Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) MostaPista


MostaPista
tag

Biztonsagos es csoportos driver frissitesre mit javasoltok?

Regi gep, win7 van rajta, de a szokasos uzenet, hogy nem talal drivert, stb.

Kb. 4-5 drivert kell telepiteni es vagy tizet frissiteni.

Driverfrissito programok nemelyike ad megoldast, de ket esetben jon a piros win figyelmeztetes, hogy ez nem a gyartotol van, ne legyen telepitve.

Most szenvedek, hogy a device manager-bol egyesevel kigyujtsem a drivereknel a "hardware lds" alapjan a kodokat, de webes keresesek ez alapjan se eredmenyesek.

Jo lenne legalabb egy kis program, ami a hardware lds-ek listajat kiteszi egy szovegfajlba, mert napokig tart a bogaraszas. :O

(#70802) gregory91 válasza MostaPista (#70801) üzenetére


gregory91
senior tag

"Driverfrissito programok nemelyike ad megoldast, de ket esetben jon a piros win figyelmeztetes, hogy ez nem a gyartotol van, ne legyen telepitve."
uhhhh....Ez olyan mint a "kecskére bízni a káposztát"...

Inkább használd bátran az aida64-et.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70803) MostaPista válasza gregory91 (#70802) üzenetére


MostaPista
tag

Azert nem veszem meg.

(#70804) gregory91 válasza MostaPista (#70803) üzenetére


gregory91
senior tag

30 napos trial jár hozzá.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70805) ricsi99 válasza MostaPista (#70801) üzenetére


ricsi99
addikt

Régebbi géphez a gyártói oldalon talélsz működö drivert..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70806) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Van egy régi (2014-es) önkormányzati pályázaton nyert HP 250 G1 laposa apáméknak. Hologramos matricás eredeti termékkulcsos kiadás, előtelepített w7 home-al.
Most cseréltem ki a hdd-jét egy ssd-re, de már nem elérhető a w7 telepítője sehol.
Úgy tudom a HP által előtelepített gépekre nem lehetett régebben sem lehúzni ms storeból iso telepítőt, mert nem fogadta el letöltéskor a HP hologram matricás termékkulcsát.

Kérdés: tudjátok esetleg mi volt a legutolsó kiadott (frissített) w7 telepítő lemezkép?
Volt ezeknek build száma?
Esetleg megpróbálnék egy ilyet felnyesni az ssd-re, hátha installnál bevenné a HP valid termékkulcsot... :F

Help me please!
:R

(#70807) ricsi99 válasza Aureal (#70806) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha a régi win jó ,akkor inkább átmásolnám/migrálnám az ssd-re...
Ha nem akkor "virágbolt" @.torent ... pont ott ahol a linux isók is vannak....
Viszont lehet inkább a win11-et kellene megpróbáld... fel lehet varázsolni nem támogatott gépekre... s lehet jobb is lenne ... Ha üres az ssd- szerintem egy próbát megér... ha meg nem válik be akkor még mindig ott a 7

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70808) Doky586 válasza Aureal (#70806) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] innen letölthető a win7...

(#70809) Aureal válasza ricsi99 (#70807) üzenetére


Aureal
senior tag

Áááá, dehogy jó a régi w7! Tiszta szemét már és full lassú is önmagához képest is.
Bár nem tettem le a w7-ről sem, lehet mégis inkább w10-et kén megpróbálni, mint 11-et. Nem?
Azt a "virágnyelvet" sajna nem értem :) torrenteken meg olyan herélt, esetleg kémprogrammal fertőzött cuccok lehetnek, amik hát... khhhhm...
Régen egy haverom kipróbálta így a hackelt galaxy xp-t, de kb. egy őszinte mosolya nem volt utána sokáig! :D

(#70810) Aureal válasza Doky586 (#70808) üzenetére


Aureal
senior tag

Erről mit lehet tudni?
6g w7 telepítőt még sosem láttam. :F

Szóval azt nem tudjátok, a hivatalosan utoljára kiadott legál w7-nek mi volt a build száma?

