Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) MasterDeeJay válasza King Unique (#71050) üzenetére

Megcsináltam a particiókat másik gépen progival (eltolás aztán létrehozás)
Majd win10 usb-vel bootoltam és bcdbootal az uefi bejegyzés is megvan. Aztán meg is jelent a bios bootnál a windows boot manager amivel bootol szépen uefi only módban és sima csm-el is ha kell. Tehát összejött a dolog ha kell régi gépben is megy.
Annyi bug van hogy az uefi boot az a c:-n lévő maradvány telepítőt indítja az windows boot manager pedig rendesen a win7-et a létrehozott efi particióról. Csm ki kapcsolva teljesen
Köszi a leirásokat ezekkel jött össze! :R

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71052) John D'oh


John D'oh
aktív tag

A dedikalt arcade gepemben windows 7 fut. Ma reggel egy leiras alapjan lepesrol lepesre elrejtettem magat az OS--t hogy bekapcsolas utan egybol az emulator frontendbe bootoljon a gep barmifele kep vagy szoveg nelkul ami arra utal hogy windows is indul a hatterben.
Minden szuper egy aprosagot leszamitva. Valamiert amikor indul a windows illetve amikor leallitom a gepet par masodpercre megjelenik a bal felso sarokban a nyelv ikon [HU] ami a feladatkezelon szokott lenni az ora mellett. Az a poen hogy ez korabban nem is jelent itt meg csak mikozben csinaltam a lepeseket a windows 7 elrejtese soran. Tudja valaki hogy ezt hogy lehet eltuntetni ? A feladatkezelorol nem eleg eltuntetni azt probaltam. Koszi !

(#71053) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Közben megtaláltam a megoldást.

(#71054) pimmi


pimmi
senior tag

Microsoft Bing Service 2.0

Letöltési méret: 14,4 MB
Frissítés típusa: Ajánlott
Microsoft Bing Service 2.0 update to be SHA2 compliant
További információk:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2197713
Súgó és támogatás:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2197713

:F :F :F

.2018.03.06.-án stroke-ot kaptam,korlátozottan tudok beszélni,nehezen tudok kommunikálni.
Ettől függetlenül ha bármiben tudok segíteni,bárkinek szívesen ha kicsit korlátozottan is.köszönöm a türelmét és megértését.







(#71055) Amur


Amur
addikt

Google drive minden indításnál beszól hogy az asztali drive használatához frissíteni kell a windows7-et. Ezzel csak az a gond hogy az utolsó "legfrissebb" verzió van fenn.
Akkor ha nem támogatja már a google sem a win7-et böngészőn keresztül használom, illetve keresek valami progit ami a biztonsági mentéseim megcsinálja helyette drive-ra...
Ezért nem telepítem újra, ha már az utóbbi 5 évben nem tettem meg. Nem vagyok egy szemetelős típus, SSD-ről 12 mp alatt bootol, nagy gond nem lehet.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#71056) IzI


IzI
senior tag

Hi

Miért lehet az,hogy magátol csinál egy felhasználó profilt és azt nem tudja elindítani?
Csinálok egy rendszer visszaállítást csökkentett módban,jó egy darabig,majd megint csinálja.

(#71057) Csupingo válasza IzI (#71056) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem most az történt, nem tudom, hogy te is erre gondoltál, hogy kiírta, nem tudja betölteni a profilt, ezért ideiglenes asztal beállításokkal indul el. Az után jött elő, hogy telepítettem a comodo-t. Most töröltem, és létrehoztam egy új profilt. Egyelőre jónak tűnik, de még tesztelem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71058) IzI válasza Csupingo (#71057) üzenetére


IzI
senior tag

Nem egészen.Nekem alapból nincs profil,csak simán elindul a windows.Fogja magát és csinál egyet,de hiába megyek rá,azt írja,hogy nem tudja betölteni. Így folyton vissza kell állítanom a rendszert.

