Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) Jarod1 válasza troll81 (#71848) üzenetére


Jarod1
addikt

Windirstat-al virtuálisan megmutatja mi foglal nagyon sok helyet

(#71852) cocka válasza troll81 (#71848) üzenetére


cocka
veterán

Vagy pl. Total Commanderben a gyökérben nyomsz egy Alt+Shift+Entert és akkor kiírja az egyes mappák összméretét és így kideríthető, hogy mi foglalja a legtöbb helyet. Belelépsz a legnagyobba, aztán ott megint Alt+Shift+Enter és megint belelépsz a legnagyobba és így derül ki, hogy mi az ami a rengeteg helyet foglalja.

(#71853) VIPowER válasza troll81 (#71848) üzenetére


VIPowER
senior tag

Windows/SoftwareDistribution
Innen is törölhetsz mindent.

(#71854) kerdezo20


kerdezo20
újonc

windows 7-ben a Start menü Futtatás menüpontjából eudcedit.exe néven előhívható fontszerkesztőben készített egyéni karaktert elmentés után a karaktertáblában nem találom meg (beszurás - szimbólum - egyéb szimbólum).
van-e megoldás a problémára?

(#71855) cocka válasza kerdezo20 (#71854) üzenetére


cocka
veterán

De nem úgy van, hogy egy egyéni fontfájlba kell elmenteni? És még helyet is kell adni neki a fonttáblában.

(#71856) kerdezo20 válasza cocka (#71855) üzenetére


kerdezo20
újonc

Köszönöm a figyelmet.
Hogy hogyan van azt nem tudom, azért kérdezek. A hetvenes évek elején a másodfokú egyenlet megoldóképletének programozásáért kaptam jó jegyet, de nem lettem programozó. 30 éve használok számítógépet, a dos-os ékezetessel kezdtem, aztán a korai windows-okkal folytattam. Tehát ha valami fontos, abba beleásom magam. Egy ideig azt hittem idővel kiismerem magam. De már nem hiszem, mert nagyobb iramban jönnek a változások.

- Az eudcedit.exe néven előhívható fontszerkesztőben készített egyéni karaktert hogyan tudom máshova menteni, mint amit a program kínál, az EUDC file-ba? Amit nem találok a gépen. Hogyan tudok hozzáférni vagy onnan a karaktert kivenni, előhívni, a fonttáblába áttenni?
- És hogyan tudok helyet adni neki a fonttáblán (gondolom ami a "beszúrás - szimbólum - egyéb szimbólum" úton jön elő a szövegszerkesztőben)? Vagy van egy másik felülete, hozzáférése is a fonttáblának, nemcsak a szövegszerkesztő beszúrás menüpontjából?

(#71857) cocka válasza kerdezo20 (#71856) üzenetére


cocka
veterán

Hát nálam ugyan 8.1 van, de ez a lényegen nem változtat. Mondjuk nem tudom ennek a kérdésnek mi köze van a Win 7-hez, de mindegy.

Nálam először megkérdezi, hogy az EUDC fájlban hanyadik helyen legyen a speckarakter. Nyilván spec helyeket tart fenn erre a célra.

De gondolom, hogy csak egy bizonyos betűtípus "alosztályaként" akarod használni szóval, alapból érdemes lemégsézni az első ablakot.

Aztán Fájl menü -> Betűtípus-csatolások, Csatolás csak a kiválasztott betűtípusokhoz. Pl. kiválasztod, hogy mondjuk a Batanghoz szeretnél egy bitangot. (érdemes ékezet nélküli nevet írni, ki tudja, hogy nem allergiás-e az ékezetes karakterekre) Leokézás után Szerkesztés menü, kód választása. Legyen mondjuk az E055-ös szintén csak a példa kedvéért. Megrajzolod a formát, érdemes jó vastag vonalakat használni, mert ugye ne feledjük, hogy rohadt picike ez amikor betűként akarod használni és azért látszania is kéne.

Aztán Szerkesztés, karakter mentése vagy mentése más néven.

