Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) King Unique válasza efi99 (#71449) üzenetére


King Unique
titán

Nem, az lett leírva, hogy technikallag még mindig működik, lehet ingyenesen váltani 7,8.1-ről 10-re és (11-re is), meg az is, hogy a határidőn túl szerzett digitális licenc nem feltétlen lesz oké a Microsoft álláspontja szerint. Vagyis ne hazudozzál, ne akard ráfogni, hogy echte szabad. :B
Úgy meg pláne ne, hogy míg az előbbi esetben nem kell semmilyen trükközés, nem kell nem megengedett módon és eszközzel megkerülni a Windows aktivációs eljárását, addig az ESU esetében a nem hivatalos ByPass ESU tool használatával pont az utóbbi történik, vagyis warezolás és illegális hozzáférés az ESU.frissítésekhez. Amiket home userként nyilván nem vásároltál meg x 100 dollár / PC / év fejében, nyilván nincsen hivatalos mennyiségi licencszerződésed a Microsofttol, vagyis illegális módon eleve lopod azokat az ESU frissítéseket és warezolsz, ilyen egyszerű. :U

(#71452) King Unique válasza efi99 (#71450) üzenetére


King Unique
titán

Azt várhatod, mert jelenleg a Windows 10 pont hogy nem elavult és le lett írva miért, lásd modern életciklus, folyamatos funkciófrissítések, stb. Meg ugye annak a névjegyénél legalább most 2022-es dátum van és lehet lesz idén 2023-as is, nem 2009-es. :)) Az pedig csak egy dolog, hogy a hivatalos forgalmazása most megszűnt, de attól még ugyanúgy adott az előbbi, új funkciók hozzáadása, stb. Persze tudom, hogy ezt a magadfajta, modern Windowsokhoz nem értő ostoba egyénnek felesleges magyarázni, meg aki még ráadásul egy közönséges szoftvertolvaj is. :DDD :U
A 7-es elavultsága eleve magától értetődő, ha az eddig felsoroltakat és egy rakás más dolgot eleve nem támogat, olyan funkciók hiányoznak belőle, amik a modern Windowsoknál alap, szóval ezt is megint felesleges félremagyaráznod csak a támogatás megszűnése generálta frusztrációd miatt. :B

[ Szerkesztve ]

(#71453) efi99 válasza King Unique (#71451) üzenetére


efi99
senior tag

Szerintem most már vegyél vissza az észosztásból, mert el fog fogyni és neked nem marad. Mindenkit lehülyézel, hogy ne írjuk le, mit gondolunk, mert nem értünk hozzá, biztos csak képről láttunk olyant, meg úgy általában - nyilván veled ellentétben - nem vagyunk az operációs rendszerek felkent doktorai.
Leszarom, hogy mi elavult, meg mi nem, a felhasználó véleménye számít, ő dönti el, hogy számára melyik megfelelő, nem pedig az, hogy arról mit gondol a gyártó és főleg, hogy mit gondolsz te. Lehet sokkal régebb óta használom őket (meg van rá az esély, mert 3.1-gyel kezdtem), mint te, az is lehet, hogy sokkal többet, meg az is lehet, hogy sokkal többfélét. A szerinted általam nem ismert W10-et napi 8 órában vagyunk kénytelen használni a munkahelyemen, úgyhogy jobban tiszteld a másik felet, mert könnyen lehet, hogy többet látott és tapasztalt, mint te.
Ha mi írunk valamit, akkor nem győződ kihangsúlyozni, hogy mindig tegyük hozzá, hogy "szerintünk", de amúgy sem számít semmit a mi véleményünk egyszerű kocafelhasználóként, mert te majd megmondod a tutit, időt-energiát nem sajnálva bekezdéseken át ömlengve, nem elfelejtve megjegyezni mindegyik végén, hogy miért vagyunk éppen ostobák annál a tételnél.
Úgyhogy, ha más nem tudsz csak személyeskedni, akkor fejezd be, mert rohadt hiteltelen vagy.
Továbbá közöd nincs hozzá, hogy mit telepítek a gépemre és milyen módon, úgyhogy ezt is befejezheted, mert én is elkezdem terjeszteni, hogy az összes programod lopott, pont ugyanennyi hírértéke lesz ennek is, mint a te sehova nem vezető vagdalkozásodnak.

