Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Csupingo válasza martonl (#71249) üzenetére


Csupingo
veterán

Bocsi, mutatom.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71252) martonl válasza Bossp (#71250) üzenetére


martonl
senior tag

Ha online nem megy, akkor telefonon keresztül szerintem még kell, hogy menjen. Legalábbis én a közelmúltban még XP-t is aktiváltam így.

(#71253) martonl válasza Csupingo (#71251) üzenetére


martonl
senior tag

Videokártya integrált? Ha igen, milyen driverrel?

(#71254) Csupingo válasza martonl (#71253) üzenetére


Csupingo
veterán

Az igp-t még nem használtam. Arról elvileg azt írják, hogy nem működik win 7 alatt. Az egész neten egy drivert találtam, amire azt mondták, hogy talán jó, de még nem próbáltam. Azt hiszem töltöttem még le másik alaplap oldaláról win7-hez való 5600g-hez való igp drivert, hátha az jó lehet.
(Képet gondolom adna driver nélkül is, de az sovány vigasz.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71255) martonl válasza Csupingo (#71254) üzenetére


martonl
senior tag

Elképzelhető, hogy amúgyis korlátozottan működik a rendszered. Az, hogy az eszközkezelő sehol se felkiáltó/kérdőjeles, még nem jelent semmit.

Az AMD nem adott ki hivatalosan az IGP-hez 7-es drivert, ezért is kérdeztem rá. Kb. ugyanaz a helyzet, mint az én AX210-es wifimmel. Az Intel ehhez sem adott ki 10-esnél régebbi drivert, és még 8-ashoz se találtam semmi kókányolást sajnos. Egy fórumon valaki írta, hogy annyit sikerült elérnie, hogy a driver nem jelez problémát, de wifije attól még nem volt 7-es alatt. :W
A kártya kínai gyártója meg nem hiszem, hogy saját maga megírna egy külön drivert hozzá. Amúgy nemhogy korábbi Windowshoz, de még 32 bites 10-eshez sincsenek már nagyon driverek ezekhez a hardverekhez.

[ Szerkesztve ]

(#71256) Bossp válasza martonl (#71252) üzenetére


Bossp
addikt

Azt is próbáltuk :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71257) Doky586 válasza Bossp (#71250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én tegnap aktiváltam egy win11-et a win7 kódjával.
Ezért szerintem megy. A frissítések felrakása után.

(#71258) martonl válasza Bossp (#71256) üzenetére


martonl
senior tag

Mi volt a hiba? Szerintem az online aktiválásnak is kéne még mennie egyébként.

(#71259) Bossp válasza martonl (#71258) üzenetére


Bossp
addikt

0x80072F8F

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71260) Bossp válasza Doky586 (#71257) üzenetére


Bossp
addikt

Hát az lehet hogy win 11-et tudzs aktiválni vele :D De nekünk win 7-et kéne.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71261) Zoz válasza Bossp (#71259) üzenetére


Zoz
őstag

Dátum/idő jó a gépen?

(#71262) martonl válasza Bossp (#71259) üzenetére


martonl
senior tag

Gondolom keresőbe beírtad már ezt a kódot és a gép dátuma helyes. Sajnos nincs több ötletem. Mivel a telefonos aktiválásnak még netkapcsolat nélkül is kéne mennie, ezért ez valami belső Windows probléma lehet. Nem írom a szokásost, hogy telepítsd újra, vagy ilyesmi, mert az tudom, mivel jár, de lehet, hogy csak ez lenne a végső megoldás.

(#71263) King Unique válasza Bossp (#71259) üzenetére


King Unique
titán

Segítség a Windows aktiválási hibáihoz

0x80072F8F

"Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha az eszköz dátum- és időbeállítása helytelen, vagy a Windows nem tud csatlakozni az online aktiválási szolgáltatáshoz, hogy ellenőrizze a termékkulcsot."

Ha nem stimmel a dátum- és időbeállítás, vagy érvénytelen a termékkulcs / nem jól lett megadva, akkor nincs min csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#71264) Bossp válasza King Unique (#71263) üzenetére


Bossp
addikt

Kód érvényes. Dátum helyes.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71265) King Unique válasza Bossp (#71264) üzenetére


King Unique
titán

Miért, honnan lett vásárolva a termékkulcs, a Microsofttól / hivatalos viszonteladótól / PC-re előtelepítve, vagy 2 csoki áráért "egyéb" forrásból?

(#71266) King Unique válasza Lordus (#71240) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az újabb Windowsok futhatnak az újak mellett akár régi hardverkonfigurációkon is, sőt némi trükközéssel akár a 11 is. A Windows 7 viszont új hardverkonfiguráción nem feltétlen, lásd driveres támogatás teljes hiánya, telepítésnél USB 3.X, UEFI, NVMe, stb. problémák.

