Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Valamit elállítottam mert ilyen minimalista kinézetű a feladat kezelőm. Hogy kell visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#70752) Zoz válasza fcc (#70751) üzenetére


Zoz
őstag

(#70753) fcc válasza Zoz (#70752) üzenetére


fcc
aktív tag

Köszönöm.

(#70754) nesa


nesa
veterán

Valamelyik frissítésnél érkezett ez a bosszantó dolog, tudja valaki hogy lehet ezt kiirtani?

(#70755) nesa válasza nesa (#70754) üzenetére


nesa
veterán

Közben úgy fest wufuc megoldotta.

(#70756) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok! Win 7 alatt GPT-re particionált winyóból mekkora a max méret amit kezel a rendszer, ha csak sima háttértárként van és nem rendszer maghajtóként?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70757) King Unique válasza Moonwolf (#70756) üzenetére


King Unique
titán

GPT-re inicializált és másrészt fájlrendszer + klaszterméret függvénye, ahol NTFS-nél 64 KB-os klasztermérettel formázva elvileg 256 TB-ot kezel a W7 is, újabb W10 és W11 rendszerek 2 MB-os foglalási egységgel formázva pedig már 8 PB-ig.
Egyébként meg nyilván most nincsen és vsz a jövőben sem lesz egyhamar akkora tárolókapacitású HDD-d, hogy ez kérdés legyen. :B

[ Szerkesztve ]

(#70758) Moonwolf válasza King Unique (#70757) üzenetére


Moonwolf
senior tag

2TB volt emlegetve rendszermeghajtóként, viszont arról már nem volt szó hogyha nem rendszermeghajtóként használják a 2 TB nál nagyobb kapacitással rendelkező merevlemezt akkor abból mekkorát kezel normálisan.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70759) King Unique válasza Moonwolf (#70758) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt 2 TB az MBR limitje és az is pl. 512-e szektorméretnél, ellenben 4 Kn / 4 Ke esetén már 16 TB (pontosabban 16 TiB). Másrészt nem rendszermeghajtó és nem adattár meghajtó függvénye, hogy mekkora tárolókapacitású HDD-t kezel a W7, hanem MBR/GPT és fájlrendszer + klaszterméret, mint az előbb már világosan le lett írva...

(#70760) Csupingo válasza Moonwolf (#70758) üzenetére


Csupingo
veterán

To make more bits available for addressing, the storage device must be initialized by using GPT. This partitioning scheme lets up to 64 bits of information be used within logical sectors. It translates to a theoretical limitation of 9.4 ZB (9.4 zettabytes, or 9.4 billion terabytes).

Én ezt találtam itt. Lehet, hogy a gyakorlatban, vagy konkrétan win 7-nél kevesebb, de gondolom egyik esetben se kell még pár évig attól tartani, hogy kevés lesz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70761) Doky586 válasza Moonwolf (#70758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adattárként (GPT-re inicializált) HDD-n nincs méretkorlát (win7-en se).
"2TB volt emlegetve rendszermeghajtóként" ez gyakorlatilag így van (MBR/legacy boot miatt)

(#70762) King Unique válasza Doky586 (#70761) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ez egész pontosan úgy van, hogy a jelenlegi HDD-k tárolókapacitásához mérten nincsen reális méretkorlát és éppen ezért nincs miről beszélni a jelen esetnél meg jó sokáig amúgy sem, ellenben maga a GPT elméleti korlátja 9,4 ZB, ami fájlrendszertől és klasztermérettől + az OS felőli támogatástól függően a gyakorlatban (elvileg) lehet(ne) pl. 2 TB, 256 TB, 8 PB, stb...
A W7 támogatja a GPT partíciós sémát, illetve a 64 bites az UEFI-s telepítést és bootolást, vagyis ennek okán annál nyilván nem lehet 2 TB a limit rendszermeghajtóként, max. bizonyos (nem feltétlen mindegyiknél) asztali PC-knél, laptopoknál problémás lehet a W7 UEFI-s telepítése és ezért ott inkább a legacy (CSM) szerinti javasolt, akkor lehet MBR alapon 2 TB a limit...

