Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Doky586 válasza Faterkam (#71649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#71652) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy a HPZ400 ra telepitett win7 x64 prof.nem hajlandó frissiteni az időt meg a dátumot? Próbáltam mindegyik linket ami ott szerepel de nem sikerült?
Net van.Win10 próbaképp azon műküdik az idő!

(#71653) akaido válasza nagyfejü (#71652) üzenetére


akaido
addikt

A time.kfki.hu hoz nem tudom működne még a szinkronizálás, régen ez tutti volt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71654) Armagedown válasza nagyfejü (#71652) üzenetére


Armagedown
őstag

Fel van-e telepítve az összes frissítés?
Ajánlott olyan telepítőt használni, amibe integrálva vannak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71655) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. nzqw virust hogy lehet törölni? :(

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#71656) Csupingo válasza whiskeys (#71655) üzenetére


Csupingo
veterán

Gyorsan ezt találtam. Azt nem tudom, hogy működik e. Van sok vírusirtós topik is a PH-n, érdemes azokba is bekérdezni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71657) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok ! segítséget szeretnék kérni. Nem tud a gépem elindulni rendszer helyreállítást akar csinálni végig is futtatja de nem történik semmi. Azt írja ki hogy Az indítás javító nem tudja automatikusan megjavítani a számítógépet.

(#71658) cocka válasza vadasz70 (#71657) üzenetére


cocka
veterán

Problémák leírásánál talán üdvös lenne megírni, hogy egyáltalán milyen firmware van a futtató gépen: régi BIOS vagy UEFI.

BIOS esetében: 32 bites vagy 64 bites Windóz?

(#71659) vadasz70 válasza cocka (#71658) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És akkor tudni fogod mi a probléma?

(#71660) Faterkam válasza Faterkam (#71626) üzenetére


Faterkam
addikt

Annyit sikerült elérnem, hogy most nagyjából rájöttem, akkor jön elő, ha USB eszközt távolítok el! (tálcán a csatlakoztatott eszköz eltávolítása). Ha kihúzok egy pendrive-ot, utána dobja fel! :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71661) akaido válasza Faterkam (#71660) üzenetére


akaido
addikt

Amennyiben a chipset drivrer USB meghajtója rendben van, akkor Gganús hogy az alaplap az életciklusa vége felé tendál.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71662) Csupingo válasza Faterkam (#71660) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha leválasztás nélkül húzod ki, akkor nem csinál ilyet? :DDD
[kép] Már a win 7 is tudja elvileg.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71663) Faterkam válasza akaido (#71661) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem mai gyerek a gép, ez igaz, talán 10-11 éves minden, alaplap, CPU stb. Eddig nem csinálta, igaz, ennél már bármi lehet, sajnos! :(

(#71662) Csupingo úgy volt beállítva, mint a képen.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71664) akaido válasza Faterkam (#71663) üzenetére


akaido
addikt

Többször jártam hasonló cipőben, azért bátorkodtam jelezni. Sokéves lapoknál elég sűrűn az USB-k adják meg magukat először...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71665) Faterkam válasza akaido (#71664) üzenetére


Faterkam
addikt

8 előlapi usb-van, 6 hátlapi, ki tudja sajnos, elég sűrűn meg mind! Az egyik USB 3 port halott, az alaplapi csatlakozóbol kitört pár láb. De ennek több éve, a hiba nem akkor jött elő, hanem egy szoftreset után, mikor a CHKDSK ellenőrizte az összes meghajtót, és hibákat talált, javított.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71666) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Ebben a menüben valamit véletlenül elálítottam, és a böngészőben felül a betűk aprók lettek, a youtube könyvjelzőnek teljes a jobb szélig el kéne érni.. esetleg ti tudjátok, melyik lehetett az? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#71667) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok! Kicsit off lesz a téma, mert XP-vel kapcsolatos kérdés lenne, de az a fórum már eléggé leült. Hátha tudtok itt is segíteni!
Adott egy program, aminek az exe-jeit indítva, minden esetben ezt a hibaüzenetet kapom:

A program nem DOS alapú. Érdekesség, hogy XP SP2 alatt korábban tök jól ment, aztán újra lett telepítve a gép, igaz XP SP3-al, s most meg a fenti üzenetet dobja.
Sajnos az SP2-es újratelepítés nem járható út, mert a gépre kötött nyomtató meg nem mászik fel SP2-re. Bár nem hinném hogy ez lenne a gond.
HA van valami tippetek, kérlek ne tartsátok magatokban :R

(#71668) ham_ válasza bacsis (#71667) üzenetére


ham_
tag

win95/98 compatibility mode-ot próbáltad?