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71454) King Unique válasza efi99 (#71453) üzenetére


King Unique
titán

Nem, inkább neked kellene visszavenni az észosztásból és befejezni az offolást és a kötekedést, meg pláne ha a leírtak alapján alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és úgy próbálod itt osztani. :U
Értem, tehát ha te vagy más pontatlan, téves állításokat tesz itt és szimpla haterként csak azért is ekézi az újabb Windowsokat úgy, hogy az állításai eleve megkérdőjelezhetők, majd erre más felhívja a figyelmet, akkor jön kapásból a "lehülyézel" és még kikéred magadnak amikor pont saját magad teremtesz annak alapot a fals állításaiddal, meg ha már elfogytak az érvek...

Persze, ilyenkor jön a mellébeszélés és a kényszeres magyarázkodás, hogy te aztán mennyire ismered a Windowsokat és mennyire értesz hozzá, meg mennyit használod, ellenben a leírtakból itt pont nem feltétlen ez derül ki, meg milyen érdekes, hogy az itt és máshol felmerülő Windows specifikus szakmai kérdésekre sem feltétlen pont te szoktál érdemben válaszolni, de azért mantrázod, hogy te mennyire értesz hozzá. Szóval lehet vannak itt mások, akik nálad jobban értenek hozzá és pont ezért kellene tisztelned az általuk leírtakat és nem nekiállni folyamatosan kötekedni és trollkodni. :B
Ha te vagy más itt pontatlan, téves információkat ír le és azok a válaszokban rendre ki vannak egészítve, javítva, vagy éppen eleve megcáfolva, akkor annyira talán nem meglepő a "szerinted" említése. Szóval kár hazudozással nyomatékot adni a hozzá nem értésednek és a frusztrációdnak. :U
Hát tudod ha visszaolvasol, akkor eleve nem én kezdtem most, hanem egy másik tag kezdte el firtatni a leírtakat és a korábban már lezárt témát, majd te meg folytattad, ahol ilyenkor már hadd engedtessék meg, hogy válaszolok rá, meg nehogy még ezek után neked álljon feljebb, ha eleve te kezdted a kötekedést, + a ha leírtak alapján hozzászólásról hozzászólásra rendre kiderül, hogy bizonyos alapvető dolgokkal eleve nem vagy tisztában. :U
Igen, ha mást nem tudsz csak személyeskedni és fals információkat terjeszteni egy szakmai topikban, meg offolni ezerrel, akkor fejezd be, mert ez eleve nem ide való és nem mellesleg rohadt hiteltelen és szakmaiatlan vagy. :U

Persze hogy azt írod, hogy "közöd nincs hozzá", mert nyilván ciki, hogy úgy lopod az ESU-frissítéseket, amit a már linkelt hozzászólásod és egy korábbi is elég világosan szemlétet. :U
Mármint azt akartad írni, hogy szoftverlicenc ügyben max. hazudni tudnál látatlanban, mást nem, meg ugye nem én töltögettem le illegálisan az ESU frissítéseket és propagáltam ebben a topikban, hanem te magad, amit az előbb linkelt hozzászólások is világosan szemléltetnek...

[ Szerkesztve ]

(#71455) martonl válasza efi99 (#71443) üzenetére


martonl
senior tag

Ez tudtommal mindig is így volt. Amikor kijöttek egy új rendszerrel, akkor a régebbi árusítását rövid időn belül megszüntették.
Más kérdés, hogy ott volt a downgrade lehetőség főleg az üzleti készülékeknél. Vista -> XP, de lehet, hogy volt magasabb verzióról is ilyen, már nem emlékszem pontosan csak arra, hogy volt hivatalos mód erre.
Aki meg még frissíteni akarja a 7-est, annak gondolom ott van a Posready, vegyen egyet, az ESU annál is működik 2024 októberéig. Nyilván nem asztali gépre való, de szerintem ugyanúgy működik. Azt nem tudom, hogy egy sima 7-est meg lehet-e warezolni, hogy Posreadynek lássák az update szerverek, mint ahogy ezt az XP-vel meg lehetett tenni annakidején, de ez nem is ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#71456) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Win 7 64-et használok, és nem is szeretném lecserélni, míg nem muszály. Hdd-ről megy a rendszer, most szeretnék venni egy ssd-t, és lehet, hogy megpróbálom klónozni rá a windowst, ill az egész c meghajtót.
Viszont lehet nem ártana előtte kicsit gatyába rázni a windowst. Van erre valami progi, vagy csak szeretném, ha létezne ilyen?