Ezeket a fájlokat gyakorlatilag ide teszi:

C:\Users\<a userneved>\AppData\Local\Microsoft\Windows\EUDC

bitang.euf meg bitang.tte

Aztán kilépsz, betöltöd a charmap.exe-t és ott lesz a Batang alatt egy újabb Batang osztály Batang (Saját karakterek) címmel. Karakter másolása és mehet a szövegekbe.

De ha nem csak egy-egy karaktered van, hanem egy komplett fontot akarsz létrehozni szerintem arra 3rd party programot kell használni, ami eleve OpenType vagy TrueType fontfájlt hoz létre.

(#71858) kerdezo20 válasza cocka (#71857) üzenetére


kerdezo20
újonc

Köszönöm a fenti sorokat. Így egészen más, mint amit a windows súgóban olvashattam.
Az utolsó lépés nem sikerült.

... betöltöd a charmap.exe-t és ott lesz a Batang alatt egy újabb Batang osztály Batang (Saját karakterek) címmel. Karakter másolása és "mehet a szövegekbe"....

- A "mehet a szövegekbe" <crrl><v> -t jelent? Mert ezzel nekem nem sikerült, a karakter helyett a menü-ikonok egy részének kicsinyített képét szúrta be, mintha megzavarodott volna.
- A szövegszerkesztőben (beszúrás - szimbólum - egyéb szimbólum) lépések után megjelenő karaktertáblában viszont nem jelenik meg a (Saját karakterek) részleg, tehát onnan sem tudtam a szövegmezőbe tenni.

Van még valami apróság?

(#71859) cocka válasza kerdezo20 (#71858) üzenetére


cocka
veterán

Tehát hogy mondjam, az biztos, hogy több egyedi karaktert lehet belerajzolgatni egy-egy ilyen alosztályba (bár igazából nem tudom mi ennek a neve, ami mögé odabiggyeszti a charmapben, hogy saját karakterek), de így, hogy egy normál word processor nem fér hozzá ezekhez az osztályokhoz elég érdekes. Ezért írtam, hogy ez mind szép és jó, de ha állandóan csak a charmap segítségével lehet spec karaktert beszúrni, az úgy nagyon fáradságos. Font editor program kell neked, ha ez egy állandó dolog, nem csak ilyen ad hoc sztori.

A "mehet a szövegekbe" <crrl><v> -t jelent?

Rányomsz a karakterre, alul kijelölés (beírja), másolás, aztán Ctrl+V.

(#71860) kerdezo20


kerdezo20
újonc

Tehát ha jól látom két lehetőség körvonalazódik:
1) a windows 7-ben (mert azon dolgozok) letiltották ezt a funkciót (vagy csak megkopott), tehát nincsen megoldás arra, hogy használni tudjam a saját karakter funkciót.
2) a súgó meglepően felületes, annak alapján nem lehet alkalmazni a saját karakter funkciót - amit a kapott kiegészítő információkkal "majdnem" be tudtam üzemelni. Ebben az esetben talán még valami apróság hiányzik, hogy a saját karakter táblázatban kijelölt karaktert be tudjam szúrni a szövegszerkesztőben.
+1) harmadik lehetőség a font editor program alkalmazása. Az interneten hosszú lista jelenik meg, amik között nem nagyon tudok eligazodni. A bemutató videókon (többhöz van ilyen) számomra elképesztően magas szintű szerkesztő funkciók jelennek meg. Amikor azonban az ingyenes letöltés gombra kattintok, akkor végeláthatatlan sorban jelennek meg lehetőségek, hogy támogassam a fejlesztést ennyi-annyi pénzzel. Ráadásul ott a gond, hogy mi van ha kárt okozna valamelyik ingyenes? Melyik font editor programot ajánlaná nagyon egyszerű, akár a eudcedit.exe szintű, biztonságosnak vélhető fontszerkesztőnek? - Aminek eredményét
- vagy a beszúrás - szimbólum - egyéb szimbólum lépésekkel tudom lehívni a szövegszerkesztőben
- vagy a charmap.exe táblázatából <ctrl><C-V> művelettel
- vagy valami egyéb módon.
Nem akarok szenvedélyesen új és újabb betűtípusokat alkotni, csupán néhány sűrűn használható egyedi karakterre lenne szükségem.

