Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Zoz válasza Aureal (#71592) üzenetére


Zoz
őstag

Gondolom a szokásos STOP 7B error-os történetbe sikerült belefutni, aminek az a oka, hogy a lemezvezérlő nem volt szabványosra állítva.
Alaplap (gép) csere előtt ezt meg kellett volna csinálni.
Rémlik, hogy régen volt egy boot CD-s cucc, amiben volt olyan util, hogy reset Hard disk controller (azaz átállította szabványosra), de arra már nem emlékszem, hogy ez csak XP-re működött vagy még 7-re is.
b) verzió keresni egy olyan gépet amin bebootol, átállítani szabványosra, és utána már abba a gépbe rakni amibe akarod.

(#71602) cocka válasza Zoz (#71601) üzenetére


cocka
veterán

Vagy esetleg virtuális gépen megnézni. Asszem úgy volt, hogy van ugye SATA esetén az IDE mód meg az AHCI és ha IDE-re van bekonfigolva, akkor ha átállítod AHCI-re, utána is simán be tud bootolni, mert valahogy felismeri. De ha már AHCI-vel bebootol rendesen, és csak visszakapcsolod IDE-re a BIOS-ban, akkor nem fog tudni bootolni. Ott kellett némi kozmetika. De ez se mostanában volt, szóval lehet, hogy erre se emlékszem jól.

(#71603) Doky586 válasza cocka (#71602) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A mai korszerű alaplapokban már IDE mód sincs. Meg is lepődtem amikor ez feltűnt nemrég.

(#71604) Aureal válasza ekkold (#71598) üzenetére


Aureal
senior tag

Most nem lesz időm szarakodni vele 1-2 napig, de pár válasz:
- uefi nincs
- reboot után felajánlgat mindig menüt (win norm. indítás, csökkentett mód, legutolsó helyes állapot…)
A lényeg, hogy még vga driver nélküli legkopaszabb csökkentett módban is eldobja magát, mikor semmilyen hardverspecifikus betöltés sincs, csak a legalapabb indítás. :F

Amúgy lesz.nám, csak rokonnak kellenek a fontos adatok, meg mivel én se láttam még hasonlót, jó lenne megtudni mi van a bugyrok mélyén windowséknál.
De még ha lesz idő kísérletezgetek…
:R

(#71605) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Win7 ipari PC-re (hestore-os) szeretnék csatlakozni win10 laptopomról FIX IP-vel. Valamiért ez nem jön össze. Tűzfalon kiengedtem már az IPC-n a remote desktop-ot. A win10-es laptopról már csatlakozni sikerült más gépre, PLC-re.

Tudnátok segíteni, milyen beállításokat nézzek meg, nézzek át?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71606) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#71605) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Megvan, a sajátgép-tulajdonságok ablakban a remote access menüben kellett engedélyezni az elérést. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71607) cocka


cocka
veterán

Van egy teljesen jól működő régi gép és van egy fullra update-elt 32 bites Win7 benne. Van benne 16 giga ram, amiből ugye a 32 bit miatt csak 3.25-öt lát, de anno ez lett feltelepítve. Tehát nem tudok csak úgy ráfrissíteni. Tehát a 64 bit miatt mindenképpen új rendszert kéne telepíteni a 0-áról kb.

A kérdés: Ti is kerültetek már hasonló szituációba, hogy azért halogattátok a rendszer upgrade-et, mert 32 bitről kellett volna/kellene 64 bitre váltani?

(#71608) King Unique válasza cocka (#71607) üzenetére


King Unique
titán

Windowsoknál a 32 bitesről a 64 bitesre váltás köztudottan csak újratelepítéssel oldható meg, max. a felhasználói profilt lehet átmásolni pl. ezzel / egyéb programmal. Vagyis itt max. a tiszta újratelepítést a 0-ról lehet emiatt halogatni, ellenben a "rendszer upgrade" más dolog, az most is megoldható Windows 7-ról újratelepítés nélkül közvetlenül pl. Windows 10-re, az utóbbiból még van 32 bites változat.