-

(#71457) King Unique válasza 7Sony7 (#71456) üzenetére


King Unique
titán

Le lehet futtatni a klónozás előtt egy víruskeresést, a fájlrendszer ellenőrzését, valamint a rendszerfájlok ellenőrzését, továbbá ellenőrizni hogy a partícióeltolás - lásd ezen bejegyzés 1. pontját - rendben van-e, valamint hogy AHCI mód szerint van-e a telepítve - lásd ezen bejegyzés 2. pontját - a Windows 7. Ennyi kb. elég is és ha jól működik a rendszer, akkor nem feltétlen kell és nem is indokolt ezeken felül más módon "gatyába rázni".
Ha a Windows 7 telepítésénél a 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíció is létrejött, akkor értelemszerűen azt is klónozni kell, nem szimplán csak a C rendszerpartíciót.
Az SSD használata miatt a felhasználó részéről nem igényel különösebben semmilyen extra beállítást a rendszer, amit már 2009-ben leírt a Microsoft, vagyis pl. az ilyen cikkekben javasoltak is max. csak opcionálisak, sőt egy része eleve felesleges. Illetve inkább a már említett "Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?" bejegyzésben leírtakat érdemes átnézni, de normál esetben az ott felsoroltak rendben szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#71458) 7Sony7 válasza King Unique (#71457) üzenetére


7Sony7
addikt

Nagyon köszönöm! :R

-

(#71459) Szirtimorc válasza King Unique (#71436) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Komoly innovatív fejlesztés volt, hogy az új appok (W8-on) teljes képernyőn futottak, átméretezés lehetősége nélkül. Pl. a Számológépnél vertem volna szét a gépet emiatt, hogy nem tudom egy 27 collos monitoron másik program mellett futtatni.
Aztán W8.1, Shell menü, modern appok tiltása, meg az automatikus ablakátméretezés kiirtása (az ördög találmánya volt az is), és így már egy egész kedvemre való rendszer lett, használom is ameddig csak lehet.

(#71460) Krystal_s


Krystal_s
addikt

De miért nem elég ennek 8 GB RAM mellett a 4 GB virtuális memória? Ezen a rendszeren szinte semmit nem futtatok, csak Firefoxon pár oldalt nézek és néha elindítom pár percre 1 oldal miatt az Operát.
Firefox cache tiltva van az SSD-re, csak a RAM-ba megy.
Monitorozva van a memóriahasználat és nem szokott 80% fölé menni. Néha ugrik fel 90 % körülire, amikor elindítom az Operát.
Megfigyelésem alapján a Firefox nálam nem használja a Virtuális memóriát.
Opera GX nem keveset fogyaszt, de a két böngésző együtt sem éri el a 100%-os ram használatot (8 GB-ot), hogy azon felül még szükséges legyen neki 4 GB Virtuális memória.
Plusz minden Opera bezáráskor törli a gyorsítótárat.
Ezért nem értem mikor jön össze 4 GB Virtuális és az miért nem törlődik, ha szükséges.

(#71461) martonl válasza Krystal_s (#71460) üzenetére


martonl
senior tag

Nem tudom, Win7-en mi a helyzet ezekkel a böngészőkkel, de nálam Win8.1-en a FF ESR néha túlzabálja magát. Olyankor konkrétan fagy, ki kell belőle lépni. Most feltettem a "Cookie Autodelete" és az "Auto Tab Discard" plugineket. Azóta nem tapasztaltam ilyet, de nincsenek is fent sok ideje.

[ Szerkesztve ]

(#71462) Armagedown válasza Krystal_s (#71460) üzenetére


Armagedown
őstag

Hagyd a lapozófájl beállítását autómatán.
Felesleges az ssd túlkímélésre, sokat nem nyersz vele.
Láthatod, még bajod is van belőle.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71463) Jarod1 válasza martonl (#71461) üzenetére


Jarod1
addikt

uugyanez van nálam is win7

(#71464) martonl válasza Jarod1 (#71463) üzenetére


martonl
senior tag

Esetleg próbáld ki, amit írtam. RAM használatot közvetlenül ugyan nem figyelek, de azóta nem állt meg a böngésző sem.

