csak saját gépen régi játékokat szeretnék futtatni amiket a Win 10 nem enged telepíteni azzal, hogy az adott program nem fut a gépen. Ezek mind kipróbált 20 évesnél is öregebb játékok és demók amik korábban már mentek a Win 7-en is csak most nem sikerült a Win 7 aktiválása és frissítése, mindig hibaüzenetet kapok. Igaz a telefonos megoldást még nem próbáltam.

(#71303) Makifeju


Makifeju
tag

Szasztok!
Ma kiírta a win7-em hogy a chrome már nem fog frissülni mivel elavult a rendszer,váltsak win10-re.
Akkor ez már a vég nagyon vége?
Csak mert rühellem a win10-et. ;]

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#71304) bolic válasza Makifeju (#71303) üzenetére


bolic
őstag

firefox a barátod! ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71305) Makifeju válasza bolic (#71304) üzenetére


Makifeju
tag

Nem igazán.
Rengeteget melózok a neten,kell a chrome a fordítója,meg pár egyéb miatt,plusz az a pár ezer könyvjelző/jelszó is ott van benne. :N

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#71306) Csupingo válasza Makifeju (#71305) üzenetére


Csupingo
veterán

Sajnos a chrome búcsút int pár windows-nak. Talán frissítés nélkül még lehet használni egy ideig.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71307) King Unique válasza winhate (#71299) üzenetére


King Unique
titán

Nem újdonság, hogy a nem támogatottá váló operációs rendszerek, Windows-verziók alól szépen lassan kikopnak a hardverek és a szoftverek is, meg ugye volt 11-14 év a váltásra, hardverfejlesztésre, stb :))

(#71308) King Unique válasza Zolifarkas (#71302) üzenetére


King Unique
titán

Ha van elég erőforrás (pl. CPU, RAM) a virtuális PC-nek, akkor mehet az útmutatók szerinti telepítés és frissítés, ellenkező esetben viszont nyögvenyelős lesz és lehet jobb lenne inkább frissítésekkel integrált telepítőt használni. Vagy nem feltétlen erőltetni a naprakészre frissítést, meg ha úgyis csak virtuális PC-re telepített rendszerről van szó.

A virtuális PC eleve külön hardverkörnyezetnek minősül, ezért oda külön licenc illetve termékkulcs szükséges az aktiváláshoz, nem feltétlen használható egyidőben ugyanaz a termékkulcs éles és virtuális környezetben. Bár ha Retail licenc, akkor elvileg megoldható az aktiválás másik hardverkörnyezetben is (az előző deaktiválása után, sőt akár OEM esetén is), ahol szükség esetén adott a telefonos automata / ügyfélszolgálat használatának lehetősége is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#71309) efi99 válasza King Unique (#71307) üzenetére


efi99
senior tag

7 év.
Előtte nem volt mire (illetve, amire igen, az a Win7-tel együtt nem támogatottá válik szintén)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71310) Jarod1 válasza Makifeju (#71303) üzenetére


Jarod1
addikt

üdv a klubban:)

(#71311) King Unique válasza efi99 (#71309) üzenetére


King Unique
titán

A 2009-es megjelenéstől számítva értendő a 11 év a kunzumer támogatás megszűnéséig (alapesetben már akkor váltani kellett volna), szervezeteknek a fizetős ESU-val kitolva meg a 14 év.
Ha azt nézzük, hogy újabb Windows-verzió mikortól volt elérhető, akkor viszont valóban nem az előbbi alapján kell számolni, de nem is feltétlen a 2015-ben megjelent Windows 10-től, hanem a 2012 októberében megjelent Windows 8-tól, vagyis még így is 10 év. Az meg nem sokat jelent ilyen szempontból, hogy jövő januárban a Windows 8.1 támogatása is megszűnik, mivel arról is ingyen lehet váltani Windows 10/11-re, sőt még újratelepíteni sem feltétlen kell, mivel adott a közvetlen in-place upgrade lehetősége, ahogyan Windows 7-ről váltva szintén.

[ Szerkesztve ]

(#71312) efi99 válasza King Unique (#71311) üzenetére


efi99
senior tag

Én is ugyanezt írtam, csak kicsit rövidebben. :D

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71313) King Unique válasza efi99 (#71312) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lényegében.
Amúgy meg nem teljesen, mivel a 7 év ≠ 10 év, + én nem írtam, hogy 2015 előtt nem volt mire váltani.

