Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) Doky586 válasza cocka (#71900) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne másolgasd a rendszert filekezelővel. Arra ott a Macrium Reflect vagy a beépített lemezkép mentő. A saját adataidat dokumentumaidat meg csak nem symlinkezted össze vissza. :D
Fat32 (már) nem rendszerlemeznek való. Win98-on még elment, de nem ma... főleg hogy win csak 32GB-ig tud fat32-re formázni, mostanság pedig ~100GB az ideális C méret. :DDD

(#71902) cocka válasza Doky586 (#71901) üzenetére


cocka
veterán

Igen, de csak bizonyos fájlok képfájlba mentése a Macriummal úgy tudom csak a fizetős verziójában lehetséges.

Ha figyeltél az illetőnek az volt a problémája, hogy nem tud bootolni, de egy újratelepítéskor ugye újraépül a bút konfiguréjsün déjtö (BCD) és elvileg tuti biztos jó lesz. És az úriembernek abba kéne visszaimportálni lényegében az összes adatát, anélkül, hogy az új, már működő BCD felülíródna.

Viszont a Macrium tudtommal azt is visszaállítja.

Hmm lássuk csak, ha benyom egy friss telepítést, majd úgy állítja vissza, hogy itt a "Do not Replace"-t választja, az működhet?

Mondjuk ott írja a helpbe, hogy ez csak MBR esetén értelmezhető, GPT esetén nem. És azt sem tudjuk, hogy az illető milyen partíciós sémát használt amikor kvázi "elbukta" a telepített windózát.

A saját adataidat dokumentumaidat meg csak nem symlinkezted össze vissza.

Hát a C-n a windóz magától is megcsinálja ezt a userek helyett.
Néha használom én is, amikor vagy 8 almappán keresztül kéne eljutni a tényleges tartalomhoz.

(#71903) Fire/SOUL/CD válasza cocka (#71902) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Fel lehet csatolni egy korábban mentett backup-t, utána meg ki lehet belőle másolni bármilyen fájlt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71904) cocka válasza Fire/SOUL/CD (#71903) üzenetére


cocka
veterán

Tudom.

De különben olyan tök jó, hogy próbálok az embernek segíteni és másokkal beszélgetek az ő problémájáról úgy, hogy nem is reagál. :DDD

(#71905) Fire/SOUL/CD válasza cocka (#71904) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, van ez így... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71906) helgi


helgi
aktív tag

Érdekesség képpen, a Win10 22H2-nek van egy teljesen Win7 kinézetűre skinezett változata, próbáltátok már?

(#71907) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Van egy kézi számítógép, amin win7 embeded verzió van telepítve.
Valamiért rendszeresen újraindul a gép, de random módon, főleg akkor, ha valami fut rajt, böngésző, vagy próbálok telepíteni rá valamit.
De nem az a hardver eszméletvesztéses elmegy a kép és úgy indul újra, hanem szépen log off, shutdown, majd mint ha mi sem történt volna , elindul újra.
Van erre ötlet, hogy mi lehet a probléma?
Mit érdemes nézni esemény naplóban esetleg, vagy mit próbáljak meg?
Burnin test alatt is ezt csinálja, de van, hogy nem, és akkor fut órákig, harver hibát nem dobál!
Valami ötlet esetleg, hogy merre induljak el?

PC

(#71908) Wasquez


Wasquez
senior tag

Hogyan kellene felrakni a win 7 frissítéseket, honnan lehet azt tudni, hogy mire van szüksége és mikortól az oprendszernek?
2010 óta van vagy 800 frissítés és a legfrissebbektől elkezdtem próbálgatni de a többség elkezdi vizsgálni a frissítéseket, majd szó nélkül kilép!
Aztán próbáltam régebbieket, azok legalább írják, hogy nem felel meg a gép valami miatt!
Egy-egy frissítés néha lefut.
Hogy kéne ezt jól csinálni?

