2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) envagyok válasza King Unique (#71200) üzenetére


envagyok
veterán

Pl. Alaplapot tesztelni
Aisa stabilitás teszttel.
Erre létezik linuxos megfelelő? (stabilitás, memória teszt)
Ránézni a gpu-z-re hofy megy-e mind a 16 pcie sáv.
Videókártyát tesztelni pl unigine heaven ablakban mellette kinyitott gpu-z ablakkal monitorozva a hőfokokat.
Ezekre linuxon?

De pl van egy nforce 650i lit xfx tesztlapom, most azon indul a win7 (és nincs lehetőség a biosban sata/ahci/ide módot állítani, és van egy asus p41 lapom ide compatible módra állítva, azon meg kékhalál..

És ahogy írtam, amíg le nem halt a hdd-m, volt olyan win7 rendszerem, ami szinte minden lap alatt elindult, csak nem emlékszem mit csináltam, hogy ilyen lett.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#71202) King Unique válasza envagyok (#71201) üzenetére


King Unique
titán

Hardverelemeket tesztelni és különféle információkat lekérdezni Linux rendszereknél is lehet: [link], [link], [link]. Viszont a pontosan mivel és hogyan nyilván nem ennek, hanem a megfelelő Linux topiknak a témája, ez ügyben értelemszerűen ott (pl. kezdőknek vagy programok topikban) kellene érdeklődni.
Az előző válaszban WinPE alapon a HBCD PE live rendszer is linkelve lett, amiben számos beépített program található, van pl. CPU-Z, GPU-Z, HWInfo, stb.

Elég muzeális és tré alaplap lehet az, aminél egyáltalán nem lehet a BIOS-ban a SATA vezérlő működési módját állítani... Ha nem stimmel az IDE / RAID / AHCI mód, eszközkezelőben nincs a csere előtt szabványosra állítva a lemezvezérlő, akkor nem meglepő jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) után a BSOD.

Az nyilván vagy már tákolt ISO-ból telepített, vagy utólag módosított Windows 7 volt, mert normál esetben az a működés van, ami az előbb le lett írva.

[ Szerkesztve ]

(#71203) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Valakinek ötlete erre?

Hogyan hozható helyre? :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#71204) Darkness válasza Gallac (#71203) üzenetére


Darkness
aktív tag

[link]

ez segíthet.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#71205) Gallac válasza Darkness (#71204) üzenetére


Gallac
senior tag

Sajnos nem lett jó. :(
Amúgy köszi. :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#71206) Gallac válasza Darkness (#71204) üzenetére


Gallac
senior tag

Csak egy profil kulcs van a regisrtyben...

.bak nevű nincsen :N :F

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#71207) gregory91 válasza Gallac (#71203) üzenetére


gregory91
senior tag

Csökkentett módban próbáld meg(azthiszem ott átlehet váltani rendszergazda fiókra). Ja meg ez.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71208) Gallac válasza gregory91 (#71207) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia!
Köszi.
Lehúztam a HDD-t, bebootolt SSD-ről.

ÉS megjavult.
HDD-t átkötöttem másik Sata portra és azóta működik.
:R :C

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#71209) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következő gondom lenne. Van nekem egy diagos netbook az autóban, egy Acer Aspire ZG5, W7 professional 32 hitel. Nem egy erőgép, de Würthnek, Inpának megfelel. Vettem a kocsiba egy hangprocesszort, ezt Wines programmal lehet konfigurálni. A gép 1024x600-as felbontást tud, a programnak viszont ez kevés, neki minimum 800 "magas" felbontás kellene, ha nem több. Így a profi alja nem látszódik, nem lehet konfigurálni. A kérdésem az lenne, van-e valamilyen mód arra, hogy csak azt a programot átméretezzem? Tudom, a 800-at nem tudja a gép, de valahogy arányosan "összenyomni" nem lehetne?

