Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) Armagedown válasza peter889 (#70044) üzenetére


Armagedown
őstag

Természetesen nyugodtan frissítheted a Windowst, nem fog tőle szétesni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#70052) peter889 válasza King Unique (#70045) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Az nagyon jó, ha valaki jól ért hozzá, és tudja, milyen frissítés okozhat gondot adott helyzetben, aminek telepítését mellőzni kéne. Én sajnos nem tartozom azok közé.

Szerintetek, ha frissen telepített Win7-nél telepíteném az összes addigi frissítést, kíméletesebb megoldás, mint egy régi telepítésű Win7-es gépnél a rendszeres frissítés?

Akkor gondolom, az SHA-2 hiánya miatt nem tudom használni az Essentialst.
3rd party vírusirtók a nem windowsos vírusirtók? :)

#70046 Itt Nokia, a régebbi gépeimnél is az volt, hogy aggódtam az új rendszerek miatt azok gépemhez képesti lassúsága miatt. És valóban, az újabb, fejlettebb rendszerek mindig lassabban jöttek be. Én is félek a belassulástól.
Írtad, hogy 20 perc alatt áll fel a cimborád 2 éves gépe, de akkor szerintem könnyen lehet, hibás a HDD, vagy valami más nagy gond van. Pl. meg kéne nézni a HDD állapotát pl. a Hard Disk Sentinel programmal.
Mindenképpen SSD meghajtót kéne olyan gépbe venni, sokat javítana teljesítményen.
4 éves notebookomon a legfrissebb Win10 5 perc alatt áll fel, minimális rátelepített programmal, 5400-as HDD-vel.
De azon a HDD-n van kb. 600 bad szektor és 1500 gyenge szektor. De működés közben is siralmasan lassú.
Nekem sem tetszik a Win10, egyáltalán nem, és az XP-ről is félve álltam rá a Win7-re.
Szerettem az XP-t én is. Csak azért álltam át annak idején a Win7-re, mert az XP-vel nem tudtam volna rendesen a Raid0-ámat kezelni.

#70051 Armagedown, kértem ajánlást a vírusirtó topikban, ami megy a régi Win7-tel, aztán ha további fontos programok hiányolnák a frissítéseket, lehet megpróbálom majd finoman frissíteni.

#70044-es Hsz-emben a "(minden mást igen)"-t a feltelepített programokra értettem.

[ Szerkesztve ]

(#70054) gregory91 válasza #90384640 (#70053) üzenetére


gregory91
senior tag

"XPben ez még lekapcsolható volt egyszerűen gyorsan"
Az hogy lekapcsolható volt nem jelent semmit.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70055) Makifeju


Makifeju
tag

Üdv!
Egy gyors kérdés:
Win 7 enterprise van,és ha rádugok mondjuk egy pendrive-ot vagy telefont vagy akármit,kijön ugye egy kis ablak hogy mit akarok csinálni. Ha az adott dolgot lehúzom,a kis ablak eltűnik ugye normál esetben. Na a gondom hogy nálam ezek az ablakok lecsatlakoztatás után is ott maradnak,ki kell őket lövöldözni ami elég unalmas már. Professional alatt ilyen nem volt... Mi lehet a megoldás?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#70056) Csupingo válasza Makifeju (#70055) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha kikapcsolod az automatikus lejátszást, akkor az ablak se jeleneik meg, vagy az úgy nem jó?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70057) Makifeju válasza Csupingo (#70056) üzenetére


Makifeju
tag

Nagy vagy! :C
Kikapcsoltam az automatikus lejátszást,így a a kis ablakok feljönnek,de lehúzás után el is tűnik! :DD
Teljesen királyság!
Nem nagyon figyelem amúgy a híreket...van még valami támogatásunk?
Személy szerint rühellem a win 10-et,és eszembe sincs átállni ha csak nem muszáj,remélem még pár évig megy ez a szekér.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#70058) Csupingo válasza Makifeju (#70057) üzenetére


Csupingo
veterán

Én se csipom a 10-et, de úgy nézem, az MS már teljesen lemondott a win 7-ről.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70060) Makifeju válasza Csupingo (#70058) üzenetére


Makifeju
tag

Csumingo: Ja,valahogy én is így gondolom. :((

Itt Nokia: Ezt majd egyszer részletesebben számonkérem tőled,ez nekem egyenlőre kínai,nem vagyok valami nagy info mókus. Nálam a win 7 mehet csak,a programjaim nagy része itt fut normálisan.

