Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) RR-13


RR-13
őstag

Üdv Urak!
Olyan gondom lenne, hogy a most vásárolt Tv connect boxba csatlakoztattam Windows 7 alatt, a PC videókártyából jövő HDMI kábelt, majd amikor a Tv-ét bekapcsolom akkor 1-2 mp-re elveszi a PC-ben lévő videókártyába csatlakozott Samsung monitor képét, és közben 2x van a "hardver ki-be kapcsolás" hang egymás után, majd visszajön a kép.

A korábbi Samu Tv-vel ezt nem csinálta, csak most.

Próbáltam már kb. mindent, semmi nem segített. Akkor is csinálja, ha a Tv-én a forrás máshova van állítva, egyszerűen a connect box elveszi a jelet a HDMI kábelből, és a Windows úgy érzékeli, hogy nincs bedudgva ezen rövid idő alatt a HDMI kábel.

Mit lehetne tenni, hogy ez megszűnjön? Már frissítettem a Tv, és a videókártya szoftverét is, az sem segített.

Ki lehet Win7-ben azt kapcsolni, hogy a videókártyán ne figyelje a HDMI kábel ki és bedugását?
Köszönöm előre is. :K

(#70202) Csupingo válasza RR-13 (#70201) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak egy kérdés: a tv-n nincs két hdmi bemenet? Nem tudod közvetlenül arra kötni a pc-t? Szerintem ha a win alól leválasztod azt a kimenetet és csak a monitort hagyod meg, akkor nem zavarná be. Aztán ha a tv-t is akarod használni, engedélyezed. Vagy a képernyőfelbontás menü alól, vagy win+p gombokkal váltasz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70203) RR-13 válasza Csupingo (#70202) üzenetére


RR-13
őstag

A Tv-n nincs csatlakozó csak a connect boxé, amin van 4db HDMI, de azt nem értem, hogy hogy érted a közvetlen rákötést a PC-ről? Most is közvetlen a PC videókártyával van összekötve a Tv. :U

Azt szeretném, hogy a Windows ne figyelje a videókártya HDMI változást, azt, hogy lehetne kikapcsolni? Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#70204) Csupingo válasza RR-13 (#70203) üzenetére


Csupingo
veterán

Mivel azt írtad, hogy a pc-ből jövő hdmi kábelt a boxba kötöd. Azért kérdeztem, hogy a tv-n nincs hdmi, amibe a boxot kihagyva köthetnéd a pc-t. Régi tv, csak scart van rajt?
Ha leválasztod és csak a tv, vagy csak a monitor aktív, akkor szerintem nem kéne hogy bezavarjon. Nem az a gond, hogy nálad mindig be van kapcsolva a kiterjesztés? Vagy gyakran egyszerre használod a tv-t és a monitort is?

Amire te gondolsz, az talán a hdmi cec control. Bár ez fordítva működik, ha jól tudom. Pl. bekapcsolja a készüléket, ha jelet érzékel. A videokártyára nem kéne hogy hatással legyen.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70205) RR-13 válasza Csupingo (#70204) üzenetére


RR-13
őstag

Valóban ezt írtam korábban:
" Tv connect boxba csatlakoztattam Windows 7 alatt, a PC videókártyából jövő HDMI kábelt"

A Tv connect box a Tv külső csatlakozó doboza, amibe dugtam a PC videókártya HDMI kábelt. :K
Ezért nincs a Tv-n semmilyen csatlakozó, csak a connect boxé. Ez külső csatlakozós Tv. A Tv 3 napos, nincs rajta Scart.

Teszteltem, hogy ha csak a PC monitor aktív, akkor bezavar-e a Tv bekapcsolása, és az az érdekes, hogy a monitor képet nem veszi el, de a hardver érzékelés hang egymás után 6x is hallható, ki-be, ki-be, ki-be... :U

Vagyis ez az egész nagyon érdekes kezd lenni, hogy miért akkor történik, ha a Tv-ét bekapcsolom, kikapcsolva meg érzékeli a Tv-ét a HDMI-n keresztül folyamatosan.., nem értem miért van az a kis szünet a Tv bekapcsolásakor. :(
Lehet, hogy a videókártya haldoklik? Vagy túl régi a Tv-éhez :F