PC

(#71909) Doky586 válasza Wasquez (#71908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felteszed az összefoglaló (krelay) szerinti 3db frissítést és ő utána wu-n keresztül gyorsan megkeresi és felrakja magának több lépésben ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#71910) Zoz válasza Wasquez (#71908) üzenetére


Zoz
őstag

Ezeket kell külön letölteni és sorban kézzel felrakni:
KB4490628 Servicing Stack Update March 2019
KB3172605 July 2016 Rollup
KB4474419 Support for SHA-2 code signatures
KB4534310 2020-01 Monthly Rollup
Utána mehet a WU a maradék leszedésére.

(#71911) Wasquez válasza Zoz (#71910) üzenetére


Wasquez
senior tag

Gondolom, jól csináltam, hogy a linkeken kiválasztottam a frissítés gyüjteményt, és az embedded x86-os verziókat szedtem le?
Viszont így is azt csinálja a gép, hogy elindítom a telepítést, egy darabig keresi a frissítéseket egy állapotsávos ablakban, majd egyszer csak eltűnik az ablak és semmi más nem történik!

PC

(#71912) Doky586 válasza Wasquez (#71911) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- letiltod a frissítéseket wu-n
- restart
- felrakod az első hármat (4310 nem kell) a #71910 ből
- engedélyezed a frissítéseket wu-n (csak kötelező)
- restart
- wu futtatása, restart, wu futtatása...

Kb 200 frissítés

(#71913) Wasquez válasza Doky586 (#71912) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett!
Ha rákattintok akármelyik frissítésre, akkor annyi történik, amit a képen lehet látni.
Bejön ez az ablak, pár másodpercig keresgél aztán szó nélkül eltűnik!
Gondolom, ez akkor nem települt fel rendesen? Megcsináltam amiket írtál, de valami hiányzik neki szerintem! A folyamatos kijelentkezés és újraindulást sem tudom hová tenni!?

PC

(#71914) Doky586 válasza Wasquez (#71913) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem beszélünk el egymás mellett.
A win indításakor a wu is elindul de nem talál semmit órákig (azon 3 nélkül).
Közben hiába indítasz manuális frissítést nem fog foglalkozni vele, így kis idő után kilép a progi.

Pont ezért kell a szolgáltatást leállítani és újraindítani. Anélkül nem fog menni.

(#71915) cocka válasza Wasquez (#71913) üzenetére


cocka
veterán

Az x64-es Win 7 update-elésében még tudnék is segíteni, de x86-ossal már nem foglalkozok.

(#71916) Wasquez válasza Doky586 (#71914) üzenetére


Wasquez
senior tag

De mint írtam, megcsináltam amiket írtál, kiválasztottam a ne keressen frissítéseket, újraindítottam és akkor csináltam a képet a 628 végű frissítéssel.

PC

(#71917) Doky586 válasza Wasquez (#71916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor talán abban a sorrendben próbáld ahogy az összefoglaló linkjén van. :K
419-el

[ Szerkesztve ]

(#71918) Zoz válasza Doky586 (#71912) üzenetére


Zoz
őstag

A 4310 arra jó, hogy ne 200 legyen a maradék.

(#71919) Gallac válasza helgi (#71906) üzenetére


Gallac
senior tag

Hol érhető el? :C

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#71920) Doky586 válasza Zoz (#71918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, akkor csak 199 marad.. :DDD

(#71921) Zoz válasza Doky586 (#71920) üzenetére


Zoz
őstag

Az "Havi összegző biztonsági minőségi frissítés"-nek pont az a lényege, hogy benne vannak a korábbiak. A KB4534314 az amiben csak a 2020-01 havi van benne.
Nem ESU-s rendszerre a KB4534310 volt az utolsó összegző, szóval szerintem érdemes egyből a végén kezdeni, és azt is letölteni a másik hárommal, és felrakni.

(#71922) Doky586 válasza Zoz (#71921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakhogy a win7 csak 2016-ban tért át összegző frissítésekre, az előtte levő 5 év frissítéseit a 4310 nem tartalmazza.

