Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) Pista0001 válasza Csupingo (#71799) üzenetére


Pista0001
addikt

Mi a "nem olyan öreg"? 3. gen. U-s i3-mon használgatom, ez is már 10 éves, ezen teljesen élhető, pedig csak 1,8 GHz-es, 2 magos... Na jó, HT-s, de csak két magos...

[ Szerkesztve ]

(#71802) Csupingo válasza Pista0001 (#71801) üzenetére


Csupingo
veterán

Olyan 4-5 éve lett véve kompletten a gép. 2 magos apu, talán fm2-es alaplapban (vagy am3?). Holnap meg tudom nézni, ha fontos. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71803) Pista0001 válasza Csupingo (#71802) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem annyira nem, de 4-5 éve akár FM2-t, de főleg AM3-at venni... :Y

(#71804) Csupingo válasza Pista0001 (#71803) üzenetére


Csupingo
veterán

A második legolcsóbb összerakott gépet választottuk. Csak leveleket küldeni és néha nyomtatni kell, valamint ha néha meg kell nézni valamit a neten, akkor is jól jön. Nem is volt vele gond, de kb. 1 éve már azért döcögősebben használható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71805) Doky586 válasza Csupingo (#71804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak 1 magos, és nem túl élhető. [kép] [kép] igaz pár megszokott weboldal (ms, ph) még elmegy vele.

[ Szerkesztve ]

(#71806) martonl válasza Csupingo (#71799) üzenetére


martonl
senior tag

Eltekintve a cég jellemzésétől ott én más problémára tippelek a 100% procihasználat okán. Ebből ne általánosítsunk, hogy milyen oprendszer hogy nem futna rajta rendesen. Ha a cégnek nincs pénze beletenni egy SSD-t a HDD mellé rendszernek, akkor inkább ne görcsölj ezen, használják és kész.

(#71807) Armagedown válasza Pista0001 (#71796) üzenetére


Armagedown
őstag

", nem lehet úgy beállítani (egyszerűen menüből legalábbis), mint a 7-et"
A menüből nem is, de Csoportházirendből beállítható, ugyanúgy, mint a Windows 7nél.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71808) Pista0001 válasza Armagedown (#71807) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszönöm, nagyon hasznos infó. Mondjuk a 6 win 10-emből az egyik nem játszik... "Megjegyzés: A gpedit.msc csak a Windows 10 Pro és Enterprise kiadásában érhető el.
Ha Windows 10 Home rendszert futtat, akkor nem fog hozzáférni a gpedit.msc fájlhoz, és nem telepíthető Windows 10 Home rendszerre.".

(#71809) martonl válasza Pista0001 (#71808) üzenetére


martonl
senior tag

Home-ban is ott van az, csak elő kell csalni.
How To Enable Group Policy Editor (gpedit.msc) In Windows 10 Home
Itt találsz letölthető scriptet is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#71811) Csupingo válasza Pista0001 (#71803) üzenetére


Csupingo
veterán

Nahh, itt vagyok az erőgép mellett. Amd a6 9500 cpu (sima 2 mag), gigabyte a320m-s2h alaplap (am4-es), 4 GB ram, ssd, eredeti win 10 home, minden auto-n. Szolid használat mellett is 40-100% között a cpu használat. Főleg új dolog indításakor, vagy új oldal nyitásakor ugrik 100-ra és akkor már akadozik minden.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71812) Zoz válasza Csupingo (#71811) üzenetére


Zoz
őstag

Azt a hulladék procit jó messzire el kell dobni, és nézni helyette valami Ryzent a hardveraprón. Nehezítés, hogy gondolom integrált VGA van használva, így G-s proci kell.

(#71814) Csupingo válasza Zoz (#71812) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, igp kéne. Most nézem, azért sok tehető ebbe az alaplapba is, majd veszünk kicsit erősebbet. Nem is rémlett, hogy már AM4-es.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71815) Pista0001 válasza Csupingo (#71811) üzenetére


Pista0001
addikt

Némi ramot is elbírna, mondjuk legalább a dupláját...

martonl: köszönöm, megnézem

(#71816) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Egy Win7 konfignál "RECOVERY" nevű az első partíció és 25 GB-os, ebből foglalt 16 GB. FAT32/Hidden/Primery a leírása.
Utána jön NTFS partíció C betűjellel kb. 120 GB.