Én azt szeretném, ha a Win7 nem figyelné a videókártya hardverváltozásait, hanem maradjon ugyanabban a beállított helyzetben, ha kihúzom a HDMI kábelt, ha nem.
meglehet ezt oldani? Csak nem tudom, hol kell ezt a "figyelést" a Win-ben beállítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#70206) winhate válasza #90384640 (#70174) üzenetére


winhate
őstag

Attól függ mennyi memória van.
Évek óta ki van kapcsolva.
16gb ramhoz mi a túrónak ? :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70207) Csupingo válasza RR-13 (#70205) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak a hang zavar, vagy más is történik? Ha nem, akkor kapcsold ki a windowsban a hangokat. :) Több vga driverrel is kipróbáltad már? Nem kell kihúzni, le kell választani a win-ben. Úgy próbáltad? Mikor csak a monitor kimenete van engedélyezve, akkor is hat rá a tv bekapcsolása? Földelt dugaljban van a pc?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70208) RR-13 válasza Csupingo (#70207) üzenetére


RR-13
őstag

Nem önmagában a hang zavar, hanem az, hogy ez miért történik, ha eddig a korábbi Tv-vel nem csinálta :U
Miért érzékeny erre a Windows, nem értem, mert nem kellene megszakadnia a Tv bekapcsolása alatt a jelnek, ami a HDMI-n a videókártyába megy.

Nem húztam ki semmit, azzal a módszerrel csináltam, amit a képen linkeltél.

A megoldás miatt írtam, hogy azt szeretném elérni, hogy a Win7 ne reagáljon arra, ha pl. kihúzom a HDMI-t, és, ha ezt sikerül beállítani, tesztelni, akkor majd arra sem reagál a win7., ha a Tv-ét bekapcsolom.
Jelenleg ezek ugyanazt a hatást váltják ki a win7-ben. :U

Ezt írtam előbb, hogy csak a monitor kimenete van engedélyezve, akkor is hat rá a tv bekapcsolása.. pont ez az érdekes...

Egy régebbi Win XP-ét visszatöltöttem ugyanarra a rendszerre, és ott is van hardverváltozás hang, de ott nem veszi el a képet, mint itt a Win7-nél... ez is érdekes.
Természetesen földelt dugaljban van a PC, de a VGA HDMI kimenete kb. 100v-al kicsit megrázott, amikor véletlen hozzáértem.

[ Szerkesztve ]

(#70209) Csupingo válasza RR-13 (#70208) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem az a box vacakol. Oda nem illő feszültséget küld a vga-ra, aminek ez nem tetszik. Max. úgy lehetne megoldani, hogy kapcsolós hdmi elosztót használnál, vagy valami olyasmit. Nem tudod a monitort másik csatlakozóval használni? DP, vagy dvi?
Igp nincs a procidban? Esetleg arra köthetnéd a tv-t.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70210) RR-13 válasza Csupingo (#70209) üzenetére


RR-13
őstag

A Samsung monitor DVI csatlakozóra van kötve ugyanarra a VGA-ra, mint a Tv.
Mivel egy VGA látja el a PC képét, és a Tv-ét is, ezért van rá hatással, de eddig ilyen nem volt.
Meg főleg nem értem, hogy az XP-én miért nem zavar be annyira, hogy a képet is elvegye?
A Win7 alatt csinálja csak ezt. Azért kellene a hardverváltozás figyelést kikapcsolni valahogy, hogy a Win7 ne reagálja le, ha a Tv-ét bekapcsolom.
Nem igaz, hogy nincs erre mód, hogy figyelmen kívül hagyja a Win7 azt, ha egy eszközt kihúzunk vagy bedugunk.

A javaslataid megoldás lehet igen, de nagyon sokat használom felváltva a Tv-ét és a PC monitort, mert filmek nézése stb. miatt jó, ha folyamatosan csatlakozva van a Tv, és ez az állandó kapcsolgatás furcsa lenne. :B

(#70211) Csupingo válasza RR-13 (#70210) üzenetére


Csupingo
veterán

A procidban nincs igp, az alaplapodon nincs hdmi, vagy dvi kimenet? Mikor a win-ben le van választva az a kimenet, akkor azon szerintem nem figyel semmit. A box-on mind a 4 bemenetet próbáltad? Esetleg lehetne egy olyan próbát is tenni, hogy dvi-hdmi kábellel kötnéd össze a tv-t.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70212) ekkold válasza RR-13 (#70208) üzenetére


ekkold
őstag

Megkérdezhetem, hogy ez milyen TV?