Mindenesetre köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)

Kellemes karácsonyt,és boldog új évet kívánok!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#70061) Csupingo válasza Makifeju (#70060) üzenetére


Csupingo
veterán

Kellemes Ünnepeket Nektek is!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70062) janakbacsi válasza #90384640 (#70059) üzenetére


janakbacsi
őstag

Muszáj. Az uszály viszont ly.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#70063) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem ismét. :)
Feltelepítettem a Win7 Ultimate-t (SP1) az SSD Meghajtóra. Szerencsére szinte minden rendben van.
Viszont az egyik HDD-men nem tudok fájlokat felülírni.
Meg tudnátok mondani, pontosan mit kéne ehhez beállítanom?

Fájlokat tudok rá másolni gond nélkül, és látom is azokat.
---------------------------------------

És kívánok békés, boldog Karácsonyt minden Fórumtársnak!

[ Szerkesztve ]

(#70065) peter889 válasza #90384640 (#70064) üzenetére


peter889
őstag

Szia, köszi a választ.
MSDN változatú a Win7, szóval jónak kell lennie. És a fálj felülírását a Total Commanderrel akartam volna végezni. Egyszerű "txt" fájl, a feljegyzéseim. De nyilván más fájlok esetében sem ment volna.
Először én is arra gyanakodtam, hogy nincs rá írási jog, hogy valami elállítódhatott.
Aztán a Vezérlőpult->Műveletközpont->"Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása" menüpontban a csuszkát az alapállapotáról elmozdítottam a "Soha nem kérek értesítés" értékig. És az úgy látszik, megoldotta a problémát.
Mondjuk nem értem, miért nem kérdezett a Windows, ahelyett hogy nem végzete el a felülírást, de már mindegy.

Az a belek*lázzák a titkos hokizásaikat megfogalmazás tetszik. :D

És mit jelent az az "uj...jatok"? :)

[ Szerkesztve ]

(#70066) brd válasza peter889 (#70065) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a csúszkát nem javasolt oda állítani, ahová tetted. Persze a te géped, azt csinálsz, amit akarsz. Azt kellett volna tenned, hogy a meghajtó biztonsági fülén saját (vagy csoport) tulajdonba veszed az összes file-t, majd full control jogot adsz a userednek (vagy a useredet tartalmazó csoportnak). Új file-okat azért tudtál írni, mert annak te leszel a tulajdonosa és úgy voltak beállítva a jogok a meghajtón, hogy a saját file-jaidat kezelhesd teljes joggal.

The only real valuable thing is intuition.

(#70067) peter889


peter889
őstag

Sajnos van még egy másik problémám, ami a friss telepítéssel jött elő (régi telepítésű Win7-emen működik):
HDMI kábelen keresztül a képpel együtt nem tudok hangot vinni a tévére (képet rendben átviszi).
Hangerő állításánál az "AMD HDMI Output"-ot választom Alapértelmezett eszköznek, de nem jelenik meg hang. Tesztelés választásánál hibaüzenetet kapok: "Az eszközt jelenleg egy másik alkalmazás használja. Zárjon be minden olyan programot, amelyik hangot játszik le az eszközön, majd próbálkozzon újra."
Viszont én nem tudok egy másik alkalmazásról sem, ami használná.
Illesztőprogram tulajdonságoknál ezt találom:
Advanced Micro Devices, 2015.06.04. 7.12.0.7722
Valaki tudna segíteni?
Csak akkor hallom a hangot, ha a számítógép hangkártyáját használom, ami kis hangfalakhoz van kötve, nem ideális.

Köszönöm szépen előre is.

#70066 brd, köszi szépen, elgondolkodok rajta, megpróbálom majd úgy megcsinálni.
--------------------
Ui.:
Felhasználók-nál a Felhasználók engedélyei-nél mindent engedélyezek a "Speciális engedélyek" kivételével. Tehát, hogy sima felhasználóként is módosíthassam ugye.
Jó lesz így?