(#71210) Csupingo válasza kovbandi82 (#71209) üzenetére


Csupingo
veterán

Ablakban fut a program? Ha nyomsz egy alt+entert , nem nyomja össze teljes képernyőre?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71211) kovbandi82 válasza Csupingo (#71210) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ennyi a program. Egérrel, touchpaddal, semmivel sem tudom kicsinyíteni, átméretezni.

(#71212) Csupingo válasza kovbandi82 (#71211) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az ablak bezáró x mellett megnyomod a teljes képernyős gombot, akkor se méretezi át magát? Alt + enter -re se csinál semmit?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71213) kovbandi82 válasza Csupingo (#71212) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nem, próbáltam már. Egérrel elhúzom balra, megpróbálok kicsinyíteni csak "kitolja" magát a képernyőből. Végem van tőle!

(#71214) Csupingo válasza kovbandi82 (#71213) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt, a program ikonjánál ha bepipálnád a futtatás 640x480-at, akkor mit csinálna?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71215) kovbandi82 válasza Csupingo (#71214) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Próbáltam azt is. Még roszabb. Ugyanúgy csak huzigálni lehet az ablakot.

(#71216) Doky586 válasza kovbandi82 (#71215) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mekkora a képernyőfelbontásod? 800x600..?

Megvan. 600 sor. Akkor ne csodálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#71217) ham_ válasza kovbandi82 (#71215) üzenetére


ham_
tag

Próbáld meg ezzel:

[link]

(#71218) Lordus


Lordus
senior tag

Szeretnék egy friss win7-es telepítőt, sajnos az oprendesek nekem nem válnak be, laptopnál az utolsó kettő hibázik. egyiknél a telepítést követően nincs usb, a másiknál meg már az elején cd-dvd drivert keres, holott nincs a laptopban odd...
Régen Westlake féle AIO-t használtam, az lenne a legjobb, amit utoljára ő megcsinált. De jó más is (win7 pro x64) sajnos ami van és telepíthető és működik (MSDN-ről, meg gyári dell lemez), az a telepítés után 190 frissítést rak fel első körben, 4 óra alatt. a maradék kb. 20-30 frissítés szintén 2-3 óra.
köszönöm, ha segítesz!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71219) King Unique válasza Lordus (#71218) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már volt szó arról itt, hogy mik a lehetőségek.
Ahogyan arról is, hogy a Windows 7 tiszta telepítése után először ezeket a frissítéseket kell manuálisan letölteni és telepíteni, majd utána mehet tovább a frissítés a Windows Update-en.

[ Szerkesztve ]

(#71220) Lordus válasza King Unique (#71219) üzenetére


Lordus
senior tag

a lehetőségeket olvastam, de nem kívánok 8 órát tölteni egy telepítő készítésével - ha már ezt hozzáértők előttem tömegével megtették.
mivel meg tudtam (most is meg korábban már vagy 100x) csinálni a telepítést, így azt is tudom, hogy miket kell felrakni, hogy ne csak pörögjön a proci update keresés közben...

Sajnos mivel régi a telepítő, és számos frissítés újraindítást igényel, így sok idő...
ezt szeretném lerövidíteni, egy kb. 2019-es, 2020-as frissítéseket integrált telepítő iso-val.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71221) King Unique válasza Lordus (#71220) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen tart 8 óráig elkészíteni egy integrált telepítőt, ahogyan a javasolt módszerrel a frissítés sem egy normális erősségű hardverkonfiguráción.
Ha az oprendes integrált ISO nem felel meg, akkor jobb híján lehet keresgélni torrentoldalakon integrált telepítőt. Viszont ha az előbbivel gondok voltak, akkor egy másik 3rd party tákolt ISO-nál ugyanúgy előjöhetnek problémák.
Már ha mindenáron a kunzumer vonalon már évek óta nem támogatott Windows 7 éles telepítése és használata a cél, mert virtuális gép és újabb Windows nem opció.

