Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70853) tmindegyi válasza Digitalpimp (#70845) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Kizárt, komplett külön szünetmentes hálózat van kiépítve, 200Ah akku kapacitás van mögötte. Nem betáp hiba. Az 100%

(#70854) tmindegyi válasza Jarod1 (#70846) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Nem. Kb 6 órás időablakban, de eddig mindig "unatkozott" a gép restartkor. Amikor izzad, eddig nem rebootolt.

(#70856) ricsi99 válasza tmindegyi (#70854) üzenetére


ricsi99
addikt

Manuálisan (ha lehet) fixen belőni a cpu(k) feszt... vagy kilőni az órajel szabályzást?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70857) tmindegyi válasza ricsi99 (#70856) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Ez egy server lap. Semmi ilyesmit nem lehet. Berakod a procit, felismeri, beírja, jónapot. Sajnos/szerencsére itt semmi tuningra nincs lehetőség, de nem is indokolt ;) pont emiatt van ez a gép. 10 éve megy 0-24-ben. Teszi a dolgát, csak leesik a villanyóra a falról tőle, annyit fogyaszt. Ha lenne, most is ilyet vennék, csak újban... ;)

(#70858) ricsi99 válasza tmindegyi (#70857) üzenetére


ricsi99
addikt

Oké
Software-sen te tudod kilőni ?
max orajelent pörögjön.. energia beálításoknál max teljesítmény...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70862) krealon válasza ricsi99 (#70848) üzenetére


krealon
veterán

"Mint fotelharcos:
16Gb fölött felesleges a swapp file.. csak a helyet foglalja."

Addig, amíg rendesen megírt programokat használ valaki, ami a memória kezelést az operációs rendszerre hagyja.

"S kiváncsian várom melyek azok az álltalad nagy álltalánosságban használható programok
"mert a Windows és egyes programok problémázhatnak a hiánya miatt"
amelyek problémázhatnak"

Egyszer, nagyon régen futottam bele (talán Javas) programba, ami virtuális memória nélkül nem indult el.
Tanultam belőle és azóta legalább 512 MB-ot használok virtuális memóriának.
A Windows, ha nem muszáj, nem használja, azon a kis helyen pedig nem múlik semmi.

Nagyon sok téma van, amihez nem értek, az ilyen helyeken inkább bölcsen csendben maradok. :R

(#70863) krealon válasza tmindegyi (#70857) üzenetére


krealon
veterán

"Ez egy server lap. Semmi ilyesmit nem lehet. Berakod a procit, felismeri, beírja, jónapot. Sajnos/szerencsére itt semmi tuningra nincs lehetőség, de nem is indokolt ;) pont emiatt van ez a gép. 10 éve megy 0-24-ben. Teszi a dolgát, csak leesik a villanyóra a falról tőle, annyit fogyaszt. Ha lenne, most is ilyet vennék, csak újban... ;)"

Az alaplapi kondenzátorokat is érdemes átvizsgálni, mert sajnos az elektrolit kondenzátorok véges élettartamúak, mégha a Dell szerverekben biztosan túl is tervezik azokat.
Viszont a nagy fogyasztású CPU-k áramellátása rendesen megterheli őket.

Garancia időn túli IBM szerver alaplapban már kellett kondenzátort cserélnem. Igaz, az elégtelen áramellátás miatt már be sem volt hajlandó bootolni.

