Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) King Unique válasza simongab (#71548) üzenetére


King Unique
titán

De, megy, csak ugye normál esetben utána frissíteni kellene a rendszert, telepíteni többek között a hiányzó SHA-2 frissítést is (bővebben), ami esetedben vélhetően nem történt meg, azért lehet az MSE update és az aktiválási probléma...

(#71552) Gyurka6 válasza King Unique (#71550) üzenetére


Gyurka6
őstag

Utólag tudom én is, láttam egy program nevét klónozásra, letöltöttem, nem voltam figyelmes, így jártam, kaptam megfelelő segítséget, egy fél napom ráment.
A segítséget és segítő szándékot mindenkinek köszönöm!

Gyurka

(#71553) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki letöltötte már a win7-hez kiadott idei (e havi) frissítést? A Firefox gyorsításával kapcsolatban. Tapasztalat?

(#71554) Inhouse válasza nincsnév007 (#71534) üzenetére


Inhouse
őstag

Hozzárendeléssel próbáltad megnyitni? Én is jártam így...valami bugnak kell lennie, mert, ha jól rémlik, fájl->megnyitással simán mutatja ugyanazt a képet. Egyébként Xnview és kész.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#71555) Csupingo válasza Doky586 (#71553) üzenetére


Csupingo
veterán

Erre a defender hibára gondolsz? Az elvileg 5 éves téma, nem csak a win 10-11 -et érinti?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71556) Doky586 válasza Csupingo (#71555) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű arra. Itt írják hogy "A frissítést a Windows 7 és 8.1 felhasználók is megkapják" ehavi cikk.

(#71557) cocka


cocka
veterán

Nekem még a Windóz update-tel jött egy utolsó frissítés az Office 2013-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#71558) Estwan


Estwan
csendes tag

Sziasztok!
Win7 pro x64 fut egy régebbi laptopon, amely az utóbbi időben jelentős mértékben lelassult.
a processzor a gép tétlensége esetén is igen nagy kihasználtsággal pörög.
Vissza lehet-e állítani a rendszert alapba úgy, hogy nincs visszaállítási pont?

Privátot küldj légyszi, arról kapok értesítést!

(#71559) King Unique válasza Estwan (#71558) üzenetére


King Unique
titán

Akkor értelemszerűen meg kellene nézni a feladatkezelőben, hogy melyik folyamat pörgeti annyira a CPU-t.
+ Nem árt ilyenkor víruskeresést futtatni, egy EOL rendszernél meg pláne.

Ha nincsen visszaállítási pont és nem készült komplett rendszermentés lemezképfájlba, akkor nyilván nem lehet korábbi állapotra visszaállítani a rendszert.
Max. esetleg a Windows 7 alól futtatott javító telepítés lehet opció a személyes fájlok és telepített alkalmazások megtartásával.

How to Do a Repair Install to Fix Windows 7

(#71560) cocka válasza King Unique (#71559) üzenetére


cocka
veterán

Ez utóbbi azért fasza, mert az összes addigi frissítést kompletten kukázza és kezdheted a "szenvedést" elölről.

(#71561) Doky586 válasza cocka (#71560) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezért szokás előre gondolkodni és rendszermentést készíteni akár a win7 eszközével akár macriummal fileba.
Lemezkép biztonsági mentése

(#71562) cocka válasza Doky586 (#71561) üzenetére


cocka
veterán

Macriumot jobban szeretem.

(#71563) Estwan válasza King Unique (#71559) üzenetére


Estwan
csendes tag

Hát a lemezkép mentéssel már elkéstem. Próbálom lecsupaszítani a rendszert amennyire lehet. A mindenféle rendszer szemét eltávolításra van valamilyen jó módszer?
Azzal még bepróbálkoznék, aztán ha nem lesz siker jöhet a rendszer újratelepítése a sok-sok macerával együtt...
Nagyon sok elvárás nincs ezzel a géppel kapcsolatban, de iszonyúan lassú lett főleg ahhoz képest, hogy SSD-ről fut a rendszer.

Privátot küldj légyszi, arról kapok értesítést!

(#71564) King Unique válasza Estwan (#71563) üzenetére


King Unique
titán

:F

A feladatkezelőben megnézted, hogy melyik folyamat / program pörgeti a CPU-t, vírusellenőrzést futtattál, talált valami kártevőt?
+ Az SSD állapota rendben van a gyártó diagnosztikai szoftvere vagy a naprakész (6.10) HDS szerint?