(#70811) Doky586 válasza Aureal (#70810) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

7601
[link]

(#70812) Aureal válasza Doky586 (#70811) üzenetére


Aureal
senior tag

Tehát sp1 óta nem volt újabb ezek szerint.

És a linkeden az mitől 6g méretű?

(#70813) Gézengúz válasza Aureal (#70812) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ettől.

[link]

(#70814) King Unique válasza Aureal (#70806) üzenetére


King Unique
titán

A HDD —► SSD csere miatt aztán pont felesleges volt a clean install, elég lett volna klónozni és akkor nem kellene most ISO-t vadászni...
Ha már annyira a clean install a cél, akkor egyik fórumtag készített ehhez blogbejegyzést amiben van W7 ISO letöltési link, ahol a Microsoft szoftverletöltő oldaláról lett letöltve az ISO-fájl és utána külső tárhelyre felöltve mivel az előbbinél már nem érhető el, + saját felelősségre akár az integrált ISO is opció lehet, + ki lett tárgyalva itt a topikban már számtalanszor hogyan lehet utána a támogatás végéig kiadott frissítéseket telepíteni. Ennyi és ezzel túl is van tárgyalva a téma, nem szükséges tovább ragozni.
+ Másik opció a konzumer vonalon már nem támogatott W7 helyett esetleg W10 / W11 telepítése, utóbbiak aktiválhatók W7 termékkulccsal is.

[ Szerkesztve ]

(#70815) Jarod1 válasza Aureal (#70806) üzenetére


Jarod1
addikt

klónozd rá a hdd ről a win7 et,,, utána frissült win10 re is, egész jó csak még Ramot is kapott..

(#70816) Doky586 válasza Aureal (#70812) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az a "6g"..?
4G meg 5G telefonokról már hallottam, de 6G-ről még nem. Vagy valami windows fejlődéstörténet ez?? :F

(#70817) ricsi99 válasza Aureal (#70809) üzenetére


ricsi99
addikt

Na nálam meg a haverom csodálkozott ,hogy win7-et sem tud valaki telepíteni /letölteni
,ami köztudott hogy gyárilag tele van herélt ,ms kémprogramos cuccokkal ami ráadásul 6gb...
Troll off

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70818) Aureal válasza Doky586 (#70816) üzenetére


Aureal
senior tag

"hat gigabájt fájlméret" (a lemezképnél)

(#70819) King Unique válasza Aureal (#70812) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnéznéd jobban azt a linket, akkor látnád, hogy a 32 bites és 64 bites gyári, microsoftos forrású W7 ISO is ott van és összesen a 2 db együtt 6 GB, nem 1 db 32 / 64 bites W7 ISO annyi, utóbbi max. pl. a 3rd party integrált változatoknál szokott lenni... :B

[ Szerkesztve ]

(#70820) Aureal válasza King Unique (#70819) üzenetére


Aureal
senior tag

Oké. Nyilván nem naponta ezzel foglalkozok, így kéretik kicsit nagyobb türelemmel lenni a zöldfülűek felé. ;)

(#70821) Aureal


Aureal
senior tag

S már csak 1 kérdés, hogy kicsit érettebb zöldnek tűnjön a fülem:
Szóval egy szétgyalázott 7 éves rendszer a registryjével, miért olyan jó klónozandó dolog?

Én nem tudom, de anno voltak akik az új telepítésekről is mindenféle vinyó bütykölő csoda progikkal mentéseket csináltak (pl. Norton Ghost stb.) gyors resque visszaállításokhoz. Mi felénk ha döglött lett az os, vagy új storage jött a házhoz, mindig ment a telepítő lemezről az újrarakás.
Vagy ez a klónozás most akkor a szűz telepítést hozza vissza? Nem vágom. :F

(#70822) King Unique válasza Aureal (#70820) üzenetére


King Unique
titán

Oké, de a linket megnyitva eleve látszik, hogy több db fájl van oda feltöltve, "info" opcióra kattintva megtekinthető melyik micsoda és mekkora méretű, stb., nem feltétlen kell ehhez napi szinten ezzel foglalkozni. ;)