[ Szerkesztve ]

(#70763) Doky586 válasza King Unique (#70762) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, úgy van ahogy mondod.
Csak számára próbáltam egyszerű magyarra lefordítani amit írsz. :B

[ Szerkesztve ]

(#70764) King Unique válasza Doky586 (#70763) üzenetére


King Unique
titán

Az már a legelső válaszban is megtörtént, többek között az ottani leírás is világosan szemlélteti hogy bőven le van fedve egy 4 TB-os - legutóbb akkoráról volt szó a téma topikjában - HDD kezelése GPT-NTFS alapon, de még egy jelenleg beszerezhető 18-20 TB-os, sőt az egyes hírek szerint 2030 körül egy 50-120 TB-os esetén sem lenne nyilván miről beszélni. :))

(#70765) Moonwolf válasza King Unique (#70762) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Van egy régi nem UEFI-s alaplap. Win7 alatt csatlakoztattam egy 4 tb-os külső hdd-t ami gpt-re volt particionálva. Sima háttértárként felismerte és írni is lehet rá. Viszont érdekelt hogy képes nagyobb tárhelyűt is normálisan kezelni, de ezek szerint akkor képes.
Egyébként köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70766) King Unique válasza Moonwolf (#70765) üzenetére


King Unique
titán

Igen, GPT-re inicializálva és adatlemezként használva nyilván képes kezelni még a legacy (CSM) mód szerint telepített W7 is, sőt ha most pl. 18 TB-osat vennél és legalább 8 KB-os foglalási egységgel NTFS-re formáznád akkor azt is képes lenne, max. a W7-et CSM módban futtató rendszermeghajtónál lenne a 2 TB-os limit az MBR miatt. Az USB-s csatlakozás meg ugye megint más, ott 4Kn logikai-fizikai szektormérettel MBR alapon még a 32 bites XP is képes kezelni 16 TB-os tárolókapacitásig a külső HDD-ket, sőt egy másik topik alapján neked is pont olyan külső házad van. :))

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#70767) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Bocsi lusta vagyok visszaolvasni a fórumot...
Most a win7-sem tud már kimenni a netre? Chrome/opera sikít hogy a dátum/óra nem jó..
Van erre valami egyszerű megoldás?
Van most nálam egy bontószökevény amire win7x86 ot kell pakolnom ,de itt most megakadtam...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70768) nesa válasza ricsi99 (#70767) üzenetére


nesa
veterán

Beállítani az időt?

(#70769) ricsi99 válasza nesa (#70768) üzenetére


ricsi99
addikt

Alap dolgokon/hibákon ugorjunk át....
Ugyanez a gép win8.1 en megy ,de 7-est igényli a tulaj..
Pár hónapja váltottam win7-ről és már a saját gépemen is észrevettem pár oldalnál...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70770) zoo8800 válasza ricsi99 (#70767) üzenetére


zoo8800
veterán

Hogy a fenébe ne tudna... :)

rip and tear, until it is done

(#70771) Zoz válasza ricsi99 (#70769) üzenetére


Zoz
őstag

Telepítés után ez megvolt?

(#70772) ricsi99 válasza Zoz (#70771) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi ,csak natur alap install ,driverek fel és kész.
Célgép-ként lenne használva.
1 program futtatásra.
Eddig 3 évet ment igy 0-24 ,csak a hdd behalt rajta.

Netezni se nagyon fog rajta ,így nem kellenek se frissitések se semmi.
Chrome is csak azér kell ,hogy a gmail-t elérje, kizárólag olvasásra.

Megpróbálom akkor ezeket felpakolni

UI: ezek letölthetőek ,vagy csak ha rászabadítom az update-t? 2-3 nap alatt végezne is vele a gép... :O

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70773) Zoz válasza ricsi99 (#70772) üzenetére


Zoz
őstag

Letölthetőek, nekem rajta van a Win7 telepítő pendrive-on, egyből mennek fel a telepítés végén. Pont azért is kell ezeket kézzel felrakni, hogy utána ne tartson napokig a WU :)

(#70774) winhate


winhate
őstag

Hali

Mivel lehet tökéletesen kipucolni egy felrakott proggy t?
Esetleg valami figyelő ami minden módosítást figyel loggol (pl installkor) esetleg eltávolít ?

Winfos7 64bit

Köszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70775) Digitalpimp válasza winhate (#70774) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Revo uninstaller. Van belőle portable is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#70776) winhate válasza Digitalpimp (#70775) üzenetére


winhate
őstag

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70777) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy GPT vagy MBR particionálási módot válasszak az 1 TB-os HDD-mnél?

Win7-em van és ezt az 1 TB-os HDD-t vettem a gépembe nemrég. Vannak a gépben más HDD-k is, és SSD meghajtó is a Win7-tel.
A régi alaplapom típusa: ASRock 960GM-GS3 FX.
Ha jól sejtem, a GPT lenne a helyes, mivel a HDD meghibásodása esetén nagyobb adatbiztonságot jelent. De inkább megvárnám mit javasoltok inkább.

Köszönettel várom a válaszotok.

(#70778) ricsi99 válasza peter889 (#70777) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha legacy-ba van telepítve akkor mbr.
2tb fölött kell a gpt.
Ha a vincsi meghal akkor mind1 milyen file-rendszer van rajta

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70779) peter889 válasza ricsi99 (#70778) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy válaszoltál.
De itt mit jelent az, hogy legacy? :B

Nem teljes halálra gondok, hanem pl. bad szektorosodásra - akkor is mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#70780) ricsi99 válasza peter889 (#70779) üzenetére


ricsi99
addikt

Csm/legacy -vagy uefi boot ,talán így érthetőbb..

