Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) Pista0001


Pista0001
addikt

Jajj, de jó lett volna benézni ide kora este... :B

A mai tegnapi program (valójában tegnap tegnapelőtt kezdve): tiszta Win 7 telepítése, aktiválás "hordozása" hardvercsere miatt, próbálkozások Win 10-re frissítéssel. Kicsit küzdelmes volt, most megy a frissítés, talán 1 órán belül a végére érek, és nem lesz több gubanc

(#71502) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
A "nem azonosított hálózat" -ot hogyan lehet (nem lehet?) nyilvánosból otthonivá változtatni? Már úgy, hogy nem csatlakoztatom máshova a gépet, tehát marad a fizikai csatlakozás, csak át tudjam valahol írni, hogy othoninak ismerje el.Egyáltalán mitől függ, hogy minek látja?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71503) Armagedown válasza Gyurka6 (#71502) üzenetére


Armagedown
őstag

A router megfelelően mködik, nincs-e megszakadva valahol az ethernet kábel?
Ezt egy másik géppel ellenőrizheted.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71504) Gyurka6 válasza Armagedown (#71503) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi a választ, két hálókártya van a gépbe, az egyik megy a net felé a másik helyi hálózatra kapcsolódik és mégis ez kap nyilvános jelzőt

Gyurka

(#71505) jeni


jeni
félisten

Hello
Továbbra is engedélyezett vagyis automatikusan a Win 7 Premium-ról felfelé lehet menni a Win10 Home-re?
Látom el kell olvasni a forrást az összefoglalóban,ezek szerint igen.
Mivel van nekem bontatlan OEM csomagom,a volt kollegámnak most raknék össze új gépet.
Gondolom megkérdezem itt,hogy ne fussak potyára a Win 7-el.
Legfeljebb ezzel szívok majd,lévén erre nincs WIn 7 driver.
ASUS TUF GAMING B550M-E

[ Szerkesztve ]

(#71506) King Unique válasza jeni (#71505) üzenetére


King Unique
titán

1 kérdést elég egyszerre 1 topikban feltenni, a másik topikban már kaptál választ ugyanerre a kérdésre... Meg ha eleve Windows 10 használata és aktiválása a cél, akkor logikus, hogy inkább azon topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#71507) jeni válasza King Unique (#71506) üzenetére


jeni
félisten

nem voltam biztos benne,hogy ott kapok választ előbb.
igazából a fel nem használt Win 7 Premium aktiválása a cél.
vagy felhasználom vagy örökre a fiókban fog piheni.

(#71508) King Unique válasza jeni (#71507) üzenetére


King Unique
titán

Az eleve egy kiemelt és forgalmas topik, kb. 10 perccel korábbi volt a kérdés feltétele előtt a legutóbbi hozzászólás és bő 10 perc után már az első válasz is érkezett. :)
Mármint Home Premium kiadás akar lenni a "Premium", aminek a 10-esnél a Home kiadás felel meg.

(#71509) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Oki b4250 tip. nyomtatót hogyan lehet (lehet?) beüzemelni w7-en? Nem találok csak xp hez drivert, meg linuxon működik. (Ott meg a canon 4200f-t nem sikerült beüzemelnem)

Gyurka

(#71510) Zoz válasza Gyurka6 (#71509) üzenetére


Zoz
őstag

OKI oldala szerint benne van a Win7-ben.

(#71511) Csupingo válasza Gyurka6 (#71509) üzenetére


Csupingo
veterán

A win-ben 4350-et, 4300-át látok. Valamelyikkel nem működne, vagy már nézted?
Az xp-s driverből nem tallózza be a file-okat?
Ha jól értem, ez a win update catalog tartalmazza?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71512) Gyurka6 válasza Zoz (#71510) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, én nem ezt találtam, megnézem.

Csupongo: az xp-t nem fogadja el, legalábbis nem sikerült, a 4300-at megnézem. Azért csodálkozom mert a tipust kiírja a megtaláltak között.
Valamilyen futtatható kellene legjobban, ugyanis ha böngészőt töltök le, annak a letöltője is csak áll, azután, ha letöltöm a teljeset, az meg települ.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71513) gregory91 válasza Gyurka6 (#71509) üzenetére