Ha a HDD-n még megvan a W7, akkor adott a klónozás lehetősége, ha inkább clean install a cél, akkor ahhoz is le lettek írva, linkelve a szükséges információk, hajrá.
A klónozás azért praktikus és jó dolog, mert akkor nem kell mindent teljesen a 0-ról kezdeni, a Windows telepítése és frissítése mellett mindent újra beállítani és minden programot újratelepíteni, stb., hanem gyakorlatilag ott és abban az állapotban folytatható a rendszer használata, ahol abba lett hagyva, ami egy X éves, nagyon belakott rendszernél bizony számíthat. Ahol az hogy 7 éves telepítés, nem jelent kb. semmit, attól még működhet jól egy Windows és lehet oké, nem feltétlen kell csak amiatt újratelepíteni, mert már több éves. Persze ha annyira szét van cseszve, akkor viszont nyilván célszerűbb lehet inkább a clean install, de az ilyenkor a HDD SSD-re történő cseréjétől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#70823) Gézengúz válasza King Unique (#70819) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha megnéznéd jobban azt a linket akkor....

Build: 6.1.7601.25712 (x86fre.win7sp1_ldr_escrow)
ISO merete: 4,97 GB (5.347.241.984 bajt)

Build: 6.1.7601.25712 (amd64fre.win7sp1_ldr_escrow)
ISO merete: 7,11 GB (7.636.252.672 bajt)

(#70824) Aureal válasza King Unique (#70822) üzenetére


Aureal
senior tag

" Persze ha annyira szét van cseszve, akkor viszont nyilván célszerűbb lehet inkább a clean install"

Pl. akkor azt mondom, hogy egy intéző ablakot megnyitnia (a hdd-ről futva) és kirajzolgatnia a gombokat, ikonokat rajta ½ perces várakozás, az csak mond vmit. :K

Na mindegy. Kipróbálok egy w10-et az ssd-n mit produkál, aztán meglátjuk... De nem tom a HP előtelepített, w7 termékkulcsát elfogadja-e majd. :F

[ Szerkesztve ]

(#70825) Zoz válasza Aureal (#70824) üzenetére


Zoz
őstag

Tökéletesen leírtad a probléma okát: hdd-ről futva...
Át kell klónozni és örülni, hogy jééé milyen gyors lett :) Hetente 3-4 ilyenhez van szerencsém.

Amúgy meg ha új telepítés, akkor igen a HP-s kulccsal is megy a Win10 vagy akár 11 is.

(#70826) King Unique válasza Gézengúz (#70823) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ha jobban megnézed azt Mega linket amit a fórumtag is linkelt abban a hozzászólásban - abban és nem ebben... - a bogbejegyzéséből, akkor láthatod hogy:

Win7_SP1_Hungarian_x32.iso —► 2,77 GB
Win7_SP1_Hungarian_x64.iso —► 3,52 GB

Ez már vicc, de tényleg... :N :))

[ Szerkesztve ]

(#70827) King Unique válasza Aureal (#70824) üzenetére


King Unique
titán

Azt mondja, hogy lassú, 5400 RPM-es laptop HDD-ről fut a W7, aminél nem meglepő a lassú működés illetve a fáziskésés, pont ezért kellene bele az SSD. ;)

Elfogadja a korábbi határidő lejárta után is, le lett már írva az előző válaszban világosan, több cikk is van erről (példa), stb.

[ Szerkesztve ]

(#70828) Aureal


Aureal
senior tag

Rendben. Közben felkúszott szépen a w10 rá. HP kulcs elfogadva (sikeres regisztráció).
18 mp lett bekapcsolástól az asztal és ikonok megjelenéséig a boot time, ez így remek egy ócska géptől! "Öröm é bódottá"
:R

(#70829) Doky586 válasza Gézengúz (#70823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De azt ugye tudod hogy az általad linkelt (7GB) verzió tele van illegális lopott szoftverekkel (frissítésekkel?), ami szerintem igen erkölcstelen dolog, céges környezetben büntetendő és nem véletlen nem tűrik meg publikus megosztón (ahol nem kell regisztrálni).

(#70830) Aureal


Aureal
senior tag

Ez lehet kicsit off ide, de vírusirtónak rábízható a gép a Defenderre teljesen vagy inkább más?