[ Szerkesztve ]

(#70068) peter889 válasza peter889 (#70067) üzenetére


peter889
őstag

Utóiratomban a meghajtó biztonsági fülén végzett állításokra gondolok.

(#70069) brd válasza peter889 (#70067) üzenetére


brd
nagyúr

Ez alapján csináld meg (bár ez Win8, de a fontosabb vezérlő elemek ugyanezek, csak legfeljebb máshol helyezkednek el az ablakban).

The only real valuable thing is intuition.

(#70070) King Unique válasza peter889 (#70063) üzenetére


King Unique
titán

Ha az a HDD NTFS fájlrendszerrel korábban másik Windows alatt volt használva, rámásolva a fájlok stb. és az ott lévő felhasználó volt a meghajtó tulajdonosa, akkor nem meglepő, ha egy 0-ról történő újratelepítés (remélhetőleg ennek megfelelően csináltad) után egy új felhasználónak nem mindenhez van megfelelő jogosultsága. Amire a megoldás normál esetben a jogosultságok, hozzáférési engedélyek megfelelő beállítása, meghajtó saját tulajdonba vétele az adott felhasználói csoportnál (bővebben), nem az UAC letiltása.

(#70071) peter889 válasza brd (#70069) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ, de az "Írja be a kijelölendő objektum nevét" pontnál elakadtam.
Oda mit kell beírni?

#70070 King Unique, köszönöm Neked is a választ, új telepítéssel telepítettem Windows 7-et, egyszer írható DVD lemezről, melynek során először formáztam az SSD-t .
(Előtte a Pendrive-os telepítés nem sikerült, talán rossz az egyetlen Pendrive-om.)


(#70072) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

W7, szeretném a jelenlegi helyén az az óra:perc kijelzést kiegészíteni a másodperc kijelzésével.
Ezt miképpen lehetne megoldani?

Gyurka

(#70073) King Unique válasza peter889 (#70071) üzenetére


King Unique
titán

"az "Írja be a kijelölendő objektum nevét" pontnál elakadtam.
Oda mit kell beírni?"

Nyilván azon felhasználói csoport nevét, amelyiknél a hozzáférési engedélyeket módosítani akarod, beállítani a meghajtó tulajdonosának, stb. + Az előző válaszban linkelve volt ehhez Windows 7 specifikus leírás is, de a másikban linkelt ábrán is látszik a lényeg, sőt oda is van írva példákkal. :))
A telepítésnél alapesetben nem kell külön formázni a célmeghajtót, elég a szabad területet megadni és majd a Windows 7 telepítője particionálja és formázza, erről is szó esik a linkelt bejegyzésben.

[ Szerkesztve ]

(#70074) brd válasza Gyurka6 (#70072) üzenetére


brd
nagyúr

Én a 7+ Taskbar Tweaker-t használom erre, mást nem kerestem a célra, mert mást is használok belőle.

The only real valuable thing is intuition.

(#70075) Gyurka6 válasza brd (#70074) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, igazából nekem megfelelne az óra kiegészítése, ha mégsem lehet akkor néznék más megoldást.

Gyurka

(#70076) peter889 válasza King Unique (#70073) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, de nekem ehhez többször neki kell futom, hogy rendesen értsem.
Már odáig eljutottam, hogy mappák hozzáférését módosítottam.
Régóta használok számítógépet, de még sosem adódott olyan, hogy a winchestereim tartalmát ne tudtam volna teljes joggal kezelni. Én használom egyedül a gépemet, kedves a windows, hogy megvédi a gépemet előlem...
Ez a szülők, meg az öröklődés, meg a gyerekek, unokák, stb. nekem sok így egyszerre..... nem értem, miért nem lehet egyszerűbben beállítani a teljes hozzáférést a HDD-re...
Szerintem legokosabb lenne azt a csuszkát levinni és nem kínlódni vele tovább, de ha már belefogtam még majd próbálkozok vele.