(#70213) RR-13 válasza Csupingo (#70211) üzenetére


RR-13
őstag

Van a prociban IGP, az alaplapon van HDMI és Display port is, azon próbáltam, és azon nem érzékeli, ha a Tv bekapcsolom, de azon meg filmet nézni nem tudok, mert régi a szoftver hozzá, és rossz a videó minősége a Tv-re.

Amennyiben a Win-ben leválasztom a kimenetet, akkor sem fog működni, ha használom, ezért szeretnék egy olyan megoldást, hogy nem választom le a portot, mert akkor nem működik, csak a változás figyelését szeretném kikapcsolni. :U

A DVI kimenettel majd még kipróbálom a Tv-ét, csak rövid a DVI-HDMI kábelem oda..., ötletnek jó azért, köszi. :K

Még próbálok szerezni túlfeszültségvédős HDMI-t, hátha azzal nem zavarodik meg a VGA a Tv bekapcsoláskor. :U

(#70214) RR-13 válasza ekkold (#70212) üzenetére


RR-13
őstag

Persze. Samu QE65Q85RAT :B

(#70215) Csupingo válasza RR-13 (#70213) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen alaplapod, procid van? Ez 100 éves alaplapi igp, vagy újabb prociban lévő? Milyen film akadozik? 4k 60Hz, vagy milyen minőségben néznéd?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70216) RR-13 válasza Csupingo (#70215) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos a VGA, DVI kimenetéről, DVI-HDMI kábellel bedugva is csinálja a kép elvétel dolgot, ha bekapcsolom a Tv-ét. :(

2013-as az alaplap ASROCK Z77 Professional Fatality, és a proci is, Intel i5-3550 3.30 Ghz.

Full HD-be nézem a filmeket, de most nem akarom a videókártyát ez miatt kidobni, hanem használnám amíg csak lehet, ha már a gépben van.
Ezért kellene a helyezetet valahogy úgy megoldani, hogy a VGA-val se legyen kép elvétel probláma, ha bekapcsolom a Tv-ét.

A Win7 csak figyeli valahogy a hardverváltozást nem :F
Ha egy egeret bedugok azt is jelzi, ha kihúzom azt is.
A Tv-t egy eszköznek érzékeli, ha bekapcsolom..., mintha akkor dugtam volna be a HDMI kábelt, ezt szeretném megoldani, hogy ez ne történjen azon a 2mp-ben.

[ Szerkesztve ]

(#70217) Csupingo válasza RR-13 (#70216) üzenetére


Csupingo
veterán

Kötheted a tv-t az alaplapra, a monitort pedig a vga-ra. Működnek egyszerre is. Itt van a procihoz driver.
A vga drivereket már cserélgetted?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70218) RR-13 válasza Csupingo (#70217) üzenetére


RR-13
őstag

Erre én is gondoltam, de akkor elég sok mindent kell átállítgatni, változtatni.
Köszi az új drivert.
A VGA drivert már frissítettem, de majd még próbálom.

Próbálok keresni olyan HDMI kábelt, amin van valami túlfesz védelem, de nem találtam, hátha az lebutítaná a Tv-ből jövő jelet vagy mit... :U

(#70219) Csupingo válasza RR-13 (#70218) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem kell állítgatni semmit, ugyan úgy használható a két megjelenítő, mintha csak a videokártyára kötnéd őket. A biosban kell egyszer bekapcsolni a multi igd módot (eltérő néven is szerepelhet), aztán már működik win alatt is. Ha lenne ilyen kábel, az talán segítene. Én eddig csak kapcsolós hdmi elosztóst találtam.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70220) RR-13 válasza Csupingo (#70219) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, ez az új driver gyönyörű képet ad, és a videó is gyors mozgású. :K
Még próbálok valamit, hátha megszűnik a másik kártyán a képelvonás probléma, aztán, ha nem megy akkor a két helyről változat marad, amíg nem cserélek VGA-t. :B

(#70221) ekkold válasza RR-13 (#70214) üzenetére


ekkold
őstag

Eddig komoly fejlesztésnek gondoltam, hogy egyre laposabbra meg tudják csinálni a TV-ket, de már kezdem érteni, hogy az elektronika egy részét egyszerűen kipakolják egy plusz külön dobozba, és erre kerülnek a csatlakozók (meg valószínűleg a TV tápegysége is ebben van). Annak idején amikor TV-t vettem sokféle típust, és gyártmányt megnéztem. A Sony készülékekben már akkor is pont az nem tetszett, hogy külső táposak, azaz van egy plusz melegedő doboz amit el kell rakni valahová.
Persze ezek a dobozok az áruházban nincsenek szem előtt, simán el tudom képzelni, hogy van aki nem olvas utána, és csak otthon szembesül vele. Amúgy a többi gyártó is ezt csinálja manapság? Vagy van még olyan TV amihez nem kell egy külön doboz?