(#71565) Szirtimorc válasza Estwan (#71558) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Táp/akku hiba is tud ilyet csinálni

(#71566) Doky586 válasza Estwan (#71558) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezért szokás előre gondolkodni és rendszermentést készíteni akár a win7 eszközével akár macriummal fileba.
Lemezkép biztonsági mentése A végén ott a Macrium Reflect is.

(#71567) Storms


Storms
őstag

Sziasztok!
Egy jó vírus és kémprogram védelemmel még ma is használható a Windows 7 biztonságosan? Mert akkor Win 10-ről majd visszatérnék rá. :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#71568) King Unique válasza Storms (#71567) üzenetére


King Unique
titán

Egy már nem támogatott, biztonsági frissítéseket nem kapó és ezáltal idővel egyre "lyukasabbá" váló operációs rendszernél, amin már a népszerű böngészők sem frissülnek újabb verziókra és amiatt azok esetleges biztonsági hibái sem lesznek már javítva, nem igazán reális a biztonság kérdése... Persze technikailag még használható és működik, meg amíg még támogatják az egyes programok, + ha odafigyel a felhasználó akkor az is egyfajta védelmi vonal lehet, de egy ilyen operációs rendszer már fokozottan ki van téve az online veszélyeknek és éppen ezért egyre kevésbé javasolt az online használata. Önmagában az antivírus szoftver pedig eleve nem nyújt teljes körű védelmet, ha az előbbiek nincsenek rendben, nem fogja teljes mértékben ellensúlyozni azt.

[ Szerkesztve ]

(#71569) cocka válasza King Unique (#71568) üzenetére


cocka
veterán

Nem is tudom minek kapcsán, olvasgattam a Win7-ről és nézem, hogy hű.. itt még mindig vannak olyan update-ek, amiket nem telepítettem fel. Valami 500-as kezdetű a KB után.

(#71570) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. A gépemen a következőre lettem figyelmes: El akartam indítani egy zenét jobb gombbal, (Hogy társítsam az aimp-hez, csak közben elfelejtettem, hogy az még nincs feltelepítve :) ) és közben találtam egy "megosztás Kapás! -sal nevű izét.
Ez mi a frász, és hogy kerülhetett oda? Hogyan tudom eltüntetni, és ellenőrizni megbízhatóan a gépet? Tudtommal nincs Kapás nevű ismerősöm.

[ Szerkesztve ]

-

(#71571) Zoz válasza 7Sony7 (#71570) üzenetére


Zoz
őstag

Daemon tool része a Kapás!
(Angol verzióban Catch!)

(#71572) 7Sony7 válasza Zoz (#71571) üzenetére


7Sony7
addikt

Na basszus, sose jöttem volna rá. Köszi az infót! :R

-

(#71573) simongab


simongab
senior tag

Nna..zavartalanul működik a W7 a betelefonálós regisztrációval. Viszont indulásnál lassan lesz zöld állapotban az essentials és az aktiváció ellenörzés...nem lehet azt valahogy meggyorsítani?

(#71574) Doky586 válasza simongab (#71573) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Topic fejléc módszert alkalmaztad..?

(#71575) simongab válasza Doky586 (#71574) üzenetére


simongab
senior tag

melyik módszert?

(#71576) Doky586 válasza simongab (#71575) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

EZT:

(#71577) simongab válasza Doky586 (#71576) üzenetére


simongab
senior tag

Talál frissítéseket...az zavartalanul jön rá...de kipróbálom hátha segít ez a módszer. A probléma a regisztrációval van. Az update egyébként regisztráció nélkül úgy tudom nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#71578) Zoz válasza simongab (#71577) üzenetére


Zoz
őstag

De, megy az update aktiválás nélkül is.
Ha először naprakészre van frissítve a rendszer akkor működik a netes aktiválás is.

(#71579) simongab válasza Zoz (#71578) üzenetére


simongab
senior tag

működik...de minden indulás után csak 2 perc múlva indul el. az MSE és a valódi plecsni..és ez engem zavar... nagyon nehéz a szövegértés :D A W7 egyébként kezdetektől naprakész...