(#71465) winhate válasza Krystal_s (#71460) üzenetére


winhate
őstag

Jopar eve vmem kikapcsolva nalam mind1ik gepen.
Mindket gepben 16gb van boven eleg mindenre.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71466) Armagedown válasza winhate (#71465) üzenetére


Armagedown
őstag

Ameddig nem futtatsz egy programot, ami igényli, jónak is tűnik a kikapcsolása.
Aztán jön a meglepetés.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71467) Krystal_s válasza martonl (#71461) üzenetére


Krystal_s
addikt

Régóta használom az Auto Tab Discard-ot, hasznos kis kiegészítő. Főleg olyan esetben, amikor napokig nem zárja be valaki a böngészőt, ahogy én sem.
Régebben volt, hogy nálam is kiakadt 100%-on vele együtt az egész rendszer is, annyi memóriát használt a Firefox. Utána kezdtem monitorozni és használni Memory Optimizert, hogy 90% főlé ne menjen soha.

Ez a Virtuális memória elfogyás azóta és csak akkor szokott lenni, amikor megnyitom Firefox mellett az Operát. Operában nem lehet kikapcsolni/átállítani a gyorsítótárat csak a RAM-ba, hogy ne írjon SSD-re. Arra gyanakszom, hogy az irkál mindig egy kicsit a Virtuális memóriába (SSD-re) és hiába zárom be az Operát, a Windows utána sem szabadítja fel a helyet, hanem minden nap egyre több adat marad a virtuális memóriában és egy idő után elfogy a hely (4 GB). Ilyenkor figyelmeztetést küld, hogy zárjak be valamit. Ahelyett, hogy magától felszabadítaná a helyet, amire egyáltalán nincs szükségem.
Soha nem nézem meg kétszer ugyanazt, ezért nincs szükségem a böngészős gyorsítótárra. 150 Mbites netnél amúgy is teljesen felesleges, ha újra be akarok tölteni egy oldalt.

Armagedown: Kénytelen leszek, vagy nem használok Operát.
Az zavar, hogy nálam nem magának a rendszernek, vagy egy komolyabb programnak van szüksége a sok VM-re és végtelen memóriára, hanem a böngészők irkálnak ki olyan adatokat, ami teljesen haszontalan, felesleges számomra. A Windowsnak annyi a hibája, hogy valamiért nem hajlandó törölni ezt a sok felesleget a böngésző bezárása után sem, hanem gyűjti és csak rendszerindítás után törli. Azt pedig nagyon ritkán indítom újra...

(#71468) Doky586 válasza Krystal_s (#71467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyi memóriát zabál a Firefox akkor válts Chromera, az eszerint jobb. :U
A ramdisk és böngésző temp ányirányítgatások is inkább károsak mint hasznosak ha nem tökéletesek a beállítások.

(#71469) martonl válasza Krystal_s (#71467) üzenetére


martonl
senior tag

Ha 64 bites Operát használsz, akkor esetleg próbáld meg leszedni, és helyette a 32 biteset használni. Hátha az másképp kezeli a memóriát. (Ez FF-ra is igaz lehet).

[ Szerkesztve ]

(#71470) Krystal_s válasza martonl (#71469) üzenetére


Krystal_s
addikt

Opera GX (gamer verzió) , ami elvileg pont úgy lett kifejlesztve, hogy aki játszik közben sem használ sok erfőrràst. Portable, sztem nincs 32 bites verzió.

(#71471) Krystal_s válasza Doky586 (#71468) üzenetére


Krystal_s
addikt

Manapság már mindegyik böngésző sok memóriát használ. Chrome rosszabb, nem szeretem, de néha azt is használom. Gyorsítótárazás azon még rosszabb. Rengeteg felesleges adatot ír. Sok ilyen panasz van rá.

(#71472) martonl válasza Krystal_s (#71470) üzenetére


martonl
senior tag

De van.
[link]
Közvetlenül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71473) Krystal_s válasza martonl (#71472) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, kipróbálom.

(#71474) Krystal_s válasza martonl (#71472) üzenetére


Krystal_s
addikt

Most nézem, ez nem portbale.