Kíváncsi leszek amúgy, hogy lesz-e megoldás a problémádra, és ha igen akkor hogyan. Nekem is rá van kötve a PC-re a TV, másodlagos monitorként, és win7-et használok. De szerencsére nálam nincs vele probléma. Viszont én valószínűleg nem vagyok átlag felhasználó, mert a TV-be nincs bedugva sem antenna sem kábeltv. Sőt gyakorlatilag több mint 7 éve nem nézek TV-t (pontosabban semmilyen tv műsort - mert zavar a sok idióta reklám, meg az az agymosás ami megy - úgyhogy inkább nem kérek belőle). Csak arra használom, hogy a NAS-ról játszik le ezt-azt, vagy a PC monitoraként működik.

[ Szerkesztve ]

(#70222) efi99 válasza ekkold (#70221) üzenetére


efi99
senior tag

Én meg hálát adok az égnek, hogy a 11 éves monitorom külső tápos. 2x kellett cserélni (7 év után meg most nemrég), egyenként 3 ezerből megvolt és csak rá kellett dugni, beépítettnél nyilván esélyem sem lenne. A monitor amúgy hibátlanul teszi a dolgát.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70223) Lordus válasza efi99 (#70222) üzenetére


Lordus
senior tag

a kulso tapnak en is inkabb elonyeit latom, mint hatranyat.
-otthon cserelheto
-nem kell szervizre varni, elvinni a hatalmas tv-t
-konnyen talasz utangyartottat
-olcsobb
-nem melegiti a tv-t
-egyaltalan VAN, nem az, hogy 'jobban jarsz, ha veszel uj tv-t, mert csak a vilag vegerol lehet tapot beszerezni, sokara er ide, bonyolult a csereje, es meregdraga.'

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70224) RR-13 válasza ekkold (#70221) üzenetére


RR-13
őstag

Ez esetben könnyítés a külső connect box, mivel a HDMI kábeleket stb. könnyebben lehet elérni, csatlakoztatni, és ez a connect box csak prémium kategóriás Tv-nél van már.

A connect boxban nincs benne a táp panel, az a Tv-ben van, igaz a connect boxban kell csatlakoztatni a 220-as kábelt is, de onnan a Tv-be továbbítja, és a panelbe megy a feszültség.

Ekkora a Táp panel:

Bízom benne, hogy a connect boxban van valami túlfesz. védelem, ha történik valami, akkor nem adja tovább a Tv panelre. :U

A jelen problémának az okát egyelőre nem tudom, megoldást sem arra találtam, hanem az IGP-be átdugtam a Tv HDMI csatlakozót, ott nincs a fenti probléma..., de ez csak tűzoltás, mert ugyanúgy szeretném megtalálni az okot, vagy a VGA-ra a megoldást, hogy ott is jól működjön, ha hozzá csatlakoztatom a Tv-ét, és bekapcsolom ne menjen el a monitor képe. :(

[ Szerkesztve ]

(#70225) RR-13


RR-13
őstag

Újabb probléma adódott most az IGP-vel, mert csak a HDMI port működik, egyelőre a mellette lévő DisplayPort nem reagál semmire :(
Mi lehet az oka? Külön bekapcsolási lehetőséget arra nem találtam BIOS-ban. :U

[ Szerkesztve ]

(#70226) ekkold válasza efi99 (#70222) üzenetére


ekkold
őstag

Szerintem nem a cserélhetőség az előny, hanem ha úgy van megcsinálva, hogy nem megy tönkre. Nekem is 11 éves a monitorom, de belső tápos, és egyszer sem kellett javítani, teljesen újszerű állapotban van.