gregory91
senior tag

Eszközkezelőn keresztül lehet(vagy új hardver hozzáadása) pl a régi típusú hardver hozzáadása menüponton keresztül.A eszköztelepítésben nem a rendszer által felkínált eszközökből kell kiválasztani hanem egy mappát betallózni,konkrétan az xp-s verziós ini/sys/dll fájlokból álló mappáját - "haladó felhasználó"knak szánt beállítás(ok) a varászlóban).Előtte erősen ajánlott egy rendszer-visszaállítási pontot létrehozni.
Egyes ini fájlok konkrétan "telepítőként" is funkciónál - már ha úgy lett megírva - bár, hogy úgy működjön ahogy kellene, kétséges.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71514) Gyurka6 válasza gregory91 (#71513) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
A tipust felismeri oki datab4250, és ragaszkodik hozzá. Néztem w10 en is, a helyzet nem jobb. Egy "erőszakos" telepítésnél elkezdte a telepítést, de nem működött. Megkísérlem linux valamelyik verziójával, de ott meg a canon scaner nem akar működni. Egy mini din sok pólusú csatlakozó van még az lpt usb-n kívül, azt még kiderítem mihez is készült.

Gyurka

(#71515) gregory91 válasza Gyurka6 (#71514) üzenetére


gregory91
senior tag

Linuxon van egy külön alkalmazás,általában felismeri a scanner részét.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71516) Gyurka6 válasza gregory91 (#71515) üzenetére


Gyurka6
őstag

És melyik ez az alkalmazás? A hardwer résznél kiirja a tipusát, de amikor beolvastatnék vele, nem találja. LM Mate 19 valamennyi, most nem találom.
A másik: nem ismeri fel a monitort ezért 640X480-ra állítja be, ezt hol tudom nagyobbra állítani? (egy másik gépen is hasonló a 2. mpnitor, 1024X768, ezt már kérdeztem itt, de nem igazán jött össze. Nincs valami egyszerűbb lehetőség?)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71517) gregory91 válasza Gyurka6 (#71516) üzenetére


gregory91
senior tag

simple-scan
De innentől többet nem írnék(mert már így is off).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71518) Gyurka6 válasza gregory91 (#71517) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Megkeresem, a linux kezdőn ott vagy?

Gyurka

(#71519) gregory91


gregory91
senior tag

Ott is.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71520) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. A macrium reflect nevű progit hogyan tudom eltávolítani? Van valami trükk? Már többször lefuttattam az uninstallját, de minden pc indításkor mégis bejön.

-

(#71521) akaido válasza 7Sony7 (#71520) üzenetére


akaido
addikt

Automatice indul még mindig a szolgáltatása.
Start/Futtatás/services.msc keresd meg valóban így van-é, és tiltsd le az indulását.
Az Autoruns progival is letiltható.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71522) King Unique válasza 7Sony7 (#71520) üzenetére


King Unique
titán

How Can Uninstall Macrium Reflect Free and Its Files Completely

A program eltávolításánál eleve megjelenik egy ablak, ahol bejelölhetők, hogy mely összetevők legyenek eltávolítva. Ha a teljes eltávolítás a cél, akkor értelemszerűen minden opciót be kell jelölni és akkor utána nyilván nem kellene "de minden pc indításkor mégis bejön" állapotnak lenni. Ha ez nem történt meg, nem lett minden összetevő bejelölve és eltávolítva, akkor viszont nincs min csodálkozni...
Ha nem lett teljesen eltávolítva a program, annak minden összetevője, akkor az is egy opció, hogy újból feltelepíteni, majd utána újra eltávolítani az említett módon.
Egy másik opció 3rd party uninstaller program használata, lásd Geek Uninstaller, Revo Uninstaller és társaik.

[ Szerkesztve ]

(#71523) 7Sony7 válasza King Unique (#71522) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Tudom hogy kell eltávolítani egy programot a windowsról, de ezt nem szedte le a saját eltávolítója. Természetesen mindent kijelöltem. :)
Aztán feltettem a Total uninstallert, ami az első linkeden van, persze dll hiány miatt nem indult el! :Y
Aztán feltettem a Geek-et, az meg behozta a Macrium saját eltávolítóját, persze az sem szedte le, de legalább az már kiírta, hogy nem fejeződött be az eltávolítás.
(Ezt akartam elkerülni, hogy egy progi miatt másikat kelljen feltenni).

Végül az IObit uninstallerrel próbálkoztam, az leszedte. :R

Akaido: Köszi, de nem az indulást akartam megakadályozni, hanem eltávolítani. Bár a másodlagos megoldás az lett volna. :R

-

(#71524) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nem égető a probléma, de hátha valaki tudja.

Van pár olyan képem amit nem jelenít meg az alap képnézegető, mint pl. ezt is.
Ha jobb klikket nyomok rá és szerkesztés, akkor a paint hibátlanul adja.