(#71222) Doky586 válasza Lordus (#71220) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

W7 kompatibilis gépen fél óra a keresés és még egy a telepítgetés. Nem 8. De az új gépekhez még telepítés előtt patchelgetni kell és még úgy se biztos [link] a siker.
Szinte gyári magyar iso-t találsz a blogomban [link], angol nyelvű frissített iso (2019) a ms-től letölthető még talán.

[ Szerkesztve ]

(#71223) Doky586 válasza Doky586 (#71222) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#71224) King Unique válasza King Unique (#71221) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha annyira integrált ISO kell, akkor az egyes hírek alapján a Microsoft kiadott egy angol nyelvű telepítőt (2018 augusztus), amiről már volt szó itt többször és most említette más is, ami az MWOIDT forrásból is még letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#71225) Lordus válasza Doky586 (#71222) üzenetére


Lordus
senior tag

hát, ez egy win8 laptop volt épp...
de nem mellébeszéltem, hanem 190 frissítést talált elsőre, amit ténylegesen több, mint 3 óra alatt rakott fel. és utána jött a többi...

megnézem a lehetőségeket, mert több gépre is telepítenem kellene, de így nem állok neki, ez nagyon hosszú.

@köszi, töltöm, remélem 2 óra alatt végzek vele a másik laptopon :K

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71226) efi99 válasza Lordus (#71218) üzenetére


efi99
senior tag

Én innen szoktam szedni:
https://www.deskmodder.de/phpBB3/viewtopic.php?p=346548#

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71227) Doky586 válasza Lordus (#71225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És te tartod a gyertyát amíg telepít..?
Félsz egyedül hagyni?
Én legfeljebb fél óránként visszanéznék rá, amúgy meg tenném a dolgom. :U

(#71228) Krystal_s válasza Doky586 (#71227) üzenetére


Krystal_s
addikt

Jól gondolom, hogy neked nincs laptopod? :) Mert akkor tudnád, hogy ezek a gagyi frissítések mennyire képesek terhelni, széthajtani azt a "kis" ventilátort, ami ezekben a gépekben van. Szinte fáj hallgatni olyan gépeknél, amik amúgy teljesen hangtalanok. A lemezterhelésről nem is beszélve... olyan gyorsan villog a led. Asztali szekrényPC-t eldugod az asztal alá, aztán azt hiszed jaj de jól elvan....
Régebben ez nem volt gond, mert pár havonta jött 1-2 frissítés, ami nem gond. De mióta csomagban vannak W10-11-nél hát nem egyszer volt olyan, amikor azt mondtam elég volt és többet nem frissítem.
Szóval én sem hagynám, hogy órákig "szenvedjen", meg 50x restartoljon.

(#71229) Doky586 válasza Krystal_s (#71228) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Laptop+win7 et 120GB SSD-vel használtam utoljára. Nem ölben és nem ágyban telepítettem. Nem érdekelt se a lemezterhelés se hogy széthajtja.. :D

(#71230) King Unique válasza Krystal_s (#71228) üzenetére


King Unique
titán

Na de itt a Windows 7 esetében a tiszta telepítés után 1x kell csak naprakészre frissíteni a támogatás végéig kiadott kiadott frissítési állapotra a rendszert és utána akár ki is kapcsolható a Windows Update, mint az telepítési útmutatóban is írja, meg hogy nála összvissz kb. 1,5 óra volt az egész. Azt a pár órát meg nyilván bőven kibírja egy laptop, sőt még többet is, nem fog attól tönkremenni, meg pláne hogy 1x kell csak megcsinálni és nem naponta.