(#71314) Zolifarkas válasza King Unique (#71308) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm az infót. A gépem: Asus H81 Gamer alaplap, I5 4670 proci, 12GB DDR3 ram, Nvidia Geforce 750TI 2GB rammal, 3x 2TB HDD. Van mindkét oprendszerhez eredeti retail kulcsom és csak azért gondoltam a teljes frissítésekre, hogy rendben legyen minden. Dríverek tekintetében az eredeti telepítőlemezek támogatják mindkét rendszert. Persze csak egy példány megy mindkét rendszerből a telepítés után, a játékok is mind jogtiszták illetve demók. Korábban dual bootban volt a két oprendszer de egy powz vírus utáni teljes telepítéskor már nem tudtam még a diskparttal tisztított hdd-re sem megcsinálni a dual rendszert / hiába próbáltam egy jó videó alapján / ezért döntöttem a virtuális gép mellett ami a Virtualbox 6.1.22 win lenne.

(#71315) Ueda válasza Zolifarkas (#71314) üzenetére


Ueda
senior tag

Van egy ilyen is, de nem tökéletes. https://fdossena.com/?p=wined3d/index.frag

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#71316) Zolifarkas válasza Ueda (#71315) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszi, de inkább maradok a virtualboxnál.

(#71317) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali. Odáig már eljutottam, hogy telepítve van a virtualbox és benne a win 7. Letöltöttem a fentebb említett frissítéseket a gazdagéppel, de nem tudom hogyan kell telepíteni őket. A drívereket még nem telepítettem, talán azzal kéne folytatnom és amikor már fut a win 7-en is böngésző azzal újból letölteni a frissítéseket és telepíteni?

(#71318) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Próbáltam telepíteni win 7et.
10-en és 11en nem akar a telefon frissítő menni rendesen.
De már a securebootal is meggyűlt a bajom,de amint sikerült megcsinálni,vagy nem hiába mentem rá pendrive bootra,visszadobott boot választróba semmi infóval.
Vagy Boot failed(efi\***\boot\bcd)
próbáltam gpt és mbr-el is. 2 win 7telepítővel is.
Vagy meglévő rendszeren alól is.
De utóbbinál is boot manager failed.
Így gondoltam megkérdezem van-e valami működő módi még a win 7 telepítésére?
Mert már 3 forrással is próbáltam.
Vagy rufus nem alkalmas már win 7 boot készítésére?
Régebbi még win7 képes gép,szóval nem hiszem,hogy nem alkalmas a telepítésre.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#71319) Csupingo válasza GAbre (#71318) üzenetére


Csupingo
veterán

Van egy száz éves win7 dvd-m, azzal sose volt gond. Az első pen-ről történő telepítésemet szerintem doky leírása alapján csináltam. Az is működött simán. A másodikat már msi smart tool-lal, mert drivereket is kellett integrálni a telepítőbe.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71320) Zoz válasza GAbre (#71318) üzenetére


Zoz
őstag

Tippem szerint az a gond, hogy UEFI-ben próbálsz bootolni.

(#71321) Doky586 válasza GAbre (#71318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win7 sosem ismerte a Secure Boot-ot. A leírásomban levő 64bites iso ugyan bebootol uefi módban is (nemcsak legacyben), de egy ryzen 5000 es gépen problémáid lesznek a hiányzó driverekkel.. :U

(#71322) cocka válasza GAbre (#71318) üzenetére


cocka
veterán

hiába mentem rá pendrive bootra,visszadobott boot választróba semmi infóval.
Vagy Boot failed(efi\***\boot\bcd)

Nálam is valami ilyesmit írt ki. UEFI-s újabb gép legacy BIOS módban bootolva a cuccot elindul, aztán 7B stop message és ennyi. Ha meg az UEFI-s verziót választom, akkor meg valami hasonlót ír ki, mint neked.

Virtuális gépen BIOS módot választva vagy régi gépen, simán bebootol a penről.

Ha virtuális gépen UEFI módot választok, akkor megint az efis hibaüzenet.