Azt hogyan lehet kideríteni, hogy mi van ezen a RECOVERY partíción? Egy komplett visszaállító lemezkép vagy csak recovery bejegyzések vagy mi egyéb?

Mert kicsit soknak tűnik a 16GB nekem. Habár egy komplett lemezképhez meg kevés szerintem.

És ha nincs haszna, értelme ennek a partíciónak, akkor inkább megszabadulnék tőle. Ahhoz persze tudni kéne, hogy a win7 működését nem befolyásolja-e.

(#71817) Doky586 válasza Rodzser Mór (#71816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

GB..?

(#71818) Jarod1 válasza Rodzser Mór (#71816) üzenetére


Jarod1
addikt

az a gyári visszaállító win7 partíció,
Tehát visszarakja csontüres win7 re, amire megfelelő frissítések sincsenek felrakva,
bár nem tudom valami más is került-e oda..
Win7 szerintem 10 G körül van, pár attól függ milyen progik vannak mellé telepítve.

Mielőtt törölnéd érdemes 1 backupot csinálni a teljes lemezről!

partíció kezelővel töröld partíciókat, majd egyesítsd a recoveryvel.

(#71819) Rodzser Mór válasza Jarod1 (#71818) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Bele tudtam nézni a EaseUS partition manager programmal.

asus.swm
asus1.swm
asus2.swm
asus3.swm

ezek foglalják a legtöbb helyet kb.12 GB. Valami visszaállító fájlok ezek, ahogy kibogarásztam a google találatokból. Csak fogalmam sincs, hogy lehet erről visszacsinálni a kezdeti állapotot. Mint írtam, Hidden állapotban van. Ha láthatóvá teszem, akkor szerintem bekavar a futó Win7-nek, ha a megjhajtó betűjele változik, pl. a C-ből lesz D.

Vannak más mappák, fájlok is , de nem tudom, hogy ezek a fentiekkel összetartozó fájlok-e. Kijelölni, kimásolni nem tudtam az EaseUS felsorolásból. Lehet, átrakom csak ezt a hidden partíciót egy üres vinyóra. Bátrabban lehet akkor próbálkozni.

(#71820) Jarod1 válasza Rodzser Mór (#71819) üzenetére


Jarod1
addikt

ezt bootoláskor tudná visszaállítani, működő rendszer alatt semmiképpen ne tedd láthatóvá...
valami rendszervisszaállító kép készült róla, a régi akkor felejtős.

(#71821) Doky586 válasza Rodzser Mór (#71819) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát ez egy gyári asus gép, ezt kifelejtetted említeni..
Tehát az asus programokkal feldúsított telepítő van ott hogy post F6 után bolti alaphelyzetbe tudja tenni a gépet. Az MS féle win7 iso is <4GB
A telepítő által készített recovery partíció csak ~200MB

[ Szerkesztve ]

(#71822) Rodzser Mór válasza Doky586 (#71821) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Igen Asus. Valószínűleg már telepítve volt rajta "minden", amikor a boltba került.

F6-ot nem ajánl fel sehol a jelenlegi Win7 boot-oláskor feljövő semelyik menüpontban. Sem gyári visszaállítást, ha jól emlékszem. Ehhez ezt a RECOVERY partíciót kéne aktívvá tenni?

FAT32 maradhat? Vagy NTFS-re kéne konvertálni?

(#71823) Doky586 válasza Rodzser Mór (#71822) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsánat, nem 6 hanem F9.
Miután a bios átadja az os nek a bootot akkor fogadja el fél másodpercig, ahogy a csökkentett mód funkcióbillentyűit is. A későbbi winekben (10-11) ezen funkció már megszűnt. Kiírás nincs. Vagy tudod vagy nem.

Egyébként meg ne piszkáld (fat32/ntfs) ha sokallod a méretét akkor teljes gyalu és installáld újra tisztán. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71824) Doky586 válasza Doky586 (#71823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja mégegy: a matricáról vagy a winből szükséged lesz a licensz kulcsra!!!
Olvasd ki.