A 4310 csak az utolsó előtti free frissítés. (mert volt még egy jan végén is ami javított pár hibát ami a jan közepén megjelent hozott be)

[ Szerkesztve ]

(#71923) Attila0 válasza helgi (#71906) üzenetére


Attila0
őstag

Ha nem is direktbe, de valami támpontot én is kérhetnék hogy merre keresgéljek? :R

[ Szerkesztve ]

(#71924) bolic


bolic
őstag

Újra megkérdezem, mert rég elvesztettem a fonalamat, úgyhogy mégegyszer kérdezem: Maximum hány terabájt HDD esetén elfogad a Win7? GPT és non boot esetén vagyis másodlagos winyó. :Y :R :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71925) King Unique válasza bolic (#71924) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már kaptál erre válaszokat itt, akkor le lett írva, hogy GPT partíciós sémával nyilván Windows 7 alatt is használható lesz egy 4 és 8 TB-os HDD, de ugyanúgy pl. a 20 TB-os is adatlemezként ("non boot esetén vagyis másodlagos winyó").

(#71926) bolic válasza King Unique (#71925) üzenetére


bolic
őstag

Köszönöm szépen a kimerítő választ. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71927) Wasquez válasza Doky586 (#71917) üzenetére


Wasquez
senior tag

Már próbáltam az összes permutációban felrakni a frissítéseket!
Elkezdtem leszedegetni manuálisan minden windows embedded standard 7 x86-os frissítést!
KB20xxxx-KB28xxxx-ig pár kivétellel felmegy a gépre.
KB29XXX-től viszont semmi, vagy azt írja, hogy nem használható a géppel a frissítés, de felfelé egyre gyakrabban jön a 0x800b0109 hibakód. Ez valami certication hiba, ha jól értelmeztem, valamilyen hitelesítési lánc megszakadt.
SP1-et sikerült felrakni rá.

Ez egy ATOM 1.6-os POULSBO alapú gép.
Próbáltam már a leírásokat mindenhogyan, még parancssorból kikapcsolva a wuaserv-et, meg a szkript-tel is. De ugyanaz a hiba marad.

Nem lett ez az Embedded rendszer inaktiválva a win 7 rendszerek közül?

PC

(#71928) mézi123


mézi123
tag

Üdvözletem!
Uraim!
Telepíteném a Windows7 operációs rendszert/ gyári jogtiszta DVD lemez magyar verzió/ és csak az USA régió és nyelv van benne. Volt már valakinek ilyen esete?

(#71929) Doky586 válasza mézi123 (#71928) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez eredeti magyar win7: [link]

(#71930) meone


meone
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom a problémámat.
Adott egy Windows 7 x64 architektúra.

Webrádiót szeretnék tesztelni.
- Leszögezem, hogy nem folyamatosan üzemeltetném csak tesztjelleggel.
- Adott a Winamp DSP és DNAS üzemelnek is.

A probléma jelenség a következő:
Program és internetelérés jellegű az egész gond.

Ha üzemeltetek egy weboldalt XAMPP-al az oldal megjelenik minden jó 80-as 4443-as és 3306-os portok nyitva vannak elellenőriztem is port ellenőrzővel. :)
Ha elindítom a Tomcat-et a rendszeren kinyílik a 8080-as port.

De ha a Shoutcast DNAS-t akarom indítani akkor a rendszer elindul ugyan, de kívülről már nem jön be az oldal. :( (Ekkor már a másik tomcat-et le állítottam.)
Csak localhoston.

- Test jelleggel az összes tűzfal kivan kapcsolva.
- A portforwad jó mivel a címen a weboldal megjelenik.
No-IP DNS-t használok Vodafone IPv6-on.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond? :F

Előre is köszönöm.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#71931) Wasquez


Wasquez
senior tag

Mi lehet a probléma olyan Embeded standard telepítővel, amelyiknél a mikor be kéne jönnie a színes háttérnek az indításnál és kéne futnia az állapot sávnak, ott megáll a telepítés és sötét a képernyő, csak a háttérben haloványan látszik az állapotsor.
Mi hiányozhat ilyenkor? Driver probléma lehet ez?
Ha igen, akkor azt, hogy lehet ilyenkor betölteni?