Újabb Windowsoknál is lehet régi programokat kompatibilis módban futtatni, + ott van a virtuális gép lehetősége is.

Nyilván nem korlátoz mindenben, ez csak mese, meg ha már 1,3+ milliárd eszközön fut pl. egy 10-es, akkor eleve használható tömegek számára. Az adott felhasználó egyéni berögződését, meg hogy csak azért sem akar váltani, nyilván ne keverjük az előbbivel...

[ Szerkesztve ]

(#71267) Doky586 válasza Bossp (#71264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan való az iso (telepítő) ? Milyen verziós?
Feltelepült az SHA2 frissítés? Az amit a win7 utolsó évében adtak ki. Mert anélkül nemis fog sikerülni a kapcsolódás (tudtommal).

(#71268) Lordus válasza King Unique (#71266) üzenetére


Lordus
senior tag

ááá, a kompatibilis módban ezek nem működnek, azt már kb. 5 éve kipróbáltam... esélytelen.
korlátozni hogyne korlátozna! a win 10 frissítését te ki tudod kapcsolni? a win 11-nél hack nélkül meg tudod oldani, hogy ne kelljen microsoft fiók? adatok gyűjtése? nem sorolnám... ez mind-mind arról szól, hogy azt kell csinálnom, amit a microsoft megenged.
Kivagyok az androidnál is attól, hogy feldob egy ablakot, ahol két lehetőségem van: "IGEN" - "KÉSŐBB" - na, nekem a "VÉGÉRVÉNYESEN NEM" gomb kellene... ilyenekre gondolok...

használható - persze. ezt nem vontam kétségbe. Használható egy 1000 lóerős ferrari is, akkor is, ha leszabályozzák 120 km/h-ra a végsebességet, de...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71269) King Unique válasza Lordus (#71268) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elég muzeális, 10-20+ éves rég nem fejlesztett programok lehetnek azok, ha még kompatibilis módban sem futnak.

Miért kellene balga módon tartósan kikapcsolni / letiltani a frissítéseket? Konfigurálni, mármint szüneteltetni, késleltetni, automatikusról manuálisra állítani, újraindítást ütemezni, stb. eleve lehet a Windows Update működését, frissítések telepítését az újabb Windowsoknál is. Aztán meg lehet oldani a 11-nél a telepítést helyi fiókkal is, ennél a módszernél még "hack" sem kell, utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani és úgy használni a rendszert, ahogyan fordítva szintén. A diagnosztika / telemetria szintje meg eleve konfigurálható, a diagnosztikai adatok megtekinthetők és törölhetők, stb.
Nincsen különösebb "leszabályozás", ha megfelelő alatta a hardverkonfiguráció, akkor nyilván kellően gyorsan működnek az újabb Windows rendszerek is, amihez nem feltétlen kell csúcshardver, elég lehet már pl. 2 magos CPU, 4 GB RAM, SSD, ami manapság nem nagy szám.
Ne is sorold, mert az újabb Windowsok működésével és beállítási lehetőségeivel láthatóan nagyon nem vagy tisztában... :B

[ Szerkesztve ]

(#71270) Bossp válasza Doky586 (#71267) üzenetére


Bossp
addikt

Ez lett az. Ami érdekes hogy a legfrissebb iso-t raktuk fel amit fel leltünk. És a frissítés sem működött win-en belül! Manuálisan letöltve telepítve és jó! Köszi.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71271) Doky586 válasza Bossp (#71270) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a legfrissebb iso-t raktuk fel amit fel leltünk"
Meg is van a hiba. :B
Olyan kókányolt iso-t szereztél be amiből szándékosan kiiktatták ezen funkciót.. :((

[ Szerkesztve ]

(#71272) Bossp válasza Doky586 (#71271) üzenetére


Bossp
addikt

Honnan lehet leszedni? Mert microsoft leszedte mar az oldalarol :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71273) Doky586 válasza Bossp (#71272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] a leírásom első linkjeiben ott a letöltés helye is. Gyakorlatilag az eredeti verzió.

(#71274) martonl válasza Bossp (#71270) üzenetére


martonl
senior tag

Viszont a telefonos próbálkozásnál lehet, hogy más hiba volt, mert annak net nélkül is kellett volna mennie szerintem.