(#70227) anderlemez


anderlemez
újonc

Sziasztok! Egy vagy több hozzáértő irányába kérdésem lenne. Ha winyórol (SSD ről és SATA ról is) másolni akarok pendrive-ra (3 különböző pendrive is így muzsikált, minden usb kimenet kipróbálva) képek, kis méretű dolgok pik-pakk átmennek, telefont is érzékeli, ott is tudok fájlokat másolni, usb internet megosztás minden, de ha valami nagyobbat akarok másolni 300MB felett, azonnal betölt a töltő csík és semmi, egészen addig mig ki nem húzom a pendrive-ot mert azon kívül semmire nem reagál. OS Win7 64bit, 16gb RAM, i7 intel proci Tudja valaki mi lehet a gond? Kicsi lenne a lyuk a gépen oszt nem fér ki?? :DD A választ előre is köszönöm!

(#70228) Lordus válasza anderlemez (#70227) üzenetére


Lordus
senior tag

nem teljesen válasz a kérdésedre, csak féligmeddig:
nálam, ha egy 10-15gb-os adatot másolok penre, akkor az első 1 gb-ot 3 másodperc alatt "felmásolja". utána úgy látszik, mintha megállna (akár 1 percig is), majd szép lassan beáll a normális másolási sebességre.
DE a végén, 99%-nál szintén percekig áll... majd egyszer csak készen van.
Mindezt TC-ben teszi - csak a tisztán látás kedvéért
szintén i7, 16gb ram, win7x64...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70229) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy az eseménynapló a következő hibákkal van tele:
Forrás: Schannel (mindkét esetben)
A következő végzetes riasztás érkezett: 40.
A következő végzetes riasztás érkezett: 70.

A két hiba mindig egymás után szerepel, naponta 2-3-szor fordul elő. Tudjátok esetleg, hogy ezek az üzenetek mit jelentenek vagy mire utalnak? Előre is köszi!

(#70230) Gézengúz válasza Lordus (#70228) üzenetére


Gézengúz
addikt

Próbáld ezt ki Fat32 és Exfat filerendszerrel is.

(#70231) Lordus válasza Gézengúz (#70230) üzenetére


Lordus
senior tag

fat32 úgy tudtam nem tud lekezelni 4gb-nál nagyobb fájlt.
exfatot meg nem támogat a tvm...
(pl. mkv file-t másolok pendrive-ra és tv-n nézem, lehet, nem volt egyértelmű, hogy egyetlen fájlt másolok ilyenkor - szerintem az eredeti posztban is a fórumtárs egyetlen nagyobb méretű fájlnál tapasztalta a hibát, nem sok kicsi, összességében nagy helyet foglaló fájlhalmaz esetén)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70232) Gézengúz válasza Lordus (#70231) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem arról volt szó, hogy mekkora fileméretet támogat a Fat32 és nem is arról, hogy mit ismer meg a tv-d.
Csak arról, hogy abban az esetben mennyire mutat reális képet a másolás. Arra akartam rávilágítani, hogy az általad vázolt probléma az NTFS sajátossága.

(#70233) Lordus válasza Gézengúz (#70232) üzenetére


Lordus
senior tag

ja, értem!
viszont nálam 300 mb-os file esetén nincs gond.
ezért is írtam, hogy félig tudok válaszolni a kérdésre. nálam egy 1gb alatti fájlt szépen átmásol mindenféle furcsaság nélkül.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70234) Krystal_s válasza funk648 (#70229) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia!
Érdekes véletlen, de ma nálam is megjelent párszor a Schannel hiba. Egy portable program okozta, amit frissítenem kellett.
A Schannel, Secure Channelt (biztonságos csatornát) jelent.
Általában a Schannel hibák a szerver és a kliens közötti biztonságos csatorna kommunikáció miatt vannak, amikor nem működik megfelelően. Nálam volt mellette egy DNS Client Events jelzés is.
Okozhatja program vagy weboldal, ami még régi titkosítást használ, vagy a Win KB3161606 frissítése, ami letiltja a TLS 1.0-t.
Pl itt is írnak még róla bővebben.

(#70235) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

win7 alatt van shortcut a képernyő elforgatására vagy 3pl szoftveres lehetőség?
már egy órája keresem, de mindenhol csak a ctrl+alt+arrow van leírva, de az nem működik vagy a catayst hotkey creator, de nekem GT960 kártyám van, így az se jöhet szóba.

Aurea mediocritas

(#70236) Csupingo válasza AXisBOLD (#70235) üzenetére


Csupingo
veterán

Erre gondolsz? Az egyik a képernyő felbontás menüben van, a másik az nvidia driverben.