[ Szerkesztve ]

(#71580) winhate válasza Storms (#71567) üzenetére


winhate
őstag

Nyugodtan visszaterhetsz meg mukodik sokminden. A Chrome dobta el a tamogatasat.Firefox frissul, nod32 meg megy. Panikra semmi ok amig van nod32 kb mindent megfog.
Akkor van baj ha az uj gamakra faj a fogad.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71581) simongab válasza Doky586 (#71576) üzenetére


simongab
senior tag

Lefuttattam a W kártevőmentesítőt és több víruskeresőt...nem találom hogy miért jelenik meg nagy késéssel az aktiválást jelző plecsni és indul el a Microsoft S.E. Én is valami kártevőre gyenekodtam de nem hiszem hogy ez lenne a baj

(#71582) winhate


winhate
őstag

Firefox 115 az utolso

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71583) cocka válasza winhate (#71582) üzenetére


cocka
veterán

2024. szeptember Hol van az még?

Amúgy csak azért írok ide, mert engem is érint, bár 8.1-et használok. De a support megszűnése egyszerre történik majd.

(#71584) _DiEGO_ válasza cocka (#71583) üzenetére


_DiEGO_
őstag

No meg mennyi .per (115.1.15) lesz a 115.0.0 alatt... év végéig simán el lesz, vagy akár belenyúlhat 2025-be is. :))

(#71585) efi99 válasza winhate (#71582) üzenetére


efi99
senior tag

Számomra amúgy nem teljesen világos, hogy miben nyilvánul meg a mélyen ez a nem támogatás? A legtöbb program azért oda-vissza fut a 2 OS-en, az ember már hajlamos arra gondolni, hogy szinte csak beépítenek egy ellenőrzést, hogy melyiken fut, aztán reklamál...
Volt már szerencsém pl olyan játékhoz, aminél ment sóder, hogy azért W10 only, mert így meg úgy, meg 2 felé fejleszteni stb, aztán a netről levadászott 33 kB-os patch-csal meg simán rá lehetett venni, hogy hibátlanul menjen W7-en is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71586) cocka válasza efi99 (#71585) üzenetére


cocka
veterán

Majd szólj akkor, ha a Firefoxhoz is találtál ilyen patchet.

(#71587) ledgeri válasza _DiEGO_ (#71584) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A firefox számozása, és fejlesztése nem úgy működik, hogy toldozgatják és amikor megunják csere.
Vannak verziók persze, de a sűrűn név változtatottak, azok nigthy meg béta verziók a fő kijövetele előtt, majd nagyverzió. Ha épp ESR váltás van, akkor az kijön, majd és kap 13 hónap aktív supportot, hogy legyen 2 hónap átfedéses átállási lehetősége annak akinek az kell.

a firefox most kijött verziója átáll az ESR-re, és a 13. hónappal vége. Ha kell lehet, hogy betolnak még egyet, de nem tartanám valószínünek, hogy mennek tovább, hogy elérjék a 3 támogatatlan windows támogatása státuszt

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71588) winhate válasza efi99 (#71585) üzenetére


winhate
őstag

Ezeket mar kiirtottak win7 alol:

OBS

UserBenchmark

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71589) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
W7 friss telepítésnél ez miért jelenik meg? Nagyon régen találkoztam csak vele...

(#71590) Doky586 válasza Aureal (#71589) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül nem SP1 nélküli wint telepítettél???

(#71591) Aureal válasza Doky586 (#71590) üzenetére


Aureal
senior tag

sp1-es

(#71592) Aureal


Aureal
senior tag

Másik:
Van ssd-n egy adott gépben használt win7, ahhoz a hardver konfighoz telepítve.
Egy teljesen más alaplappal, de ugyanúgy amd procival rendelkező másik gépen kéne megis futtatnom. 🧐
Amúgy nem is indul el a másik géppel, újrabootol a win logó után. Hogy lehetne működésre bírni mégis, mert olyan programok stb. vannak alatta, amiből menteni kéne adatokat stb. hisz egy új telepítés mindent lenullázna? A rendszer meg a volt hardver nélkül nem megy.
Találtam ilyen megoldást, [link] de ehhez is menni kéne a rendszernek. :F

[ Szerkesztve ]

(#71593) Doky586 válasza Aureal (#71592) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanúgy kellene a biost beállítani mint a másik lapon volt, különös tekintettel az ahci-re, csm-re, secure boot-ra, bootsorrendre. De ígyse biztos a siker win7 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#71594) Aureal válasza Doky586 (#71593) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát ez egy ilyen és Award biosa van. [link] A másik gép meg egy Fujitsu Esprimo volt, teljesen egyedi megoldásokkal.

Próbáltam win7 telepítőből a helyreállítási, javítási részt futtatni, ill. itt a külső eszközről meghajtó programok hozzáadása lehetőséget a chipset, cpu, onboard vga ürügyén, de sikertelenek voltak a driver hozzáadások sajna. Nem sok ötletem maradt.