(#71475) winhate válasza Armagedown (#71466) üzenetére


winhate
őstag

Eddig nem volt vele gond.
Ha lesz bekapcsolom.
Uh hazudtam egyszer hogy kifutott a a szabad membol erre huha es ajajj volt :D
Gyorsan kilottem a proggyt szabaditottam fel memcsit azt moka mehet tovabb. Panik off.
16gb-al semmit se daralgasson itt nekem , szepen ferjen el a memoriaba.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71476) winhate válasza Krystal_s (#71467) üzenetére


winhate
őstag

Tudok megoldast a problemadra.
Parancsolj:

Portable Firefox
Portable Opera

Ramdisk hasznalata
Ha nem akarsz fizetni a Softperfect ert akkor itt van alternativa imdisk neven.

Sajnos a pc -sek nagy resze nem ismeri ezt a szot hogy ramdisk.
Resetallo ramdisket meg kb lehetetlen letrehozni :) ( Hogy arrol bootolj .)
Ramnal nincs gyorsabb.
Raadasul nem fog csokkenni az elettartama ha hasznalod.
A meretet erdemes dinamikusra allitani es akkor csak annyit foglal amennyit hasznalsz.

Firefox config ha esetleg nem ismered:
Cimsor: about:config

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71477) martonl válasza Krystal_s (#71474) üzenetére


martonl
senior tag

Ennél nem lehet telepítésnél választani az USB-t? Nincs ilyenem, azért kérdezem. Operánál úgy emlékszem, lehet ilyet választani. Utoljára kb. akkor használtam, amikor ingyenes lett. :)

(#71478) Krystal_s válasza winhate (#71476) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, úgy döntöttem maradok Gecko vonalon és Firefox mellett, ha szükségem van más böngészőre, akkor a Waterfox jó lesz, de még az FF ESR is ok.
Ezekben azt állítok és úgy, ahogy megszoktam és nekem megfelel. Így nem szükséges Ramdisk, mert about:configban tiltom, hogy diskre írjon így csak a RAM-ba megy. FF a túlfogyasztást régebben csinálta. Azóta figyelgetem és elég szokott lenni a 8 GB.
Pár hónapon belül megszűnik az ismert böngészők támogatása Win7 alatt és a Waterfox még tovább is használható lesz.

Chromiumnál nem lehet állítani ezeket az alap gyorsítótáras beállításokat sem. A két böngészőt egyszerre indítva szokott a Virtuálisba írni, aztán elfogyni.
Sima Operáról váltottam a GX-re, mert azt hittem az jobban bánik az erőforrásokkal.
Win7-en meg amúgy is elkezdték tiltani a Chromium alapúakat.

(#71479) Krystal_s válasza martonl (#71477) üzenetére


Krystal_s
addikt

Most, hogy mondod már rémlik, hogy telepítés közben is lehet választani. Legalábbis a sima Operában így volt, GX-nél nem emlékszem.

ui: Megnéztem, itt is lehet. ☺️

(#71480) winhate válasza Krystal_s (#71478) üzenetére


winhate
őstag

Igen ez a szomoru hogy a bongeszoket kilovik.
Itt latszik a kez kezet mos. Mar mind1ik benne van a buliban.
Firefox is fullosan telemetriazik 😑

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#71481) martonl válasza Krystal_s (#71479) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, akkor így tudsz 32 bites hordozhatót is csinálni. :K

(#71482) gregory91 válasza Krystal_s (#71478) üzenetére


gregory91
senior tag

palemoon?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71483) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Aomei backupper-rel klónoztam egy Win 7-es ssd-t. A célmeghajtón az eredeti 100 megás és 99,9 gigás partíciók helyett egy 94 megás és egy 99,91 gigás lett. Szerintetek van okom aggódni?

(#71484) King Unique válasza Pista0001 (#71483) üzenetére


King Unique
titán

A klónozásnál normál esetben megmaradnak az eredeti partícióméretek, ellenben olyan előfordulhat, hogy partíción belül a foglalt terület mérete változik, ha nem másol mindent (pl. átmeneti, ideiglenes fájlok) a program, meg a tekintetben is lehet akár eltérés, hogy az éppen futó Windows vagy külön bootolt WinPE környezet alól történt-e a klónozás.
Ha hiba nélkül lefutott a klónozási művelet és utána rendben bootol a célmeghajtóról a Windows 7 és megfelelően működik, akkor az úgy elvileg oké.