(#71609) Doky586 válasza cocka (#71607) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én tuti a 32 bites win telepítése után 10 percel észrevettem volna hogy 16GB-ból csak 3,3 használható és újrarakom még frissiben, nem szivatom magam.

Most legfeljebb képernyőképeket tudsz csinálni a beállításokról, lemented az adatokat aztán mindent tisztán újraraksz. :B

[ Szerkesztve ]

(#71610) efi99 válasza Doky586 (#71609) üzenetére


efi99
senior tag

Hát ja, nem áll össze. Mire gondolt a költő akkor, amikor 16 GB-ra elkezdte telepíteni a 32 bitest, vagy még inkább akkor - ez a valószínűbb egy régóta meglévő gépnél - amikor utólag pakolgatta bele a plusz RAM-okat?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71611) Lordus


Lordus
senior tag

Szeretném kérdezni, hogy mely böngészőt támogatják még win7 alatt?
Ha jól tudom, akkor a firefox talán még támogatja, ad ki biztonsági frissítéseket. Esetleg más? fontos lenne találnom valamit, nem szeretnék 11-re váltani, a böngészőtől függ, hogy tudom-e tovább használni. (banki appok, ésatöbbi) köszönöm!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71612) ledgeri válasza Lordus (#71611) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 115-ös ESR az egyetlen nagyobb nevű, a többi mind abbahagyta a támogatást (és ez is a 13-14-es sub-verzióig, kb 1 évig még). Ez nem jelenti azt, hogy az összes weboldal azt mondja, hogy egyértelműen tiltott a hozzáférés a többivel, de aminél számít a biztonság ilyen téren, az figyeli is, szólni fog, attól függően.

Ha valamihez kell az adott OS, de van hozzáértés, akkor ajánlanék dualboot-ot egy frissülősebb linux-szal, ha tényleg csak arra kell, hogy bankolás, de nem újabb windows.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71613) cocka válasza Doky586 (#71609) üzenetére


cocka
veterán

King Unique: Hát igen, de akkor a 10 is csak 32 bites marad. :D

Félreérted a helyzetet. Ez egy kb. 14 éve belakott rendszer. Még apám vette a gépet, csak nem értett hozzá, hanem hagyta magát valami számtech cégre bízni, mer a mittomén milyen ismerőse akkor ott dolgozott és akkor ha az ismerős mondta, hogy ez a konfig jó lesz, akkor apám szerint az jó is lesz. Valami közel 300k-t költött a gépre, 150-ből tesómmal különbet raktunk volna össze több hozzáértéssel. Pl. a táp az fos volt, asszem el is füstölt az első 2 év alatt plusz a 4 slot ellenére, ami max. 4×4-et tud fogadni 2×2 giga ramot kapott a gép. És persze már akkor is volt a 7-ből 64 bites verzió, mert persze az eredeti lemezek is megvannak és szépen megszakértették, hogy 2×2 giga ram esetén jó lesz az 32 bites rendszerrel is.

Szóval ez még akkor lett feltelepítve vmikor 10 környékén talán egyszer újra, én meg mostanában cseréltem ki az egész kóceráj alatt az alaplapot, csak a ház maradt, a vinyó, SSD meg az ODD.

A ramokat később bővítgettem benne, most jutottam el a 16-ig. Amúgy az alaplap csak 8.1-ig támogatott, de papíron fut rajta a 10 is. Igaz azt csak USB-ről futtattam. A szívás rész, hogy bár van USB3-as portja, bootolni csak USB2-ről tud.

(#71614) King Unique válasza cocka (#71613) üzenetére


King Unique
titán

A 32 bites Windows 10 még mindig jobb a Microsoft és az egyes programok által még évekig aktívan támogatva, mint az előbbiek híján a már EOL Windows 7. :)
Vagy ha most mindenképpen 64 bites Windowsra váltás a cél, akkor viszont marad jobb híján a tiszta telepítés, meg ott is aktív támogatással értelemszerűen a Windows 10/11.

[ Szerkesztve ]

(#71615) Doky586 válasza cocka (#71613) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Válts win10 x64 re.