(#71669) Doky586 válasza bacsis (#71667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A config.nt az ugyanaz mint dos alatt a config.sys volt. A programod igényeit nézd át ezzel kapcsolatban, utána notepaddal szerkeszd át a filet.

[ Szerkesztve ]

(#71670) cocka válasza bacsis (#71667) üzenetére


cocka
veterán

16 bites progik futtatásához tudtommal már XP-n is külön alrendszer volt.

NTVDM a neve.

(#71671) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Egy új laptopra kéne Windows 7-et telepíteni. Csak ugye ez macerás alapesetben... Valami leírás esetleg van-e arról, hogyan telepítsünk USB 3-ról, új hardverre Windows 7-et? A driverek beszerzése sem lesz egyszerű valószínűleg. :F

(#71672) Zoz válasza classic B (#71671) üzenetére


Zoz
őstag

Van valamilyen nagyon nyomós indok ilyen őrültség elkövetésére? :)
Az USB3 a legkisebb probléma, a fő probléma hogy nem megy majd a VGA, a hálókártya, a wifi, stb, stb... Asztali gépbe még benyomhatsz régebbi kártyákat, de laptopnál ilyenre nincs lehetőség.
És az új gépnek meg már lehet eleve olyan a BIOS-a, hogy egyáltalán nem bootol be vele Win7/telepítő.
Esetleg szedj le valahonnan (pl oprend.hu) egy frissített Win7 telepítőt, amibe USB3, NVME, stb drivereket beleraktak, és nézd meg jut-e valamire az adott géppel.

(#71673) King Unique válasza classic B (#71671) üzenetére


King Unique
titán

Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel
Windows telepítés DVD-ről

A linkelt útmutató szerint kellene telepíteni Windows 7-et CSM (ha UEFI-s laptop, akkor a Launch CSM bekapcsolásával) módban, mivel az UEFI bootolási mód szerinti telepítés eleve problémás lehet (példa).
Ahogyan az USB 3.X portok szintén probléma lehet a telepítésnél (példa), ezért ha vannak USB 2.0 portok a laptopon, akkor lehetőleg USB 2.0 porthoz kellene csatlakoztatni a pendrive-ot. Ha csak USB 3.X portok vannak, akkor az viszont szívás, akkor "patchelni" kell a telepítőt (példa), vagy (saját felelősségre) USB 3.X (és NVMe driverrel) integrált 3rd party telepítőt (példa) használni, vagy ha esetleg van optikai meghajtó, akkor DVD-ről telepíteni.

"A driverek beszerzése sem lesz egyszerű valószínűleg"

Egy mostanában gyártott új laptopnál jó eséllyel eleve csak Windows 10/11-hez lesz driver és ezért Windows 7-tel egy csomó hardverkomponens eleve nem fog működni, már csak ezért sem kellene erőltetni a Windows 7 telepítését. Ami ugye ráadásul már évek óta EOL, azaz megszűnt a támogatása és nem kap további biztonsági frissítéseket, a népszerű böngészők sem támogatják már, stb.

A leírtak értelmében inkább Windows 10/11-et kellene telepíteni arra a laptopra, vagy ha gyárilag azzal van előtelepítve, akkor nyilván meghagyni azt és nem erőltetni feleslegesen olyan régi Windows-verzió telepítését, ami megfelelő driveres és egyéb támogatás hiányában eleve problémás lenne mind a telepítés, mind az utána történő működés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#71674) classic B válasza King Unique (#71673) üzenetére


classic B
aktív tag

Köszi (és neked is Zoz). :R Azt hiszem, ezek tudatában ez felejtős művelet részemről. :B A 8.1- telepítése is valószínűleg hasonlóan szívás lenne. 10/11 valamelyike lesz ebből.

(#71675) King Unique válasza classic B (#71674) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 8.1-nél natív UEFI, USB 3.0, NVMe támogatás van, tehát annak telepítése már nem feltétlen lenne szívás. Ellenben utána a működése a Windows 7-hez hasonlóan viszont már az lehet, ha 8.1-hez sincsen megfelelő driveres támogatás a laptopnál, a népszerű böngészők ugyanúgy a 8.1-et sem támogatják már, a 8.1 is már EOL, stb.

Egyébként pontosan milyen laptop ez, meg miért volt cél okvetlenül EOL Windowst telepíteni rá, ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

(#71676) Inhouse válasza King Unique (#71675) üzenetére


Inhouse
őstag

Windows 8.1 64bitem van, Firefox 115.2.1, a Chrome 109.0.5414.165, már tényleg kiabál Windows 10-ért.