És papíron WintoUSB-vel lett megformázva úgy, hogy elvileg BIOS és UEFI módkompatibilis. (gondolom ezért látja is az UEFI-s gép a boot menüjében mindkettőt)

De letojom, mert úgy is csak régi gépen lenne használva. :D

(#71323) GAbre válasza Doky586 (#71321) üzenetére


GAbre
veterán

#71318
Mint írtam feljebb,régebbi géphez próbálom felrakni.A secure bootnak is többször kellett neki mennem valahogy nem akarta hagyni,hogy kikapcsoljam.
Zoz :
Próbáltam beállítani,de szürke/nem módosítható volt a nem uefi.És nem is tudtam másikat választani.Ez is nagy örömömre úgy szarakodott,mint a secure boot.
Most végre sikerült.
Bootol,de mire kijön a választó ablak.Megfagy a gép vagy mi. :C
2 windowsal se jó így se :)
Tök jó,hogy nincs dvd meghajtónak hely se ebbe a gépbe. :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#71324) cocka válasza Doky586 (#71321) üzenetére


cocka
veterán

Nálam az ki is van kapcsolva, mégis 7B-zik legacy módban.

(#71325) GAbre válasza GAbre (#71323) üzenetére


GAbre
veterán

Ha emlékeim nem csalnak,nem bírja az usb-s beviteli eszközöket azért nem jó?
Mondjuk ps2öm sincs,se bemenet gépbe. :C
sh4d0w:
Mert mondjuk mini pc? :)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#71326) sh4d0w válasza GAbre (#71323) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oszt miert hianyzik a DVD drive? USB-rol pont ugyanugy bootolsz...

https://www.coreinfinity.tech

(#71327) Csupingo válasza GAbre (#71325) üzenetére


Csupingo
veterán

Próbálj meg Doky leírása alapján gyártani nulláról egy boot-olható pen-t. Azzal talán nem lesz gond. A lap csm-re, vagy legacy-ra legyen téve ha minden igaz és a pen-t a gyors boot menüben válaszd ki, ne állítsd be fixen a bios-ban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71328) cocka válasza sh4d0w (#71326) üzenetére


cocka
veterán

Mert az optikai meghajtó kizárja, hogy véletlenül felülírd egy esetleges "javítással" a pendrive-od boot sectorát. Amit nálam mondjuk nem volt nehéz orvosolni, de ha valami bonyolultabb boot cucc van rajta, biztos nem örülnél neki, ha elcsesződne.

(#71329) sh4d0w válasza cocka (#71328) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nemigen talalkozatam meg bonyolultabb boot cuccal, igy fogalmam sincs, ez mit jelent, de eddig csak akkor irtam felul a pendrive-jaim boot sectorat, ha szandekosan akartam.

https://www.coreinfinity.tech

(#71330) cocka válasza sh4d0w (#71329) üzenetére


cocka
veterán

Előrebocsátom: Az én értelmezésem szerint a kis partíció a boot partíció és a nagyobb, amin a rendszerfájlok vannak a rendszer. Linuxék is így gondolkodnak, csak windózéknál van ez fordítva, mert szerintük a kis partíció a rendszerpartíció és a nagyobbik a rendszerindító (boot) partíció.
Szóval hadd használjam most a linuxos terminológiát az egyértelműség kedvéért.

Lementettem a bcdeditről egy régen tökéletesnek bizonyuló megoldást az elbarmolt windózos bootpartíciók javítására, majd amikort a leírtakat végrehajtottam az eredeti nem működő bootpartíciót még jobban elcseszte és vele rántotta a pendrive-ot is. Ez ugyan Windóz 8.1 volt, de tanulság, hogy érdemes lementeni egy jól működő verziót mondjuk Marciummal, mert akárhogy próbálkoztam, sehogysem akart megjavulni, mert beette magát egy GRUB menü is az egész fölé, aztán a kis bootpartíciót visszaállítottam és utána tökéletesen bootolt. A pendrive-nál meg csak egy ldsyslinux.sys-t vagy mit kellett törölni.

Az teljesen egyértelmű volt, hogy a rendszerpartíció nem sérült, de valamit a bootpartíción elbarmoltam, így úsztam meg annyival, hogy csak a bootpartíciót kellett visszaállítani.

(#71331) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Fentebb említett problémával küzdök még mindig nem tudok a virtualbox-al mit kezdeni mert sem a frissítéseket sem az aktiválást nem hajlandó elvégezni nem tudok sem dvd-t sem pendrájvot használni a win 7-el csak új virtuális gépet tudnék hozzáadni. Eddig még nem használtam soha virtuális gépet de ha ennyi problémám lesz vele lehet, hogy nem is fogok mert ennél még az is egyszerűbbnek tűnik, hogy egy külön vinyóra / a telepítéskor az összes többi hdd fizikailag leválasztva/ amit partdisk-el törlök ezután feltelepítem a win 7-et majd a drívereket és sikeres aktiválás után frissítem ha engedi. Volt egy ilyen tervem is és amikor minden kész akkor az oprendszerről iso képfájl ami mehet a virtualboxba. Mi a véleményetek? Mit javasolnátok a leginkább járható útnak?

