Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) Csupingo válasza Sidorovich (#70949) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ez a gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70952) Zoz válasza Sidorovich (#70949) üzenetére


Zoz
őstag

USB3 drivert kéne integrálni a telepítőbe. Hiába dugod látszatra 2-es portra, ha valójában a chipsetben 3-asra van kötve.
Ha DELL-nél nincs ilyen, próbálhatod az Asrock Windows 7 USB Patcher-t.
Amúgy ha van i7-es proci, meg 16GB RAM, akkor egy SSD-t is megérdemelne a masina.

(#70953) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Nagyon köszönöm a tippeket, kipróbálom és holnap visszajelzek mi volt a megoldás végül. :R

(#70954) gregory91 válasza King Unique (#70950) üzenetére


gregory91
senior tag

"• USB 3.0 helyett USB 2.0 porthoz legyen csatlakoztatva a telepítési adathordozó (pendrive)"
Ez lesz a megoldás.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70955) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Ez volt a megoldás: https://www.dell.com/support/home/hu-hu/drivers/osiso/recoverytool/

A fenti Dell tool-al hoztam létre telepítő pendriveot, azzal gond nélkül telepíthető volt. (Ki lehetett választani, hogy Win7 vagy Win10 telepítőt hozzon létre a tool, a Microsoft megoldásával ellentétben viszont nem lehet iso-ban lementeni, fixen egy pendrivera hozza létre csak rögtön.)

Szerintem az IRST (Intel Rapid Storage Technology) driver hiányzott az előző imageből, ugyanis a telepítő elindult, és a HDD particionálásnál dobta csak a hibát, hogy drivert hiányol. Ahogy az eredeti beszámolóban írtam, alaplapi USB 2.0 porthoz volt csatlakoztatva a pendrive, anélkül tapasztalataim szerint el se indult volna róla a telepítő.

Egyébként a gépen Windows 10 matrica és OEM licensz van gyárilag (ezért próbáltam virágbolti Windows 7 imaget először), érdekes módon viszont a Dell-es Windows 7 aktiváltnak írja magát OEM licenszel. Ez hogy lehet? Minden Windows 10 licensz feljogosít Windows 7-re is, akkor is ha nem upgrade volt, hanem eleve Win10-el szállították a gépet?!

[ Szerkesztve ]

(#70956) Doky586 válasza Sidorovich (#70955) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább lehetett magyar nyelvet választani?
De így legalább megkaptad a dell beépített erőforrászabáló programjait és kémkedő cuccait is... ;)

(#70957) Krystal_s válasza Doky586 (#70956) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezt honnan vetted? Pontosan melyikre gondolsz? :F
Jelenleg 2 Dell Latitude notebook van itthon. Nem látok semmi gyanús felesleges Dell programot, sem folyamatot. De korábban egy másikon sem volt.

(#70958) Sidorovich válasza Doky586 (#70956) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Lehetett, rengeteg nyelv benne van az imageben, köztük a magyar is.
Én nem tapasztaltam semmi erőforrás zabálást, csak HDD van a gépben és így is meglepően gyorsan kapcsol be és reszponzív a rendszer.
Összesen annyit vettem észre, hogy a számítógép tulajdonságainál ott van a Dell emblémája, és hogy a rendszer szállítója a Dell, illetve az alapértelezett felhasználó profilképp is a Dell embléma. Ennyi. Semmilyen háttérben tálcán futó appot nem láttam, de még csak telepítve se. Viszont ezzel legalább fel tudtam rakni. :)
Tekintve, hogy ez egy (régi) üzleti gép és Professional Edition Windows 7-et csinált a Dell tool, meglepődnék ha ilyenekkel raknák tele.

[ Szerkesztve ]

(#70959) zoo8800


zoo8800
veterán

Na mi az, Doky586 mindenkinek privátban írta meg azokat a csúnya Delles programokat?

rip and tear, until it is done

(#70960) Sidorovich válasza zoo8800 (#70959) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nem tudom. :D

Viszont egy idegesítő jelenséget tapasztalok: a játékok tetű lassan indulnak el.
Az egész gép gyors, reszponzív, miután a játék elindult az is az, nincs stutter/FPS drop se, de amikor rákattintok a GTA Vice City/Need for Speed Underground vagy bármelyik retro játék ikonjára, onnantól fogva bő 1 perc mire elindul, és onnantól rendben van minden. HDD se dolgozik 1000-el ilyenkor, tehát nem arra vár a gép és gyorsan reagál mindenre eközben is, inkább szinte olyan mintha a játékot indító szálon lenne egy Thread.Sleep(60000). :F

Google alapján találtam mást is akinek hasonló gondja van, de megoldást eddig nem találtam: https://www.sevenforums.com/gaming/253758-very-slow-game-loading-game-runs-normal.html

[ Szerkesztve ]

(#70961) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy Atomos Asus gépbe kellene lelket lehelnem.
Win 7 Home Premium volt eredetileg rajta, a driverek is "oda" szólnak.
Nagy valószínűséggel SSD kerül bele; mivel járok jobban? W7-tel vagy mehet rá a Win10?