Mióta kumulatív frissítések (CU) vannak a modern Windowsoknál (és 7, 8.1 esetén is), azóta pedig még egyszerűbb a helyzet, mert mindig csak a legutóbbi kumulatív frissítést (LCU) tölti le és telepíti a Windows Update, ami viszonylag hamar megvan, + a Windows 10-nél is már megjelentek korábban a kisebb méretű delta frissítések, a Windows 11-nél pedig még tovább fejlesztettek ezen. Aztán ugye azoknál mindig az aktuális verzió telepítője tölthető le a Microsofttól, amiből szokott kiadni a Microsoft V1, V2 stb., CU-kkal integrált verziókat, vagyis azoknál egy clean install után még gyorsabb lehet a naprakészre frissítés. + Amióta enablement package (EKB) frissítési módszer is van, azóta egy verzióváltás is megoldható seperc alatt. Továbbá havonta 1x van csak kötelező frissítés, akkor kell telepíteni a havi "B" körös CU-t, ami után nem 50x, hanem nyilván 1x kell csak újraindítani a Windowst. Vagyis akkor nem világos miért is lenne akkora probléma a frissítés és miért ne kellene frissíteni. Ja, nyilván nem az és nyilván javasolt frissíteni, a tartós nem frissítés az ami nem javasolt, az utóbbi mellett nincsenek észérvek. :))

[ Szerkesztve ]

(#71231) Krystal_s válasza Doky586 (#71229) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szegény gép, én sajnálom. 🙃

King Unique: Persze kibírja...
Nálam 10-11-nél hiába egyesével szedi a "csomagot", gyakran van közte 1, ami miatt sokáig zavaróan nagyon terheli a cpu-t. ...vagy simán letölti, de nem hagyja kikapcsolni a gépet, mert akkor fejezi be és annál volt olyan nem is egyszer, ami kb fél óráig is tartott. Nekem ilyenhez nincs már idegzetem, engem idegesít.
A legzavaróbb a .NET framework frissítései, majd annak optimalizálása. W7-en még lehetett külön ignorálni, de 10-11 ezt nem engedi. Tudom vannak rá parancssoros trükkök, de nem fogom minden frissítésnél azt futtatni.

(#71232) King Unique válasza Krystal_s (#71231) üzenetére


King Unique
titán

Mármint nem külön-külön csomagban szed minden egyes frissítést a Windows Update mint korábban, hanem eleve kumulatív frissítések vannak, 1 csomagba foglalva.
Terheli a CPU-t, hardverkonfigurációtól függően 5 percig / negyed- / fél- / háromnegyed óráig, havonta 1x, mint minden Windowsnál a Windows Udate, jaj istenem, micsoda probléma...
Windows 7 és 8.1 esetében is tudtommal megjelentek a kumulatív frissítések, ott sem feltétlen lehet már minden egyes frissítést egyesével szelektálni, mint X évvel korábban.
.NET kumulatív frissítés, ami a standard CU-nál eleve kisebb méretű és hamarabb települ, van hogy újraindítás sem feltétlen kell utána, meg általában havonta 1x kell olyat telepíteni a patch kedden, valóban hatalmas probléma, vagy lehet mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#71233) Krystal_s válasza King Unique (#71232) üzenetére


Krystal_s
addikt

"W7-en még lehetett"
Múlt időben írtam, amikor még frissítettem.
A .NET framework optimalizálás nálad meddig tart? Nem a frissítés, hanem utána közvetlenül, minden alkalommal, amikor CSAK optimalizál közel 100%-os cpu terheléssel.
Neked lehet nem probléma. Rengeteg embernek viszont az.

[ Szerkesztve ]

(#71234) King Unique válasza Krystal_s (#71233) üzenetére


King Unique
titán

Meddig tart? Nem mértem, de max. pár-néhány perc szokott lenni vagy van amikor annyi sem, nyilván nem órák.
Akkora lenne probléma, ha hetente többször vagy akár naponta települne olyan frissítés, de úgy hogy alapesetben csak havonta 1x, úgy szvsz nem nagyon van miről beszélni.

(#71235) Lordus válasza Doky586 (#71227) üzenetére


Lordus
senior tag

ha valaszthatsz, hogy feltelepitesz egy winfowst 1-2 ora alatt, vagy 8 ora alatt, akkor te melyiket valasztod?!
nem ertem a gyertyas hsz-ed... tudom, hogy van friss, integralt telepito, akkor miert sz@rakodjak a regivel!?
term xsinaltam a dolgom kozben, csak meglepett, hogy reggel 10kir wlmentem vasarolni, es 13 orakor meg a 181. frissitest csinalta a 190bol.