Ötlet?
Itt böngészőből rendesen látom, nincs gond, innen lementve ugyanaz. Nem tudja megjeleníteni a képet, nincs elég memória, blablabla.

[ Szerkesztve ]

(#71525) akaido válasza Gézengúz (#71524) üzenetére


akaido
addikt

Amennyiben minden másik böngészőben rendesen látszódik, és le is tölthető, akkor az alapértelmezett kép program, a Fényképnézegetővel lehet probléma.
Próbaként állíts be egy másik képnézegető programot, pl: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71526) Gézengúz válasza akaido (#71525) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gyárban W10-es géppel megnéztem, ezzel a régi Win7-es képnézővel. Ugyanúgy nem tudja betölteni, a probléma nem a 7-el van.

(#71527) King Unique válasza Gézengúz (#71526) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-nek alapesetben eleve nem része a régi Fényképnézegető alkalmazás, helyette a modern Fényképek alkalmazás van. Az előbbi megléte max. akkor reális, ha visszatákolják, vagy Windows 7/8.1-ről upgrade-elve esetleg megmaradt.
A modern Fényképek alkalmazás gond nélkül megnyitja nálam azt a képet, vagyis akkor lehet a régi és elavult Fényképnézegető alkalmazással van gond, vagy akár egyes rendszerbeállításokkal, elérési útvonallal, stb. Ahol lehet próbálgatni az alábbi leírásokban javasoltakat, vagy 3rd party programot használni.

[Fix] Error “Windows Photo Viewer can’t display this picture”
The Best 6 Ways to Fix Windows Photo Viewer Can't Open the Pictures

[ Szerkesztve ]

(#71528) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki mekkora külsö SSD tud kezelni a Win7. 16TB os vennék!

(#71529) Armagedown válasza UFO1 (#71528) üzenetére


Armagedown
őstag

Ugye valódi 16 GBos ssdről van szó?
Az Ali tele van kamu ssdvel, aminek a valós kapacitása sokkal kisebb, Linus és Smoorez is csinált ezekről videót

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71530) Top cat válasza Armagedown (#71529) üzenetére


Top cat
őstag

16 GB tárhely még lehet, hogy van is rajta. ;] Elképzelhető, hogy ilyen a cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71531) Armagedown válasza Top cat (#71530) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, nagyon jól dokumentáltak ezek az átverések, nagyon naív kell legyen valaki, hogy át tudják verni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71532) King Unique válasza UFO1 (#71528) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen 16 TB-os külső SSD-ről lenne szó és honnan, milyen áron vásárolva, de az jó eséllyel eleve fake lehet, meg pláne hogy sok gyártó termékkínálatában nincs is jelenleg akkora tárolókapacitású, + pl. még egy 4 TB-os sem éppen olcsó.
A manapság kapható tárolóeszközök tárolókapacitásánál egy 16 TB-os meghajtó kezelése nyilván nem lehet kérdés (nyilván kezel akkorát), meg a Windows 7 32 bites és 64 bites változata egyaránt támogatja a GPT partíciós sémát, ami a 2 TB feletti lemezterület particionálásához szükséges. + Fájlrendszer függvénye is lehet, ahol pl. NTFS fájlrendszernél még korábban 256 TB volt a max. kötetméret, ellenben modern Windowsoknál (10, 11) 2 MB-os lemezfoglalási egységnél akár 8 PB is lehet.
Ha már mit kezel és mit támogat a Windows, akkor a Windows 7-nél eleve probléma, hogy alapértelmezetten nem támogat UASP módot, ezért egy USB 3.X interfészes külső SSD max. adatátviteli sebessége eleve nem lesz kihasználható. + Ha az UASP nem működik, akkor pedig egy SATA-alapú külső SSD-nél az UNMAP (TRIM) sem fog működni. Az újabb, modernebb Windowsoknál viszont nem gond, ott ezek mind natívan támogatottak.

[ Szerkesztve ]

(#71533) _DiEGO_ válasza akaido (#71525) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerethető a FastStone cuccai, az Image Viewer mellett szeretettel használom a Capture -t [link] is :C
Am jó hogy linkelted, mert nekem még az előző verziók voltak fent :R most már a legfrissebb.

(#71534) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok. Ezzel a problémával küzdök egy jó ideje. Ezt nagyon régóta csinálja és nem tudok rájönni hogy miért. Valaki tudja hogy mi ez? 4GB van a laptopba, mert most így ha képet kell nézzek paintba nyitom meg.