(#71825) King Unique válasza Rodzser Mór (#71816) üzenetére


King Unique
titán

A gyárilag Windowszal előtelepített laptopoknál szokott lenni ilyen recovery partíció , aminél a 25 GB-os méret teljesen normális, azon van tárolva a visszaállításhoz szükséges képfájl. A haszna meg nyilván az, hogy szükség esetén abból visszaállítható a laptop, az arra telepített Windows 7 a gyári alapállapotba.

"F6-ot nem ajánl fel sehol a jelenlegi Win7 boot-oláskor feljövő semelyik menüpontban. Sem gyári visszaállítást, ha jól emlékszem. Ehhez ezt a RECOVERY partíciót kéne aktívvá tenni?"

F8 lesz az inkább és megoldható többféleképpen is a visszaállítás (példa), laptopoknál akár spéci hardveres kapcsoló (nyomógomb) is szokott lenni ilyen célra.

Törölni ezt a recovery partíciót max. akkor érdemes, ha biztosan nincsen szüksége a felhasználónak a gyári alapállapotba történő visszaállításra, egyéb esetben felesleges, meg ha van elég szabad hely a rendszermeghajtón, rendszerpartíción.

(#71823) Doky586:
Nem szűnt meg teljesen, csak nem aktív, de utólag beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#71826) Rodzser Mór válasza Doky586 (#71823) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Megpróbáltam Pendrive-ról telepíteni egy Win7-et egy teljesen üres SSD-re. Nem sikerült. Hiányzik neki valami CD/DVD illesztőprogram. De nem értem, miért kell ez neki, hiszen USB-n keresztül van a pendrive (mi máson lenne).

Ugyanezzel a bootolható pendrive-val már telepítettem más laptopra.
Bosszantó. Visszaraktam a gyári HDD-t (win7). Maradt minden, ahogy volt.

Ja az egész abból indult ki, hogy a HDD-t SSD-re akarom upgrade-elni, de előtte kideríteném, mi van azon a Recovery partíción, van-e valami előnye, vagy mehet a levesbe.

A mehet a levesbe verzió fényében próbáltam a pendrive-ról telepíteni a windowst.

(#71827) Rodzser Mór válasza King Unique (#71825) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ezt a "visszaállítás (példa)"-t még meg fogom nénzni. Már nem vagyok a gép mellett.

Azért is merült fel bennem, hogy törölhető-e a RECOVERY partíció, mert ha egy 120 GB-os SSD-re tenném a Win7-et, akkor ha megtartom a Recovery partíciót, akkor már nem sok üres hely marad, kb 40 GB. És a 65 GB (ha nincs Recovery partíció) mégiscsak rtöbb, mint a 40 GB. Most 320GB-os HDD van benne egyébként.

Köszi a válaszokat!

(#71828) pepusos válasza Rodzser Mór (#71826) üzenetére


pepusos
senior tag

Ugyanez volt nekem tegnap win10-zel. Lehúztam mindent már, semmi meghajtó nem volt, de akkor is illesztőt hiányolt. Téptem volna a hajam ha lenne :)

(#71829) Rodzser Mór válasza pepusos (#71828) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Windows 10-re is? Ezt nem gondoltam volna. Találtál rá megoldást?

(#71830) Doky586 válasza Rodzser Mór (#71826) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7 kompatibilis gépen próbáltad?
USB2 ről?

A mai korszerű gépeken már nem jut el a 7 telepítő a telepítésig.

(#71831) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#71827) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

"Ezt a "visszaállítás (példa)"-t még meg fogom nénzni. "

Megnéztem, nem tudok hasonlót sem előcsalni Windows 7-ben. A példa W10-re mutatja. Úgyhogy nem görcsölök vele tovább. Ha kell a hely, letörlöm ezt a recovery partíciót.

(#71832) Rodzser Mór válasza Doky586 (#71830) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Igen, win7 van most is rajta gyárilag (win7-es key matricával)
Azt hiszem, az USB3-as slotban volt a pendrive.