(#70864) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Tegnap VirtualBox futtatás közben UBS miatt az egész gép újraindult (kékhalál). Erről olvastam neten másnál is volt, megnyugodtam. Ma ismét futtattam VBox-ot, de aztán bezártam. Neteztem, pár lap volt nyitva, de nem voltam a gépnél, amikor láttam, hogy a gép újraindult. Hát most azért megijedtem. Lehet tegnap megsérült valami?
BlueScreenView szerinte ezek voltak az okok, de mivel teljesen más, mint a tegnapi így nem vagyok biztos mivel lehet gond. Futtattam Dell diagnosztikát, amit a notebook tud alapból és átnézett mindent részletesen, a RAM-okat is, SSD-t stb...
Szerintetek érdemes aggódnom?
tegnapi .dmp

mai .dmp

[ Szerkesztve ]

(#70865) Krystal_s válasza Krystal_s (#70864) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hm, egy másik programmal (WhoCrashed) megtaláltam mi volt a gond. Pont tegnap frissítettem egy programot.... csak tudnám minek. 😠 Pár hete pedig a VBoxot is frissítettem, addig sosem volt gondja az USB-vel. A BlueScreen pedig pont a lényeget nem írja ki, amiért eléggé félreinformált a mai dolog miatt.
Ismét tanultam és volt pár kellemes órám. :\

(#70866) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#70865) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És mi volt az a program? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70867) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#70866) üzenetére


Krystal_s
addikt

A Sandboxie... :\
"Our bot thinks sbiedrv.sys is the culprit of your computer crash.
sbiedrv.sys is Sandboxie Kernel Mode Driver."

Win 11 miatt kellett a legújabb. Azon látszólag jól működik, ezért gondoltam a többi rendszeren is frissítem. Álmomban sem gondoltam, hogy kékhalált tud okozni. Hosszú évek óta használom, ha gondja volt hibát jelzett, de most... :F

Előző este meg a Vbox okozta, amikor az USB drivert akartam beállítani. Abban a pill restartolt az egész gép, nem csak a Vbox.
"Our bot thinks vboxusbmon.sys is the culprit of your computer crash.
vboxusbmon.sys is VirtualBox USB driver. It is published by Oracle."

Hosszú éve nem volt nálam kékhalál, most meg egymás után 2. Megijedtem rendesen, hogy új gépet kell vennem.

(#70868) Zoz válasza tmindegyi (#70854) üzenetére


Zoz
őstag

"mindig "unatkozott" a gép restartkor. Amikor izzad, eddig nem rebootolt."
Tapasztalataim szerint ez kondihiba, vagy táp vagy alaplap.

(#70869) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#70867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van ilyen sajnos. Takarítsd le és pakold vissza a régebbit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70870) tmindegyi válasza Zoz (#70868) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia!

Alaplapot kizárnám, azon csak solid state kondik vannak, egy hagyományos elektrolit se.. a táp más kérdés. Akkor felrobbantom, újrakondizom. Szép menet lesz.

De ma még nem volt restart, lassan délután ;) kiderül, hogy elrestartol így, a javasolt beállításokkal, vagy nem.

(#70871) SchumiBácsi

Üdv all!

Egyelőre kínlódok még egy kicsit a W10-el pár nem működő program miatt, de ha nem sikerül egyáltalán megoldani, mennyire para visszatérni W7-re?

Van teljes verziós Nod32 és Malwarebytes.

Operációs rendszer frissítés ami a támogatás megszűnte előtt volt, azok lejönnek még W7-re vagy hogy lehet megoldani? Köszi előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70872) Zoz válasza SchumiBácsi (#70871) üzenetére


Zoz
őstag

Friss telepítés után így kell nekiállni: [link]

(#70873) Doky586 válasza SchumiBácsi (#70871) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen így most is gyorsan frissül. [link]

(#70874) SchumiBácsi

Köszönöm válaszaitok. Egyelőre küzdök még a hardverrel, ami tulajdonképpen egy billentyűzet...

Az extra "wasd" gombokat ugyan már sikerült megoldani, csak ez még félsiker, ugyanis a numpad egyáltalán nem jó. Kikapcsolt állapotában úgy viselkedik mint a hagyományos billentyűzeteknél a nyilas rész feletti "end-home" satöbbi gombok - ez mindig is így volt, tehát ez még normális.