[ Szerkesztve ]

(#71485) Jarod1 válasza Pista0001 (#71483) üzenetére


Jarod1
addikt

nyugi ez minimális eltérés. nem lesz gond.

(#71486) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Win 7, G chrome. El lehet valahogy tüntetni a "win10 vagy újabb rendszerre van szüksége feliratot a chrome böngészőből?

-

(#71488) ekkold válasza King Unique (#71487) üzenetére


ekkold
őstag

Köszi, már be is állítottam. Persze egyszerűbb egy .reg fájbe beírni, és egy kattintással importálni: [link] -chromehoz.

(#71489) Pista0001 válasza King Unique (#71484) üzenetére


Pista0001
addikt

és Jarod1

Köszi. Azért aggódtam csak, hogy a "rendszer számára fenntartott" partíciónál okoz-e gondot, hogy nem 100 megás, néz-e ilyesmit.

A programot úgy állítottam be, hogy a teljes partíciókat klónozza, ne csak a foglalt részt. Egy másik normál telepített Win 7-et használtam, a forrás SSD USB-n volt rákötve a gépre, a cél merevlemez SATA-n volt csatlakoztatva. Korábban csináltam már ilyet, akkor a cél meghajtó is USB-n volt (2,5-es volt, azzal egyszerűbb, nem kell külön táp), akkor nem volt ilyen anomália.

Azóta kipróbáltam a klónt, elindult hibátlanul. :)

(#71490) 7Sony7 válasza King Unique (#71487) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#71491) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Megakadtam ,ezért segítséget kérek.

Adott egy ismerősöm gépe, Win 7 van rajta.
Évekig 32GB-os SSD-vel volt, ez már kevés volt rendszernek, és sose bírt így frissíteni.

Valamikor 2016-ban kapott frissítést.

Kapott egy 128-as SSD-t, klónozva lett a rendszer.

Hiába akarom frissíteni, csak megy a csík és semmi. Próbáltam kézzel is feltenni a kb3177467 és a kb3172605 frissítéseket, de egy éjszakán át csak ment a csík.

Itt elakadtam, kevés a tudásom ehhez, segítséget kérnék.

Hogyan tudnám frissíteni, avagy a Win 7 támogatás lelövésével most már minden más megállt mint a szög?

Előre is köszönöm!

Ha lehetőség még van Win 10 update-re már lehet inkább azt erőltetném , de ahhoz minden adatnak maradnia kéne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71492) Zoz válasza Graphics (#71491) üzenetére


Zoz
őstag

Működik még a 10-es frissítés.
De lehet, hogy egy ilyen múltban ragadt gépre nem fog felmenni a legújabb egyből. (Dolgozik egy-két órát, aztán x%-nál közli, hogy Módosítások visszavonása...)
Ez esetben érdemes régi, mondjuk 17-es Win10 telepítővel próbálkozni, aztán ha felment, azt frissíteni aktuálisra.

(#71493) Graphics válasza Zoz (#71492) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2. generációs Intel, annyira nem vészes a helyzet.

De majd errol csinalok egy klonozast, aztan beprobálom a frissítést.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71494) Zoz válasza Graphics (#71493) üzenetére


Zoz
őstag

A múltban ragadtat a 2016-ban frissült Win7-re értettem. 2. genen bőven megy még a Win11 is :)

(#71495) Graphics válasza Zoz (#71494) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbálkozok még, 3 frissítés nem akar felmászni most.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71496) Zoz válasza Graphics (#71495) üzenetére


Zoz
őstag

(#71497) Graphics válasza Zoz (#71496) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meglesem, köszi :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71498) Doky586 válasza Graphics (#71497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden oldal tetején ott a wu.krelay link..!

"2016-ban frissült Win7-re"
XP-ről? :))

(#71499) Graphics válasza Doky586 (#71498) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, de nem is írtam ilyet szerintem.

Én ezt írtam : Valamikor 2016-ban kapott frissítést.
De megoldódott a dolog. :) Már túl vagyunk rajta.

Ha azt idézed, amit írtam, úgy rendben. De mást ne írj helyette. :N

Szó se volt XP-ről.

Köszi a segítséget! :K

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71500) akaido válasza Graphics (#71499) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg a WSUS Offline Updater segíthet. A 11.9 -es verzió ami még Windows 7-et is frissít.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.