A jobb fajta adatmentő software-k minden file rendszert ismernek.
Bad sector ,meg "nem olvasható rész" úgyszintén mind1 akkor már .....

Win meg az ntfs-t erőlteti ...szerintem a legpocsékabb file rendszer de mind1.

Fontos adatok tárolására ,pedig külső usb-s adattárolót /vagy felhőt használj.
Olyan nem létezik hogy 100% os biztonság... tárold több helyen és minimális lessz a gond ha valamelyik tárhely elszál.

Max kényelmetlenség ,ha vissza kell másolni az adatokat, de egy meghibásodott adattárolóról pl a "családi fényképek" visszaállítása a hibától függően ,ha lehetséges , akkor az elszálhat árban úgy is hogy a 13.dik havi fizud se lessz rá elég :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70781) peter889 válasza ricsi99 (#70780) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. Szóval a legacy az a hagyományos BIOSt jelenti, ami már évtizedekkel ezelőtt is volt?
És a BIOS-ok újabb típusa az UEFI?

Én a beállításoknál soha nem találkoztam az UEFI-vel, gondolom az alaplapom ezek szerint hagyományos Biosú. 2012 környéki a Biosom verziója: [link]
Akkor az un. legacy Biosom van ugye?

A fontos dolgaim több helyen is megvannak.
Külső USB-s tárolóm még nem igazán van, vannak 3,5-es HDD-im, részben a gépen kívül, részben pedig a gépben. Utóbbiak egy részét csak néha kötöm be.
Az adatmentés tudom hogy nagyon drága. :K
De pl. most ment tönkre a tosHiba P300-as (3TB) HDD-m, jelenleg 1545 bad szektorral, egyre rosszabbodik. De még mindent tudok róla olvasni. GPT-sre particionáltam.
Túlnyomó részben filmekkel van tele, amikről nincs biztonsági másolatom. Pótolhatóak, de azért szeretném azokat megőrizni. Mostanság készülök venni egy normális 4 TB-os HDD-t, még nem döntöttem el, milyet vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#70782) ricsi99 válasza peter889 (#70781) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen
Az uefi újabb. (de nem mindig jobb ,ha minden megy így is akkor ne is erőltesd)
Hát igen... a "családi filmek" sok helyet foglalnak... nekem is akad 1-2 terra :D
Win látni fogja a gpt particiót is... ott közelező ha 1 particiód nagyobb mint 2TB.
Ha a wincsid így haldoklik ,akkor szerintem addig ne erőltesd amig meg nem lessz az új.
Ha így szaporodik a bad sector ,akkor az szennyezősdésre vagy olvasófej hibára is mutathat... így van esélyed ,hogy egyik pillanatról a másikra teljesed megáll....
aztán sok idő lessz amíg "digitalizálod" újra a filmeket :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70783) peter889 válasza ricsi99 (#70782) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ.
Mélységében továbbra sem értem ezt az MBR/GPT témát.

https://hogyan.org/mi-a-kulonbseg-a-gpt-es-az-mbr-kozott-amikor-merevlemezeket-particionalunk/
cikk azt írja, hogy adatbiztonság szempontjából jobb a GPT:
"..Az MBR rendszereken a partíció és a boot adatok egy helyen vannak tárolva. Ha ezek az adatok sérülnek vagy felülíródnak, akkor bajban vagyunk. Ezzel szemben a GPT ezeket a kritikus adatokat több helyen is tárolja(...)Ha egy adat megsérül, akkor a GPT megpróbálja visszaállítani azt a lemez egy másik helyéről. Ezzel szemben az MBR még csak észre sem veszi a sérült adatokat. "
És hogy a GPT összekötődik az UEFI-vel.

De ha nincs UEFI, csak a régi BIOS, vajon a Win7(64 bites )-nél működik a GPT biztonságosabb adatkezelése?

„Az MBR-t csak akkor érdemes használni, ha feltétlen kompatibilitásra van szükségünk régi rendszerekkel.” Nem tudom mit ért régi alatt, de nekem nem fontos, hogy a régebbi rendszerekkel (pl. XP-vel) kompatibilis legyen.
Mondjuk a Raid0-ám (amíg volt), csak az MBR-eket látta, GPT-nem, de nem is tervezek HDD tömböt újra használni.

Soha nem használtam még UEFI-t.

Azért is kérdezem, mert szeretnék minél nagyobb adatbiztonságot bad szektorosodás esetére is.
A most tönkrement tosHiba P300-as (3TB) HDD-m, jelenleg 1545 bad szektoros, de eddig mindent tudok róla olvasni.
A régi Seagete HDD-m (160 GB-os) MBR-es 6 bad szektorral, és már vannak adatok, amiket nem tudok róla olvasni.