Jól hámozom ki, hogy a HDD-met úgy tudom teljes joggal használni, hogy a HDD összes fájlját módosítja?
A HDMI-s kérdésemre senki nem tudja a megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#70077) peter889 válasza peter889 (#70076) üzenetére


peter889
őstag

De a kifogásolt HDD-nél a Rendszergazdák számára "Teljes hozzáférés" van bejelölve nálam, és az is volt (csak a speciális engedélyek nincs kipipálva).
(A Felhasználók nem tudnak módosítani.)
De akkor én, mint Rendszergazda miért tudok módosítani?!
Miért nem tudom a "txt" fájlomat felülírni?

[ Szerkesztve ]

(#70078) peter889 válasza peter889 (#70077) üzenetére


peter889
őstag

Vajon miért nem jó működik ez a beállítás?

Fenti képen a Teljes hozzáférés is be van pipálva, csak itt nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#70079) brd válasza peter889 (#70077) üzenetére


brd
nagyúr

Mert ha a UAC be van kapcsolva (a pipa eredeti állapota), nem vagy rendszergazda egyetlen programban sem (ha csak nem direkt úgy indítottad, lásd következő mondat) még akkor sem, ha a usered az. Ahhoz, hogy egy ilyen user rendszergazda jogokkal tudjon módosítani, kell egy UAC prompt-ra igennel válaszolni (admin jogosultsággal kell elindítani azt a programot, amivel módosítani akarod a txt-t). Hogy az eredeti rendszerben miért tudtad módosítani ilyen userrel az adott file-t, az vagy az ottani UAC kikapcsolt állapota miatt volt, vagy mert az adott file-ra az ottani usered-hez volt beállítva jogosultság. Viszont ez a user az újratelepített rendszeren nem létezik (ezt abból látod, hogy a jogosultság listában az adott file-nál egy GUID-ot fogsz látni usernév helyett, mert nem tudja feloldani usernévre ezt a GUID-ot).

Jól hámozom ki, hogy a HDD-met úgy tudom teljes joggal használni, hogy a HDD összes fájlját módosítja?

Nem. Csak a filerendszer biztonsági bejegyzéseit módosítja. A file-ok tartalmához nem nyúl.

The only real valuable thing is intuition.

(#70080) brd válasza peter889 (#70078) üzenetére


brd
nagyúr

Működik, de ahhoz rendszergazdaként kell indítanod a programot (jobbegérgomb az ikonon és futtatás rendszergazdaként). Ha nem ilyen módon indított programból akarod írni a file-t, akkor az adott userhez kell jogokat beállítani (vagy az Bejelentkezett/(Azonosított - nem tudom, mi a magyar fordítás) felhasználók, vagy a sima Felhasználók csoportnak, de ezt a csoportnak jogot adást csak spec. esetben csináld meg, mert ezzel az összes ilyen felhasználó hozzáfér írási joggal.)

The only real valuable thing is intuition.

(#70081) peter889 válasza brd (#70079) üzenetére


peter889
őstag

Talán értem valamennyire a leírtakat.
"Futtatás Rendszergazdaként"-tel futtatva a Total Commandert, a Total Commanderrel aztán tudom változtatni a fájl tartalmát. De én nem akarok minden egyes programot ilyen sziszifuszi módon indítani.

Hogyan lehet azt beállítani, hogy mivel ugye rendszergazda vagyok, alapban annak is kezeljen mindig?
Tehát, hogy alap legyen, hogy minden program indításakor valóban rendszergazda vagyok, nem váltam juliska nénivé és ne kelljen a minden alkalommal megerősíteni, hogy igen valóban az vagyok.

Ráadásul normál módon futtatva a Total Commandert a "txt" fájl módosítási kísérleténél nem kérdezett rá, hogy rendszergazda vagyok-e -amit nem értek-, csupán egyszerűen megtagadta a módosítási szándékom.

Egymagam használom a gépem. Majd készítek egy Vendégprofilt is, azzal már nagyjából készen is vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#70082) peter889 válasza brd (#70079) üzenetére


peter889
őstag

Írod: "ha a UAC be van kapcsolva (a pipa eredeti állapota), nem vagy rendszergazda egyetlen programban sem"
Tehát Rendszergazdaként csak akkor tudok minden programot Rendszergazdaként indítani (és nem bíbelődni állandóan annak megerősítgetésével), ha ezt a [csuszkát] legalulra viszem?