(#71332) winhate válasza Csupingo (#71306) üzenetére


winhate
őstag

Nem kar erte.
Van egy csomo alternativa.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71333) King Unique válasza Zolifarkas (#71331) üzenetére


King Unique
titán

A virtuális gép normál esetben nyilván el van szeparálva az "éles rendszertől", USB-s vagy egyéb meghajtót eleve úgy kell külön hozzáadni, + a teljes körű használathoz telepíteni az Extension Pack programcsomagot. + Megoldható a normál módon telepített Windows 7-nél a meglévő fizikai lemez virtuális lemezzé konvertálása és utána importálása VirtualBox, Hyper-V, stb. programban.
De egyébként van VirtualBox topik is, annak a témája ez.

[ Szerkesztve ]

(#71334) Zolifarkas válasza King Unique (#71333) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm az infót. A másik topic létezéséről nem tudtam, természetesen benézek oda is.
Most éppen a win 7 ről írok amit egy hdd-re telepítettem úgy, hogy csak ez a vinyó van csatlakoztatva. Bios beállítása után feltelepítettem az eredeti dvd-ről általam készített iso fájlt, a drívereket, majd Zoz és általad javasolt frissítéseket letöltöttem és telepítettem. Ezután a defendert frissítettem, majd futtattam is a rendszeren. Nem talált hibát. Jelenleg közel 200 frissítést tölt le a win 7 és ha ez is megvan megpróbálom aktíválni, majd az így elkészített rendszerről készítek iso fájlt és azt telepítem a virtualboxba. A másik megoldás ha erre a vinyóra telepítem a kívánt programjaimat és ezt használom akár úgy is, hogy fizikailag csak akkor lesz csatlakoztatva amikor kell egyéb esetben pedig le volna választva tekintettel a sebezhetőségére.

(#71335) winhate válasza King Unique (#71307) üzenetére


winhate
őstag

Az a baj hogy az embereket úgy terelik mint a birkákat.
Van választási lehetőséged. Ja, nincs!
Miért kene , változtatni azon ami jó és müködik (hibátlanul és gyorsan ! ) ?

Sajnos értem , tudom , látom azt amit írsz ezen változtatni így nem lehet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71336) winhate válasza cocka (#71296) üzenetére


winhate
őstag

Hatalas respect a pakkért!
Januartol vege a frissiteseknek ha jól olvastam ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71337) cocka válasza winhate (#71336) üzenetére


cocka
veterán

A csomag legértékesebb része a képek. :DDD

Igen az utolsó január 10-én lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71338) King Unique válasza winhate (#71335) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezen logika mentén amikor az XP támogatása szűnt meg és jött utána a Vista meg a 7, akkor is ez lehetett a szöveg, utóbbi rendszerek felé "terelték a birkákat"...
Volt és van választási lehetőség, lásd 8/8.1, 10, 11, lehet 12 is lesz, illetve aktív támogatással jövő évtől ≥ 10, + egy felhasználói rétegnek akár másik desktop OS platformok rendszerei (Linuxok, macOS) is.
Hát talán azért kellene változtatni és váltani, mert a nem támogatott Windowsokban idővel egyre több lesz a biztonsági rés és egyre nagyobb biztonsági kockázatot jelent az éles online használatuk, egyre több új funkciót nem támogatnak majd amit az újabb verziók alapból, + a szoftvergyártók is befejezik a támogatást lásd pl. Chrome és újabb Microsoft Office-verziók, majd egyre több program beleértve AV-k is, stb. + Egy idő után a régi hardver is kikophat, tönkremehet, az újaknál pedig már nem lesz támogatás régebbi Windowsokhoz.

A frissítés és támogatás amúgy a Windows 7-nél konzumer vonalon már majd 3 éve befejeződött, az ESU pedig hivatalosan ugye csak szervezeteknek opció fizetős formában még jövő januárig. Ellenben az otthoni machinálás nyilván full warez, amit ezért emlegetni sem nagyon kellene itt...