Segítségét köszönve

(#71861) cocka válasza kerdezo20 (#71860) üzenetére


cocka
veterán

Azért alapvetően AKKORA különbségek nincsenek egy legfrissebb Windóz 7 meg egy Win 8.1 között szerintem.

Arra még ki sem tértél, hogy milyen MS Office-t használsz vagy hogy MS Office-t használsz-e egyáltalán.

Én MS Word 2010-be illesztettem be.

Nyilván be lehet állítani, hogy a Word mit hogyan illesszen be: pl. Eszközök menü, Word beállításai vagy Fájl lapfül Beállítások. Speciális alatt "Kivágás, másolás és beillesztés" Beillesztés más alkalmazásokból: Forrásformátum megőrzése. Nekem itt csak szöveg volt beállítva (úgy tényleg nem azt illeszti be, amit kéne), mivel gyakran másolok szöveget a webről és ott minden metahülyeséget is kimásol, holott nekem csak a szöveg kéne.

De amúgy meg 2 dolog még ehhez:

1. Szerintem kezd ez a speciális karakter téma itt off topic irányba menni.
2. Neten nem szokás magázódni.

Mellesleg biztos van Office topic is.

(#71862) kerdezo20


kerdezo20
újonc

összefoglalásként, ha jól értettem

1. start menüprogramban eudcedit.exe file megnyitása
2. megnyíló ablakban az EUDC fájlban hanyadik helyen legyen a speckarakter.
3. Aztán Fájl menü -> Betűtípus-csatolások, Csatolás csak a kiválasztott betűtípusokhoz.
4. Leokézás
5. Szerkesztés menü -> kód választása.
6. Megrajzolod a formát, érdemes jó vastag vonalakat használni,
7. Szerkesztés -> karakter mentése vagy mentése más néven.
a. Ezeket a fájlokat gyakorlatilag ide teszi:
b. C:\Users\<a userneved>\AppData\Local\Microsoft\Windows\EUDC
8. kilépsz, betöltöd a charmap.exe-t és ott lesz egy újabb osztály (Saját karakterek) címmel.
9. Karakter másolása és mehet a szövegekbe.
a. Rányomsz a karakterre, alul kijelölés (beírja), másolás, aztán Ctrl+V.

De ha nem csak egy-egy karaktered van, hanem egy komplett fontot akarsz létrehozni szerintem arra 3rd party programot kell használni, ami eleve OpenType vagy TrueType fontfájlt hoz létre.
Font editor program kell neked, ha ez egy állandó dolog, nem csak ilyen ad hoc sztori.

Arra még ki sem tértél, hogy milyen MS Office-t használsz vagy hogy MS Office-t használsz-e egyáltalán. Én MS Word 2010-be illesztettem be.
kérdező válasza
a. MS Word 2016-ot használok
b. MS Word 2010 is van a gépen – oda be tudtam illeszteni!
De csak egyszer egyelőre, mert másodjára a charmap.exe nem kínálja fel
a (Saját karakterek) táblát.
Nyilván be lehet állítani, hogy a Word mit hogyan illesszen be: pl.
1. Eszközök menü,
2. Word beállításai vagy Fájl lapfül Beállítások.
3. Speciális alatt
4. "Kivágás, másolás és beillesztés"
5. Beillesztés más alkalmazásokból: -> Forrásformátum megőrzése.

De amúgy meg 2 dolog még ehhez:
1. Szerintem kezd ez a speciális karakter téma itt off topic irányba menni.
- kérdező
a. az mit jelent esetünkben, hogy kilóg a fórum hatóköréből?
2. Neten nem szokás magázódni.
- kérdező
a. Ebben nem vagyok rutinos, elnézést
3. Mellesleg biztos van Office topic is.
- kérdező
a. a 2010-es word-ből próbáltam a 2016-osba átmásolni a már kihozott jeleket, de csak az egyik sikerült, a másik nem. Itt valami kompatibilitás lehet, az újabb változat nem illeszkedik talán a régebbihez.