(#71275) Lordus válasza King Unique (#71269) üzenetére


Lordus
senior tag

miért is kellene "balga módon" egy 1000 le-s ferrarit 120 felett használni?
azért, mert azt akarom. és kész. talán nem azt kellene válaszolnod (mert kibújtál), hogy balga aki kikapcsolja, hanem elismerni, hogy korlátoz. én ezt írtam, te pedig nem ezt cáfoltad meg.
A kezdőképernyőt is regedittel kell kikapcsolni pl... nem sorolom, mert én látható módon nem nagyon vagyok ezzel tisztában.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71276) King Unique válasza Lordus (#71275) üzenetére


King Unique
titán

Ezen nincs mit külön megcáfolni, mert már eleve meg van cáfolva, mivel se a Microsoft, se IT biztonsági szakértők nem javasolják Windowsoknál a frissítések végleges kikapcsolását, letiltását. Az hogy otthon a fotelből egyesek az ellenkezőjét állítják és csinálják, az meg kb. semmit nem jelent, max. "vérpistike" szint, nem több...
Kezdőképernyő a Windows 8/8.1-ben volt / van, újabb Windowsoknál max. zárolási képernyő van a bejelentkezésnél, azzal tetszik keverni... Amit nyilván nem kell erővel kikapcsolni, de ha valaki annyira akarja, akkor megoldható registry mellett csoportházirendben is és jé, arra is ad lehetőséget a Microsoft, a Windows, megcáfolva a korábbi téves állítást.
Igen, valóban nem...

[ Szerkesztve ]

(#71277) Lordus válasza King Unique (#71276) üzenetére


Lordus
senior tag

tehát akkor a szabadságomban korlátoz. akármerre is csavarod. :DDD :DDD :DDD részemről lezárva. tudom, még válaszolsz majd. :DD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71278) King Unique válasza Lordus (#71277) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akármerre is csavarod, eleve tévesek és pontatlanok az állításaid mint a leírt és linkelt információk szemléltetik, ezért valóban a legjobb lezárni. :))

(#71279) _DiEGO_ válasza Lordus (#71235) üzenetére


_DiEGO_
őstag

"King Unique: ceges elofizetoknek meg van frissites, igaz mar tenyleg a veget jarja, de meg van!"

Azért nem egészen járja még a végét! :))
Még + két év kritikus biztonsági javítások a Windows 7 és a Windows Server 2008 R2 rendszerhez.
[link]

(#71280) King Unique válasza _DiEGO_ (#71279) üzenetére


King Unique
titán

Amit ugye a hírek szerint már nem a Microsoft fog biztosítani - mivel az 2023 januárjában végleg megszünteti a Windows 7 kiterjesztett támogatását is - , hanem állítólag egy 3rd party biztonsági cég (...) és ugyanúgy díjfizetés ellenében mint a microsoftos ESU, vagyis nem ingyenesen és nem feltétlen otthoni felhasználók számára, ezt sem árt hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

(#71281) martonl válasza Bossp (#71256) üzenetére


martonl
senior tag

Nem hiszem.

(#71282) Lordus válasza _DiEGO_ (#71279) üzenetére


Lordus
senior tag

woohoo! ez jó hír! :) akkor kicsit elodázható az oprendszer probléma :C

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71283) martonl válasza Lordus (#71282) üzenetére


martonl
senior tag

Nem biztos, mert felhasználói programok támogatottsága leállhat. Pl. a Chrome-é le is fog. Nekem amúgy az is fura, hogy ad ki valaki frissítéseket egy elvileg zárt rendszerhez. Személy szerint róluk még nem is hallottam, és akkor majd pl. patcheljem a szerveremet az ő dolgaikkal. Én ilyenbe nem nagyon mennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#71284) Lordus válasza martonl (#71283) üzenetére


Lordus
senior tag

világos, ennek értelemszerűen utána kell járni, de ha van rá esély, hogy biztonságosan tovább használható, az (nekem) nagyon jó hír.
a chrome nem érdekel, meg semmi egyéb, nekem a gépeim fussanak róla megfelelően és kész :)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71285) martonl válasza Lordus (#71284) üzenetére


martonl
senior tag

De a gépeidet vezérlő PC-knek egyáltalán szükséges internetre csatlakozniuk? Net nélkül az idők végezetéig elmegy a rendszer és még frissítgetni sem kell.

(#71286) Lordus válasza martonl (#71285) üzenetére


Lordus
senior tag

sajnos igen...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71287) martonl válasza Lordus (#71286) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, én nem látok rá a rendszeredre, biztos megvan az oka. Az, hogy nem értem, az meg az én bajom.

(#71288) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Egy problémába ütköztem, hogy a Uplay-t szeretném elindítani, de ebbe a hibába futok bele a program elindításakor. Tudtok erre valami megoldást?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#71289) Doky586 válasza Brucehun (#71288) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom már nem támogatott a win7...