[ Szerkesztve ]

(#71339) Aureal


Aureal
senior tag

Halihó!
4 gigás noname pendrive win7 alatt egyszer csak olvashatatlanná vált, de a rendszer lefuttatta a hibajavítást, s a kérdéses sérült fájlokat egy found mappába tette állítólag. Előtte még normálisan mappákat látott, sőt filmeket, audio tartalmat is. 3,2 giga adat volt rajta.
A helyreállítás után viszont csak egy üres cserélhető lemeznek mutizza a win7, a pendrive korábbi neve is illa berek… sehol. Found mappa vagy bármi fájl, sehol.

Tudnátok javasolni erre valami értelmesebb recovery programot?
Köszi!

(#71340) King Unique válasza Aureal (#71339) üzenetére


King Unique
titán

Az adatmentés témának eleve van saját topikja, az ügyben ott javasolt érdeklődni, ahogyan a pendrive problémáknak szintén. Ahol egyszerre nyilván csak az egyik topikban kellene attól függően, hogy mi a cél (pendrive helyreállítása / adatmentés) és az alapján melyikbe való inkább a kérdés.

Viszont ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg a pendrive és 0 bájt a kapacitása, ami tartósan a pendrive újracsatlakoztatása és a Windows újraindítása után valamint másik PC-n próbálva is fennáll, akkor az eleve problémás, mivel ez esetben a pendrive ment tönkre. Bár jó esetben a hozzá való firmware tool (ha találni egyáltalán) használatával újra működésre fogható (példa), de az az adatokra nézve destruktív lehet. Ha az adatmentés a cél és a szokásos programokkal (példák) házilagosan nem megy (0 bájtos kapacitásnál nem fog), akkor marad az adatmentő cég, már ha menthető egyáltalán (meg ha a CHKDSK nem nullázta le végleg a fájlokat) és anyagilag megér annyit

[ Szerkesztve ]

(#71341) cocka válasza King Unique (#71338) üzenetére


cocka
veterán

a nem támogatott Windowsokban idővel egyre több lesz a biztonsági rés és egyre nagyobb biztonsági kockázatot jelent

Ez kiváló ürügy arra, hogy terelgetni lehessen az embereket az újabb rendszerek felé, de valójában azért itt a fő hunyó a sztoriban maga a felhasználó, tehát ha nem ténfergek olyan oldalakon, ahonnan vírus kaphatok, akkor akár XP-t is engedhetek a netre, főleg ha célzott a forgalom is.

Mondjuk az XP csak azért esett ki a játékból már, mert főleg 32 bites és már nem kompatibilis vele szinte semmi. A slusszpoén, hogy az utolsó működő MS Office még a 2010-es rajta, de ahhoz kiadtak egy olyan frissítést, amit ha felteszel, többet nem fut XP-n a 2010-es Office. :D Így maradtam a 2007-esnél. :DD

(nyilván nem XP-t használok már)

egyre több új funkciót nem támogatnak majd amit az újabb verziók alapból

És ki a franc kérte ezeket az új funkciókat? Annyi új funkció van, hogy elveszel bennük, a nagyjára semmi szükséged, de cserébe ha valami beállítást keresel, akkor meg mindjárt legyél nyomozó. Miközben a userek többsége egyre jobban butul. Persze, hogy felcseszi az emberek agyát, ha 2-3 évente folyamatosan átpakolgatnak, megváltoztatnak dolgokat.

Meg ugyanaz megy, mint ami a weben. Mindennek az elrejtése. A felszínt kellően átstrukturálják úgy, hogy lehetőleg minél egyszerűbb legyen, úgy mond bolondbiztos, de ha kicsit komolyabban akarod használni a rendszert (pl. a 10-et), akkor már folyton kutakodni kell, mi merre, mit hol találsz, melyik frissítéssel fognak ismét vmit elbaszni és hasonlók.

(#71347) King Unique válasza cocka (#71341) üzenetére


King Unique
titán

Az igaz, hogy maga a felhasználó is fontos ilyen téren és komoly hibaforrás lehet a user error is. Viszont egy már évek óta nem támogatott rendszernél nem nagyon van miről beszélni biztonság szempontjából, meg ha maga a Microsoft és hárombetűs szervek is felhívják a figyelmet a biztonsági kockázatra, nem javasolják emiatt ilyen formában a további használatát, ahol ilyenkor nem sokat érnek az olyan fotelbölcseletek, hogy nem kell azzal foglalkozni. :B Az pedig ugyancsak fals megközelítés, hogy kizárólag csak "olyan" weboldalak megnyitásánál lehet belefutni malware-be, amikor pont kiemelt célpontok a népszerű, sokak által használt közösségi platformok, hírportálok, netbank, stb. weboldalak.