(#70831) ricsi99 válasza Aureal (#70830) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha win10-et telepítettél akkor miért nem a win10 topicban érdeklődsz azoktól akik napi szinten használják?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70832) Gézengúz válasza Doky586 (#70829) üzenetére


Gézengúz
addikt

Általam linkelt? Nem lehet, hogy valaki más linkelte és én csak hivatkoztam rá? :U

(#70833) Gézengúz válasza King Unique (#70826) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jogos, azt hittem az oprendes verziókról van szó.

(#70834) Jarod1 válasza Aureal (#70821) üzenetére


Jarod1
addikt

azért jó a klónozás mert áttesz mindent az ssd-re, látványosan gyorsul.
míg ha újratelepíted, drivereket kell keresned frissítéseket lehúzni, ami már mókolással megy csak,
ez legalább 4-8 óra ... főleg gikszerek is jönnek

(#70835) Doky586 válasza Gézengúz (#70832) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"és én csak hivatkoztam rá"
Igen, a bíróságon is erre szoktak hivatkozni: "Nem én döftem bele a kést, hanem ő szaladt bele.." :B

(#70836) Gézengúz válasza Doky586 (#70835) üzenetére


Gézengúz
addikt

.... egy életed lehet, megmondták már ezt itt egy páran, de nem változol soha.

(#70837) tmindegyi


tmindegyi
csendes tag

Sziasztok!

Win7 esetében hogy lehetne kideríteni egy (helyesebben már több..) restart okát? Egyszerűen csak elrestartol a gép. Persze még sosem láttam, mindig akkor teszi, ha nem ülök előtte :) Sajnos az élet nem egyszerű, ez egy Dell Precision T7400, benne 2 Xeon procival, 40GB RAM, és temérdek HDD.. Célfeladatra van tartva, ezért a Win7. Nincs rommá telepítve minden szirszarral..

Eseménynaplóban semmi érdemleges.
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

előtte: "Az előző rendszerleállítás (‎2021.‎12.‎01. - 15:02:40) váratlan volt." és "Az összeomlási memóriakép inicializációja nem sikerült!"

de semmi konkrét.. Ha nem ez a gép lenne, első körben cserélnék egy tápot :) De itt az sem egyszerű, a táp, ami benne van, másban nincs, és 1000W, nincs minden sarkon, ahol van, ott egy vagyon.. Szóval valahogy jó volna megtudni pontosan mi az ok..

Jó volna élőben látni, de eddig még nem kaptam el az eseményt... :(

Van erre valami cél SW, ami fut, és értelmes infót is ad.. :)

Köszi!

(#70838) Csupingo válasza tmindegyi (#70837) üzenetére


Csupingo
veterán

Kezdésnek innen, az automatikus újraindulás elől vedd ki a pipát. Ilyenkor a következő kékhalálnál nem indul újra és közöl némi infót, ami alapján talán könnyebb dolgod lesz rájönni a hiba okára. Talán okozhat ilyet memória hiba, alaplap hiba, hdd hiba, tápegység gond, rossz driver, stb. Sajnos elég sok minden, ezért kéne valami nyom, amin el lehetne indulni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70839) Jarod1 válasza tmindegyi (#70837) üzenetére


Jarod1
addikt

űűűű 40 Giga RAM? Jól látom? Gondolom szünetmentes van bekötve rá.
Első körben egy MEM tesztet futtatnék, Hűtése normális nincs melegedés egy Aidát is futtasd hőmérsékleteket mutatja.
(Amúgy ilyen random újraindításokat okozhatja a RAM ok hidegforrasztása ami a gyártásnál még megfelelő de hőingadozások hatására elválik 1-2 pad)

(#70840) Gézengúz válasza tmindegyi (#70837) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem is olyan régen volt hasonlóm, persze nem ilyen komoly gép, de a tápban volt 3 púpos kondenzátor, csere, azóta nincs gondom.