King Unique: ceges elofizetoknek meg van frissites, igaz mar tenyleg a veget jarja, de meg van!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71236) Doky586 válasza Lordus (#71235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"van" friss... Aha. :B

Én 2órát rászánok a telepítésre, te pedig 8 órát rászánsz az 'integrált' win7 keresésére amivel később is problémákba fogsz ütközni a feleslegesen integrált, nálad nem kellő de működő programokkal (driverekkel). :D

(#71237) Doky586 válasza Krystal_s (#71231) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te még ma is DOS-t használsz hogy "kíméld" a géped..? ;]

[ Szerkesztve ]

(#71238) Krystal_s


Krystal_s
addikt

De én nem magamtól kímélem a gépet...

(#71239) King Unique válasza Lordus (#71235) üzenetére


King Unique
titán

Volt már téma itt a topikban többször is az ESU, nem újdonság, meg hogy az hivatalosan és legálisan szervezeti szinten opció díjszabás ellenében, nem home user szinten.

(#71240) Lordus


Lordus
senior tag

csak kíváncsiságból feltettem a win11-et egy ősrégi laptopra, ami még xp-re lett optimalizálva. Hála Istennek, bár a Microsoft régóta szeretné is ígéri, hogy nem lesz a következő verziókban, de még mindig ott a vezérlőpult és egyéb, kalsszikus windows elemek. Sajnos a régi nyomdai programjaim nem futnak win7 felett, így hiába lenne ésszerű és szinte "ingyen" a váltás, ha utána erősen milliós programokat kellene újra megvásárolnom. Szóval még mindig kénytelen vagyok a 7-est használni, szerencsére azért nem vagyok egyedül, illetve még mindig hatalmas tömeg szerint is ez a valaha készült legjobb windows. ezt nem azért mondtam, hogy helyeslő és ellenkező lavinát indítsak! :P
De abban biztos vagyok, (miután tüzetesen elemeztem a 10-est, és pillanatokra a 11-est), hogy sajnos jobb már soha sem lesz, hiszen az újabb verziók mindegyike mindenben korlátoz, erőszakol, erőlteti a saját (microsoft) akaratát, gátolja a szabad beállítások adta lehetőségeimet. Igen, egy egyszerű felhasználó csak a külcsínyt nézni, meg hogy neki már újabb van, nem azt, hogy kivesznek minden "hatalmat" a kezéből...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71241) martonl válasza Lordus (#71240) üzenetére


martonl
senior tag

Sajnos szép lassan azok a hardverek is ki fognak kopni, amiken a Win7 fut, de a nyomdagépeidet és a nyomdai programjaidat feltehetően továbbra is fogod tudni működtetni pl. virtuális gépben futtatott Win7 alatt.

(#71242) Lordus válasza martonl (#71241) üzenetére


Lordus
senior tag

ezek hardverkulcsos programok, amik nem tudom, mennyire biztosan működnek majd virtuális gép alatt. Sajnos nem nagyon tudok 99%-ra menni, hiszen ha leáll a munka egy váratlan hiba miatt, akkor azonnal többszázezres kár keletkezhet... de én is bízom benne, hogy lesz valami megoldás, de addig is a win7-et használom! :K

a hardvereket illetően: egy 2008-as laptopra húztam fel minden gond nélkül a w11-et. tehát sztem a win 7-et is simán fel lehet tenni "túl fejlett" eszközre, pár bypass-szal.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71243) Doky586 válasza Lordus (#71242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másik új gépre felteszel VirtualBox-ot, ha a hw kulcs usb-s simán átadható a virtuális gépnek és tesztelhető a működés. Az éles rendszert egyáltalán nem érinti a teszt.