PC

(#71932) _DiEGO_ válasza meone (#71930) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia!
Csak tippként:
Próbáld csak ki az AIMP-al. [link] a TOP lejátszó... sok kieg van hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71933) Aureal


Aureal
senior tag

Gép alvó módba kapcsoláskor nem áll le. Se a hdd, se a táp venti, csak a monitor alszik el. Ez mitől változhatott így meg? Évekig jó volt. Mit hol kéne állítani? :R

(#71934) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv!
Ismerős WIN7 gépét takarítottam, és sikerült a C/ meghajtón 7GB szabad helyet előkaparnom (a 40-ből). Töredezettség mentesítés után közvetlenül ez 3,2GB- ra csökkent. Mi történhetett?
Üdv stewe :)

Itt is felteszem a kérdésem, mert a WIN10 topikból elzavartak :D

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#71935) cocka válasza stewe2 (#71934) üzenetére


cocka
veterán

Az NTFS tömörítés lehet a ludas. Mivel a lemezkarbantartó a rég nem használt cuccokat képes tömöríteni, sőt van amit lemezkarbantartó használata nélkül automatikusan is tömörít a rendszer.

Nálam alap, hogy saját rendszeren nem sűrűn hagyom, hogy 4k-s legyen klaszterméret. 8k-tól ugyanis már kikapcsolja a tömöríthetőséget.

A töredezettségmentesítés szerintem alapból kicsomagolja és feltehetően úgy is hagyja, mivel az NTFS tömörítés nagyban hozzájárul egy meghajtó töredezettségéhez, mivel ugye on-the-fly végzi a tömörítést, ha műveletet végez a fájllal. Mondjuk nekem az lenne a logikus, hogy csak a fájl olvasásakor és módosításakor csomagol ki, de elképzelhető, hogy már sima másolásnál is. Sőt biztos, mivel a fájlrendszer előre nem képes "megjósolni", hogy a célterületen hogyan lesz adott fájl tárolva.

(#71936) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Mi történt a feladatkezelőmmel!? Miért ilyen minimal? Sehogy nem tudom beállítani hogy részletesebb legyen. Win7 , köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#71937) Inhouse válasza zeusz55 (#71936) üzenetére


Inhouse
őstag

Így tudod kibontani.

Üdv Inhouse

(#71938) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Sok éve nem használom nem tudom már, hogy kell módolni, viszont egyik ismerősnek, még win7 van a gépén, sok program telepítve, nem olyan könnyű átállni win10-re, rendszeresen előadja, hogy nem indul már el, erre nekem volt egy régi win7 dvdm ami megcsinálja, indítási javítás utána működik, de azóta karcos lett nem olvassa be.
Ha letöltök egy másik verziót egyeszerűen nem találja a win7 telepítést, próbáltam több félével, 32, 64 bites verziókkal is, ilyenkor mit lehet tenni?

Más kérdés lehet olyat csinálni, hogy elvileg, hogy a meglévő win7 teleptítésre ráhúzok egy win10-et, és megmaradnak a programok, ezt mennyire működik?

Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#71939) Zoz válasza animatrix11 (#71938) üzenetére


Zoz
őstag

Simán lehet frissíteni, megmarad minden. Viszont frissíteni csak akkor tudsz, ha működő rendszer alól indítod a Win10 telepítőt.

Megfelelő 7-es telepítő lemezhez pontosan tudni kéne, hogy sima vagy SP1-es, Home/Pro/Ultimate, magyar vagy angol, 32 vagy 64 bit stb.
Másik gépben sem olvasható az a lemez? Esetleg megpróbálni átmásolni. Vagy legalább a fájlokból kideríteni, hogy milyen verzió volt.

"rendszeresen előadja, hogy nem indul már el"
Ez azért furcsa, itt a Win hiba helyett inkább gyanakodnék hardverhibára, pl döglődő vinyó/SSD esetére.

(#71940) animatrix11 válasza Zoz (#71939) üzenetére


animatrix11
őstag

Kiderült hogy az ssd megdöglött benne, ettől függetlenül javasoltam az embernek a win10re frissítést, van ugyanis tartalékgép amiről visszaállítottam
Gondolom a winver parancs megmondja, hogy milyen pontosan, csak nem tudom elindítani így elég nehéz lett volna

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#71941) d.janos


d.janos
csendes tag

Hali.