+1: egy Win7 Home Premium feltelepülve hány GB-ot használ?

(#70962) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
A prohardver és még néhány oldal megjelenítése helyett vivaldi, chrome brave böngészőben ez jelenik meg:
Ez egy nem biztonságos kapcsolat
A támadók megpróbálhatják ellopni a(z) prohardver.hu webhelyen lévő adataid (például jelszavak, üzenetek és hitelkártyaadatok). További információ
NET::ERR_CERT_DATE_INVALIDVissza a biztonsághozHaladó beállítások elrejtése
A szerver nem tudta bizonyítani, hogy valóban a(z) prohardver.hu domainbe tartozik; biztonsági tanúsítványa jelenleg nem érvényes. Ennek oka lehet konfigurációs hiba, vagy hogy egy támadó eltérítette az Ön kapcsolatát.
Tovább a(z) prohardver.hu webhelyre (nem biztonságos)

majd a lap igy néz ki:
PROHARDVER!PROHARDVER! phMobilarenaIT caféGAMEPOD.huLOGOUT.huHardverApróSzámítógépNotebook Tablet PC/Barebone SzerverAlkatrészekAlaplap Processzor Videokártya Adattároló Ház/Táp Hűtés Modding MemóriaPerifériákMonitor Hálózat Nyomtató Beviteli eszköz EgyébSzórakozásTV & Audió Digicam ÉletmódTesztekHírekHazai PályaBlogokTudástárFórumÁllásokKeresés Pontosan keressen
(majdnem)
A mozzilla elfogadja a tanúsítványt jónak, mit lehet tennem, hogy ezek se reklamáljanak?

Egy hp dc7800-as gép, kingston 240 SSD, másik (120-as ssd(k)-el jól megy), most lett újra telepítve.

Gyurka

(#70963) gregory91 válasza Gyurka6 (#70962) üzenetére


gregory91
senior tag

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID
Nem tetszik neki a dátumozás,pedig a tanúsítvány érvényes(még).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70964) Gyurka6 válasza gregory91 (#70963) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali! Köszi!
Most telepíítettem újra, az időfrissítés autamatán van, telefonon is annyi az idő.... A firefox nem reklamál.

Gyurka

(#70965) Jarod1


Jarod1
addikt

Bakker ma jópár ikon és mappa eltűnt az asztalról, valaki tudja mitől lehet ez?
vírus kereső van, lomtárba sincs.

(#70966) Gézengúz válasza Jarod1 (#70965) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha mondjuk rar-ral nézed onnan sem látszanak az asztali cuccok?

(#70967) Zoz válasza Jarod1 (#70965) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg megsérült a felhasználói profil, és egy új, üreset hozott létre a rendszer? A Users mappában kéne körbenézni.

(#70968) Zoz válasza Gyurka6 (#70962) üzenetére


Zoz
őstag

És újratelepítés után naprakészre lett frissítve a rendszer?

(#70969) Gyurka6 válasza Zoz (#70968) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezt nem mondanám, a defender-t nem lehet, a többi folyamatban.

Gyurka

(#70970) Jarod1 válasza Gézengúz (#70966) üzenetére


Jarod1
addikt

csak pár ikon látszott semmi más, az a furcsa hogy mappák is eltűntek fileok is,
mázli hogy pár napja csináltam Norton Backupot és Aomei beckupot is.
így onnan visszaállítottam, víruskeresés azonnal futtatam de semmi..

(#70971) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
win7 re van valami árfolyamfigyelő minialkalmazás? arany árfolyam kellene

(#70972) Thunderzolee

Üdv!

Win7-es gépet használok médialejátszónak; (a TV alá van betéve).
6TB-os HDD is van a gépben, meg pár 3-4 terás.

Most vettem egy 8TB-os merevlemezt (WD80EMAZ), de nem látja, még a post képernyőn se adja be a listába, és hát így a BIOS-ban sem látszik.