(#71833) Fire/SOUL/CD válasza Rodzser Mór (#71832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez a hiba anno nem 1x előjött, emlékeimből mazsolázva tipikusan ez a 3 dolog jut eszembe
1. Nem mindegy, hogy USB2 vagy USB3-ról indult a telepítés
2. A BIOS-ban az ún. USB XHCI engedélyezve volt, vagy pont, hogy nem
3. Az SM Bus driver (chipset drivereken belül szokott megtalálható lenni) hiánya

USB gondokhoz esetleg: Windows USB Installation Tool

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71834) Doky586 válasza Rodzser Mór (#71832) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

USB3 ról nem csoda ha nem sikerült.
Ha tisztán újrarakod (ahogy linkeltem) akkor csak pici RECOVERY partíciód lesz.

(#71835) akaido válasza Rodzser Mór (#71832) üzenetére


akaido
addikt

A Win7 USB telepítéshez: Létezik egy Windows 7 USB patcher az ASROCK oldalán, ez még hasznos lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71836) King Unique válasza Rodzser Mór (#71829) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-nél jellemzően a VMD/IRST driver hiánya miatt szokott ilyen gond lenni, de akkor az ugyanúgy a többi Windowsnál is, 7/8/8.1/11 esetében egyaránt.
Ellenben a Windows 7-nél már az USB 3.X port miatt is kérhet drivert a telepítő, mivel ugye többek között natív USB 3.X támogatással sem rendelkezik a Windows 7, ellenben a modernebb Windowsok igen. Ahol ilyenkor a megoldás USB 3.X helyett USB 2.0 port használata, vagy a BIOS-ban az XHCI Hand-off átállítása (ha van ilyen opció), vagy az USB 3.0 driver integrálása a telepítőbe, vagy eleve integrált telepítő használata (példa).

(#71837) Rodzser Mór válasza Doky586 (#71834) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat. Átraktam USB2-be a pendrive-ot és onnan működik a telepítés. :C

(#71838) Bilux


Bilux
veterán

Sziasztok!

Documents and Settings -All Users- Application Data

Könyvtárakhoz hozzá szeretnék férni de nem engedi a rendszer pedig rendszergazda vagyok mit kell csinálnom hogy hozzá férhessek?
"hozzáférés megtagadva"
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#71839) _DiEGO_ válasza Rodzser Mór (#71837) üzenetére


_DiEGO_
őstag

King Unique írta:

vagy eleve integrált telepítő használata (példa).

Ha ránéztél a példa -ra és az alatt a [link] -re, akkor láttál egy idei friss Win7 telepítőt ami:
Windows 7 SP1 AIO x64 Integrated March 2023 Edge107 Hungarian

A következö 64 bites (x64) Windows 7 (with SP1) verziók választhatóak:
Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate

(#71840) cocka válasza Bilux (#71838) üzenetére


cocka
veterán

Hát őőő...

Ez az útvonal tele van NTFS junctionökkel meg symbolic linkekkel. (legyen most a rendszerpartíció a C)

A Documents & Settings ide mutat: C:\Users

All Users ide mutat: C:\ProgramData

A ProgramDatában lévő Application Data pedig ugyanoda mutat: C:\ProgramData vagyis önmagára hivatkozik. Nem tudom ennek mi értelme van, lehet, hogy bizonyos programok az Application Datát keresik akkor is, ha minden felhasználónak telepíted.

Mert amúgy ha nem All Users lenne, hanem egy konkrét felhasználó mappája, akkor az abban lévő Application Data junction már ide mutat:

C:\Users\<a felhasználónév>\AppData\Roaming

Meg hát nyilván a jogoktól is függ, a saját tulajdonba vétel esetleg segíthet, de egy saját szülőjére hivatkozó linkhez minek hozzáférni? :DD

Magyarul tehát nem férsz hozzá a ProgramDatához. Egyáltalán min keresztül próbálkozol? Mi írja ki ezt? Parancssor? explorer.exe vagy Total commander?

(#71841) _DiEGO_ válasza Bilux (#71838) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Total commander?