--------------
Igen, már nem merem használni tosHibát, mert csak rá van kötve a gépre, de lehet jobb volna lekötni róla.
És igen, nem szeretném újra letöltögetni a filmeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#70784) ricsi99 válasza peter889 (#70783) üzenetére


ricsi99
addikt

Röviden:
Gpt-t a 2tb-nál nagyobb particiók kezelésére találták ki.

Én addig le is kötném a toshibát.

UI:tölem azt használsz amit akarsz ,kérdezősködj a hdd -topicokban ,ez nem (csak) win7 feature... hátha vannak nálam okosabbak is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70785) peter889 válasza ricsi99 (#70784) üzenetére


peter889
őstag

Ok, inkább lekötöm, csak előbb lementek róla pár dolgot.

Azért köszönöm, még meglátom mit teszek.
Az elmúlt 10 évben már három HDD-m is elkezdett durván bad szektorosodni.

[ Szerkesztve ]

(#70786) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Windows 7 et szeretnék felrakni.

microsoft defender szerintetek elég felrakni vagy valami komolyabb virusírtot rakjak fel ?

(#70787) pilipi válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


pilipi
aktív tag

Hamarosan 2022-t írunk, azaz aki most akar windows 7-et telepíteni az miért akarna bármilyen védelmi rendszert ahhoz a rendszerhez.
Teljesen feleslegesen foglalnád le a gép erőforrásait, bármilyen tűzfallal vagy vírusirtóval.
Szalacsi professzor is megmondta: "AZ ELLEN NEM VÍÍÍD" ;]

(#70788) ricsi99 válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


ricsi99
addikt

7-et már nem javaslom... több böngésző/antivírus már elhasal.
Próbáld meg a 11-et.. kis trükközéssel felmegy, saját tapasztalataim szerint nem kér több erőforrást mint a 7... viszont a wincsit jobban tekergeti

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70789) jenei1994 válasza ricsi99 (#70788) üzenetére


jenei1994
addikt

Megnézem a 11 et. Köszönöm!

(#70790) Gézengúz válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


Gézengúz
addikt

NOD32 teljesen jól hasít, pedig jönnek az újabb verziók. De nincs gond.

(#70791) viktor82 válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


viktor82
őstag

Egyik gépemen win7 van nod csak a rendszerfrissitések után települ vagy kaspersky-t ajánlom.

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#70792) ekkold válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


ekkold
őstag

Microsoft: MSEinstall_x64 MSEinstall_x86 anyóséknál feltettem nemrég win7-re a 64 bites verziót. Leszedte a friss virusadatbázist a netről, és teszi a dolgát. Kevés erőforrást igényel.

(#70793) _DiEGO_ válasza ekkold (#70792) üzenetére


_DiEGO_
őstag

+++ de van hogy maga a főproggi is frissül , én is használom Win 7-et is !

Meg csak tudni kell a Windows tűzfalát is kezelni hol kel engedni/tiltani a kimenőket és a bejövőket... komolyan mondom, sokan nem tudják, és Win7 -nél is ugyanott.

[ Szerkesztve ]

(#70794) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy régi win7 es HTPC m amit kb félévente bekapcsolok.
Szinte mindig jön üzenet, hogy új frissítést telepít.
Azt hittem már végleg megszűnt a támogatás, akkor mi ez amit mindig telepít ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#70795) Zoz válasza DonThomasino (#70794) üzenetére


Zoz
őstag

Ha megnézed a frissítések listájában, akkor megtudod :)
Attól, hogy a rendszerhez nem jön frissítés, még a .NET, Defender, Office, stb még kapja a frissítéseket.

(#70796) efi99 válasza DonThomasino (#70794) üzenetére


efi99
senior tag

Biztonsági intelligencia izé adatbázis. Pár naponta van.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70797) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag


[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#70798) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
Lenne egy alaplap tesztelésre használt ssd-n windows xp, windows7 windows 10 telepítés.
A windows 10-el, xp-vel nincs gond, de a windows 7 néha összeszarja magát és boot közben kékhalálozik.
Sejtésem szerint valami az ide sata stb driverekkel van probléma.
Van ötletetek, hogy mivel mit mire állítsak?
Régen volt egy hdd-n egy win7, az mindig mindennel bebootolt, csak tönkrement a hdd.

Köszönöm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70799) winhate válasza jenei1994 (#70786) üzenetére


winhate
őstag

Defender helyett Nod32 t ajanlom. (win7 sp1)

Ez a [KB4490628] frissites szükséges hozzá.

Innen mar szedheted is.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70800) gregory91 válasza envagyok (#70798) üzenetére


gregory91
senior tag

Esetleg próbáld átállítani a szimulációt IDE módról ACHI-ra(windows xp esetén érdemes visszaállítani IDE módra).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.