Tehát nem támogatott Windows mellé nem támogatott Office, valóban parádés párosítás. :DD

Miért ne lehetne új funkciókat hozzáadni a rendszerhez, miért ne lenne azokra szükség, csak mert egyesek azt állítják újabb fotelbölcseletként, hogy nem kell? Ez nyilván nem így megy szerencsére és nyilván nem véletlenül kerülnek bele a modern Windowsokba biztonsági és kényelmi fejlesztések, valamint technológiai újítások, meg közben ugye a hardverek is fejlődnek, azzal is tartani kell a lépést. Ahol pl. az ennél az összehasonlításnál felsoroltak is eleve hasznosak, szükségesek lehetnek adott feladatra, amik ráadásul csak a kommersz funkciók és a jéghegy csúcsa, olyan manapság alap dolgokat nem is említve, mint pl. a virtuális asztalok és a sötét téma + éjszakai fény, amik a W10 előtti Windowsokból eleve hiányoznak, ahogyan a 8/8.1 kivételével az előbbiek részben / teljesen szintén.

A felhasználók többsége általában pont nem akarja mélyebb szinten túrni a Windowst, amit akar, azt pedig az asztalon, fájlkezelőben, vezérlőpultban / gépházban bőven be tudja állítani. Aki igen, annak pedig ott van a vezérlőpult / gépház, + a registry és csoportházirend, amik megint nem újdonság. Ha valamit esetleg elsőre nem talál, akkor pedig eleve van a tálcán, Start menüben és a gépházban is kereső, + a webes kereső is kiad rengeteg szemléletes leírást és videót egy adott témáról, beállításról, stb. Szóval ilyen alapon nyilván csak a szokásos fals és túlzó állítás, hogy nem lehet megtalálni és "nyomozónak" kell lenni, inkább úgy reálisabb, hogy az nem tudja megtalálni, aki nem akarja. :))

[ Szerkesztve ]

(#71348) winhate válasza King Unique (#71338) üzenetére


winhate
őstag

"Volt és van választási lehetőség, lásd 8/8.1, 10, 11, lehet 12 is lesz"
Na hát ez remek.
Mintha egyszemélyes piacon lennék :
VAN:
Rohadt alma ,
Büdös rohadt alma ,
Szutykos büdös rohadt mócsingos alma

Kösz szépen én csak a vásárolt körtémet enném meg itt a sarokban csendben ami még maradt belőle.

Nálam a MacOS a 10.4 -nél véget ért. Jobs halálával pedig végleg befejeződött a story.

Linux majd ha sok időm lesz rá ... sudo apt-get legyen veletek és boldog kernelforgatást kívánok :)

"Hát talán azért kellene változtatni és váltani, mert a nem támogatott Windowsokban idővel egyre több lesz a biztonsági rés és egyre nagyobb biztonsági kockázatot jelent az éles online használatuk"
Na ezen jót kacagtam. :D
Már az hogy egy pc alapu hulladékba beletoltam a lan kábelt aktív routerral a végén az nagy hiba volt.
Isten bocsássa meg vétkeimet hogy nem használok hw tűzfalat.
Legközelebb huzok óvszert a kezemre ha az egérhez nyúlok.
A biztonsági kockázatot a telepített programok jelentik.
pl Epic Games free cuccok

"+ a szoftvergyártók is befejezik a támogatást lásd pl. Chrome és újabb Microsoft Office"
Szoftvergyártók.... :D
Ismét jót kacagtam.
Gugli és a Microfos is kezet rázhat egymással. Egyik kutya másik eb.
Valaki fejleszt , valaki lop.

"Egy idő után a régi hardver is kikophat, tönkremehet, az újaknál pedig már nem lesz támogatás régebbi Windowsokhoz."

Sajnos igen ez benne van a kalapban ,ezt bármikor ki lehet húzni.
A probléma sajnos még mindig az hogy a "régi" hw hez nincs támogatás.
Dobd ki a kukába azt vegyél újat.
Miért is ??
2x gyorsabb az új proci(i9 13900k) egy magon mint a mostani ? Ezért dobjak ki csak a procira 300k-t az ablakon ?
(majd 12 éves cpu :D köszi még mindig megy 50% húzással is )
2x annyit fogyaszt az új cpu mint a mostani ? Ki a tököm mondta hogy 6ghz re kell húzni ? Hol a zöld gondolkodás ??
Sorolhatnám tovább , de nincs értelme ,így is túlfeszítettem már a témát.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.