(#71290) nap válasza Brucehun (#71288) üzenetére


nap
addikt

Törölni kell az upc.exe fájlt és a upc.exe.valami fájlt vissza kell másolni upc.exe néven, aztán reménykedni, hogy soha többé nem akarja frissíteni az Uplay-t.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#71291) dokee78


dokee78
félisten

Van egy laptopom.

Újra telepítettem Windows 7 service Pack 1-el.
Nincs net se,kábeles sem wifi.
Semilyen drivert nem enged felrakni,ezt a hibát dobja.

(#71292) Zoz válasza dokee78 (#71291) üzenetére


Zoz
őstag

Ha azok Win7-es driverek, akkor valószínűleg valami rendszer frissítés hiányzik.
Próbáld ezeket külön letölteni és sorban kézzel felrakni:
KB4490628 Servicing Stack Update March 2019
KB3172605 July 2016 Rollup
KB4474419 Support for SHA-2 code signatures
KB4534310 2020-01 Monthly Rollup

(#71293) dokee78 válasza Zoz (#71292) üzenetére


dokee78
félisten

KB2758857
Ez kellett.

De valószínűleg ezeket is fel kell tennem majd.

(#71294) Doky586 válasza dokee78 (#71293) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Addig kell frissítgetni egymás után többször amíg minden kötelező frissítés fel nem megy 2020.01.31.-ig.
Lásd téma fejléc.

[ Szerkesztve ]

(#71295) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Van nekem egy NAS-om, amin van 2 felhasználó és 1 publikus megosztás. A publikusat és azt a felhasználót sikerült hálózati meghajtóként felcsatolni, aminek a felhasználóneve megegyezik a Win felhasználó nevével. Ez egész elfogadható (bár más oprendszeren a másik felhasználóét is sikerült felcsatolni), de azért csak van egy kis problémám. A publikus megosztáshoz is csak akkor férek hozzá, ha bejelentkezek a felhasználóéba. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy ez ilyen?

(#71297) Jarod1 válasza cocka (#71296) üzenetére


Jarod1
addikt

hát ez ilyen.,,,
Nemrégen 1 Sony Vaio laptopra kellett volna win7 et rakni, de Sonynál megszűnt a driver támogatás, se lan se Wifi, így netre nem tudod kapcsolódni, aztán rábróbáltam a Win11 et és felment rá
Nagyom mókolós ha Win7 et akarsz frissen telepíteni, inkább használok Aomei backupot- külső winyóra
én amúgy win7 et használok a laptopom,,, mert utálom a 10 et..

(#71298) cocka válasza Jarod1 (#71297) üzenetére


cocka
veterán

Na ilyen nekem is volt.. próbaképp Win 11 egy sehogyan sem támogatott gépen, amin a Win10 el se indul, de a 11 igen. LOL És se az ethernet csatit, se a wifi kártyát nem ismerte fel. Ilyenkor jön az adu ászom: USB-s wifi adapter, amihez CD-n van mellékelve driver. OK penről is telepíthetném, de arról rizikós, hogy esetleg letörlöm elvész, CD-n meg mindig rajta lesz, hacsak össze nem törik. :D És jéé annak az USB-s wifi adapternek a drivere még Win 11 alatt is megy. Sőt XP alatt is. :DD

Én meg 8.1-et, mert utálom a 10-et. :DDD

Nagyom mókolós ha Win7 et akarsz frissen telepíteni,

Igen, de ezért mellékeltem a képeket, hogy aki akarja konkrétan le tudja tölteni az offline telepítőket a lista alapján.

Mondjuk az összefoglalóból is ki lehetne törölni azokat a linkeket, amiket az MS már elérhetetlenné tett.

[ Szerkesztve ]

(#71299) winhate válasza cocka (#71296) üzenetére


winhate
őstag

Tudom kutyát nem érdekli,
Ez nem igaz. Engem pl érdekel.

Akinek van esze az használja is :)

Kezd ez a win10 , win11 , új hw vásárlás ilyen rémuralom szerű álom lenni.
Márpedig a megvásárolt hweimet fogom használni akkor is !
Amig van rá sw... ( pl Nod32 16 os az utolsó verzsön win7 re)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71300) cocka válasza Jarod1 (#71297) üzenetére


cocka
veterán

Jó csak eredetileg egy 32 bites lett lecserélve 64 bitesre. Vagy legalábbis ez a terv, amihez a portable rendszer a legjobb megoldás. Azt egy pillanat átrakni belső drive-ra.

Tehát nem lehetett a régit csak úgy lementeni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.