Mert eddig azt hittem, az a csuszka a külső támadásoktól hivatott védeni, és nem saját magamtól. :U

Úgy emlékszem, a régi rendszeremnél az legalulra volt állítva.

[ Szerkesztve ]

(#70083) brd válasza peter889 (#70081) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a UAC olyan beállításba állítása a megoldás (de ez biztonsági okokból nem javasolt, mert akkor a valódi rendszergazda jogot egy kártevő is automatikusan megkapja). Ha nincs túl sok ilyen programod, amit rendszeresen használsz és megbízol benne és nem csinálsz benne hülyeséget (én a TC-t pl. így futtatom, de azt elég régen használom, nincsen benne külső plugin telepítve és onnan nem indítok exe-ket, továbbá pl. a Disk Management mmc-nek is csináltam ilyet, mert viszonylag sokat piszkálok benne háttértárolókat), van egy olyan megoldás, hogy létrehozol egy ütemezett feladatot, csak nem állítasz be neki ütemezést és itt valódi rendszergazda jogot adsz neki, majd ezt a taskot már el tudod indítani nem rendszergazda userrel is, de ez már erősen Power User megoldás, hogy ennek csinálj egy megfelelő ikon-t, ne nyíljon meg extra ablak stb.
A filerendszerben pedig, ahogy már írtam, tudsz egyes file-oknak, könyvtáraknak az adott useredre jogot adni és akkor a módosításokhoz nem kell a valódi rendszergazda jog (de ezt persze pl. olyan könyvtárral ne tedd meg, ahová kerülhetnek akaratodon kívül is futtatható file-ok, pl. egy file share, vagy a letöltések könyvtár).
Tudom, kényelmetlen ez a UAC, de a biztonság és a kényelem nem járnak randevúzni.

Mert eddig azt hittem, az a csuszka a külső támadásoktól hivatott védeni, és nem saját magamtól.

A gép nem tud különbséget tenni az általad és egy kártevő által indított rendszert módosító folyamat között, ezért van szükség UAC féle megoldásokra, ahol ezt te tudod megtenni, amikor egy program ilyen módosítást végezne (ilyenkor felugrik a kérelem).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#70084) peter889 válasza brd (#70083) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ, azt hiszem, félig-meddig értem.

Az előbb írtak alapján megpróbáltam csuszka alaphelyzetben tartása mellett módosíthatóvá varázsolni a kérdéses HDD-n lévő fájlokat. Az alábbi kép szerint engedélyeztem az egész HDD-re vonatkozóan:

És a gépem munkába kezdett, minden fájl(?) vonatkozásában elvégezte a beállítást. Kb. egy percig tartott.
Amit itt néztem vissza: [kép]
És láthatóan működik, tudom módosítani a txt fájlokat.

Akkor vajon jól csináltam?
Tehát ezzel ugye lényegében a mezei felhasználóknak is szabad kezet adtam a HDD felett.

Megnéztem: a korábbi rendszeremnél a csuszka legalul volt.

Írtad, hogy ez a beállítás ugye a filerendszer biztonsági bejegyzéseit módosítja, de a file-ok tartalmához nem nyúl. Akkor ez a beállítás a FAT táblában végez módosítást minden fájl vonatkozásában?

[ Szerkesztve ]

(#70085) brd válasza peter889 (#70084) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, jól csináltad, ha vállalod az általad is írt kockázatot.

Nem FAT tábla, mert olyan nincs NTFS-nél, de hasonló módon képzeld el, a filerendszer nyilvántartásában minden file-hoz vannak metaadatok tárolva (pl. a neve, melyik blokkban kezdődik, mekkora stb.) és ezek között ott vannak ezek a biztonsági beállítások is, melyik user/csoport hogyan férhet hozzá, ezt módosította az elvégzett beállítás.

The only real valuable thing is intuition.

(#70086) peter889 válasza brd (#70085) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infókat.
De nem értem, milyen kockázatot, hiszen a csuszka az általatok is javasolt pozícióban van: [kép]
Nem értem, hogyan lehetne ettől is biztonságosabban beállítani.