(#71244) Lordus válasza Doky586 (#71243) üzenetére


Lordus
senior tag

usb-s, ki fogom próbálni (ha lesz némi szabadidőm...)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71245) martonl válasza Lordus (#71242) üzenetére


martonl
senior tag

Sajnos nem lehet az új gépekre feltenni a Win7-et. Az, hogy egy Win7-et futtató gépre felteszel 11-et, az nem jelenti a dolog megfordíthatóságát. Ha a harver gyártója nem ad hozzá támogatást, akkor nem lesznek driverek, nem fogja kezelni rendesen a processzort, vagy szélsőséges esetben már a telepítésnél el fog hasalni. Szinte a Win8 megjelenése óta ez a tendencia. Ki van ez találva üzleti szempontból is, de a fejlődés útja is ilyen irányú. Meg ne is várjuk el, hogy a vadiúj hardverekhez a gyártók kiadjanak Win7 drivereket.

Példának okáért, a laptopomba most tettem egy Ax210-es wifi kártyát. Ahhoz sincs Win10-nél korábbi driver. Magára a laptopra még felmenne a Win7, mert talán az utolsó generáció abból, de a wifi miatt már Win10 kell rá minimum.

A bypass-on nem tudom, mint értesz, de a kiterjesztett biztonsági frissítéseknek a hardverhez tudtommal nem sok köze van, a MS nem hinném, hogy ebben az időszakban hardverelemekhez is adna ki frissítéseket.
Doky586 és a korábbi írásom lehet a járható út a virtuális géppel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#71246) Zoz válasza Lordus (#71242) üzenetére


Zoz
őstag

Ez a következtetés hibás. Win 11 esetén mesterséges korlátozás van, amivel amúgy tökéletesen működő gépeket kizárnak a telepítésből, mert amúgy bármin elmegy amin a 10 is.
7-es új gépen esetén az a gond, hogy nincsenek az új hardver elemekhez driverek. Mivel sokáig nem volt lényegi változás chipset,Igp,stb terén, ezért ügyes hackerek csináltak hackelt drivereket, hogy egy régebbi eszköz 7-es drivere menjen az új gépen. Így kellő kitartással, sok netes kutatással, próbálkozással, össze lehet hozni újabb gépen is a 7-est.
8. és 9. gen prociknál B365-ös alaplappal viszonylag egyszerű, mivel a 365-ös lapokhoz adnak még 7-es drivert, itt egyedül csak az IGP-hez kell hackelt driver (vagy külön VGA kártyát kell használni).
10. gen procit B460-as alaplapban sikerült még életre kelteni 7-es alatt, de itt már mindenhez kellett hackelt drivert vadászni.
(11. gen valószínűleg már csak VGA kártyával menne, mert már újabb IGP van benne)
De B560-as alaplappal már nem ment, csúnya kékhalál bootolás közben. Találtam egy ACPI BIOS-szal kapcsolatos patchelt DLL-t, azzal ugyan eljutott a desktopig, de aztán hw detektálás közben merevre fagyott. Ezen a ponton mondtam azt, hogy ezt hagyjuk. Lehet, hogy egy másik gyártmányú 560-as lappal menne, ezt nem próbáltam. (A B460-as és a B560-as lap is Gigabyte volt).
AMD oldalról nincs tapasztalatom.

Mindenesetre azt tanácsolnám annak aki nem virtuális 7-est akar használni új gépen, hogy még most szerezze be, amíg még kapható olyan kifutó generációs hardver amire még fel lehet erőltetni.

(#71247) Csupingo válasza martonl (#71245) üzenetére


Csupingo
veterán

Én ryzen 5700g -vel használom. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71248) Doky586 válasza Zoz (#71246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"De B560-as alaplappal már nem ment"
Nekem már B550 lappal és 5.gen processzorral sem megy fel. :B

(#71249) martonl válasza Csupingo (#71247) üzenetére


martonl
senior tag

Mivel nem írtál részleteket, így én is nyugodtan írhatom, hogy tudom használni akár a legújabb gépeken is. :) Gyártótól is függ a dolog, ahogy írtam. Laptopoknál általában a prémium sorozatokra tovább kiadták a korábbi Windows drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#71250) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Windows 7 aktiválása már nem lehetséges? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.