Köszönöm „neked” válaszaidat. Minden jót kívánok.

(#71863) kerdezo20 válasza kerdezo20 (#71862) üzenetére


kerdezo20
újonc

melyik topichoz kellene forduljak?

(#71864) cocka válasza kerdezo20 (#71862) üzenetére


cocka
veterán

Ha senkit nem zavar tőlem maradhatunk itt, csak ez szerintem inkább Office téma.

alapból érdemes lemégsézni az első ablakot.

Így kezdtem. Tehát a 2. pont kapásból kimarad.

3. Aztán Fájl menü -> Betűtípus-csatolások, Csatolás csak a kiválasztott betűtípusokhoz.
4. Leokézás

Ez elég hanyag ismétlése annak, amit írtam.

Pl. kiválasztod, hogy mondjuk a Batanghoz szeretnél egy bitangot. (érdemes ékezet nélküli nevet írni, ki tudja, hogy nem allergiás-e az ékezetes karakterekre)

Ez simán kimaradt, nemcsak úgy random leokézod, hanem előtte választasz egy betűtípust, aminek az alosztályaként (mintha külön betűtípus lenne) fogja az egyéni betűidet kezelni. Azért írtam a PÉLDÁT, hogy ha ezt követed, akkor nyilvánvalóan a logikáját is fogod tudni követni, de tőlem az Arialt is vagy a Times New Romant is vagy bármelyiket választhattad volna, amiket ott felkínál. Érdekes módon csak TrueType-okat listáz, OpenType-okat nem. Azt nem írtam (gondolván, hogy evidens), de nyilván a mentés máskéntre is rá kell nyomni, mivel úgy tudod beírni az egyedi nevet, ami jelen esetben a "bitang" volt, de akármi más is lehetett volna. Az ékezetnélküliséget csak a biztonság kedvéért javasoltam. És csak EZUTÁN OK-zod le. Nem hűbelebalázs módjára!

Legyen mondjuk az E055-ös szintén csak a példa kedvéért.

Magyarul választasz egy karakterhelyet, aminek itt a példa szerint E055 volt a kódja, de E000 és F8FF közt bármelyik kódot választhatod, nem kötelező azt, amit írtam.

8-asnál is szépen kihagyod a lényeget:

a Batang alatt egy újabb Batang osztály Batang (Saját karakterek) címmel.
Nem csak úgy szimplán (Saját karakterek) -et írtam.

De csak egyszer egyelőre, mert másodjára a charmap.exe nem kínálja fel a (Saját karakterek) táblát.

Hát ha nincs elmentve úgy, ahogy írtam először (font csatolások), aztán másodszor a karakter mentése ugye, akkor nem is fog megjelenni. Nekem mindig megjelenik.

kilóg a fórum hatóköréből?

Nem illik a témába.

Ebben nem vagyok rutinos, elnézést

Olyan prózai oknál fogva, hogy kb. 1995-től létezik Internet Magyarországon és az alapszituáció már akkor is az volt, hogy a beszélgető felek nem látják egymást és tegező formában mindent egyszerűbb leírni. Ez később sem változott függetlenül attól, hogy az emberek nyakló nélkül ontják magukról a selfie-ket és profilképeket a netre.

(#71865) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok....pár hónapja telepítettem újr egy régi seriallal a W t.... már akkor az volt a jelenség hogy indulás után bizonyos funkciók nem indultak rögtön (Security Essentials -Wifi jelzés a tálcán - regedit - msconfig) ..aztán 1-2 perc után igen... Aztán a szoftverek indításánál valamit valamiért módosítottam, akkor ennek az egyik pozitív velejárója az lett hogy rögtön indult minden...most megint visszaállt. Segítsetek :D

(#71866) Jarod1 válasza simongab (#71865) üzenetére


Jarod1
addikt

win update futtasd

(#71867) simongab válasza Jarod1 (#71866) üzenetére


simongab
senior tag

Megpróbáltam .., Frissít rendesen...