Esetleg ez az irotate progi?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70237) AXisBOLD válasza Csupingo (#70236) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a hot key volt a lényeg, az Irotate megoldotta, nagyon köszönöm! :R

Aurea mediocritas

(#70238) Csupingo válasza AXisBOLD (#70237) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mit! Később esett le, hogy bill. parancsra gondolsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70239) funk648 válasza Krystal_s (#70234) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszi az infót, azért érdekelt a dolog, mivel a COD Cold War-t az előző, illetve a mostani ingyenes hétvégén is kipróbáltam, de állandóan kidobott, vagy kékhalált kaptam. Azt hittem ennek a hibának esetleg valami köze van hozzá.

(#70240) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

Haldoklott az egyik winyóm, (D meghajtó)laptopba, kicseréltem de más meghajtó betűjelet kapott az új,(G)
A meghajtó betűjel változtatással próbálkoztam de nincs benne D és nem is foglalja semmi,
hogy tudnám előszedni?

(#70241) Jarod1 válasza Jarod1 (#70240) üzenetére


Jarod1
addikt

ááááá, meg van, be volt csatolva a Box felhőtárhely Ftp eléréssel és becsatolta D meghajtónak..

(#70242) Killer man


Killer man
tag

Sziasztok! Win7 mellé szeretnék Win10-et de ezt egy új M2 vagy SSD-re telepíteni. Természetesen kihúzok minden vinyót telepítéskor.
Bootoláskor lehet majd a 2 rendszer közül választani? Szokott ezzel probléma lenni?
(MSI B450M PRO-VDH MAX alaplap)
Köszi!

(#70243) Doky586 válasza Killer man (#70242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Húzd ki a win7-et tartalmazó ssd-t is.

(#70244) Csupingo válasza Killer man (#70242) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem. Úgy érdemes, ahogy Doky is írta. Csak az a meghajtó legyen, amire a win-t telepíted. Szerintem érdemes legacy (csm) módban, aztán rögtön ki kell kapcsolni a win 10-ben a gyors rendszerindítást. Mindkettőnél a hibernálást nem tudom hogy kell e, vagy csak ajánlott. Ha így külön-külön telepítetted őket, akkor a boot-kor a gyorsválasztó menüben a megfelelő meghajtót választva tudod azt indítani, amelyiket akarod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70245) King Unique válasza Killer man (#70242) üzenetére


King Unique
titán

Ha W10-et akarsz telepíteni, akkor miért a W7 topikban érdeklődsz? Meg ez az "M2 vagy SSD-re" érdekes, mindkettő SSD, van pl. 2,5"/M.2 SATA SSD és M.2 PCIe NVMe SSD. :))

How to Dual Boot Windows 10 with Windows 7 or Windows 8

Ha teljesen elszeparált telepítés a cél 2 külön fizikai lemezre, akkor valóban célszerű a telepítés idejére fizikailag leválasztani (lehúzni) a másik Windows meghajtóját. Sőt, így akár eltérő telepítési mód (CSM/UEFI) szerint is telepíthetők (ha támogatja mindkettőt a hardver), bootolásnál F12/egyéb billentyűvel előhívható gyorsmenüben lehet választani egyik/másik lemez közül, indítva arról egyik/másik Windowst stb. + Dual boot esetén a W10-nél javasolt kikapcsolni a gyorsindítást az ilyen problémák elkerülése végett, vagy lehet a Shift + leállítás módszert is használni helyette, sőt pl. közös bootlader esetén alapból lesz +1 restart a másik Windows indítása előtt, így az előbbiek sem szükségesek.

(#70246) Gallac


Gallac
senior tag

Erre valakinek ötlet ? :)
Gyíkomat állítsak a BIosban/ UEFI-ben? 😄
500 G SSD-re is ezt írja a W7 🤔

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#70247) King Unique válasza Gallac (#70246) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég lett leírva egy másik esetnél hogyan kellene Windows 7-et telepíteni. Aszerint csinálod? A mellékelt screenshot alapján nem egészen, mert már vélhetően máshol létrehozott meglévő partíció van megadva telepítési célként, nem (törlés után) a szabad terület... :B Meg ha netán ilyet sikerült összehozni, akkor megint nincs miről beszélni addig, amíg az nincsen megoldva.

(#70248) Doky586 válasza Gallac (#70246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elfelejtetted törölni a partíciót. [kép] [link]

(#70249) Gallac válasza King Unique (#70247) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi. :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#70250) Gallac válasza Doky586 (#70248) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi próbálom. :C

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.