Üdv Inhouse

(#71677) cocka válasza Zoz (#71672) üzenetére


cocka
veterán

az új gépnek meg már lehet eleve olyan a BIOS-a, hogy egyáltalán nem bootol be vele Win7/telepítő.

Igaz nem laptopon, de egy SFF-nél nem sokkal nagyobb mini towerben. UEFI-s gép, Win 7 GPT-s okosságok kialakítva, bootoláskor kék képernyő. Ugyanez a mutatvány ugyanazon a gépen Win 8.1 64 bittel GPT-vel simán megy.

Szóval ja, aki még a régi rendszert sírja vissza, az használjon 8.1-et, az még idomítható. A többinél már kvázi komplett napokat igényel az idomítás.

Régi laptopon bezzeg csak a 8.1 megy rendesen, mert a 10 meg a legújabb 11 belefagy a bootolásba vagy CRITICAL PROCESS DIED és szevasz. :DD

(#71678) cocka válasza King Unique (#71673) üzenetére


cocka
veterán

Én meg azt nem értem, hogy egy UEFI-s gép, aminél ugyan van legacy boot support is, de ha boot menüjéből az UEFI-t választom, akkor hogy tud mégis bebootolni egy wintousb-s MBR-es partícióegyüttest? Se EFI system partition, se MS reserved se GPT-s basic partition nincs azon a vinyón, amiről így bebootolt a gép.

Tesz valamit a kis FAT32-es boot partícióra, amit az UEFI képes beolvasni és így tudja magát GPT-nek láttatni? Esküszöm nem értem. Hát egész eddig az volt az alapduma, hogy az UEFI csak GPT sémát támogat.

(#71679) Doky586 válasza cocka (#71678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a GPT csak a belső lemezeknél követelmény uefi esetén, pendriveon nem.
ott vagy az efi könyvtár vagy a shell.efi file a gyökérben szükséges, ha nálad egyik sincs akkor elfelejtetted tisztára törölni a pent rufus után, ez vezet téged félre.. :P

Nálam hiába indul a win7 telepítő uefi bootal B550 lapon usb2-re átkonfigurált porton sajnos a windows indítása képnél megáll és az egér ledje is kikapcsol. túl régi az os az új laphoz.

[ Szerkesztve ]

(#71680) cocka válasza Doky586 (#71679) üzenetére


cocka
veterán

De ez egy vinyó. :D Mondjuk a Wintousb nem válogat. (Rufus a közelében sem volt) Akármi is lehet azon a SATA-USB konverteren. :D

(#71681) King Unique válasza cocka (#71677) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a nemrég leírtak értelmében a Windows 8.1-nél ugye adott a natív USB 3.0, NVMe és teljes körű UEFI támogatás, ezért annál nem meglepő, ha modern PC-n is gond nélkül megy az UEFI-s telepítés, ellenben egyéb irányú támogatás (WU, böngészők, stb.) híján már azzal ott van a felhasználó, ahol a part szakad.

Mármint esetedben azon a ki tudja milyen régi laptopon, mert pl. nálam egy 10+ éves Lenovo G580-ason vígan megy a W10 és a W11 egyaránt, igaz az utóbbi telepítéséhez trükközés kellett. :))

A WinToUSB eleve más, az Windows To Go szerinti telepítést csinál USB-s meghajtóra, ami bootolhat UEFI módban a GPT mellett akár még MBR alapon is.
Ellenben ha normál módon történik a telepítés belső meghajtóra, akkor ott UEFI bootolási mód szerinti telepítésnél eleve követelmény a windowsos rendszermeghajtónál a GPT partíciós séma és az EFI-rendszerpartíció (ESP) megléte, sőt alapesetben az előbbinél (WTG) is, ha úgy van beállítva a programban.

[ Szerkesztve ]

(#71682) Doky586 válasza cocka (#71680) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért csak ellenőrizd le hogy valóban csak 1db partíció van-e azon a pendriveon: [kép]
mert gui alatt nem látszik.

ui: most olvasom hogy WTG.. hát azért.
De nekem fontos a secure boot, így nálam a wtg is gpt.

[ Szerkesztve ]

(#71683) cocka válasza Doky586 (#71682) üzenetére


cocka
veterán

Megfelel? Kettő van, de nem ezen lepődtem meg, hanem azon, hogy nincs EFI partíció meg MS reserved és társai. Mert azt gondoltam, ha kombóban csinálja, akkor kialakít egy UEFI-t és valahogy azonbelül megmókolja valahogy, hogy MBR-nek is tűnjön. Persze tudhattam volna, hogy a kompatibilitás szempontjából fordítva lenne logikus.