Újratelepítés frissítéssel volna jó, csak az nem futhat telepítőlemezről bebootolva, kizárólag on the fly rendszer alól indítva a súgó leírás szerint. Vhogy át kéne migrálni az adatokat a régi rendszerről de registry meg common files, roaming stb.vel együtt. :F

[ Szerkesztve ]

(#71595) Doky586 válasza Aureal (#71594) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HBCD-PE ről bootolva mentsd le róla az adatokat, aztán tiszta telepítés...

(#71596) cocka válasza Aureal (#71592) üzenetére


cocka
veterán

[link]

Ez nem oldja meg? A kérdés persze az, hogy mi történik az automatikus újraindulás előtt közvetlenül?

Windózon kívülről úgy tudod megoldani, hogy ne induljon újra hiba esetén, hogy bebootolsz penről vagy Win7-es DVD-ről és aztán számítógép javítása és ott lesz majd az opciók közt a parancssor. Ha pened van arról indíthatsz pl. egy portable total commandert és onnan egy loadhive nevezetű programmal be lehet tölteni egy telepített rendszer registry-jét.

A progi meg úgy működik, hogy miután megnyílt megkeresed a telepített windózod, aztán Windows\System32\config mappa és ott betöltöd a SYSTEM ágat. Kiír egy üzenetet, amelyben azt írja, hogy létrehozott az adott ideiglenes telepítőkörnyezet registry bejegyzései mellett egy SYSTEM_00 ágat, ami viszont már a telepített rendszered SYSTEM ága. Tilos ezt az üzenetet leOK-zni, amíg a módosításokat nem végzed el a regeditben, mert ellenkező esetben megszűnik a létrehozott _00 ág és kezdheted a loadhive-val elölről.

Ebben megkeresed ezt: HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\CrashControl, az AutoReboot értékét átírod 0-ára.

Ha kész, akkor bezárod a regeditet és utána leOK-zhatod az üzenetet is. Ezután már arról is többet fogsz tudni, hogy mi miatt indul újra. Ha az érték átállítása ellenére is újraindul, akkor gyanús, hogy az hardveres probléma.

Meg ugye az se mindegy, hogy képbe kerül-e az UEFI-s cirkusz vagy régi BIOS van MBR-rel?

(#71597) Pista0001 válasza Aureal (#71592) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez egy kicsit meglep. Annó volt egy Win7 telepítésem, ami P55/i5-760-ból ment Z77/G540-be, onnan meg AMD A4-5000-be, és hibátlanul indult minden alkalommal... :F

(#71598) ekkold válasza Aureal (#71592) üzenetére


ekkold
őstag

Nyonmd az F8-at induláés közben , és amikor beadja a menüt, válaszd a csökkentett módot. Ilyenkor a drájverek jelentős részét nem tölti be, de el tud indulni. Ezután fel tudja ismerni a hardverváltozásokat, telepíthetsz új drájvereket, és ujraindítás után valószínűleg jó lesz. Már többször cseréltem hardvert win7 alatt ilyen módszerrel.

(#71599) cocka válasza ekkold (#71598) üzenetére


cocka
veterán

Nem rémlik, hogy Windóz 7-nél hogy működik, de valószínűleg ugyanúgy, mint 8.1-nél. Ott aztán püfölheted az F8-at leszarja. Ha elindul a windóz külön ikont érdemes létrehozni a csökkentett módnak, meg a normál módnak is, mert ilyen F8-as menüket már csak akkor tölt be, amikor már többször nem tudott elindulni a rendszer megfelelően ÉS ezt érzékeli is.

Windózon kívül meg marad a boot DVD vagy boot pendrive, ahonnan be tudsz lépni a parancssorba és ott lehet a bcdediten keresztül aktiválni a csökkentett módot.

bcdedit /set {default} safeboot minimal

Szóval én akárhányszor püföltem az F8-at a Windóz logó előtt, nekem baszott bejönni, de ahogy olvasom nyomva is kellett volna tartani. Na mindegy, a lényeg: az XP-hez képest 7-től kezdve sokkal jobban megnehezítették a csökkentett módba jutást.

(#71600) Zoz válasza cocka (#71599) üzenetére


Zoz
őstag

"Nem rémlik, hogy Windóz 7-nél hogy működik, de valószínűleg ugyanúgy, mint 8.1-nél."
Nem, ez a 8-tól kezdve lett elbacva. 7-nél még simán van F8.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.