(#71059) Csupingo válasza IzI (#71058) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem hozol létre telepítésnél, akkor is létrejön egy rendszergazda profil, azt szerintem nem lehet kihagyni. Nálam az tojta össze magát. Csináltam egy másik rendszergazda profilt, azt meg töröltem, így is belép a win-be kérdések és profilválasztás nélkül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71060) krealon válasza IzI (#71058) üzenetére


krealon
veterán

"Fogja magát és csinál egyet,de hiába megyek rá,azt írja,hogy nem tudja betölteni. Így folyton vissza kell állítanom a rendszert."

Remélem van mentés a fontos adatokról, mert ezek random a tünetek számomra hardver (HDD) hibát jeleznek előre.

A profil témában Cupingo kollégának teljesen igaza van.

(#71061) IzI válasza Csupingo (#71059) üzenetére


IzI
senior tag

Hetekig semmi nem volt,azt fogja magát, mint valami skynet :D életre kell és csinál magának egy profilt. Ezt rendszergazda profilt megnézem majd,ma már nem szarakodok vele.

Krealon: Nagyon régi gép,8-10éves biztos van :D Őszig húzza ki, várom az új generációkat.

(#71062) elder troll


elder troll
senior tag

Thinpadt L540-re próbálnék felrakni win7 pro-t, milyen driverre lehet szükségem telepítéskor?
A gyártó honlapjáról leszedett ahci drivert nem fogadja el, de ha a sata módot átállítom kompatibilisre, akkor is kér valamilyen drivert a telepítés elején (azt nyilván nem írja, hogy pontosan mihez kell), és nem enged tovább. Mit bénázok el? Usb-s MSDN telepítővel próbálkozok (nincs odd).

[ Szerkesztve ]

(#71063) Doky586 válasza elder troll (#71062) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az IRST/VMD drivert hiányolja. A Lan driverrel együtt másold rá a pendrivera hogy kéznél legyen ha kéri... :K

(#71064) elder troll válasza Doky586 (#71063) üzenetére


elder troll
senior tag

Nagyon noob-nak érzem magam, ~ezer telepítés után képtelen vagyok felrakni egy win 7 matricás gépre az oprendszert, még fórumos segítséggel sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71065) Csupingo válasza elder troll (#71064) üzenetére


Csupingo
veterán

Doky régebbi leírását már próbáltad? Az ottani iso-t és telepítési útmutatót. Nekem már bevált.

Mi a gond, mit ír ki? Nincs egér, vagy nincs választható háttértár? Nem boot-ol pen-ről?
Többnyire dvd-ről könnyebben települ. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71066) elder troll válasza Csupingo (#71065) üzenetére


elder troll
senior tag

Köszönöm a tippet, nem volt jó a telepítőm. Nmag-ról szedtem az msdn dvd képet, és Windows 7 USB DVD Download Tool-lal raktam pendrive-ra. Régebben működött, most valamit benézhettem. A linkelt leírás alapján minden működött rendesen, nem kért drivereket a telepítés elején.
Köszönöm még egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#71067) bolic


bolic
őstag

Nálatok is lehalt hétfő óta a MSN Weather időjárási gadget? Ez volt évek óta helyettesít a foreca rendszeren keresztül, úgy tűnik lehalt végleg. :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71068) Jarod1 válasza bolic (#71067) üzenetére


Jarod1
addikt

nálam megy.

(#71069) bolic válasza Jarod1 (#71068) üzenetére


bolic
őstag

Mindegy, ugyanis időkép.hu weboldalán szokom tájékozódni róla. Részemről el van temetve a gadget! :(((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71070) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok! Adott egy Dell Optiplex 7010... W7 Pro EN Vettem bele egy AMD RX550 vidikártyát, a monitorra az ATI driver felrakása előtt átment a hang, a felrakása után maradt az alaplap hangszóróján. SEGITSÉG :D KŐŐSZI

(#71071) Jarod1 válasza simongab (#71070) üzenetére


Jarod1
addikt

a tálcán a hangkeverőre ott megjelennek az opciók és válaszd a monitod hangszóróját,,, monitor driverét is felraktad?