A nem normális viszont az, hogy hiába kapcsolom be a "Num-Lock" gombbal akkor sincs változás, ugyanúgy működik mint alapesetben, pedig bekapcsolt állapotában a számokat kellene írnia... így most ez a következő leküzdendő feladat.

Addig is annyit írjatok még meg nekem hogy amiket linkeltetek, le tudom úgy szedni hogy azok meg is maradnak a gépen? Tehát nem downloader, hanem mint örök életre megtartható teljes értékű file.

Mert ha nem sikerül kiköszörülni 1-2 napon belül, akkor fogom azt a W7-es telepítőmet ami megvan kb. 10éve, (tehát qrvára elavult :Đ), aztán ahogy felment ezeket közvetlen gépről akarom telepíteni, bármikor. Mert gondolom arra ne várjak hogy az update akármelyiket is leszedegeti - nyilván meg se születik ez a kérdés amúgy ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70875) King Unique válasza SchumiBácsi (#70871) üzenetére


King Unique
titán

Létezik kompatibilitási mód a régi programok futtatására.
A mennyire nemrég már ki lett tárgyalva itt, meg hogy lyukas OS-re aztán telepíthet a user akármilyen AV-t...
Azt pedig a másik válaszokban linkelték hogyan javasolt clean install után nekiállni a frissítésnek, máskülönben hosszú órákig, vagy akár napokig is elszüttyöghet vele a Windows Update.

(#70876) SchumiBácsi válasza King Unique (#70875) üzenetére

Tudom hogy veszélyes lehet a W7, mondjuk ott se ment kapásból de egy sima 64bit driver teljesen megoldotta annak idején, ettől függetlenül akár ugyanazzal a driverrel W10 kompatibilitási mód nélkül is teljes értékűen működnie kellene :D

1ébként elég macerás babráláson vagyok most túl aminek eredményeképp legalább az extra WASD működik. De a NumLock részhez jelenleg lövésem sincs hogy lehetne működésre bírni és amilyen időket élünk könnyen lehet hogy ha az meg is javul, ugrik a WASD. Mert eléggé bele kellett mászni driver szinten és egyelőre így is csak félig jó.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#70877) helgi


helgi
aktív tag

Srácok van ez a file (api-ms-win-downlevel-kernel32-l2-1-0.dll), ez a Mechwarrior 5-höz kéne elméletileg, gyakorlatilag meg indításkor hibaüziben írja, hogy nem találja, viszont elindul. Néztem a win könyvtárban, megtaláltam több helyen is.. Ez mi lenne pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#70878) ricsi99 válasza helgi (#70877) üzenetére


ricsi99
addikt

A kesrtel lance?.. nálam más dll-t hiányolt azt letöltöttem +ban és bemásoltam a játék könyvtárába...
de szerintem +0 amit hozzáad a játékhoz ez a dlc

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70879) helgi válasza ricsi99 (#70878) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen, az, ill. ez a jumpship edition lenne. Játék könyvtárba másoltam én is rögtön, de szerintem nem oda kell, ill. azon belül még valahova, mert indításnál továbbra is keresi..
Ez a kestrel meg a heroes inner sphere.
Egyébként win10 van írva a követelményekhez, ezért is kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

(#70880) ricsi99 válasza helgi (#70879) üzenetére


ricsi99
addikt

Én az idító exe mellé másoltam és direktben inditom ,nem a steamon keresztül

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70881) gregory91 válasza helgi (#70877) üzenetére


gregory91
senior tag

Valami framework hiányozhat a rendszerből(.NET vagy redistributable vagy egyéb borzalmak).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70882) helgi válasza gregory91 (#70881) üzenetére


helgi
aktív tag

Hát nem tudom. A rendszer abszolúte full update, még a friss telepítésre frissítettem. Van fenn több framework, majd megszámolom. A többiből is.