(#71616) Pista0001 válasza cocka (#71607) üzenetére


Pista0001
addikt

Amikor XP-ről 7-re váltottam, egyben magam mögött is hagytam a 32 bites rendszereket. Akármennyi ramot tettem a gépbe, csak 64 bites oprendszert telepítettem. Akkoriban nekem is 2×2 giga volt, de mivel használtam dvga-t, már ehhez is kevés lett volna a 32 bites oprendszer.

(#71617) efi99 válasza cocka (#71613) üzenetére


efi99
senior tag

Na, mondom én. Szóval miért bővítgetted rajta a RAM-ot, ha 32 bites volt a Win? Kidobott pénz volt, hiszen nem tudta kezelni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71618) cocka válasza efi99 (#71617) üzenetére


cocka
veterán

Rosszul értelmezed a dolgot. A ramok arra kellettek, hogy majd újratelepítem. De mint említettem nem én voltam az a balfasz, aki 32 bites rendszert telepített, mert "úgy is mindegy".

(#71619) Lordus válasza ledgeri (#71612) üzenetére


Lordus
senior tag

köszönöm szépen, segíts kérlek, mert egy dir-t látok, és beléptem a 115.0.2 esr-be, de lövésem nincs, mit csináljak :B

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71620) ledgeri válasza Lordus (#71619) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor sorban: előbbi link, majd 115.0.2, majd OS verzió, majd nyelv , majd exe, vagy msi...
De ha most van fent firefox nálad, akkor annak át kéne dobnia téged (Frissítéssel, esr-re)!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71621) Lordus válasza ledgeri (#71620) üzenetére


Lordus
senior tag

koszonom :B
meg nincs fent, reggel felrakom!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#71622) winhate válasza Lordus (#71621) üzenetére


winhate
őstag

Minek telepiteni?

[Mozilla Firefox, Portable Edition]

Nagyon keves dolgot rakok fel a gepre.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71623) ledgeri válasza winhate (#71622) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor meg már az ESR-t likeld

Emellett meg nem tudom, hogy portable cuccot be lehet-e állítani alapértelmezettnek, és hogy hogyan frissül ha frissül... (Nem kritika, infóhiány)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71624) akaido válasza ledgeri (#71623) üzenetére


akaido
addikt


Be lehet állítani alapértelmezettnek a portable-t is. :K

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71625) Bangesz válasza Lordus (#71611) üzenetére


Bangesz
csendes tag

Szia, Waterfox [link] és Pale Moon [link] is támogatják a Windows 7-et és frissülnek is. Mindkét böngésző Firefox alapokon nyugszik. :)

(#71626) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Pár napja volt egy rebootom és a chkdisk újraindulás után lefutott az összes meghajtón. Talált is hibákat, javította! Azonban azóta ezt a hibaüzenetet dogja:

Próbáltam javítani a dll-t, de erre ezt írja:

VGA driver újratelepítését írták, az nem segített. Valakinek ötlete esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71627) cocka válasza Faterkam (#71626) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem elkúrta a registryt, ha van egy nem túl régi mentésed vagy Macriumod, én néha csak azt állítom vissza, ha tudom, hogy a registry lett elcseszikélve.

(#71628) Faterkam válasza cocka (#71627) üzenetére


Faterkam
addikt

Van mentésem, (Snapshot) de az már vagy 8 hónapos. Túl régi! :/

Még ezt ajánlották: sfc /scannow ez talált sérült fájlokat és javította is. Nagyjából 1h-ja nem jött eddig elő. De eddig is véletlenszerűen dobálta fel ./

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71629) winhate válasza Faterkam (#71628) üzenetére


winhate
őstag

Arra kene rajonnod mi hivja meg.
Sajnos dostrace meg snoopdos nincs winfosra...

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71630) Faterkam válasza winhate (#71629) üzenetére


Faterkam
addikt

Ma megint előjött 1x, de nem jövök rá mi idézi elő :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71631) krealon válasza Faterkam (#71626) üzenetére


krealon
veterán

Hasonló tapasztalatom (chkdsk után rendszerhibák) egy haldokló SSD-vel fordult elő.
A megoldás a felhasznlói profil mentése, majd új hardveren mentésből működő rendszer visszaállítás, végül felhasználó profil adatok szelektív visszatöltése volt megoldás.