(#71868) Jarod1 válasza simongab (#71867) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor futtass le egy Ashampoo winoptimazert, vagy valami hasonlót helyrerkja a windows kuszaságait.

(#71869) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Van egy régi hTC telefonom, amit retrózás okán szeretnék észhez téríteni, ehhez viszont Windows 7-re lesz szükségem. Csináltam egy partíciót neki, ahova terveztem telepíteni, viszont azt írja telepítésnél, hogy "The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed on GPT disks."

Na és most jön a kérdés (ami lehet, hogy nagyon n00b): hogy tudnám azt megoldani, hogy csak ez az egy partíció okés legyen neki? A vinyó másik partícióján a személyes adataim vannak, azt nem szeretném elveszteni semmiképp. Egy ASROCK B660M-ITX/ac, i3-12100F konfigot használok amúgy Windows 11-gyel.

Köszi előre is! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#71870) Inhouse válasza szezso15 (#71869) üzenetére


Inhouse
őstag

Rakd fel inkább VirtualBox-ba...

Üdv Inhouse

(#71871) Csupingo válasza szezso15 (#71869) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg komoly küzdelem árán lehet uefi-ben is telepíteni a win 7-et. Esetleg nem tudsz szerezni egy kis ssd-t, vagy hdd-t a művelet idejére?
Az is lehet, hogy a jelenlegi gépeden nem működne rendesen driverek nélkül.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71872) szezso15 válasza Inhouse (#71870) üzenetére


szezso15
addikt

Sajnos ez nem opció, már próbáltam. Mivel a driverek nem W11-hez valóak, így a VirtualBoxban sem tudom felcsatlakoztatni a telefont... :(

#71871 Csupingo: Köszi, akkor ezt elengedem ebben a formában. Ha szerzek egy másik vinyót, amit GPT-re formázok, akkor már jó is lesz, ugye? Amúgy nekem csak annyi kell, hogy bootoljon, az pedig elvileg megy a jelenlegi konfigommal. :) Kb. 3 parancsot kéne lefuttatnom.

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#71873) Csupingo válasza szezso15 (#71872) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg nem lehetetlen, de talán csak a ps2-es eszközök fognak működni, az usb nem. Ha azon keresztül csatlakoztatod a telefont, nem biztos, hogy bármit is tudsz vele kezdeni. Jól utána kell nézni, hogy win7 alatt életre kelthetők e az usb portok.

Pl. egy megoldás.

Egyszerűbb lenne egy win7-es gépet keríteni, vagy egy kicsit régebbit a tiednél, amire még a 7 is telepíthető.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71874) szezso15 válasza Csupingo (#71873) üzenetére


szezso15
addikt

Okés, akkor ezt inkább nem erőltetem szerintem... Jobb híján kénytelen leszek szerezni egy gépet, amit támogat a W7. :) Köszi a segítséget! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#71875) Doky586 válasza szezso15 (#71874) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az általam linkelt win7 telepítő is uefi boot képes (secure boot nélkül) de B660 chipsetel már nem fog elboldogulni, ezért én is a VirtualBox-ra szavaznék. Abban simán átadható az usb a virtuális rendszernek, nem lesz driver probléma.

[ Szerkesztve ]

(#71876) Zoz válasza szezso15 (#71869) üzenetére


Zoz
őstag

Itt az a baj, hogy a telepítőt UEFI-ben bootoltad, ezért nem települ az MBR-re.
Engedélyezd a BIOS-ban a CSM módot, és úgy bootold a telepítőt.

Az más kérdés, hogy mennyire fog működni :) B460 + 10 gen procira még sikerült ráerőszakolnom 7-et.

(#71877) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
Ingyenes driver frissítő szoftvert keresek, ami hasonló, mint a Driver Booster, hogy drivert és frissítést is felrak, ha talál.
Létezik Win7-et is támogató ingyenes szoftver?

(#71878) Doky586 válasza tpeter77 (#71877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek ehhez külön program?
Felteszed az összefoglaló szerinti 3db frissítést és a win7 letölt mindent gyorsan magának.