(#71072) simongab válasza Jarod1 (#71071) üzenetére


simongab
senior tag

Igen. Amióta az 550 hez feltettem a drivert az egyetlen hangeszköz a "hangszóró" ami a PC belső hangszórójűn ad hangot. Monitor alaplap driver (DELL- LG) fent van

(#71073) Csupingo válasza simongab (#71072) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán nem települt fel rendesen a vga driver. Annak ott kéne lennie. Több változattal is próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71074) simongab válasza Csupingo (#71073) üzenetére


simongab
senior tag

Igen..és feltelepült... ha a Radeon driverét használom akkro áll elő a probléma

(#71075) pimmi


pimmi
senior tag

???

.2018.03.06.-án stroke-ot kaptam,korlátozottan tudok beszélni,nehezen tudok kommunikálni.
Ettől függetlenül ha bármiben tudok segíteni,bárkinek szívesen ha kicsit korlátozottan is.köszönöm a türelmét és megértését.

(#71076) bolic válasza pimmi (#71075) üzenetére


bolic
őstag

Mondom, teljesen halott a foreca rendszer. :W :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71077) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, manuálisan frissítgetem most a Win 7-et a katalógusból letöltött fájlokból, eddig *.msu fájlok voltak, ami tiszta sor, ráklikkelek és telepíti, de most leszedtem ezt: KB5014806 .NET Framework innen, csakhogy itt 2 *.msu, 2 *.exe és 2 *.cab fájl volt... :(((
Ezt hogy kell telepíteni? :F

Egyébként azért csinálom ezt, hogy hátha lesz olyan update, ami a Win 7 hálózati képességeit frissíti, mert pár napja nem tudnak a programok felcsatlakozni a netre (pl: nem tudnak frissülni, stb), és azt gyanítom, hogy a Vodafone csinált valami rendszer/modem update-et, ami miatt a régebbi op rendszerek (egy másik régi gépem is ugyanezt a hibát produkálja) nem tudnak megfelelően kapcsolatot létesíteni (a Win 10 viszont jó...), meg a Win 7 is hibát jelez diagnosztikánál: "a szélessávú modemnél kapcsolódási problémák léptek fel".

Esetleg milyen frissítést kéne keresnem, ami a rendszer hálózati csatlakozási képességeit korszerűsíti?

Fancy quote placeholder

(#71078) Doky586 válasza Memora (#71077) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pár napja frissítettem WU en keresztül (évek óta először). De 2020 óta nincs új frissítés a defender és a napi adatbázisa kivételével. Csak azt találta a wu...

(#71079) bobalazs válasza bolic (#71076) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rainmeter skinek miért nem jó? [link]
Ez az egyik legjobb, évek óta használom. félig-Magyarul is tud

[ Szerkesztve ]

(#71080) Memora válasza Doky586 (#71078) üzenetére


Memora
senior tag

Én a WU-t most sajnos nem tudom használni (a többi netre csatlakozó programmal együtt), éppen ennek a problémának az (esetleges) elhárítása miatt kezdtem el manuálisan frissítgetni a Win 7-et.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#71081) Doky586 válasza Memora (#71080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra próbáltam célozni hogy ezek a frissítések amit linkeltél nemis fognak települni csak crackelt rendszerre. azon meg nem csoda ha nem megy ez az...
Én sima lanon próbáltam utp és dhcp. Semmi betárcsázós net. :U

(#71082) Memora válasza Doky586 (#71081) üzenetére


Memora
senior tag

Valami kis program van, aminek a telepítése után fel lehet tenni ezeket, a civilek számára nem hozzáférhető frissítéseket is, semmi köze ahhoz tudtommal, hogy crackelt e a rendszer, vagy sem. ;)

Fancy quote placeholder

(#71083) efi99 válasza Memora (#71082) üzenetére


efi99
senior tag

Úgy, úgy. Szépen megy évek óta csont nélkül.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71084) bolic válasza bobalazs (#71079) üzenetére


bolic
őstag

:)

Most már tudok nélkülözni, ha kell, mindig felmegyek az időkép.hu weboldalra és ennnyi. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71085) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nálatok amúgy milyen gépen fut a Windows 7? Mert én random megpróbáltam UEFI módban telepíteni párszor, virtuális gépbe is meg natívan is, de kb nem lehet telepíteni csak Legacy/BIOS módban, amit már sok újabb gépben nem is lehet beállítani.