(#70883) Szabó András


Szabó András
tag

Nagy dilemmában vagyok:
van egy win7-em ami nem tartalmazza a legutolsó frissítéseket (nyilván a 2020-ig elérhetőeket, hiszen utána már nem is volt). Nekem kellene a legutolsó, de amikor az automatikus frissítéskeresésére rámegyek a Windowsnak, ott hibával leáll a keresés. Amikor mauálisan akarom frissíteni azt írja, hogy "Erre a számítógépre nem érvényes"
Mindegyiknél ez van, kipróbáltam kismilliót, kismilló oldalról elindítva, meg letöltve a gépre is, meg még olyat is, hogy lecsatlakozok a netről és úgy indítom az előzőleg letöltöttet.
Nem ragaszkodom a Win7-hez, mert ha jól tudom a Win10 aktiválás nélkül tök ingyen használható, csak az asztalhátteret nem lehet módosítani ,és hasonló, nekem nem fontos dolgokat.
csak azt nem tudom, hogy ha letöltöm (állítólag a Windows oldaláról simán ingyen letölthető a win10 telepítő - persze aktiválókód nélkül), akkor először le kellene a Win7-et törölni a gépemről, és utána tudom telepíteni? Ha igen, akkor hogyan, ki kell írnom CD-re vagy DVD-re a Win10-et, vagy hogy zajlik ez a telepítés indítás? Utána nyilván már egyszerű, ha már egyszer elindult.
Vagy valahogy inkább próbálkozzak a Win7-em frissítésével?
Ha igen, akkor hogyan?

(#70884) King Unique válasza Szabó András (#70883) üzenetére


King Unique
titán

Lásd téma összefoglaló legeleje hogyan kellene nekiállni a frissítésnek, ami itt a topikban is már számtalanszor le lett írva, legutóbb pl. ennél az esetnél...

Technikailag továbbra is működik az ingyenes W7 —► W10 in-place upgrade és a W10 clean install is W7 termékkulccsal aktiválva, amiről már többször volt szó ebben és azon téma topikjában is.

[ Szerkesztve ]

(#70885) Jarod1 válasza Szabó András (#70883) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet hogy össze van kuszálva win7, érdemes lefuttatnod egy regisztry és rendszertakarítót, (ashampo winoptimizer) eután próbáld a winfrissítést a előttem leírtak szerint
azután egy Aomei backup-al biztonsági mentést csinálsz a rendszerről, hogy ha kell visszaállítod.
ha iso file töltesz lesz ez lmezkép file ezt kiírhatod dvd re de már pendrive is lehet tenni csak akkor arról bootoljon.

(#70886) DigitXT válasza Szabó András (#70883) üzenetére


DigitXT
félisten

Win10-nél, aktiválás nélkül egy idő után megjelenik a felirat, hogy
legyél kedves aktiválni. Kikapcsolhatatlanul, minden felületen.:Y
A testreszabhatóság hiánya is kiakasztó, a legprimitívebb dolgok
se működnek, tehát ha nem vagy mazochista, úgyis kell a kulcs...

Én mondjuk párhuzamosan futtattam a két gépet, mert tesztelem
a Win10-es megoldást, szóval nem akartam neki ellőni a dobozos
Win7 Ultimate kulcsát - mert még letiltja nekem az eredeti gépem.
(Ha már nem kéne a régi, akkor viszont elvileg elfogadta volna.:K)

Szerk: ja igen, vettem egy OEM kulcsot és kész... Pont nem zavar,
ha csak adott alaplappal érvényes (hiszen azt akarom használni).