(#71879) cocka válasza Csupingo (#71871) üzenetére


cocka
veterán

Nálam az történt, hogy megpróbáltam egy WintoUSB-vel GPT partíciós sémával felrakni egy 64 bites Win7-et külső vinyóra. Ez simán ment, asszem virtuális gépben el is indult UEFI-re állítva a firmware-t. De egy valódi UEFI-s gépen egyszerűen bootoláskor kék képernyő. Bejön a Win 7-es logó, aztán kapufa.

Ominózus gépen ugyanez a művelet működik Windows 8.1-gyel, 10-zel és 11-gyel is. (úgy, hogy papíron a 11-gyel nem is kompatibilis)

[ Szerkesztve ]

(#71880) Doky586 válasza cocka (#71879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win7 már az új hardverrel nem kompatibilis, nem(csak) az uefi-vel...

(#71881) szezso15 válasza Doky586 (#71875) üzenetére


szezso15
addikt

Ez a baj, hogy sajnos nem lehet... Mivel a W11 nem ismeri fel, így nem lehet átadni a VirtualBoxnak sem, mert csak annyit ír, hogy "can't mount"... :(

#71876 Zoz: Köszi! Elengedtem a témát, elvileg Linuxról is működik amit szeretnék, szóval teszek egy próbát még azzal is mielőtt szerzek egy másik gépet. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#71882) Doky586 válasza szezso15 (#71881) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is kell a w11-nek felismernie.
Átadod az adott usb port vezérlést a virtuális osnek majd az felismeri..

(#71883) szezso15 válasza Doky586 (#71882) üzenetére


szezso15
addikt

De valamiért mégsem eszi meg sajnos. A VBox ismeretlen eszközként látja, és az alábbi hibát dobja, ha csatolni akarom (ez most XP, de W7-tel ugyanez a szitu): [kép]

Mellette, hogy a W11 mit szól a telefonhoz a legfrissebb (W8-hoz tartozó) driverrel.

*Hajrá Loki!* i15+

(#71884) Inhouse válasza szezso15 (#71872) üzenetére


Inhouse
őstag

Pont ez a lényeg. Amikor feldugod, át kell engedni az USB eszközt a virtuális gépnek és mehet fel az arra való öreg driver és tadamm!!!

Üdv Inhouse

(#71885) cocka válasza Doky586 (#71880) üzenetére


cocka
veterán

Igen, most direkt újra teszteltem, hogy felfrissítsem az emlékeim. Nonstop megy a STOP 7B kék képernyő.

És tutira elindul a bootfolyamat, mert megjelenik a Starting Windows ott egy ideig mutatja a képet, aztán az eltűnik és 7B. Ha el se indulna, már azelőtt kiírna vmi hibaüzenetet, hogy bejönne a logó.

(#71886) cocka válasza szezso15 (#71874) üzenetére


cocka
veterán

És Win 8.1-en nem megy?

Másrészt nálam egy ősrégi androidos telefont sem ismert fel egyik rendszer se. Mert kiderült, hogy az USB csatlakozás módját kellett a fejlesztői beállításokban átállítani, asszem talán MTP protokollra. (vagy PTP-re, már nem emlékszem) Akkor nagy kegyesen méltóztatott legalább a képek és talán a videók mappához hozzáférni, de gyakorlatilag semmi máshoz és kegyetlen lassú így a másolás a közvetlen kábelkapcsolat ellenére.

Alapból annyi történt, hogy amikor rádugtam a telefont, rögvest tölteni kezdi, talán valami minimális hardverfelismerést csinál, de full instabil.

(#71887) Zoz válasza cocka (#71885) üzenetére


Zoz
őstag

STOP 7B, amikor a driverek betöltése után nem találja a rendszer meghajtót (pl SATA-nál IDE/AHCI beállítás probléma). Jelen esetben mivel külső vinyóról van szó, az USB 3-as driverekkel van a probléma. Ami az újabb Wineknél már benne van alapból.
Esetleg ha egy olyan telepítővel próbálnád meg, amibe már integrálták az USB 3 drivereket.