(#71684) King Unique válasza cocka (#71683) üzenetére


King Unique
titán

Mint már említve lett, a WinToUSB-nél is beállítás / beállítás kérdése, az "MBR for BIOS and UEFI" sémánál lesz a mellékelt screenshoton lévő állapot, ellenben natív "GPT for UEFI" esetén eleve GPT partíciós séma lesz és EFI-rendszerpartíciót (ESP) is létrehoz, meg hasonlóképpen működik a Rufus is egyik / másik opciót választva. Na meg ugye ESP és MSR partíciók csak GPT-lemezen vannak, ellenben MBR-nél nincsenek, ahogyan pl. aktív és kiterjesztett / logikai partíció meg csak MBR-nél van, ellenben GPT-nél nincsen. :)

[ Szerkesztve ]

(#71685) Doky586 válasza cocka (#71683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam megvan minden.

(#71686) cocka válasza Doky586 (#71685) üzenetére


cocka
veterán

Ez csodás, de ezt nem teszed át egy régi BIOS-ú gépbe, hogy erről bootoljon, mert még ha meg is próbálja, hibaüzenetet fog kiírni.

(#71687) cocka válasza King Unique (#71684) üzenetére


cocka
veterán

Tudom. Köszönöm. :D

Csak az MBR "kombó" rész miatt lepődtem meg.

(#71688) Doky586 válasza cocka (#71686) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom.
És te a tiedet ha beteszed egy bekapcsolt secure bootos gépbe mit csinál?
Vagy mit csinál ha beteszed egy 32 bites P4-es gépbe?

Nekem az ezeken való boot kevésbé tűnt lényegesnek, de egy 32 bites win7 alatt is használom mint meghajtót.

(#71689) cocka válasza Doky586 (#71688) üzenetére


cocka
veterán

egy 32 bites P4-es gépbe

Idejét nem tudom mikor láttam utoljára 32 bites processzorral rendelkező gépet.

(#71690) Doky586 válasza cocka (#71689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Secure bootal se találkoztál még?
Nekem mindkét fajta van. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#71691) winhate válasza cocka (#71689) üzenetére


winhate
őstag

Ott van az asztalomon es nem x86 😉

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71692) Warton


Warton
őstag

A windows licensz az alaplaphoz van kötve vagy a processzor alaplap kettősre? Processzort szeretnék cserélni egy Win7-es OP rendszerrel rendelkező gépben és nem tudom, hogy a windows licensz aktiválva marad-e vagy azt mondja, hogy ez már egy másik gép vegyek új licenszet?

(#71693) Zoz válasza Warton (#71692) üzenetére


Zoz
őstag

Procicsere nem érdekli, csak az alaplap.

(#71694) Doky586 válasza Warton (#71692) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Procit lehet upgradelni downgradelni, de ha AMD proci helyett Intel-t raksz bele akkor nem fog működni. :) (nagyon csúszkálni fog a foglalaton)

[ Szerkesztve ]

(#71695) cocka válasza Zoz (#71693) üzenetére


cocka
veterán

Meg a HDD/SSD, mert ha leklónozod a rendszert egy új háttértárra, simán aktiválatlannak mutatja.

(#71696) King Unique válasza cocka (#71695) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanazon PC-n belül a rendszermeghajtó (HDD / SSD) cseréjének normál esetben pont nem kellene befolyásolni a Windows aktivált állapotát, mivel az nem jelentős hardvermódosítás, a jelentős hardvermódosítás = alaplapcsere, komplett PC csere. + Még a BIOS-frissítés az, ami annak minősülhet az aktiválás szempontjából (példa).

[ Szerkesztve ]

(#71697) Warton válasza cocka (#71695) üzenetére


Warton
őstag

Azon már rég túl vagyok és nem okozott problémát. Mindegy megpróbálom a procicserét, legfeljebb visszacsinálom.

(#71698) Zoz válasza cocka (#71695) üzenetére


Zoz
őstag

Az eddigi kb 500 Win klónozásom alatt még nem fordult elő ilyen probléma.

(#71699) cocka válasza Zoz (#71698) üzenetére


cocka
veterán

Akkor lehet, hogy nem amiatt lett nálam aktiválatlan. Csak ezt tapasztaltam.

(#71700) Attila0 válasza King Unique (#71696) üzenetére


Attila0
őstag

Már nem aktuális, ezért csak érdeklődésből kérdezném. A win7-em attól elveszthette az aktiváltságát, hogy anno W10-re váltottam, majd pár nap múlva visszavontam?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.