Másik gépben leformáztam, szóval a diszk rendben van. GPT-s ugyan, de a 6terás is GPT-s, azt mégis látja, ezt meg nem. Nem a csatikkal, és nem is a tápcsatival van a baj, össze-vissza cserélgetem a lemezeket, mindegyiket látja mindegyik SATA aljzatban, csak ezt nem.

Oprendszert nem akarok tenni rá, de nem értem, van valami korlátja a Win7-nek, h 6 terás merevlemezt még lát, de 8 terást már nem lehet Win7 alá tenni? MBR módban csak 2terát enged formázni, de úgy se látja, ha MBR-ként használnám.
Gigabyte P43 DS3L a lap típusa.

Van még valami amit állítani kéne a merevlemzen a lemezkezelőben? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70973) Zoz válasza Thunderzolee (#70972) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a BIOS se látja, akkor a problémának semmi köze a Windowshoz.
Gyors google keresés feldobott ezen vinyó típus, egyes sorozataira egy olyan problémát, hogy nem indul el ha a 3.3v is meg van a táp csatlakozón. Le kell ragasztani egy lábat, vagy Molex-Sata tápátalakítót használni, amin nincs bekötve a 3.3v.

(#70974) efi99 válasza Zoz (#70973) üzenetére


efi99
senior tag

Na ne, ez komoly? Én eddig inkább pont azon csodálkoztam, hogy hogyan van neki 3,3V, ha molexről használják, amin ugye csak 12V, meg 5V van.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70975) Thunderzolee válasza Zoz (#70973) üzenetére

Köszi, igen, ez egy külső HDD volt eredetileg, meg is van hozzá a komplett szett, de hát értelem szerűen én inkább beépíteném a gépbe.
Azt gondoltam talán a chipset ütközik korlátokba, mármint a P4×-es chipset családnak lenne valami korlátja, de Google találatok közt épp, h inkább olyanokat találtam csak, h 8terás HDD-ket simán felismer a chipset, szóval ezért se értettem.

A merevlemezes topicban is ezt írták, h ennek valami ilyen izéje van, amit írtál, h másképp kell bekötni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70976) King Unique válasza Thunderzolee (#70972) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hogy itt lett feltéve először a kérdés és utána a másik topikba is beírva, elég lett volna az egyikben, illetve itt értelemszerűen akkor aktuális, ha Windows 7 specifikus (driveres gond) a probléma, ellenkező esetben (3,3 V pin reset) viszont ugye nem igazán.

"ez egy külső HDD volt eredetileg"

Akkor jól gondoltam, mert ugye olyan modellszámú belső HDD-t kereskedelmi forgalomban önállóan nyilván nem kapni. :))

[ Szerkesztve ]

(#70977) Thunderzolee válasza efi99 (#70974) üzenetére

Hát ha nem molexről van átalakítva a táp, akkor az eredeti Sata tápcsatikon a narancssárga vezeték az 3,3V-ot ad, csak ha azt nem kötjük be (molexről átalakított tápcsatival), akkor anélkül is elmegy a HDD.

Ez esetben viszont, mint kiderült, molexről kell átlakítani, h véletlenül se kapja meg ezt a 3,3V-ot a merevlemez. :D

https://noexit.tv/shucking-western-digital-my-book-8-tb-wdbbgb0080hbk-eesn/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70978) Thunderzolee válasza King Unique (#70976) üzenetére

Mindjárt válaszolok ott is. :R

Úgy gondoltam, h belefér az oldal működésébe,
ha két helyen is megkérdezem, és talán nem
rombolom vele az oldal szakmai színvonalát. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70979) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan a Win 7 már egy ideje nem támogatott, de olvastam róla, hogy még 3 évig azért jönnek alapvető frissítések egyeseknek.
Itt valahol, valamelyik topikban volt említve, hogy van valami oldal, ahol le lehet ezeket a frissítéseket tölteni. Valaki erről tud valamit?
Ha igen, könnyű ezeket telepíteni?

(#70980) King Unique válasza Mexildos (#70979) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban és főleg az ebben leírtakat, vagyis kb. itt be is kellene fejezni a témát.