:K Igen TC mindent lát, mindent mutat.... csak bekell állítanod. [link]

(#71842) cocka válasza _DiEGO_ (#71841) üzenetére


cocka
veterán

De egy saját szülőmappájára mutató "linkmappához" eleve nem lehet hozzáférni közvetlenül, mivel ez csak egy junction. A valódi kérdés az, hogy a ProgramDatához miért nincs hozzáférése.

[ Szerkesztve ]

(#71843) cocka válasza _DiEGO_ (#71841) üzenetére


cocka
veterán

Keresésnél milyen jó is az, amikor elkezd gyökölni egy ilyen mappán és kibontja magát 8-szor. Lásd a hivatkozott topicot:

[link]

IgnoreLinks=8 nálam is be van állítva a wincmd.ini-ben.

(#71844) _DiEGO_ válasza cocka (#71843) üzenetére


_DiEGO_
őstag

2012-es cikk !

Bocsi de azóta csak 11 év telt el - 2023-at írunk ! :)) akkor talán 7.x- jó esetben talán a 8-as béta lehetett.
Ne azt keresd hogy hogyan NE !

(#71845) cocka válasza _DiEGO_ (#71844) üzenetére


cocka
veterán

Tényleg ebbe kellett belekötni? Az ipsének az a problémája, hogy nem tud megnyitni egy mappát, amihez papíron van hozzáférése, de az nem igazi mappa, csak egy NTFS link egy mappára, ami a link szülőmappája. Vagyis valójában a ProgramDatához nincs hozzáférése, az a kérdés, hogy miért.

Te meg itt jössz a baromsággal, hogy régi a fórumbejegyzés. Nem mintha az elmúlt 11 évben bármit is változott volna az NTFS rendszere.

Azt különösen imádom, amikor jön valaki segítséget kérni... utána hallgat, mint szar a fűben és a segíteni próbálók meg leállnak mellette vitatkozni. :W

(#71846) Bilux


Bilux
veterán

Na, nehogy össze kapjatok! :D
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Valóban a TC “belépett” és valóban nem valós könyvtár, de egy program felépítéséhez ezt az útvonalat adták meg és hiába adtam minden jogot hozzá még sem jártam sikerrel…
De a lényeg hogy közösen sikerült! :DDD :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#71847) cocka válasza Bilux (#71846) üzenetére


cocka
veterán

Igen ezt írtam is, hogy bizonyos programoknak kell a kamu linkmappa. És így meg lehet úszni, hogy ugyanarról az adatról több helyen legyen másolat. Egyszerűen az áthivatkozott mappa is ugyanoda mutat és elég ha csak egy helyen van az adat. A symbolic link pl. hálózati meghajtókra is tud hivatkozni. Meg amúgy zárójelben jegyzem meg, hogy helyi meghajtókat is lehet "mappaként" másik meghajtóról hivatkozni. Tehát mittomén meg lehet csinálni, hogy a C-n mappaként jelenjen meg a D meghajtó teljes tartalma. (a foglaltságon nyilván ez semmit nem változtat)

Akkor már csak egy kérdésem maradt: ProgramDatához enged hozzáférni?

Én olyankor szoktam létrehozni symbolic linket, amikor egy mappához 8-10 almappán keresztül lehet eljutni és nincs kedvem minden alkalommal pl. total commanderben enterezgetni, akkor csinálok a kérdéses mappára egy linkmappát abba a mappába, ahol a legtöbbször dolgozom és akkor csak 1 enter és ott vagyok. Amúgy sima parancsikon a mappára is jó lenne, csak ugye az egy fájl és nem tudja úgy mappaként kezelni, mint ahogy a symbolic linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#71848) troll81


troll81
addikt

Sziasztok van egy belakott win7 ami régóta megvan de borzalmasan nagy helyet ker magának...és nem tudom hogy mi a manó evett meg 90gb helyet.
Sokallom
Helyre hozható még?

(#71849) Csupingo válasza troll81 (#71848) üzenetére


Csupingo
veterán

A lemezkarbantartót nézd meg. Leginkább a C-n. Aztán a másik fülön, ha vannak visszaállítási pontok, azokból is lehet törölni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71850) Zoz válasza troll81 (#71848) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkarbantartó után érdemes még a PatchCleaner-t is megnézni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.