[ Szerkesztve ]

(#71535) King Unique válasza nincsnév007 (#71534) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt szó itt erről.

(#71536) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Kb. 25GB-ot foglal el a win. 10-20GB egyebet találok, az össz foglaltság 70GB.
Mivel tudnám kilistáztatni egyszerüen a helyfoglalást?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71537) akaido válasza Gyurka6 (#71536) üzenetére


akaido
addikt

Pl: [link] vagy [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71538) Gyurka6 válasza akaido (#71537) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!

Gyurka

(#71539) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Egy 20GB-os TMP volt a tettes.

Gyurka

(#71540) Csupingo válasza Gyurka6 (#71539) üzenetére


Csupingo
veterán

Biztos már a win 10 bujkált a meghajtón. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71541) Gyurka6 válasza Csupingo (#71540) üzenetére


Gyurka6
őstag

Csak egy régi win 8.1, azt gondoltam, regisztrálva van, de mire átmásoltam már nem....
Egy hdd-s w10-et (most még regelt) kellene ssd-re áttenem, van esély hogy eltünik a reg?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71542) King Unique válasza Gyurka6 (#71541) üzenetére


King Unique
titán

Szimplán a meghajtócserének semmi köze nincsen a Windows aktivált állapotához... Ha alaplapcsere vagy komplett PC csere történik, annak van, akkor lehet szükség újraaktiválásra.

(#71543) Gyurka6 válasza King Unique (#71542) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, ismerősnek kellene ssd-re áttenni, kaptam programot hozzá, de a prot indítottam el (nyilván) ezután már nem tudom levakarni. Mindig kiírja, hogy telepítve, akarom-e eltávolítani, de valahol benne marad a bejegyzés (egyet megtaláltam, de még maradt valahol belőle).

Gyurka

(#71544) King Unique válasza Gyurka6 (#71543) üzenetére


King Unique
titán

Mi van, mit nem lehet levakarni, mit írni ki, mit kell eltávolítani, milyen programot adtak, milyen bejegyzés marad benne? :F

A HDD-n lévő rendszer SSD-re történő áthelyezéséhez adott a klónozás lehetősége, nem kell csak emiatt újratelepíteni a 0-ról.

[ Szerkesztve ]

(#71545) Gyurka6 válasza King Unique (#71544) üzenetére


Gyurka6
őstag

A klónozó program pro verzióját töltöttem le/installáltam, ami nem engedi a klónozást, mivel nem vettem meg (reményeim szerint többször nem kell). Eltávolítás után egy régebbi verzió (ami regelt, és így engedi a klónozást), azt írja ki, hogy már telepítve van és csak az eltávolítási lehetőség van megadva, de nem távolítja el teljesen. A regedit-ben megtaláltam egy bejegyzést, kitöröltem, de nem volt elég, újra csak a törlést ajánlotta fel.
+egy ssd-re telepítettem (a programot), onnan indítva sikerült a hdd-t klónozni a cél ssd-re. Így, egyszerre a három (eredeti hdd, cél ssd, + a programos ssd-vel meg tudtam oldani.

Gyurka

(#71546) Doky586 válasza Gyurka6 (#71545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne vacakolj telepítéssel. Felesleges. ISO-ból pendrive, arról bootolsz és azzal csinálod. [link]

(#71547) gregory91 válasza Gyurka6 (#71545) üzenetére


gregory91
senior tag

Keres rá regediten a újabb verzió elérési útvonalával/újabb verzió nevével és töröld ki őket.
Egyébként van ingyenes alternatíva is:clonezilla.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71548) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok...van két W7 termékkulcsom, most próbáltam felhúzni a pro t és a home ot egy DELL 7010 re amin eddig ois w7 volt. Nem megy fel . 0#80072f8f kód jön a serialra...MSE és update sem megy 0X80072EFE hibával leáll. Másik W7 gép szépen fut. Ezek szerint az új teéepités már nem megy?

(#71549) Jarod1 válasza simongab (#71548) üzenetére


Jarod1
addikt

win7 támogatása megszűnt. biztos vmi frissítést keresne...

(#71550) King Unique válasza Gyurka6 (#71545) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk értelemszerűen előtte szokás megnézni mit tud az adott program, ha ingyenes kell, akkor eleve olyan letölteni és telepíteni... Ahol eleve adott a lehetőség az utóbbira és még telepíteni sem feltétlen kell, hanem a WinPE / Linux-alapú ISO-t letöltve és pendrive-ra írva arról bootolni, lásd Macrium Reflect Free, Clonezilla, stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.