(#70981) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Sziasztok ,segitséget szeretnék kérni .Tönkre ment a boot fájlrendszer az asztali gépemen Windows 7 , ssd-n van kivettem a gépből mert nincs most nálam pendrive hogy tudjam javitani arról .Viszont van laptopom ,és van külső sata usb -s adapterem .Rá van köttve a notebookra most az SSD ,az a kérdésem hogy van e olyan program ami tudja javitani másik számitógépről usb-n keresztül ? A Windows 7 telepitő is a notebookon van ,csak egy program kellene ami kitudja javitani a fájlrendszert ,vagy várok valami jó tippet erre : )

(#70982) King Unique válasza INMOTEP (#70981) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem ártana tisztázni, hogy most a rendszerindításnál vagy a fájlrendszernél van probléma, majd attól függően alkalmazni egyik vagy másik javítását.

Manapság azért nem akkora extra egy pendrive hogy egyáltalán le legyen kéznél semmilyen, de ha nincsen, akkor lehet telepítési adathordozó USB-s HDD/SSD és optikai lemez (DVD), sőt USB-s adapterben akár még SD-kártya is, utóbbiakról szintén lehet bootolni a Windows 7 telepítőjét, maga a Windows 7 ISO letölthető (pl. az ezen bejegyzésben lévő linkről) a laptopon is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#70983) carr


carr
őstag

skacok! Sziasztok!

Pendrive-ról akartam telepíteni egy ASRock B350 Pro4 AMD A10 9700 4gb, 20GB intel SLC ssd-re egy win 7 ultimate x64et, de vagy nem látja az usb bill és egeret...viszont BIOS-ban mindkettő tökéletesen működik. próbáltam legacy vagy ahci módban, sehogy nem jó. kifagy, vagy nemtom, mert továbbra kattintani, enterkedni nem tudok since no input hw. semmi hibaüzi, vagy bármi. találkozott már valaki hasonlóval? ja, másik egérrel és bill-el is próbáltam ua. :/

edit:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-7-install-freezes-at-the-starting-windows/d65845dc-66bc-424d-8212-2dbaea5fc208
itt a válasz? mindjárt megnézem. :))
e2: usb gpt és fat32 formázva. Sztem lejár a szerk. :U

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70984) Csupingo válasza carr (#70983) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom más alaplapokhoz is használható e, de én a szükséges dolgokat az msi st-vel integráltam a telepítőbe.

A ps/2-es bill. és egér az működött szerintem. Sőt, dvd-ről ha jól emlékszem, simán települt egy régebbi win7, de azzal az eszközkezelőben maradtak felkiáltójelek egy ryzen-es rendszernél, ezért nekem ez jobb volt: Windows7U_x64_SP1_ZEN_v1.iso.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70985) Zoz válasza carr (#70983) üzenetére


Zoz
őstag

És az Asrock oldalát nem nézted? :)
Ott a Win7 letöltésekben az USB patcher, azzal csinálj telepítöt.

(#70986) carr válasza Zoz (#70985) üzenetére


carr
őstag

Köszi skacok. :D :R azt gondoltam bennem van a hiba. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70987) carr válasza carr (#70986) üzenetére


carr
őstag

semmi. :D
https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Download
win7re elfeljtettem átrakni. :))
köszönöm! :R

am. marha érdekes... :D mikor is vettem a gépet? Vagy mi is volt előtte? húbaz... mindegy. 2014ben telepítettem egy 750GB SSHD-re azt a wint ami most is fut a 2400G (előtte 1600AF volt) de nem nyavalygott sosem. :D platformot cseréltem, vígan szaladt tovább a win7. a legkirályabb oprendszer amit a gyagyások kiadtak. :D a non plus ultra a dologban, hogy anno az RTM verzió ingyen letölthető volt az MS oldalról, azt használtam 2009óta. :D csak már telepíteni nem tudod. :D tiszta szívás ez az új módi sztem. :R köszimégeccer (öccör) bár nem vagyok szegedi. :)) :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70988) carr válasza carr (#70987) üzenetére


carr
őstag

64g usb-t azóta formázza LOL :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70989) carr válasza carr (#70988) üzenetére


carr
őstag

és még mindig formáz. :/ Reggel megnézem, remélem addigra végez. :R :W :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70990) carr válasza carr (#70989) üzenetére


carr
őstag

nem. :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70991) Csupingo válasza carr (#70990) üzenetére


Csupingo
veterán

Na szép. Nincs kisebb pen-ed? :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70992) Doky586 válasza carr (#70983) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most szándékosan szivatod magad?
Nyilván csak mbr pendrive jöhet szóba, a 64GB-ot pedig csak ntfs-re fogod tudni formázni. De ez pont jó Legacy/csm telepítéshez. [link]

(#70993) carr válasza Csupingo (#70991) üzenetére


carr
őstag

nincs sajna. volt, de nemtom illetve baszki. hű.. valahol láttam egy talán 4gbos uniqa szóróanyagosat vhol. :D :C :R meg is keresem, mert azt olvastam, hogy a 3.0-s usb nem jó a programnak, csakakettő... :W
Doky: dehogy, próbáltam mbr is utána, gpt vel még előtte. De lehet írtam. :R köszönöm

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#70994) SchumiBácsi

Hello!