Mármint, hogy azok kapnak szabad kezet, akik fizikailag is a gépemhez férnek ugye, azaz leülnek ide. De az csak én magam vagyok. Ezért gondolom biztonságosnak.

[ Szerkesztve ]

(#70087) peter889 válasza peter889 (#70086) üzenetére


peter889
őstag

Vagy a #70084 hsz-emben írt átállítással a külső támadásokkal szemben is védtelenebbé tettem azt a HDD-t?

(#70088) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Miért hülyül meg a 7 újraindítás nélkül? (Kontextus: Munkahelyen van egy csak vpn-en kommunikáló gép. Nincs kinn az interneten és enterprise alkalmazások futnak rajta. A jelenség az az, hogy az alkalmazások elkezdenek nem normális módon működni, ha nem indítjuk újra naponta a 7-et. Például: kattintok az egyik (random) alkalmazás gombjára és nem történik semmi, vagy a vpn ablak nem válaszol, vagy az enterprise alkalmazás nem válaszol. Csak, akkor fordulnak ezek elő, ha nincs újraindítás) Mi történik a rendszerrel, ami miatt újra szükséges indítani?

(#70090) I02S3F válasza #90384640 (#70089) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Köszi! Sajnos részleteket nem árulhatok el. Emiatt akkor beérem vele, hogy nem tudom meg a választ!

Köszönöm azért!

(#70091) Szirtimorc válasza I02S3F (#70088) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Volt olyan, hogy jó volt ezen a gépen?
Elsőre újratelepítés, de az ösztönöm ram, esetleg háttértár hibát súg.

(#70092) I02S3F válasza Szirtimorc (#70091) üzenetére


I02S3F
őstag

A PC régi. Tehát lehet (nem tudom pontosan sajnos. 2013-as lenne talán?). Érdekes, hogy a főnök (rendszergazda) nem teszteli, hogy hardveresen jó-e. Én nem szólhatok bele, de az oka érdekelt volna a problémának!
Szerintem úgy 2 éve még jó volt. Tehát futott napokat újraindítás nélkül. Win7 pro van rajta. "Célszerszám" fut rajta vpn kliens, iexplorer, hogy elérjünk egy külső helyre telepített drupalt, vnc kliens, filezilla és egy speciális üzleti alkalmazás, dokumentumkezelő a sok nyomtatnivaló papírhoz, ami keletkezik munka során. Bocs, hogy így fogalmazok, de munkahelyi titok. :R
ja és mióta itt vagyok (3éve) nem volt frissítve sem.

[ Szerkesztve ]

(#70093) Szirtimorc válasza I02S3F (#70092) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Látatlanban ennél többet nehéz. Néha egy takarítás-újrapasztázás is csodákat művel.

(#70094) I02S3F válasza Szirtimorc (#70093) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! Ez nekem is tanulságos, mert jövőben is tervezek a ph-sok segítségére támaszkodni. Azonban ugye minden részletet nem árulhatok el, mert nehogy felismerhető legyen a cég :)

(#70096) I02S3F válasza #90384640 (#70095) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen a tájékoztatást!

(#70098) I02S3F válasza #90384640 (#70097) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! Köszönöm!

Így van elképzelésem, hogy hogyan kellene jól csinálni!

A gépet mindenestül (sw, hw) attól a cégtől kaptuk, aki a sw-t kínálja. Plusz egyéb a munkához köthető szolgáltatásokat kapunk tőlük.

Nem merem megkérdezni a főnököt, hogy nem-e lenne szükséges új gépeket kérni. Ezt például a lassúságuk is indokolná, de "a főnök mindent jobban tud". Ezzel nekem semmi bajon, mert övé a felelősség. Tehát hiba esetén nem engem vesznek elő.

(#70100) I02S3F válasza #90384640 (#70099) üzenetére


I02S3F
őstag

"Mondom ezt én akinek XP van a gépén :)" - Igen! A takarító lakása a legrendetlenebb :)!

Igazán köszönöm a jó tanácsokat! Átgondolom!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.