(#70841) tmindegyi válasza Csupingo (#70838) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Köszi a tipett, kivettem. Rögtön nyavajgott, hogy mivel nincs virtuális memória (minek lenne..) nem biztos, hogy menni fog, engedélyezzem. Szégyen szemre engedélyeztem :) (SSD van alatta, azért volt tiltva..)

kíváncsi leszek az eredményre :)

(#70842) tmindegyi válasza Gézengúz (#70840) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia! Mert? 40GB nem sok szerintem. Ezek ECC-s RAM-ok, nincs ára.. Van benne 4GB modulból 8db, meg 1GB modulból 8.. Nem pénz.. RAM sosem elég :)

MEMTEST86 ment 4 napig hiba nélkül. Csak az persze nem terheli ki a gépet.. :( Érdekes, hogy mindig délután restartol el, sosem éjjel :D

(#70843) King Unique válasza tmindegyi (#70841) üzenetére


King Unique
titán

"SSD van alatta, azért volt tiltva.."

Aminek ugye kb. zéró értelme volt, mivel nem kell babusgatni, feleslegesen kímélni az SSD-ket, mert annyi írás jellemzően úgysem megy rá hogy idő előtt elérje/túllépje a TBW-t, valamint az önkényesen kikapcsolt (user error) lapozófájl mellett nem csoda ha ilyen-olyan anomália van a Windowsnál... :B

[ Szerkesztve ]

(#70844) tmindegyi válasza King Unique (#70843) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Nem babusgatás miatt, csak minek :) Legalábbis eddig vagy 4 évig sem volt.. Aztán mégsem volt gond.. :D

Ja még annyi, hogy ezekben a gépekben 120mm ventilátorok egy hőalagútban hűtik a procikat, RAM-okat. Most épp a proci 34 fokos, a RAM-ok a felső raiser boardon 32 fokos, az alsón meg 31 fokosak.. Szóval melegnek éppen nem mondható :)

Tápot ki nem vettem még, de szkóppal nézve a feszültségeket terhelésre sem hullámosak, zajosak. Táp biztos nem kondi hibás, de azt nem mondom, hogy nem attól van, csak azt, hogy biztos nem szekunder oldali kondik miatt.

Ha a restartnél most sem lesz kék halál, akkor biza gyanús a táp hiba, dehogy honnan szerzek másikat, azt még nem tudok :D

memória hibám már volt, akkor feldobott futó windows alatt egy BIOS szerű font-tal írt szöveget, hogy a raiser1-en a 2-es, vagy 5-ös SLOT-ban levő modul hibás. (Mert ECC-s, így tudja..) és hogy kivette a használatból. Újra se indult, csak nem használta. Szóval a RAM hibát emiatt is kizárnám...

Ezért vagyok tanácstalan.. De majd kiderül, hogy most is restartol, vagy nem..

kíváncsi leszek, Jelentkezem. Köszönöm mindenkinek.

(#70845) Digitalpimp válasza tmindegyi (#70842) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nincs valami olyan hálózati eszközzel egy körön, ami mindig délután kapcsol be? Bojler, szivattyú, valami nagyobb teljesítményű eszköz? Mert attól is lehet, hogy valami nagyot ránt a hálózaton, aztán újraindul a géped. Nekem volt olyan régen, hogy be volt állítva, hogy bármelyik gomb megnyomására indult a gép, aztán kikapcsoltam, mert éjszaka mindig tök váratlanul bekapcsolgatott. Gondolom a villamos hálózattól kapott mindig valami fals "jelet" amitől elindult.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#70846) Jarod1 válasza tmindegyi (#70842) üzenetére


Jarod1
addikt

mindig 1 adott időben indul újra?

(#70847) King Unique válasza tmindegyi (#70844) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel adott fordítva is a kérdés, sőt úgy inkább, hogy minek kikapcsolni, ha eleve a bekapcsolt állapot az alapértelmezett és javasolt beállítás? :) Meg ugye manapság azért nem 32 GB-os rendszermeghajtót használ a többség, hogy okvetlenül spórolni kellene a lapozófájl által lefoglalt lemezterülettel, aminek mérete szükség esetén ráadásul manuálisan is beállítható és a lényeg hogy legyen valamekkora, mert a Windows és egyes programok problémázhatnak a hiánya miatt, pont ezért nem javasolt és nem sok értelme van teljesen kikapcsolni, az SSD-k írásterhelhetősége miatt pedig ugye megint nincsen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.