Tudnátok segíteni?!

Egy "retró" laptopra felraktam a Windows 7 x64-et. Kb. minden rendben ment, kivéve a vga-k (Intel HD 620 és 940MX) telepítését. Kis keresgélés és próbálkozás után az Intel vga-t fel tudtam rakni ez alapján: https://www.youtube.com/watch?v=rzwCMxXlxlY

Viszont a 940MX-el már nem boldogulok.Az egyik Nvidia driver fel hajlandó települni (365.10), de utána ez a hiba van és nem látszik az eszközkezelőben sem a 940MX és mindenhez a HD 620-at használja. Mit tudok ezzel kezdeni?

Újabb Nvidia drivernél meg hibát ír a rendszer-kompatibilitás ellenörzése után: "Az Nvidia telepítő nem tudja folytatni. A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis hardvert."

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#71942) Csupingo válasza d.janos (#71941) üzenetére


Csupingo
veterán

Ennél az ablaknál, a részletek oldalt mutathatnád. Ha szerepel a VEN id, DEV id, arra rá tudsz keresni, talán könnyebben megtalálod, mi ez. Alaplapi drivereket telepítetted? Mi a gép típusa? Nincs valahol letiltva az nvidia vga és azért nem települ a driver?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71943) d.janos válasza Csupingo (#71942) üzenetére


d.janos
csendes tag

Az is megvolt,mutat mindent. Az a gond, ha leállok szórakozni vele és letiltom vagy visszaállítom a régit akkor valamiért már mutatja az eszközkezelő mind a 2 vga-t. De magától elkezdi újra felrakni (újraindítás után) a driver és eltünik mindkettő vga az eszközkezelőböl és csak egy szabványos vga grafikus adaptert fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#71944) _DiEGO_ válasza d.janos (#71943) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Először az Integrált Intel iGPU drivert tedd fel, s utána a dedikált NVidia driverét.
Természetesen odafigyelve, hogy 64biteshez való legyen.
Intel HD620 [link]
NVidia 940MX [link]

BIOS remélhetőleg jól ban beállítva... De tényleg kellene a GYártó és a típust tudni. mert akár speckó driver is lehet az oldalonán, ami automatán vált erre <-> vagy arra, teljesítményigénytől függően.

(#71945) d.janos válasza _DiEGO_ (#71944) üzenetére


d.janos
csendes tag

Hp15-au115ng

(#71946) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

HP Pavilion - 15-au115ng [link]

Intel® Core™ i5-7200U /
NVIDIA® GeForce® 940MX (2 GB DDR3 dedicated)
8 GB DDR4-2133 SDRAM
Operating system - Windows 10 Home 64

Támogatott Oprendszer: 10 & 11

https://support.hp.com/hu-hu/drivers [link]

Erre mászott fel a Win 7 ? :U passzolom

(#71947) Zoz válasza _DiEGO_ (#71946) üzenetére


Zoz
őstag

Na igen, erre minek Win7-et erőltetni? :W

7. gennél törölték a Win7 támogatást, így Inteltől letöltött driverekel nem fog menni.
Egyes gyártóknál még fent van korai Kaby Lake-es VGA driver, pl Asrocknál, hátha azzal működik. Illetve vannak a neten moddolt driverek, amiknél újabb drivereket módosítottak, hogy menjen Kaby Lake procival is.

(#71948) d.janos


d.janos
csendes tag

Köszi skacok. Megoldódott. Bár nem igazán tudom, hogy hogy (próbálkoztam sok mindennel egyszerre, aztán egy jó óra után csoda történt) , de már mindkettőt rendesen látja és ütközés sincs.

Zoz: Kis retró gép szerűség.

[ Szerkesztve ]

(#71949) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az Oprend-es "integrált" Win 7 telepítők jónak mondhatók? Nem telepítenek sok felesleges cuccot, ami lassítaná a rendszert?

THX!

(#71950) Doky586 válasza SunMount3r (#71949) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De igen. 8GB... :W :W :W
(Az eredeti csak 3,5GB)

Meg szándékosan víruskínálgató oldalra feltöltve minden eszközzel nehezítve a letöltést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.