[ Szerkesztve ]

(#70887) Zoz válasza Szabó András (#70883) üzenetére


Zoz
őstag

Ha rég nem volt frissítve, akkor nem lehet, hogy még a 2017-es Microsoft dátum bugot nyelte be az a gép?
Állítsd a dátumot 2017 novemberére, indítsd újra a gépet, és indítsd el a WU-t. Hibát fog dobni (a rossz dátum beállítás miatt), de közben a háttérben leszedi a javított tanúsítványt.
Állítsd vissza a dátumot, újraindítás, és menni fog a WU, ha ez volt a hiba oka.
De mivel régen volt frissítve ezeket tedd fel kézzel.
Amúgy aki nagyon akarja megoldja a 2020 utáni frissülést is :D

Win10-re továbbra is lehet frissíteni, vagy akár friss 10-es vagy 11-es telepítést végezni Win7-es kóddal.
Frissítés menete: letöltöd a Microsofttól a 10-es telepítőt, elindítod a SETUP.EXE-vel, aztán értelemszerűen nyomogatod tovább, hogy frissítés, tartson meg mindent stb.

[ Szerkesztve ]

(#70888) MostaPista


MostaPista
tag

Osszefoglaloban nem talaltam:
Hogyan lehet letiltani win7-ben, hogy ha egy programot hasznaltak, az megjelenjen a menuben?
Azaz hogyan lehet beallitani, hogy csak 5-6 program legyen ott, ne tegye hozza a tobbit, ha egy-egy alkalommal hasznaltak?

Valamint hogyan lehet letiltani a paint-nel, hogy az elozmenyeket megjegyezze? Ha egyszer is elinditjak, akkor a menuben megjelenve nyillal jelzi az utolso tucatnyi hasznalt fajl nevet, csak egyesevel lehet torolni oket, ami nem megoldas.

(#70889) Csupingo válasza MostaPista (#70888) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem ez az? Jobb klikk a start gombon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70890) Aprósólyom válasza Zoz (#70274) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt jó lenne beletenni az összefoglalóba. Ennek a felét, magamtól halásztam össze azokból a hibákból amit visszaköpött a win. De annak ellenére mégsem tette fel őket. Nem lehet, hogy le kell szedni a telepítéshez .net 4 újabb verzióit. Mert ahogy feltettem a .net 4.5.2.-t elkezdtek feltelepülni ezek a frissítések...

Jevons paradox

(#70891) MostaPista válasza Csupingo (#70889) üzenetére


MostaPista
tag

Sajnos nem, ha megnezed, amint elinditasz egy ujabb programot, azonnal bekerul ujra az ikonja.

(#70892) MostaPista válasza Aprósólyom (#70890) üzenetére


MostaPista
tag

Ezt jó lenne beletenni az összefoglalóba.

:F
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

(#70893) Aprósólyom válasza MostaPista (#70892) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csak röviden: Az összefoglalóban az olvasható ki, hogy ez egy esetleges probléma. De ahogy észrevettem a használattal, ezek valójában kötelezőek. Én viszont hamarabb ütköztem a problémába, mielőtt a windows update elkezdett volna frissítéseket keresni.
Én pedig a windows telepítését követően nem a windows update-tel szoktam kezdeni, hanem driverek és alap programok telepítésével. A problémám is az volt, hogy nem töltődtek be az weboldalak, nem pedig az összefoglalóban említett windows update hiba. Ennyi röviden a sztori.

Jevons paradox

(#70894) Doky586 válasza Aprósólyom (#70893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert ezt kell telepítés közben választani.

Ahogy itt írtam [link]

(#70895) MostaPista válasza Aprósólyom (#70893) üzenetére


MostaPista
tag

Nagyon roviden:
Amit bemasoltam, az meg az osszefoglalo kinyitasa elott olvashato, mindegyiknek linkje is van.

(#70896) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! Honnan tudok Win7 Pro 64-et letölteni ISO formátumban telepítőhöz?

(#70897) Doky586 válasza thotzoltan (#70896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#70898) King Unique válasza thotzoltan (#70896) üzenetére


King Unique
titán

(#70899) thotzoltan


thotzoltan
tag

THX! :)

(#70900) efi99 válasza King Unique (#70898) üzenetére


efi99
senior tag

A felcsatolás, aktívvá tétel stb nem sokkal egyszerűbb az MS DVD/USB Download Tool-lal? Minek ez a sok parancssorozás?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.