(#71888) szezso15 válasza Inhouse (#71884) üzenetére


szezso15
addikt

Na igen, de nem tudom átengedni sajnos. Mindenféle Goggle-ös workaroundot kipróbáltam, nem tudom lecsatlakoztatni W11-ből sehogy, emiatt a VBox-ba sem tudom felcsatlakoztatni... :(

#71886 cocka: Ugyanaz a helyzet sajnos. Mivel a W11 nem ismeri fel, ezért csak pörög rajta, amitől nem tudom lecsatlakoztatni külön tool-lal sem.

Mindegy, marad a Linux tippre. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#71889) Doky586 válasza szezso15 (#71888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyáltalán telepítetted a Extension Pack-ot?
VB virtual os beállításaiban usb2 módban van?

(#71890) szezso15 válasza Doky586 (#71889) üzenetére


szezso15
addikt

Igen és igen... :( Tuti, hogy a W11 a baj amúgy, nincs kérdés. Ha le tudnám választani, működne. Na mindegy, ez már nagyon off topik, köszi nektek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#71891) cocka válasza Zoz (#71887) üzenetére


cocka
veterán

Nincs türelmem ehhez. :DD

XP-nél ugyanez a cirkusz volt a SATA driverekkel. Soha nem tudtam rávenni, hogy AHCI-re állított SATA vinyóra telepítse. Mindig csak az IDE mód ment.

(#71892) Jarod1 válasza tpeter77 (#71877) üzenetére


Jarod1
addikt

Driver easy

(#71893) kovy79


kovy79
őstag

Üdv!
Adott a gépem, amin Linux Mint / W7 / W10 OS volt.
A két Win egy 1TB-s NVME SSD-n, a Linux meg egy 120GB-s SATA SSD-n.
Ez utóbbin volt a boot is.
A SATA SSD távozott, én meg itt állok indítható Win nélkül.
Próbáltam egy másik SSD-re újra feltenni újra a Linux-ot, telepítéskor ki is választottam, hogy a Win mellé kérem (amit fel is ismert), de újraíndítás után, mikor a Win-t választanám, akkor 00xc000000e hibát kapok. Mint pl. itt.
Próbáltam ezt végigzongorázni, de a RebuildBCD 1 OS-t talál,ami igazából csak egy partíció mentés, tehát nem is működő rendszer.
CMD-ben végignézve a meghajtókat, minden korábbi OS, adat megvan (a W7 pl. j:\ ).
Tudna valaki segíteni, hogyan tudnám visszahozni a korábbi W7-et?
A többi OS nem számít.
:R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#71894) cocka válasza kovy79 (#71893) üzenetére


cocka
veterán

NVME SSD

És ezt támogatja a Windóz 7? :Y

Volt olyan frissítés amibe NVMe drivereket írtak?

Sose telepítettem egy eszközre két külön oprendszert. Két külön oprendszert általában külön-külön futtatok külön háttértárakról. Így semmi nem akad össze semmivel. Telepítéskor még a tápot is lehúztam arról, amire nem akartam, hogy barmoljon.

Ilyenkor amikor sehogy sem megy a visszaállítás, azt szoktam csinálni, hogy lementem az adatokat mittomén Macriummal és külön a registry software ágát meg a Documents & Settings ami mittomén milyen néven megy a 64 bites cucc alatt talán valami Appdata\Roamingban lévő ntuser.dat-ot, feltelepítem újra a windózt és akkor papíron a bootolás megoldva, a visszaállítást meg windózon kívülről csinálom visszamásolom a registry-ket, meg a data részt. Appdata könyvtárban is vannak fontos dolgok azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#71895) Zoz válasza cocka (#71894) üzenetére


Zoz
őstag

"Volt olyan frissítés amibe NVMe drivereket írtak?"
Igen, KB2990941 és KB3087873 kell hozzá.

(#71896) kovy79 válasza cocka (#71894) üzenetére


kovy79
őstag

Ne is mondd, kb. 2 napot szívtam vele 2018-ban.
Szóval a rendszer 5 éves és minden flott...volt.