(#71632) winhate válasza Faterkam (#71630) üzenetére


winhate
őstag

Elso nekifutasra ezt ajanlom:

[link]

Process explorer
Process monitor

Ezeket probald. Eleg sok hasznalhato stuff van koztuk.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71633) Faterkam válasza krealon (#71631) üzenetére


Faterkam
addikt

HD Sentinellel és a saját progijával is néztem, 3 éves Crucial 1Tb-os SSD, 93% hiba nincs.

(#71632) winhate, a régi mentésemből felülírtam az explorer.exe-t. Egyenlőre nem jelentkezett még azóta, kopp-kopp! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71634) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Üdv Srácok!

Win 7 alatt pár napja nem tud frissülni a defender, van erre valami megoldás?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#71635) Doky586 válasza MrBazsi (#71634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam megy.

Ma kapcsoltam be hetek óta először.

[ Szerkesztve ]

(#71636) akaido válasza MrBazsi (#71634) üzenetére


akaido
addikt


[link] Pl. innen is letölthető a frissítés mpas-fe.exe fájlként.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71637) ekkold válasza akaido (#71636) üzenetére


ekkold
őstag

Köszi, ez nekem is segített!

(#71638) MrBazsi válasza akaido (#71636) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Köszönöm!!!

(#71639) Faterkam válasza Faterkam (#71633) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ismét visszatért ez az explorer.exe leállás, igaz, ritkult :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71640) akaido válasza Faterkam (#71639) üzenetére


akaido
addikt

1. tipp: Az ú.n. Clean Boot -ot javasolnám kizárásos alapon működő hibakereséshez: Ez a folyamat, ami minimális illesztőprogram- és szolgáltatáskészlettel indítja el a Windowst. Segíthet megállapítani, hogy egy harmadik féltől származó szolgáltatás vagy alkalmazás okozza-e a problémát.
yt videó

2. tipp: rendszergazdaként futtatott parancssorba írd be:
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

ha talál hibákat, utána ezt futtasd le:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

végül:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71641) Faterkam válasza akaido (#71640) üzenetére


Faterkam
addikt

:R
Lefuttattam amit írtál, de nem talált szerintem semmit, itt a kép.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71642) cocka válasza Faterkam (#71639) üzenetére


cocka
veterán

64 vagy 32 bites Win 7-ed van?

Melyik kiadás? explorer.exe-ről CRC32-es sfv fájlt tudnál küldeni?

(#71643) Faterkam válasza cocka (#71642) üzenetére


Faterkam
addikt

Win 7 X64, SP1
sfv fájlt hogy tudok csinálni? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71644) akaido válasza Faterkam (#71643) üzenetére


akaido
addikt

Lehetséges, hogy még valamelyik böngésző kiegészítőd is okozhat hasonlót, pláne ha több böngésződ is van.

sfv

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71645) akaido válasza akaido (#71644) üzenetére


akaido
addikt

SFV Ninja is jó.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71646) Faterkam válasza akaido (#71644) üzenetére


Faterkam
addikt

Főállásban Firefox, mellette Chrome.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71647) akaido válasza Faterkam (#71646) üzenetére


akaido
addikt

Inkább az IE-re gondoltam, legalábbis erre vonatkozóan olvastam a neten erről néhány hete.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71648) Doky586 válasza akaido (#71644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább md5 vagy sha1 et használjatok.
Win7 parancssorból:
C:\> certUtil -hashfile <PATH_TO_FILE> <HASH_ALGORITHM>

(#71649) Faterkam válasza cocka (#71642) üzenetére


Faterkam
addikt

; Generated by WIN-SFV32 v1.1a on 8/14/2023 at 6:10:39 du.
; The above line is for WinSFV compatibility support.
; Generated by SFV Ninja on 8/14/2023 at 6:10:39 du.
;
C:\Windows\explorer.exe 2095DED8

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#71650) cocka válasza Faterkam (#71649) üzenetére


cocka
veterán

OK, akkor nem a fájl rossz, hanem lehet, hogy valamelyik meghívott dllje.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.