--- N/A ---

(#71086) Doky586 válasza jimmy399 (#71085) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

10 évvel ezelőtti uefi-vel még elboldogult, de újabb gépeken vagy újabb uefi-vel felejtős. Legacy módba telepítsd ha (még) lehet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71087) jimmy399 válasza Doky586 (#71086) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem 2013-as AMD APU (Trinity) Asrockos alaplapom van, ezzel már nem boldogul.
Akkor az újabb EFI implementációval már nem megy.

Amúgy szerettem a rendszert hatalmas nosztalgia néha beindítani VM-ben. Már a béta korában feltelepítettem éles rendszernek annó, és végigkísértem az RC-n át a RTM-ig és a hivatalos verzióig.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#71088) Csupingo válasza jimmy399 (#71085) üzenetére


Csupingo
veterán

Ryzen 5700g legacy módban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71089) jimmy399 válasza Csupingo (#71088) üzenetére


jimmy399
senior tag

Majd lehet megpróbálom feltenni az egyik hdd-m eleve mbr-es partícióstílusban van így felrakom majd rá esetleg.

--- N/A ---

(#71090) Memora válasza jimmy399 (#71085) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem régi Sandy Bridge platformon megy :DDD

Fancy quote placeholder

(#71091) ham_ válasza jimmy399 (#71085) üzenetére


ham_
tag

Nálam egy gigabyte H310MH2.0 + i3-9100f gépen tökéletesen működik
(sőt egyszer valahogy ráerőszakoltam egy új notebookra, de nem volt értelme, mert kb. semmihez nem talált drivert)

(#71092) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

Van két gép, win7 x86 embedded megy rajtuk.

Az egyiken jól megy a VNC szerver. A másikon "néha" megy (amig megy addig jól megy. De van amikor nem enged be :(( ). Másik furcsaság hogy pingelni nem lehet egyik win7 gépet sem. Sem egymásról, sem hálózat más gépeiről. A win7 gépek a routert meg tudják viszon pingelni rendesen.

A tűzfalon a vnc portjai meg vannak nyitva. De lekapcsolt tűzfallal is hasonló a viselkedés.

Valakinek esetleg volna tipp hogy hogyan lehetne a vnc-s elérést megbízhatóbbá tenni?

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#71093) jimmy399 válasza ham_ (#71091) üzenetére


jimmy399
senior tag

Feltettem hasít amennyire lehet egy hdd-n, utoljára egy p4-en használtam amúgy. Átlag 5.4es pontszámom van az is a hdd miatt.

--- N/A ---

(#71094) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Frissen telepített Windows 7 ultimate 64 bit-hez szeretnék szükséges KB windows updateket feltenni, természetesen a verziónak megfelelő 64 biteseket töltöttem le, de bármelyik elindításakor a következő hibát kapom: A frissítés nem érvényes erre a számítógépre. Mivel lehet a gond? Hogyan tudom ezt a problémát megoldani? Köszönöm! :R

(#71095) efi99 válasza Gtaati (#71094) üzenetére


efi99
senior tag

Miért nem hagyod rá az automatikus frissítésre?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71096) Gtaati válasza efi99 (#71095) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Rá hagynám, de az nem szed le semmit és hibát dob: A Windows nem tudja megkeresni az új frissítéseket. Kód: 80072EFE :R

(#71097) Zoz válasza Gtaati (#71094) üzenetére


Zoz
őstag

Friss telepítés után így kell nekiállni. Ezek meg voltak?

(#71098) Gtaati válasza Zoz (#71097) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A probléma az hogy már az első KB4490628-nal azt írja: A frissítés nem érvényes erre a számítógépre.

(#71099) Gtaati


Gtaati
őstag

Arra is gondoltam, hogy az én telepítőmmel van a gond. Mert most megint újra raktam a gépet és azonnal a telepítés után már az első KB 4490628 -nál a hibát dobja. Próbáltam az összefoglalóból letölteni másik Professional vagy Ultimate kiadást de ott is errort kaptam. Valaki tudna megosztani működő fentebi verzióban win7 64 bit-t? Köszönöm! :R

(#71100) Top cat válasza Gtaati (#71096) üzenetére


Top cat
őstag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.