Sztem visszatérek a W7-re, akkor is ha ez elsőnek veszélyesnek tűnik, mert ismét bejött egy régi program, ami most a változatosság kedvéért W10 alatt teljesen használhatatlan, bárhogy is akarom futtatni.

Viszont szeretném megoldani, hogy a W10 megmaradjon akár jelenlegi állapotában is annyira, hogy bankkártyás dolgokhoz azt indítom, fizetek és ha ezekkel végeztem, kapcsolok is vissza W7-re, amin csak játszok, zenélek, szerkesztek, netezek, filmezek, stb. jelenleg a W10 csak bankkártyához kell.

Nemrég néztem filmet a témában és ott úgy kellett csinálni, hogy elsőnek telepítsem a W7-et és ha üzemképes, akkor lehet telepíteni a W10-et egy másik partícióra, vagy meghajtóra. Ha az is üzemképessé válik, a legközelebbi indításkor már lehet választani hogy a W7 vagy a W10 induljon.

Ha most nekem itt van ez az egyébként belakott W10 és lehúzom az SSD-t amin van, a külön SSD-re felteszem a W7-et, aztán visszadugom a W10 SSD-t vajon behozza a választót, vagy akkor is mindenképp újra kell telepíteni a W10-et?

Végül még egy érdekes kérdés, hogy ha esetleg olyan vírushelyzet áll fent W7 alatt, okozhat e kárt az olyankor éppen "pihentetett" W10 lemezen? Mert ha igen, akkor úgy ahogy van lehúzom a W10-et, új meghajtóra W7-et rakok és lesz havonta 1-2 nap amikor lehúzom a W7-et és visszadugom a W10-es meghajtót amíg fontos fizetős bankkártyás ügyet csinálok. Ilyenkor a két rendszer gyakorlatilag nem látja egymást és akkor a választóval sem kell szöszölnöm, mert bár kissé macerás, de mindig csak azt a Windowst csatlakoztatom a gépbe amelyik kell.

Valaki csinált már ilyet? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70995) Doky586 válasza SchumiBácsi (#70994) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen függetlenül másik hdd-re telepítsd. Addig a win10 lemezét húzd le (ideiglenesen). Sorrend nem számít. Váltani a bios gyorsválasztó menüjében (F8) fogsz tudni..

Win7 lemezkezelőjében offlinera állítod a win10 lemezét, így semmi se tud 7 alól ráírni, a vírusok se.

[ Szerkesztve ]

(#70996) Csupingo válasza SchumiBácsi (#70994) üzenetére


Csupingo
veterán

Mielőtt nekiállsz, a win 10-ben kapcsold ki a gyors rendszerindítást (hagyd is kikapcsolva), aztán teheted a win 7-et külön meghajtóra. Érdemes addig a többi háttértárat lehúzni, aztán ahogy Doky javasolta, a gép indulásakor tudsz választani melyik induljon.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70997) SchumiBácsi

Értem és köszönöm!

A legelső dolgom egy SSD vásárlás, aztán minden adatról mentés, ahogy az egy reinstall előtt 1ébként szokásom.

A telepítéskor mindent is lehúzok, csak a DVD marad ;]

A választómenühöz külön be kell lépni a BIOS-ba vagy F8? Mert ezen a videón nem mondja, mint ha magától adná be a menüt.

Amivel még számolni kell az a frissítés. Emlékeim szerint ez most már több nap vagy akár 1hét is lehet W7 esetében? Decemberbe emlékeim szerint "biztonsági intelligencia" frissítés jött már csak a W7-hez.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70998) Jarod1 válasza SchumiBácsi (#70994) üzenetére


Jarod1
addikt

Amúgy a Chip magazinnnak van egy direkt bankjolásra fejlesztett böngészője

(#70999) Doky586 válasza Jarod1 (#70998) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A nigériai "együtt a netért" eggyesületnek is van egy direkt bankjolásra fejlesztett böngészője. Vajon melyik a megbízhatóbb..? :U

(#71000) Jarod1


Jarod1
addikt

ez lemaradt

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.