Gondoltam én is hasonlóra, Linux alól le is mentettem gyorsan az egész Win7 partíciót.
De jó lenne valami teljes leírás.
Megvan az eredeti boot mappa, bootmgr, stb.
Nem hiszem el, hog nem lehet valahogy működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#71897) cocka válasza kovy79 (#71896) üzenetére


cocka
veterán

Csak a 7-től az a probléma a szimpla másolgatással, hogy telenyomták a rendszert NTFS symbolic linkekkel meg junctionökkel. Ja meg hard linkek is vannak fájlokra. Szóval emiatt elég körülményes csak úgy átmásolni.

Ezért nem is enged már FAT32-t, mert az XP még nem használt NTFS linkeket, ezért ott választható volt a FAT32 is. És mivel a rendszerfájloknak amúgy bőven elég lenne a 4 gigás fájlméretkorlát, így lényegében a FAT32 is elég lenne, HA nem lennének a linkek meg az NTFS titkosítás, meg gondolom a Bitlockernek is az NTFS az alapfeltétele.

Na én ez alapján csináltam, de nekem is egyszer működött, egyszer nem:

(én GRUB bootloadert akartam vele kiirtani)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71898) Csupingo válasza kovy79 (#71896) üzenetére


Csupingo
veterán

A boot partíció nem a kiszedett ssd-n volt? Elvileg a macrium reflect-nek is van boot helyreállító funkciója. A win 7-hez használható e, azt nem tudom. Mintha a win 10, vagy 11 topikokban említették volna, hogy áthelyezhetők az induláshoz szükséges bejegyzések a másik lemezről, de ehhez kéne a másik lemez is, vagy talán jó lenne egy tetszőleges win7 meghajtója?
Szerintem a win 7 telepítőben is van indítás helyreállító menü. Nincs egy telepítő kéznél?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71899) Doky586 válasza cocka (#71897) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP és W7 közt változott a bootloader, úgyhogy ha az xp ment fel utoljára akkor nem csoda ha használhatatlan lett. esetleg parancssorban pendriveról cseréld vissza.

Már XP alatt is volt hardlink ntfs-en, párszor megtréfáltam a haverokat hogy egy könyvtár mérete nagyobb mint az egész hdd mérete.

Illetve már XP-re is volt bitlocker, de az csak fat32 meghajtón működik. Tehát a bitlocker ntsf és fat32-n is működik.

[ Szerkesztve ]

(#71900) cocka válasza Doky586 (#71899) üzenetére


cocka
veterán

ha az xp ment fel utoljára akkor nem csoda ha használhatatlan lett.

Nem. Az egy másik gép volt eleve, amin Win 7 volt és valami live linuxos cuccot bootoltam, ami sikeresen létrehozott magának egy GRUB bootmenüt a rendszervinyón is, amit megpróbáltam kiiktatni, mert elég idegesítő.

Már XP alatt is volt hardlink ntfs-en,

Igazából arra próbáltam utalni, hogy a csak átmásolom a fájlokat egyik helyről a másikra téma nem igazán megy az adatok visszatöltésénél, mert az ilyen 7-ek alapból használják ezeket a mindenféle áthivatkozásokat. Pl. marha jó, amikor relatív hivatkozás van és egy bebootolt oprendszeren látszik egy másik hasonló oprendszer junctionje vagy symbolic linkje és mivel az inaktív rendszer mappája is pl. C:-re hivatkozik, a bebootolt rendszer mappájába lép be. Szívtam már meg így.

Sőt olyan is volt, hogy víruskereső elkezdte az NTFS linkek miatt a másik meghajtón is keresgélni a dolgokat. Mondom ne! Úgyhogy amelyik progiban lehet, ott kikapcsolom ezt a funkciót, hogy ne kövessenek semmilyen linket. Pl. Total commanderben keresésnél ultraszívás, amikor egy önhivatkozó mappába belelép és valahol a 10. reflexív művelet után feladja és továbblép. :DDD

Ugye ProgramDatában az Application Data. :D Talán volt is szó róla már korábban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.